Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μανουλεεεεεεεεεεεεεες οσες εχετε κοριτσάκια τρεξτε το www.justdresses.co.uk μολις εβγαλε οτι ξεπουλάει φορεματακια mayoral κτλπ με 10λίρες και με 5 λίρες και μεταφορικά 7λίρες.

Εγω τσιμπησα δυο φορεματακια!!!

 

 

Kalamaraki που τα βρίσκω αυτά;Δεν το ξέρω καλά το σαιτ και χάθηκα...:oops::oops:

 

Ακυρο, το βρήκα!

cceXp3.png

pcTFp3.png

Link to comment
Share on other sites

για voucher εψαξα δεν υπαρχει τιποτα..

εμαιλ δεν εχουν που θελω να ρωτησω κατι?

στο check out ζηταει start date της κατρας..που το λεει αυτο βρε κοριτσια ?

εγω δεν εχω δει τετοιο πραγμα πανω στις καρτες...κ αν δεν βαλεις τιποτα δεν περναει την παραγγελία.

καλαμαρακι εσυ τι εβαλες?

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν έβαλα τιποτα εκει....και μια χαρα την πηρε την παραγγελια μου!

Εβαλα τον αριθμο της καρτας , τον τυπο βιζα, την ημερομηνία λήξης, το τριψήφιο πισω και οκ , ήδη μου έστειλαν ενημέρωση απο τα πρωτα 5 λεπτα οτι πηραν την παραγγελία μου.

Εγω εχω ξαναγοράσει απο αυτο το σαιτ το φορεμα που φορουσε η μικρη μου ως παρανυφάκι στο γάμο μου!! Και ειμαι πολυ ευχαριστημένη σε 5 μερες ειχε ερθει!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

λοιπον οπως ειπα εγω αγοραζω φακους απο ενα οπτικο καταστημα στην ομονοια και δινω για 3 ζευγαρια(μηνιαιους) 20 ευρω!!!!!οταν ειπα στον οπτικο οτι "α ειστε φθηνος θα σας στειλω πολυ κοσμο" μου απαντησε να προσεχω που το λεω γιατι του κανουν πολεμο οι αλλοι οπτικοι για τις τιμες που εχει:shock::shock::shock::shock:!

Sofaki μάλλον από τον ίδιο προμηθευόμαστε ("πίσω" από την ομόνοια?). Έχει πολύ καλές τιμές και στους φακούς και στα υγρά (π.χ. Novasoft aqua με 8?).

Επίσης να υποστηρίξω και εγώ το www.alfalens.gr. Πολύ καλή εξυπηρέτηση, άμεση δωρεάν αποστολή για πάνω από 50?.

Τέλος να σας ενημερώσω και για ένα ξένο site (συμφέρει κυρίως για μαζικές παραγγελίες φακών επαφής και ΟΧΙ για υγρά) το www.coastalcontacts.com που το χρησιμοποιούσα (και χρησιμοποιώ) πριν βρω τα καταστήματα στην Ομόνοια και το www.alfalens.gr. :)

Link to comment
Share on other sites

Των 10λιρών....

These dresses are reduced as they are ends of line/past season stock.

Αυτά τα φορέματα μειώνονται ως έχουν άκρα της γραμμής / υλικού σεζόν παρελθόν.

Και των 5λιρών....

These dresses are either damaged in some way or ends of line.

Αυτά τα φορέματα είτε καταστραφεί κατά κάποιο τρόπο ή τα άκρα της γραμμής.

 

Αρα των 10λιρών απλα τελειωνει η γραμμή τους και ειναι μια χαρα, εγω απο αυτα πηρα δυο....Που εδω για Μαγιοραλ θελω τουλάχιστον για το φορεμα 25-30ευρώ ανάλογα το κόψιμο και το ύφασμα!

 

Link to comment
Share on other sites

bre κοριτσακια και αγορακια καπου διαβασα για ενα καταστημα on line zara....kati ποιο ειναι ακριβως βοηθηστε με..

Τα σημαντικότερα πλάσματα για μας χρειάζονται το πιο πολυπόθητο αγαθό της ζωής μας.Το χρόνο μας.

http://www.facebook.com/home.php?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερουδια!!:D

Πηγα να κανω παραγγελια απο το newlook, και στην τελικη φαση δεν δεχοταν την καρτα μου, ειναι visa πειραιως, χρεωστικη. Θελουν, αποτι καταλαβα ή πιστωτικη ή πειπαλ ή κατι αλλο.

Paypal πως βγαζουμε; Γιατι πιστωτικη δεν εχω σκοπο να βγαλω.

Σας ευχαριστω!!!!

h0MYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Sofaki μάλλον από τον ίδιο προμηθευόμαστε ("πίσω" από την ομόνοια?). Έχει πολύ καλές τιμές και στους φακούς και στα υγρά (π.χ. Novasoft aqua με 8?).

Επίσης να υποστηρίξω και εγώ το www.alfalens.gr. Πολύ καλή εξυπηρέτηση, άμεση δωρεάν αποστολή για πάνω από 50?.

Τέλος να σας ενημερώσω και για ένα ξένο site (συμφέρει κυρίως για μαζικές παραγγελίες φακών επαφής και ΟΧΙ για υγρά) το www.coastalcontacts.com που το χρησιμοποιούσα (και χρησιμοποιώ) πριν βρω τα καταστήματα στην Ομόνοια και το www.alfalens.gr. :)

 

 

ναι πισω απο την ομονοια ειναι,νομιζω η οδος λεγεται σωκρατους!

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα και απο μενα ειπα να σας ενημερωσω οτι μετα απο παραγγελεια μου στα bimbo market παρελαβα μεσα σε τεσσερεις μερες το εκπληκτικο καροτσι της μικρης μου καθως και το παρκοκρεββατο. ηταν καλυητερο απο οτι περιμενα!!!!ολα ηταν οπως επρεπε συσκευασμενα τελεια προσεγμενα και εξω απο τη πορτα μου τη μερα που ειπαν!!!!!

 

το συνιστω ανεπιφυλακτα μιας και το πηρα 284 ευρω και στην ελλαδα μου το ζηταγαν 680!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! μαλλον τοσα τους ελειπαν απο γνωστο μαγαζι αλλα ευτυχως δε γραφω βλακας στο κουτελο!!! καποτε πρεπει να καταλαβαουν οτι δεν ειμαστε κοροιδα στην ελλαδα ουτε οι πλουσιοι της ευρωπης και πρεπει επιτελους να σταματησει η αισχροκερδια απο μεριας τους και να αρχισει ο σεβασμος. αλλο το κερδος και αλλο η κλεψια. αποφασισα να στηριζω μονο μικρες επιχειρησεις και βιοτεχνιες και οχι μεγαλα κεφαλια. ας τα παρουν απο αλλου απο μενα τελος. (με επιασε οιστρος)

 

σας φιλω καλη κυριακη σε ολες!!!!!

eHrnp2.png

 

 

xuOPp2.png

Link to comment
Share on other sites

kalamaraki, to adraki mou και mama xrysa σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Μάλλον θα παραγγείλω κάτι και θα ήθελα και τη γνώμη σας.

 

Μου αρέσει πολύ αυτό :

http://www.childrensalon.com/product_info.php?cPath=87_524&page=4&products_id=16312

 

Νομίζω ότι η τιμή είναι σούπερ (30ευρώ). Πριν λίγες μέρες του πήραμε κάτι δερμάτινα Ragazzino σανδαλάκια από δω 59ευρώ... Αυτό που θέλω να σας ρωτήσω είναι αν τα συγκεκριμένα κάνουν και με το που θα αρχίσει να περπατάει. Γράφει 0-2 ετών αλλά δεν καταλαβαίνω... είναι αγκαλιάς ή κάνουν και για περπάτημα;;; Επειδή είναι κλειστά θέλω να τα φορέσει από Σεπτέμβριο που θα περπατάει (μη με ρωτήσετε γιατί τα παίρνω από τώρα...όσες φορές είδα κάτι και δεν το πήρα το μετάνιωσα γιατί φυσικά δεν το ξαναβρήκα).

5054526de0.png[/url]
Link to comment
Share on other sites

kalamaraki, to adraki mou και mama xrysa σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Μάλλον θα παραγγείλω κάτι και θα ήθελα και τη γνώμη σας.

 

Μου αρέσει πολύ αυτό :

http://www.childrensalon.com/product_info.php?cPath=87_524&page=4&products_id=16312

 

Νομίζω ότι η τιμή είναι σούπερ (30ευρώ). Πριν λίγες μέρες του πήραμε κάτι δερμάτινα Ragazzino σανδαλάκια από δω 59ευρώ... Αυτό που θέλω να σας ρωτήσω είναι αν τα συγκεκριμένα κάνουν και με το που θα αρχίσει να περπατάει. Γράφει 0-2 ετών αλλά δεν καταλαβαίνω... είναι αγκαλιάς ή κάνουν και για περπάτημα;;; Επειδή είναι κλειστά θέλω να τα φορέσει από Σεπτέμβριο που θα περπατάει (μη με ρωτήσετε γιατί τα παίρνω από τώρα...όσες φορές είδα κάτι και δεν το πήρα το μετάνιωσα γιατί φυσικά δεν το ξαναβρήκα).

 

Καλημερα mpempoulis !

Πολυ ωραια τα παπουτσακια αλλα μου φαινονται αγγαλιας .....οταν το μωρο σου περπατησει θα πρεπει να παρεις παπουτσακια να του κρατανε το ποδαρακι!!!

Οπτικα μου δεν φαινονται για περπατημα!!!

Καλα ψωνια παντος σε οτι αποφασισεις!!!!!!!!!!!!!!

9newp3.png8dIOp3.png
Link to comment
Share on other sites

kalamaraki, to adraki mou και mama xrysa σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Μάλλον θα παραγγείλω κάτι και θα ήθελα και τη γνώμη σας.

 

Μου αρέσει πολύ αυτό :

http://www.childrensalon.com/product_info.php?cPath=87_524&page=4&products_id=16312

 

Νομίζω ότι η τιμή είναι σούπερ (30ευρώ). Πριν λίγες μέρες του πήραμε κάτι δερμάτινα Ragazzino σανδαλάκια από δω 59ευρώ... Αυτό που θέλω να σας ρωτήσω είναι αν τα συγκεκριμένα κάνουν και με το που θα αρχίσει να περπατάει. Γράφει 0-2 ετών αλλά δεν καταλαβαίνω... είναι αγκαλιάς ή κάνουν και για περπάτημα;;; Επειδή είναι κλειστά θέλω να τα φορέσει από Σεπτέμβριο που θα περπατάει (μη με ρωτήσετε γιατί τα παίρνω από τώρα...όσες φορές είδα κάτι και δεν το πήρα το μετάνιωσα γιατί φυσικά δεν το ξαναβρήκα).

 

Λοιπον αυτος λεει αυτα....

 

Pediped μωρών και μικρών παιδιών παπούτσια είναι κατασκευασμένες από απαλό σούπερ δέρμα. Υπάρχουν δύο στρώματα του δέρματος στα πέλματα και ένα μαξιλάρι αφρού για επιπλέον προστασία και άνεση. Το χέρι-ράψιμο γύρω από τα πέλματα παρέχει ανώτερη εξαερισμού και βοηθά να εξασφαλιστεί ότι τα παπούτσια που θα υπομείνει τα πιο άγριες και δύσκολες φθοράς.

 

* 100% δέρμα

* Στηρίγματα Velcro καθιστούν γρήγορο και εύκολο να τεθούν, αλλά ασφαλές αρκεί να μείνει στα πόδια για βρέφη

* Κατάλληλο για εσωτερική και εξωτερική χρήση. Οι γονείς μπορούν να είναι βέβαιοι ότι προστατεύονται τα πόδια του παιδιού τους

* Παιδίατρος συνιστώμενη

* Pediped, «Το επόμενο καλύτερο πράγμα για γυμνά πόδια

 

Τωρα κατα την γνωμη μου αυτα ειναι μεχρι να αρχισει να χαζοπατάει ξερεις που τα βοηθαμε με τα χερακια μας! Αλλα αυτο θα το δεις και εσυ με τον πατο του παπουτσιου και θα κρινεις! Ειναι πολυ καλη μαρκα παντως τα εχω δει απο κοντα και μου ειχαν αρεσει πολυ!

Καλες αγορές!!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

kalamaraki, to adraki mou και mama xrysa σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Μάλλον θα παραγγείλω κάτι και θα ήθελα και τη γνώμη σας.

 

Μου αρέσει πολύ αυτό :

http://www.childrensalon.com/product_info.php?cPath=87_524&page=4&products_id=16312

 

Νομίζω ότι η τιμή είναι σούπερ (30ευρώ). Πριν λίγες μέρες του πήραμε κάτι δερμάτινα Ragazzino σανδαλάκια από δω 59ευρώ... Αυτό που θέλω να σας ρωτήσω είναι αν τα συγκεκριμένα κάνουν και με το που θα αρχίσει να περπατάει. Γράφει 0-2 ετών αλλά δεν καταλαβαίνω... είναι αγκαλιάς ή κάνουν και για περπάτημα;;; Επειδή είναι κλειστά θέλω να τα φορέσει από Σεπτέμβριο που θα περπατάει (μη με ρωτήσετε γιατί τα παίρνω από τώρα...όσες φορές είδα κάτι και δεν το πήρα το μετάνιωσα γιατί φυσικά δεν το ξαναβρήκα).

 

 

Εχω πάρει ακριβώς τον ίδιο τύπο σε κοριτσιστικα.Ειναι , όπως λέει και το καλαμαράκι , για το πρώτο χαζοπερπάτημα.Αν θες για να περπατάει σταθερα υπάρχει αντίστοιχη σειρά πχ αυτό: http://www.childrensalon.com/product_info.php?products_id=16302 Πολλές φορές εγώ έχω βρεί και το ίδιο σχέδιο σε αγκαλιάς και περπατηματος!

cceXp3.png

pcTFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν έβαλα τιποτα εκει....και μια χαρα την πηρε την παραγγελια μου!

Εβαλα τον αριθμο της καρτας , τον τυπο βιζα, την ημερομηνία λήξης, το τριψήφιο πισω και οκ , ήδη μου έστειλαν ενημέρωση απο τα πρωτα 5 λεπτα οτι πηραν την παραγγελία μου.

Εγω εχω ξαναγοράσει απο αυτο το σαιτ το φορεμα που φορουσε η μικρη μου ως παρανυφάκι στο γάμο μου!! Και ειμαι πολυ ευχαριστημένη σε 5 μερες ειχε ερθει!

 

πολυ περιεργο...στην προπληρωμένη της πειραιως ζηταει start date ..μεχρι την καρτα μου της eurobank εβαλα κ σε αυτην ζηταει issue no.βαζω το 0 που λεει διπλα να βαλεις..τιποτα κ εκει..δεν το παίρνει.τα νευρα μου.

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ παρ'ηγγειλα χθες από αυτό το site φακούς επαφής: https://www.contactlenses.co.uk

 

Είχε προτείνει την σελίδα η κ. Στυλιανάκη στο parentscafe.

Θα σας πω εντυπώσεις σε καμιά εβδομάδα. πάντως έχει καλές τιμές.

433965qzur0la2nd.gif

Link to comment
Share on other sites

πολυ περιεργο...στην προπληρωμένη της πειραιως ζηταει start date ..μεχρι την καρτα μου της eurobank εβαλα κ σε αυτην ζηταει issue no.βαζω το 0 που λεει διπλα να βαλεις..τιποτα κ εκει..δεν το παίρνει.τα νευρα μου.

 

 

Στο La senza μου ζητούσε start date και έβαλα 5-2010 που έχουμε τώρα δηλαδή, ενώ και η δικιά μου δεν έγραφε τίποτα.Το πήρε κανονικά!Δοκίμασε και αυτό!

cceXp3.png

pcTFp3.png

Link to comment
Share on other sites

πολυ περιεργο...στην προπληρωμένη της πειραιως ζηταει start date ..μεχρι την καρτα μου της eurobank εβαλα κ σε αυτην ζηταει issue no.βαζω το 0 που λεει διπλα να βαλεις..τιποτα κ εκει..δεν το παίρνει.τα νευρα μου.

 

Εγω έχω προπληρωμένη της Eurobank και δεν ειχα αντιμετωπίσει ουτε πριν απο ενα χρονο που ειχα παρει το φορεματάκι ουτε και τωρα...Τι να σου πω...

Εγω πάντως το άφησα κενο....και προχώρησε κανονικά η παραγγελια μου!

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας υπερ - ευχαριστώ για τη βοήθεια!!!

Κατάλαβα σε γενικές γραμμές ότι σε όσα παπουτσάκια γράφει 0-2 ετών είναι αγκαλιάς ενώ σε όσα γράφει νούμερο παπουτσιού είναι για περπάτημα κι έχει ανάλογη σόλα.

 

Ευχαριστώ πολύ και πάλι για τη βοήθεια!!!

5054526de0.png[/url]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερουδια!!:D

Πηγα να κανω παραγγελια απο το newlook, και στην τελικη φαση δεν δεχοταν την καρτα μου, ειναι visa πειραιως, χρεωστικη. Θελουν, αποτι καταλαβα ή πιστωτικη ή πειπαλ ή κατι αλλο.

Paypal πως βγαζουμε; Γιατι πιστωτικη δεν εχω σκοπο να βγαλω.

Σας ευχαριστω!!!!

Κανείς;;:-(

h0MYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο, αλλά βρήκα αυτό: Εκπτώσεις έως 20% με την PrénatalCard σου!

 

 

Έως 31 Μαΐου εκπτώσεις έως 20% σε πάρα πολλά ρούχα και άλλα προϊόντα!

 

Η προσφορά ισχύει αποκλειστικά για τους κατόχους της PrénatalCard, από 18/05 έως και 31/05, στα προϊόντα που φέρουν το σχετικό καρτελάκι στο κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον αφου καμια δεν απαντάει....εγω την κανω την σελίδα...στο φεις και οποια θελει μου στελνει πμ και της την λεω!

 

Kalamaraki πριν δυο μέρες σου έστειλα σχετικό pm. Είσαι πολύ δραστήρια και θέλω να πιστεύω ότι σύντομα θα μου απαντήσεις. Όχι τίποτε άλλο, αλλά κάθε τρεις και λίγο, κάθε που έχω λίγο χρόνο, τρέχω να μπω στο forum/μηνύματά για να δω μήπως έχω απάντηση και επειδή με ενδιαφέρει ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ, οι ώρες μου φαίνονται αιώνας.

 

Σ'ευχαριστώ και ελπίζω...

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...