Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

κοριτσια καλησπερα!!!!!!

θελω να κανω ψηφιακο αλμουμ οικονομικο......απο τοτε που γεννηθηκε η κουκλιτσα μου με ολες τις στιγμες της.....ξερετε....εχετε να μου προτεινετε κατι ?

(καλη ποιοτητα και ικανοποιητικη τιμη)

 

εγω εχω φτιαξει 2-3 απο blurb και ειμαι πολυ πολυ ικανοποιημενη!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

το μπλογκ είναι το http://tro-ma-ktiko.blogspot.com/ . Αν μπεις βλέπεις τις αναρτήσεις που έχουν γίνει. Κι αν θέλεις τους στέλνεις mail για να κάνεις κι εσύ μία.

 

Το συγκεκριμένο είναι πολύ δημοφιλές, μιας και πολλοί το θεωρούν ως συνέχεια του troktikou.

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παρακολουθώ το θέμα με το Mothercare από την πρώτη στιγμή που πρόεκυψε σχεδόν 10 μήνες πριν…

Πλέον δεν περιμένω επίσημη απάντηση από κανέναν γιατί αν επρόκειτο να δοθεί θα είχε δοθεί προ καιρού – οπότε υποθέτω πως πίσω από αυτή τη σιωπή βρίσκονται μεγάλα συμφέροντα και πως η εν λόγω εταιρεία δεν επιθυμεί να αναλύσει την πολιτική πωλήσεων της στους καταναλωτές των προϊόντων της.

Βλέπω πως τελούμε υπό το καθεστώς των κανόνων της «ελεύθερης» αγοράς (μου το πουλάς όσο θέλεις κι εγώ επιλέγω αν θα το αγοράσω ή όχι) και ταυτόχρονα βρισκόμαστε στο έλεος του εκάστοτε αντιπροσώπου (αν δεν το πάρεις από εμένα δε θα το βρεις πουθενά).

Ε λοιπόν στα δικά μου μάτια όλο αυτό μοιάζει με εκβιασμό – ή το αγοράζεις όπως έχει από εμένα ή καθόλου… Με εκνευρίζει το γεγονός πως κάποιος μου στερεί τη δυνατότητα να επιλέξω αυτό που θέλω και με συμφέρει, το βρίσκω προσβλητικό προς το πρόσωπο να με προσπαθούν να με χειραγωγήσουν ή να με εκμεταλλευτούν.

Και ότι με προσβάλλει απλώς το αφήνω στην άκρη – δε θα σέρνομαι στα πόδια του Mothercare για να του αφήσω τα λεφτά μου, δε θα τους παρακαλέσω κιόλας… Υπάρχουν ένα σωρό τρόποι και λύσεις για να κάνω τη δουλειά μου και με το να βγαίνω να φωνάζω και να σκίζω τα ιμάτια μου για την αδικία που μου έγινε δε νιώθω πως θα κερδίσω και τίποτα. Απλώς αλλάζω τακτική – υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές που κάνουν πορτοκάλια.

Να σας πω και κάτι; Εγώ ακόμη κι αν πέσουν οι τιμές στο ελληνικό mothercare δεν ξαναπηγαίνω γιατί για εμένα ο μια φορά δυσαρεστημένος πελάτης είναι για πάντα δυσαρεστημένος πελάτης

*

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα!!!!!!

θελω να κανω ψηφιακο αλμουμ οικονομικο......απο τοτε που γεννηθηκε η κουκλιτσα μου με ολες τις στιγμες της.....ξερετε....εχετε να μου προτεινετε κατι ?

(καλη ποιοτητα και ικανοποιητικη τιμη)

 

θεανουλα με ενδιαφερει και μενα πολυ!

θελω να φτιαξω ενα απο το γαμο της αδελφης μου και ενα της μικρης....... ψαξτο κι εσυ και πες μας!!!!!!!!

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάρες, παρήγγειλα αυτό από το ebay http://cgi.ebay.co.uk/BRAND-NEW-Shake-Weight-Seen-TV-Next-Day-Delivery-/390223513291?cmd=ViewItem&pt=UK_Strength_Training&hash=item5adb2246cb#ht_2327wt_1165 μόνο 18,5? (μαζί με τα μεταφορικά!).Όπως θα το έχετε δει στην τηλεόραση, στην Ελλάδα κάνει ?29(+8,90? έξοδα αποστολής). ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ!!! Μόλις παραλάβω θα ενημερώσω!!

 

Matsoulinako το εχεις δοκιμάσει αυτό το μαραφέρι? Δεν ξέρω ποσο γυμνασμένη είσαι. Όμως είναι αρκετά δύσκολο και χτυπάει πολύ στη μέση. Το λέω εκ πείρας!

Link to comment
Share on other sites

http://tro-ma-ktiko.blogspot.com/2010/08/mothercare_05.html#more κι άλλος ψαγμένος αναγνώστης. Έναν ψιλοντόρο τον κάναμε πάντως.

 

Μπράβο !!! Παίρνουμε μισθούς πείνας και πληρώνουμε χρυσά όλα τα προϊοντα!! Καλέ μη την λεκανε την ανάρτηση κάποια απο τις φιλενάδες εδώ.......??? Όπως και να είναιο πάντως συμφωνώ τρελά!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα!!!!!!

θελω να κανω ψηφιακο αλμουμ οικονομικο......απο τοτε που γεννηθηκε η κουκλιτσα μου με ολες τις στιγμες της.....ξερετε....εχετε να μου προτεινετε κατι ?

(καλη ποιοτητα και ικανοποιητικη τιμη)

 

Εγώ παραγγέλνω από το http://www.foto.com και είμαι πολύ ικανοποιημένη από την ποιότητα των φωτογραφιών τους. Ρίξε 1 ματιά, έχει και καλές τιμές και καλες τιμές στο delivery.

433965qzur0la2nd.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παρακολουθώ το θέμα με το Mothercare από την πρώτη στιγμή που πρόεκυψε σχεδόν 10 μήνες πριν…

Πλέον δεν περιμένω επίσημη απάντηση από κανέναν γιατί αν επρόκειτο να δοθεί θα είχε δοθεί προ καιρού – οπότε υποθέτω πως πίσω από αυτή τη σιωπή βρίσκονται μεγάλα συμφέροντα και πως η εν λόγω εταιρεία δεν επιθυμεί να αναλύσει την πολιτική πωλήσεων της στους καταναλωτές των προϊόντων της.

Βλέπω πως τελούμε υπό το καθεστώς των κανόνων της «ελεύθερης» αγοράς (μου το πουλάς όσο θέλεις κι εγώ επιλέγω αν θα το αγοράσω ή όχι) και ταυτόχρονα βρισκόμαστε στο έλεος του εκάστοτε αντιπροσώπου (αν δεν το πάρεις από εμένα δε θα το βρεις πουθενά).

Ε λοιπόν στα δικά μου μάτια όλο αυτό μοιάζει με εκβιασμό – ή το αγοράζεις όπως έχει από εμένα ή καθόλου… Με εκνευρίζει το γεγονός πως κάποιος μου στερεί τη δυνατότητα να επιλέξω αυτό που θέλω και με συμφέρει, το βρίσκω προσβλητικό προς το πρόσωπο να με προσπαθούν να με χειραγωγήσουν ή να με εκμεταλλευτούν.

Και ότι με προσβάλλει απλώς το αφήνω στην άκρη – δε θα σέρνομαι στα πόδια του Mothercare για να του αφήσω τα λεφτά μου, δε θα τους παρακαλέσω κιόλας… Υπάρχουν ένα σωρό τρόποι και λύσεις για να κάνω τη δουλειά μου και με το να βγαίνω να φωνάζω και να σκίζω τα ιμάτια μου για την αδικία που μου έγινε δε νιώθω πως θα κερδίσω και τίποτα. Απλώς αλλάζω τακτική – υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές που κάνουν πορτοκάλια.

Να σας πω και κάτι; Εγώ ακόμη κι αν πέσουν οι τιμές στο ελληνικό mothercare δεν ξαναπηγαίνω γιατί για εμένα ο μια φορά δυσαρεστημένος πελάτης είναι για πάντα δυσαρεστημένος πελάτης

 

Άννα συμφωνώ μαζί σου. Τις αναρτήσεις δεν τις έκανα για τα mothercare αποκλειστικά, αλλά για να πάρει μια ιδέα περισσότερος κόσμος τι γίνεται με την αισχροκέρδεια στην Ελλάδα.

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Άννα συμφωνώ μαζί σου. Τις αναρτήσεις δεν τις έκανα για τα mothercare αποκλειστικά, αλλά για να πάρει μια ιδέα περισσότερος κόσμος τι γίνεται με την αισχροκέρδεια στην Ελλάδα.

 

Kαταλαβαίνω το σκεπτικό σου Κική. Καλά έκανες και τα έγραψες. Δεν παρακαλάμε αλλά να τους δείξουμε πως δε μασάμε και κουτόχορτο...

Πιστεύω πως αν ο Έλληνας καταναλωτής αντιληφθεί πως υπάρχουν ένα σωρό τρόποι να βγει κερδισμένος και οι αγορές δεν είναι μονόδρομος θα αλλάξουν πολλά πράγματα στην ελληνική αγορά. Μας θεωρούν δεδομένους και μας φέρονται ανάλογα - για να μας χάσουν και θα δεις.... :wink:

*

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι πατερας ενος γιου 21 μηνών και το σεπτέμβρη περιμένουμε δίδυμα. Εκτός του ότι έχω πάρει τα πάντα από internet για τον πιτσιρικά (κυρίως από γερμανία), βρήκα μέσω ebay.de μαγαζιά που πουλάνε μέχρι και πάνες και στέλνουν και ελλάδα. Σημειωτέον ότι ακόμη και με μεταφορικά, τα pampers active fit 4+ μου κοστίζουν 30% φτηνότερα.

Για την κόρη που έρχεται, πήρα καθισματάκι της recaro από σειρά που δεν κυκλοφορεί στην ελλάδα μόνο 125? και καρότσι διδύμων 180? που εδώ θα το πουλάγαν 500 αν το έφερναν...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ειμαι πατερας ενος γιου 21 μηνών και το σεπτέμβρη περιμένουμε δίδυμα. Εκτός του ότι έχω πάρει τα πάντα από internet για τον πιτσιρικά (κυρίως από γερμανία), βρήκα μέσω ebay.de μαγαζιά που πουλάνε μέχρι και πάνες και στέλνουν και ελλάδα. Σημειωτέον ότι ακόμη και με μεταφορικά, τα pampers active fit 4+ μου κοστίζουν 30% φτηνότερα.

Για την κόρη που έρχεται, πήρα καθισματάκι της recaro από σειρά που δεν κυκλοφορεί στην ελλάδα μόνο 125? και καρότσι διδύμων 180? που εδώ θα το πουλάγαν 500 αν το έφερναν...

 

 

Eυτυχή πατέρα καλώς ήρθες στο parents!!! Σου εύχομαι να είσαι πάντα ένας ευτυχής πατέρας και άνθρωπος :D Να χαίρεστε το γιο σας και με το το καλο να υποδεχτείτε τα διδυμάκια σας!

 

Μήπως μπορείς να μας αναφέρεις κανένα από τα site από τα οποία έχεις ψωνίσει και είσαι ικανοποιημένος; Ειδικά αυτό με τις πάνες ακούγεται πάρα πολύ καλό!

*

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι πατερας ενος γιου 21 μηνών και το σεπτέμβρη περιμένουμε δίδυμα. Εκτός του ότι έχω πάρει τα πάντα από internet για τον πιτσιρικά (κυρίως από γερμανία), βρήκα μέσω ebay.de μαγαζιά που πουλάνε μέχρι και πάνες και στέλνουν και ελλάδα. Σημειωτέον ότι ακόμη και με μεταφορικά, τα pampers active fit 4+ μου κοστίζουν 30% φτηνότερα.

Για την κόρη που έρχεται, πήρα καθισματάκι της recaro από σειρά που δεν κυκλοφορεί στην ελλάδα μόνο 125? και καρότσι διδύμων 180? που εδώ θα το πουλάγαν 500 αν το έφερναν...

 

Καλωσόρισες!Να χαίρεσαι το γιο σου και με το καλό τα δίδυμα!Δώσε μας λεπτομέρειες αν σου είναι εύκολο για τα site από τα οποία ψωνίζεις. Κυρίως με ενδιαφέρει κι εμένα το καθισματάκι που ανέφερες της recaro και εννοείται και οι πάνες!Το κάθισμα τι group e;inai?;Exeiw pr;oxeiro k;apoio link?

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

sorry,

ebay.de είναι.

Το κάθισμα είναι 0+ αλλά έχει απ΄ όλα (η σειρά είναι η storchemulle που έχει εξαγοραστεί από την recaro και έχει τα ιδια καθίσματα με άλλα υφάσματα).

Το site είναι το http://www.kidsroom.de που έχει και αγγλόφωνη σελίδα.

Επίσης έχω αγοράσει από τα

http://www.kindersitze.de/index.php/language/en

http://www.ebaby.gr (όχι πάντα φθηνό, είναι στην ιταλία)

http://www.babyartikel.de

Link to comment
Share on other sites

για τις πάνες βάλε στην αναζήτηση του ebay pampers active fit 4 και θα βρεις πωλητές με το κόστος μεταφοράς στην ελλάδα (αν έχεις λογαριασμό στο ebay, αυτόματα)

Link to comment
Share on other sites

ενα σας λέω, μέχρι και μπαγκαζιέρα οροφής για το αυτοκίνητο έφερα από γερμανία...

Η mont blanc που εδώ έχει 700? στην autoplus εξω έχει 250 - 260?

 

Ευτυχή πατέρα καλημέρα, από που πήρες την μπαγκαζιέρα ? Με ενδιαφέρει και εμένα για σχάρα για ποδήλατα.

Link to comment
Share on other sites

Shop:www.shop.autoteile-immler.de

Homepage:www.autoteile-immler.de

 

δες τι θέλεις και στείλε τους mail.

Θα σου ανοίξουν σελίδα για πληρωμή μέσω paypal.

μπορεί να μη στέλνουν ελλάδα αν είναι ογκώδες το κιβώτιο, αλλά πάντα υπάρχει η λύση της μεταφορικής (όπως έκανα εγώ). Το παρέλαβαν από Dusseldorf, το έφεραν ασπρόπυργο, πήγα με το αυτοκίνητο, την έβαλα πάνω (μου πήρε μισή ώρα), και έφυγα...

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...