Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

To boots δεν στέλνει Ελλάδα. Για Αγγλία έχουν ως εξής τα μεταφορικά:

 

Standard: £2.90 or free if you spend over £40* ( 4 working days)

Next day: £4.50

Heavy/bulky items: £5.00

Super heavy items (over 50kg): £12.99

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

To boots δεν στέλνει Ελλάδα. Για Αγγλία έχουν ως εξής τα μεταφορικά:

 

Standard: £2.90 or free if you spend over £40* ( 4 working days)

Next day: £4.50

Heavy/bulky items: £5.00

Super heavy items (over 50kg): £12.99

ειδα που ειπες για πανες και ενθουσιαστηκα αλλα μαλον θα στις στειλουν σε γνωστο στην αγγλια?

 

:( θελω μπαρμπα στην αγγλια!!! κλαπς

*O μονος πραγματικος χρόνος είναι το εδώ και το τώρα

 

Όταν καταλάβουμε τι σημαίνει ελπίδα, θα πάψουμε να πιστεύουμε σ' αυτήν...

aMppp3.png

Link to comment
Share on other sites

σχετικο και ασχετο!!!!!!!!!

κοριτσια ξεχασα να σας πω, περασα τυχαια απο SPRIDER και εχει εκπτωση -25% στα γυναικεια , ως αυριο αν θυμαμαι καλα και περυσι τετοια εποχη εκανε καθε βδομαδα εκπτωση σε καποιο ειδος... λετε να βαλει και στα παιδικα???? πηρα κατι ωραια κομματια μαλακα πολυ, ωραια ποιοτητα και παμφηνα για τη μπεμπα....

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

ειδα που ειπες για πανες και ενθουσιαστηκα αλλα μαλον θα στις στειλουν σε γνωστο στην αγγλια?

 

:( θελω μπαρμπα στην αγγλια!!! κλαπς

 

Α παραπάνω το ανέφερα ως επιθυμία μαζί με το next, marks&spencer, κλπ. να αρχίσουν επιτέλους να στέλνουν!!!

θα τα έστελνα σε ένα φίλο εκεί, αλλά έχω τον σύζυγο που το θεωρεί υπερβολή να παραγγείλω πάνες :evil::shock:

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!!μου έστειλε το bimbomarket εκπτωτικό κωδικό για 10%.Όποια κοπέλα είναι να παραγγείλει να της τον στείλω με πμ.

Ερωτηση.Κάποια είδη απο το λα σενζα θέλουν αλλαγή.ένα είναι λάθος δικό τους και ένα δικιά μου λάθος εκτίμηση μεγέθους.Τα μεταφορικά πέρα-δώθε Αγγλία τα πληρώνω εγώ η αυτοί;

cceXp3.png

pcTFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω νομιζω παιδική...και πέρυσι ετσι έκανε...εβαλε πρωτα γυναικεια μετα παιδικα και τελος τα αντρικα...Πάντως τα μπλουζάκια του τα φτηνα δεν λενε και πολλα...εμενα μου ξεχειλωσαν και πλενω μονο στους 30βαθμους, ενω ενα σχετικά τσιμπημένο συνολάκι που της πηρα για χριστουγεννα το λιωσαμε και τιποτα δεν έπαθε!

 

Link to comment
Share on other sites

Λες ε;; Για να δούμε!!! Ηπειρωτάκι είσαι και εσύ Σοφία;;

 

Άντε να δούμε και τι θα γίνει με το μάδερ...μπαίνω κάθε μέρα να δω μήπως παρέλαβε κάποια....:cool:

αααχ και τώρα αναφέρατε και τον καημό μου, τα μαρκς & σπένσερ:( Μου αρέσουν πολύ τα υφάσματά τους που είναι μαλάκα και έχουν κάποια κομμάτια από οργανικό βαμβάκι που είναι τέλεια...

Όσο για ποικιλία, αν δείτε στο αγγλικό σάιτ, τουλάχιστον στα μπεμπέ έχει πολύ μεγαλύτερη γκάμα απ'ότι στα καταστήματα εδώ...

 

 

βεεεεεεβαια!και εγω!ΩΡΩΠΟΣ ΠΡΕΒΕΖΗΣ!

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

η απαντηση της pampers γιατι πληρωνουμε τις 62 πανες baby dry 19 ευρω και στην αγγλια για τις ιδιες πανες τα 144 τεμαχια 14 ευρω.

 

 

Σχετικά με τις τιμές των προϊόντων μας.

Παρʼ όλη την εισαγωγή του ? στην Ευρωπαϊκή ζώνη, κάποιες διαφορές στις τιμές των προϊόντων μεταξύ των Ευρωπαϊκών χωρών είναι αναμενόμενο να υφίστανται δεδομένης της παρουσίας ενός αριθμού παραγόντων που μπορούν να επηρεάσουν την τιμή ενός προϊόντος από χώρα σε χώρα. Οι πιο σημαντικοί τέτοιοι παράγοντες είναι οι Διαφορές στο Λιανεμπόριο (π.χ. προωθητικές ενέργειες και δυνατότητες εκπτώσεων), Έξοδα Μεταφοράς (π.χ. προϊόντα που ως επί στο πλείστον παράγονται στις χώρες της κεντρικής και δυτικής Ευρώπης, το κόστος μεταφοράς τους επιβαρύνεται πολύ περισσότερο όταν ο προορισμός είναι ή Ελλάδα, από ότι αν είναι άλλες πλησιέστερες χώρες της Ευρώπης), ΦΠΑ & τοπικοί φόροι καθώς η φορολογία διαφέρει μεταξύ των ευρωπαϊκών χωρών, γεγονός που οδηγεί σε διαφορές στις τελικές τιμές προς τον καταναλωτή (π.χ. στην Μεγάλη Βρετανία οι βρεφικές πάνες δεν επιβαρύνονται με ΦΠΑ ενώ στην Ελλάδα επιβάλλεται 19% ΦΠΑ).

Η τελική τιμή στον καταναλωτή παραμένει ουσιαστικά ευθύνη του λιανεμπορίου και επηρεάζεται από προσφορές και εκπτώσεις μέσα στα καταστήματα, γιʼ αυτό και διαφορές στην τελική τιμή μπορεί να εμφανιστούν και μεταξύ λιανεμπόρων στην ίδια χώρα.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσάκια μου μην μπερδεύεστε!!!

παραγγελία κάνεις κανονικά στο mothercare και σου έρχεται και order confirmation mail, αλλά την επομένη έρχεται άλλο mail που λέει ότι τελικά η παραγγελία ακυρώθηκε.

οπότε δεν παιζει ρόλο αν σας άφησε να ολοκληρώσετε την παραγγελία ή αν σας ήρθε το order confirmation mail. αυτό που αντευχόμαστε είναι μην λάβουμε το ακυρωτικό mail!!!!!

αν ελιναι τα κορίτσια εδώ που παραγγείλανε πριν 6 μέρες μπορούν αν μου πουν αν τους ήρθε mail με τα στοιχεία εντοπισμού του πακέτου τους??

στο site τους λέει στο "λογαριασμό μου" items dispatching soon ή ότι έχουν ξεκινήσει και έρχονται???

 

αυτά τα ολίγα!!!

φιλάκια και ευχές για πολλά ψώνια σε όλες σας!!!!!!!!!!!!!!!

8b66868b08.png
Link to comment
Share on other sites

σχετικο και ασχετο!!!!!!!!!

κοριτσια ξεχασα να σας πω, περασα τυχαια απο SPRIDER και εχει εκπτωση -25% στα γυναικεια , ως αυριο αν θυμαμαι καλα και περυσι τετοια εποχη εκανε καθε βδομαδα εκπτωση σε καποιο ειδος... λετε να βαλει και στα παιδικα???? πηρα κατι ωραια κομματια μαλακα πολυ, ωραια ποιοτητα και παμφηνα για τη μπεμπα....

 

 

Καλημέρα κορίτσια!

λοιπόν όσο αφορά τα σπρίντερ, πήγα την Δευτέρα και τα είδα.

Για τα γυναικεία δεν το συζυτώ, τέτοια σαβούρα δεν ματα-ξαναείδα!:mad::xΈχουν κάτι φτηνιάρικα μπλουζάκια, τα υφάσματα τους κάνουν ΜΠΑΜ από μακρυά πως είναι κινέζικα και όλα τους τα υφάσματα είναι τόσο διάφανα, και να θέλεις να κρύψεις κανέναν πατσά, δεν μπορείς!!:lol::lol::lol::lol:

Αφού τα κινέζικα τα μπλουζάκια από την λαϊκή να φανταστείτε είναι πολύ πιο ωραία και καλύτερα ποιοτικά από εκεί...

 

Αλλά 1 ματιά που έριξα στα παδικά και στα ανδρικά έμεινα αρκετά ευχαριστημένη, αν κάνει εκπτώσεις θα προσπαθήσω να ξαναπάω.

433965qzur0la2nd.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

λοιπόν όσο αφορά τα σπρίντερ, πήγα την Δευτέρα και τα είδα.

Για τα γυναικεία δεν το συζυτώ, τέτοια σαβούρα δεν ματα-ξαναείδα!:mad::xΈχουν κάτι φτηνιάρικα μπλουζάκια, τα υφάσματα τους κάνουν ΜΠΑΜ από μακρυά πως είναι κινέζικα και όλα τους τα υφάσματα είναι τόσο διάφανα, και να θέλεις να κρύψεις κανέναν πατσά, δεν μπορείς!!:lol::lol::lol::lol:

Αφού τα κινέζικα τα μπλουζάκια από την λαϊκή να φανταστείτε είναι πολύ πιο ωραία και καλύτερα ποιοτικά από εκεί...

 

Αλλά 1 ματιά που έριξα στα παδικά και στα ανδρικά έμεινα αρκετά ευχαριστημένη, αν κάνει εκπτώσεις θα προσπαθήσω να ξαναπάω.

 

μηπως υπερβαλλεις? ενταξει ισως να μην σου αρεσει το συγκεκριμενο καταστημα, αλλα δεν ειναι και τοσο χαλια η ποιοτητα τους... εγω αγορασα 2 μακρυμανικα μπολυζακια ντραπε που λεμε που τα ελιωσα στη κυριολεξια επειδη θηλαζω... πλυνε βαλε 2 φορες μεσα στη βοδμαδα και δεν επαθαν τπτ.... επισης περισυ τοκαλοκαιρι που ημουν εγκυος μονο απο κει αγοραζα μπλουζακια ελαστικα φθηνα και παλι τα ειχα πλυνε βαλε επειδη δεν ηθελα χαλασω πολλα χρηματα μονο για 2-3 μηνες και δεν επαθαν ουτε αυτα τιποτα.....

τι αλλο να πω............

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εγω νομιζω (μακαρι να βγω λαθος) ειναι μουφα το ebest καταρχην εκανα καινουριο μειλ και γραφτηκα ξανα και παλι δεν μου ηρθε κωδικος.......μηπως ειναι προσωπικο το θεμα:rolleyes:

9newp3.png8dIOp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μηπως υπερβαλλεις? ενταξει ισως να μην σου αρεσει το συγκεκριμενο καταστημα, αλλα δεν ειναι και τοσο χαλια η ποιοτητα τους... εγω αγορασα 2 μακρυμανικα μπολυζακια ντραπε που λεμε που τα ελιωσα στη κυριολεξια επειδη θηλαζω... πλυνε βαλε 2 φορες μεσα στη βοδμαδα και δεν επαθαν τπτ.... επισης περισυ τοκαλοκαιρι που ημουν εγκυος μονο απο κει αγοραζα μπλουζακια ελαστικα φθηνα και παλι τα ειχα πλυνε βαλε επειδη δεν ηθελα χαλασω πολλα χρηματα μονο για 2-3 μηνες και δεν επαθαν ουτε αυτα τιποτα.....

τι αλλο να πω............

 

Όχι δεν υπερβάλω καθόλου δυστυχώς...παίρνω μερικές φορές από τα σπρίντερ, δεν τα έχω αποκλείσει από την αρχή, και γω πριν 2 χρόνια είχα πάρει 1 τέλειο σετ σακάκι με παντελόνι και τζινς, και πέρισυ κάποια καλοκαιρινά μπλουζάκια και μπλουζάκια για τη μικρή μου, αλλά φέτος στην γυναικεία κολεξιόν το παραχ@σανε με την άθλια ποιότητα τους...μιλάμε σαν σχέδια ωραία αλλά όλα ήταν διάφανα, και τα μαύρα ρούχα τους ήταν ξεθωριασμένα. Ήθελα να πάρω 1 μακρύ σπανιόλικο φόρεμα, αλλά ήταν διάφανο και είχε και 40 ευρώ!

Πολύ λεπτά τα υφάσματα τους..

Μπορεί να έτυχε η φετινή σεζόν τους, τι να πω...

Τα παιδικά και τα ανδρικά τους ήταν πολύ ωραία αλλά τα γυναικεία δεν μου άρεσαν τα περισσότερα, ποιοτικώς πιο πολύ.

433965qzur0la2nd.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εγω νομιζω (μακαρι να βγω λαθος) ειναι μουφα το ebest καταρχην εκανα καινουριο μειλ και γραφτηκα ξανα και παλι δεν μου ηρθε κωδικος.......μηπως ειναι προσωπικο το θεμα:rolleyes:

 

Νομίζω ό,τι κάνεις κάτι λάθος. Εμένα όπως και σε όλα τα κορίτσια εδώ μέσα, μου ήρθε αμέσως κωδικός!!!

Τελικά ίσως είναι προσωπικό το θέμα:)

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Sofaki έχω γνωστούς στον Ωρωπό. Αντε τελικά είμαστε αρκετές οι Ηπειρώτισσες.

Δηλαδή τώρα θα μας φαει η αγωνία μια εβδομάδα για το αν μπορούμε να παραγγείλουμε? Αχ...

 

 

σωωωωωωωωωωπα!!!!ποιους καλε??????στελε πμ!

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εγω νομιζω (μακαρι να βγω λαθος) ειναι μουφα το ebest καταρχην εκανα καινουριο μειλ και γραφτηκα ξανα και παλι δεν μου ηρθε κωδικος.......μηπως ειναι προσωπικο το θεμα:rolleyes:

 

εγω γραφτηκα προχτες και μου εστειλε αμεσως τον κωδικο!

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ό,τι κάνεις κάτι λάθος. Εμένα όπως και σε όλα τα κορίτσια εδώ μέσα, μου ήρθε αμέσως κωδικός!!!

Τελικά ίσως είναι προσωπικό το θέμα:)

 

Ρε κοριτσια τι να πω καθε μερα σχεδων ψωνιζω απο το internet δηλαδη σας εστειλαν κωδικο να ενεργοποιησετε το λογαριασμο σας?

Η ηρθε επιβεβαιωση?:confused:

9newp3.png8dIOp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εγω νομιζω (μακαρι να βγω λαθος) ειναι μουφα το ebest καταρχην εκανα καινουριο μειλ και γραφτηκα ξανα και παλι δεν μου ηρθε κωδικος.......μηπως ειναι προσωπικο το θεμα:rolleyes:

 

χααχαχαα ε δεν μπορω θα γελάσω συγχώρεσε με χαχαχαχαχαχα

 

Link to comment
Share on other sites

Ε μα το θεο....λεω να σου κανω εγω εναν λογαριασμο στο εβεστ για να δω μήπως και να σου στειλω τα στοιχεια και μετά αλλαξέ το εσυ. Τι λες?

 

Τωρα πατησα εκει που λεει ΄θελω να μου στειλετε ΠΑΛΙ τον κωδικο ενεργοποιησεις λογαριασμου΄για να δουμε τι θα γινει αν και χλωμο το βλεπω αν αποτυχω παλι θα σου πω.......ευχαριστω παντος:P

9newp3.png8dIOp3.png
Link to comment
Share on other sites

Χθες παρελαβα απο το http://www.myshoe.gr που ειναι διαφημιση πανω πανω στο parents!!!

Πηρα ενα παπουτσακι 18 σουπερ χωρις εξοδα αποστολης σε 2 μερες σπιτι μου!!!!!!!!

Α και δεν εχει και εξοδα επιστροφης αν δεν σου κανει η δεν σ αρεσει......ασε που πληρωσα αντικαταβολη!!!!!!

 

 

kalamaraki βαλτω στη λιστα δεν εχω δει αν ειναι βεβαια:D

9newp3.png8dIOp3.png
Link to comment
Share on other sites

και εγω το λουκουμιαζα εδω και μερες αλλα φοβουμουνα να σου πω να παρω,

Ειναι ομορφα απο κοντα οσο και στην φωτο???

θα το βαλω ευθης αμέσως! (Νομιζω το ευθής το σκότωσα ε???? δεν ειμαι φιλολογικου σορυ)

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...