Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Στείλτους ένα mail και ρώτα για τα μεταφορικά. Νομίζω υπάρχουν κοπέλες που παρήγγειλαν από εδώ.

Εγώ το δικό μας κάθισμα αυτοκινήτου το πήρα από www.pramworld.co.uk και είχε περίπου 40? μεταφορικά.Και εγώ πρώτα τους έστειλα mail και μετά έκανα την παραγγελία.

Εννοείται και πως με τα μεταφορικά μου βγήκε 100? φθηνότερο από Ελλάδα:lol:

 

Δυστυχως δεν ξερω γερμανικα για να στειλω mail. μπορει καποια/ος να με βοηθησει?

eNortjK1UjK1NDM1VrIGXDAS3QKo03.png

 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια SOS!!!!Λοιπον στο θεμα με τα καροτσια ειχα αναφερει οτι εγω κ δυο φιλες μου θελουμε να παρουμε δωρο το καροτσι silver cross dazzle στην κολλητη μας!!!

Ψαχνοντας λοιπον σημερα πεφτω πανω σ'αυτη τη σελιδαhttp://www.silvercross.co.uk/our-range/pushchairs-strollers/dazzle/

Και το εχει μονο 75 λιρες=93 ευρω

Εδω που ρωτησα η καλυτερη τιμη που κανουν 330ευρω(εεε δεν τρελαθηκα)

Το θεμα ειναι οτι δεν ξερω κ πολυ αγγλικα ,απ'τα λιγα που ξερω δεν βρηκα πουθενα αν μπορουν να το στειλουν Ελλαδα κ ποιο το κοστος των μεταφορικων!!!

Αν καποια γνωριζει καλα αγγλικα μπορει να με βοηθησει???

Η σαλοπετα με τιποτα δεν στελνει τετοια αντικειμενα?

 

δυστυχως καλη μου απο αυτο το site που παρεθεσες δεν μπορεις να αγορασεις. Γραφει οτι στελνει uk mainland οnly που σημαινει οτι δε στελνει ουτε Β.Ιρλανδια ποσο μαλλον Ελλαδα. Για τη σαλοπετα δ γνωριζω. καλυτερα να σου πει καποιο αλλο κοριτσι που ξερει

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω kel που μπηκες στη διαδικασια να διαβασεις τι γραφει η σελιδα!!!

Μου ελεγε η μανα μου μικρη:μαθε αγγλικα παρε κ το lower θα σου χρειαστουν αργοτερα.....που εγω?ετρεχε το μυαλο μου αλλου!!!!Να που τα χρειαζομαι τωρα.....χαχαχα!!!

Οσο για την σαλοπετα εχω την εντυπωση οτι δεν αναλαμβανουν τετοια αντικειμενα,αν καποια κοπελα ξερει το αντιθετο ας το γραψει παρακαλω γιατι ειναι μεγαλη η διαφορα χρηματων!!!

Ts65p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σ'ευχαριστω kel που μπηκες στη διαδικασια να διαβασεις τι γραφει η σελιδα!!!

Μου ελεγε η μανα μου μικρη:μαθε αγγλικα παρε κ το lower θα σου χρειαστουν αργοτερα.....που εγω?ετρεχε το μυαλο μου αλλου!!!!Να που τα χρειαζομαι τωρα.....χαχαχα!!!

Οσο για την σαλοπετα εχω την εντυπωση οτι δεν αναλαμβανουν τετοια αντικειμενα,αν καποια κοπελα ξερει το αντιθετο ας το γραψει παρακαλω γιατι ειναι μεγαλη η διαφορα χρηματων!!!

 

το εκανες αναζητηση μηπως το εχει και σε αλλα site με παρομοια τιμη?

Link to comment
Share on other sites

2-3 sites που εχω κοιταξει ειναι ακριβοτερο!!!Βασικα δεν ξερω κ πολλα απο ιντερνετικες αγορες οπως εσεις.....καποια αλλα sites που εχει στη λιστα το καλαμαρακι σαν εγκυρα δεν το εχουν θα το ψαξω παντως οσο μπορω κ αλλου!!!αν βρω τιποτα θα σας πω!!!

Ts65p3.png
Link to comment
Share on other sites

λοιπον βρηκα ενα ακομα σιτε www.bambinodirect.co.uk που γενικα απο οτι ειδα εχει πολυ καλες τιμες εχει to maclaren xlr 205 ισως το φθηνοτερο απο οσα σιτε εχω δει!!!Δεν ειναι στη λιστα ομως κ δεν ξερω 1)αν ειναι εγκυρο κ 2)αν στελνει Ελλαδα!!!

Ts65p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

για τσάντες δες και στο http://www.littleacornstomightyoaks.co.uk/ .

Εγώ από εκεί παρήγγειλα την lunch bag του γιου μου. Φτηνά μεταφορικά(3 λίρες) και έχουνε παραγγείλει μαμάδες από άλλο φόρουμ και ήταν οκ.

 

kikileuteris ευχαριστω πολύ για το site αλλα μάλλον θα χρειαστουμε μεγαλυτερο μεγεθος διότι φέτος θα παμε πρωωωωώτη δημοτικου χαχαχα(τι μας περιμένει!)

Link to comment
Share on other sites

πανακριβες !!! βρε με εχει πιασει το καρπαθιωτικο μου και δεν αγοραζω τιποτα ακριβο .

 

 

Τσαντα μονο απο unicef ψωνιζω της μικρης

 

δεν δινω λεφτα ουτε για μπάρμπι ουτε για τιποτα .

 

 

Συμφωνώ μαζι σου . Κι εγώ τις barbie δεν τις παω με τίποτα. Κι από ποιοτητα χαλια. Αν και η μικρη μου barbie θέλει !! Αλήθεια γιατι στη Γερμανία οι τσάντες είναι τόσο ακριβες και τοοόσο ωραίες? Τώρα χαλβαδιάζω μια σε προσφορά απ'το γερμανικο amazon αλλα αν τ'αποφασίσω θα χρειαστώ βοήθεια για να κάνω την παραγγελία. Θα βαλω το λινκ εντος ολίγου για να μου πείτε τη γνώμη σας.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα Alicia και οι 2 όμορφες είναι η δεύτερη μου αρέσει καλλίτερα άλλά βρε κοριτσάκι μου είναι τόσο ακριβές οι τσάντες στην Ελλάδα (δεν έχει χρειαστεί ακόμα να αγοράσω και δεν ξέρω):oops: γιατί + 15 ευρώ τα μεταφορικά θα σου πάει ακριβούτσικα

Εκτός και αν βρεις άλλο σιτε που οι τιμές να είναι καλές και τα μεταφορικά φθηνά :P (τα παραπάνω δεν ισχύουν αν θα κάνεις μεγάλη παραγγελία από εκεί έτσι .......άλλα για ένα πράγμα δεν νομίζω ότι αξίζει)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια στη λίστα των βιολογικών βάλτε και το http://www.rozmarino.gr. Παρήγγειλα την Τρίτη, παρέλαβα σήμερα,με τα ελτα, όλα οκ.Τώρα θα τα δοκιμάσω κιόλας και θα επανέρθω!

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλε,στειλε μεηλ στα αγγλικα!δεν νομιζω να μην ξερουν να σου απαντησουν.

 

ελπιζω να μην ειναι σαν τους γαλλους που ρωταγα αγγλικα σε μειλ και μου απαντησαν γαλλικα.ηξεραν να το διαβασουν αλλα οχι να απαντησουν στην ιδια γλωσσα!:evil::evil:

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

ελπιζω να μην ειναι σαν τους γαλλους που ρωταγα αγγλικα σε μειλ και μου απαντησαν γαλλικα.ηξεραν να το διαβασουν αλλα οχι να απαντησουν στην ιδια γλωσσα!:evil::evil:

όχι βρε οι Γερμανοί απαντούν στα Αγγλικά ΠΑΝΤΑ οι Γάλλοι είναι γελιο π$%^ όσες φορές τους έχω ζητήσει να μου απαντήσουν σε κάτι, πάντα μου γράφουν την απάντηση στην γλώσσα τους (γι αυτό και εγώ δεν ψωνίζω ποτέ από Γαλλικά site) :evil::evil:

Link to comment
Share on other sites

όχι βρε οι Γερμανοί απαντούν στα Αγγλικά ΠΑΝΤΑ οι Γάλλοι είναι γελιο π$%^ όσες φορές τους έχω ζητήσει να μου απαντήσουν σε κάτι, πάντα μου γράφουν την απάντηση στην γλώσσα τους (γι αυτό και εγώ δεν ψωνίζω ποτέ από Γαλλικά site) :evil::evil:

 

τους ξερω,τους ξερω τους γαλλους:evil:!εχω την χαρα να δουλευω στο αεροδρομιο και να τους τρωω στην μαπα χρονια τωρα.και πρεπει να με δειτε απο καμια μερια που μου μιλανε γαλλικα και τους απανταω ελληνικα!!!!τρελα γελια!:mrgreen:

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Αγενέστατοι!!! Όταν είχα πάει Παρίσι προσπαθούσα να συννενοηθώ, μιλούσα Αγγλικά και αυτοί έλεγαν στα Αγγλικά πως δεν καταλαβαίνουν. Τουριστικός προορισμός σου λέει μετά!!!

Αν έρθετε κύριοι στην Ελλαδίτσα και σας μιλάμε Ελληνικά πώς θα σας φανεί???? Τρέχουμε σαν τους μαμάκες να μάθουμε κάθε είδους ξένη γλώσσα εμείς!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

τους ξερω,τους ξερω τους γαλλους:evil:!εχω την χαρα να δουλευω στο αεροδρομιο και να τους τρωω στην μαπα χρονια τωρα.και πρεπει να με δειτε απο καμια μερια που μου μιλανε γαλλικα και τους απανταω ελληνικα!!!!τρελα γελια!:mrgreen:

έτσι....... έτσι........ καλά τους κάνεις ε μααα.......... παλιά πιτσιρίκα για να βγάλω κανα χαρτζιλίκι δούλευα σε ανταλλακτήριο συναλλάγματος τα καλοκαίρια, μόνο οι Γάλλοι δεν μίλαγαν Αγγλικά παρότι φαινόταν ότι τα καταλάβαιναν συγχύστηκα πάλι :evil:

Link to comment
Share on other sites

Το HQHAIR εχει δωρεαν μεταφορικα μεχρι τα μεσανυχτα σημερα για αγορες πανω απο 40 λιρες,κωδικος ΗQFISA...

Εχω παραγγειλει 2 φορες κι εμεινα πολυ ευχαριστημενη...

Και μια ερωτησουλα....εχει παραγγειλει καμμια σας φωτο μπουκ απο το www.photobox.co.uk?

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έχετε ψωνίσει ποτέ από http://www.pedleybaby.co.uk ?

Επέλεξα μια εκπαιδευτική κούπα του de brown με 6.99 λίρες και μεταφορικά που τα βγάζει αυτόματα 2.20 λίρες.Και μου έστειλαν το εξής mail:

Dear customer,

 

Thank you for your order. We notice that you have only selected standard airmail. We do recommend that you upgrade to 'International Signed For' so that you order can be tracked. The cost of this is an additional £3.70.

 

If you would like to upgrade to ensure receipt of your order please reply to this email and we will send you a paypal invoice.

 

If we do not receive a reply within 24 hours we will dispatch via your chosen method however please note if you choose not to upgrade and your parcel does get lost we can not be held liable for sending replacement or refund. Of course, we gain certificates of postage for all items we send and we can provide your certificate of postage if you require to make a claim with Royal Mail if your item gets lost and is not trackable.

 

With Warmest Regards

 

Τους ζήτησα διευκρινίσεις και μου έστειλαν αυτό:

Hi there,

 

 

 

If you do not choose to upgrade your postage and your order gets lost in transit, we will be unable to track your order, or claim with royal mail for the missing item. Therefore it will be down to yourself to find out what has happened with your order and you will have to deal with royal mail directly. As we keep proof of postage this will be all we can offer.

 

 

 

If you do choose to upgrade, we will be able to track your order along the way and also your order will be insured.

 

 

 

This costs an additional £3.70

 

Και προβληματίζομαι τι να κάνω.Δε θέλω να πληρώσω μεταφορικά στο ίδιο κόστος με το ποτηράκι και δεν υπάρχει και κάτι άλλο στο site που να με ενδιαφέρει, ώστε να μεγαλώσω την παραγγελία και να αξίζει.Θέλω όμως την κούπα.Τι με συμβουλεύετε?

 

ΥΓ Είχα πάει Γαλλία γαμήλιο ταξίδι και στο αεροδρόμιο, στο σταντ με τις πληροφορίες δε μιλούσαν αγγλικά:shock::shock::shock:

 

Να μην πω για τη βρώμα τους....

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Aπλα σε προειδοποιουν οτι σε περιπτωση που χαθει το δεματακι σου δε θα μπορουν να το εντοπισουν. Θα σου δωσουν μονο το νουμερο αποστολης αλλα ουτε επιστροφη χρηματων ουτε τιποτα. Επειδη δεν ειναι ακριβο αυτο που αγορασες θα σε συμβουλευα να το διακινδυνευσεις και να μην πληρωσεις εξτρα.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...