Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

σ'ευχαριστω, αξιζει να το κανω ετσι λες? ειναι για ρουχα, δηλαδη αντε 100-150ε. οχι παραπανω..

ιδίως για τον ακατονόμαστο είναι εύκολο να συγκρίνεις την διαφορά πήγαινε στο Ελληνικό σιτε και κατέβασε τον κατάλογο ή πάρε έναν από το μαγαζί τους και άρχισε να συγκρίνει τις τιμές υπόψη στο Αγγλικό έχει και προσφορές τύπου πάρε ένα και δεύτερο στην μισή τιμή ή έχει έκπτωση κάνε το καλάθι σου και υπολόγισε (αν έστελνε Ελλάδα θα είχες και μεταφορικά αν τα αγόραζες απευθείας) βάλε και τα fee της σαλοπέτας και δες την διαφορά :P:p α....αν το κάνεις πες μας και εμάς την διαφορά (μου αρέσει να το ακούω ) χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

το boots ειναι το πολυκαταστημα που πουλαει τα ρουχαλακια minimode!!!!!!!!

απιθανα ρουχαλακια!!!!! φοβερη ποιοτητα κ σχεδια!!!! εννοειται δε στελνει τιποτα κατευθειαν ελλαδα.....

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ιδίως για τον ακατονόμαστο είναι εύκολο να συγκρίνεις την διαφορά πήγαινε στο Ελληνικό σιτε και κατέβασε τον κατάλογο ή πάρε έναν από το μαγαζί τους και άρχισε να συγκρίνει τις τιμές υπόψη στο Αγγλικό έχει και προσφορές τύπου πάρε ένα και δεύτερο στην μισή τιμή ή έχει έκπτωση κάνε το καλάθι σου και υπολόγισε (αν έστελνε Ελλάδα θα είχες και μεταφορικά αν τα αγόραζες απευθείας) βάλε και τα fee της σαλοπέτας και δες την διαφορά :P:p α....αν το κάνεις πες μας και εμάς την διαφορά (μου αρέσει να το ακούω ) χαχαχαχα

 

το ξερω.. ασε που δεν εχει ουτε ενα τριτο των προιοντων.. ειδα στο αγγλικο παντελονι τζιν εγκυμοσυνης 20ε και τρελαθηκα.. αν πω να το αγορασω απο εδω, δεν παιρνω ουτε το φερμουαρ..

να ρωτησω και κατι αλλο? στη δουλεια του συζυγου παραγγελνουν πολυ συχνα απο το ebay.com και ειδα εκει κατι ωραια παντελονια αλλα τι νουμερα να παρω δεν εχω ιδεα.. υπαρχει καποιο διεθνες συστημα μεγεθων?

the hand that rocks the cradle, is the hand that rules the world..

πριγκιπακος και νεραϊδουλα ..

Link to comment
Share on other sites

το ξερω.. ασε που δεν εχει ουτε ενα τριτο των προιοντων.. ειδα στο αγγλικο παντελονι τζιν εγκυμοσυνης 20ε και τρελαθηκα.. αν πω να το αγορασω απο εδω, δεν παιρνω ουτε το φερμουαρ..

να ρωτησω και κατι αλλο? στη δουλεια του συζυγου παραγγελνουν πολυ συχνα απο το ebay.com και ειδα εκει κατι ωραια παντελονια αλλα τι νουμερα να παρω δεν εχω ιδεα.. υπαρχει καποιο διεθνες συστημα μεγεθων?

από το ebay δεν έχω αγοράσει ποτέ άλλα υποθέτω ότι θα έχει κάποιο πίνακα με τα μεγέθη ή μπορείς να ρωτήσεις τον πωλητή

πάντως αν είναι να πάρεις από το ebay θα σου έλεγα να δεις στο αγγλικο co.uk το .com είναι το αμερικάνικο και από εκεί μπορεί να πληρώσεις φόρους αν είναι μεγάλο το ποσό γενικά πάντως αν είναι μικρό το ποσό και ο πωλητής δεχθεί να το μαρκάρει ώς δείγμα η δώρο και το στείλει με απλό ταχυδρομείο δεν νομίζω ότι θα έχεις πρόβλημα.

στην λίστα μας έχουμε και αρκετά μαγαζιά που στέλνουν ρούχα εγκυμοσύνης στην Ελλάδα.

Επίσης αν αποφασίσεις να πάρεις από την σαλοπέτα μπορείς να παραγγείλεις και κάποια ρούχα εγκυμοσύνης από m&s

α.........ρίξε και μια ματιά στο amazon.co.uk εκεί έχει σίγουρα πίνακα με μεγέθη δεν ξέρω όμως αν έχει εγκυμοσύνης

edit τώρα μόλις συνειδητοποίησα ότι είσαι έγκυος !! με το καλό !!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλό βράδυ!!!Παρήγγειλα πριν από κανένα μήνα από το wholesale wedding dresses τρια φορέματα για τα παρανυφάκια μου. Κόστισαν κάτι λιγότερο από 100 Ευρώ και συνολικά με τα μεταφορικά 140. Με πήραν τηλέφωνο από την dhl και μου είπαν ότι βρίσκονται στο τελωνείο στα Σπάτα και πρέπει να εκτελωνιστούν. Μου εδωσαν δυο επιλογές ή να βρω εγω εκτελωνιστή ή να μου τα εκτελωνίσει κάποιος δικός του εναντι 160 Ευρώ...Μπορείτε να μου δώσετε τα φώτα σας...τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις;;;μόλις επικοινώνησα με την κινεζούλα και μου είπε ότι το εχει στείλει σαν δώρο και ότι δεν πρεπει να πληρώσω τίποτα...εχει τύχει σε καμια κάτι παρόμοιο;;;ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντηση!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλό βράδυ!!!Παρήγγειλα πριν από κανένα μήνα από το wholesale wedding dresses τρια φορέματα για τα παρανυφάκια μου. Κόστισαν κάτι λιγότερο από 100 Ευρώ και συνολικά με τα μεταφορικά 140. Με πήραν τηλέφωνο από την dhl και μου είπαν ότι βρίσκονται στο τελωνείο στα Σπάτα και πρέπει να εκτελωνιστούν. Μου εδωσαν δυο επιλογές ή να βρω εγω εκτελωνιστή ή να μου τα εκτελωνίσει κάποιος δικός του εναντι 160 Ευρώ...Μπορείτε να μου δώσετε τα φώτα σας...τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις;;;μόλις επικοινώνησα με την κινεζούλα και μου είπε ότι το εχει στείλει σαν δώρο και ότι δεν πρεπει να πληρώσω τίποτα...εχει τύχει σε καμια κάτι παρόμοιο;;;ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντηση!!!

καλημέρα Νίκη 3 πράγματα μπορείς να κάνεις

1. τους αφήνεις να τα εκτελωνίσουν:|

2. τους ρωτάς πόσο είναι το ποσό που θέλει το τελωνείο, τους ζητάς τα χαρτιά και τα εκτελωνίζεις μόνη σου (δεν χρειάζεται εκτελωνιστής για αυτή την δουλειά απλά θα χάσεις το πρωινό σου, φρόντισε εκ των προτέρων να επικοινωνήσεις με το τελωνείο για να μάθεις τι χαρτιά χρειάζονται ακριβώς και ποια είναι η διαδικασία) :roll::roll:

3. αν δεν τα βιάζεσαι (που μάλλον τα βιάζεσαι) στέλνεις μαιλ στην κινέζα και της ζητάς να τα επιστρέψουν και να σου τα στείλει με απλό ταχυδρομείο. Πράγμα που σημαίνει ότι θα αρνηθείς την χρέωση και θα τους ζητήσεις να επιστραφούν τα πράγματα πίσω στον αποστολέα το κακό με αυτό τον τρόπο είναι ότι θα χάσεις ποοολύ καιρό που μάλλον δεν τον έχεις :(

Να έχεις υπόψη σου ΠΑΝΤΑ ότι για αγορές εκτός E.U αν έχουν αποσταλεί με courier πληρώνεις κε$%^κα στο τελωνείο και να επιλέγεις πάντα την απλή αποστολή με το ταχυδρομείο (αργή άλλα σίγουρη μέθοδος) :roll::roll:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

age ετσι θα πληρωσει τα 160 η οχι?

θα πληρώσει μικρότερο ποσό ίσως και τα μισά, έχω την εντύπωση (από εκτελωνισμούς που κάνουμε στο γραφείο αναγκαστικά με τις εταιρίες courier γιατί δεν μας περισσεύει χρόνος) ότι το μεγαλύτερο μέρος είναι κάτι παράβολα (που μάλλον θα χρειαστεί να τα πληρώσει) και η αμοιβή που θέλει η dhl

a.........τώρα τελευταία ζήτησα να μου στείλουν κάτι σκληρούς δίσκους από χώρα εκτός E.U και ζήτησα από τον αποστολέα να τους βγάλει από τα κουτιά τους και να γράψει επάνω used ;ήρθαν με dhl και δεν πληρώσαμε τελωνείο

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Το βράδυ μίλησα με την Κινέζα, η οποία μου είπε ότι το πακέτο στάλθηκε σαν δώρο και ως εκ τούτου δεν πρέπει να πληρώσω τίποτα. Με ρώτησε επίσης πότε είναι ο γάμος (γαμοβάφτιση για την ακρίβεια) οπότε να υποθέσω ότι σκέφτηκε αυτό που μου πρότεινε η AGE ( να δηλώσω άρνηση και να μου τα στείλουν με το ταχυδρομείο)...όπως και να εχει το πράγμα την πατάτα την έφαγα...ή θα την φάω αφού φορεματάκια αξίας 35 δολλαρίων θα μου κοστίσουν ούτε λίγο ούτε πολύ περίπου 100 Ευρώ το ένα...

Link to comment
Share on other sites

Έκανα μία παραγγελία από http://www.kickers.co.uk και αναμένω 5 μέρες το mail για την αποστολή της παραγγελίας. Τους έστειλα μήνυμα χθες αλλά δεν έχουν απαντήσει ακόμη. Ξέρετε συνήθως πόσο χρόνο κάνουν να τα στείλουν?

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...