Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

κορίτσια θέλω αυτό και τυο έχει ο κυριούλης πολύ καλή τιμή αλλα είναι απο αμέρικα.....θα με πιάσει ο κύριος τελώνας?

http://cgi.ebay.co.uk/New-Melissa-And-Doug-Trunki-Saddlebag-Orange-Red-/270749597789?pt=Luggage&hash=item3f09ef005d

Η αξία του είναι μικρή.

Αν στο στείλει κανονική αποστολή δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα με τελωνείο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κορίτσια θέλω αυτό και τυο έχει ο κυριούλης πολύ καλή τιμή αλλα είναι απο αμέρικα.....θα με πιάσει ο κύριος τελώνας?

http://cgi.ebay.co.uk/New-Melissa-And-Doug-Trunki-Saddlebag-Orange-Red-/270749597789?pt=Luggage&hash=item3f09ef005d

 

θα το πω και μη παρεξηγησεις ενταξει? ειναι καλη τιμη γιατι ειναι μονο το καθισμα, η "σελα" ας πουμε... δε πουλαει ολοκληρη τη βαλιτσα....

αν το ειχες καταλαβει σχωρα με.... :lol:

 

ουπς!!!!!βαμένη ξανθιά!!!!!οχι irida δεν το είχα πάρει χαμπάρι!!!!!!!!με έσωσες ευχαριστώ!!!

 

Σε έσωσε η irida !!:-)

Ήθελα κι εγώ να σε ενημερώσω ότι δεν πρόκειται περί της βαλίτσας αλλά φοβήθηκα μην σε προσβάλλω και δεν είπα τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα μειλ στον κυριούλη με το αδιάβροχο και μου απάντησε το εξης:

 

Apologies.

Please return & we will either send you a replacement or refund you in full

 

Τι κάνω? Το στέλνω? Με τα μεταφορικά τι γίνεται?

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου γεια σας!

 

Ηρθε την προηγουμενη εβδομαδα δεμα με MUM στο οποιο ειχα παραγγειλει και πανες. Μολις σημερα ειδα οτι τα κιβωτια των Pampers εχουν πανω ενα στικ που λεει οτι με παραγγελιες ανω των 10λιρων σου δινουν εκπτωτικο κουπονι 5 Λιρων και για λεπτομερειες να μπουμε σε αυτη την ιστοσελιδα. Το θεμα ειναι οτι αποδειξη δεν ειχε μεσα το δεμα απο κανενα καταστημα. Η αποδειξη ειναι απαραιτητη για να παρεις το εκπτωτικο κουπονι.

 

Οσες εχετε παρει δεμα MUM σας ειχαν μεσα τις αποδειξεις απο τα καταστηματα που ψωνισατε?

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τελικα ο κυριος με τις σαπουνοφουσκες μου απαντησε το εξης:

 

Hello in Greece. Well sold over 700 through stores from last july until this date and no problems. The only thing we found in store is not to over fill the bubble pop as it wont blow small bubbles but just makes a mess. All fine in store and we run one on saturday in store. We change battery often instore as again it will slow bubble and make mess. For best result. KEEP IT CLEEN. DON'T OVER FILL And make sure battery is good.

Hope all info good for you.

Thanks again

 

και με επεισε... οχι οτι θα μου λεγε οτι ειναι σκαρτο το προιον του αλλα λεμε τωρα...

παντως το μαγαζακι του φαινεται καλο και προσεγμενο.... και απαντησε γρηγορα...

15 ευρω τοταλ η σαπουνοφουσκομηχανη! τη πηρα και βλεπουμεεε...

 

Ωραιαααααααααααα χαιρομαι που σε επεισε...χε χε

Το εβαλα και εγω στη λιστα μου , οταν παραλάβεις σφύρα μου να το χτυπησω για τις μικρής μου τα γενέθλια αν προλάβω. Σματσσσσ

 

 

:) και για σένα πήγαινε αλλά δεν μου πετυχε η παράθεση ..χι

 

χε χε το καταλαβα.....αλλα ειπα να μη σε πω τιποτα και νομιζεις οτι σε μαλωνω

 

Το κουτακι που λεει quote το παταμε για να κανουμε παραθεση ενα ποστ μονο

 

Ενω το απο διπλα του το σκετο το τετραγωνο το παταμε σε ολα τα μυνηματα που θελουμε να κανουμε κουότ και πχ θες να απαντησεις σε 6 ποστ στα πρωτα 5 πατας το σκετο τετραγωνάκι , και στο τελευταιο ποστ το 6ο πατάς το κουότ και στα εμφανιζει οοοοολα μαζι . εσυ γραφεις αναμεσα απο τα μυνήματα μετά και πριν το

 

Έστειλα μειλ στον κυριούλη με το αδιάβροχο και μου απάντησε το εξης:

 

Apologies.

Please return & we will either send you a replacement or refund you in full

 

Τι κάνω? Το στέλνω? Με τα μεταφορικά τι γίνεται?

 

Διευκρινισε πρωτα μαζι του επι λεξη , το ριφαντ για τα μεταφορικά σου και μετα βουρ στειλτο.

 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου γεια σας!

 

Ηρθε την προηγουμενη εβδομαδα δεμα με MUM στο οποιο ειχα παραγγειλει και πανες. Μολις σημερα ειδα οτι τα κιβωτια των Pampers εχουν πανω ενα στικ που λεει οτι με παραγγελιες ανω των 10λιρων σου δινουν εκπτωτικο κουπονι 5 Λιρων και για λεπτομερειες να μπουμε σε αυτη την ιστοσελιδα. Το θεμα ειναι οτι αποδειξη δεν ειχε μεσα το δεμα απο κανενα καταστημα. Η αποδειξη ειναι απαραιτητη για να παρεις το εκπτωτικο κουπονι.

 

Οσες εχετε παρει δεμα MUM σας ειχαν μεσα τις αποδειξεις απο τα καταστηματα που ψωνισατε?

 

 

κοριτσι απο αυτα που διαβαζω μαλλον πρεπει πριν αγορασεις το προιον πχ παμπερς να εχεις γραφτει στο σαιτ που δινεις και να εχεις ενημερωσει τι ΘΑ αγορασεις και σου στελνουν αυτοι μια φορμα κλπ κλπ ωστε να παρεις την επιστροφη.... με MUM δεν εχω ψωνισει (ακομα) για να σου πω....

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

καπως μπερδεμενα τα λεει... δε ξερω... ειναι αγγλικη λογικη χαχαχαχα

και αποτι βλεπω η εκπτωση που σου δινει ειναι για συγκεκριμενα ποιοντα που εχει στο σαιτ. αν πατησεις πχ παμπερς σου δινει 6-7 προιοντα που παιζουν

αν πατησεις λενορ εχει 2 προιοντα μονο κλπ

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

εγω η ξανθια να ρωτησω

διαβαζω καιρο τωρα αυτα για το MUM

ελαβα και ενα ενημερωτικο μειλ- θενκς εννοειται

και για να τα κανουμε λιανα

 

δηλαδη πληρωνοντας και το MUM ποσο σας ερχεται το κουτι οι πανες και συμφερει ρε παιδια???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και κα΄τι ακόμα, είμαι στην αναζήτηση πάρκου αλλα θέλω αυτό με τις μεγάλες τρύπες για να μπορεί να πιάνεται το παιδί σιγά σιγα. πως θα το ψάξω?

 

Καλησπέρα!

 

Και γω όταν χρειάστηκα ακριβώς το ίδιο δε βρήκα τίποτα από τα site της αλλοδαπής. Τελικά κατέληξα να πάρω το κλασικό από τα ΗΡΑ. Αν δεν έχετε κατάστημα, τότε δες και στο site των ΚΟΥΚΟΥ & ΛΗΤΩ. Επίσης υπολόγιζε γύρω στα 80 ευρουλάκια.

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites

και κα΄τι ακόμα, είμαι στην αναζήτηση πάρκου αλλα θέλω αυτό με τις μεγάλες τρύπες για να μπορεί να πιάνεται το παιδί σιγά σιγα. πως θα το ψάξω?

 

χμμμμ...δεν θα το ψαξεις!!;):P

Βασικα δεν προκειται να βρεις σε σαιτ του εξωτερικου..εγω ειχα φαει τα ματια μου να βρω και τελικα κατεληξα στα Λητω..οπου εχει μεγλη ποικιλια.Πηρα το διπλο με διχτυ κατω ψιλο για να μην σκαρφαλωνει και πανω χοντρο διχτυ για να πιανεται.Η τιμη περιπου 70 ευρω και πολυ ωραιο παρκο!

 

.

 

Μπονζουρ και μπον φιλέ μανδάμ χαχα

 

Χοντρα επισης και οχι γλυτσερά ειναι τα μωρομάντηλα της λιμπερο που πηρα προχθες με την προσφορά του -50% δοκιμασε τα να δεις.

 

συμφωνω με καλαμαρακι...απο συμβατικα μωρομαντηλα θεωρω οτι τα libero ειναι καταπληκτικα.ΔΕν κολλανε,ειναι χοντρουτσικα και επισης βγαινουν ενα-ενα και οχι δεκα-δεκα η ξαφνικα κολλανε οπως αλλα!

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια θέλω αυτό και τυο έχει ο κυριούλης πολύ καλή τιμή αλλα είναι απο αμέρικα.....θα με πιάσει ο κύριος τελώνας?

http://cgi.ebay.co.uk/New-Melissa-And-Doug-Trunki-Saddlebag-Orange-Red-/270749597789?pt=Luggage&hash=item3f09ef005d

κι εγω θα σου ελεγα πως ειναι μονο το καθισμα...

οσο για το βαλιτσακι εχουμε ακριβως το ιδιο...αλλα πολυ αβολο...δεν χωραει σχεδον τιποτα....

μονο για βαφτιστικα ειναι ωραια ιδεα...

και για να παιζει το παιδι αλογακι...

το βαφτιστηρι οποτε ερχεται σπιτι σε αυτο ανεβαινει και παει βολτα...:-D

 

marsolanaki...kisses!!!!

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

και κα΄τι ακόμα, είμαι στην αναζήτηση πάρκου αλλα θέλω αυτό με τις μεγάλες τρύπες για να μπορεί να πιάνεται το παιδί σιγά σιγα. πως θα το ψάξω?

 

εγω στη μικρη μου ειχα ενα παρκοκρεβατο απο τα jumbo με το ψιλο διχτυ και της πηρα με 5 ευρω (αν θυμαμαι καλα, αντε να ηταν 7 το πολυ) κατι ειδικες χειρολαβες για να πιανεται και να σηκωνεται.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μια βοηθεια για τα crocs (τα εχει στο αγγλικο amazon τα κλασικα απο 9,95 και ναιιιιιι στελνει Ελλαδα!) Νουμερο 32 τι πρεπει να παρω? Πηγα σημερα και δοκιμασαμε σε φυσικο καταστημα και η σολα εγραφε c12-c13 και κατι αλλο που δεν καλοθυμαμαι νομιζω 01/11, μαμωτο εκανα βλακεια που δεν τα σημειωσα.

Το επομενο μεγεθος που αντιστοιχουσε στο 32 ηταν το 1 αλλα της ηταν τεραστιο ουτε το λουρακι δεν στεκοταν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια μου γεια σας!

 

Ηρθε την προηγουμενη εβδομαδα δεμα με MUM στο οποιο ειχα παραγγειλει και πανες. Μολις σημερα ειδα οτι τα κιβωτια των Pampers εχουν πανω ενα στικ που λεει οτι με παραγγελιες ανω των 10λιρων σου δινουν εκπτωτικο κουπονι 5 Λιρων και για λεπτομερειες να μπουμε σε αυτη την ιστοσελιδα. Το θεμα ειναι οτι αποδειξη δεν ειχε μεσα το δεμα απο κανενα καταστημα. Η αποδειξη ειναι απαραιτητη για να παρεις το εκπτωτικο κουπονι.

 

Οσες εχετε παρει δεμα MUM σας ειχαν μεσα τις αποδειξεις απο τα καταστηματα που ψωνισατε?

 

αυτοι στο MUM Active δεν βαζουν τις αποδειξεις και γενικα οτι διαφημιστικο εχουν στειλει. Ζητησε τους την επομενη να στο συμπεριλαβουν στην αποστολη

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

εγω η ξανθια να ρωτησω

διαβαζω καιρο τωρα αυτα για το MUM

ελαβα και ενα ενημερωτικο μειλ- θενκς εννοειται

και για να τα κανουμε λιανα

 

δηλαδη πληρωνοντας και το MUM ποσο σας ερχεται το κουτι οι πανες και συμφερει ρε παιδια???

 

δεν συμφερει το MUM για πανες. Τα κοριτσια αγοραζουν πραγματα που δεν στελνουν ελλαδα και βαζουν και καποιες συσκευασιες με πανες μαζι .

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

Θέλω την βοηθεια σας σε κάτι περιέργο.Κάτι φίλοι έχουνε ένα καροτσάκι maclaren για το παιδάκι τους.Το καροτσάκι όμως δεν έχει σκέπαστρο για τον ήλιο και δε το χρησιμοποιούνε.Μήπως ξέρει καμμία απο που μπορούνε να το αγοράσουνε γιατί είναι κρίμα να πάει χαμένο.Ευχαριστώ

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ Η ΖΩΗ ΜΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πλέον πως να αντιδράσω....

έχω παραγγείλει στις 26/5 απο το ecobaby.gr κάποια πράγματα, με ενημέρωσαν αρχικά ότι θα καθυστερήσουν 10 μέρες γιατί είχαν έλλειψη από καποια που ήταν στην παραγγελία,το δέχτηκα κ από τότε εξαφανισμένοι.

Δεν απαντουν σε mail κ τηλ που πήρα ήταν λες κ μιλούσα κινέζικα.

Σημείωση...'εχω ήδη πληρώσει απο 26/5 τα 60 κάτι ευρουλάκια της παραγγελίας σε καταθεση τραπεζικού λογαριασμού:cool:...

Τι μπορώ να κάνω?

9Onsp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πλέον πως να αντιδράσω....

έχω παραγγείλει στις 26/5 απο το ecobaby.gr κάποια πράγματα, με ενημέρωσαν αρχικά ότι θα καθυστερήσουν 10 μέρες γιατί είχαν έλλειψη από καποια που ήταν στην παραγγελία,το δέχτηκα κ από τότε εξαφανισμένοι.

Δεν απαντουν σε mail κ τηλ που πήρα ήταν λες κ μιλούσα κινέζικα.

Σημείωση...'εχω ήδη πληρώσει απο 26/5 τα 60 κάτι ευρουλάκια της παραγγελίας σε καταθεση τραπεζικού λογαριασμού:cool:...

Τι μπορώ να κάνω?

Mamathoma, η πρώτη μου παραγγελία από νετ ήταν απο το ecobaby.Πλήρωσα και γω γύρω στα 60ευρώ, κάποια στιγμή με παίρνει τηλέφωνο ένας άντρας(είχα μιλήσει με μία γυναίκα την πρώτη φορά που δεν καταλάβαινε και πολλά) να μου πει ότι δεν έχει τη σκόνη πλυντηρίου και θα μου στείλει το αντίστοιχο σε ταμπλέτες.Θα μου επέστρεφε "λέει" σε ένα χαρτάκι το 1μησι ευρώ διαφορά!! Εγώ του είπα ότι δεν χρειάζεται να το κάνει αυτό, σιγά το ποσό και εκέινος επέμενε ότι θα βάλει τα ψιλά στην κούτα γιατί πρέπει να κάνει κάνει σωστή δουλειά!! Δεν το επέστρεψε φυσικά και δε με νοιάζει το ποσό εννοείται!! Απλώς , η κοροιδία!! Γιατί πιθανότητα να το έκανε και σε άλλους!

Είναι πολλές οι μέρες που έχεις πληρώσει, σχεδόν μήνας και είναι αδικαιολόγητοι!! Εγώ θα τους έστελνα πιο αυστηρό μέιλ και θα συνέχιζα τα τηλεφωνήματα:mad:!

Co8Lp3.png

 

 

QkL2p3.png

Link to comment
Share on other sites

εγω στη μικρη μου ειχα ενα παρκοκρεβατο απο τα jumbo με το ψιλο διχτυ και της πηρα με 5 ευρω (αν θυμαμαι καλα, αντε να ηταν 7 το πολυ) κατι ειδικες χειρολαβες για να πιανεται και να σηκωνεται.

 

 

καλημερα σε ολες

ειχα παρει ενα παρκοκρεβατο με το διχτυ για δωρο απο τα jumbo (50 €)

αν και πολυ ομορφο (χρωματιστο με ηλιους κλπ) μολις μεγαλωσε ο ανηψιος μου πιανοταν και εβγαινε απο αυτο με κινδυνο να διαλυθει πανω του το παρκο. Εχει δικιο η συντοπιτισα Κορνιλια για τις χειρολαβες. Επισης μπορεις να χρησιμοποιησεις και τα διαφορα παιχνιδια που ειναι για να πιανονται στο καροτσι και μια χαρα κανουν την δουλεια τους οπως

http://www.amazon.co.uk/Tiny-Love-682-Coast-Stroll/dp/B000S9RF4M/ref=sr_1_5?ie=UTF8&qid=1308288696&sr=8-5

 

συγνωμη αν βγηκα εκτος θεματος

Link to comment
Share on other sites

Θέλω την βοηθεια σας σε κάτι περιέργο.Κάτι φίλοι έχουνε ένα καροτσάκι maclaren για το παιδάκι τους.Το καροτσάκι όμως δεν έχει σκέπαστρο για τον ήλιο και δε το χρησιμοποιούνε.Μήπως ξέρει καμμία απο που μπορούνε να το αγοράσουνε γιατί είναι κρίμα να πάει χαμένο.Ευχαριστώ

 

θελεις να δοκιμασεις μηπως κατι εδω ?

http://stores.ebay.co.uk/mywendyhouse/_i.html?_fsub=3425311

 

η ιδια εχει και μαγαζακι στο amazon

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...