Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Κοριτσάκια συγνώμη αν σας ζαλίζω μια και είμαι σίγουρη πως κάπου θα έχετε αναφερθει σε αυτό.Επειδή όμως δεν μου είναι εύκολο να ψάξω όλες τις προηγούμενες σελίδες μπορεί κάποια να με βοηθήσει.Ψάχνω θήλαστρο για την αδερφούλα μου που γέννησε το Σάββατο.Το swing της weleda το βρίσκω εδώ 160?.Απο που να το πάρω?

 

http://www.baby-years.com/

 

αν θυμαμαι καλα 12 λιρες μεταφορικα.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

αλλιως αν θελεις απο ελλαδα 110 ευρω,που σου βγαινει σχεδον μια η αλλη με το ξενο σαιτ.

 

 

http://www.e-farmacy.gr/product_info.php?cPath=37_190_200&products_id=966

 

αυτα ειναι τα μεταφορικα του

 

 

 

 

Αποστολές με ΕΛ.ΤΑ. ή Courrier pixel_trans.gifpixel_trans.gif Απλή προπληρωμένη αποστολή 4.80EUR pixel_trans.gifpixel_trans.gif Προπληρωμένη αποστολή στο χώρο σας 5.80EUR pixel_trans.gifpixel_trans.gif Αποστολή Express 12.00EUR pixel_trans.gifpixel_trans.gifpixel_trans.gifpixel_trans.gifΠαραλαβή από το κατάστημα pixel_trans.gifpixel_trans.gif Δεν χρεώνονται μεταφορικά. Παραλαβή από το κατάστημα κατά τις ώρες λειτουργίας του. 0.00EUR

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, σας διαβάζω εδώ και πολύ καιρό και πραγματικά χαίρομαι για την τόσο ωραία δουλειά που έχετε κάνει πολύ χρήσιμα όλα αυτά μπράβο σε όλους σας.θα ήθελα παρακαλώ να ρωτήσω γιατί δεν θυμάμαι αν έχει γραφτεί κάπου με ποια εταιρία έρχονται τα πράγματα από το mytoys.de ελτα η κουριερ? ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, σας διαβάζω εδώ και πολύ καιρό και πραγματικά χαίρομαι για την τόσο ωραία δουλειά που έχετε κάνει πολύ χρήσιμα όλα αυτά μπράβο σε όλους σας.θα ήθελα παρακαλώ να ρωτήσω γιατί δεν θυμάμαι αν έχει γραφτεί κάπου με ποια εταιρία έρχονται τα πράγματα από το mytoys.de ελτα η κουριερ? ευχαριστω πολυ.

 

χτες παρελαβα ενα παρκο με αcs.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αγαπητέ εδώ γράφουμε online καταστήματα από τα οποία έχουμε ψωνίσει και είμαστε ευχαριστημένες αλλά και αυτά από τα οποία είμαστε δυσαρεστημένες. Δεν αναφέρει κανένας/καμία το δικό της online κατάστημα (και γνωρίζω μέλος του φορουμ που έχει τέτοιο...). Κάτι τέτοιο θεωρείται διαφήμιση και αυτό απαγορεύεται από τους κανόνες του χώρου αυτού. Παρακαλώ θερμά να σταματήσει εδώ αυτή η ιστορία. Ήδη η διαχείριση της οποίας δηλώνετε φίλος έχει διαγράψει την ηλεκτρονική σας διεύθυνση...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Χθες παρέλαβα από το sportsdirect όπως σας είπα. Όλα τα παπούτσια ήρθαν οκ μόνο σε ένα ζευγάρι βρήκα λάθος νούμερο. Δεν έχω τσεκάρει ακόμη αν το λάθος ήταν δικό μου ή δικό τους.

Επειδή ο σύζυγος έχει ενστάσεις, γνωρίζεται αν είναι γνήσια τα αθλητικά του???

 

εμενα παντως γνήσια μου φαίνονται.δεν κοβω κ το κεφαλι μου ομως.

κι εμενα μου έστειλαν ενα ζευγάρι λαθος κ δεν δέχτηκαν να μου στειλουν το σωστο..κ κράτησα την αιδια που μου έστειλαν κ την έκανα δωρο..

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως γνήσια μου φαίνονται.δεν κοβω κ το κεφαλι μου ομως.

κι εμενα μου έστειλαν ενα ζευγάρι λαθος κ δεν δέχτηκαν να μου στειλουν το σωστο..κ κράτησα την αιδια που μου έστειλαν κ την έκανα δωρο..

 

Ευχαριστώ για την απάντηση!!! Για την γνησιότητα θέλω να πιστεύω ό,τι δεν μας έπιασαν κορόιδα. Για το νούμερο ήταν δικό μου το λάθος τελικά και θα το κρατήσω στην έκρη μέχρι ο γιος μου να φτάσει το 39 νούμερο:)

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

female δηλαδη αγορασες για το μπεμπουλη σου?????????? για δωσε ενα παραδειγμα με λινκ! που ειναι τα μωρουδιστικα καλε?????????????????

 

http://www.sportsdirect.com/footwear/baby-shoes

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Ονομάζομαι Εύη

και αναφέρομαι στα σχόλια σχετικά με το e-shop kidsshop.gr

Mετά την γέννηση του γιού μου, διαπίστωσα ότι για να ντύσουμε τα

μικρά μας αγγελούδια χρειάζεται μια μικρή περιουσία.Έτσι λοιπόν,

μου γεννήθηκε η ιδέα για την δημιουργία ενός ηλεκτρονικού καταστήματος

με επώνυμα και προσιτά παιδικά ενδύματα.Έτσι ξεκίνησα μαζί με τον άντρα μου εισάγοντας από την Αμερική παιδικά ρούχα.

Τα ρούχα μας είναι 110% αυθεντικά καθότι εισάγονται από την χώρα προέλευσης τους.Ήδη απαριθμούμαι 148 πελάτες εκ των οποίων δεν δεχτήκαμε ούτε ένα αρνητικό σχόλιο.

 

Φιλικά,

Εύη Δασκαλάκη

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εχετε ψαξει καθολου το θεμα με τα γαλατα σε σκονη?

υπαρχει κάποιο σαιτ να ψωνίσουμε ?

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητή Κα Δασκαλάκη

Εφόσων μπήκατε στον κόπο να γίνετε μέλος στο φορουμ καλό θα ήταν αν πιστεύετε πως τα σχολια που εγιναν για την ιστοσελίδα σας , σας θίγουν με οποιο τρόπο να απευθυνθείτε στην διαχείριση του φορουμ αυτου και να κανετε τα οποια παράπονα σας.

Και χωρις να θελω να κανω το συνήγορο του διαβόλου τα μελη μας το μονο που ειπαν και αναρωτηθηκαν για τις χαμηλες σας τιμες ήταν σαν ψιλοκουβέντα που θα καναμε ανετα ολοι μας με μια φίλη/ο μας. Δεν σας κατηγόρησε κανεις εφοσον δεν εχει αποδείξεις και ουτε καν ενδειξεις για να πιστευετε οτι η ιστοσελίδα σας χρήζει υπεράσπισης.

Καλο θα ήταν λοιπόν να μιλήσετε άμεσα με την διαχέιριση του φορουμ μας! Και να μην επαναλαμβάνετε το λινκ για το μαγαζί σας, καθοτι φαίνεται ερχομενο απο εσας σαν αμεση/έμμεση διαφήμιση και αυτο απαγορευεται απο τους κανονισμους του φορουμ.

Φιλικά

kalamaraki

 

Link to comment
Share on other sites

Επίσης Κα Δασκαλάκη ξέχασα να σας πω

Πως αν χρειάζεστε βοήθεια στο πως να επικοινωνήσετε με τους διαχειριστές της σελίδας πολυ ευχαρίστως να σας βοήθήσω.

kalamaraki

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια εχετε ψαξει καθολου το θεμα με τα γαλατα σε σκονη?

υπαρχει κάποιο σαιτ να ψωνίσουμε ?

 

 

εχω ενα αγγλικο σαιτ αλλα για γαλατα απταμιλ1.αν θελεις να σου το πω.εχει ψωνισει μια γνωστη μου......

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!Καλό μηνα!

Επειδη με το mothercare δεν εχει γίνει τιποτα ακομα σκέφτηκα να χρησιμοποιησω την διευθυνση ενος φίλου στην Κυπρο.Καποια στιγμη καποια κοπέλα ειχε γραψει οτι προσπάθησε να τα στειλει αλλου και της ακυρωσαν την παραγγελεια επειδη η καρτα ηταν απο Ελλαδα.Αυτο δεν ισχυει γιατι τα πραγματα μου παραδωθηκαν στην Κυπρο.Τωρα το μονο που δεν γνωριζω ειναι ποσο στοιχιζει να μου τα στειλουν εδω.

YUfSp2.png
Link to comment
Share on other sites

Χμ, ίσως εξαρτάται από το βιβλίο. Εγώ το βρίσκω πάμφθηνο σε σχέση με εδώ. Η αρχή μου είναι να μην αγοράζω βιβλία ακριβότερα από 6 λίρες και βρίσκω μπόλικα.

Να πχ, το Κορίτσι με το Τατουάζ: η ελληνική μετάφραση 22? (στην Πρωτοπορία ? 17), στο amazon 3 λίρες! Γενικά εδώ τα βιβλία τα βρίσκω από ? 18 και πάνω. Τα βιβλία της Αγκάθα Κρίστι έχουν γύρω στις 4- 5 λίρες το ένα, ενώ ένα αμετάφραστο του Σομόθα 6 λίρες, ενώ τα βιβλία του που κυκλοφορούν στην Ελλάδα 25 ευρώ!

 

Εdit: να σημειώσω ότι 2 παραγγελίες στο amazon που έχουμε κάνει υπερέβαιναν τα ? 300, γιατί ο σύζυγος αγοράζει και κάτι πανάκριβα βιβλία για τη δουλειά του, οπότε έτσι το κόστος των μεταφορικών (25 λίρες) πάλι φαίνεται πολύ μικρό μπροστά στο συνολικό κέρδος.

 

Α, επίσης στο amazon η τιμή διαφοροποιείται ανάλογα με το αν το βιβλίο είναι hardcover (με σκληρό εξώφυλλο) ή paperback.

 

Σε κάθε περίπτωση, καλό είναι πάντα να συγκρίνουμε τιμές. Πχ ένα καρότσι mclaren που ήθελα θα μου ερχόταν πιο φτηνό από το bebe jou (όχι όμως το λητώ) παρά από το oliver's baby care.

 

Κι ένα τελευταίο για το javari: ένα ζευγάρι Camper που θέλω εκεί τιμάται 80 λίρες, και σε μαγαζί στο κέντρο το βρήκα ? 125. Άρα εδώ συμφέρει το ίντερνετ.

 

Τι να πω, ίσως να έτυχε. Να, αυτό που αγόρασα εγώ, μπήκα & το είδα τώρα, το έχει 4,70 λίρες στο amazon (χωρίς τα μεταφορικά) και 5,80Ε στον Παπασωτηρίου. Βέβαια και εδώ χωρίς μεταφορικά είναι, αλλά δεν με νοιάζει, γιατί μπορώ να το πάρω απο το κατάστημα. Για του λόγου το αληθές... http://www.amazon.co.uk/Klimt-Basic-Album-Gilles-Neret/dp/382285980X/ref=sr_1_21?ie=UTF8&s=books&qid=1272707152&sr=8-21 http://www.papasotiriou.gr/product.ebook.asp?pfid=519218&prid=207643

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα αγγλικο σαιτ αλλα για γαλατα απταμιλ1.αν θελεις να σου το πω.εχει ψωνισει μια γνωστη μου......

 

εμεις πινουμε frisolac..ξερετε τιποτα για το γαλατακι μας?

δεν ξερω αν μπορω να αλλαξω γαλα..

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω, ίσως να έτυχε. Να, αυτό που αγόρασα εγώ, μπήκα & το είδα τώρα, το έχει 4,70 λίρες στο amazon (χωρίς τα μεταφορικά) και 5,80Ε στον Παπασωτηρίου. Βέβαια και εδώ χωρίς μεταφορικά είναι, αλλά δεν με νοιάζει, γιατί μπορώ να το πάρω απο το κατάστημα. Για του λόγου το αληθές... http://www.amazon.co.uk/Klimt-Basic-Album-Gilles-Neret/dp/382285980X/ref=sr_1_21?ie=UTF8&s=books&qid=1272707152&sr=8-21 http://www.papasotiriou.gr/product.ebook.asp?pfid=519218&prid=207643

 

Είδες τελικά πώς περίπτωση από περίπτωση διαφέρει, γι'αυτό η έρευνα αγοράς βοηθάει πολύ! :P

Link to comment
Share on other sites

εμεις πινουμε frisolac..ξερετε τιποτα για το γαλατακι μας?

δεν ξερω αν μπορω να αλλαξω γαλα..

 

οχι δυστηχως,για frisolac δεν ξερω....γαλα μπορεις να αλλαξεις θεωρητικα αλλα αν δεν εχεις προβλημα με αυτο που πινει ειναι κριμα να το αλλαξεις..

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας και καλο μήνα!!!!!!!!! Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει ψωνίσει κάποιος απο το primi-mesi γιατι εχει τις καλήτερες τιμές σε όλα τα πράγματα που θέλω να αγοράσω μιας και είναι όλα Ιταλικά. Θα σας ήμουν ευγνωμων για τυχών πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...