Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Κορίτσια και η δική μας παιδίατρος και ο οφθαλμίατρος μου μας είπαν όχι γυαλάκια πριν τα δύο περίπου. Λίγο πριν δεν πειράζει , αλλά όχι σε πολύ μικρά μωρά...Τώρα τι να σας πω....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

τελικα ειστε ευχαριστημενες με το fena γιατι εγω διαπιστωσα οτι υπαρχει θεμα οργανωσης και αξιοπιστιας προς τον πελατη , καθως φαινονται διαθεσιμα ειδη τα οποια εχουν ηδη πουληθει. Αντιμετωπισε καμμια σας παρομοιο προβλημα;

κοριτσακια μου!

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο εγινε και με δικη μου παραγγελια, πριν 2 μηνες περιπου.

με πηραν τηλ να με ενημερωσουν οτι το ενα απο τα 3 πραγματα που ειχα παραγγειλει τελικα δεν υπαρχει, και αν θελω να μου στειλουν τα υπολοιπα.

ειχαν χρεωθει ολα βεβαια...

Τα ακυρωσα ολα και δεν εχω ξαναπαραγγειλει

MD1op3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Koritsia o pateras tis kollitis mou einai ofthalmiatros xeirourgos sto nosokomeio Athinon kai theorei polu vasiko na forane ta mora gualia iliou me kalo guali. Episis exo diavasei oti oi perissoteroi ofthalmiatroi sto exoteriko upostirizoun to idio. Genika protimo na akoloutho tiw gnomes giatron tis Amerikis, Agglias ktl para ton Ellinon pou o kathenas leei to diko tou...

 

Dustixos emena einai agrimaki kai siga mi katsei na valei gualia. Edo kati mines me pire na foresei kapelo...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα και το δέμα μου από sportsdirect.com με δώρο μια τεραααάστια κούπα με το λογότυπό τους! Όλα ήταν οκ! Είχαμε όμως ένα πρόβλημα με την παράδοση αφού είχε φτάσει εδώ και 3 μέρες Αθηνα αλλά αντί να το στείλουν Άρτα, το έστειλαν Θεσσαλονίκη γιατί στο κουτί είχαν γράψει (απο DHL) λάθος τον πρώτο αριθμό του ταχυδρομικού κώδικα... Εν τω μεταξύ, οκ, ο κωδικός ήταν κωδικος Λαγκαδά Θεσσαλονίκης, το γεγονός ότι έγραφε πάνω Άρτα δεν τους προβλημάτισε, συν ότι πάνω πάνω στο κουτί υπήρχε το invoice από το sportsdirect όπου ήταν εμφανής η διεύθυνση με τον σωστό κωδικό... Τόσο δύσκολο ήταν να το τσεκάρουν??? Πάλι καλά που μου έκοψε και πήρα τηλέφωνο στο ελληνικό dhl γιατί αλλιώς μπορεί να το έστελναν και πίσω...

 

Επίσης παρέλαβα την προηγούμενη εβδομάδα και μια παραγγελία από εδώ http://www.biosophy.gr

Τετάρτη βράδυ έκανα παραγγελία, Παρασκευή πρωί τα είχα, άψογα συσκευασμένα!

Είναι λίγο εξειδικευμένο το σάιτ...δεν ξέρω αν θέλετε να το βάλετε, απ'ότι είδα το έχουν βάλει και τα κορίτσια σε μια άλλη λίστα που κυκλοφορεί για βιολογικά-οικολογικά οπότε πράξτε όπως νομίζετε καλύτερα, απλά το αναφέρω μήπως κάποια ενδιαφέρεται.

Link to comment
Share on other sites

Σορυ κιολας.....

δεν σου κανανε ακυρωση και επιστροφή χρηματων?

μου εκαναν.

απλα λεμε οτι παρηγγειλα απο το site πραγματα που τελικα δεν υπηρχαν κ δεν το ειχαν ενημερωσει.

MD1op3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσιααααααααα! Θέλω να πάρω ένα δώρο που να έχει θέμα τη-τις μπαλαρίνα-ες. Έχει καμία κάτι υπόψιν της?

εγω προσφατα πηρα για δωρο αυτο, ωραιο ειναι αλλα το βαλιτσακι ειναι απο σκληρο χαρτονι και θα ηταν τελειο αν ηταν μεταλικο!

http://www.amazon.co.uk/Childrens-Dinner-Ballerina-Piece-Porcelain/dp/B002KQ50IO/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=kitchen&qid=1276790032&sr=8-1

δεν ξερω για ποια ηλικια ψαχνεις

Link to comment
Share on other sites

στο αμαζον εχει πολυ καλη αποστολη, λιγα μεταφορικα (αν επιλεξετε πωλητη το αμαζον, οι αλλοι αναλογα) συγκεκριμενα γυρω στα 5 ευρω η παραγγελια και μισο ευρω ανα κιλο.

 

Τα μονα που δεν στελνουν ειναι παπουτσια και ρουχα και καρεκλακια αυτοκινητου μωρων.

 

Κατα τα αλλα εχω παρει απειρα πραγματα για την μικρη μου, βιβλιαρακια, παιχνιδια, καρεκλακι φαγητου, κλπκλπκλπ

 

Επισης νομιζω δεν εχει πει παλ αλλα δεν τιθεται θεμα ασφαλειας στο αμαζον.

ΕΠισης υπαρχει και το γερμανικο και εκει μπορειτε να ψαξετε.

eNeap2.pngNziDp2.png
Link to comment
Share on other sites

για πραδειγμα εχουμε αυτο, το εχουμε καταβολευτει σε ταβερνες διακοπες, αλλα και στο σπιτι για να καθεται στο τραπεζι μαζι μας πιο ψηλα και τωρα το εχει 45% μειον!!!!

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B000FCUOLS/ref=s9_simh_gw_p75_i1?pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_s=center-1&pf_rd_r=0AXFEPNCERZZ174D379D&pf_rd_t=101&pf_rd_p=467198433&pf_rd_i=468294

eNeap2.pngNziDp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kυρίες μου, την Τρίτη 15/06 παρήγγειλα 4 (εμ, παρασυρθήκαμε λιγάκι με το σύζυγο) ζευγάρια Camper από το javari. Σήμερα, 17/06 τα είχαμε!!!

 

Θεϊκό το javari!!!

 

Όσον αφορά τις τιμές, κατά μέσο όρο το ζευγάρι μας πήγε 82 ευρώ. Ενδεικτικά, εδώ στην Αθήνα, το ένα δικό μου ζευγάρι έχει 125 ευρώ και το ένα το συζύγου έχει 100 ευρώ (τσεκαρισμένα, γιατί πήγαμε και τα δοκιμάσαμε προτού παραγγείλουμε).

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω κι εγω για το amazon ειμαι τρελλλλλη fun!!! Εχει τα παντα. Αυτο το καρεκλακι με το γουινι το εχουμε και εμεις και ειναι φανταστικο. Εχθες μας ηρθαν 4 καρεκλακια και 2 σετακια φαγητου για δωρακια ;) Σε αλλο θρεντ εγραψα και για σετ μαχαιροπιρουνα wmf και χύτρες απο εκει που τα εχει σε εξευτελιστικές τιμες (π.χ 24 τεμ 40λιρες!!!), εχει και παιδικα σετακια της ιδιας εταιρίας. Εγω βαζω αριστερα στην αναζητηση να ειναι πωλητης μονο το amazon ετσι ωστε τα μεταφορικα να ειναι λίγα και επειδη ετσι στελνει αρκετα πραγματα ενώ οι αλλοι πωλητες-καταστηματα που συνεργαζεται δεν τα στελνουν όλα. Επισης εχουμε παρει ρολογια για εμας και για δωρο επωνυμες μαρκες που εδω εχουν 2πλασια τουλαχιστον τιμή. Χαρακτηριστικα ενα seiko που το πηρα απο εδω 700 ευρω (2 χρονια πριν) και που ακομα και σημερα τόσο έχει εκει το βρικα 300λίρες σήμερα!!! Εδω ήθελα να αλλαξω λουράκι και ζητουσαν 80ευρώ :o

Επισης πήραμε φορητο, κανατα νερού με φίλτρο (φανταστική γιατι γλιτώσαμε το κουβάλημα εμφιαλωμένων), ποδηλατάκια smart trike (πιο φθηνα απο τζαμπο) κ.α

Οτι θελετε μπορώ να σας βοηθήσω

ΑΑΑΑ και κάθε βδομαδα (κυριακη με κυριακη) βάζει νεες προσφορές

Link to comment
Share on other sites

στο αμαζον εχει πολυ καλη αποστολη, λιγα μεταφορικα (αν επιλεξετε πωλητη το αμαζον, οι αλλοι αναλογα) συγκεκριμενα γυρω στα 5 ευρω η παραγγελια και μισο ευρω ανα κιλο.

 

Τα μονα που δεν στελνουν ειναι παπουτσια και ρουχα και καρεκλακια αυτοκινητου μωρων.

 

Κατα τα αλλα εχω παρει απειρα πραγματα για την μικρη μου, βιβλιαρακια, παιχνιδια, καρεκλακι φαγητου, κλπκλπκλπ

 

Επισης νομιζω δεν εχει πει παλ αλλα δεν τιθεται θεμα ασφαλειας στο αμαζον.

ΕΠισης υπαρχει και το γερμανικο και εκει μπορειτε να ψαξετε.

 

 

στελνει καρεκλακια αυτοκινητου αλλα μονο την κατηγορια 0-9 κιλα.κουλο ε???

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Οσο αφορα το fena εγω παρηγγειλα σαγιοναρα νο 26 και ενω στη συσκευασια εγραφε νο26 η σαγιοναρα στο κατω μερος εγραφε νο7 το οποιο αντιστοιχει σε 24 ελληνικο. Εγω θεωρω οτι καλα παρηγγειλα το 26 δηλ το 9. Επισης δεν απαντανε σε κανενα Mail μου ,ενω οταν ηταν να πληρωσω απανταγανε κανονικα στα Mail. Προφανως το κανουν επιτηδες. Και ενταξει καταλαβα πως δεν ενημερωνουν το site, γιατι ομως αφου τους επισημανα αρκετες φορες το προβλημα συνεχιζουν να εμφανιζουν διαθεσιμο το παπουτσι σε μεγαλυτερο νουμερο ενω στην πραγματικοτητα δεν υπαρχει.

Αφου δεν ειχαν την υποδομη για διαδυκτιακες πωλησεις να μην το ξεκιναγανε.

κοριτσακια μου!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια τελικα κι εγω ευχαριστημενη εμεινα απο pharmacy4u....

ειδα οτι ενα προιον δεν υπηρχε, το ειχαν με κοκκινο, τους αφησα μυνημα εκει που λεει "τηλεφωνικη συνομιλια" να με καλεσουν, δε περασαν 5 λεπτα και με πηραν τηλ!!!!!!!! λεω εξαντληθηκε το ταδε? λεει ναι αλλα ψαχνω να σας το βρω, και την επομενη μερα, σημερα δηλαδη, ειδα οτι το ειχε ηδη βρει και ειχε ηδη στειλει τη παραγγελια.... τωρα περιμενω να παραλαβω!!!!!!!!!!!!!

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

συμφωνω κι εγω για το amazon ειμαι τρελλλλλη fun!!! Εχει τα παντα. Αυτο το καρεκλακι με το γουινι το εχουμε και εμεις και ειναι φανταστικο. Εχθες μας ηρθαν 4 καρεκλακια και 2 σετακια φαγητου για δωρακια ;) Σε αλλο θρεντ εγραψα και για σετ μαχαιροπιρουνα wmf και χύτρες απο εκει που τα εχει σε εξευτελιστικές τιμες (π.χ 24 τεμ 40λιρες!!!), εχει και παιδικα σετακια της ιδιας εταιρίας. Εγω βαζω αριστερα στην αναζητηση να ειναι πωλητης μονο το amazon ετσι ωστε τα μεταφορικα να ειναι λίγα και επειδη ετσι στελνει αρκετα πραγματα ενώ οι αλλοι πωλητες-καταστηματα που συνεργαζεται δεν τα στελνουν όλα. Επισης εχουμε παρει ρολογια για εμας και για δωρο επωνυμες μαρκες που εδω εχουν 2πλασια τουλαχιστον τιμή. Χαρακτηριστικα ενα seiko που το πηρα απο εδω 700 ευρω (2 χρονια πριν) και που ακομα και σημερα τόσο έχει εκει το βρικα 300λίρες σήμερα!!! Εδω ήθελα να αλλαξω λουράκι και ζητουσαν 80ευρώ :o

Επισης πήραμε φορητο, κανατα νερού με φίλτρο (φανταστική γιατι γλιτώσαμε το κουβάλημα εμφιαλωμένων), ποδηλατάκια smart trike (πιο φθηνα απο τζαμπο) κ.α

Οτι θελετε μπορώ να σας βοηθήσω

ΑΑΑΑ και κάθε βδομαδα (κυριακη με κυριακη) βάζει νεες προσφορές

 

Tα εγραψες πολυ καλα!!! Επισης εχει τα hippychick ta adiavroxa kalymata gia stromata (saw lev apo ayta poy exv agorasei) pou einai fantastika!!!

eNeap2.pngNziDp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι κορίτσια έχω παραγγείλει αρκετές φορές από το fena και δεν είχα ποτέ κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα. Μια φορά δεν είχαν ένα αντικείμενο και μου έστειλαν τα υπόλοιπα και μια φορά που δεν είχαν το μέγεθος που ζήτησα με πήραν τηλ. να με ρωτήσουν. Τι να πω...

Όσο για το θέμα ενημέρωσης του site νομίζω ότι είναι γενικότερο το πρόβλημα στα ελληνικά eshops. Πριν λίγες μέρες παρήγγειλα 3 ζευγάρια παπούτσια από minoglou.com και τελικά μου έστειλαν το ένα!

Link to comment
Share on other sites

Οσο αφορα το fena εγω παρηγγειλα σαγιοναρα νο 26 και ενω στη συσκευασια εγραφε νο26 η σαγιοναρα στο κατω μερος εγραφε νο7 το οποιο αντιστοιχει σε 24 ελληνικο. Εγω θεωρω οτι καλα παρηγγειλα το 26 δηλ το 9. Επισης δεν απαντανε σε κανενα Mail μου ,ενω οταν ηταν να πληρωσω απανταγανε κανονικα στα Mail. Προφανως το κανουν επιτηδες. Και ενταξει καταλαβα πως δεν ενημερωνουν το site, γιατι ομως αφου τους επισημανα αρκετες φορες το προβλημα συνεχιζουν να εμφανιζουν διαθεσιμο το παπουτσι σε μεγαλυτερο νουμερο ενω στην πραγματικοτητα δεν υπαρχει.

Αφου δεν ειχαν την υποδομη για διαδυκτιακες πωλησεις να μην το ξεκιναγανε.

Ήταν μικρή τελικά?

Μήπως το ένα ήταν αγγλικό και το άλλο αμερικάνικο νούμερο, γιατί έχουν διαφορές?

Link to comment
Share on other sites

Βρε Ξένια εδώ σου λεω παρήγγειλα 2 προϊόντα και μετά από 5 μέρες μου έστειλαν το εξης "Λυπούμαστε αλλά δεν μπορούμε να σας αποστείλουμε την παραγγελία γιατί το προϊόν ή τα προϊόντα δεν είναι διαθέσιμα"! Ούτε καν ποιο δεν είναι διαθέσιμο δεν μου είπαν και ούτε λόγος για να με ρωτήσουν αν θέλω κάτι άλλο. Μου έδειξαν ότι δεν θέλουν άλλους πελάτες. ΟΚ, καλύτερα γιατι τα 55 ευρώ θα τα φάω σουβλάκια και με 25-30 θα πάρω από ξένο site ότι χρειάζομαι. Τους έστειλα mail ζητώντας εξηγήσεις και τονίζοντάς τους το ότι δεν είναι επαγγελματίες και ότι δεν πρόκειται να ξαναψωνίσω και απάντησαν (πάλι σε 2-3 μέρες) ότι τα προϊόντα του site είναι τα ίδια με του καταστήματος και ως εκ τούτου δεν μπορούν να ξέρουν αν έχουν πωληθεί ή όχι! Άκουσον-άκουσον! Μόνο στο ελλαδιστάν αυτά.

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...