Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

εγω αυτο που βλεπω μεχρι τωρα ειναι ολοι να σκίζονται τιγκα ευγένεια κ απαντηση αμεση γιατι φοβουνται τα feedback.

την ιδια στιγμη βλεπω εναν πωλητή να με αγνοει απο την πεμπτη κ το λαμβανω σαν να με αγνοει για να πληρώσω ολοκρηρο το ποσο.

κ παει εκει το μυαλο μου γιατί δεν μπορω να φανταστω εναν πωλητη που τελειώνουν πανω απο 10 δημοπρασίες την ιδια ωρα να μην μπει να δει τι γινετε.

ετσι λοιπον οπως αναρωτήθηκα εγω ..καλα δεν φοβάται τα φηντβακ ετσι ειπα να το στειλω.

κιαν ηθελα να τον απειλήσω θα το έστελνα δεν θα ρώταγα πρωτα εδω.

απειλη δεν ηταν ,τωρα αν εσενα σου φάνηκε απειλή κ τι θα εκανες εσυ αυτο ειναι ενα αλλο θεμα.

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Bρε Πεταλουδίτσα, άνθρωπος είναι, μπορεί κάτι να του έχει συμβεί, μπορεί να μην είναι ονλάιν συνέχεια, δεν θυμάμαι καλά αλλά δεν έχει και ebay shop, για να έχει πολύ συχνή παρουσία.

 

Σίγουρα είναι προσωπικό σου θέμα πως θα επικοινωνήσεις και τι θα γράψεις στον κάθε πωλητή, απλά ένα μύνημα 'Πως θα σου φαίνονταν 3 αρνητικά φιντμπακ' ακούγεται κάπως, σε εμένα τουλάχιστον.

 

Εξ' αλλου, από την στιγμή που αρχικά ζήτησες να σου αναφέρει την έκπτωση για την συνδυασμένη αποστολή και εκείνος δεν σου απάντησε και εσύ παρόλαυτά μπιντάρισες, ανέλαβες ένα ρίσκο. Π.χ τα μεταφορικά σου σε σύνολο είναι 8,65, εκείνος μπορεί να σου έλεγε ότι θα στα δώσω με 8, καμιά ιδιαίτερη έκπτωση δηλαδή. Μπορεί επίσης, ο συγκεκριμένος να ελέγχει τις πωλήσεις του 1-2 φορές την εβδομάδα, δεν φαίνεται να ασχολείται επαγγελματικά με τις πωλήσεις στο ebay.

 

Επίσης, να σου πώ οτι δεν κατάλαβα το απαπα που γράφεις. Ειλικρινά.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

βρηκα ενα ωραιο σαιτ

για δειτε

 

http://www.kefitoys.com/portal/2009-03-29-10-15-35

Βρε ζουζού, το ανέφεραν στην προηγούμενη σελίδα νομίζω ;) φαίνεται όντως καλό, από το λίγο που το κοίταξα.:wink:

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βρηκα ενα ωραιο σαιτ

για δειτε

 

 

http://www.kefitoys.com/portal/2009-03-29-10-15-35

 

 

Νομιζω οτι ειναι αρκετα ακριβο ενα φουσκωτο ατυτοκινητακι που ειχα παρει του μικρου 15 ? περσυ απο το Dia το εχει 29,90 μεγαλη διαφορα.....ακριβως το ιδιο!

9newp3.png8dIOp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια

κάτι έχω κάνει στραβά ή συμβαίνει και σε εσάς, στη μηχανη αναζήτησης ebay δε μου ενφανίζει καθόλου τα κουτάκια των επιλογών:mad::???::(

πείτε αν ξέρετε γιατί;; λέτε να άλλαξα εγώ κάτι στις ρυθμίσεις και το αποθήκευσε

για να καταλαβετε μπαίνω να διαγραψω απο λίστα και δεν μπορώ ή ας υποθέσουμε ότι κανω αναζήτηση για διαθέσιμα σε Ελλάδα δεν έχει κουτακι επιλογής

παραλάβαμε χθες και πλέει σε πελάγη ευτυχίας η μικρή το παρακάτω:

σε ροζ :-P:razz::-P:razz:

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=120704376513&var=420027480358&ssPageName=STRK:MEWNX:IT#ht_3185wt_913

είναι με μια λέξη τέλειο αλλά πήρα το 5-6 και η μικρή είναι 4.5 και της κάνει ακριβως και δεν ειναι παχουλό παιδάκι!!!

οκ ας το φορέσει φέτος.. αλλά έχετε το νου σας με τα μεγέθη στα ντίσνευ

 

 

stella και εμένα ακριβό μου φαίνεται είχα πάρει αυτο εδώ http://www.kefitoys.com/portal/products?page=shop.product_details&flypage=ilvm_fly2_orange.tpl&product_id=5910&category_id=274 μόνο 10 ευρώ αλλα και στα άλλα βλέπω διαφορες

Επεξεργάστηκαν by pondicaki
ψ
Link to comment
Share on other sites

έκανα εντιτ να συμπληρώσω κάτι δεν έπρεπε;; κάτι μου γράφει άτω απο το μήνυμα

 

πάντως έχω φρικάρει :confused::confused::confused: με έχει κολλήσει το ebay με τα κουτάκια και σήμερα βρήκα λίγο χρόνο!!

Link to comment
Share on other sites

Βρε ζουζού, το ανέφεραν στην προηγούμενη σελίδα νομίζω ;) φαίνεται όντως καλό, από το λίγο που το κοίταξα.:wink:

 

ωχ σορρυ

ε δε σας προλαβαινω πια

διαβαζω διαβαζω

χαθηκα

 

 

!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

αντε ρε παιδια εμας την πισινα που πηραμε περσι 40 την εχει 24

καλα τρελλο τζαμπο θα πεσει μου φαινεται!

Link to comment
Share on other sites

α ναι χθες βράδυ πήρα αυτή εδώ με 50% έκπτωση απ ότι είδα ισχυει ακόμη

αν θέλετε τσαντούλα ρίξτε μια ματιά

http://cgi.ebay.co.uk/PRINCESS-DISNEY-Roses-Backpack-Rucksack-Bag-SWEET-NEW-/120714544490?pt=UK_Girls_Accessories&hash=item1c1b25c56a#ht_2837wt_906

 

 

καμιά ιδέα τι τρεχει με το μενου του ebay και τα κουτάκια! δεν μπορώ νακάνω σελεκτ :cry::cry:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω αυτο που βλεπω μεχρι τωρα ειναι ολοι να σκίζονται τιγκα ευγένεια κ απαντηση αμεση γιατι φοβουνται τα feedback.

την ιδια στιγμη βλεπω εναν πωλητή να με αγνοει απο την πεμπτη κ το λαμβανω σαν να με αγνοει για να πληρώσω ολοκρηρο το ποσο.

κ παει εκει το μυαλο μου γιατί δεν μπορω να φανταστω εναν πωλητη που τελειώνουν πανω απο 10 δημοπρασίες την ιδια ωρα να μην μπει να δει τι γινετε.

ετσι λοιπον οπως αναρωτήθηκα εγω ..καλα δεν φοβάται τα φηντβακ ετσι ειπα να το στειλω.

κιαν ηθελα να τον απειλήσω θα το έστελνα δεν θα ρώταγα πρωτα εδω.

απειλη δεν ηταν ,τωρα αν εσενα σου φάνηκε απειλή κ τι θα εκανες εσυ αυτο ειναι ενα αλλο θεμα.

 

Πεταλουδιτσα δεν νομιζω οτι εχεις δικιο.

Οταν σελνεις μηνυμα και πατας το κουμπι "υποβολη" σου βγαινει ενα μηνυμα που λεει θα λαβετε απαντηση σε 24-48 ωρες (οταν οι μερες ειναι εργασιμες).

Κι'εμενα μου χτυπησε πολυ ασχημα αυτο που εγραψες με το feedback.

Δεν εχουμε πολυ καλη φημη στην Αγγλια και ισως οχι παντα αδικα.

Συμφωνω 100% με Chatzico και Kalamaraki και μην πεις "τι θα εκανες εσυ αυτο ειναι ενα αλλο θεμα" ουτε "απαπαπαπα"

Μπηκες και εγραψες το προβλημα σου αναμενοντας απαντηση. Αν αυτη δεν συμφωνει με το σκεπτικο σου οφειλεις να τη δεχτεις. Να ξερεις οτι ο παραληπτης κακοβουλων μηνυματων, απειλητικων ή προσβλητικων εχει δικαιωμα να κανει report στο ebay και θα βγεις εσυ χαμενη.

Φιλικα παντα στο λεω.

Ξανασκεψου τα λιγο γιατι δεν μπορει 3 ανθρωποι να εκλαβαμε ΟΛΟΙ στραβα αυτο που ηθελες να πεις.

Link to comment
Share on other sites

Πάλι αμάρτησα για το παιδι μου.... Έχω χτυπήσει στο ΕΒΑΥ 2 ζαυγαράκια clarks σε τιμή "ούτε του παπά"

Η πριγκηπισσα Σιση θα χαρεί πολύ αν κερδίσω, τί να έκανα η δόλια μάνα? Να μην τα χτυπούσα?

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=250832351193&ssPageName=STRK:MEBIDX:IT

 

Δεν πειραζει κοριτσακι μου.

Σ'αυτο το νουμερακι βρισκεις ευκολα. :D

Τουλαχιστον πηρες το αλλο!

Link to comment
Share on other sites

Η πρωτη ερωτηση ηταν μια ωρα πριν τελειώσει η δημοπρασία. Δεν απαντησε κ μπινταρα. Τωρα της λεω απαντησε μ για να πληρωσω. Τιποτα. Πηρα ενα καπελο,μαγιο,φουστα μπλουζα.

 

εγω ειχα παρει αρχικα ενα

της λεω θα περιμενεις 3 μερες γιατι θελω να μπινταρω και σε αλλα

ωραια μου λεει θα σου κανω οτι καλυτερο μπορω

τελικα σε 3 κομματια, φουστα μπλουζα σορτς 17 λιρες με χρεωσε 4,75 οποτε ικανοποιητικα ητανε

 

γενικα απανταει οποτε περιμενε την

 

 

συεχιζω γιατι τωρα τα θυμαμαι

απο τα 3 τα 2 ελεγαν τα υπολοιπα δωρεαν (πρεπει να ηταν λαθος της μαλλον...τεσπα)

 

μου στελνει το ινβοις δε θυμαμαι τωρα τιμη...της λεω

 

Hi Lou, I am not very pleased with the delivery cost. Since you mentioned that the rest items are free, I have to pay at least one item for free...I saw that delivery is signed-for, that is OK but again not mentioned. Before pay you I wanted to sent you this message. If you do not agree with me , OK.

 

μου απανταει

i have given you 2 options of delivery, priority with tracking or standard airmail - these are actual postage costs, I haven't put anywhere in my listing that I will send additional items free??

 

εγω δεν ειχα δει 2 option που λεει και της εστειλα το κομματι που ελεγε με Free post και απορησε και η ιδια

μετα μου εστειλε το τελικο ινβοις και τελειωσε το θεμα μας

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα παρει αρχικα ενα

της λεω θα περιμενεις 3 μερες γιατι θελω να μπινταρω και σε αλλα

ωραια μου λεει θα σου κανω οτι καλυτερο μπορω

τελικα σε 3 κομματια, φουστα μπλουζα σορτς 17 λιρες με χρεωσε 4,75 οποτε ικανοποιητικα ητανε

 

γενικα απανταει οποτε περιμενε την

 

Απο εσενα την ειχα δει αυτη κ για να σου πω την αληθεια επειδη ηταν δοκιμασμενη μπινταρα.

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

διαβασε οτι εγραψα απο πανω, υπομονη μεχρι δευτερα , δε νομιζω οτι θα σου ζητησει παραπανω, μη βιαζεσαι

 

 

......δε μου εχει δωσει φιντμπακ......θα της στειλω μαιλακι χοχοχοχο

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Την απαντηση μου στο ερωτημα μου την πηρα το πρωι απο 2 κοπελες.δεν ηξερα, ρωτησα, μου απαντησαν ευγενικα, τελειωσε. Τωρα του τυπου μηνηματα εχει δικιο η ταδα κ η ταδε δεν εχουν νοημα κ δεν βρισκω τον λογο που γραφονται. Το θεμα εχει ληξει λοιπον κ δεν καταλαβαινω τον λογο που ασχοληστε ακομα κ σπαταλατε τον πολυτιμο χρονο σας με κατεβατα. Χαλαρωστε λοιπον.

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

ελπιζω δεν απευθυνεσαι σε μενα

εγω σου εβαλα την αλληλογραφια

ειχα λιγο θεματακι μαζι της οπως βλεπεις αλλα επιλυσιμο στο τελος

και μετα απο 2 μερες ξαναπαραγγειλα απο αυτην

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

και αυτη την εχω για πυζαμουλες

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=200610112853&var=500018613942&ssPageName=STRK:MEWAX:IT#ht_500wt_922

πιο φτηνη απο το πυζαμουλη εδω εδεσματακι!

και μου εχει κανει παρα πολυ καλο combined postage σε 3 πραματακια (το ενα χειμωνιατικη φορμα και αρα βαρυ)

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

ελπιζω δεν απευθυνεσαι σε μενα

εγω σου εβαλα την αλληλογραφια

ειχα λιγο θεματακι μαζι της οπως βλεπεις αλλα επιλυσιμο στο τελος

και μετα απο 2 μερες ξαναπαραγγειλα απο αυτην

 

οχι γατούλα δεν απευθύνομαι ε σένα.θα λυθει κ το δικο μας ελπιζω,πολυ πολυ να πληρωσω 8 λιρες.

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Την απαντηση μου στο ερωτημα μου την πηρα το πρωι απο 2 κοπελες.δεν ηξερα, ρωτησα, μου απαντησαν ευγενικα, τελειωσε. Τωρα του τυπου μηνηματα εχει δικιο η ταδα κ η ταδε δεν εχουν νοημα κ δεν βρισκω τον λογο που γραφονται. Το θεμα εχει ληξει λοιπον κ δεν καταλαβαινω τον λογο που ασχοληστε ακομα κ σπαταλατε τον πολυτιμο χρονο σας με κατεβατα. Χαλαρωστε λοιπον.

 

Εγώ πάλι χωρίς καμία κακιά διάθεση, δεν αισθάνθηκα ότι κάποιος προσπάθησε να δώσει σε κάποιον δίκιο, απλά δόθηκαν γενικές συμβουλές πάνω στην δική σου περίπτωση χωρίς όμως να θέλουν να θίξουν κάποιον.

Όποτε προσωπικά βρήκα πολύ χρήσιμα τα κατεβατά, γιατί περιέχουν συμβουλές και δεν νομίζω πως αξίζει να λες ότι τα κορίτσια σπαταλάνε το χρόνο τους :wink:!

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι ετσι αισθανθηκα. Ενδιαφερει κανεναν;

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Την απαντηση μου στο ερωτημα μου την πηρα το πρωι απο 2 κοπελες.δεν ηξερα, ρωτησα, μου απαντησαν ευγενικα, τελειωσε. Τωρα του τυπου μηνηματα εχει δικιο η ταδα κ η ταδε δεν εχουν νοημα κ δεν βρισκω τον λογο που γραφονται. Το θεμα εχει ληξει λοιπον κ δεν καταλαβαινω τον λογο που ασχοληστε ακομα κ σπαταλατε τον πολυτιμο χρονο σας με κατεβατα. Χαλαρωστε λοιπον.

 

Εγώ πάλι χωρίς καμία κακιά διάθεση, δεν αισθάνθηκα ότι κάποιος προσπάθησε να δώσει σε κάποιον δίκιο, απλά δόθηκαν γενικές συμβουλές πάνω στην δική σου περίπτωση χωρίς όμως να θέλουν να θίξουν κάποιον.

Όποτε προσωπικά βρήκα πολύ χρήσιμα τα κατεβατά, γιατί περιέχουν συμβουλές και δεν νομίζω πως αξίζει να λες ότι τα κορίτσια σπαταλάνε το χρόνο τους :wink:!

 

Εγω παλι ετσι αισθανθηκα. Ενδιαφερει κανεναν;

 

 

Μerci!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι ετσι αισθανθηκα. Ενδιαφερει κανεναν;

 

Προσωπικά το τι αισθάνεσαι εσύ μου είναι εντελώς αδιάφορο και δεν με ενδιαφέρει.

Άλλά όταν θα διαβάζω ανακρίβειες και υπερβολές θα γράφω κι εγώ το τι αισθάνομαι και ας μην ενδιαφέρει κανέναν :rolleyes:!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...