Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι αν ξέρετε?? αν παραγγείλω κάτι από αμερική πως γίνεται να μην πληρώση τελωνείο? Είναι αναλόγως του ποσού? Γιατί μια φορά είχα κάνει την βλακεία να παραγγείλω από victorias secret και με γδάρανε στο τελωνείο..Πλήρωσα σχεδον σε φόρους όσο ήταν και η παραγγελία. Και από τότε δεν το έχω ξανατολμήσει.

 

να διαλεγεις αποστολη με απλο ταχυδρομειο (usps)και να μην ξεπερνας τα 80-100 δολαρια λογαριασμο.και ο θεος βοηθος.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τα δέματα από χώρες εκτος ΕΕ μπαίνουν σε ηλεκτρονική κλήρωση και αν σου κάτσει δεν γλυτώνεις δυστυχώς με τίποτα τα τέλη και τους φόρους...εγώ μια φορά πλήρωσα τελωνείο και μου βγήκε ξινή η παραγγελία:confused:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε μια παραγγελία αξίας 600€ από Αμερική πλήρωσα τελωνείο 250€ :confused: σε άλλες παραγγελίες μικρότερου ποσού δεν είχα πληρώσει γιατί όπως μου εξήγησαν τηλεφωνικά αυτή "έκατσε" στην κλήρωση δυστυχώς...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να διαλεγεις αποστολη με απλο ταχυδρομειο (usps)και να μην ξεπερνας τα 80-100 δολαρια λογαριασμο.και ο θεος βοηθος.

 

Εγώ ξέρω πως αν ο αποστολέας στείλει το πακέτο με την ενδειξη "δώρο" στο ταχυδρομείο δεν πληρώνεις τέλη!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξέρω πως αν ο αποστολέας στείλει το πακέτο με την ενδειξη "δώρο" στο ταχυδρομείο δεν πληρώνεις τέλη!

 

δεν ειναι ετσι.αυτο απαγορευεται στην αμερικη,δεν ειναι νομιμο και πολλες εταιρειες αρνουνται να το κανουν.δωρο ειχε γραψει και ενας θειος μου για μια σπατουλα για μελισσια και πληρωσαμε 80 ευρω για εκτελωνισμο!:roll::roll::roll:

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Τα δέματα από χώρες εκτος ΕΕ μπαίνουν σε ηλεκτρονική κλήρωση και αν σου κάτσει δεν γλυτώνεις δυστυχώς με τίποτα τα τέλη και τους φόρους...εγώ μια φορά πλήρωσα τελωνείο και μου βγήκε ξινή η παραγγελία:confused:

 

Έντωμεταξύ μιλάς με την κατεξοχήν γκαντέμω!! Αν περιμένω από κλήρωση να μην πληρώσω φόρους, σώθηκα!! Απλά ρε γαμ@!$, μου την σπάει που εδώ όλες οι τιμές είναι στο θεό και έξω να είναι τόσο φθηνά..

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω βρε κορίτσια... το σάιτ που έχει το καλαμαράκι μας στη λίστα για convert size στα παπούτσια είναι σωστό; Γιατί βρήκα ένα ζευγάρι αθλητικά στο ebay αλλά τα λέει λίγο διαφορετικά....σύγκρινα και με αυτά που γράφει τα παπούτσια που φοράω και έχω μπερδευτεί...

Δηλαδή το Uk5 λέει στο σάιτ ότι είναι 38,5 και στα παπούτσια ότι είναι 38...ποιο να είναι το πραγματικό;;;

Link to comment
Share on other sites

Σπάστε τις παραγγελίες αν σας συμφέρουν τα μεταφορικά, αποστολή μόνο με απλό ταχυδρομείο, επίσης αν το σύστημα δίνει την δυνατότητα το τιμολόγιο να αποσταλεί σε διαφορετική διεύθυνση κάντε το.

Όχι ότι άμα ξύπνησε στραβά ο τελωνειακός θα την γλυτώσετε αλλά είναι μια καλή αρχή..............

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

H συγκεκριμένη παραγγελία ήταν μια βαλίτσα με μαχαιροπήρουνα οπότε δεν γινόταν να "σπάσει". Από την άλλη αν τεμαχίσεις μια παραγγελία ανεβαίνουν πολύ τα μεταφορικά που από Αμερική δεν είναι και λίγα:confused:

Η αποστολή ήταν με απλό ταχυδρομείο, πάλι περνάνε από τελωνείο και αυτά φυσικά. Επίσης τότε είχε και πολύ μεγάλη καθυστέρηση, αν θυμάμαι καλά 4 μήνες τους πήρε ο εκτελωνισμός (μέσα και ο Αύγουστος που δεν λειτουργεί τίποτα), αφού είχα απελπιστεί και είχα στείλει άπειρα μέιλ στο μαγαζί αν είχαν στείλει την βαλίτσα ή όχι γιατί μου είχαν ήδη κάνει κράτηση το ποσό και φοβόμουν ότι θα χάσω τα λεφτά. Ήταν η τελευταία παραγγελία που έκανα σε χώρα εκτός ΕΕ δεν την ξαναπατάω...:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Kalamaraki προσθεσε στην λιστα και το http://www.plus4u.gr/index.php?ScrW=1280&ScrH=800. Εχω ψωνισει αρκετες φορες, πολυ καλη εξυπηρετηση και τα μεταφορικα δωρεαν με αγορες 60,00 ευρω και πανω.

 

Και εγώ είμαι ευχαριστημένη από το plus4u.

 

Επίσης για βιβλία πολύ καλό το http://www.ebooks.gr, με καλές τιμές, εκπτωτικά κουπόνια αλλά και πόντους από τις αγορές σου για μελλοντική έκπτωση.

Link to comment
Share on other sites

παραγγειλα μια κουνια και ενα τραμπολινο της μικρης απο εδω http://www.perfectoys.gr/

 

δεν ξερω αν απο τιμες, ειναι οτι καλυτερο υπαρχει (καλες μου φανηκαν εμενα) αλλα απο εξυπηρετηση ειναι αριστοι!!!!! αμεση ανταποκριση, τη μια μερα παραγγελνεις, την αλλη τα εχεις!!!!! δεν σου χρεωουν εξοδα αποστολης, και στα φερνουν σπιτι σου!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

παραγγειλα μια κουνια και ενα τραμπολινο της μικρης απο εδω http://www.perfectoys.gr/

 

δεν ξερω αν απο τιμες, ειναι οτι καλυτερο υπαρχει (καλες μου φανηκαν εμενα) αλλα απο εξυπηρετηση ειναι αριστοι!!!!! αμεση ανταποκριση, τη μια μερα παραγγελνεις, την αλλη τα εχεις!!!!! δεν σου χρεωουν εξοδα αποστολης, και στα φερνουν σπιτι σου!!!!!!!!!!

 

Παντως σε σχεση με τα ΚΟΥΚΟΥ σε δυο τρια προιόντα που ειδα ειναι λιγο φτηνότερος! Κανει ντελιβερι παντου?

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τσουκου Σοφάκι δεν εχω ιδεα! Πηγα προχθες εψαχνα ποδήλατο για τα γενέθλια της μικρης απογοητευτηκα και εφυγα.... μα 90ευρώ...το πλαστικο το τρίκυκλο..ελεος!

Παιρνω και απο τζάμπο αν ειναι να παρω πλαστικο!

 

Link to comment
Share on other sites

τρικυκλο 90 ευρω???? εμεις της πηραμε ενα στις διακοπες μας, (ειχαμε και αλλο, στην αθηνα) με 15 ευρω απο ενα μαγαζι...

 

εδω, μια φιλη μου πηρε στο γιο της σκουτερακι με γκαζι, 50 ευρω....

 

 

ακου 90!!

Link to comment
Share on other sites

καλαμαρι.....μεταφραση το τικερακι μπορω να εχω? και καστανη και δε σε πιανω!!!!!

 

Σε διένεξη μου με νέα μελη εδω μεσα με ειπαν πρωτη φορα ΚΑΤΙΝΑ, μετα με ειπε προχθες μια αλλη νεα Βλαμμενη....ε τωρα περιμένω τον τριτο χαρακτηρισμο μου χαχαχαχα

 

Τίποτα μωρέ... Θα την πω και εγώ κότα να τριτώσει...

Αχαχαχχαχααα

 

Αι χασου μαρι!

 

τρικυκλο 90 ευρω???? εμεις της πηραμε ενα στις διακοπες μας, (ειχαμε και αλλο, στην αθηνα) με 15 ευρω απο ενα μαγαζι...

 

εδω, μια φιλη μου πηρε στο γιο της σκουτερακι με γκαζι, 50 ευρω....

 

 

ακου 90!!

 

Ω ναι....και οχι μαρκας παρακαλω! Οτι να ναι ..του φανει του λολοστεφανη!

Μαλλον με κοβω για τζαμπο φετος και του χρονου το κανονικο ποδήλατο!

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...