Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

παντως το πατινι που πηρα απο Mytoys για Β, ο ατιμος κοντευει να το μαθει πια! ανεβαινει και φευγει!

η Α με τους 7 ποντους λιγοτερους, δεεεεεεεεε, περπαταει χαχαχχαχχαχα

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις


Διαφημίσεις

Πήρα 2 από αυτά http://www.amazon.co.uk/gp/product/B000083GHY/ref=ord_cart_shr?ie=UTF8&m=A1N0FO54R9DM5U (απλά ΤΕΛΕΙΑ για να μην γρατζουνιούνται τα δερμάτινα καθίσματα)

Πήρα ανταλλακτικές μπαταρίες για τα sonyericsson κινητά μας (σε ελληνικό site είχε 31? η καθεμία και εγώ πήρα τις 2 μόνο 9?) και μια θήκη για τον εξωτερικό σκληρό δίσκο από εδώ http://www.lightinthebox.com/wholesale-MiniInTheBox_c3016 (δωρεάν μεταφορικά αλλά έκαναν 1 μήνα).(kalamaraki βάλε το στη λίστα)

Αυτό http://cgi.ebay.co.uk/SUNSHINE-KIDS-DRY-SEAT-Buggy-Car-Seat-Protector-BNIB-/400133137829?cmd=ViewItem&pt=UK_Baby_BabyCarSeatAccessories_SM&hash=item5d29cb25a5#ht_2219wt_1137 κατά την εκπαίδευσή μας για τουαλέτα

και αυτό το ποδήλατο δώρο για τα 3α μας γενέθλια http://www.koukou.gr/default.asp?pid=3&la=1&itmID=1639 (ήρθε σε 1 ημέρα με κούριερ και χωρίς μεταφορικά)

Link to comment
Share on other sites

παραγγειλα μια κουνια και ενα τραμπολινο της μικρης απο εδω http://www.perfectoys.gr/

 

δεν ξερω αν απο τιμες, ειναι οτι καλυτερο υπαρχει (καλες μου φανηκαν εμενα) αλλα απο εξυπηρετηση ειναι αριστοι!!!!! αμεση ανταποκριση, τη μια μερα παραγγελνεις, την αλλη τα εχεις!!!!! δεν σου χρεωουν εξοδα αποστολης, και στα φερνουν σπιτι σου!!!!!!!!!!

 

πολύ ωραίο site και επίσης πολύ ωραίο το τραμπολίνο........το σκέφτομαι για τα μικρά μου γιατί με έχουν φάει (προς το παρόν κάνουμε τραμπολίνο το κρεβάτι!!!)

δεν πλήρωσες έξοδα αποστολής?

γιατί στην περιγραφή του προϊόντος λέει ότι θα ενημερωθείς για το κόστος αποστολής, μια που το είδος είναι βαρύ

κάνω λάθος??

Link to comment
Share on other sites

δεν πληρωσα δρχ για την αποστολη..

 

εκανε 50 ευρω η κουνια, 50 το τραμπολινο, μειον 10% λογω εγγραφης στο σαιτ, πληρωσα 91 ευρω.. και μου τα εφεραν μεσα σε 24 ωρες απο την παραγγελια..

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια να σας ρωτησω........ειχα παραγγειλει καποια πραγματα για το μωρο απο το ebaby.

Τα παρελαβα σημερα και μετα λυπης μου διαπιστωσα οτι ελειπε ενα αντικειμενο,το οποιο βεβαιως αναγραφοταν στην παραγγελια!

Τους πηρα τηλ και μιλησα με μια πολυ εξυπηρετικη κυρια η οποια μου ειπε οτι θα μιλησει με τον υπευθυνο και θα με ενημερωσουν αυριο!

 

Σας εχει τυχει κατι τετοιο και εαν ναι πως ηταν η καταληξη????

Θα αναγνωριζουν το λαθος τους για να μου το στειλουν????:confused:

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και τα υπόλοιπα πραγματάκια μου από amazon, η κανατούλα μου δυστυχώς έφτασε σπασμένη...:(:(

Πάω τώρα να δω τι πρέπει να κάνω γιατί μόλις γύρισα σπίτι και δεν κρατιέμαι μέχρι αύριο:confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αγαπημένες και λατρεμένες μου μανούλες και μη!Έβγαλα τα ματάκια μου όλες αυτές τις μέρες, αλλά τις ξεπουπούλισα και τις 237 σελίδες σας!!!Και παλαιότερα βέβαια σας είχα χρησιμοποιήσει για τη βάφτισή μας, αλλά είναι η δεύτερη φορά μόνο που γράφω σε κάποιο φόρουμ.Τώρα όσο κάθομαι και δε δουλεύω ελπίζω να γίνω πιο συχνή πελάτισσα και σε άλλες συζητήσεις.Πάντως, σας ευχαριστώ γιατί μου ανοίξατε τα στραβά μου και, τι να πω, προσκυνώ πραγματικά!Ετοιμάζομαι να παραγγείλω το recaro young sport για κάθισμα αυτοκινήτου (300 ? Ελλάδα, περίπου 170 στα site που έχετε δώσει, δε θυμάμαι σε ποια-κουρκούτιασα η γυναίκα!) καθώς και κάποια άλλα πράγματα από σαλοπέτα, μόλις γυρίσει από διακοπές(πήρα μόνη μου το θάρρος και έγινα μέλος στο fb...).

Είμαι και εγώ μια μανούλα ενός αγοριού 13 μηνών και έγκυος στον 6ο μήνα στην κορούλα μας. Προτού περιηγηθώ στη λίστα για internet shopping θέλω να σας κάνω μερικές (πολλές)ερωτήσεις διευκρινιστικές, αλλά και κάποιες off topic...(εννοείται ότι σας γράφω στα διαλλείματα του τούρκικου!!!αχ ονούρ!!). Περιττό να πω ότι όλες αυτές τις ημέρες κρατούσα σημειώσεις με τις ερωτήσεις, για να μην ξεχάσω καμμιά οξεία!Ξεκινάει το πρήξιμο..(βρίστε δεν παρεξηγώ!)

1)Αναφέρατε κάπου για παιδικές βαλίτσες. Τι το διαφορετικό έχουν από τις κοινές?

2)Όσον αφορά το ρουχισμό τον παιδικό και τα παπούτσια, πως ακριβώς ξέρουμε τι ποσότητα και σε τι ρούχα χρειάζεται να προμηθευόμαστε για κάθε εποχή?Μέχρι στιγμής μας έχουν προμηθεύσει αρκετά και δεν χρειάστηκε να αγοράσω και πολλά. Επίσης εγώ έχω αγοράκι, τώρα που έρχεται το κοριτσάκι τι θα χρησιμοποιήσω από πριν και τι θα χρειαστώ καινούριο?Παίζει ρόλο το ότι η μπουμπού θα γεννηθεί τέλη Οκτωβρίου ενώ το αγοράκι μου γεννήθηκε τέλη Ιουνίου?(εννοώ τα χειμωνιάτικα φορμάκια πχ του ενός θα κάνουν το χειμώνα τη μπέμπα?ελπίζω να καταλάβατε γιατί εγώ όχι και πολύ...)

3)Έξω, Γερμανία, Αγγλία έχουν εκπτώσεις κι αν ναι, πότε?Ρωτάω για να ψωνίσω την ανάλογη περίοδο!

4)Mail διευκρινιστικό στη σαλοπέτα είναι καλύτερα να στείλω στο site της ή στο fb?(βρίστε όποτε θέλετε για το πρήξιμο, δεν παρεξηγώ!)

5)Για τα κουνούπια τι βάζετε στα παιδάκια σας?Εγώ τον αλείφω με ένα που δε θυμάμαι πως το λένε της frezyderm, αλλά κάπου διάβασα ότι δεν κάνει. Όταν είμαστε στην εξοχή έτσι?

6)Τα kickers και τα crocs που αναφέρεται τι διαφορά έχουν από τα κλασσικά παπούτσια και τα προτιμάτε τόσο για τα μικρά?Τα crocs από τις περιγραφές κατάλαβα ότι είναι κάτι σαν παντόφλες?(Το ξανθό έχει ποτίσειπάρα πολύ!)

7)Με ενδιαφέρουν πάρα πολύ τα παιχνίδια elc. Μπορώ και αυτά να τα παραγγείλω μέσω ίντερνετ ή μέσω σαλοπέτας?

:cool:Πως μπορώ κι εγώ να βάλω emoticons - έτσι δε λέγονται οι φατσούλες?

9)Πως μπορώ να έρχομαι κατευθείαν σε αυτή ή σε όποια άλλη σελίδα του parents θέλω χωρίς να το ψάχνω από την αρχή. Για να έρθω εδώ πάτησα ινερνετ στην αναζήτηση έψαξα τις σελίδες που μου έβγαλε (15) και έφτασα εδώ!

10)Για να βγάλω prepaid χρειάζεται μόνο η ταυτότητά μου?Μετράει και της μισθοδοσίας μου?(marfin visa)Και οι δύο μετράνε για το paypal?Κάπου είχατε αναφέρει ότι σου στέλνουν 4ψήφιο κωδικό στο statement, εγώ όμως δε λαμβάνω statement της μισθοδοσίας μου, άρα μ'εσω τηλεφώνου μόνο θα μπορέσω να τον πάρω?

11)Paysafecard χρησιμοποιούν αυτά τα site?Ξέρετε?Την αγοράζεις από το περίπτερο και δίνεις το pin που έχει στη συναλλαγή σου.

12)Το Recaro young sport σε μερικά site το δίνει σε 2 υφάσματα, microfibre και bellini. Ξέρετε ποιο είναι τι?Για το καλοκαίρι που το αγοράκι μου ιδρώνει και γίνεται πατσί στο καθισματάκι του θα μπορούσα να βάλω ένα πιο καλοκαιρινό κάλυμμα κι αν ναι, ποιο?

13)Κανένα site για κινητά και υπολογιστές οικονομικά σε σχέση με εδώ μήπως ξέρετε?Να ικανοποιήσουμε και τον άντρα μας!!!!

14)Θέλω να βάψω τα έπιπλα του παιδικού. Ξέρετε που μπορώ να βρω βαφές για ξύλο υγιεινές και οικονομικές?

15)Έχω προσπαθήσει πολλάκις και δεν έχω καταφέρει να βάλω ticker - έτσι το λένε αν θυμάμαι για την ηλικία του παιδιού μου και της εγκυμοσύνης μου, μπορείτε να με βοηθήσετε?

16)Πως μπορώ να ενημερώνομαι για τις απαντήσεις που θα δοθούν εδώ πχ μετά τη δική μου ώστε να ενημερώνομαι και να συμμετέχω?Θα μου στέλνουν mail?

17)Για τις ισοτιμίες?Από που ενημερώνομαι?

18)Τα οπτικά δε σας φοβίζουν όταν τα παραγγέλνετε από ίντερνετ μήπως δε σας ταιριάξουν στο μάτι και σα σχήμα στο πρόσωπο κτλ?

19)Τι είναι το πμ?

20)Αν υπάρχει ακόμη στο fb η λίστα που έχει φτιάξει το kalamaraki (προσκυνώ διπλά αγαπητή μου!Συγχαρητήρια κι ευχαριστώ!) θα με ενδιέφερε να την κοινοποιήσω στις φίλες μου να τις ξεστραβώσω κι εκείνες.

21)Όσον αφορά το τελωνείο, το βρίσκω απαράδεκτο να εξαρτώμαστε από τις ορέξεις του εκάστοτε τελωνειακού. Δεν υπάρχει κάπου κάποιος πίνακας μς τις νόμιμες χρεώσεις που πρέπει να γίνονται στο τελωνείο να τον βρούμε και να τον χρησιμοποιήσουμε. Όχι τώρα να έχουμε αποφύγει τόσους σκόπελους και να επιτρέπουμε στους τελωνειακούς να μη δουλεύουν σωστά!

22)Amazon και ebay: Υπάρχουν πολλά και σε διαφορετικές χώρες αλλά τα μόνα που συμφέρουν είναι Αγγλίας και Γερμανίας, κατάλαβα καλά?Το amazon.com το χρησιμοποιούμε?Ή δε στέλνουν λόγω Αμερικής?Εδώ φοβάμαι ότι θα υπάρξει και μεταγενέστερο πρήξιμο....

23)Από το tesco από ότι διάβασα σε προηγούμενες σελίδες μπορώ να παραγγείλω πάμπερς και να τα φέρω με σαλοπέτα. Μήπως είδε καμμιά στο συγκεκριμένο site γάλατα παιδικά και βρεφικά ή σε κάποιο άλλο?Το almiron και το S-26 gold με ενδιαφέρει.

24)Πως ξεχωρίζω τις δημοπρασίες από τις πωλήσεις στο ebay?

25)Στο site http://www.diapers.com μπορείτε να καταλάβετε το big pack των pampers πόσες πάνες περιλαμβάνει η κούτα καταλαβαίνει καμμία.

Τέλος, είναι καλύτερα να στείλω τώρα mail στη σαλοπέτα ή μόλις γυρίσει από διακοπές?

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας, και σας ευχαριστώ για άλλη μια φορά για την πολύτιμη βοήθειά σας. Σας αφήνω να συνεχίσω να βλέπω τον ονούρ, και αύριο θα μπω να περιηγηθώ στις σελίδες της λίστας αλλά και στο φόρουμ!

 

Φιλιά πολλά σε όλες και όλους!

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

οσες ξερω θα σου απαντησω kikivaripati

 

5.την criolen εννοεις?εγω δεν βαζω τιποτα πανω στο δερμα της,βαζω αυτοκολλητα σιτρονελλας του κορρε στο καροτσι της για παραδειγμα αν ειμαστε εξω.

 

10.λογικα κανει και της marfin αλλα καλο ειναι για την δικη σου ασφαλεια να εχεις μια μονο για αγορες μεσω ιντερνετ.τον 4ψηφιο τον παιρνεις απο την τραπεζα τηλεφωνικως για το paypal.

 

16.πας στον πινακα ελεγχου καικαπου γραφει "παρακολουθηση θεματων" ,κατι τετοιο.και θα σου ερχεται ειδοποιηση μεσω μειλ.

 

17. http://www.xe.com/ucc/

 

19.πμ ειναι το προσωπικο μηνυμα.αν πατησεις πανω στο ονομα του μελους σου βγαζει επιλογη που λεει "αποστολη προσωπικου μηνυματος".μην ξεχασεις να βαλεις και τιτλο στο θεμα.

 

22.μπορεις να ψωνισεις και απο το com αλλα μικροπραγματα,οχι μεγαλους λογαριασμου για να αποφυγεις το τελωνειο.

 

24.auctions only ειναι οι δημοπρασιες,αλλιως για να αγορασεις κατευθειαν ειναι buy it now.μπορεις και να επιλεξεις ειτε το ενα ειτε το αλλο.

 

25.το diapers δεν στελνει ελλαδα.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Από salopeta κάποια κοπέλα είπε ότι παρέλαβε.

Με ποιά κούριερ της το φέρανε; Ή μήπως με ταχυδρομείο;

Μου το έστειλε με parcel2go.com

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

πρώτα από όλα καλώς ήρθες και με το καλό να έρθει το νέο μέλος σας !!

Χαρά στο κουράγιο σου να διαβάσεις τόσες σελίδες

 

1)Αναφέρατε κάπου για παιδικές βαλίτσες. Τι το διαφορετικό έχουν από τις κοινές?

 

Από όσο ξέρω καμία εκτός του ότι είναι γλυκούλες ............:P

2)Όσον αφορά το ρουχισμό τον παιδικό και τα παπούτσια, πως ακριβώς ξέρουμε τι ποσότητα και σε τι ρούχα χρειάζεται να προμηθευόμαστε για κάθε εποχή?Μέχρι στιγμής μας έχουν προμηθεύσει αρκετά και δεν χρειάστηκε να αγοράσω και πολλά. Επίσης εγώ έχω αγοράκι, τώρα που έρχεται το κοριτσάκι τι θα χρησιμοποιήσω από πριν και τι θα χρειαστώ καινούριο?Παίζει ρόλο το ότι η μπουμπού θα γεννηθεί τέλη Οκτωβρίου ενώ το αγοράκι μου γεννήθηκε τέλη Ιουνίου?(εννοώ τα χειμωνιάτικα φορμάκια πχ του ενός θα κάνουν το χειμώνα τη μπέμπα?ελπίζω να καταλάβατε γιατί εγώ όχι και πολύ...)

Αυτό εξαρτάται από πολλούς παράγοντες και κυρίως από τον οικονομικό ή από το πόσο συχνά μπορείς να βάζεις πληντήριο, από το αν το παιδί πάει σταθμό, σχολείο κλπ οπότε βλέπεις τι έχεις και αναλόγως παραγγέλνεις.

Λόγω της διαφοράς της εποχής μάλλον δεν θα σε βολέψουν ή αν θα της κάνουν κάποια θα είναι στο τέλος της εποχής πχ τα 3-6 που έχεις από το αγοράκι σου και λογικά κάποια θα είναι χειμωνιάτικα θα κάνουν στην μικρή από Γενάρη

άλλα τα 9-12 που λογικά θα είναι καλοκαιρινά δεν θα της κάνουν γιατί θα χρονήσει Οκτ.

 

 

4)Mail διευκρινιστικό στη σαλοπέτα είναι καλύτερα να στείλω στο site της ή στο fb?(βρίστε όποτε θέλετε για το πρήξιμο, δεν παρεξηγώ!)

 

από το site και από το φες θα σου απαντήσει ...........:)

 

5)Για τα κουνούπια τι βάζετε στα παιδάκια σας?Εγώ τον αλείφω με ένα που δε θυμάμαι πως το λένε της frezyderm, αλλά κάπου διάβασα ότι δεν κάνει. Όταν είμαστε στην εξοχή έτσι?

 

δές εδώ http://www.iherb.com/Search?kw=badger&p=4&sr=0 και εδώ http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=61955&page=12 έλα ψηλά το κεφάλι δεν είναι τόσες πολλές οι σελίδες :mrgreen::mrgreen:

 

6)Τα kickers και τα crocs που αναφέρεται τι διαφορά έχουν από τα κλασσικά παπούτσια και τα προτιμάτε τόσο για τα μικρά?Τα crocs από τις περιγραφές κατάλαβα ότι είναι κάτι σαν παντόφλες?(Το ξανθό έχει ποτίσειπάρα πολύ!)

Σωστά κατάλαβες τα crocs είναι παντόφλες και εκτός του ότι είναι της μόδας είναι ανατομικά και τα χρησιμοποιούν

ακόμα και οι γιατροί στα νοσοκομεία αντί της κοινής παντόφλας δεν γλιστράει και υποτίθεται ότι κρατάει και το πόδι στεγνό

Τα Kickers στην Ελλάδα είναι πανάκριβα είναι καλά παπούτσια τύπου και τα μποτάκια τους είναι σούπεεεεεεεεεερ:D

7)Με ενδιαφέρουν πάρα πολύ τα παιχνίδια elc. Μπορώ και αυτά να τα παραγγείλω μέσω ίντερνετ ή μέσω σαλοπέτας?

η elc δεν στέλνει στο Ελλάντα καλλίτερα όμως να ρωτήσεις την Μαρία αν στέλνει παιχνίδια γιατί από όσο ξέρω προς το παρόν στέλνει μόνο ρούχα

Πως μπορώ κι εγώ να βάλω emoticons - έτσι δε λέγονται οι φατσούλες?

την ώρα που γράφεις το μήνυμα σου δεξιά στην οθόνη έχει τις φατσούλες απλά κάνεις κλικ πάνω τους αφού έχεις βάλει τον κέρσορα εκεί που θες να μπει η φατσούλα

9)Πως μπορώ να έρχομαι κατευθείαν σε αυτή ή σε όποια άλλη σελίδα του parents θέλω χωρίς να το ψάχνω από την αρχή. Για να έρθω εδώ πάτησα ινερνετ στην αναζήτηση έψαξα τις σελίδες που μου έβγαλε (15) και έφτασα εδώ!

Πάνω στην σελίδα έχει μια μπάρα που γράφει πίνακας ελέγχου πατάς εκεί και βλέπεις όλα τα νέα μηνύματα στα θέματα που έχεις γράψει ή πατάς τα νέα μηνύματα και βλέπεις ότι νέο έχει γραφτεί

.

12)Το Recaro young sport σε μερικά site το δίνει σε 2 υφάσματα, microfibre και bellini. Ξέρετε ποιο είναι τι?Για το καλοκαίρι που το αγοράκι μου ιδρώνει και γίνεται πατσί στο καθισματάκι του θα μπορούσα να βάλω ένα πιο καλοκαιρινό κάλυμμα κι αν ναι, ποιο?

υπάρχουν καλύμματα άλλα μπορείς να βάλεις και ένα μικρό σεντονάκι έτσι ώστε να μην έρχεται απευθείας σε επαφή το παιδί με το παλιοπλαστικό

 

15)Έχω προσπαθήσει πολλάκις και δεν έχω καταφέρει να βάλω ticker - έτσι το λένε αν θυμάμαι για την ηλικία του παιδιού μου και της εγκυμοσύνης μου, μπορείτε να με βοηθήσετε?

έχει οδηγίες στο σιτε αν δεν τα καταφέρεις θα σου στείλω πμ πως να το κάνεις αύριο είναι η ώρα αργάμιση τώρα :roll::roll:

 

16)Πως μπορώ να ενημερώνομαι για τις απαντήσεις που θα δοθούν εδώ πχ μετά τη δική μου ώστε να ενημερώνομαι και να συμμετέχω?Θα μου στέλνουν mail?

δες απάντηση Νο 9:)

17)Για τις ισοτιμίες?Από που ενημερώνομαι?

www.xe.com

1Τα οπτικά δε σας φοβίζουν όταν τα παραγγέλνετε από ίντερνετ μήπως δε σας ταιριάξουν στο μάτι και σα σχήμα στο πρόσωπο κτλ?

Εγώ δεν το έχω κάνει άλλα καλή ιδέα είναι να πας να τα δοκιμάσεις πρώτα στο Ελλάντα

19)Τι είναι το πμ?

σου απάντησε το Σοφάκι ,όταν πατήσεις τον πίνακα ελέγχου αν έχεις πμ θα το δείς

20)Αν υπάρχει ακόμη στο fb η λίστα που έχει φτιάξει το kalamaraki (προσκυνώ διπλά αγαπητή μου!Συγχαρητήρια κι ευχαριστώ!) θα με ενδιέφερε να την κοινοποιήσω στις φίλες μου να τις ξεστραβώσω κι εκείνες.

ξεστράβωσε ελεύθερα :mrgreen::mrgreen:

http://www.facebook.com/photo.php?pid=30677802&id=1518711014&ref=notif&notif_t=photo_reply#!/pages/Agores-meso-Internet-E-shops/113557982007428?ref=ts

 

21)Όσον αφορά το τελωνείο, το βρίσκω απαράδεκτο να εξαρτώμαστε από τις ορέξεις του εκάστοτε τελωνειακού. Δεν υπάρχει κάπου κάποιος πίνακας μς τις νόμιμες χρεώσεις που πρέπει να γίνονται στο τελωνείο να τον βρούμε και να τον χρησιμοποιήσουμε. Όχι τώρα να έχουμε αποφύγει τόσους σκόπελους και να επιτρέπουμε στους τελωνειακούς να μη δουλεύουν σωστά!

 

το αφήνω ασχολίαστο γιατί θα φουντώσω βραδιάτικα :roll::roll:

22)Amazon και ebay: Υπάρχουν πολλά και σε διαφορετικές χώρες αλλά τα μόνα που συμφέρουν είναι Αγγλίας και Γερμανίας, κατάλαβα καλά?Το amazon.com το χρησιμοποιούμε?Ή δε στέλνουν λόγω Αμερικής?Εδώ φοβάμαι ότι θα υπάρξει και μεταγενέστερο πρήξιμο....

το .com είναι αμερική οπότε.......μπορείς να αγοράσεις άλλα ........βλέπε ερωτηση Νο 21

23)Από το tesco από ότι διάβασα σε προηγούμενες σελίδες μπορώ να παραγγείλω πάμπερς και να τα φέρω με σαλοπέτα. Μήπως είδε καμμιά στο συγκεκριμένο site γάλατα παιδικά και βρεφικά ή σε κάποιο άλλο?Το almiron και το S-26 gold με ενδιαφέρει.

δεν ξέρω κατά πόσο είναι οικονομικό όσον αφορά τα μεταφορικά άλλα ναι μπορείς να το κάνεις

 

25)Στο site http://www.diapers.com μπορείτε να καταλάβετε το big pack των pampers πόσες πάνες περιλαμβάνει η κούτα καταλαβαίνει καμμία.

το γράφει και πάνω στην συσκευασία 252 http://www.diapers.com/product/productdetail.aspx?productid=5716

 

Αυτά τα ολίγα !!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερααααααααααααααα

και καλως ήρθες kikivaripati χαρας το κουράγιο σου να διαβάσεις οοοοολες τις σελίδες!!

Λεπον οσον αφορα την ερωτηση σου για το

12)Το Recaro young sport σε μερικά site το δίνει σε 2 υφάσματα, microfibre και bellini. Ξέρετε ποιο είναι τι?Για το καλοκαίρι που το αγοράκι μου ιδρώνει και γίνεται πατσί στο καθισματάκι του θα μπορούσα να βάλω ένα πιο καλοκαιρινό κάλυμμα κι αν ναι, ποιο?

 

Επειδη το εχω αυτο το καθισμα για το αμαξι των γονιων μου, εγω εχω αλλο, το υφασμα microfibre αν διαβάσεις και στο επισημο σαιτ το αγγλικο οχι το ελληνικο... θα δεις οτι λεει οτι ειναι κάλλυμα μικροφίμπρας δροσερο και ιδανικο για το καλοκαίρι και οτι αναπνεέι.

Ενω το Bellini ειναι σαν σουεντ , βελουδο πχ φαινεται ποιο γεμάτο και πλούσιο αλλα οταν το ειδα απο κοντα΄σιγουρα θα ειναι ζεστο το καλοκαιρι....ειναι σαν με ξυρισμένο πέλος.Για αυτο καλυτερα αν σκοπευεις να το αγοράσεις το καθισμα να αγοράσεις τα δυο χρωματα που δινει με microfibre το γκρι πορτοκαλλι (αυτο εχω εγω!) και το γκρι κιτρινο.

 

Σιγκεκριμένα θα ψάξεις για αυτη την εκδοχή χρώματος Recaro Young Sport frozen/cooper ή για το Recaro Young Sport frozen/yellow Αυτα τα δυο ειναι με μικροφιμπρα τα αλλα ειναι με βελουτε.

Ελπιζω να σε βοήθησα και να μη σε μπέρδεψα

να εδω

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοπελες!

Πριν 1 βδομαδα ειχα κανει παραγγελια στο ebay για ενα φορεμα, και μου ηρθε χτες. Νομιζω πολυ γρηγορα,ε; Ηταν εκτος Ε.Ε. αν δεν κανω λαθος.

Ενταξει το φορεμα δεν ειναι και τπτ το ιδιαιτερο, αλλα για καθημερινο, ή για θαλασσα, ή για κανα καφεδακι ειναι μια χαρα!!

Σας ευχαριστω για αλλη μια φορα για τις πληροφοριες και για τις απαντησεις στις ερωτησεις που εχω κατα καιρους. :D

h0MYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Επίσης ούτε τα ticker κατάφερα να βάλω:mad:. Δεν μπορώ να καταλάβω ποια διεύθυνση από όλες πρέπει να αντιγράψω στο signature και με ποιο κωδικό να την ταυτοποιήσω.Καλή μου age:D:D:D αν μπορείς στςίλε μου πμ!

Sorry για το θάρρος, για τον τρόπο που σας απευθύνω το λόγο, αλλά μετά από τόσες σελίδες διάβασμα, αισθάνομαι να σας ξέρω:P

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

χε χε Την πηρα τελεφωνοοοοο!! Μπονζουρ μαντμαζελ

Α...να σε πω...εστειλα μυνημα στον πωλητη στο εμπευ...μου απαντησε οτι θα δει τις φωτο και θα επικοινωνησει μαζι μου για να το λυσουμε!

Ποσες μερες να του δωσω περιθώριο μεχρι να στειλω μυνημα στο εμπευ μετα?

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...