Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

 

ω ναι...ιδιες....και ιδου παλι ο κανονας για τον Ελληναρα επιχειρηματια!!

Μη ξεχάσεις να παρεις και φιλτρα Σοφάκι!! Εγω ειχα βρει μια 30ευρώ σε φαρμακειο...

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ειναι κανατα που φιλτραρει το νερο , πολυ καλη.

http://www.amazon.co.uk/gp/search/ref=sr_nr_p_6_0?rh=k%3Abrita+jug%2Cn%3A11052681%2Cp_6%3AA3P5ROKL5A1OLE&bbn=11052681&keywords=brita+jug&ie=UTF8&qid=1277807162&rnid=367777011

Εδω νομιζω πουλιεται η αυθεντικη μονο σε φαρμακεια...αλλα μπορει να κανω και λάθος βεβαια γιατι εχω δει πολλες απομιμίσεις!

Εγω δεν την ποτιζω εμφιαλωμενο...μονο αν δεν ξερω το νερο της περιοχης της δινω μονο τοτε! Ο γιατρος μας λεει οτι εχει πολυ υψηλό Νάτριο...και κατι ....δεν θυμαμαι να το επιχερηματολογησω να σου πω την αλήθεια!!

Ρωτα τον παιδιάτρο σας βρε.

 

μα η παιδιατρος μου ειπε μονο εμφιαλωμενο... το οποιο το βραζω (στο βραστηρα) εμ συγνωμη η κανατα κανει 10 δολαρια στο αμαζον και 45 ευρω εδω???????????? αμα παρετε θελω κι εγωωωωωωωωωωωωωωω

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

μα η παιδιατρος μου ειπε μονο εμφιαλωμενο... το οποιο το βραζω (στο βραστηρα) εμ συγνωμη η κανατα κανει 10 δολαρια στο αμαζον και 45 ευρω εδω???????????? αμα παρετε θελω κι εγωωωωωωωωωωωωωωω

 

Ναι βρε φιλεναδα σε πιστευω.... τι να σου πω για αλλη μια φορα οι αποψεις των παιδιάτρων διαφέρουν... οπως πάντα! Εσυ κανε αυτο που νομιζεις κουκλα μου!

Και οχι δεκα δολλάρια αλλα 10λιρες ήτοι 12ευροπουλα.....

 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια ρίξτε μια ματιά και εδώ

http://www.amazon.co.uk/System-26-Undersink-Water-Filter/dp/B0010NDWHO/ref=sr_1_28?ie=UTF8&s=kitchen&qid=1277809693&sr=1-28

κάτι παρόμοιο έχει φτιάξει και ο άντρας μου με φίλτρα που είχαμε αγοράσει για να φιλτράρει το νερό που βάζαμε στο ενυδρείο (τα ψάρια έχουν καθαρότερο νερό από εμάς χαχαχα) με βρυσάκι δίπλα στον νεροχύτη :eek:

Link to comment
Share on other sites

βρε συ Ελενα εγω ειμαι Κερκυρα το ξεχασες??? εδω ποτε δεν πιναμε απο το βρυση... μονο οταν ημουν μικρη πριν καμια 15-20 χρονια.......... τωρα εμφιαλωμενο ολοι... βρυσης μονο για τα μακαρονια βαζουμε χιχιχιχιτο ειδα μετα οτι ηταν λιρες, εχει κανατα xl μαζι με 4 φιλτρα 25 λιρες... μεταφορικα δε ξερω,νομιζω ειχατε πει πρπει να φτασω ως τελος για να δω... και αυτο το amazon.co.uk στελνει ελλαδα φθηνα νομιζω ε? και πληρωμη μονο με paypal?????????

λαθος η XL μαζι με τα 4 φιλτρα ειναι 30 λιρες... δεν τα πουλαει μαζι... 25 κανει η πιο μικρη με τα 4 φιλτρα

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βρε συ Ελενα εγω ειμαι Κερκυρα το ξεχασες??? εδω ποτε δεν πιναμε απο το βρυση... μονο οταν ημουν μικρη πριν καμια 15-20 χρονια.......... τωρα εμφιαλωμενο ολοι... βρυσης μονο για τα μακαρονια βαζουμε χιχιχιχιτο ειδα μετα οτι ηταν λιρες, εχει κανατα xl μαζι με 4 φιλτρα 25 λιρες... μεταφορικα δε ξερω,νομιζω ειχατε πει πρπει να φτασω ως τελος για να δω... και αυτο το amazon.co.uk στελνει ελλαδα φθηνα νομιζω ε? και πληρωμη μονο με paypal?????????

λαθος η XL μαζι με τα 4 φιλτρα ειναι 30 λιρες... δεν τα πουλαει μαζι... 25 κανει η πιο μικρη με τα 4 φιλτρα

 

h μικρη με τα 4 φιλτρα κοστιζει 40 ευρω τελικη τιμη.paypal δεν δεχεται το αμαζον.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

βρε συ Ελενα εγω ειμαι Κερκυρα το ξεχασες??? εδω ποτε δεν πιναμε απο το βρυση... μονο οταν ημουν μικρη πριν καμια 15-20 χρονια.......... τωρα εμφιαλωμενο ολοι... βρυσης μονο για τα μακαρονια βαζουμε χιχιχιχιτο ειδα μετα οτι ηταν λιρες, εχει κανατα xl μαζι με 4 φιλτρα 25 λιρες... μεταφορικα δε ξερω,νομιζω ειχατε πει πρπει να φτασω ως τελος για να δω... και αυτο το amazon.co.uk στελνει ελλαδα φθηνα νομιζω ε? και πληρωμη μονο με paypal?????????

λαθος η XL μαζι με τα 4 φιλτρα ειναι 30 λιρες... δεν τα πουλαει μαζι... 25 κανει η πιο μικρη με τα 4 φιλτρα

 

Μεταφορικα ειναι 6,24λιρες!

 

Link to comment
Share on other sites

την πηραμε εμεις την κανατα brita και ειναι φανταστικη, εχει και ενα ψηφιακο μετρητη που σου λεει για ποσο καιρο κανει ακομα (βασικα ενα μηνα κραταει και επειδη το ξεκινησαμε κυριακη καθε κυριακη σβηνει μια γραμμουλα) και θυμωμαστε ποτε να αλλαξουμε το φιλτρο. Μαζι με την κανατα νομιζω εχει και 2 φιλτρα αν θυμαμαι καλα. Φυσικα απο amazon την πηραμε γιατι ειμαστε και fun!!! Μολις αλλαζεις το φιλτρο εχει μια γευση το νερο αλλά μετα απο κανα δυο αδειασματα σταματα αυτο. Εμεις παντως σωθηκαμε απο το να κουβαλαμε εμφιαλωμενα. Αν θελετε κατι αλλο πειτε μου

Α την εχει και το ΑΒ αλλα φυσικα 30 ευρω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Link to comment
Share on other sites

κοπελες..να πω..θελω λεβαντα για να αρωματιζω το χωρο που θα κοιμαται η μικρη μου,αλλα θυμαμαι νομιζω η rosie,επαιρνε απ το εξωτερικο φθηνοτερα απ οτι αν παρω απο δω αιθεριο ελαιο.θυμαστε τη σελιδα???

και το εκχυλισμα απ το ροζμαρινο κανει γ αυτη τη δουλεια???

 

mefirst,το ροζμαρινο εχει και κηραλοιφη απο οτι ειδα.Ειναι πολυ καλη για συγκαματα κλπ.Εγω βεβαια εχω χειροποιητη δικια μας και ειναι καταπληκτικη ακομη και για εγκαυματα οποτε αφου σε ενδιαφερει μπορεις να παραγγειλεις κι αυτη.Χαμενη δεν θα παει.

Link to comment
Share on other sites

να΄μαι παλι! Η γνωμη μου ειναι να μην προτιμξσετε την xl γιατι ειναι 2,5λιτρα και επειδη εχει και το φιλτρο ειναι τεραστια και πολυ βαρια!!! Φανταστειτε 2 μπουκαλια νερο. Εμεις εχουμε την 1,5λιτρα και ειναι καλή. Γεμιζουμε 2 μπουκαλια πλαστικα να βρισκονται στο ψυγειο και εχουμε την κανατα εξω. Νομιζω εχει μια που μπαινει και ψυγειο

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ομως ολες εσεις ειστε αθηνα και βαζετε στη κανατα αυτη νερο της βρυσης... εγω εδω αν βαλω νερο της βρυσης τι θα γινει?????????? δε πιστευω να κρατησει το φιλτρο πανω απο 2 βδομαδες............

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να΄μαι παλι! Η γνωμη μου ειναι να μην προτιμξσετε την xl γιατι ειναι 2,5λιτρα και επειδη εχει και το φιλτρο ειναι τεραστια και πολυ βαρια!!! Φανταστειτε 2 μπουκαλια νερο. Εμεις εχουμε την 1,5λιτρα και ειναι καλή. Γεμιζουμε 2 μπουκαλια πλαστικα να βρισκονται στο ψυγειο και εχουμε την κανατα εξω. Νομιζω εχει μια που μπαινει και ψυγειο

 

ααα ειναι για εκτος ψυγειου??? Εμεις χειμωνα καλοκαιρι πινουμε κρυο νερο ψυγειου... ποια ειναι αυτη του ψυγειου? Και εγω για την 1,5λιτρο σκεφτομουνα λογω βάρους

 

Link to comment
Share on other sites

κι εγω απο το ψυγειο πινω νερο :) Να σου πω την αληθεια δεν σκεφτηκα να την βαλω στο ψυγειο γιατι μου χρειάζεται παραπανω απο 1,5 λιτρο νερο οπότε βάζω το νερο σε 2 μπουκαλια και εχω εξοικονομηση χωρου. Αν καταλαβαινω καλά (απο τα αθλια αγγλικα που ξερω) αυτη κανει για ψυγειο

http://www.amazon.co.uk/BRITA-Elemaris-Meter-White-Filter/dp/B001O9ARF4/ref=sr_1_8?ie=UTF8&s=kitchen&qid=1277813189&sr=1-8

Link to comment
Share on other sites

εχμ...τσινομι!! χαχαχα

Α μπα δεν κουβαλαμε...δεν πινουμε εμφιαλωμένο, εχουμε βαλειο δυο φιλτρα ενα κατω στην παροχη νερου και ενα πανω κατω απο τον νεροχυτη ....αλλα ενα ακομα στην κανάτα δεν βλάπτει!!

 

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσάκια βοηθήστε με λίγο...Επειδή θέλω και εγώ να πάρω την κανάτα..για ποιό απο όλα τα μοντέλα μιλάτε?Έχει διάφορα..όλα την ίδια δουλειά κάνουν?γιατί κάποια είναι πιο φθηνά και με φίλτρα μαζί...

Mjsrp2.pngGuD6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...