Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

sofaki ναι αυτο λεω... αρα πρεπει να κανω εγγραφη στο Mytoys.de ειναι ομως ολα στα γερμανικα κ δεν καταλαβαινω τπτ........ εχει καμια εκπτωση για 1η παραγγελια?????? και στελνει κατευθειαν ελλαδα ε???? με ποια μεταφορικη???????? αν τα εχετε ξαναπει δωστε μου λινκ να μη σας βαζω σε κοπο!!!!!!!!!

 

απλα εκει το πουλαει 117 ευρω μονο ομως στο χρωμα το γαλαζιο............. κριμα που δεν εχει το κοκκινο....

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Kalamaraki μου πρόσθεσε στη λίστα μας και το www.lakoo.gr ..Είναι ένα ελληνικό site με όμορφα και πρωτότυπα βρεφικά ρουχαλάκια και σχετικά οικονομικά...Δεν έχει μεγάλη ποικιλία αλλά τα ρουχαλάκια έχουν καλή ποιότητα..Επίσης πολύ καλή εξυπηρέτηση, 2 μέρες έκαναν να μου έρθουν τα πραγματάκια με κουριερ...Τα έξοδα αποστολής είναι 6 ευρώ ενώ για παραγγελίες από 50 ευρώ και πάνω δωρεάν!!Και κάτι άλλο παρήγγειλα 2 φορμάκια της μικρής και μου έστειλαν δώρο και ένα μπλουζάκι..Μάλλον λόγω πρώτης παραγγελίας φαντάζομαι..Εγώ πάντως έμεινα πολύ ευχαριστημένη!!

Περιμένω και το polly magic chicco από το mytoys.de...Άντε να ρθει και αυτό...4-6 εργάσιμες μου είπαν..Πολύ δεν είναι???Την Πέμπτη το παρήγγειλα..

 

Όντως ωραία φαίνονται, αλλά έχει ελάχιστα ρούχα! :rolleyes:

xcYlp2.png?ab2FYc5BKIjjp3.png?Uc4YgY5u
Link to comment
Share on other sites

sofaki ναι αυτο λεω... αρα πρεπει να κανω εγγραφη στο Mytoys.de ειναι ομως ολα στα γερμανικα κ δεν καταλαβαινω τπτ........ εχει καμια εκπτωση για 1η παραγγελια?????? και στελνει κατευθειαν ελλαδα ε???? με ποια μεταφορικη???????? αν τα εχετε ξαναπει δωστε μου λινκ να μη σας βαζω σε κοπο!!!!!!!!!

 

απλα εκει το πουλαει 117 ευρω μονο ομως στο χρωμα το γαλαζιο............. κριμα που δεν εχει το κοκκινο....

 

ουτε εγω ξερω γερμανικα,θα κανεις μεταφραση μεσω του google toolbar.

 

 

http://www.google.com/intl/el/toolbar/ff/index.html

 

κατευθειαν ελλαδα με acs σε 5-6 εργασιμες με μεταφορικα 16 ευρω.μου εδωσε μια φιλη 2 κωδικους για -10 ευρω.δοκιμασε να δεις ποιο απο τα δυο

 

KDXJ3MP7FLR3

 

BONPRMYT5522.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγώ. Από το pramworld ή το pingpong στέλνουν Ελλάδα ή τζάμπα κοιτάω; Να ψάξω περισσότερο στο γερμανικό κι εγώ;

 

στελνουν και τα 2.αλλα το Ping-pong ειχε κατι θεματακια τωρα τελευταια στους χρονους παραδοσης.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και ημουν ετοιμη να ρωτησω αν το χει παρει καμια αυτο το καθισμα!!!!!!!!!!! το 3σε1 πηρες αν καταλαβα καλα??????????

πες λιγο ποσο κοστισε τελικα μαζι με μεταφορικα........ πως πληρωσες???? μπορει να τα εχετα ξαναπει αλλα δεν το εχω δει..... σορυ εκ των προτερων!

 

επισης εχει παρει καμια αυτο το μικρο ατμομαγειρα-μπλεντερ κλπ για τα πρωτα φαγακια του μωρου??????? καπως λεγεταιι beaba cook???????

 

Εγώ το πήρα 120 ευρώ+16 ευρώ μεταφορικά = 136 ευρώ ενώ εδώ το έβρισκα 170 ευρώ και βάλε ενώ το polly 2 in 1 που ήθελα αρχικά να αγοράσω το έβρισκα εδώ 135-140 ευρώ, δηλαδή ίδια τιμή με το 3 σε 1!!!

Απλά έχει ένα μόνο συγκεκριμμένο χρώμα, το γαλάζιο όπως είπες κι εσύ...Επίσης irida εγώ ατμομάγειρα πήρα της avent και είμαι πολύ ευχαριστημένη, είναι και bpa free ενώ της bebea κάπου διάβασα ότι δεν είναι...Ψάξτο πάντως..Μπες και στο http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=23339&page=7

Το πήρα με προπληρωμένη κάρτα της τράπεζας Κύπρου...Το περιμένω να μου έρθει αυτές τις μέρες..

 

astarti και irida αυτο λεμε σωστα??????

 

http://www.chicco.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=680&category_id=62&option=com_virtuemart&Itemid=163

 

ναι ειμαι πολυ ευχαριστημενη,τωρα το εχω σαν ριλαξ και σε κανενα μηνα για καθισμα.ειναι στιβαρο και με πολλες λειτουργιες.ποσο το βρηκες ασταρτι?117 ευρω το ειχε πριν 2 εβδομαδες.εγω το αγορασα απο τις αγγελιες του φορουμ,το πουλαγε μια κοπελα καινουργιο 80 ευρω και το χτυπησα!αλλα οπου και να κοιταξα 170 ευρω το εβρισκα η αν το εβρισκα πιο φθηνα απο ξενο σαιτ ερχοταν το ιδιο με τα μεταφορικα.

 

Ναι, αυτό είναι...Μπράβο Σοφάκι, το πήρες σε τέλεια τιμή!!!!

an1cF1XNw360030Nzc3NzlkaHw2NzI5MTUwZGF8VG8gZ2x1Zml0em91cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

ξερετε για παιχνιδια κηπου, αν ειναι πιο οικονομικα απο κανενα site?

θελω κουνια, τσουληθρα κλπ

 

Εγω απο μια μικρη και οχι εκτενή να πω την αλήθεια ερευνα που έκανα, αποφάσισα να τα παρω απο το http://www.mytoys.de γιατι τα βρήκα πχ τσουληθρα με 60ευρω ενω εδω η φθηνότερη εχει 100-120ευρώ

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα εγω χθες εγινα μελος στο ebest και περιμενω ακομα τον κωδικο για ενεργοποιηση του λογαριασμου......μηπως εχει καποιο λακο η φαβα!!!!!:rolleyes:

Εχει παραλαβει καμμια απο ebest?

Γράφτηκα κι εγώ στο ebest και μου απάντησαν αμέσως. Μήπως δεν έβαλες σωσά το mail σου?

Παρήγγειλα στο mothercare και με άφησε να προχωρήσω. Μάλιστα μου έστειλαν και order confirmation. Επίσης μου δεσμεύσανε το ποσό στην prepaid.

Οταν έχω νεώτερα θα σας ενημερώσω! Ελπίζω να γίνει το θαύμα!

:P:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p

βετα:lol:

Link to comment
Share on other sites

πριν 6 μέρες έκανα παραγγελία στο mothercare.com.Δέχθηκε και την ελληνική διευθυνση και την πιστωτική κάρτα και μετά πό λίγο έλαβα e-mail επιβεβαίωσης. Θα σας ενημερωσω μόλις παραλαβω για να είμαστε σίγουροι ότι τελικά στέλνουν.

 

Εγω παλι λεω να περιμενω...να μας απαντήσει και η Εβουλα τι εγινε τελικα.

 

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό μήνυμα απο evoula

πριν 6 μέρες έκανα παραγγελία στο mothercare.com.Δέχθηκε και την ελληνική διευθυνση και την πιστωτική κάρτα και μετά πό λίγο έλαβα e-mail επιβεβαίωσης. Θα σας ενημερωσω μόλις παραλαβω για να είμαστε σίγουροι ότι τελικά στέλνουν.

 

ευουλα κ εσυ μεσω ebest εκανες τη παραγγελία?

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ το πήρα 120 ευρώ+16 ευρώ μεταφορικά = 136 ευρώ ενώ εδώ το έβρισκα 170 ευρώ και βάλε ενώ το polly 2 in 1 που ήθελα αρχικά να αγοράσω το έβρισκα εδώ 135-140 ευρώ, δηλαδή ίδια τιμή με το 3 σε 1!!!

Απλά έχει ένα μόνο συγκεκριμμένο χρώμα, το γαλάζιο όπως είπες κι εσύ...Επίσης irida εγώ ατμομάγειρα πήρα της avent και είμαι πολύ ευχαριστημένη, είναι και bpa free ενώ της bebea κάπου διάβασα ότι δεν είναι...Ψάξτο πάντως..Μπες και στο http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=23339&page=7

Το πήρα με προπληρωμένη κάρτα της τράπεζας Κύπρου...Το περιμένω να μου έρθει αυτές τις μέρες..

 

 

 

Ναι, αυτό είναι...Μπράβο Σοφάκι, το πήρες σε τέλεια τιμή!!!!

 

astarti αυτο λες????? http://www.mothercare.com/Philips-Avent-AVENT-steamer-blender/dp/B0030SQ79C/sr=1-36/qid=1273696139/ref=sr_1_36/278-2650962-6133305?_encoding=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=42773041&mcb=core

και ο avent και ο beaba ειναι αρκετα ακριβοι για τη τσεπη μου αυτη τη στιγμη.... ελπιζω να τα βρω καπου φθηνοτερα!!!! παντως για πες, ποσο χωραει απο τροφη, ειναι αρκετο???

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό μήνυμα απο evoula

πριν 6 μέρες έκανα παραγγελία στο mothercare.com.Δέχθηκε και την ελληνική διευθυνση και την πιστωτική κάρτα και μετά πό λίγο έλαβα e-mail επιβεβαίωσης. Θα σας ενημερωσω μόλις παραλαβω για να είμαστε σίγουροι ότι τελικά στέλνουν.

 

ευουλα κ εσυ μεσω ebest εκανες τη παραγγελία?

μεσω ebest εκανες παραγγελια ή κανονικα???μα ξερω γιατι θελω πολλα πραγματακια για το μωρο αν εφτιαξε και στελνουν μην δωσω παλι μια περιουσια εδω περα.....

D1Uip3.png
Link to comment
Share on other sites

astarti αυτο λες????? http://www.mothercare.com/Philips-Avent-AVENT-steamer-blender/dp/B0030SQ79C/sr=1-36/qid=1273696139/ref=sr_1_36/278-2650962-6133305?_encoding=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=42773041&mcb=core

και ο avent και ο beaba ειναι αρκετα ακριβοι για τη τσεπη μου αυτη τη στιγμη.... ελπιζω να τα βρω καπου φθηνοτερα!!!! παντως για πες, ποσο χωραει απο τροφη, ειναι αρκετο???

 

Ναι, αυτόν λέω...Λοιπόν εγώ τον πήρα από bimbo, 115 ευρώ τον έχει αλλά επειδή πήρα και παρκοκρέββατο και άλλα πραγματάκια δεν μου φάνηκαν τα μεταφορικά(+24 ευρώ)...Μια κοπέλα,η sevoula, τον παρήγγειλε από ένα ελληνικό site, δεν θυμάμαι τώρα ποιό, 130 ευρώ...Εκεί γύρω παίζει η τιμή του..Πάντως πολύ μεγάλη ευκολία είναι και χωράει μπόλικη ποσότητα..Να φανταστείς ότι βάζω ένα κολοκυθάκι, μια πατάτα, ένα καρότο, λίγο σέλινο και κοτόπουλο και όταν τα αλέθω μου βγαίνουν δύο κυπελάκια via gourmet των 180ml...Αρκετή ποσότητα δηλαδή...Και πιστεύω ότι χωράει και λίγο ακόμα..

an1cF1XNw360030Nzc3NzlkaHw2NzI5MTUwZGF8VG8gZ2x1Zml0em91cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα/καλησπερα,

 

ηρθε στην αντιληψη μας το παρον θεμα οπου γινεται συζητηση σχετικα με το edit admin και ποιο συγκεκριμενα σχετικα με το αν ο συνεργατης μας edit admin στελνει στην Ελλαδα ή οχι.

 

Μεχρι στιγμης και βαση της πληροφορησης που εχουμε και αυτα που ξερουμε απο την εμπειρια μας η edit admin στελνει κανονικα στην Ελλαδα, απλα πρεπει να διευκρινισουμε οτι αυτο δεν αφορα ολη την γκαμα των προίοντων της (μπορειτε να τα ξεχωρισετε στην εκαστοτε σελιδα του προίοντος αν ειναι διαθεσιμο για αποστολη σε χωρες εκτος Βρετανιας και πιο συγκεκριμενα στην Ελλαδα κατω κατω στο "delivery information" η Ελλαδα αναφερετε ως "Europe Zone 2").

 

Ολα τα καταστηματα που ειναι καταχωρημενα στο edit admin εχουν τα προίοντα διαθεσιμα για αποστολη σε καταναλωτες στην Ελλαδα. Υπαρχουν περιπτωσεις που υπαρχουν οπως και με την Mothercare που για προφανεις λογους (συνηθως λογω ογκου ή/και κοστους αποστολης) δεν αποστελουν ολα τους τα προίοντα ή βαζουν περιορισμους ως προς την αξια των προίοντων που αποστελουν. Σε περιπτωση που δειτε καταστημα που εχει αλαξει τους ορους αποστολης και ειδικα οσο αφορα την Ελλαδα ως προορισμο παρακαλουμε να μας ενημερωσετε αμεσα.

 

Ενα αλλο καταστημα σχετικο με νεους γονεις (και οχι μονο) που θα μπορουσαμε να προτεινουμε (επ'ευκαιριας) ειναι και το edit admin που με περιπου 12 ευρώ εξ.αποστολης κανει παραδοση σε οποιοδηποτε σημειο της Ελλαδας ανεξαρτητα απο το μεγεθος της παραγγελιας. Απλα με βαση την εμπειρια μας και εντελως φιλικα θα πρεπει να εχετε α) υπομονη -μεχρι και 25 μερες να φτασει η παραγγελια- β) πολλες φορες για λογους που εχουν να κανουν με το στοκ μερικα προίοντα της παραγγελιας μπορει να ακυρωθουν -το κοστος επιστρεφεται αμεσα- γ) δεν εχει παρα πολυ καλο τμημα εξυπηρετησης πελατων -αν χρειαστει-.

 

Οσο αφορα το edit admin θα θελαμε να σας ενημερωσουμε οτι ειμαστε σε φαση αναδιοργανωσης και αναπτυξη απο την αρχη του site και συντομα θα ειμαστε "πανω" με περισσοτερα καταστηματα απο ολη την Ευρωπη και οχι μονο που αποστελουν στην Ελλαδα, περισσοτερες και καινουριες δυνατοτητες για ολους εσας, ζητουμε για αυτο το λογο την κατανοηση σας. Θα ητανε χαρα μας να μας προτεινετε στο email ( edit admin -χωρις τα "-") και καταστηματα αλλα και οτιδηποτε αλλο νομιζετε οτι λειπει ειτε απο το edit admin και θα μπορουσε να κανει την "ζωη" σας ως καταναλωτες και φυσικα ως νεοι -και μη- γονεις (οπως και πολλοι απο εμας :D ) ευκολοτερη, καλυτερη και πανω απο ολα οικονομικοτερη.

 

ευχαριστουμε

 

 

 

ΥΓ χωρις να το υποσχομαστε θα προσπαθησουμε να παρακαλουθουμε το θεμα να απανταμε σε οτιδηποτε ερωτησεις υπαρξουν οπως και να σας προτεινουμε και διαφορα καταστημα ή/και λυσεις σε περιπτωση που ζητηθει. συνχωρεστε μου οτιδηποτε ορθογραφικο λαθος

=================

Link to comment
Share on other sites

Γράφτηκα κι εγώ στο ebest και μου απάντησαν αμέσως. Μήπως δεν έβαλες σωσά το mail σου?

Παρήγγειλα στο mothercare και με άφησε να προχωρήσω. Μάλιστα μου έστειλαν και order confirmation. Επίσης μου δεσμεύσανε το ποσό στην prepaid.

Οταν έχω νεώτερα θα σας ενημερώσω! Ελπίζω να γίνει το θαύμα!

:P:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p

 

Πηγα να ξαναγραφτω και μου απαντησαν οτι αυτο το μειλ υπαρχει ηδη τεσπα θα προσπαθησω να ξαναστειλω μειλ :cry:

9newp3.png8dIOp3.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...