Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Τώρα σκεφτομαι να πάρω καποια ρουχαλακια απο το gymboree.com μου αρεσουν πολυ αλλα δεν ξερω καθόλου την φορμα τους και αγχωνομαι για το μεγεθος αν τα γνωριζει καποια κοπελα θα εκτιμουσα να μου ελεγε την γνωμη της

 

Πέρα από το θέμα της φόρμας και των μεγεθών εμένα με προβληματίζει και κάτι άλλο.

To http://www.gymboree.com/ έχει μερικά πολύ χαριτωμένα ρουχαλάκια αλλά βρίκεται εκτός Ευρωπαϊκής Ένωσης. Κι αν κολλήσουν τα ρουχαλάκια στο τελωνείο και τα πληρώσουμε χρυσά; :roll:

 

Μήπως έχει κάποιο μέλος εμπειρία από το συγκεκριμένο κατάστημα για να μας πει;

*

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Παρελαβα ταχέως και με ασφαλεια απο το Amazon τον καδο της angelcare και τρεις ανταλλακτικες κασετινες-σακουλες!!!

Μαζι με μεταφορικα μιση τιμή από οσο το εβρισκα εδω...Αιχροκερδια γμτ!!!

Ηρθαν σε δυο δεματα ξεχωριστα, ο καδος με ups μεσα σε 1,5 μερα και οι κασετινες με απλο ταχυδρομιο σε 5 μερες περιπου!

(οι εμπειρες ξερετε γιατι το κανουν αυτο??? )

 

Μου αρέσει να χαμογελώ να να βλέπω τον κόσμο μέσα από ροζ γυαλιά..!Μου φτιάχνει τη διάθεση

Link to comment
Share on other sites

_mpoumpou_ μήπως έχεις υπόψην σου για πόσες περίπου πάνες φτάνει ένα ανταλλακτικό; Θέλω κι εγώ να παραγγείλω τον συγκεκριμένο κάδο με τα ανταλλακτικά του και θα ήθελα να υπολογίσω πόσα ανταλλακτικά περίπου θα χρειαστώ γιατί με δύο ζουζούνια στο σπίτι από το καλοκαίρι και μετά μας βλέπω να έχουμε πολύ μεγάλη παραγωγή πάνας :lol:

 

edit:

Άκυρο μόλις είδα πως είναι για 180 πάνες.

 

Αλήθεια πόσο περίπου σου κόστισε μαζί με τα μεταφορικά;

*

Link to comment
Share on other sites

πανω απο ποσα ποστ θα στελνουμε πμ χαχαχαχαχα, αρχιστε να γραφετε!!!!!!

:lol::lol:νομίζω ότι πρέπει να πάει με σειρά ΠΑΛΑΙΟΤΗΤΑΣ:D:D είμαι μέλος από το 2007 ΧΑΧΑΧΑ

σε μένα πρώτααααααααααααααα γιατί έφαγα πόρταααααα:mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Αννα μαζί με τα μεταφορικα και τα δυο δεματα περίπου στα 32?, δεν θυμαμαι ακριβως γιατι ηταν σε λιρες εχω τα χαρτια ομως και μπορω να ανατρεξω...

Σκεψου οτι μονο ο καδος εδω κοστιζει 36?!

 

Μου αρέσει να χαμογελώ να να βλέπω τον κόσμο μέσα από ροζ γυαλιά..!Μου φτιάχνει τη διάθεση

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αννα μαζί με τα μεταφορικα και τα δυο δεματα περίπου στα 32?, δεν θυμαμαι ακριβως γιατι ηταν σε λιρες εχω τα χαρτια ομως και μπορω να ανατρεξω...

Σκεψου οτι μονο ο καδος εδω κοστιζει 36?!

 

_mpoumpou_ σ' ευχαριστώ πάρα πολύ!!!

Με το καλό να δεχτείς το μωράκι σου!!! :D

*

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol:νομίζω ότι πρέπει να πάει με σειρά ΠΑΛΑΙΟΤΗΤΑΣ:D:D είμαι μέλος από το 2007 ΧΑΧΑΧΑ

σε μένα πρώτααααααααααααααα γιατί έφαγα πόρταααααα:mrgreen::mrgreen:

 

Αφηστε κοριτσια!!!!! Το φειςκοντρολ ειναι πιο αυστηρο και απο τα μαγαζια της παραλιακης!:rolleyes::rolleyes:!

Μαλλον και εγω στο club με τις υποπτες ειμαι:-(:sad:!

Βρεεε! Λετε να μαζευτουμε οι "υποπτες" να κανουμε απεργια για να μας στειλουν και σε εμας πμ με το νεο λινκ του fb????????!!!!!!!!!!!!!!!!;);):mrgreen::mrgreen:

7ytop2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια παρέλαβα σήμερα τα ρουχαλάκια που είχα παραγγείλει και είναι υπέροχα! Τιμές ανάλογες του childrensalon, φιρμες ανάλογες, χρόνος παράδοσης 1 εβδομάδα! Το μόνο αρνητικό είναι ότι δεν έχει την ποικιλία του childrensalon και τα κομμάτια "φεύγουν" γρήγορα! Και παρεπιπτόντως κουράστηκα και εγώ με το mothercare..όχι ότι ψωνίζω από της Ελλάδας! Υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές!:D

Link to comment
Share on other sites

kalamaraki βάλε στη λίστα σου το http://www.lamazetoys.co.uk/.

Έχει τα καταπληκτικά παιχνίδια της lamaze που εδώ είναι πανάκριβα. Παρήγγειλα πριν λίγο καιρό και έμεινα πολύ ευχαριστημένη.

Συγκεκριμμένα το κλασσικό χταποδάκι που παράγει νότες μία από κάθε πλοκάμι του

http://www.lamazetoys.co.uk/lamaze-octotunes-25-p.asp

έχει σχεδόν 20 ευρώ και εδώ το πουλάνε πάνω από 36!

Link to comment
Share on other sites

σιγα σιγα θα ενημερωθειτε όλες , τωρα όταν μπαινει καποιος που εκανε εγγραφη σημερα και λεει σας παρακολουθω και ενα σωρο μπλα μπλα @@ριες στειλτε μου την σελιδα μας περναει για ΜΑΚακες .

 

 

και επειδη εχω νευρα τωρα 2 μερες με την συμπεριφορα 2 ατομων , να ξερετε ότι αν με διαβαζετε δεν ειμαι βλάκας ουτε πιανομαι κοροιδο .... πίσω εχει η αχλαδα την ουρα ...

 

Σε διαβάζουν...μια χαρα πες τα εσυ!! Ξερω εγω τι σου λεω...

 

 

 

Α και φιλενάδα...θα διαφωνήσω με τον όρο "υποπτες"....δεν ειναι δοκιμος...

Καλυτερα να πουμε κατι αλλο...

 

Λοιπον εγω θα τοποθετηθώ προσωπικά επι του θεματος...

Εγω σαν καλαμαρακι γνωριζω-διαβαζω εδω και δυομιση χρονια κοντα καποια κοριτσια, καποια νεα καποια παλια....

Ξερω ορισμενες και απο κοντα και αλλες οχι.

Δεν θεωρρω υποπτη καμια σας, προς θεου και ελεος...ειπαμε να κανουμε μια δουλεια...αλλα....επειδη το εχουμε αντιληφθει ολες μας οτι μας διαβάζουν τα περισσότερα μεγάλα καταστήματα....απλα εχω τις επιφυλάξεις μου με καποια ατομα και αυτο ειναι προσωπικό δικο μου δικαιωμα... και θα πράξω αναλόγως....εγω ομως!

Τα άλλα κορίτσια που γινανε μέλη μπορουν και εκεινα να πράξουν οπως νομιζουν σωστα, γιατι δεν μιλάμε ολοι με τα ιδια ατομα πχ ενα ατομο η MumSofia (ειναι η κολλητη μου στην Αθήνα) διαβάζω-γνωρίζω εγω μπορει η Φιλιτσα να μη το εχει ξανασυναντήσει γιατι δεν γράφει πολύ η φιλενάδα μου..

Δεν ειμαι ο αρχηγος της σελιδας στο φατσοβιβλιο φυσικα , ειμαι μονο ο δημιουργος για ταχεια εξυπηρέτηση μας εκεινη τη στιγμη, θα αφήσω τα ηνια εννοειτε στην κυρια που πρεπει... Αλλα τωρα εγω το εστειλα εκει που ηθελα και εκει που ξερω...αν σας το δωσει καποια αλλη κοπέλλα εχει καλως!

Και πραγματικά συγνώμη αν καποια κορίτσια θιγονται δεν ειναι η δική μου προθεση τέτοια...

Αν βρεθει τροπος θα το μαθετε ολες εν καιρώ

Φιλικά

kalamaraki

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια παρέλαβα σήμερα τα ρουχαλάκια που είχα παραγγείλει και είναι υπέροχα! Τιμές ανάλογες του childrensalon, φιρμες ανάλογες, χρόνος παράδοσης 1 εβδομάδα! Το μόνο αρνητικό είναι ότι δεν έχει την ποικιλία του childrensalon και τα κομμάτια "φεύγουν" γρήγορα! Και παρεπιπτόντως κουράστηκα και εγώ με το mothercare..όχι ότι ψωνίζω από της Ελλάδας! Υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές!:D

 

kalamaraki βάλε στη λίστα σου το http://www.lamazetoys.co.uk/.

Έχει τα καταπληκτικά παιχνίδια της lamaze που εδώ είναι πανάκριβα. Παρήγγειλα πριν λίγο καιρό και έμεινα πολύ ευχαριστημένη.

Συγκεκριμμένα το κλασσικό χταποδάκι που παράγει νότες μία από κάθε πλοκάμι του

http://www.lamazetoys.co.uk/lamaze-octotunes-25-p.asp

έχει σχεδόν 20 ευρώ και εδώ το πουλάνε πάνω από 36!

 

Βεβαιως κυριες/οι μου θα το επιληφθω ευθής αμέσως!

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω μονο απο ελλαδα τα εχω δει και παντα μα παντα ενω της εκανε της ηλικιας της, δεν ηταν ομως να της το παρω για να βγαλει πχ εστω και ενα τριμηνο με αυτο...

Δεν ξερω ισως κ να κανω λαθος! Και στα ορκεστρα θελω μεγαλυτερο...λετε να ειναι χοντρουλα η μικρη μου ...κλαψ!

Και τα νεχτ κανονικα της ερχονται συμφωνω.

 

Kαι μεις θέλαμε πάντα μεγαλύτερο νούμερο και orchestra kai dpam στα mothercare πάμε σωστά.

dBPlp3.png MDOFp3.png
Link to comment
Share on other sites

Kalamaraki μου! μην το παιρνεις προσωπικα!!!! Εχεις ηδη αναλαβει αρκετα πραγματα στο forum (οπως τη λιστα) και σε ευχαριστουμε γι'αυτο!!

Η καθε μια απο εμας, μπορει να βρει τον τροπο της να ψωνιζει απο οπουδηποτε και φυσικα δεν ειναι καμμια υποχρεωμενη να το μοιραστει!

Αλλα θα συμφωνησω μαζι σου στο οτι ο ορος "υποπτες", σε ενα forum ανοιχτης συνομιλιας, δεν ειναι δοκιμος.Υπαρχει και το πμ οπως και τα προσωπικα mail των γνωστων μας και των φιλων μας, δεν χρειαζεται να γινονται ανακοινωσεις και δηλωσεις μεσω forum!!!!

Φυσικα νομιζω οτι ολες διαθετουμε χιουμορ και τα σχολια μας ηταν και αυτα χιουμοριστικα.... για το περι "υποπτες" μιλαω! :):)

Φιλια πολλαααα!!!!!!!!!!

7ytop2.png
Link to comment
Share on other sites

παντως αυτο το παπουτσακι το εχω παρει απο ταιλανδη 1.5 ευρο..

http://www.myshoe.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=2_41&products_id=889.

..γενικα τα παπούτσια του συγκεκριμένου σαιτ..δεν με τρέλαναν..

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε διαβάζουν...μια χαρα πες τα εσυ!! Ξερω εγω τι σου λεω...

 

 

 

Α και φιλενάδα...θα διαφωνήσω με τον όρο "υποπτες"....δεν ειναι δοκιμος...

Καλυτερα να πουμε κατι αλλο...

 

Λοιπον εγω θα τοποθετηθώ προσωπικά επι του θεματος...

Εγω σαν καλαμαρακι γνωριζω-διαβαζω εδω και δυομιση χρονια κοντα καποια κοριτσια, καποια νεα καποια παλια....

Ξερω ορισμενες και απο κοντα και αλλες οχι.

Δεν θεωρρω υποπτη καμια σας, προς θεου και ελεος...ειπαμε να κανουμε μια δουλεια...αλλα....επειδη το εχουμε αντιληφθει ολες μας οτι μας διαβάζουν τα περισσότερα μεγάλα καταστήματα....απλα εχω τις επιφυλάξεις μου με καποια ατομα και αυτο ειναι προσωπικό δικο μου δικαιωμα... και θα πράξω αναλόγως....εγω ομως!

Τα άλλα κορίτσια που γινανε μέλη μπορουν και εκεινα να πράξουν οπως νομιζουν σωστα, γιατι δεν μιλάμε ολοι με τα ιδια ατομα πχ ενα ατομο η MumSofia (ειναι η κολλητη μου στην Αθήνα) διαβάζω-γνωρίζω εγω μπορει η Φιλιτσα να μη το εχει ξανασυναντήσει γιατι δεν γράφει πολύ η φιλενάδα μου..

Δεν ειμαι ο αρχηγος της σελιδας στο φατσοβιβλιο φυσικα , ειμαι μονο ο δημιουργος για ταχεια εξυπηρέτηση μας εκεινη τη στιγμη, θα αφήσω τα ηνια εννοειτε στην κυρια που πρεπει... Αλλα τωρα εγω το εστειλα εκει που ηθελα και εκει που ξερω...αν σας το δωσει καποια αλλη κοπέλλα εχει καλως!

Και πραγματικά συγνώμη αν καποια κορίτσια θιγονται δεν ειναι η δική μου προθεση τέτοια...

Αν βρεθει τροπος θα το μαθετε ολες εν καιρώ

Φιλικά

kalamaraki

 

 

Χμ, αν αυτο το ποστ οφειλεται και σε δικη μου επιθυμια να παραλαβω αυτο το πμ με το σαιτ που εχετε κανει, να με συγχωρατε :cool:. Καταλαβαινω οτι σαν καινουρια σχετικα εδω ειστε επιφυλακτικες κτλ κτλ. Δεν πειραζει, ελπιζω να γνωριστουμε με τον καιρο, εξαλλου τις διευθυνσεις τις εχετε ποσταρει και ηδη εχω χρησιμοποιησει καποιες, και το μαδερκερ οσο και να μου αρεσε, προς το παρον μου ειναι αχρηστο γιατι παιδακι ακομη δεν εχω (δυστυχως).

Εγω δεν παρεξηγουμαι, ισα ισα, εχω παρει πολλες απαντησεις και σε αλλα θεματα, και ηδη εχω πει οτι μαρεσει πολυ αυτο εδω το φορουμ.

Αυτα,

Φιλικα Μινα :).

h0MYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Οχι Μινα μου δεν ήταν για σενα το ποστ μου αλλωστε οι απειροι μου το ζήτησαν απο χτες,,,

Απλα και μενα δεν μου άρεσε το "υποπτοι" ασχετα αν το ειπε η φιλενάδα μου η Φιλιτσα και ηθελα να τοποθετηθώ για να μην σκοτωθουμε και μεταξυ μας πια!

Οπως προειπα εγω εκρινα και επραξα καθενας θα κανει οτι νομιζει και παλι ελπιζω να μη θιγεστε

Φιλικά

kalamaraki

 

Link to comment
Share on other sites

Eγώ να ξαναπώ τον πόνο μου μήπως και ξέρει καμμιά να μου απαντήσει;:lol:

 

Στέλνω για αλλαγή μία πυτζάμα και ένα εσώρουχο στο λα σένζα λόγω λάθος μεγέθους.Ο κυριούλης που μου απάντησε στο μέηλ μου είπε οτι θα πληρώσω εγώ το ταχυδρομείο.Οκ, το στέλνω και βάζω εγώ τα απαραίτητα γραματόσημα.Όταν μου στείλουν πίσω τα σωστά μεγέθη τι ακριβώς γίνεται;πως χρεώνομαι εγώ και αυτή την αποστολή;Έχει κάνει αλλαγή καμμία;

το χαρτί που μου στείλαν για την αλλαγή έχει αυτό: if you would like to exchange a product it is necessary to issue a refund for the returned items and then a new order will be raised for the requested replacements, which will be charged to the card details provided at the time of the original order.

Στέλνω μαζί και το invoice;

 

Και κάτι άλλο τώρα που με το μαδερκερ άκρη δεν βγάλαμε φτηνά φορμάκια και φανελάκια που θα βρώ σε αντίστοιχη ποιότητα;Το dpam μου φάνηκε ακριβούτσικο και με μικρή ποικιλία.

cceXp3.png

pcTFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βγήκαμε σήμερα στην αγορά για κρεββατάκια για τα δίδυμα που περιμένουμε και δεν βλέπω να "καθαρίζουμε" κάτω από χιλιάρικο ( ΜΟΝΟ για τα κρεββατάκια ), έχει αγοράσει καμιά σας μέσω internet ?

( mytoys, newbabyland, kidsroom κλπ κλπ ? )

Η διαφορά στις τιμές είναι χαώδης !!

url=http://pregnancy.baby-gaga.com/]dev222pr___.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να πας στην Ποδηλατουπολη εχει και ποιο φθηνά απο 500ευρώ κρεββατάκι ή και στο ΙΚΕΑ επίσης...εγω εχω της μικρης μου απο ΙΚΕΑ και το δευτερο που θα παρω τωρα κρεββάτι παλι απο ικεα θα ειναι!

 

Link to comment
Share on other sites

Μαρκς εντ σπενσερ δαγκωτο ομως! και δευτερα τα ζαρα αν και λιγο ακριβοτερα και φυσικα τζάμπο μπεμπέ

 

Καλέ απο ίντερνετ έλεγα γιατί θέλω να πάρω μαζεμένα και για το νέο μέλος της οικογένειας!!!Το μαρκς το ξέρω.Απο κεί ψωνίζω απο όταν μας έκοψε το μάδερκερ! τα τζάμπο ρούχα 2 στις 5 φορές μας βγάζουν αλλεργία και τα έχω κόψει....

Πάω να βγάλω βόλτα το παιδί γιατί με έχει καβαλήσει!!!! θα σας διαβάσω το βράδυ!

cceXp3.png

pcTFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...