Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Kores....

8elo tin voi8eia sas........

ekana ayto xtes kai vgike katapliktiko 8a sas anevasw fwto argotera

http://www.sintagespareas.gr/sintages/aitozimo-karbeli-xoriatiko-.html

 

8elw twra na agorasw mantemenia gastra san ayti sti foto tis sintagis alla edw oi times tou einai ....asta na pane!

Mipos kserei kamia kali noikokyroula pou 8a vrw???

aaa kai pws tin lene sta agglika na to valw sto amazon???

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

α καλα, λιγες μερες κανω να μπω και γινεται πανδαιμονιο πληροφοριων!!!!!!! χαχαχαχα

 

ηθελαν να κανω μερικες ερωτησεις!!!!!!!!

 

iherb 16/06 πληρωσα με visa,την επομενη μερα 17/06 εγραψαν shipped out, αλλα ποτε θα παραλαβω??????? ή καλυτερα ποτε θα παρω επιτελους χαρτακι απο το ταχυδρομειο οτι ηρθαν????????? ειδομεν νο1.......

 

bce-europe

16/06 παρηγγειλα και εκανα χαζομαρα που δεν εστειλα με φαξ τη πληρωμη (εκανα bank transfer με χρεωση 0,80Ε) και αξιωθηκαν να το δουν στις 22/06 οποτε και το εκαναν shipped out... αυτο ποσες μερες θα κανει απο γερμανια?????? ειδομεν νο2.....

 

pharmacy4u 16/06 επισης παρηγγειλα, ελειπε ενα προιον αλλα πηρα τηλ και μου το βρηκαν και το στειλαν και την επομενη μερα ηταν στην acs εδω........

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, βοήθεια!!!

 

Μου φαίνεται ότι έκανα μα......

Παρήγγειλα από Αμερική από το Crazy8. Χαριτωμένα ρουχαλάκια, καλές τιμές, όλα καλά. Το κόστος 80$--> 65 ευρώ. Σούπερ. Για αποστολή επιλέγω την εξπρές της Fed Ex(τρομάρα μου, τα ήθελα και γρήγορα). Τα μεταφορικά τους είναι 25$--> 20 ευρώ. Επομένως,το σύνολο είναι 85 ευρώ. Ολα καλά, αλλά μου τα σταματάν στο τελωνείο γιατί είναι πάνω από 80 ευρώ.

 

Η FedEx για τον εκτελωνισμό ζητάει 126 ευρώ, εκ των οποίων τα 81 είναι λέει η δική της αμοιβή. Μου φαίνεται πανάκριβο. 81 ευρώ!!!!

 

Ξέρετε εάν μπορώ να αρνηθώ την παραλαβή και να επιστραφεί το δέμα πίσω? Στην περίπτωση αυτή δεν πληρώνω τίποτα, έτσι δεν είναι?

 

Επιπλέον, έχω και άλλη μία απορία: Σταματάν όλα τα δέματα για εκτελωνισμό, ή μόνο από κάποια αξία και πάνω?

 

Εάν ξέρει καποιος κάτι, πολύ θα με βοηθήσει!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόννν, τώρα το έπιασα η ξανθιά....

Χμ!Δεν είναι και άσχημη λύση....αλλά όντως πρέπει να αγοράσεις αρκετά για να συμφέρει αφού θέλεις μάνι μάνι 34 λίρες μεταφορικά και αμοιβή (σωστά δεν το έπιασα ή το έχασα πάλι;;;)

Επίσης μπορείς να κάνεις αγορές από διάφορα μαγαζιά έτσι; Ή για κάθε μαγαζί θα είναι διαφορετική η αμοιβή του personal shopper;;

Εκτός από τη Φιλίτσα το δοκίμασε άλλη κοπέλα;;;

Γατούλα τέλειο το σετάκι από τους ακατανόμαστους!!!

Link to comment
Share on other sites

α καλα, λιγες μερες κανω να μπω και γινεται πανδαιμονιο πληροφοριων!!!!!!! χαχαχαχα

 

ηθελαν να κανω μερικες ερωτησεις!!!!!!!!

 

iherb 16/06 πληρωσα με visa,την επομενη μερα 17/06 εγραψαν shipped out, αλλα ποτε θα παραλαβω??????? ή καλυτερα ποτε θα παρω επιτελους χαρτακι απο το ταχυδρομειο οτι ηρθαν????????? ειδομεν νο1.......

Information specific to our customers from Greece:

 

May 2010 - Please Note: According to the latest feedback from our customers in Greece, orders shipped there by International Airmail take an average of 9 business days to be delivered.:-P:razz:

 

άμα τα παραλάβεις σε τόσες μέρες να μου το πεις, κάποιο Κοριτσάκι με συμβούλευσε να πάρω από εκεί αντηλιακό για την μικρή και έκανα σήμερα παραγγελία :mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

mia xara to epiases!!!

i amoivi einai mia vre.... oxi polles

syn to kostos metaforikwn ennoeite

an 8es apo polla magazia kaneis lista me ta link syn to mege8os dipla kai i amoivi einai mia kai ta metaforika ena poso!

To exei dokimasei kai i AGE kai perimenei paralavi gia na mas pei entipwseis!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, βοήθεια!!!

 

Μου φαίνεται ότι έκανα μα......

Παρήγγειλα από Αμερική από το Crazy8. Χαριτωμένα ρουχαλάκια, καλές τιμές, όλα καλά. Το κόστος 80$--> 65 ευρώ. Σούπερ. Για αποστολή επιλέγω την εξπρές της Fed Ex(τρομάρα μου, τα ήθελα και γρήγορα). Τα μεταφορικά τους είναι 25$--> 20 ευρώ. Επομένως,το σύνολο είναι 85 ευρώ. Ολα καλά, αλλά μου τα σταματάν στο τελωνείο γιατί είναι πάνω από 80 ευρώ.

 

Η FedEx για τον εκτελωνισμό ζητάει 126 ευρώ, εκ των οποίων τα 81 είναι λέει η δική της αμοιβή. Μου φαίνεται πανάκριβο. 81 ευρώ!!!!

 

Ξέρετε εάν μπορώ να αρνηθώ την παραλαβή και να επιστραφεί το δέμα πίσω? Στην περίπτωση αυτή δεν πληρώνω τίποτα, έτσι δεν είναι?

 

Επιπλέον, έχω και άλλη μία απορία: Σταματάν όλα τα δέματα για εκτελωνισμό, ή μόνο από κάποια αξία και πάνω?

 

Εάν ξέρει καποιος κάτι, πολύ θα με βοηθήσει!!!!!

 

Do not panic

Αφενός μπορείς να το εκτελωνίσεις μόνη σου οπότε θα γλιτώσεις την αμοιβή του courier (θα χάσεις όμως μια μέρα)

ζήτα τα σχετικά στοιχεία από την εταιρεία που το έφερε για να το εκτελωνίσεις εσύ (βασικά αρχικά πές τους στην εταιρεία που δουλεύω έχουν δικό τους εκτελωνιστή μήπως μπορείτε να μου κάνετε καλλίτερη τιμή για να μην τον μπερδεύω?? μπας και γλυτώσεις κάτι)

Όσον αφορά την άρνηση παραλαβής επικοινώνησε με την εταιρεία που τα αγόρασες για να δεις τι μπορεί να κάνεις συνήθως στα ψιλά γράμματα αναφέρουν ότι κάθε επιπλέον επιβάρυνση που έχει να κάνει με φόρους είναι του παραλήπτη και ότι δεν μπορείς να αρνηθείς την παραλαβή

Βασικά από Αμερική σχεδόν ΠΑΝΤΑ πληρώνεις τελωνείο αν τα στείλουν με courier

Αν ζητήσεις απλή αποστολή με ταχυδρομείο μπορεί να πληρώσεις μπορεί και όχι ………..ανάλογα τα κέφια του τελωνιακού

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια σκεφτομαι να ξεκινησω κι εγω με το amazon αλλα θελω να ρωτησω κατι...

μπορω να επιλεξω απο καπου και να βλεπω μονο αυτους που στελνουν worldwide???

εχω βρει ενα σωρο πραγματα κ κανενας δεν στελνει Ελλαδα...:(

 

ξανακανω την ερωτηση...και καλαμαρακι στειλε μου σε παρακαλω pm με πληροφοριες για το personal shopper!

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ξανακανω την ερωτηση...και καλαμαρακι στειλε μου σε παρακαλω pm με πληροφοριες για το personal shopper!

 

Pasxalitsa 8a pas sto http://www.amazon.co.uk to aggliko, 8a dialekseis enotita pou se endiaferei kai ekei aristera sti bara san to ebay 8a dialekseis seller amazon mono , egw exw kanei kala8aki me diafora mpoukalia avent , ena skamni gia tin toualeta mono 5lires..kai diafora alla kai etoimazomai na ta parageilw mono me 6,24lires metaforika!!

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

 

Το καλαμαράκι με παρέπεμψε σε αυτό το Ποστ.

 

Παρακαλώ για την βοήθεια σας.

 

Είμαστε αισίως στην 30η εβδομάδα και ψάξαμε για καροτσάκι. Καταλήξαμε στο Quinny BUZZ 3 (Τριπλέτα).

Στα μαγαζιά πωλείται περ. 1000? το όλο Σετ. Βρήκα να το αγοράσουμε online από το Ebaby σε πολυ καλή τιμή αλλά μου γράφει 60 εργάσιμες ΔΗΛΑΔΗ 3 ΜΗΝΕΣ!!!!! Όπως καταλαβαίνετε επειδή το πορτ μπεμπέ θέλουμε να το χρησιμοποιήσουμε από την 1η μέρα αυτό είναι αδύνατον.

 

Γνωρίζει μήπως κάποιος από που αλλού μπορώ να το παραγγείλω??? Η τιμή που το βρήκα συμπμεταφορικά είναι κοντά 700?.

 

Θα με βοηθήσετε πάρα πολύ!!!

 

Σας ευχαριστώ!

 

εμείς το πήραμε από http://www.pingpong-online.com πέρυσι με ελάχιστα μεταφορικά! Ήρθε μέσα σε 3 εβδομάδες χωρίς προβλήματα! :lol:

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Eilikrina signwmi....eimai stou aderfou mou to pc...kai exei kanei format...exei kanei ton pc xalia...mipws 8imasai apo to control panel pou 8a ta valw? piga sto pliktrologio...alla akri den evgala

 

:(:(:(

τοπικές ρυθμίσεις και ρυθμίσεις γλώσσας ή κατι αντιστοιχο αν εχεις αλλα windows ;)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!ειμαι σε αναζητηση πυτζαμουλας για το μαιευτηριο και ειναι ολες πανακριβες!!

ακομα και στο ινερνετ!!

εχετε μηπως κατι κατα νου??

θα θελα καλυτερα μπειμπι ντολ και οχι νυχτικια.

στην τελικη σκεφ να παω ν αγορασω 2 ζευγαρια απ τα κανονικα σε μεγαλυτερο μεγεθος.αλλα σκεφ αν θα με βολεψουν,μηπως με στενευουν κλπ..γιατι δ θα μαι κ στα καλυτερα μου μετα τη γεννα υποθετω......

 

Πολύ καλές πυτζάμες πήρα γα το μαιευτήριο απο το λα σενζα.έχει με 20 και 25 λίρες.Έχει και κάποιες που θα σε βολέψουν στο θηλασμό αν θες.

 

α καλα, λιγες μερες κανω να μπω και γινεται πανδαιμονιο πληροφοριων!!!!!!! χαχαχαχα

 

ηθελαν να κανω μερικες ερωτησεις!!!!!!!!

 

 

bce-europe

16/06 παρηγγειλα και εκανα χαζομαρα που δεν εστειλα με φαξ τη πληρωμη (εκανα bank transfer με χρεωση 0,80Ε) και αξιωθηκαν να το δουν στις 22/06 οποτε και το εκαναν shipped out... αυτο ποσες μερες θα κανει απο γερμανια?????? ειδομεν νο2.....

 

 

έκανα παραγγελία 14-6 έφυγαν τα πράγματα 16-6 και τα παρέλαβα σήμερα.

cceXp3.png

pcTFp3.png

Link to comment
Share on other sites

κι εμεις ξεστραβωθηκαμε, γραφεις ενδιαφεροντα μηνύματα και τα παρακολουθούμε :D. Ελπίζω να μην σε αγχωνει η παρακολούθηση... που υφιστασαι (ετσι γραφεται?)

 

χε χε χιλια συγνωμμη βρε παιδια!! αλλα ειναι ουφο ο αδερφος μου! Το αφησε μισο το φορματ....

Εννοειτε οτι δεν ενοχλουμαι....(το εγραψα καλα...?) Και εννοειτε οτι δεν αγχωνομαι!! :cool::cool::mrgreen::mrgreen:

 

Link to comment
Share on other sites

ΑΑΑΑ ξερετε τι ειδα...?

Ψαχνω εδω και ωρα γάστρα πήλινη ή μαντεμενια....

Τεσπα βρήκα στο http://www.cookshop.gr την βαζω στο καλάθι και τι να δω???

Εχει μονο 1,85εξοδα αποστολης!!! Πληρώνεις με πιστωτική ή κατάθεση στη τράπεζα!

Λεω να το δοκιμάσω....γιατι ετσι και αλλιως ή θα παω στο κοσμος.... και θα ψάχνω παρκινγκ ή θα παω στο κεντρο...

Θα το δοκιμάσω και θα σας πω!!!

 

Link to comment
Share on other sites

και καλα γραφεις αγγλικα

καλυτερη γραμματοσειρα χαθηκε να βαλεις καλε??????

 

για την ωρα εχω μια δευτερο λυση για μαδερκερ μονο οταν δε καιγομαι

που φυσικα δε καιγομαι χοχοχοχοχο

οσο στοκ σε πανες εχω αλλο τοσο στοκ σε ρουχα εχω

το ξεφτυλισα

 

αμα ερχεται ο κουμπαρος της γειτονισσας μπορω να του λεω 2-3-4 πραματακια να μου φερει

και γλιτωνουμε ολα τα εξοδα μεταφορας

 

αλλα στις εκπτωσεις μαλλον θα χτυπησω φιλιτσοφιλη

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...