Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Μπορεις να πας στην Ποδηλατουπολη εχει και ποιο φθηνά απο 500ευρώ κρεββατάκι ή και στο ΙΚΕΑ επίσης...εγω εχω της μικρης μου απο ΙΚΕΑ και το δευτερο που θα παρω τωρα κρεββάτι παλι απο ικεα θα ειναι!

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Το ΙΚΕΑ δεν έχει διαστάσεις πάνω από 120x60.

Εμείς σκεφτήκαμε να πάρουμε 140x70 για να μεγαλώσουν όσο γίνεται πιο πολύ

ώσπου να μπούνε σε κουκέττες.

Στην ποδηλατούπολη πάλι δεν ενθουσιάστηκα από τις τιμές, σε σχέση πάντα με τα site του εξωτερικού.

url=http://pregnancy.baby-gaga.com/]dev222pr___.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

τα marks&spencer εχουν καλες τιμες στα βρεφικα??αλλιως να το τολμισω και να ψωνισω on line απο dpam???διαβασα οτι καποιες εχετε ψωνισει απο εκει μεινατε ευχαριστημενες???εχει φτασει 60 ποντους 40 ημερων μωρο και δεν του κανουν πλεον τα ρουχαλακια που του ειχα χρειαζεται για 3 μηνων και θελω να του παρω και για 6 μηνων για το καλοκαιρι!!

D1Uip3.png
Link to comment
Share on other sites

θελω κ εγω τη σελιδα του fb!!!!θελω θελω θελω!!!:)

 

 

Ti fatsobiblio ti selides ? Peite kai se mena bre thn asxeth!

Παρεπιπτοντως σημερα πηρα μια πετσετα θαλασσης απο μια σελιδα με λευκα ειδη (ελληνικη). Οταν παραλαβω και ειναι ολα οκ θα σας πω να την προσθεσετε επειδη εχει και δωρεαν μεταφορικα!;)

Link to comment
Share on other sites

Καλαμαράκι η σελίδα στο φατσοβιβλίο είναι αυτή που λέγαμε πριν από καιρό ή κάποια καινούργια? είναι κλειστό γκρουπάκι? στείλε την διεύθυνση αν πρόκειται για νέα σελίδα. Ευχαριστώωωωωω....αλήθεια θα βρούμε επιτέλους άκρη? έχω να ψωνίσω του μπέμπη τα καλοκαιρινάααααα...

Link to comment
Share on other sites

κοριτσάκια στείλτε μου και εμένα πλιζ τη σελίδα...

α και θέλω και μια άλλη σελίδα που είχες φτιάξει καλαμάρακι στο φβ, ήταν για τις αγορές μέσω νετ νομίζω γενικά

Φιλιά σε όλες!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για βρεφικα καλης ποιοτητας(και τα τζαμπο μια χαρα ειναι) να εχετε υποψη και τα Η&Μ...

 

Ασχετο αλλα πηρα ωραιτοτο μπικινι πανω κατω για την κορη μου 6 ευρω απο Η&Μ...

 

Δυστυχως για ονλινε δεν το εχω ψαξει εχει σιγουρα γερμανικο σαιτ δεν ξερω που στελνει...

eNeap2.pngNziDp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Το ΙΚΕΑ δεν έχει διαστάσεις πάνω από 120x60.

Εμείς σκεφτήκαμε να πάρουμε 140x70 για να μεγαλώσουν όσο γίνεται πιο πολύ

ώσπου να μπούνε σε κουκέττες.

Στην ποδηλατούπολη πάλι δεν ενθουσιάστηκα από τις τιμές, σε σχέση πάντα με τα site του εξωτερικού.

 

Η κούνια είναι κούνια ότι μέγεθος & να έχει!!! Και εμείς τη μεγάλη πήραμε και από όταν πήγε 18 μηνων κάθε βράδυ ακούγαμε τα μπαπ-μπουπ που κουτουλούσε το παιδί. Το ίδιο τώρα & ο μικρός αρχίζει να στριμώχνεται! Θέλω να πω με αυτό, μην τρέξετε να χρυσοπληρώσετε την κούνια (όπως εμείς) γιατί ό,τι και να σας λένε (όπως μας έλεγαν), παιδί ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση να κοιμάται εκεί μέχρι 4-5 χρονών! Παρεπιπτόντως μια φίλη μου πήρε απο εδώ http://www.motherbaby.gr/services.php?lang=1 (απο το κατάστημα όμως, όχι online) σε πολύ καλές τιμές, αλλά δεν ξερω αν στέλνει εκτός Αθηνών

Link to comment
Share on other sites

Για βρεφικα καλης ποιοτητας(και τα τζαμπο μια χαρα ειναι) να εχετε υποψη και τα Η&Μ...

 

Ασχετο αλλα πηρα ωραιτοτο μπικινι πανω κατω για την κορη μου 6 ευρω απο Η&Μ...

 

Δυστυχως για ονλινε δεν το εχω ψαξει εχει σιγουρα γερμανικο σαιτ δεν ξερω που στελνει...

η συγκεκριμενη μαρκα δεν στελνει ελλαδα δυστυχως

http://www.hm.com/gr/abouthm/shopathm__shoppage_noshop.nhtml

D1Uip3.png
Link to comment
Share on other sites

2006807-m.jpg129 eyro apo 179 me stroma ,paploma ,panta opos tin blepeis ara 129*2=258+15 =273 eyro kai eisai komple

 

1995020-m.jpg179 apo 239 episis nomizo komple me ola

yparxoyn kai katv apo 500 eyro

 

την πρωτη την εστειλα στην αδερφη μου αλλα δεν την ανοιξε ακομη δεν προλαβε (πηγε να γεννησει!)οποτε τωρα σιγουρα μετα απο 2 εβδομαδες ισως βρει χρονο να την στησουν για να μου πει ποιοτητα σε σχεση με την πρωτη που την χρυσοπληρωσε θα ενημερωσω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

anit απο το mytoys.de αυτές ε;Εχει κάπου επιλογή γλώσσας αγγλικά;

ναι απο το mytoys.de αλλα μονο γερμανικά εχει για γλωσσα αλλα δεν ειναι δυσκολο να ψαξεις και μετα τις λεπτομερειες τις μεταφραζω στο google παντως δεν στελνει ολες τις κουνιες στην Ελλαδα γραφει ποιες στελνει.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

2006807-m.jpg129 eyro apo 179 me stroma ,paploma ,panta opos tin blepeis ara 129*2=258+15 =273 eyro kai eisai komple

 

1995020-m.jpg179 apo 239 episis nomizo komple me ola

yparxoyn kai katv apo 500 eyro

 

την πρωτη την εστειλα στην αδερφη μου αλλα δεν την ανοιξε ακομη δεν προλαβε (πηγε να γεννησει!)οποτε τωρα σιγουρα μετα απο 2 εβδομαδες ισως βρει χρονο να την στησουν για να μου πει ποιοτητα σε σχεση με την πρωτη που την χρυσοπληρωσε θα ενημερωσω

 

την πρώτη με όλη την προίκα την πήρε μέλος του παρεντς πριν λιγες μερες και τους την επέστρεψε επειδή ήταν χάλια και σε άθλια κατάσταση...ευτυχως οι γερμανοί είναι εντάξει και της έκαναν refund...

 

εσείς την ανοίξατε? ήταν σε καλή κατάσταση?

gwggp2.png ISWTp2.png
Link to comment
Share on other sites

την πρώτη με όλη την προίκα την πήρε μέλος του παρεντς πριν λιγες μερες και τους την επέστρεψε επειδή ήταν χάλια και σε άθλια κατάσταση...ευτυχως οι γερμανοί είναι εντάξει και της έκαναν refund...

 

εσείς την ανοίξατε? ήταν σε καλή κατάσταση?

 

Αυτό ακριβώς ήθελα να μάθω.

Μερικά πράγματα φαίνονται ωραία στις φωτό, αλλα από κοντά.....

Επειδή μου έχουν έρθει ήδη 2 κούτες πραγματάκια από mytoys και δεν εν8ουσιάστηκα ιδιαίτερα με τις συσκευασίες.

Jen είναι υποχρεωμένοι να τα δεχτούν πίσω μέσα σε διάστημα 14 ημερών από την παραλαβή χωρίς καμία δικαιολογία.

http://www.mytoys.de/Rückgabe/KID/de-mt.sv01.return/

 

Anit το mytoys μόνο αυτά τα 2 στέλνει εκτός γερμανίας.

Στο bambinoworld βρήκα αρκετά ωραία πράγματα

url=http://pregnancy.baby-gaga.com/]dev222pr___.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η κούνια είναι κούνια ότι μέγεθος & να έχει!!! Και εμείς τη μεγάλη πήραμε και από όταν πήγε 18 μηνων κάθε βράδυ ακούγαμε τα μπαπ-μπουπ που κουτουλούσε το παιδί. Το ίδιο τώρα & ο μικρός αρχίζει να στριμώχνεται! Θέλω να πω με αυτό, μην τρέξετε να χρυσοπληρώσετε την κούνια (όπως εμείς) γιατί ό,τι και να σας λένε (όπως μας έλεγαν), παιδί ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση να κοιμάται εκεί μέχρι 4-5 χρονών! Παρεπιπτόντως μια φίλη μου πήρε απο εδώ http://www.motherbaby.gr/services.php?lang=1 (απο το κατάστημα όμως, όχι online) σε πολύ καλές τιμές, αλλά δεν ξερω αν στέλνει εκτός Αθηνών

 

Thx novpal.

Πολύ ωραίο μου φάνηκε το motherbaby.

Θα επικοινωνήσω αύριο μαζί τους.

url=http://pregnancy.baby-gaga.com/]dev222pr___.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

ηθελα και εγω να γραψω για το σαιτ με τα lamaze παιχνιδια και ολο ξεχναγα!!!παραγγειλα ενα παιχνιδι και σε 3 εργασιμες εφτασε!γενικα εχει λιγα μεταφορικα.π.χ 4 παιχνιδακια 5 λιρες μεταφορικα.φυσικα εκανα ερευνα αγορας πρωτα αλλα τζαμπα την εκανα,διπλη τιμη εδω οπως εγραψε και η φιλης μας!

 

καποια εγραψε για καδο για πανες.δεν ξερω για τον angelcare αλλα αυτος που πηρα εγω

 

http://www.amazon.co.uk/Tommee-Tippee-Sangenic-Hygiene-Starter/dp/B002L213KQ/ref=sr_1_5?ie=UTF8&s=drugstore&qid=1274308274&sr=8-5

 

ναι μεν με εχει βολεψει αλλα με την καμια δεν κανει αυτα που λεει,δηλαδη τον καδο τον αλλαζω καθε 2 μερες(ενω λεει οτι χωραει 28 πανες)και το βασικο η ανταλλακτικη κασετα.γραφει οτι κραταει περιπου ενα μηνα!!!!ξερετε ποσο κραταει??????7-8 μερες!!!!!!τους εστειλε μειλ και τους ξεχεσα κανονικα και μου ειπαν το θεικο οτι η μετρηση εγινε με πανες Νο1:roll::roll::roll::roll: και οτι πρεπει να τις κανω πολυ μικρες για να τις βαζω στον καδο:roll::roll::roll:!τι να πρωτοσχολιασω!!!!!

 

ελπιζω ο angelcare να ειναι καλυτερος.για σιγουρια στειλτε μειλ στην ετσιρεια και ρωτηστε τα ΠΑΝΤΑ!!!!!

 

επισης παραγγειλα απο ενα σαιτ που προτεινε μια κοπελα

 

http://www.newlook.com/

 

πηρα ρουχα για εμενα,θα σας ενημερωσω μολις παραλαβω!

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Το ΙΚΕΑ δεν έχει διαστάσεις πάνω από 120x60.

Εμείς σκεφτήκαμε να πάρουμε 140x70 για να μεγαλώσουν όσο γίνεται πιο πολύ

ώσπου να μπούνε σε κουκέττες.

Στην ποδηλατούπολη πάλι δεν ενθουσιάστηκα από τις τιμές, σε σχέση πάντα με τα site του εξωτερικού.

 

 

μια απο τα ιδια!

ποτε τα βαζουμε σε κουκετες????? σε 1 χρονο, δηλαδη 3,5 και ποσα γκουπ θα ακουσω απο τον Βασιλη μωρε??????

 

 

 

οφ τοπικ χοχοχοχοχο

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Η κούνια είναι κούνια ότι μέγεθος & να έχει!!! Και εμείς τη μεγάλη πήραμε και από όταν πήγε 18 μηνων κάθε βράδυ ακούγαμε τα μπαπ-μπουπ που κουτουλούσε το παιδί. Το ίδιο τώρα & ο μικρός αρχίζει να στριμώχνεται! Θέλω να πω με αυτό, μην τρέξετε να χρυσοπληρώσετε την κούνια (όπως εμείς) γιατί ό,τι και να σας λένε (όπως μας έλεγαν), παιδί ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση να κοιμάται εκεί μέχρι 4-5 χρονών! Παρεπιπτόντως μια φίλη μου πήρε απο εδώ http://www.motherbaby.gr/services.php?lang=1 (απο το κατάστημα όμως, όχι online) σε πολύ καλές τιμές, αλλά δεν ξερω αν στέλνει εκτός Αθηνών

 

 

και ομως! τις κουνιτσες μας τις εδωσαν διδυμες που αλλαζαν κρεββατι σε κουκετα οταν εγιναν 5 ετων!!! ειαι στο παιδι, το 140 ειαι πολυ διαφορετικο απο το 120

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

την πρώτη με όλη την προίκα την πήρε μέλος του παρεντς πριν λιγες μερες και τους την επέστρεψε επειδή ήταν χάλια και σε άθλια κατάσταση...ευτυχως οι γερμανοί είναι εντάξει και της έκαναν refund...

 

εσείς την ανοίξατε? ήταν σε καλή κατάσταση?

 

ΑΧ μην μου λές τετοια ...οχι ακόμη δεν την ανοιξε γιατι ειναι στην κλινική και ουτε πιστευω να την ανοιξει ο γαμπρος μου γιατι κραταει το πρωτο παιδι που ειναι λίγο ζωηρό οποτε σημερα κιολας τηλ να ανοιχτει και να τσεκαριστει μην μας πάθει και τιποτα η λεχώνα;) αγχώθηκα τώρα

Link to comment
Share on other sites

 

επισης παραγγειλα απο ενα σαιτ που προτεινε μια κοπελα

 

http://www.newlook.com/

 

πηρα ρουχα για εμενα,θα σας ενημερωσω μολις παραλαβω!

 

 

 

16 νουμερο δεν εχει ???? τι νουμερο φορας ??

 

Αντε να δουμε πόσο υπομονη ακομα ....

Link to comment
Share on other sites

16 νουμερο δεν εχει ???? τι νουμερο φορας ??

 

 

 

ασχετο αντ για νουμερα κοιταζα την ποσοτητα ...εμ ξανθια βα,μμενη 2 φορες βλαμμενη ιχιχιχ

 

Αντε να δουμε πόσο υπομονη ακομα ....

Link to comment
Share on other sites

Καλέ τι κουκέτα λέτε από τώρα? Εγώ κοιμηθηκα σε κουκέτα στα 12 και ζήτησα απ τον 7χρονο αδελφό μου να κοιμηθεί επάνω για να μη πέσω. Αχαχαχχαχαχα. Δεν είναι για κουκέτα φίλη μου σε τέτοιες ηλικίες. Φιλικά στα λέω. Με το καλό να τα δεχτείς!

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

τα marks&spencer εχουν καλες τιμες στα βρεφικα??αλλιως να το τολμισω και να ψωνισω on line απο dpam???διαβασα οτι καποιες εχετε ψωνισει απο εκει μεινατε ευχαριστημενες???εχει φτασει 60 ποντους 40 ημερων μωρο και δεν του κανουν πλεον τα ρουχαλακια που του ειχα χρειαζεται για 3 μηνων και θελω να του παρω και για 6 μηνων για το καλοκαιρι!!

 

lame καλημέρα,

μου έχουν φέρει 2 φορές ρουχαλάκια από το dpam και μπορώ να πω ότι είναι καλά.

απλά πρόσεχε τα νούμερα, ειδικά εάν λες ότι είναι ψηλό το μωράκι σου

σκέψου ότι ο μικρός μου είναι 2,5 χρονών (και όχι πρώτο μπόι) και του κάνουν μια χαρά οι πυτζαμούλες για 4!

γενικά δώσε μια λάσκα στα νούμερα

Link to comment
Share on other sites

16 νουμερο δεν εχει ???? τι νουμερο φορας ??

 

Καλημέρα σας!

Βρήκα κάτι παπουτσάκια πολυ όμορφα που παρόμοια έχει πάρει η αδερφή μου απο κατάστημα της Λάρισας 70 ευρω, τα βρήκα στο www.newlook.com με 20 λίρες και μεταφορικα 3,95(αν θυμαμαι καλα).

Ειναι λιγο επιφοβο να ψωνιζουμε παπουτσια μεσω νετ; φοβαμαι για τα νουμερα. Φοραω 38 και στο αγγλικο του ειναι 5.

Μου αρεσουν πολυ και νομιζω οτι ειναι καλη ευκαιρια. Εχει παραγγειλει αλλη κοπελα απο αυτο το σαιτ;

h0MYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...