Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Κορίτσια γεια σας!! Είναι καμιά εδώ:D?

Ηθελα να ρωτήσω κάτι: Εστειλα στο ebay μήνυμα σε μία πωλήτρια αν μπορεί να μου κάνει combined postage σε κάτι μικροπραγματάκια(7) που ήθελα και κοστίζουν 27 λίρες με μεταφορικά 10,8λ στο σύνολο. Μου είπε ότι μπορεί να μου το κατεβάσει στις 8λίρες. Καλά δεν έιναι?Πρώτη φορά ζητάω και δεν ξέρω:)!

Co8Lp3.png

 

 

QkL2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μου το δίνει στην τιμή του δικού μου μπιτν. Αυτό που θα ήταν νικητήριο αν δεν πόνταρε άλλος.(Είχα βάλει 1 πένα πάνω από το επιτρεπόμενο!!!) Μου λέει ότι είχε 2 ζευγάρια 4,5 νούμερο (το σχόλιο για την πληρωμη που είπα πριν ήταν δική μου σκέψη γιατί αυτό είχε γίνει μια άλλη φορά με 1 φορεματάκι)

 

 

Fifitsa δηλαδη στα δινει 9.99 λιρες;

Αυτο ειναι το σωστο.

Το δευτερο ζευγαρι στο ειπε σε μηνυμα γιατι δεν αναφερεται πουθενα στο auction. :?:

 

 

...

edit: δλδ αν μπινταρω και κερδισω εγω ενα προιον και μετα αρνηθω να το πληρωσω ο πωλητης δεν θα κανει καταγγελια στο ebay ?

Και μεχρι τωρα εμενα μου εχει τυχει δυο φορες και τωρα παρομοια περιπτωση η δικη σου και αν δεν κανω λαθος μια φορα και στο καλαμαρακι.

 

γι αυτο λεω οτι εγγραφονται με διαφορετικο nick και μπινταρουν για να ανεβασουν την τιμη με προοπτικη να το πουλησουν οσο μπορουν πιο ακριβα.

 

Συμβαινει πολλες φορες γι'αυτο ρωτησα αν σου ατ δινει 9.99.

Αν ναι, τοτε οντως ο πρωτος απλα αρνηθηκε να πληρωσει.

 

Κορίτσια γεια σας!! Είναι καμιά εδώ:D?

Ηθελα να ρωτήσω κάτι: Εστειλα στο ebay μήνυμα σε μία πωλήτρια αν μπορεί να μου κάνει combined postage σε κάτι μικροπραγματάκια(7) που ήθελα και κοστίζουν 27 λίρες με μεταφορικά 10,8λ στο σύνολο. Μου είπε ότι μπορεί να μου το κατεβάσει στις 8λίρες. Καλά δεν έιναι?Πρώτη φορά ζητάω και δεν ξέρω:)!

 

Εξαρταται τι ειναι αυτα που ζητησες, με ποιον τροπο τα στελνει και τι βαρος εχουν.

Link to comment
Share on other sites

Annagrig1980, αυτά που θα αγοράσω έιναι πυτζαμάκια, καπελάκι, φλις κουβέρτα και παπουτσάκια αγκαλιάς. Για το βάρος τους, μου φάινεται καλή η τιμή που μου τα άφησε και θα σταλεί με απλό ταχυδρομείο φυσικά!

Co8Lp3.png

 

 

QkL2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Συμβαινει πολλες φορες γι'αυτο ρωτησα αν σου ατ δινει 9.99.

Αν ναι, τοτε οντως ο πρωτος απλα αρνηθηκε να πληρωσει.

 

αν δλδ εγω κερδισω και αρνηθω να πληρωσω δεν θα με καταγγειλει στο εβαυ?

 

στην δικη μου περιπτωση εμφανιστηκε απο το πουθενα καποιος/καποια ( χωρις ουτε ενα αστερι) και χτυπουσε ανεβαζοντας αρκετα την τιμη.

Φυσικα ειχα βαλει οριο.Οταν σταματησα και εληξε μου προτεινε να τα αγορασω στην τιμη που ειχα δωσει εγω.

Αυτο 2 φορες.

δεν θα σε υποψιαζε?

 

edit: η δικια μου εκτιμηση ειναι οτι και ο πωλητης θελει να πουλησει πανω απο καποια τιμη γι αυτο και το κανουν μπινταροντας και ανεβαζοντας την τιμη προσπαθωντας να σε παρασυρουν

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

Koιμάστε υπναρούδες ? Καλημέραααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!

 

παρήγγειλα γιούπι!!!! πείτε μου γνώμη . http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=350464033698&var=620014424856&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

όταν παραλάβουμε κάνουμε feedbacκ;

 

Για πες εντυπώσεις όταν παραλάβεις, μ' αρέσει πολύ, εννοείται φιντμπακ άμα τη παραλαβεί......

 

μολις αποκτησα ξαδερφο στην Αγγλια (mum)!!!!!

το θεμα μου ειναι οτι πρεπει να στειλω ενα χαρτι με το ονομα μου που να φαινεται η διευθυνση αλλα ολα ειναι στο ονομα του συζυγου τωρα? να στειλω λετε του συζυγου και να εξηγω?

 

Εγώ έστειλα σκαναρισμένο το διαβατήριό μου και τον λογαριασμό του κινητού μου, μην κολλάς σε ΔΕΚΟ κτλ., στείλε κάποιον λογαριασμό όπου φαίνεσαι :wink:

 

Ναι, σανδαλοξυλο! Αλλα καπως πιο γλυκο απ'τα συνηθισμενα. Ειναι βαρυ για καλοκαιρι αλλα ουτε σετ Axe δεν παιρνεις! :D

 

Έτσι ούτε ΑΧΕ, μάλλον βρήκα το δώρο για τα γενέθλια του συζυγάτου μου:wink::wink::wink: thank you so much !!!!!!!!!

 

Νοιώθω πολύ βλάκας..... :oops:

Εχτές έκατσα και καλοσώρησα την καημενούλα τη μανουλίτσα που είναι ξένη η καημένη και δεν ξέρει καλά ελληνικά.... :!:

Καλά ρε πεστε κι εσείς τιποτα!!! "βρε ζώον fifitsa αυτός είναι απλά ένας ψυχανώμαλος που μας σπάει τα ... αντίδια"

Φίλος, εγώ έχω και κότερο. Πάμε μια βόλτα?:evil:

 

Mου έχει συμβεί και εμένα κάποιες φορές, μιλάμε για ντιπ γκάο σε τέτοια θέματα, τώρα άρχισα να ζυγίζω τους ανθρώπους σοβαρά. Μην στεναχωριέσαι βρε, σκέψου ότι έδωσες χαρά σε έναν Ασιάτη που δεν θα δεις ποτέ σου !!!!!!!!!!!!

 

Τώρα ξέρω οτι θα με κράξετε λίγο αλλά never mind...

Ρε κορίτσια γίνεται όταν κάνετε παραθέσεις και ξαναπαραθέσεις να σβήνετε και 1 κομάτι από το μηνυμα που παραθέτετε όταν είναι πολύ μεγάλο ? Γιατί είμαστε κι εμείς τα φτωχαδάκια που δεν έχουμε γρήγορο επεξεργαστή και βαραίνει πολύ το thread... Για να διαβάσω τί έγινε από κει που έμεινα εγώ και να γυρίσω σελίδες κάνω 10 ώρες και στην ουσία ο χώρος έχει καταληφθεί από επαναλήψεις.....

Ετσι κι αλλιώς τα quotακια έχουν βελάκια που τα πατάς και σε πάει στο quote που αναφέρεται αυτός που απαντάει!....

Ευχαριστώ και μη με χ_ _ _ε πολύ!!!!

 

Όπως είδες, έκανα αυτό που είπες μόλις τώρα. Μπαίνεις μέσα στο μύνημα που παραθέτεις (δηλαδή ανάμεσα στο

κείμενο πόστ
και σβήνεις τις παραγράφους/φράσεις που δεν θες να αναφερθούν.:wink:

 

Μου το δίνει στην τιμή του δικού μου μπιτν. Αυτό που θα ήταν νικητήριο αν δεν πόνταρε άλλος.(Είχα βάλει 1 πένα πάνω από το επιτρεπόμενο!!!) Μου λέει ότι είχε 2 ζευγάρια 4,5 νούμερο (το σχόλιο για την πληρωμη που είπα πριν ήταν δική μου σκέψη γιατί αυτό είχε γίνει μια άλλη φορά με 1 φορεματάκι)

 

ναι αυτο λεω οτι μετα στο δινει στην τιμη που εχεις μπινταρει.

 

μου εχει τυχει δυο φορες τυχαιοοοο?

 

edit: δλδ αν μπινταρω και κερδισω εγω ενα προιον και μετα αρνηθω να το πληρωσω ο πωλητης δεν θα κανει καταγγελια στο ebay ?

Και μεχρι τωρα εμενα μου εχει τυχει δυο φορες και τωρα παρομοια περιπτωση η δικη σου και αν δεν κανω λαθος μια φορα και στο καλαμαρακι.

 

γι αυτο λεω οτι εγγραφονται με διαφορετικο nick και μπινταρουν για να ανεβασουν την τιμη με προοπτικη να το πουλησουν οσο μπορουν πιο ακριβα.

 

Μου έτυχε πρόσφατα κάτι παρόμοιο και υποψιάστηκα ότι είναι ο ίδιος ο πωλητής που ανεβάζει τα μπιντς για το αντικείμενό του.

 

Κορίτσια γεια σας!! Είναι καμιά εδώ:D?

Ηθελα να ρωτήσω κάτι: Εστειλα στο ebay μήνυμα σε μία πωλήτρια αν μπορεί να μου κάνει combined postage σε κάτι μικροπραγματάκια(7) που ήθελα και κοστίζουν 27 λίρες με μεταφορικά 10,8λ στο σύνολο. Μου είπε ότι μπορεί να μου το κατεβάσει στις 8λίρες. Καλά δεν έιναι?Πρώτη φορά ζητάω και δεν ξέρω:)!

 

Δεν είναι και κακή τιμή για 7 αντικείμενα, ιδιαίτερα αν είναι και ογκώδη.

 

αν δλδ εγω κερδισω και αρνηθω να πληρωσω δεν θα με καταγγειλει στο εβαυ?

 

στην δικη μου περιπτωση εμφανιστηκε απο το πουθενα καποιος/καποια ( χωρις ουτε ενα αστερι) και χτυπουσε ανεβαζοντας αρκετα την τιμη.

Φυσικα ειχα βαλει οριο.Οταν σταματησα και εληξε μου προτεινε να τα αγορασω στην τιμη που ειχα δωσει εγω.

Αυτο 2 φορες.

δεν θα σε υποψιαζε?

 

edit: η δικια μου εκτιμηση ειναι οτι και ο πωλητης θελει να πουλησει πανω απο καποια τιμη γι αυτο και το κανουν μπινταροντας και ανεβαζοντας την τιμη προσπαθωντας να σε παρασυρουν

 

Ακριβώς αυτό:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια καλησπερα!ειμαι καινουργια στις ιντερνετικες αγορες.ενδιαφερομαι να αγορασω σουτιεν θηλασμου απο το http://www.nursingbra-shop.co.uk/.

οι αποριες μου ειναι οι εξης

οταν βγαλω προπληρωμενη καρτα( απο την τραπεζα κυπρου που συνεργαζομαι)θα πρεπει να την συνδεσω αμεσα στο paypal οπως διαβασα καπου;

το συγκεκριμενο σαιτ πληρωνεται με 2 τροπους world pay και google checkout.το πρωτο ειναι το paypal η κατι αλλο;για το δευτερο τι γνωριζετε;ειναι ασφαλες οσο το paypal;

οταν ζηταει card postcode και card address τι ακριβως συμπληρωνουμε στο καθε ενα;την διευθυνση και τον τ.κ. που εκδιδετε ο λογαριασμος της καρτας;

συγχωρεστε με για τις χαζες μου ερωτησεις:oops:αλλα τωρα μαθαινω....

οποια πληροφορια καλοδεχουμενη.....

ευχαριστω!!!!

 

Καλημέρα, επειδή χθες βράδυ εκανα και εγω παραγγελία απο το σαιτ, θα επιλέξεις τον "πρώτο" τρόπο world pay το οποίο μετά σου δινει τις επιλογές για καρτα, paypal, κλπ, οπότε επιλεγεις το σιγουρο ... paypal.

Στα υπόλοιπα συμπληρώνεις κανονικα δ/νση και ταχ. κωδ. που ειναι δηλωμένη η κάρτα σου και κανεις κλικ το κουτακι για το delivery info αν μένεις στην ίδια δ/νση, διαφορετικα βαζεις αυτη που μένεις. Ελπίζω να μην σε μπέρδεψα! ;)

vHVdp3.png"]vHVdp3.png[/url]
Link to comment
Share on other sites

Kαλημεεεέρα στις πρωινες!Χατζικο μου χειροτερη από μενα εισαι.;)

Μια μερα δεν μπηκα και διαβαζω ....

Καμιά ιδεα για φθηνες βαλίτσες ?

 

 

εδω η ειδικη στις βαλιτσες!!!!τι μεγεθος και σε τι τιμη περιπου???τις πιο φθηνες θα τις βρεις σε πρακτικερ-καρφουρ αλλα δεν ειναι για πολλα-πολλα(ειδικα για αεροπορικα ταξιδια),εαν θελεις κατι καλυτερο πες μου να βαλω λινκ.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, επειδή χθες βράδυ εκανα και εγω παραγγελία απο το σαιτ, θα επιλέξεις τον "πρώτο" τρόπο world pay το οποίο μετά σου δινει τις επιλογές για καρτα, paypal, κλπ, οπότε επιλεγεις το σιγουρο ... paypal.

Στα υπόλοιπα συμπληρώνεις κανονικα δ/νση και ταχ. κωδ. που ειναι δηλωμένη η κάρτα σου και κανεις κλικ το κουτακι για το delivery info αν μένεις στην ίδια δ/νση, διαφορετικα βαζεις αυτη που μένεις. Ελπίζω να μην σε μπέρδεψα! ;)

Εγώ απλά να σας πω πως είχα κάνει κι εγώ παραγγελία από το συγκεκριμένο σάιτ και έμεινα πάρα μα πάρα πολύ ευχαριστημένη. Άψογοι οι τύποι.

Ή στραβός είν' ο γιαλός, ή στραβά αρμενίζουμε! ! !:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

εδω η ειδικη στις βαλιτσες!!!!τι μεγεθος και σε τι τιμη περιπου???τις πιο φθηνες θα τις βρεις σε πρακτικερ-καρφουρ αλλα δεν ειναι για πολλα-πολλα(ειδικα για αεροπορικα ταξιδια),εαν θελεις κατι καλυτερο πες μου να βαλω λινκ.

 

Τo μεγάλο μεγεθος (να χωράει 20 κιλα για αεροπορικο ταξιδι) αλλα επειδη θα χρειαστω τρεις ψαχνω κατι οικονομικο Αν μπορεις βαλε link και για κατι καλυτερο.

Ευχαριστώ πολυ πολύ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλημεεεέρα στις πρωινες!Χατζικο μου χειροτερη από μενα εισαι.;)

Μια μερα δεν μπηκα και διαβαζω ....

Καμιά ιδεα για φθηνες βαλίτσες ?

Δεν ξέρω τι θα σου πεί το ΣΟΦΑΚΙ, στην υπογραφή του καλαμαρακίου υπάρχει το www.valitsa.gr, ρίξε μια ματιά.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι θα σου πεί το ΣΟΦΑΚΙ, στην υπογραφή του καλαμαρακίου υπάρχει το www.valitsa.gr, ρίξε μια ματιά.

 

Σ'ευχαριστω, τις ειδα αλλα δυστυχως πρεπει να προσανατολιστω σε κατι πιο οικονομικο οποτε κι οχι επωνυμο.

Ασχετο αλλα το amazon στελνει καποια παιδικα crocs οχι ομως σε ολα τα μεγεθη

Σε εικονικο καλαθι που εκανα στελνει αυτο το σχεδιο στο μεγεθος 1 αλλα οχι στο 10 : Δειτε το κι εσεις οι παλιες μην κανω λαθος και τζαμπα η χαρα:-)

edit ξαναβαζω το link γιατι εκανα βλακεια

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0014CM85I/ref=s9_simh_gw_p309_d0_i1?pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_s=center-2&pf_rd_r=04592P7VVT7QNHF8QWJA&pf_rd_t=101&pf_rd_p=467128533&pf_rd_i=468294

Link to comment
Share on other sites

Στέλλα, βάλε στην αναζήτηση, πάνω δεξιά, την λέξη τραμπολίνο και δες τι έχει γραφτεί, πέρα από τα δικά σου. Κάτι αναφέρεται από άλλα μέλη, λίγο παλιότερα.

 

ΥΓ Το σκέφτηκες σοβαρά το τραμπολίνο ? Εμένα μου το αναφέρει η κόρη μου και κάνω τον κινέζο, άντε μωρέ της λέω, αυτά σπάνε και χτυπάνε τα παιδιά τα κεφάλια τους πολύ, ε μαμά, μου λέει, όχι και πάντα, καμιά φορά συμβαίνουν αυτά.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Τo μεγάλο μεγεθος (να χωράει 20 κιλα για αεροπορικο ταξιδι) αλλα επειδη θα χρειαστω τρεις ψαχνω κατι οικονομικο Αν μπορεις βαλε link και για κατι καλυτερο.

Ευχαριστώ πολυ πολύ!

 

 

οχι οικονομικες δεν ειναι αυτες που θα σου δειξω,ειναι ομως παρα πολυ καλες.το σαιτ ειναι

 

 

http://www.z-mall.gr/homepage/?lang=el

 

 

δεν εχω ψωνισει ποτε,τυχαια το βρηκα.οι βαλιτσες που ηθελα να σου δειξω ειναι οι kipling αλλα απο οτι ειδα σημερα τις εχει -20% εκπτωση ενω πριν 4 μερες τις ειχε μιση τιμη :-(

 

http://www.z-mall.gr/balitses--taxidiotikoi-sakoi-/pl/?did=10427&iid=10239〈=el&a_4e=10650

 

 

αλλα και αυτη η delsey ειναι στα "κυβικα" που θελεις(απο αποψη χωρητικοτητας)

 

http://www.z-mall.gr/delsey-00-0311740-00-9r/pd/?iid=13724〈=el&did=10427&a_4c=10648&pn=1&pvid=38278

 

 

η delsey αυτη οταν βγηκε πρωτη φορα το 2005 ειχε 200 ευρω αρχικη αλλα επειδη εχει καταργηθει οτι εχει απομεινει την εχουν βαλει σε μειωμενη τιμη.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στέλλα, βάλε στην αναζήτηση, πάνω δεξιά, την λέξη τραμπολίνο και δες τι έχει γραφτεί, πέρα από τα δικά σου. Κάτι αναφέρεται από άλλα μέλη, λίγο παλιότερα.

 

ΥΓ Το σκέφτηκες σοβαρά το τραμπολίνο ? Εμένα μου το αναφέρει η κόρη μου και κάνω τον κινέζο, άντε μωρέ της λέω, αυτά σπάνε και χτυπάνε τα παιδιά τα κεφάλια τους πολύ, ε μαμά, μου λέει, όχι και πάντα, καμιά φορά συμβαίνουν αυτά.

 

http://www.amazon.co.uk/Intex-Recreation-Jump-Castle-Bouncer/dp/B002RXHW6S/ref=sr_1_13?ie=UTF8&qid=1307876275&sr=8-13

 

αυτο τι λεει???

ο δικος μου μολις παει στο εξοχικο παει στην πλατεια και κανει καθε μερα 3-4 φορες βαλε απο 2 ευρω....λεω να του παρω ενα!!!

Link to comment
Share on other sites

τα εχω διαβασει πιο παλια ειναι και καποιος που πουλαει αλλα μου φαινεται ακριβουτσικος

αμα τη γλυτωσουμε με κανενα bounce castle καλα θα ειναι

καλυτερα να μπαινουν ενας ενας τα δικα μου στην αυλη παρα 40 μαζι στην πλατεια

Link to comment
Share on other sites

Καλό το κόνσεπτ του παππού ...... είναι εκείνοι οι πρηκτικοί που έχεις αναφέρει ? Αν ναι, βουρ στον παππού:rolleyes::rolleyes::rolleyes: 2 ευρώ 4 φορές την ημέρα, δεν συμφέρει με τίποτα, έχεις δίκιο.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Έχω σταμπάρει αυτά τα φανελάκια

[url=http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=290572562508&ssPageName=STRK:MEWAX:IT][/url]http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=290572562508&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

και είμαι προετοιμασμένη να τα χτυπήσω. Λέω πολύ καλή τιμή για New Without Tags, μόλις τώρα είδα ότι είναι used but as new condition!!!!

 

Αυτό δεν είναι ψευδής περιγραφή ?

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Καλό το κόνσεπτ του παππού ...... είναι εκείνοι οι πρηκτικοί που έχεις αναφέρει ? Αν ναι, βουρ στον παππού:rolleyes::rolleyes::rolleyes: 2 ευρώ 4 φορές την ημέρα, δεν συμφέρει με τίποτα, έχεις δίκιο.

 

χιχιχιχιχι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!! Μετά τύρου και αχλαδιού μπήκα να σας δω αλλά ήδη με φωνάζουν τα καμάρια μου......

πολύ πολύ γρήγορα να σας πω ότι η παραγγελία από το emanaviko.gr αφίχθη στην ώρα της χτες, ευγενέστατος ο νεαρός και όλα μια χαρά πακεταρισμένα και φρεσκότατα.

σας ευχαριστώ για την πρόταση και καλά μαγειρέματα!!! aggelomariaki δίκιο είχες!!!

 

chatzico....δίκιο έχεις, αυτό δεν θα έπρεπε να μην το έχει επιτρέψει το ebay?? λέω εγώ.....γιατί στην ουσία είναι αντικρουόμενες περιγραφές.......

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάρες μου ευχαριστώ που quotαρετε με συντομίες!!! Το καθυστερημένο μου pc σας είναι υπόχρεο!!!!

Για την 2η προσφορά αυτό που λέτε οτι ίσως γίνετε επίτηδες ισχύει σίγουρα. Είναι όμως και φορές που όντως κάτι μπορεί να παίζει άλλο οπότε νομίζω οτι πρέπει να αξιολογεί κανείς και να πράτει κατά περίπτωση...

Τώρα αν θα κάνει καταγγελία ο πωλητής στον νικητή κλπ είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο.... (και αμα δεν πληρώνει προβλημά του!!!)

Πάντως επειδή και γω έχω κάνει τις πατάτες μου στο ebay, μια φορα χτύπησα 1 μπουφανάκι απο Αμέρικα πριν ρωτήσω αν στέλνει Ελλάδα (εληγε σε 50'') αν και το έγραφε στην περιγραφή no international bidders,την οποία όμως δεν είχα διαβάσει γιατί ήθελα να το χτυπήσω και δεν προλάβαινα.... Ετσι του ζήτησα ευγενικά συγνώμη και αν ήθελε να το στείλει οκ αλλιώς να το δώσει στον runner up (επιλαχόντα.) Ετσι και έγινε.....

Όταν γνωρίζεις πώς να κινηθείς για να μην κάνεις μια κατάσταση χειρότερη, είναι προς ωφελός σου... !!

QsCvp2.png
Link to comment
Share on other sites

chatzico....δίκιο έχεις, αυτό δεν θα έπρεπε να μην το έχει επιτρέψει το ebay?? λέω εγώ.....γιατί στην ουσία είναι αντικρουόμενες περιγραφές.......

 

Καλά που δεν το χτύπησα, γιατί θα σπαζόμουν μετά, και να άντε μυνήματα και άντε λόγια κλπ. Δεν βλέπω πάντως να τα παίρνει και κάποιος.

 

Κοριτσάρες μου ευχαριστώ που quotαρετε με συντομίες!!! Το καθυστερημένο μου pc σας είναι υπόχρεο!!!!

Για την 2η προσφορά αυτό που λέτε οτι ίσως γίνετε επίτηδες ισχύει σίγουρα. Είναι όμως και φορές που όντως κάτι μπορεί να παίζει άλλο οπότε νομίζω οτι πρέπει να αξιολογεί κανείς και να πράτει κατά περίπτωση...

Τώρα αν θα κάνει καταγγελία ο πωλητής στον νικητή κλπ είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο.... (και αμα δεν πληρώνει προβλημά του!!!)

Πάντως επειδή και γω έχω κάνει τις πατάτες μου στο ebay, μια φορα χτύπησα 1 μπουφανάκι απο Αμέρικα πριν ρωτήσω αν στέλνει Ελλάδα (εληγε σε 50'') αν και το έγραφε στην περιγραφή no international bidders,την οποία όμως δεν είχα διαβάσει γιατί ήθελα να το χτυπήσω και δεν προλάβαινα.... Ετσι του ζήτησα ευγενικά συγνώμη και αν ήθελε να το στείλει οκ αλλιώς να το δώσει στον runner up (επιλαχόντα.) Ετσι και έγινε.....

Όταν γνωρίζεις πώς να κινηθείς για να μην κάνεις μια κατάσταση χειρότερη, είναι προς ωφελός σου... !!

Σωστό αυτό, πολύ σωστό, γιαυτό είναι καλό να αναφέρουμε abnormal γεγονότα που μας έχουν συμβεί, για να μαθαίνουμε:rolleyes::rolleyes:

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

μετα απο ποσο χρονο σου ερχεται αυτη η 2η προσφορα?

δε θα γινει αμεσα να φανταστω

Μερικές φορές έρχεται και μετά από 2 βδομάδες ενώ άλλες, όπως με τα παπουτσάκια, αμέσως. Εξαρτάται από τη αιτία που δηλώνει ο πωλητής λόγω της οπίας σου δίνεται η 2η ευκαιρία! Σε κάθe περίπτωση υπάρχει ένα εύλογο χρονικό περιθώριο για να αποφασίσεις τί θα κάνεις (αυτό μάλλον το θέτει το ebay) το οποίο λήγει άμεσα κι έτσι αποδεσμεύεται και το αντικείμενο ώστε να μπει ξανά σε listing...

QsCvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...