Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Κλέλια καλωσόρισες και με το καλό το μωράκι σου!!

Πάρε πυτζάμες ένα νούμερο μεγαλύτερο από αυτό που θα φόραγες πριν τη εγκυμοσύνη...τουλάχιστον εγώ αυτό έκανα και μου ήταν μια χαρά...όταν βγήκα από το νοσοκομείο ήμουν μείον 8 κιλά οπότε μόνο 4κιλά μου είχαν μείνει και οι πυτζάμες ένα Νο μεγαλύτερο μου ήταν τέλειες! Εγώ είχα 2-3 ζευγάρια νομίζω αν και δεν και σίγουρη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια!

 

Παρέλαβα τη Παρασκευή και εγώ απο το figleaves... έκαναν ακριβώς μια βδομάδα για να έρθουν: Παρασκευή πρωί παράγγειλα-Παρασκευή μεσημέρι ήταν στο σπίτι μου με απλό ταχυδρομείο! Τέλεια συσκευασμένα και πολύ καλή η ποιότητα πραγματικά... κρίμα να μην έχει ολόσωμα κορμάκια...

 

Σοφάκι το ωραίο όνομα που έχει η κόρη σου;Βγαίνει από κάπου ή έτσι τη βαφτίσατε; Σόρυ για το οφ τόπικ...

 

Θέλεις νούμερο για παπούτσι για ελληνικό eshop ή για αγγλικό eshop; Το αγγλικό 38 πάντως είναι το 5...

 

ευχαριστω μαριτα:D!δεν λενε καμια γιαγια,ειναι δικης μας επιλογης!δεν βγαινει απο καπου,ειναι το ονομα ατοφιο.29 αυγουστου θα λεγεται εριεττα και επισημα!

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!!

Ακόμα εδώ εε? Και εγώ το ίδιο.

Να ρωτήσω το εξής: Πριν κάποιες σελίδες μια κοπέλα είπε για το www.lenscatcher.com το οποίο έχει φακούς επαφής. Οντως οι τιμές είναι πολύ καλύτερες από ότι στην Ελλάδα (ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΑΥΤΟ!!). Για παράδειγμα είχα πάρει τους ημερήσιους φακούς 1-Day Acuvue Moist στην τιμή των 32,00 ευρώ (πριν ακόμα ανέβει ο ΦΠΑ στο 21%) ενώ στο site τους έχουν 21,95 ευρώ (το πακέτο των 30 για το κάθε μάτι)

Εντωμεταξύ έπεσε το μάτι μου και στους Focus Dailies all day comfort που είναι ακόμα φτηνότεροι, δηλαδή 16,95 ευρώ.

Τους έχει δοκιμάσει καμία κοπέλα? Υπάρχει διαφορά από τους 1-Day Acuvue Moist ?? Να το ρισκάρω λέτε? Γιατί εάν ισχύει ότι τα μεταφορικά είναι από 2,80 - 4,80 ευρώ, τότε θα δώσω για 2 πακέτα + τα μεταφορικά όσο θα έδινα περίπου για το ένα πακέτο από Ελλάδα.

εμενα τα μεταφορικα για 4 πακετα μου βγηκαν 4,5 Ε.......και τα 2 ηταν αστιγματισμου που η συσκευασια ειναι καπως μεγαλυτερη μπορει να σου βγει και πιο λιγο....εγω εσωσα 80Ε σε συγκριση με ελλαδα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέεερα!!

Ευχαριστώ τα κοριτσάκια που μου απαντήσατε!!

Μαρίτα μου, φοράω 38-39 ανάλογα με την φόρμα του παπουτσιού, αυτό είναι το θέμα μου. Έχω δει κάτι τέλειες σελίδες που έχετε στην λίστα αλλά δεν έχω κοιτάξει ακόμα το κόστος αλλαγής να δω αν με συμφέρει να ρισκάρω. Θα το κοιτάξω, αυτό αργότερα όμως...

GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

εμενα τα μεταφορικα για 4 πακετα μου βγηκαν 4,5 Ε.......και τα 2 ηταν αστιγματισμου που η συσκευασια ειναι καπως μεγαλυτερη μπορει να σου βγει και πιο λιγο....εγω εσωσα 80Ε σε συγκριση με ελλαδα

 

σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση pocoyo

έχει διαφορά όπως και να το κάνεις, οπότε θα προχωρήσω μάλλον και εγώ σε αγορά από εκεί

να εμπιστευτώ όμως τους focus dailies? αυτό είναι το θέμα μου......:cool::P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλησπέρα.

 

Καταρχάς μου άλλαξαν το nickname από parents γιατί παρέπεμπε στο επίθετό μου. Άρα είμαι η kikivaripati;-)

 

Μόλις έκανα την παραγγελία μου στο pramworld για καθισματάκι αυτοκινήτου και όταν μου έρθει θα σας πω εντυπώσεις:-D

 

Τώρα, θέλω να παραγγείλω και σαμπουάν, κρέμες κτλ για το αγοράκι μου weleda, avalon, οικολογικά τέλοσπάντων, μιας και διάβασα μέσα σε ένα φόρουμ στο parents για τις parabens (αν το λέω σωστά).

 

Έχω τον εξής προβληματισμό: Θέλω να παραγγείλω και για τη μπουμπού που θα έρθει στον κόσμο τέλη Οκτωβρίου. Γι αυτήν που θα είναι λεχουδάκι πρέπει να πάρω κάποιο πιο ειδικό προϊόν φαντάζομαι.Τι μου προτείνετε?

 

Επίσης, τέτοια προϊντα έχει το mothercare Αγγλίας?Ρωτάω γιατί σε κανένα μήνα θα παραγγείλω πράγματα για τη μπέμπα οπότε να πάρω και αυτά από εκεί:wink:

 

Σωτήρες μου (γιατί μόλις κέρδισα 100 ? στο κάθισμα χάρη σε εσάς!) σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!!!

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

kiki weleda και lavera (τα avalon τα εχω μονο ακουστα)ειναι καταλληλα για το νεο μελος της οικογενειας.εγω αγοραζω αυτο

 

http://www.bce-europe.com/en/Mother-Child/Children-Haircare/Weleda-Calendula-Wash-Lotion-Shampoo-Baby-Children-200-ml.html

 

ειναι 2 σε 1,αφρολουτρο και σαμπουαν.και μετα οτι αλλο θελεις,λαδακι,κρεμα αλλαγης πανας κτλ.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

kiki weleda και lavera (τα avalon τα εχω μονο ακουστα)ειναι καταλληλα για το νεο μελος της οικογενειας.εγω αγοραζω αυτο

 

http://www.bce-europe.com/en/Mother-Child/Children-Haircare/Weleda-Calendula-Wash-Lotion-Shampoo-Baby-Children-200-ml.html

 

ειναι 2 σε 1,αφρολουτρο και σαμπουαν.και μετα οτι αλλο θελεις,λαδακι,κρεμα αλλαγης πανας κτλ.

 

Ευχαριστώ Σοφάκι!!!!!!!!!!!!!!!!!

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση pocoyo

έχει διαφορά όπως και να το κάνεις, οπότε θα προχωρήσω μάλλον και εγώ σε αγορά από εκεί

να εμπιστευτώ όμως τους focus dailies? αυτό είναι το θέμα μου......:cool::P

 

Τέλειοι φακοί τους πήρα την προηγούμενη φορά που ψώνισα από κει ,αλλά επειδή φοράω κάθε μέρα φακούς παίρνω πια μηνιαίας αντικαταστασης πάλι focus...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλησπέρα.

 

Καταρχάς μου άλλαξαν το nickname από parents γιατί παρέπεμπε στο επίθετό μου. Άρα είμαι η kikivaripati;-)

 

Μόλις έκανα την παραγγελία μου στο pramworld για καθισματάκι αυτοκινήτου και όταν μου έρθει θα σας πω εντυπώσεις:-D

 

Τώρα, θέλω να παραγγείλω και σαμπουάν, κρέμες κτλ για το αγοράκι μου weleda, avalon, οικολογικά τέλοσπάντων, μιας και διάβασα μέσα σε ένα φόρουμ στο parents για τις parabens (αν το λέω σωστά).

 

Έχω τον εξής προβληματισμό: Θέλω να παραγγείλω και για τη μπουμπού που θα έρθει στον κόσμο τέλη Οκτωβρίου. Γι αυτήν που θα είναι λεχουδάκι πρέπει να πάρω κάποιο πιο ειδικό προϊόν φαντάζομαι.Τι μου προτείνετε?

 

Επίσης, τέτοια προϊντα έχει το mothercare Αγγλίας?Ρωτάω γιατί σε κανένα μήνα θα παραγγείλω πράγματα για τη μπέμπα οπότε να πάρω και αυτά από εκεί:wink:

 

Σωτήρες μου (γιατί μόλις κέρδισα 100 ? στο κάθισμα χάρη σε εσάς!) σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!!!

είδες που έπιασε τόπο το λινκ??? :mrgreen::mrgreen:

Avalon αγόρασα από εδώ http://www.iherb.com είναι Αμερική οπότε ξέρεις λίγα λίγα.........:mrgreen::mrgreen: τα μεταφορικά είναι 4 δολάρια(-3 δολάρια κουπόνι για την πρώτη παραγγελία) μου ήρθαν γύρω στις 10 μέρες με απλό ταχυδρομείο δοκίμασα αυτό

http://www.iherb.com/Avalon-Organics-Baby-Shampoo-Body-Wash-8-fl-oz-235-ml/17976?at=0

από hazard score δεν είναι και αριστά γύρω στα 3 νομίζω δες την λίστα με το site άλλα είμαι πολύ ευχαριστημένη το δέρμα της μικρής είναι απαλότερο χωρίς κρέμα σώματος θα ξαναπαραγγείλω σύντομα από εκεί μπορείς να πάρεις και αντικουνοπικό bagder και αντηλιακό bagder τα δοκίμασα και 2 το αντηλιακό είναι εξαιρετικό για το αντικουνουπικό δεν έχω άποψη ακόμα :-D

Link to comment
Share on other sites

εδω βρήκα μια λίστα απο σουπερμαρκετ απο αγγλία που στελνουν και Ελλαδα

http://lisbon.angloinfo.com/af/589/lisbon-online-food-and-drink-stores.html

 

αλλα ψιλομπερδευτικα γιατι το αγγλικο με κουραζει και ψιλοχαθηκα ...κυριως για παμπερσ κοιταω η αδερφουλα μου δεν προλαβαινει με 2 παιδια και τα 2 με παμπερσ ψαχνουμε για λυση αλλα μαλλον δυσκολα ...

για κοιταξτε και εσεις που ειστε και γατονια ;)

Link to comment
Share on other sites

εδω βρήκα μια λίστα απο σουπερμαρκετ απο αγγλία που στελνουν και Ελλαδα

http://lisbon.angloinfo.com/af/589/lisbon-online-food-and-drink-stores.html

 

αλλα ψιλομπερδευτικα γιατι το αγγλικο με κουραζει και ψιλοχαθηκα ...κυριως για παμπερσ κοιταω η αδερφουλα μου δεν προλαβαινει με 2 παιδια και τα 2 με παμπερσ ψαχνουμε για λυση αλλα μαλλον δυσκολα ...

για κοιταξτε και εσεις που ειστε και γατονια ;)

θα σου πω για το πρώτο της λίστας τα υπόλοιπα αύριο μια και η ώρα είναι αργά μιση :D

/www.britishcornershop.co.uk/

έχει μόνο τις μικρές συσκευασίες των παμπερς η μεγαλύτερη που μπορεσα να βρω είναι αυτή Pampers Baby Dry Carry Pack Maxi 32 τεμ με τιμή 8,99 λίρες

τα μεταφορικά για μέχρι 30 κιλά πράγμα (πρέπει να είναι λιγότερο γιατί αμέσως μετά μου βγάζει την ακριβή τιμή μεταφ.) είναι 22,99

δηλαδή

Item Weight Qty Price

 

Pampers Baby Dry Carry Pack Maxi 32 27000g 9 £80.91

 

 

 

 

 

 

 

 

--------

--------

 

Sub Total27Kg

£80.91

 

80,91 +22,99 =103,90 για 32 Χ 9 = 288 πάνες

Οι 104 λίρες είναι 125 Ευρώ πόσες πάνες αγοράζεις με 125 Ευρά ??? (δεν είμαι σίγουρη για την τιμή στο Ελλάντα sorry):oops:

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια τι εχει γινει με το chemistdirect και τα μεταφορικα εξοδα?

βγαζει τρελα ποσα πχ παραγγελια των 20 λιρων βαζει μεταφορικα 29 λιρες!!κτλ

πριν καιρο θυμαμαι ηταν 10 λιρες. στο σαητ τους γραφουν 3.95 λιρες αναλογως το βαρος του δεμματος...

 

εχει παραγγειλει κανεις τωρα τελευταια?

[URL="http://pregnancy.baby-gaga.com/"][/URL][URL="http://www.baby-gaga.com/"][IMG]http://tickers.baby-gaga.com/t/dogdogard20100608_-8_My+child+is.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

θα σου πω για το πρώτο της λίστας τα υπόλοιπα αύριο μια και η ώρα είναι αργά μιση :D

/www.britishcornershop.co.uk/

έχει μόνο τις μικρές συσκευασίες των παμπερς η μεγαλύτερη που μπορεσα να βρω είναι αυτή Pampers Baby Dry Carry Pack Maxi 32 τεμ με τιμή 8,99 λίρες

τα μεταφορικά για μέχρι 30 κιλά πράγμα (πρέπει να είναι λιγότερο γιατί αμέσως μετά μου βγάζει την ακριβή τιμή μεταφ.) είναι 22,99

δηλαδή

Item Weight Qty Price

 

Pampers Baby Dry Carry Pack Maxi 32 27000g 9 £80.91

 

 

 

 

 

 

 

 

--------

--------

 

Sub Total27Kg

£80.91

 

80,91 +22,99 =103,90 για 32 Χ 9 = 288 πάνες

Οι 104 λίρες είναι 125 Ευρώ πόσες πάνες αγοράζεις με 125 Ευρά ??? (δεν είμαι σίγουρη για την τιμή στο Ελλάντα sorry):oops:

 

το πακετο με τα 64 κομματια νο3 κανει 20 ευρω περιπου,αρα τα 5 πακετα μας δινουν στα 100 ευρω 320 πανες.

πιο φτηνα στο Ελλαντα!:P

Link to comment
Share on other sites

Τέλειοι φακοί τους πήρα την προηγούμενη φορά που ψώνισα από κει ,αλλά επειδή φοράω κάθε μέρα φακούς παίρνω πια μηνιαίας αντικαταστασης πάλι focus...

 

Καλημέρα σε όλους. Σε ευχαριστώ πολύ matsoulinako, λέω να τους δοκιμάσω. Θυμάσαι πόσες μέρες έκαναν να έρθουν από αυτό το site?

Link to comment
Share on other sites

η φαρμακοποιος μου ειπε για μαι υγρη αλλα αλλη μαρκα...μου ειπε να αποφευγω τη φισσαν γενικα! για την ωρα τη πουδρα της φισσαν εχω...και φυσικα να μη βαζω καθολου ενυδατικη που η χαζη της εβαζα!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

η φαρμακοποιος μου ειπε για μαι υγρη αλλα αλλη μαρκα...μου ειπε να αποφευγω τη φισσαν γενικα! για την ωρα τη πουδρα της φισσαν εχω...και φυσικα να μη βαζω καθολου ενυδατικη που η χαζη της εβαζα!

 

Συγγνώμη...τι είναι η δριτσίλα????????

 

Ξανθιά...χρόνια ποτισμένος ο εγκέφαλος...

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

η φαρμακοποιος μου ειπε για μαι υγρη αλλα αλλη μαρκα...μου ειπε να αποφευγω τη φισσαν γενικα! για την ωρα τη πουδρα της φισσαν εχω...και φυσικα να μη βαζω καθολου ενυδατικη που η χαζη της εβαζα!

 

εγω είχα δοκιμάσει τα πάντα στο γιο μου και είχα απογοητευτεί πλέον ώσπου έβαλα την υγρή πούδρα, που μου το πρότεινε και μένα φίλη με το ίδιο πρόβλημα, και σώθηκα!

Link to comment
Share on other sites

αααα εμείς τα λέμε ιδρωτήρια!

 

Ναι ναι φιλη μου Κική εμεις εδω στα βορρεια τα λεμε ιδρωτήρια...

Και εγω το πρωτο διαστημα που το διαβαζα το δροτσιλα...αναρρωτιομουν τι ειναι χαχαχαχαχαχα

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...