Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Κοριτσάκια και εγώ χρειάζομαι τα φώτα σας...

Απο που να αγοράσω μπουκάλια και εξτρα θηλές..Σταματήσαμε τον θηλασμό και χρειάζομαι μπουκαλάκια...Ποιά προτείνετε αλήθεια?

primigiorni chicco απλά τέλεια.Τα βρίσκεις παντού (εκτός από τα τζάμπο)Παρόμοια και εξίσου καλά τα NUK με τις φαρδιές θηλές (τα έχουν και τα τζάμπο και το mytoys.de σε πολύ καλή τιμή αρκεί να συνδυάσεις και με κάποια επιπλέον παραγγελία αφού με τα μεταφορικά θα σου πάνε το ίδιο)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τελικά με το parcel2go και την παράδοση από καταστήματα όταν δεν έχει κάποιος φιλο/συγγενή στην Βρετανία τι απέγινε;Εγώ πάντως έστειλα ένα email στα Marks&Spencer και αναμένω απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό μήνυμα απο theano1980 viewpost.gif

κοριτσια καλησπερα!!!!!!ψαχνω να αγορασω το swing tis medela .μπορειτε να με βοηθησετε?

εχει κανει καμια κοπελα αγορα του αντιστοιχου προοιοντος?τα φωτα σας

 

na deis edw!! Einai elliniko site!!! Den einai pio ftino apo oti 8a breis apo to eksoteriko alla logika 8a exei egguhsi kai tis odhgies sta ellinika!!

http://www.pharmacy4u.gr/product_info.php?cPath=244_545&products_id=9663

 

Λοιπόν, σου έχω την λύση. Εγώ πήρα το swing με 79 λίρες απο εδώ

http://baby-years.com/medela-swing-electric-breastpump-free-pandp.html

Τα μεταφορικά ήταν 12 λίρες για όλα. Πήρα και μπουκαλάκια, και θηλές. Συμφέρει πολύ!!!!!! Μου τα έστειλαν νομίζω σε 4 εργάσιμες, τους είχα στείλει και μέιλ ότι το χρειάζομαι άμεσα. Ήρθε με ταχυδρομείο. Πλήρωσα με pay pal.

Τα είχα ξαναγράψει και αρκετές σελίδες πίσω, αυτά.

Οι οδηγίες χρήσης είναι τόσο απλές, που δεν χρειάζονται στα ελληνικά, τα Αγγλικά είναι ΟΚ. (Ή το πολύ-πολύ, σου στέλνει τις οδηγίες καμιά κοπέλα απο εδω, εάν ζητήσεις)

Ο αντάπτορας έκανε 3 Ευρώ, σε κατάστημα με ηλεκτρικά. Ίσως όμως, θα μπορούσες να τους ρωτήσεις εάν έχουν με τύπου Γερμανική μπρίζα, για να μην χρειαστείς αντάπτορα.

Τώρα, σχετικά με την εγγύηση, τι να πάθει το θήλαστρο? Είναι πολύ απλή κατασκευή. Αλλά ρώτα τους, σίγουρα θα σου απαντήσουν.

KVQKp3.png5gpbp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια και εγώ χρειάζομαι τα φώτα σας...

Απο που να αγοράσω μπουκάλια και εξτρα θηλές..Σταματήσαμε τον θηλασμό και χρειάζομαι μπουκαλάκια...Ποιά προτείνετε αλήθεια?

 

Εγώ ΤΑΤΗ θα σου προτεινω την μάρκα της Avent Philips για μπουκάλια, ειναι πλαστικά αλλα ειναι BPA Free, χωρις χημικα, και θηλές καταπληκτικες σε αντοχή ελαστικότητα και δεν φθείρονται και θαμπώνουν σε ενα μηνα μέσα, η ιδια η εταιρεια λεει οτι τα μπουκάλια της καθε 6 μήνες χρειάζονται αντικατάσταση και τις θηλές της καθε τρεις μήνες αγοράζουμε κανούργιες. Τα χρησιμοποιώ τουλάχιστον ενα χρονο τωρα και ειμαι πολυ ευχαριστημένη.Εγω χρησιμοποιούσα στην αρχή γυάλινα της Nuk αλλα οταν έσπασε η μικρη 2 απο τα τρια μπουκάλια που ειχα αποφάσισα να παρω πλαστικα και έτσι κατέληξα στα Avent Philips. Χαζεψέ τα λιγο εδώ http://www.consumer.philips.com/c/avent-baby-bottle-feeding/18455/cat/gr/

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσάρα μου, σε ευχαριστούμε πολύ για τις πληροφορίες. Θα ήθελα να σε ρωτήσω και γω με τη σειρά μου πως το χειρίστηκες. Περίμενες να πάει το δέμα στη φίλη σου όπου την έβαλες να το μετρήσει/ζυγίσει και μετά έκανες την παραγγελία μέσω parcel2go? Έβαλες στην τύχη; Ποιο courier επέλεξες; FedEx?

 

 

Λοιπόν, χτες ήρθε το δέμα μου με PARCEL2GO στο ταχυδρομείο και σήμερα παρέλαβα την κούνια μου. Ακριβώς την πέμπτη εργάσιμη μέρα. Επέλεξα Parcelforce και ήρθε με ταχυδρομείο.

Σχετικά με τις ερωτήσεις, ναι, περίμενα να πάει το δέμα στην φίλη μου και να μου δώσει διαστάσεις. Το βάρος το ήξερα, το έλεγε στην περιγραφή του προιόντος μου. Επέλεξα (απλά και λογικά) την πιο φτηνή κούριερ και όχι την FedEx.

KVQKp3.png5gpbp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, χτες ήρθε το δέμα μου με PARCEL2GO στο ταχυδρομείο και σήμερα παρέλαβα την κούνια μου. Ακριβώς την πέμπτη εργάσιμη μέρα. Επέλεξα Parcelforce και ήρθε με ταχυδρομείο.

 

Σχετικά με τις ερωτήσεις, ναι, περίμενα να πάει το δέμα στην φίλη μου και να μου δώσει διαστάσεις. Το βάρος το ήξερα, το έλεγε στην περιγραφή του προιόντος μου. Επέλεξα (απλά και λογικά) την πιο φτηνή κούριερ και όχι την FedEx.

 

ευχαριστώ πολύ, να'σαι καλά! :)

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια και εγώ χρειάζομαι τα φώτα σας...

Απο που να αγοράσω μπουκάλια και εξτρα θηλές..Σταματήσαμε τον θηλασμό και χρειάζομαι μπουκαλάκια...Ποιά προτείνετε αλήθεια?

 

ο μικρούλης μου που θηλάζει ακόμα ήπιε άνετα νερό και χυμό από τα nuby.

έχουν βγάλει μια σειρά natural touch είναι bpa free

 

δες εδώ:

http://www.nuby.com/en/natural-touch/bottle-feeding/softflex-natural-nurser

 

εγώ τα πήρα από λητώ να τα δοκιμάσω

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

φιλενάδες τζιμάνια και γκουρού του ιντερνέ σοπινγκ, καμιά ιδέα που βρίσκουμε γυαλιά ηλίου; :cool:

 

Εγώ πήρα απο το http://www.otticanet.com γυαλιά του άντρα μου.Ήρθαν σε 4 ημέρες,με 11? μεταφορικά και γνήσια!!Τα βρήκα 50? φθηνότερα απο οτι τα έβρισκα εδώ!!!

 

 

Ευχαριστώ κοριτσάκια για τις πληροφορίες!!!

Mjsrp2.pngGuD6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια το http://babybutt-de.erwinmueller.com/shop/start-DE-de-BB έχει βγάλει πρόσφορα, μόνο για σήμερα, λίκνο μαζί με προικα, μαξιλάρι και πάπλωμα μόνο 79?

 

http://babybutt-de.erwinmueller.com/shop/artikel-DE-de-BB-seite4/10000-10020-%2828734,44115,5226%29/Wiege-inklusive-Bett-Set-5226.htm

 

Ισχύει για 22 ώρες και 37 λεπτά από τώρα.

 

 

Ναι,προλάβετε!Το εχω πάρει και έιναι τέλειο το όλο σετ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν, χτες ήρθε το δέμα μου με PARCEL2GO στο ταχυδρομείο και σήμερα παρέλαβα την κούνια μου. Ακριβώς την πέμπτη εργάσιμη μέρα. Επέλεξα Parcelforce και ήρθε με ταχυδρομείο.

 

Σχετικά με τις ερωτήσεις, ναι, περίμενα να πάει το δέμα στην φίλη μου και να μου δώσει διαστάσεις. Το βάρος το ήξερα, το έλεγε στην περιγραφή του προιόντος μου. Επέλεξα (απλά και λογικά) την πιο φτηνή κούριερ και όχι την FedEx.

 

Με έσωσες..........thankssssssssss

 

ο μικρούλης μου που θηλάζει ακόμα ήπιε άνετα νερό και χυμό από τα nuby.

έχουν βγάλει μια σειρά natural touch είναι bpa free

 

δες εδώ:

http://www.nuby.com/en/natural-touch/bottle-feeding/softflex-natural-nurser

 

εγώ τα πήρα από λητώ να τα δοκιμάσω

 

Συμφωνώ απολύτως είναι καταπληκτικά. Εγώ έχω τα natural touch που είναι το μπουκάλι από σιλικόνη (δεν καταλαβαίνει τίποτα) και η θηλή προσομοιάζει στην ανθρώπινη θηλή. Αν δεν τα είχα ίσως να μην καταφέρναμε να κόψουμε τον θηλασμό.

Τα πήρα από mothercare αγγλίας στο 1/3 της τιμής σε σχέση με τα Λητώ.

wfonp3.png

BPHHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια! Έχω την εξής απορία: έχει κάνει κάποια κοπέλα αγορές από το www.newbabyland.com? Οι τιμές΄του μου φαίνονται πολύ χαμηλές! Μήπως κάποιο λάκκο έχει η φάβα;

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καινουργια νεα απο ping pong εκανα παραγγελια 9 Απριλιου μου απαντησαν οτι θα σταλει 17 εβδομαδα τους εστειλα 3 μηνυματα ποτε ακριβως θα φυγει η παραγγελια μου και με ποια μεταφορικη και μου ειχαν απαντησει με dpd την επομενη εβδομαδα και εχθες μου στειλαν mail οτι η παραγγελια μου ειναι καθ οδον ελπιζω να πανε ολα καλα οπως δειχνουν τα πραγματα!!!!!

Θα σας ενημερωσω μολις παραλαβω.......

9newp3.png8dIOp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια! Έχω την εξής απορία: έχει κάνει κάποια κοπέλα αγορές από το www.newbabyland.com? Οι τιμές΄του μου φαίνονται πολύ χαμηλές! Μήπως κάποιο λάκκο έχει η φάβα;

Kai egw exw dei auto to site prin apo kairo!! Exw kanei erwtisi edw gia to ean exei kanei kapoios agora apo ekei alla kaneis den apantise!! H times einai unbelievable....to good to be true!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καινουργια νεα απο ping pong εκανα παραγγελια 9 Απριλιου μου απαντησαν οτι θα σταλει 17 εβδομαδα τους εστειλα 3 μηνυματα ποτε ακριβως θα φυγει η παραγγελια μου και με ποια μεταφορικη και μου ειχαν απαντησει με dpd την επομενη εβδομαδα και εχθες μου στειλαν mail οτι η παραγγελια μου ειναι καθ οδον ελπιζω να πανε ολα καλα οπως δειχνουν τα πραγματα!!!!!

Θα σας ενημερωσω μολις παραλαβω.......

 

Καλημέρα!!!

Μία απο τα ίδια!!!Την 16η εβδομάδα μου είχαν πεί και έχθες μου έστειλάν email οτι έχει φύγει η παραγγελία μου!!!Περιμένω να παραλάβω!

pcs9p3.pngTYJ2p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια εγω μολις χτες παρηγγειλα μπιμπερο Nuby μπας και καταφερω τη μπεμπα να πιει απο μπιμπερο γιατι δοκιμασαμε ολες τις υπολοιπες μαρκες αλλα τζιφος...... κερκυρα δεν υπηρχαν αντιπροσωποι, οποτε τα πηρα απο www.babycorner.gr 60 ευρω μαζι με τα μεταφορικα 5 μπιμπερο και 2 εξτρα θηλες.... κλαψ κλαψ!!!!!!!!!

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

αχ κοριτσια βοηθεια σας παρακαλω καλαμαρακι μου μηπως μπορεις να μου απαντησεις απο που να παρω καθησμα αυτοκ για 4,5 ετων??? εχω για μικροτερα και θα το κανω σκαντζα στο μικρο που ειναι 1,5 ετ

ευχαριστω

Τα σημαντικότερα πλάσματα για μας χρειάζονται το πιο πολυπόθητο αγαθό της ζωής μας.Το χρόνο μας.

http://www.facebook.com/home.php?

Link to comment
Share on other sites

φιλενάδες τζιμάνια και γκουρού του ιντερνέ σοπινγκ, καμιά ιδέα που βρίσκουμε γυαλιά ηλίου; :cool:

 

http://www.framesdirect.com

 

απο κει είχα πάρει πρίν κανα 8μηνο τα δικά μου, διαφορά 45? με εδώ.

 

Λεωνίδας

Link to comment
Share on other sites

αχ κοριτσια βοηθεια σας παρακαλω καλαμαρακι μου μηπως μπορεις να μου απαντησεις απο που να παρω καθησμα αυτοκ για 4,5 ετων??? εχω για μικροτερα και θα το κανω σκαντζα στο μικρο που ειναι 1,5 ετ

ευχαριστω

.καμια απαντησησ?

Τα σημαντικότερα πλάσματα για μας χρειάζονται το πιο πολυπόθητο αγαθό της ζωής μας.Το χρόνο μας.

http://www.facebook.com/home.php?

Link to comment
Share on other sites

Βρε Στελάκι στη λίστα μας είναι όλα τσεκαρισμένα και δίπλα γράφουμε και τη χρέωση μεταφορικών. Ρίξε μια ματιά... Εδώ η καθεμιά θα σου πει από που το πήρε. Αν και για 4,5 δε νομίζω πως χρειάζεσαι μεγάλο κάθισμα, αλλά μόνο βάση που απ ότι έχω δει είναι φθηνές και στα καταστήματα και ίσως δε συμφέρει από εξωτερικό

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

.καμια απαντησησ?

 

Stelaki καλημέρα. Πριν από λίγο καιρό έψαχνα και εγώ σε διάφορα site και σε καταστήματα Ελλάδας καθισματάκι για την κόρη μου που είναι 5.

Μόνο βάση είχαμε, αλλά δεν βόλευε, πρώτον γιατί δεν ήταν το ίδιο ασφαλές όπως το κάθισμα και δεύτερον δεν μπορούσε να κοιμηθεί σε μεγάλες αποστάσεις.

Τελικά κατέληξα σε αυτό από το www.mytoys.de

 

http://www.mytoys.de/Maxi-Cosi-Autositz-Rodi-XR-Black-Reflection/Autositz-Rodi-XR/Maxi-Cosi/KID/de-mt.ba.br01.42.06/1589209

 

Μαζί με τα μεταφορικά πλήρωσα € 125 όταν εδώ έχει € 180.

Είμαι πολύ ευχαριστημένη και από την επιλογή μου και από την εξυπηρέτηση του site.

Link to comment
Share on other sites

.καμια απαντησησ?

 

Stelaki οπως ειπαν και τα κορίτσια ειναι υποκειμενικο το τι θα παρεις, εγω εχω δυο καθισματα ενα το Recaro Young Sport 9-36κιλά και το Britax Evolva 123plus επισης για 9-36κιλά, εγω ειμαι ευχαριστημένη μεχρι στιγμής , κουφια η ώρα βεβαια αν το χρειαστώ να δω τι θα γινει! Επίσης πολύ καλά ακουγονται και τα Maxi Cosi αλλα δεν ξερω να σου πω περισσότερα.

 

και εγω παντως δεν θα το εβαζα το μικρο μου σε απλό booster από 4,5 χρονών εχω σκοπό να την έχω στο καθισμα αυτο έως να μη χωράει πια απο κιλά ή από ύψος ,ταπεινή δική μου γνώμη πάντα, έτσι λέγονται αυτά που ειναι μονο καθισμα για τον ποπο χωρις πλάτη, τα έχει και της chicco στο τζάμπο με 30-40ευρώ νομίζω.

 

Link to comment
Share on other sites

 

Συμφωνώ απολύτως είναι καταπληκτικά. Εγώ έχω τα natural touch που είναι το μπουκάλι από σιλικόνη (δεν καταλαβαίνει τίποτα) και η θηλή προσομοιάζει στην ανθρώπινη θηλή. Αν δεν τα είχα ίσως να μην καταφέρναμε να κόψουμε τον θηλασμό.

Τα πήρα από mothercare αγγλίας στο 1/3 της τιμής σε σχέση με τα Λητώ.

 

εγώ πήρα αυτό το σιλικονάτο και ο μικρούλης ξετρελλάθηκε, ενώ μέχρι τότε με το ζόρι έπινε από το avent!

ετοιμάζω παραγγελία στο μαδερκεαρ και έχω βάλει ήδη στο καλαθάκι μου :cool:

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εγω μολις χτες παρηγγειλα μπιμπερο Nuby μπας και καταφερω τη μπεμπα να πιει απο μπιμπερο γιατι δοκιμασαμε ολες τις υπολοιπες μαρκες αλλα τζιφος...... κερκυρα δεν υπηρχαν αντιπροσωποι, οποτε τα πηρα απο www.babycorner.gr 60 ευρω μαζι με τα μεταφορικα 5 μπιμπερο και 2 εξτρα θηλες.... κλαψ κλαψ!!!!!!!!!

 

 

βρε αγαπούλα γιατί πήρες τόσα;;; 1 έπρεπε να πάρεις να το δοκιμάσεις και μετά να πάρεις κι άλλα! και ρώτα πρώτα, θα στα έστελνα εγώ από δω!

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...