Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

kikivaripati

 

10)Για να βγάλω prepaid χρειάζεται μόνο η ταυτότητά μου?Μετράει και της μισθοδοσίας μου?(marfin visa)Και οι δύο μετράνε για το paypal?Κάπου είχατε αναφέρει ότι σου στέλνουν 4ψήφιο κωδικό στο statement, εγώ όμως δε λαμβάνω statement της μισθοδοσίας μου, άρα μ'εσω τηλεφώνου μόνο θα μπορέσω να τον πάρω?

 

prepaid της πειραιως που εχω εγω πρεπει να χεις λογαριασμο στη τραπεζα ή να ανοιξεις εναν (χωρις χρηματα) και βγαζεις τη καρτα χωρις τιποτα αλλο... προφανως ομως για να ανοιξεις λογαριασμο θες ταυτοτητα.... και ισως κανα εκκαθαριστικο εφοριας............

εγω προσωπικα δε θα εβαζα τη καρτα της μισθοδοσιας μου οσο αξιοπιστο και καλο να ειναι το paypal και οποιοδηποτε ηλεκτρονικο καταστημα.....

 

11)Paysafecard χρησιμοποιούν αυτά τα site?Ξέρετε?Την αγοράζεις από το περίπτερο και δίνεις το pin που έχει στη συναλλαγή σου.

Βλεπω οτι υπαρχει και κανονικο σαιτ γιαυτη τη καρτα! θα το μελετησω!!!!!!!!!!

http://www.paysafecard.com/gr?s_kwcid=TC|8345|paysafecard||S||4887663862&gclid=CPmTn5aF_KICFY8A4wodvlI0hw

Με μια γρηγορη ματια παντως λεει οτι δε μπορεις να τη χρησιμοποιησεις στο paypal..........

 

 

13)Κανένα site για κινητά και υπολογιστές οικονομικά σε σχέση με εδώ μήπως ξέρετε?Να ικανοποιήσουμε και τον άντρα μας!!!!

θελω κι εγω αν ξερετε γαι κινητα κανενα χιχιχιχιχι

 

15)Έχω προσπαθήσει πολλάκις και δεν έχω καταφέρει να βάλω ticker - έτσι το λένε αν θυμάμαι για την ηλικία του παιδιού μου και της εγκυμοσύνης μου, μπορείτε να με βοηθήσετε?

 

βλεπω οτι καταφερνεις να το φτιαξεις και να το βαλεις εδω απλα δεν στο εμφανιζει σωστα... κανε οτι κανεις και διαλεξε το λινκ που σου δινει για forum,bbcode....

 

16)Πως μπορώ να ενημερώνομαι για τις απαντήσεις που θα δοθούν εδώ πχ μετά τη δική μου ώστε να ενημερώνομαι και να συμμετέχω?Θα μου στέλνουν mail?

στη σελιδα που σου γραφω πανω πανω λεει "εργαλεια θεματος" και πατας "παρακολουθηστε αυτο το θεμα" και καθε φορα που συνδεεσαι στο φορουμ πας "πινακας ελεγχου" στη κορυφη της καθε σελιδας και σου βγαζει τα θεματα στα οποια υπαρχουν απαντησεις καινουργιες μετα το δικο σου ποστ.......

 

23)Από το tesco από ότι διάβασα σε προηγούμενες σελίδες μπορώ να παραγγείλω πάμπερς και να τα φέρω με σαλοπέτα. Μήπως είδε καμμιά στο συγκεκριμένο site γάλατα παιδικά και βρεφικά ή σε κάποιο άλλο?Το almiron και το S-26 gold με ενδιαφέρει.

μπορουμε να παραγειλουμε παμπερς απο τεσκο????????????????????? για πειτε και σε μενα καλεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

πληροφοριακα αν θες δωρεαν δειγμα του S-26 gold (το κουτι που στελνουν ειναι γεματο κανονικα-το εχω παρει) μπες εδω http://www.wyethnutrition.gr/tabid/131/Default.aspx

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

θα πρπει οταν γυρισει η Μαρια να μας πει αν θα υπαρχει παραπανω χρεωση για τα πιο βαρια πραγματα

αν δεχεται θα μπορουσαμε πχ να παραγγελναμε και κανα παιχνιδακι ELC!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

το paypal δεχεται πιστωτικη γενικα

απλα ειναι καλυτερα με μια προπληρωμενη με τη λογικη οτι εκει μεσα εχεις παντα λιγα χρηματα και αν ω μη γενειτω γινει καμια στραβη με τη καρτα δε θα κλαις πολλα χρηματα

 

προπληρωμενη που δε χρεωνουν σε καθε φορτιση της υπαρχει?

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

θα πρπει οταν γυρισει η Μαρια να μας πει αν θα υπαρχει παραπανω χρεωση για τα πιο βαρια πραγματα

αν δεχεται θα μπορουσαμε πχ να παραγγελναμε και κανα παιχνιδακι ELC!

 

Κανονικα δε νομιζω να υπαρχει περισσοτερη χρεωση αφου το πακετο αποστολης που διαλεγει καλυπτει με τις 18λιρες εως 22κιλά εμπορευμα σωστα?

 

Link to comment
Share on other sites

irida το S-26 το είχαμε ξεκινήσει στον μικρό αλλά δεν απορροφούσε σωστά το σίδηρο. Παρόλαυτά λένε ότι είναι το καλύτερο Γι αυτό θέλω να καβατζώσω για τη μπέμπα!Πολύ ωραία η ιδέα σου!

Όσον αφορά το paysafecard είναι το εξής:πας στο περίπτερο (δεν ξέρω αν έχουν όλα) λες μια paysafe των 10? πχ (έχει και για άλλα ποσά. Τον πληρώνεις και σου δίνει 1 μακρυνάρι σα λογαριασμός σούπερ μάρκετ με pin πάνω και κάτι άλλα που δε θυμάμαι. Αν το παίρνουν τα site (το paypal από ότι λες όχι και λογικό) είναι αρκετά πρακτικός τρόπος πληρωμής!!!Βέβαια δεν ξέρω μέχρι ποιο ποσό έχει, θα ρωτήσω όμως και θα μάθω!

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλημέρα!Παράγγειλα απο http://www.perithilasmou.gr/ ένα φορεματάκι. Τηλεφωνικά μίλησα με την εξυπηρετικότατη κοπέλα και μου το έστειλε Δευτέρα, μου είπε πως λογικά σήμερα θα το έχω.Εχει βάλει και εκπτώσεις!52 ευρώ το φόρεμα και 7 τα μεταφορικά με αντικαταβολή.Θα ενημερώσω πάλι μόλις παραλάβω!!

 

Edit:Εχει παραγγείλει καμμιά απο εδώ; http://www.mamaka.eu/eshop/mamaka-mamaka-hip-tie-nursing-maternity-dress-black-p-317.html Αν και δεν υπάρχει στη λίστα..

θέλω το συγκεκριμένο φόρεμα αλλά μου φαίνεται πως θα πετάει αυτό το πλαινό ύφασμα περίεργα, και δεν θα μου αρέσει τελικά..

cceXp3.png

pcTFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια και μία ενημέρωση off topic γιατί σας άκουσα να το συζητάτε. Ο αδερφός μου είναι δάσκαλος ειδικής αγωγής και με έχει ενημερώσει ότι η ενδοεπικοινωνία έχει ενοχοποιηθεί αγια αυτισμό - μαζί με τα κινητά ασύρματους κτλ. Μου το επιβεβαίωσε και η παιδίατρος. Δε σημαίνει ότι όποιο παιδάκι έχει ενδοεπικοινωνία θα εμφανίσει αυτισμό, είναι μία από τις πιθανές αιτίες. Εγώ μέχρι και τον ασύρματο έβγαλα!

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γατούλα !!! έστειλα mail στον "φίλο" σου τον κολομβούνη για ένα φουρνάκι που θέλω, το βρήκα κατά 2 ευρώ φθηνότερα και με δωρεάν μεταφορικά ..........χαχα δεν μου έχουν απαντήσει ακόμα .........να περιμένω ή να ψωνίσω απ αλλού :mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια και πολλα ευχαριστω που μας εχετε ανοιξει τα ματια με ολες αυτες τις χρησιμες πληροφοριες!!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

Ειμαι εγκυουλα και ξεκιναμε σιγα σιγα τα ψωνια μας απο το internet.

 

Ηθελα να ρωτησω εχει ψωνισει καμια απο το next????προσπαθω να βρω αν στελνει Ελλαδα και δεν το βρισκω και εχω στεναχωρηθει εχει τοσο ωραια πραγματακια και οικονομικα....ξερει καμια???:confused:

γιατί εγώ ότι ονειρευόμουν στην ζωή μου ,το έχω βρει σε εσενανε ψυχή μου και έχω τα πάντα πια!!!

η πεταλουδίτσα μου γεννήθηκε στις 23/9/10

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια και πολλα ευχαριστω που μας εχετε ανοιξει τα ματια με ολες αυτες τις χρησιμες πληροφοριες!!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

Ειμαι εγκυουλα και ξεκιναμε σιγα σιγα τα ψωνια μας απο το internet.

 

Ηθελα να ρωτησω εχει ψωνισει καμια απο το next????προσπαθω να βρω αν στελνει Ελλαδα και δεν το βρισκω και εχω στεναχωρηθει εχει τοσο ωραια πραγματακια και οικονομικα....ξερει καμια???:confused:

με το καλό να δεχθείτε το νέο σας μέλος !!!

τσ τσ θα σε μαλώσω ......:lol::lol: δεν διαβάζεις δεν διαβάζεις...........το Next δεν στέλνει στο Ελλάδισταν :) μπορούμε όμως να παραγγείλουμε από εδώ http://bambam.yokaboo.com/pages/personal-shopper-service-1/

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

με το καλό να δεχθείτε το νέο σας μέλος !!!

τσ τσ θα σε μαλώσω ......:lol::lol: δεν διαβάζεις δεν διαβάζεις...........το Next δεν στέλνει στο Ελλάδισταν :) μπορούμε όμως να παραγγείλουμε από εδώ http://bambam.yokaboo.com/pages/personal-shopper-service-1/

 

 

ααααααααααααα:lol:.....μια χαρα διαβαζω....αλλα δεν καταλαβαινω ...δεν καταλαβαινω....:lol::lol::lol:(ειμαι και λιγο ξανθια)

αααααα αυτο κανει αυτη η κυρια η σαλοπετα ε???την ατιμη ειναι και σε διακοπες!!!!:rolleyes:

 

Το εχετε προσπαθησει αρκετες φορες να συμπερανω και ολα πηγαν καλα ε???εεεε???:shock:

θα το δειξω στον κορδελα μου να του τη βγω...:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

ευχαριστω πολυ κοριτσια φανταζομαι οτι θα εχω συντομα και αλλες απορειες:-D

γιατί εγώ ότι ονειρευόμουν στην ζωή μου ,το έχω βρει σε εσενανε ψυχή μου και έχω τα πάντα πια!!!

η πεταλουδίτσα μου γεννήθηκε στις 23/9/10

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα!Παράγγειλα απο http://www.perithilasmou.gr/ ένα φορεματάκι. Τηλεφωνικά μίλησα με την εξυπηρετικότατη κοπέλα και μου το έστειλε Δευτέρα, μου είπε πως λογικά σήμερα θα το έχω.Εχει βάλει και εκπτώσεις!52 ευρώ το φόρεμα και 7 τα μεταφορικά με αντικαταβολή.Θα ενημερώσω πάλι μόλις παραλάβω!!

 

Edit:Εχει παραγγείλει καμμιά απο εδώ; http://www.mamaka.eu/eshop/mamaka-mamaka-hip-tie-nursing-maternity-dress-black-p-317.html Αν και δεν υπάρχει στη λίστα..

θέλω το συγκεκριμένο φόρεμα αλλά μου φαίνεται πως θα πετάει αυτό το πλαινό ύφασμα περίεργα, και δεν θα μου αρέσει τελικά..

 

mama xrysa ποιο φέρεμα πήρες; Μου αρέσουν πολύ τα φορέματα της boob! Εκπτώσεις σου το είπαν τηλεφωνικά ότι έχουν γιατί στο σάιτ δεν γράφει κάτι...

Link to comment
Share on other sites

ααααααααααααα:lol:.....μια χαρα διαβαζω....αλλα δεν καταλαβαινω ...δεν καταλαβαινω....:lol::lol::lol:(ειμαι και λιγο ξανθια)

αααααα αυτο κανει αυτη η κυρια η σαλοπετα ε???την ατιμη ειναι και σε διακοπες!!!!:rolleyes:

 

Το εχετε προσπαθησει αρκετες φορες να συμπερανω και ολα πηγαν καλα ε???εεεε???:shock:

θα το δειξω στον κορδελα μου να του τη βγω...:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

ευχαριστω πολυ κοριτσια φανταζομαι οτι θα εχω συντομα και αλλες απορειες:-D

 

καλώς το κρισάκι!! χτύπησε και εδώ ε;;;; τι κάνει η κοιλίτσα;;

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και τα υπόλοιπα πραγματάκια μου από amazon, η κανατούλα μου δυστυχώς έφτασε σπασμένη...:(:(

Πάω τώρα να δω τι πρέπει να κάνω γιατί μόλις γύρισα σπίτι και δεν κρατιέμαι μέχρι αύριο:confused:

 

και ιδού η απάντηση από αμαζον:

 

Dear Customer,

 

Thank you for contacting Amazon.co.uk.

 

Please accept my apologies for the way your item arrived, and the disappointment caused.

 

To rectify the situation, I have now placed a new order for the same item to be sent to the same delivery address:

 

Here are the details:

 

Replacement Order ID: 202-1013039-6278710

Estimated Delivery Date: Between July 27, 2010 - August 03, 2010

 

We will post this replacement order to you as soon as possible at no additional charge.

 

You can also view these details by logging into your account. Please visit "Your Account" at the top of any page on our website or use the following URL:

http://www.amazon.co.uk/youraccount/

 

When sending a replacement for a damaged or defective item, it is our policy to request that you must return the original item to Amazon.co.uk within 30 days. However, as the cost of returning the package is in this case prohibitively expensive, we ask that you keep the original item with our compliments. Perhaps you would like to donate it to a charity in your area if you feel it would be appropriate to do so.

 

Our complete Returns Policy is set out on the Amazon.co.uk site. To view our returns policy, or see information on how to return items please visit the following links:

 

http://www.amazon.co.uk/gp/help/customer/display.html?nodeId=502480

 

We will notify you by e-mail at the time the new order is sent out to confirm the date, contents and method of delivery.

 

Once more we apologise for any inconvenience this has caused.

 

Thank you for shopping at Amazon.co.uk.

 

Did I solve your problem?

 

If yes, please click here:

http://www.amazon.co.uk/rsvp-y?c=xdbxgrfx3307214389

 

If no, please click here:

http://www.amazon.co.uk/rsvp-n?c=xdbxgrfx3307214389&q=ukff

 

Please note: this e-mail was sent from an address that cannot accept incoming e-mail.

To contact us about an unrelated issue, please visit the Help section of our website.

 

Warmest regards

 

Souvik N.

Amazon.co.uk

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια η paysafe card που ελεγε η κοπελα παραπανω βγαινει μεχρι 100? αλλα εγω που ψωνιζω συνεχεια απο ιντερνετ δεν εχω δει καπου να την παιρνουν αν δει καποια ας σφυριξει και απο εδω!!!!!

9newp3.png8dIOp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γατούλα !!! έστειλα mail στον "φίλο" σου τον κολομβούνη για ένα φουρνάκι που θέλω, το βρήκα κατά 2 ευρώ φθηνότερα και με δωρεάν μεταφορικά ..........χαχα δεν μου έχουν απαντήσει ακόμα .........να περιμένω ή να ψωνίσω απ αλλού :mrgreen::mrgreen:

γατούλαααααααααα απαντάνε άμεσα ??? (καλά σε κανα 2 μέρες για Ελλάδα μιλάμε) ή να πάρω από αλλού να τελειώνω, βασικά θα το προτιμούσα αν μου κάνει τουλάχιστον προσφορά για τα μεταφορικά (άκου 15 ευρώ μεταφορικά για Αθήνα) αφού τον έχετε δοκιμάσει :D

εννοώ ότι το βρήκα αλλού φθηνότερα και ζητάω να μου κάνει την ίδια τιμή (τα μισά λέω σήμερα)

Link to comment
Share on other sites

mama xrysa ποιο φέρεμα πήρες; Μου αρέσουν πολύ τα φορέματα της boob! Εκπτώσεις σου το είπαν τηλεφωνικά ότι έχουν γιατί στο σάιτ δεν γράφει κάτι...

Αυτό εδώ:

http://www.perithilasmou.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=85&category_id=8&option=com_virtuemart&Itemid=54〈=el

Εγινα φίλη στο facebook και το γράψαν εκεί κάποια στιγμή την προηγούμενη εβδομάδα οπότε έτρεξα!!!Μόλις το παρέλαβα ωστόσο, απο ποιότητα άψογο και το κρύψιμο οτι είναι θηλασμού πολύ διακριτικό.Μπορούμε να το βάλουμε στη λίστα!

Για το άλλο απο το mamaka δεν ξέρω πως θα είναι το κρύψιμο..εσύ τι λες;

cceXp3.png

pcTFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...