Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

έχω αγοράσει μία φορά από το dpam.

πολύ όμορφα και ποιοτικά ρουχαλάκια.

πρόσεξε όμως τα μεγέθη γιατί τα περισότερα έχουν "στενή" φόρμα.

 

έχουν απίστευτα στενή γραμμή το 24μηνων είναι για 1 νε 1,5 χρονών (και πολύ λέω)...... αλλά είναι ΠΑΝΕΜΟΡΦΑ !!!!

02/6/07 γίναμε ένα

16/6/08 πρώτο θαυματακι 30/4/10 δεύτερο θαυματακι

Καληνύχτα Ελλάδα,ο τόπος που γέννησε την Δημοκρατία κατάντησε να σκοτώνει την ελευθερία της έκφρασης. Καλό ταξίδι Σωκράτη 19.7.2010

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα και από μένα. Ήρθε και η δική μας παραγγελία από το bimbomarket στην ώρα της, χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα και μέσα σε μόλις 5 μέρες. Γλύτωσα τουλάχιστον 500€ σε σχέση με τιμές εδώ και ας έχουμε περίοδο εκπτώσεων.

 

Θέλω επίσης να ευχαριστήσω θερμά και τη Στέλλα για το "asteraki" ring sling μου που έστειλε πολύ άμεσα και για τον απίστευτο επαγγελματισμό της. Τελικά αξίζει να ψαχνόμαστε για αγορές μέσω Internet για τα πάντα. Είχα κάνει την αρχή με το νυφικό μου από Αμερική που το αγόρασα 1000€ μαζί με φόρους-δασμούς και όλοι όσοι με ρώτησαν ορκιζόταν ότι θα στοίχισε 4.000€-5.000€ εφόσον ήταν αγορά και ήταν τόσο πρωτότυπο και με μεγάλη ουρά.

 

Ευχαριστώ όσα κορίτσια είχαν γράψει εδώ για τα sites που εμπιστεύτηκαν. Τώρα περιμένουμε το καρότσι μας travel system από το ebaby. Τολμήστε αγορές μέσω Internet όλες!

.pngyrfl5zdpb5qyx68b.png
Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω και για πρωτότυπα δωράκια και κυρίως χρήσιμα για την νέα μαμά και το μωρό. Είναι τα diapercakes ή επί το ελληνικότερο "τούρτα με πάνες" ή "diaper-τούρτα"

Είναι μεγάλη μόδα στην Αμερική και τώρα τα φτιάχνουν και στην Ελλάδα. Περιέχει μόνο χρήσιμα πράγματα όπως πάνες (έτοιμες προς χρήση) για το μωρό και κουβερτούλες, σεντονάκια, καλτσάκια, φορμάκια, πιπίλες, κουδουνίστρες, μπιμπερό, και προιόντα περιποίησης όπως αφρολουτρα και κρέμες για τον πωπό.

 

http://diapercakes.gr/

και το πιο ωραίο είναι ότι τους τηλεφωνείς και τους λές θέλω να διαθέσω Χ λεφτά και σου δίνουν πολλές ιδέες για γέννηση και για βάφτιση και για πρώτα γενέθλια.

 

ισως το έχετε δει στο Sex and the city που το πήγαν δώρο στην Μιράντα που έκανε το αγοράκι

 

μου την φεραν δωρο οταν γεννησα τον μπεμπουλη μου !!!

πραγματικα πολυ πρωτοτυπο δωρο (δεν το ειχα ξαναδει )...και πολυ χρησιμο (την φαγαμε ολη !!!!!! )

και το κυριοτερο ...δεν χρειαζεται να τρεχεις για αλλαγες !!

 ΘΗΛΑΖΩ ΑΠΟ 8-5-07 ΕΩΣ ΣΗΜΕΡΑ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ 5-12-08 ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ !!!!!!!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Ψωνίσαμε τα καινούργια μας καρεκλάκια αυτοκινήτου από το http://www.kidztravelshop.co.uk/. Τα Britax safefix plus TT, είναι για 9-18 κιλά, και φυσικά χρειαζόμασταν 2 τεμάχια..

Περιτό να πω ότι δεν μου τα έφερνε κανένα κατάστημα στην Αθήνα, ένας που είπε ότι μπορεί να τα παραγγείλει στον αντιπρόσωπο μου έδινε τιμή 450 ευρώ το ένα!

Λοιπόν, αγοράσαμε 2 τεμάχια από το Kidztravelshop, και μαζί με τα μεταφορικά μας κόστισαν συνολικά 518 ευρώ...

Ευτυχώς που υπάρχει και το ιντερνετ...

Να πω πως οι άνθρωποι είναι ευγενέστατοι, τους ταλαιπώρησα αρκετά, μιας και όλο έχανα την παραγγελία μου (είμαι λιγο άσχετη...) αλλά συνεχώς με εξυπηρετούσαν, επικοινωνούσαν μαζί μου σε κάθε φάση της παραγγελίας, και τα παραλάβαμε σε μια εβδομάδα, παρά το ότι δεν υπήρχαν σε στοκ και τα περίμεναν από παραγγελία τους.

Thank you!

kr3fp2.png
Link to comment
Share on other sites

Από το ebay ιταλικό ο άντρας μου αγόρασε φόρμα κατάδυσης και τον υπόλοιπο εξοπλισμό γνωστή μάρκα, που τα είδε σε κατάστημα σε τιμές πολύ χαμηλές και ποιοτικός πολύ καλά και πριν φύγουμε θάλασσα παρήγγειλε και βατραχοπέδιλα σούπερ και αυτά.

a63700a23b.png 87032dd023.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εγώ επιτέλους παρήγγειλα το δέυτερο κάθισμα μας Britax Evolva 123 ultra plus προχθές από το oliversbabycare στα 195 ευρώ με τα μεταφορικά -γλίτωσα νομίζω 80ευρώ από ελλάδα. Το έδιωξαν προχθές και το περιμένω την Τρίτη λογικά!

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω διαβάσει όλες τις σελίδες, αλλά αν δεν έχει αναφερθεί κ κάποια/ος ενδιαφέρεται για μάρσιπο, έχει πολύ πιο φθηνό εδώ http://www.huggababy./co.uk

Τον φορούσε μια μαμά σ ένα μαγαζί για παιδικά προχθες κ μου είπε ότι είναι πολύ ευχαριστημένη. Τον βρήκα στο τρίκυκλο 69ε ενώ στο ίντερνετ 39.95λίρες=46.86ε

:-P
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω καθισματάκι αυτοκ. maxi cosi http://www.kidsroom.de/cgi-bin/kidsroom.shop/4a7c30c5003f9c8627414debae1606bb/Product/View/60900080Set&2D54221. To έχει αγοράσει καμία μέσω ίντερνετ; το βρήκα στο ebaby 125e αλλά δεν έχει απώθεμα κ μετά στο kidsroom 128,90 και σκέφτομαι να το πάρω από εκεί. Εδω (Θεσ/νίκη), το βρήκα 180ε.

:-P
Link to comment
Share on other sites

kalamaraki, τα εξοδα αποστολης του καθισματος ποσο ειναι περιπου απο το Olivers?

 

μπουλα, και εγω για το ιδιο καθισματακι ψαχνω, καλυτερη τιμη που εχω βρει εως τωρα ειναι 121? απο το olivers, αλλα δεν ξερω εξοδα αποστολης. Στο Λητω το βρηκα 210?!!!

Επειδη ολα μου τα εξοδα ειναι εις διπλουν, προσπαθω απο οπου μπορω να περιορισω λιγο τα εξοδα.

Link to comment
Share on other sites

για το ολιβερς μπορειτε να τους στειλετε email η να μπειτε στο live assistance που εχει και να ρωτησετε.εγω που πηρα μια κουτα πραγματα με χρεωσαν 35 λιρες.ελπιζω να βοηθησα.

tt7up3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

miracle εμένα για καθισματάκι που πήρα με χρεώσανε 40 λίρες και βάλανε και κάποια άλλα πράγματα μέσα στη κούτα. Ένα φωτάκι νυκτός που μου το στείλανε με ταχυδρομείο δεν μου το χρεώσανε έξτρα.

Αν βάλεις την παραγγελία σου πάντως, για εκτός Αγγλία, σου λέει ότι πρέπει να υπολογιστούν τα έξοδα αποστολής (TBC νομίζω το γράφει στο σάιτ) και σου στέλνουν πρώτα μέιλ, όπου σου λένε πόσο κοστίζουν τα μεταφορικά, και αν συμφωνείς τότε προχωράς με την παραγγελία αλλιώς όχι.

Link to comment
Share on other sites

kalamaraki, τα εξοδα αποστολης του καθισματος ποσο ειναι περιπου απο το Olivers?

 

μπουλα, και εγω για το ιδιο καθισματακι ψαχνω, καλυτερη τιμη που εχω βρει εως τωρα ειναι 121? απο το olivers, αλλα δεν ξερω εξοδα αποστολης. Στο Λητω το βρηκα 210?!!!

Επειδη ολα μου τα εξοδα ειναι εις διπλουν, προσπαθω απο οπου μπορω να περιορισω λιγο τα εξοδα.

 

Θαυματάκι μου τα έξοδα αποστολής για το κάθισμα αυτοκινήτου ήταν 40 λίρες και τώρα και την προηγούμενη που πήρα το πρώτο μας κάθισμα από εκεί.

Καλές αγορές ;):D

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γειά σας,

Μήπως ξέρει κανείς κάποιο link για παιδικά έπιπλα; Η κόρη μου είναι 5 χρονών και θέλω να της ανανεώσω λίγο το δωμάτιο. Κυρίως ενδιαφέρομαι για γραφείο και κρεβάτι(σκέφτομαι για κουκέτα με τσουλήθρα). Έχω κοιτάξει διάφορα ελληνικά sites, αλλά μου φαίνονται ακριβά. Σκέφτομαι να κοιτάξω και στο ebay (είδα μια δημοσίευση που έκανε μια φίλη) αλλά φοβάμαι λίγο να παραγγείλω έπιπλα από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτή την περίπτωση δεν θα σου συνιστούσα να παραγγείλεις έπιπλα.

Ο πατέρας μου χρόνια επιπλοποιός (και καλά έπιπλα όχι της πλάκας) μας έμαθε ότι πρέπει τα έπιπλα πάντα να τα κοιτάμε καλά και όχι αυτά της οκάς π.χ.neoset, από ικεα..........

Δεν είναι ρούχο που θα το φορέσεις πέρασε η μόδα το πετάς το έπιπλο το προσέχεις και μετά από χρόνιακάνεις μια αλλαγή αν έχεις βαρεθει κάτι και άλλαξε η μόδα..................αλλά τέτοιου ίδους αγορά με τίποτα!!!!!!!!!!

a63700a23b.png 87032dd023.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Βρήκα ένα site από ελληνικό κατάστημα, που έχει πολύ ωραία έπιπλα και νομίζω καλές τιμές. Μου φαίνεται καλό, έχει και 5 χρόνια εγγύηση. Λέω να πάρω ένα γραφείο που το χρειάζομαι οπωσδήποτε και για κρεβάτι βλέπουμε(άλλωστε αυτό που έχουμε είναι μια χαρά).

Μου αρέσουν αυτά τα δύο. Πιο πολύ το πρώτο αλλά μπορεί να καταλήξω στο δεύτερο λόγω τιμής.

http://www.cilek-kidsrooms.gr/item.php?itid=336&catida=29

http://www.cilek-kidsrooms.gr/item.php?itid=125&catida=13

Link to comment
Share on other sites

Kalamaraki το παρέλαβες το κάθισμα?

Περιμένω εναγωνίως να μου πεις εντυπώσεις γιατί αυτό θέλουμε να πάρουμε και εμείς. Μπήκα στο site αλλά δεν είδα paypal... Εσύ με τι πλήρωσες?

Επειδή κοίταξα στο ΛΗΤΩ και το έχει 270 (το plus, οχι το ultra plus...), προτιμώ να δώσω 40 λίρες μεταφορικά και πάλι να γλιτώσω 75 ευρώ τουλάχιστον.

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Kalamaraki το παρέλαβες το κάθισμα?

Περιμένω εναγωνίως να μου πεις εντυπώσεις γιατί αυτό θέλουμε να πάρουμε και εμείς. Μπήκα στο site αλλά δεν είδα paypal... Εσύ με τι πλήρωσες?

Επειδή κοίταξα στο ΛΗΤΩ και το έχει 270 (το plus, οχι το ultra plus...), προτιμώ να δώσω 40 λίρες μεταφορικά και πάλι να γλιτώσω 75 ευρώ τουλάχιστον.

 

Καλημέρα ravT , νόμιζα ότι το έγραψα :( Λοιπόν το παρέλαβα στις 5 εργάσιμες ακριβώς. Το κάθισμα είναι άψογο , καλή κατασκευή μου φαίνεται εμένα σε σύγκριση και με το Recaro που το έχω πολυθρονάκι στο δωμάτιο της έως να το δώσω στην μαμά μου,γιατί σόρυ αν μακρυγορήσω αλλά αποφάσισα να δέσω το κάθισμα στην μεσαία θέση και αυτό γιατί δεν έχω πλευρικούς αερόσακους πίσω και με άγχωνε το θέμα να απέχει η μπέμπα μόνο 15 εκ από μια πιθανή πλάγια τράκα και επειδή το Recaro δεν κάθεται καλά και κουνιέται ολοκληρο στην μεσαία θέση για αυτό πήρα το Britax Evolva ultra plus 123 γιατί και ο ίδιος ο κατασκευαστής μου προτείνει στο δικό μου αμάξι να το βάλω στην μέσαία θέση και όντως εκεί δένει πολύ καλυτερα από τις ακριανές θέσεις. Η εγκατάσταση του είναι λίγο μανίκη....έως πολύ αλλά άπαξ και μπει δεν κουνίεται ρούπι! Δένει με όλη την ζώνη του καθίσματος την γυρίζει γύρω από όλο το κάθισμα αλλά είναι πολύ καλό έτσι δεν έχει περιθώρια η ζώνη να κουνηθεί. Εγώ θα το σύστηνα σίγουρα και αυτό το κάθισμα . Το εγκατέστησα με την ανάκληση -το μόνο μείον είναι ότι για να βάλεις ή όχι την ανάκληση πρέπει να το ξαναεγκατήστησεις από την αρχή και είναι λίγο ζόρικο όπως είπα- και αυτό γιατί στην κανονική θέση με το που κοιμόταν η μικρή έπεφτε το κεφάλι της μπροστά , πράγμα που με το Recaro δεν το πάθαινε αλλά δεν πειράζει. Είναι πολύ ποιο άνετο και το κάθισμα του ποιο μαλακό γιατί έχει διπλή στρώση απο μαλακό ύφασμα ενώ το ρεκάρο είχε μονο μια και ήταν ποιο σκληρό, και το κυριότερο επιτρέπει στο παιδί να κοιτάει και δεξιά και αριστερά γιατί ναι μεν έχει προστατευτικά πλαινά στο κεφάλι αλλά δεν είναι σαν παρωπίδες όπως του Ρεκάρο είναι ποιο στρογγυλεμένα και ποιο καμπύλα ανοιχτά. Εγώ θα έπαιρνα το ούλτρα πλας (το βρήκα 290ευρώ αν θυμάμαι καλά στην ελλάδα αλλά όποιο και να πάρεις πάλι κέρδος έχεις) όχι το απλό γιατί είναι ποιο παλιό μοντέλο και επίσης έχει το πλας ήχητικό σήμα όταν δένεις το μωρό ότι το έδεσες σωστά! Ελπίζω να μην σε ζάλισα και να μην σε μπέρδεψα

 

υγ πλήρωσα με προπληρωμένη πιστωτική, έβαλα το αντίτιμο σε ευρώ και τα τράβηξαν την ημέρα που έφυγε από εκεί το πακέτο

 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ήρθε η κούτα μου από Mothercare και μαζί με όλα τα ρούχα και διάφορα που πήρα αγορασα και αυτό το καθισματάκι....είναι όλα τα λεφτά και είναι πολύ καλό σας το συνιστώ ανεπιφύλακτα,. Έβαλα ήδη την μικρή πάνω του και της άρεσε!! Είχα βρει ίδιο στο Prenatal αλλά δεν είχε το μαξιλαράκι στο κάθισμα και στην πλάτη και ήταν σκληρό ενώ αυτό έχει για δείτε το.... http://www.mothercare.com/Travel-booster-seat-SteriTouch-cushion/dp/B002EJ002I/sr=1-7/qid=1250852933/ref=sr_1_7/278-6785724-9777526?_encoding=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=44568031&mcb=core

41fJkfT7p7L_SX315_SY375_.jpg

και το στέλνει και Ελλάδα!!

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νόμιζα ότι το Mothercare δεν στέλνει αντικείμενα Ελλάδα μόνο ρούχα και τέτοια....

 

Μπορεί κάποια από όλες τις μανούλες να μου διευκρινήσει???

 

Σας ευχαριστώ πολύ!!

8b66868b08.png
Link to comment
Share on other sites

Κάποια πράγματα τα στέλνει αναλόγως... ας πούμε για την αλλαξιέρα το στρωματάκι το στέλνει αλλά ενδοεπικοινωνία δεν στέλνει, θα πρεπει ότι σε ενδιαφέρει να μπαίνεις να το δεις αν το στέλνει στην Europe Zone 2 (εκεί βρίσκεται η Ελλάδα μας)

 

Link to comment
Share on other sites

kalamaraki να σε ρωτησω αν ειχες παρει εκεινο το καλυμμα για το τραπεζι για να μην χτυπανε τα μωρα??

 

επισης να ρωτησω κατι? εχει παρει ποτε καμια (ή εστω δει καποια..) λαδοπανα απο εξωτερικο? πως διαολο λεγονται τα λαδοπανα στα αγγλικα για να ψαξω?

Link to comment
Share on other sites

εγω αγοραζω τα καλλυντικα και τροφιμα του μωρου απο το http://www.biologisch24.com/

εχω βρε τα weleda μιση τιμη στην κυριολεξια και τα holle που αγοραζω εχει ολη τους την γκαμα. απο 150ε και πανω ειναι δωρεαν τα μεταφορικα αλλιως 10ε.

πληρωνω με πιστωτικη και ερχονται με ειδοποιηση ταχυδρομιου.

τωρα εχω παραγγειλει 2η φορα και τα περιμενω.ειμαι πολυ ευχαριστημενη.στελνουν και δειγματα για μενα ή για το μωρο.

ΤΟ ΝΙΝΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΑ!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...