Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Καλησπερα σας!

Μου ηρθαν τα κροκς απο χονγκ κονγκ μια χαρα ολα εκτος οτι ειναι μεγαλα.

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=140550311461&var=440019149009&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

Του εστειλα μηνυμα για να του πω οτι αν και εχει πινακα με μετρησεις το 9-10 που αντιστοιχει στα μετρα μας ειναι πολυ μεγαλο.Πληροφοριακα ολα αυτα γιατι θα το αναφερω και στο φιντμπακ.

Και αυτος μου απαντησε αυτο

Thanks for letting me know that the shoes arrived, and feel sorry that the shoes did not fit, you know the size 8-9 will be only with inner length 16 cm, so it will not fit the 17 cm foot length, the size 10-11 is the closest size that you child could be wear it, would you mind keep it for her next year, in my size I can refund $2 for any inconvenience caused, would it be possible?

You are also welcome to contact us about more solutions.

Kindest Regards

 

Εγω δεν ζητησα να μου κανει ριφαουντ τιποτα... τι να του πω τωρα?

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εχει παρει καμια πανες κ μωρομαντηλα απο το amazon/.Αν ευχαρηστημενη?Μεταφορικα τελωνεια κ.λ.π. τι γινεται?

<<φυσης ουδεν ποιει ματην>>

αν ητανε η γνωση ψωρα θα θηλαζε ολη η χωρα

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ! λες να μου βγει σαβατογεννημενος;;;:-D:grin: Νιωθω παντως οτι θα παρω ολο τον μηνα, θα δουμε!!

 

Και εγώ έτσι περίμενα αλλά ο Πρίγκηψ άλλα αποφάσισε. Μάλιστα την επομένη είχα ραντεβού για τοκετό με τεχνητούς πόνους και έσκασε μύτη την προηγούμενη το βράδυ! Αποφάσισε μόνος του πότε θα βγει το καμάρι μου;)

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εχει παρει καμια πανες κ μωρομαντηλα απο το amazon/.Αν ευχαρηστημενη?Μεταφορικα τελωνεια κ.λ.π. τι γινεται?

 

Έχουμε ξαναπεί ό,τι το άμαζον έχει σταματήσει να στέλνει πάνες στην Ελλάδα. Μόνο μέσω ΜUM μπορείς να παραγγείλεις.

Μωρομάντηλα στέλνει. Ευχαριστημένες είμαστε, ανάλογα τι μωρομάντηλα παραγγέλνεις. Τα πάμπερς sensitive πχ. είναι τα ίδια με αυτά που κυκλοφορούν εδώ.

Αν επιλέξεις πωλητή το Άμαζον, έχει δωρεάν μεταφορικά για παραγγελίες πάνω από 25 λίρες, στα περισσότερα προιόντα του.

Τελωνείο δεν παίζει εφόσον φυσικά μιλάμε πάντα για το http://www.amazon.co.uk

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Διαφημίσεις

Κοριτσια sorry για το off topic αλλα θα το αποτολμησω...

Θελω να βρω μακιγιεζ για τη βαφτιση της μπουμπους μου το Σεπτεμβριο...αν ξερετε καμια στειλτε πμ (αν παιρνει πανω απο 50ευρα ΜΗΝ μου στειλετε πμ:oops:)

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό μήνυμα απο georkost viewpost.gif

καλημερα!!!

χθες παρελαβα απο www.houseoffraser.com ..σε 3 μερες..10 λιρες μεταφορικα... κ παρελαβα αυτο

 

http://www.houseoffraser.co.uk/Tommy...d.html?cgid=03

 

 

εμεινα πολυ ευχαριστημενη κ με βλεπω κ για δευτερη παραγγελια(ο αντρας μου δεν ξερω τι θα κανει....:rolleyes::rolleyes::rolleyes:)

 

Αυτό μεχρι τώρα δεν έστελνε Ελλαδα.Εκτός και αν το πήρες μέσω MUM

Link to comment
Share on other sites

εγω πηρα αυτους

http://www.beautyathome.gr/en/nyfika-xtenismata-nyfika-makigiaz.html

κουρεμα βραδινο χτενισμα εγω, χτενισμα και οι δυο κοπελες μου, και μακιγιαζ βραδινο εγω

ολα μου ειχαν βγει γυρω στα 180 αν θυμαμαι. Περασαν και 2 χρονια. Παρε ενα τηλεφωνο θα σου πουν....

Link to comment
Share on other sites

Βρε καλαμάρι, αυτό που έβαλα λινκ, δεν έχεις πάρει το ίδιο σε πιο μικρό????

Για το κάθισμα πίσω πλάκα έκανα.. Σιγά μην έβαζα το 4χρονο να πάει βόλτα το 20 μηνών αδερφό της...

Άρα όπως καταλαβαίνεις γάτα, και εγώ 2 πρέπει να πάρω.. Άστα βράστα...

 

Nαι βασικά εγώ πηρα αυτό!

 

Σορυ..:oops:.δεν κατάλαβα οτι εκανες πλακα...χε χε

Παντως φρονιμοτερο να το δοκιμασετε πρωτα σαν μεγεθος...καλα τα λεει το γατονι ειναι αναλογα το παιδι.

 

ναι συμφωνω απλως δεν χρειαζονται φουσκωμα οι λαστιχενιες.Δεν υπαρχει προβλημα η μεγαλη μου κορη το ειχε εως τα 5 χωρις προβλημα.

Εχουμε ποδηλατα για ολες τις ηλικιες τοσα που εχουμε κανει διατριβη.

 

Θα διαφωνίσω.... Μετά απο ενδελεχη συζητηση με ενα φιλο ποδηλάτη, μου απαγόρεψε να παρω με πλαστικες ροδες σαν των μπεμπέ ποδηλάτων για λογους κραδασμων, κινησης/δυναμης ποδιου κτλπ.Αφου το παιδι μου ειπε ειναι πανω απο 10κιλά καλυτερα ειναι οι λαστιχένιες που φουσκώνουν. Δεν ειμαι ειδημων και για αυτο ρωτησα αλλα αυτη ειναι η δικη μου γνωμη.

 

Παιδικά παπούτσια προσπαθώ να αγοράσω. Που αλλού μπορώ να βρω UMI σε καλές τιμές & να τα στέλνουν Ελλάδα;

 

Στο http://www.ebay.co.uk θα βρεις αρκετά και νομιζω και στη λιστα μας στην υπογραφή του μέλους chatzico θα βρεις..

 

Καλησπερα σας!

Μου ηρθαν τα κροκς απο χονγκ κονγκ μια χαρα ολα εκτος οτι ειναι μεγαλα.

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=140550311461&var=440019149009&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

Του εστειλα μηνυμα για να του πω οτι αν και εχει πινακα με μετρησεις το 9-10 που αντιστοιχει στα μετρα μας ειναι πολυ μεγαλο.Πληροφοριακα ολα αυτα γιατι θα το αναφερω και στο φιντμπακ.

Και αυτος μου απαντησε αυτο

Thanks for letting me know that the shoes arrived, and feel sorry that the shoes did not fit, you know the size 8-9 will be only with inner length 16 cm, so it will not fit the 17 cm foot length, the size 10-11 is the closest size that you child could be wear it, would you mind keep it for her next year, in my size I can refund $2 for any inconvenience caused, would it be possible?

You are also welcome to contact us about more solutions.

Kindest Regards

 

Εγω δεν ζητησα να μου κανει ριφαουντ τιποτα... τι να του πω τωρα?

 

Ουσιαστικά να σε ευχαριστησει θελει για την ταλαιπωρια με το νουμερο....

Και προτιμά αυτο παρα να του τα στειλεις πισω πχ και να ξαναστέλνεις...

Δες τι θες και απαντα του.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εχει παρει καμια πανες κ μωρομαντηλα απο το amazon/.Αν ευχαρηστημενη?Μεταφορικα τελωνεια κ.λ.π. τι γινεται?

 

Οπως σου απάντησαν το http://www.amazon.co.uk αγγλιας σαν πωλητης ο ιδιος ΔΕΝ στελνει πια πανες παρα μονο μωρομάντηλα και αυτα οχι ολα καποια συγκεκριμένα.

 

Πριν κανεις οτιδηποτε και μετά χτυπας το κεφαλακι σου

 

διαβασε σε παρακαλώ εδώ! για να μάθεις αν δεν ξερεις πως επιλέγουμε πωλητή το αμαζον γιατι στο αμαζον υπάρχουν και αλλοι πωλητες περα του ιδιου οι οποιοι ομως χρεώνουν τρελλα μεταφορικα συνηθως..

 

Επισης καλο ειναι να διαβάσεις ολη την ενοτητα αυτή αν δεν εχεις εμπειρια απο αγορές μεσω ιντερνετ για να εισαι προετοιμασμένη και να μη κανεις γκάφες.

 

Οτι αλλο χρειαστεις , αφου διαβασεις εδώ ειμαστε.

 

Link to comment
Share on other sites

Θα διαφωνίσω.... Μετά απο ενδελεχη συζητηση με ενα φιλο ποδηλάτη, μου απαγόρεψε να παρω με πλαστικες ροδες σαν των μπεμπέ ποδηλάτων για λογους κραδασμων, κινησης/δυναμης ποδιου κτλπ.Αφου το παιδι μου ειπε ειναι πανω απο 10κιλά καλυτερα ειναι οι λαστιχένιες που φουσκώνουν. Δεν ειμαι ειδημων και για αυτο ρωτησα αλλα αυτη ειναι η δικη μου γνωμη.

 

στην μεγαλη μου κορη ειχαμε ενα ποδηλατο με πλαστικες και την εκανε δωρο η νονα της ενα με λαστιχενιες.Με τις λαστιχενιες κατλεηξε μετα απο λιγους μηνες να θελουν συνεχεια φουσκωμα ενω με τις πλαστικες οχι.Αποτελεσμα να μην προτιμαει ποτε το ποδηλατο με τις λαστιχενιες.

Εγω απο εμπειρια το λεω.Εχουμε δοκιμασει και τα δυο.Ειλικρινα σε βγαζει μεχρι τα 5 ανευ προβληματος με πλαστικες.

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

στην μεγαλη μου κορη ειχαμε ενα ποδηλατο με πλαστικες και την εκανε δωρο η νονα της ενα με λαστιχενιες.Με τις λαστιχενιες κατλεηξε μετα απο λιγους μηνες να θελουν συνεχεια φουσκωμα ενω με τις πλαστικες οχι.Αποτελεσμα να μην προτιμαει ποτε το ποδηλατο με τις λαστιχενιες.

Εγω απο εμπειρια το λεω.Εχουμε δοκιμασει και τα δυο.Ειλικρινα σε βγαζει μεχρι τα 5 ανευ προβληματος με πλαστικες.

 

Δεν διαφωνω στο θεμα φουσκωμα/ταλαιπωρια πανε ελα να τα φουσκωνεις να κουβαλας μικρη τρομπιτσα ...δεν αντιλεγω

 

Εγω το ειπα καθαρα απο αποψη τι ειναι καλυτερο για τα παιδια, τουλαχιστον τι λενε οι ειδικοι , εγω μια φορα ειδήμων δεν ειμαι αλλα πειστηκα εκεινη τη μερα με τα επιχειρηματα που μου παρεθεσε ο φιλος μας.

 

Link to comment
Share on other sites

είμαι να σκάσω κόρες :-(:sad:2 μέρες πριν τα γενέθλια της μικρής και κονομίσαμε παράσημο 3 ράμματα παρακαλώ τα πρώτα μας :cry::cry: με τις υγείες μας

 

Το πρώτο παράσημο 643233rdvmyh9xw7.gif ε ? Άντε, άλλο κακό να μην σας εύρει, περαστικά !!!

 

Παιδικά παπούτσια προσπαθώ να αγοράσω. Που αλλού μπορώ να βρω UMI σε καλές τιμές & να τα στέλνουν Ελλάδα;

 

Ρίξε μια ματιά στο ebay και στην λίστα στην υπογραφή μου.

 

Σε ευχαριστω πολυ! λες να μου βγει σαβατογεννημενος;;;:-D:grin: Νιωθω παντως οτι θα παρω ολο τον μηνα, θα δουμε!!

 

Και εμένα σαββατογενημένα και τα 2, ε, εντάξει όχι από τύχη εντελώς....

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Στο www.ebay.co.uk θα βρεις αρκετά και νομιζω και στη λιστα μας στην υπογραφή του μέλους chatzico θα βρεις..

Ντίαρ, σου έστειλα ένα πμ, χωρίς βιάση, σκέψου και όποτε μπορείς, πέσμου.

Σματς σμούτς

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...