Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

κορίτσια, πριν λίγο καιρό σας είπα ότι βρήκα το site http://www.uggsale-london.com με μπότες 65? μαζί με τα μεταφορικά. Λοιπόν σήμερα τις παρέλαβα, ήταν τέλειες 10ημέρες έκαναν να έρθουν με τα Ελτα ταχυμεταφορές, χωρίς τελονείο χωρίς τίποτα. Μια χαρά σε όσους τα έδειξα.

θα προσπαθήσω να σας τα δείξω σε λίγο. Τώρα για την αφεντιά τους δεν μπορώ να σας το εγγυηθώ αλλά φαινομενικά δεν μπορείς να καταλάβεις την διαφορά

 

Με γεια!!!!! Να σε ρωτήσω, τι μεταφορικά σου χρεώσανε;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσια και εγω εχω προβλημα στην παραλαβη απο το foto.com. επρεπε να το εχω παραλαβει στις 17, εχουν περασει 2 μερες και τιποτα ακομη.Τι πρεπει να κανω??? να στλειλω μαιλ? αν ναι βοηθηστε με λιγακι

 

Το foto.com να είσαι βέβαιη ότι τα έχει στείλει (όπως θα σου γράφει στο tracking). Το πρόβλημα είναι τα Ελληνικά Ταχυδρομεία. Μου έχει τύχει να έρθουν οι φωτογραφίες 1-2 μέρες μετά την αναμενόμενη ημερομηνία που δίνει το site τους (δεν ξέρουν οι άμοιροι τι είναι τα ΕΛΤΑ) αλλά και να καθυστερήσουν περίπου 2 εβδομάδες!!!! (λόγω εορτών - το μόνο που μπόρεσα να υποθέσω)

 

Δυστυχώς και mail να τους στείλεις δεν θα σου στείλουν κάποιο reference ID για να το εντοπίσεις που βρίσκεται στην Ελλάδα... Τουλάχιστον σε μένα για την παραγγελία που καθυστέρησε πολύ όπως είπα παραπάνω, δε μου έστειλαν κάτι. Αυτό είναι και το μειονέκτημα του συγκεκριμένου site.

2IW7p3.png

xwifp2.png

Link to comment
Share on other sites

η μικρη μου ειναι σημερα 3400 και λεω για καλοκαίρι να της παρω το 3-6.

λες να κανω κουταμάρα και να κλαιω τα λεφτα??δεν εχω ξαναψωνησει απο τα mothercare.μονο κατι φορμακια μας εχουν φερει 0-3 που τωρα που τα φοράμε ειναι μεγαλούτσικα.

τα παιδια σου ποσα κιλα ειναι?

 

Σου έστειλα πμ, το πήρες?

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα βρε κορίτσια έχει παρουσιαστεί πρόβλημα με το www.kidztravelshop.co.uk

 

Είχα παραγγείλει ένα καθισματάκι αυτοκινήτου, πλήρωσα με πιστωτική, τράβηξαν τα χρήματα και περίπου 1 εβδομάδα αργότερα μου στέλνουν mail ότι τελικά το προϊόν είναι out of stock και θα έχουν νεότερα σε 14 - 21 ημέρες. Περιμένω 21 ημέρες και τίποτα. Τους στέλνω mail να ρωτήσω τι γίνεται και μου απαντούν ότι εξακολουθεί το προϊόν να είναι out of stock.

 

Ακύρωσα την παραγγελία στις 10 Μαρτίου και ακόμα δεν έχει γίνει το refund. Τους έχω ενοχλήσει και μου είπαν πως θα γίνει το συντομότερο... Έχει τύχει σε καμία κάτι παρόμοιο;

2IW7p3.png

xwifp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα βρε κορίτσια έχει παρουσιαστεί πρόβλημα με το www.kidztravelshop.co.uk

 

Είχα παραγγείλει ένα καθισματάκι αυτοκινήτου, πλήρωσα με πιστωτική, τράβηξαν τα χρήματα και περίπου 1 εβδομάδα αργότερα μου στέλνουν mail ότι τελικά το προϊόν είναι out of stock και θα έχουν νεότερα σε 14 - 21 ημέρες. Περιμένω 21 ημέρες και τίποτα. Τους στέλνω mail να ρωτήσω τι γίνεται και μου απαντούν ότι εξακολουθεί το προϊόν να είναι out of stock.

 

Ακύρωσα την παραγγελία στις 10 Μαρτίου και ακόμα δεν έχει γίνει το refund. Τους έχω ενοχλήσει και μου είπαν πως θα γίνει το συντομότερο... Έχει τύχει σε καμία κάτι παρόμοιο;

 

Ποιό καθισματάκι? Και εμείς θέλαμε να πάρουμε απο εκεί το Britax Kid Plus Booster αλλά έγραφε οτι είναι out of stock & έτσι το πήραμε απο το ebay. Αν θες να σου στείλω απο που το πήραμε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ποιό καθισματάκι? Και εμείς θέλαμε να πάρουμε απο εκεί το Britax Kid Plus Booster αλλά έγραφε οτι είναι out of stock & έτσι το πήραμε απο το ebay. Αν θες να σου στείλω απο που το πήραμε

 

To Britax First Class. Το έχω βρει κι εγώ στο ebay και σε άλλο μαγαζί, το πρόβλημα μου όμως είναι η επιστροφή των χρημάτων!

2IW7p3.png

xwifp2.png

Link to comment
Share on other sites

Το foto.com να είσαι βέβαιη ότι τα έχει στείλει (όπως θα σου γράφει στο tracking). Το πρόβλημα είναι τα Ελληνικά Ταχυδρομεία. Μου έχει τύχει να έρθουν οι φωτογραφίες 1-2 μέρες μετά την αναμενόμενη ημερομηνία που δίνει το site τους (δεν ξέρουν οι άμοιροι τι είναι τα ΕΛΤΑ) αλλά και να καθυστερήσουν περίπου 2 εβδομάδες!!!! (λόγω εορτών - το μόνο που μπόρεσα να υποθέσω)

 

Δυστυχώς και mail να τους στείλεις δεν θα σου στείλουν κάποιο reference ID για να το εντοπίσεις που βρίσκεται στην Ελλάδα... Τουλάχιστον σε μένα για την παραγγελία που καθυστέρησε πολύ όπως είπα παραπάνω, δε μου έστειλαν κάτι. Αυτό είναι και το μειονέκτημα του συγκεκριμένου site.

ευχαριστω σοφιαμκ με καθυσηχασες λιγακι, τουλαχιστον να ξερω ποιος ευθυνεται

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου όμορφα μπορείτε να μου θυμίσετε ποια ειναι η ξένη εταιρία που σου στέλνει πράγματα από άλλες χώρες που δεν στέλνουν Ελλάδα;;;

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, έχεις δίκιο... Τί έγινε τελικά, τα πήρες πίσω?

 

:D Όλα καλά!

Την ώρα που γκρίνιαζα έγινε η πίστωση των χρημάτων! (Τα είδα αμέσως μέσω e-banking! :lol:)

Το κακό είναι ότι έχασα περίπου 5 ευρώ λόγω αλλαγής της ισοτιμίας... Αλλά τι να κάνεις... Σε αυτά μια κερδίζεις μία χάνεις... Τουλάχιστον δεν τα έχασα.

2IW7p3.png

xwifp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα και από εμένα κυρίες μου.

 

Θα ήθελα να σας ενημερώσω για ένα νέο site το www.javari.co.uk . Πρόκειται για θυγατρικό κατάστημα του amazon uk που εμπορεύεται μόνο παπούτσια, τσάντες και σχετικά αξεσουάρ. Έχει μεγαλύτερη ποικιλία από το amazon (σε προίόντα που πωλούντε από το amazon) με εξαίρεση το τμήμα αθλητικών που βρίσκεται υπό ανάπτυξη και διαθέτει μόνο 3-4 μάρκες. Τιμές πολύ καλές και ανταγωνιστικές - ακόμα και σε σύγκριση με USΑ - όλα τα τελευταία μοντέλα των εταιριών που εμπορεύεται ΚΑΙ πάμφθηνα μεταφορικά (για 3 ζευγάρια 7 λίρες)!!! Το μόνο "αρνητικό", πως προσωρινά δεν στέλνουν παιδικά.

Κατά τα άλλα παρήγγειλα χθές, σήμερα - αύριο θα γίνουν dispatched και υπολογίζουν 23-29/3 να παραλάβω. Λογικά με την εγγυηση συγγένειας που έχει με το amazon όλα θα πάνε καλά και θα σας ενημερώσω.

 

Επιπλέον site πολλαπλώς δοκιμασμένο για οτιδήποτε σε ρούχο και παπούτσι για όλη την οικογένεια είναι το www.eastbay.com . Μόνο αρνητικό του site ότι εδρεύει στην Αμερική και θέλει προσοχή για τελωνείο, αλλιώς τα πράγματα άψογα και η ποικιλία από άλλον πλανήτη!!!!!!Ειδικά τα Nike......

 

Όταν έχω νέα θα επανέλθω.

 

 

 

Και επανέρχομαι.....

Λοιπόν, οι άνθρωποι είναι άψογοι επαγγελματίες:

Τετάρτη παρήγγειλα

Πέμπτη με ενημέρωσαν ότι έφυγαν από τις αποθήκες τους και πως τη Δευτέρα θα τα έχω

Παρασκευή όμως… το courier ήταν στην πόρτα μου!!! Η απίστευτη(!!!) UPS ήρθε ακόμα νωρίτερα.

Έχει και συνέχεια όμως το πράγμα:

Ανοίγω την άθικτη(!) κούτα και βρίσκω μέσα τα παπούτσια κυριολεκτικά του κουτιού!!! Και ενώ παλιμπαιδίζουμε με τον άντρα μου μπροστά στα καινούρια πατούμενα ανακαλύπτουμε πως ένα ζευγάρι αθλητικά είναι λάθος νούμερο από τη «μαμά» εταιρία . Τους στέλνω αμέσως e-mail με τα καθέκαστα και εντός λίγης ώρας μου απαντούν πως λυπούνται για την αναστάτωση και το λάθος (ενώ τυπικά δεν είναι δικό τους) και πως αφού τσεκάρουν για τυπικούς λόγους με την αποθήκη τους τις διαθεσιμότητες θα προχωρήσουν σε αντικατάσταση και θα με ενημερώσουν την Τρίτη. Θέλω να πιστεύω πως όλα θα λειτουργήσουν άψογα, όπως μέχρι στιγμής.

Εν κατακλείδι τους προτείνω ανεπιφύλακτα για εισαγωγή στη λίστα.

Καλημέρα και καλή συνέχεια σε όλους.

ΤΙ Γ....Η ΜΕΡΑ!!!

wfonp3.png

BPHHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μήπως καμία σας έχει αγοράσει από αυτό το site http://www.next.co.uk; Θέλω να παραγγείλω και θελω να ξερώ αν την έχει πατήσει καμία.

Μαριαλένα 11/12/09

Εμμελεια 16/01/12

Στεφανος 8/5/15

 

23/3/2012 ήρθε και ο ανηψιός!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μήπως καμία σας έχει αγοράσει από αυτό το site http://www.next.co.uk; Θέλω να παραγγείλω και θελω να ξερώ αν την έχει πατήσει καμία.

 

Μάλλον δεν στέλνει Ελλάδα :twisted::twisted::twisted:

Μαριαλένα 11/12/09

Εμμελεια 16/01/12

Στεφανος 8/5/15

 

23/3/2012 ήρθε και ο ανηψιός!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μπορεί κάποια να μου θυμήσει το site που μπορεί να μεσολαβήσει για τα site που δεν στέλνουν Ελλάδα απο Αγγλία?Το έχει χρησιμοποιήσει καμία τελικά?Θέλω να παραγγείλω απο το next και σκέφτομαι να το κάνω με αυτόν τον τρόπο..τι λέτε?

Mjsrp2.pngGuD6p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οι εταιρείες που μεσολαβούν για αποστολές και είχαν αναφερθεί εδώ είναι:

http://www.my-uk-mail.co.uk

http://www.myus.com

(http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=35954)

 

Δεν θυμάμαι εάν τις χρησιμοποίησε τελικά κανένας.

Link to comment
Share on other sites

Και επανέρχομαι.....

 

Λοιπόν, οι άνθρωποι είναι άψογοι επαγγελματίες:

 

Τετάρτη παρήγγειλα

Πέμπτη με ενημέρωσαν ότι έφυγαν από τις αποθήκες τους και πως τη Δευτέρα θα τα έχω

Παρασκευή όμως… το courierήταν στην πόρτα μου!!! Η απίστευτη(!!!) UPS ήρθε ακόμα νωρίτερα.

 

Έχει και συνέχεια όμως το πράγμα:

Ανοίγω την άθικτη(!) κούτα και βρίσκω μέσα τα παπούτσια κυριολεκτικά του κουτιού!!! Και ενώ παλιμπαιδίζουμε με τον άντρα μου μπροστά στα καινούρια πατούμενα ανακαλύπτουμε πως ένα ζευγάρι αθλητικά είναι λάθος νούμερο από τη «μαμά» εταιρία . Τους στέλνω αμέσως e-mail με τα καθέκαστα και εντός λίγης ώρας μου απαντούν πως λυπούνται για την αναστάτωση και το λάθος (ενώ τυπικά δεν είναι δικό τους) και πως αφού τσεκάρουν για τυπικούς λόγους με την αποθήκη τους τις διαθεσιμότητες θα προχωρήσουν σε αντικατάσταση και θα με ενημερώσουν την Τρίτη. Θέλω να πιστεύω πως όλα θα λειτουργήσουν άψογα, όπως μέχρι στιγμής.

Εν κατακλείδι τους προτείνω ανεπιφύλακτα για εισαγωγή στη λίστα.

 

Καλημέρα και καλή συνέχεια σε όλους.

ΤΙ Γ....Η ΜΕΡΑ!!!

 

 

Αχ και μεις χαζεύουμε εδώ και 3 μέρες στο συγκεκριμένο σάιτ! Τι ψωνίσατε; Από περιέργεια τσέκαρα διαφορά τιμής για τα nine west και ήταν της τάξης 5-15 ευρώ.

Εσείς είδατε σε άλλη φίρμα μεγαλύτερη διαφορά;

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω και κάτι που πιθανότατα έχει απαντηθεί αλλά η μνήμη χρυσόψαρου δε με βοηθά;

έχει παραγγείλει καμιά από Mothercare, marks & spencer κλπ. πληρώνοντας με ελληνική πιστωτική και διεύθυνση αποστολής σε άλλη χώρα; Υπήρξε πρόβλημα;

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου όμορφα μπορείτε να μου θυμίσετε ποια ειναι η ξένη εταιρία που σου στέλνει πράγματα από άλλες χώρες που δεν στέλνουν Ελλάδα;;;

Aggeloudia εγω την αραμεξ ξέρω αλλα πρέπει να υπάρχουν κ άλλες..

Link to comment
Share on other sites

Και επανέρχομαι.....

 

Λοιπόν, οι άνθρωποι είναι άψογοι επαγγελματίες:

 

Τετάρτη παρήγγειλα

Πέμπτη με ενημέρωσαν ότι έφυγαν από τις αποθήκες τους και πως τη Δευτέρα θα τα έχω

Παρασκευή όμως… το courierήταν στην πόρτα μου!!! Η απίστευτη(!!!) UPS ήρθε ακόμα νωρίτερα.

 

Έχει και συνέχεια όμως το πράγμα:

Ανοίγω την άθικτη(!) κούτα και βρίσκω μέσα τα παπούτσια κυριολεκτικά του κουτιού!!! Και ενώ παλιμπαιδίζουμε με τον άντρα μου μπροστά στα καινούρια πατούμενα ανακαλύπτουμε πως ένα ζευγάρι αθλητικά είναι λάθος νούμερο από τη «μαμά» εταιρία . Τους στέλνω αμέσως e-mail με τα καθέκαστα και εντός λίγης ώρας μου απαντούν πως λυπούνται για την αναστάτωση και το λάθος (ενώ τυπικά δεν είναι δικό τους) και πως αφού τσεκάρουν για τυπικούς λόγους με την αποθήκη τους τις διαθεσιμότητες θα προχωρήσουν σε αντικατάσταση και θα με ενημερώσουν την Τρίτη. Θέλω να πιστεύω πως όλα θα λειτουργήσουν άψογα, όπως μέχρι στιγμής.

Εν κατακλείδι τους προτείνω ανεπιφύλακτα για εισαγωγή στη λίστα.

 

Καλημέρα και καλή συνέχεια σε όλους.

ΤΙ Γ....Η ΜΕΡΑ!!!

 

 

Να σε ρωτήσω κάτι;Απο eastbay.com πόσο πάνε τα μεαφορικά;

Link to comment
Share on other sites

Οι εταιρείες που μεσολαβούν για αποστολές και είχαν αναφερθεί εδώ είναι:

www.my-uk-mail.co.uk

www.myus.com

(http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=35954)

 

Δεν θυμάμαι εάν τις χρησιμοποίησε τελικά κανένας.

 

 

Παντως αν καποια τις εχει χρησιμοποιησει ας μας πει αν ειναι safe γιατι ενδιαφερει πολυυυυυυ κοσμο μαλλον!!!!! Τρεμε αντιπροσωπε της mothercare!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλυς και όλες. Λοιπόν...

 

beagle καλημέρα! Επειδή μου άρεσαν κάποια ζευγάρια, πως είσαι σίγουρη για τα νούμερα?

 

Κατ'αρχήν εμείς πήραμε αθλητικά και τα νούμερα τα ξέραμε γιατί είχαμε ήδη από τις μάρκες που πήραμε. Όμως υπάρχει και sizing guide σε κάθε ζευγάρι. Επίσης μπορείς να τους στείλεις και mail και να σου απαντήσουν εντός 24 ωρών.

 

Αχ και μεις χαζεύουμε εδώ και 3 μέρες στο συγκεκριμένο σάιτ! Τι ψωνίσατε; Από περιέργεια τσέκαρα διαφορά τιμής για τα nine west και ήταν της τάξης 5-15 ευρώ.

Εσείς είδατε σε άλλη φίρμα μεγαλύτερη διαφορά;

 

Πήραμε converse all star μοντέλα που εδώ μας είπε η αντιπροσωπεία πως δεν τα φέρνουν γιατί είναι συλλεκτικά(!!!) και asics που επίσης δεν έχει έρθει ακόμα και όταν το φέρουν υπολογίζουν να κάνει 120-140ευρώ.

 

να ρωτήσω και κάτι που πιθανότατα έχει απαντηθεί αλλά η μνήμη χρυσόψαρου δε με βοηθά;

έχει παραγγείλει καμιά από Mothercare, marks & spencer κλπ. πληρώνοντας με ελληνική πιστωτική και διεύθυνση αποστολής σε άλλη χώρα; Υπήρξε πρόβλημα;

 

Ναι εγώ και τα έχει παραλάβει ήδη ο ξαδερφούλης στην Αγγλία. Σήμερα μου ήρθε και το invoice με το ταχυδρομείο, αφού η διεύθυνση του πληρωτή είναι η δική μου στην Ελλάδα!Και εξακολουθώ να απορώ...το invoice το στέλνουν, κανένα ρουχαλάκι δεν μπορούν να στείλουν???

 

Να σε ρωτήσω κάτι;Απο eastbay.com πόσο πάνε τα μεαφορικά;

 

Δεν έχω την παραμικρή ιδέα. Είναι το μόνο site που δεν έχω ψωνίσει ποτέ.

 

 

Μία ερώτηση και εγώ τώρα: από το www.mywall.gr έχει ψωνίσει κανείς? Έχει εκπληκτικές ταπετσαρίες! Πείτε μου please, γιατί ζαχαρώνω μία για τον μπεμπούκο, αλλά είναι τσουχτερή και κολλάω.

wfonp3.png

BPHHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω κάτι;Απο eastbay.com πόσο πάνε τα μεαφορικά;

 

Είναι καμιά κοπελιά που να έχει ψωνίσει απο eastbay.com, να μας πει πόσο πάνε τα μεταφορικά;

 

 

Sorry αλλά είμαι και με γρίπη και τα μάτια μου κάνουν πουλάκια...διάβασα ebay!!!

Λοιπόν είναι 25% του συνόλου ή το minimum των 25 δολαρίων. Μην ανησυχείς στο βγάζει στο τέλος.

wfonp3.png

BPHHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα και εγώ απο www.seraphine.co.uk και είμαι πολύ ευχαριστημένη!Τα ρούχα έχουν εξαιρετική ποιότητα (ειδικά το σουτιέν θηλασμού, ονειρεμένο!)Και ήρθαν και πολύ γρήγορα.Έκανα την παραγγελία Τρίτη και σήμερα Δευτέρα ήρθαν!

cceXp3.png

pcTFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...