Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

σε ευχαριστώ.......θα τα χρειαστώ μετά τον θηλασμό σίγουρα..........:P:

ήθελα όμως να έχω μια εικόνα τώρα που έχω χρόνο.....γιατί με δυο ζουζούνια μετά θα είναι δύσκολο να ψάχνω εδώ.

 

Γιατί καλέ να τα χρειαστείς? Αν αποθηλάσει μετά τον χρόνο μπορεί να πίνει φρέσκο γάλα. Εμείς πίνουμε φρέσκο κατσικίσιο από την κατσίκα του παπού και αποθηλάσαμε περίπου πριν 1 μήνα.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ωχ!!! Σου σπάσανε τα δέματα ε? Εστειλαν όσα είχαν άμεσα διαθέσιμα αμέσως και βγήκαν πολλες αποστολές.... Την άλλη φορά στο check out να δηλώσεις οτι τα θέλεις όλα μαζι (έχει κουτάκι και το τικάρεις) αλλιώς τα σπάνε και σε χρεώνουν μεταφορικά και μετατρέπεται ο κούκος σε αηδόνι......

Αυτό που λες είναι λάθος. Το ΑΜΑΖΟΝ μπορεί να σου σπάσει την παραγγελία σου σε πολλές αποστολές, δεν χρεώνει όμως ξεχωριστά μεταφορικά για το σύνολο των αποστολών, χρεώνει ότι σου έδωσε στο τιμολόγιο αγοράς. Προφανώς τους συμφέρει να αδειάζουν οι αποθήκες τους γρήγορα από το να ετοιμάζουν παραγγελίες και να τις έχουν να περιμένουν.

 

ACTIVE MEMBER, καλά μου τα έμαθες νομίζω, και εγώ για τις διαστάσεις και το βάρος των συσκευασιών είπα. Σε ότι αφορά τα κιλά πάντως, σε εμένα τουλάχιστον, δεν είναι πάντα ακριβείς, μάλλον λίγο ελαστικούς τους έχω βρεί.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

ΒΡΕ ΚΟΠΕΛΕΣ! λεει 1 ευρω μεταφορικα και χρεωνουν πολυ παραπανω!!! Ουτε τωρα;

Ελένη, βάλε κανένα λινκ τι αγόρασες για να σου πούμε ακριβώς πως την πάτησες.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

 

Ωχ! Βρωμοκοπάνε!!!! Μην τις πάρεις!!! Έκανε το λάθος μια γνωστή μου από Χαλάστρα (πολυ κουνούπι εκεί) Και στο τέλος προτίμησε τα κουνούπια!!!! Αν έχεις ανθεκτική μύτη τόλμα το. Διαφορετικά....Αστο!

QsCvp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εγω αγορασα για τον γιο μου το πρωι γιατι ειμαστε στη φαση του γιογιο:lol::lol::lol: απο χθες (με μια σφουγγαριστρα στο χερι ειμαι αλλα σημερα προλαβαμε μια φορα:wink:)

και τα δικα μου εχουν ειδη ταχυδρομηθει:shock: οταν παραλαβω θα σας πω και ποιοτικα πως ειναι .

Προτιμησα να παρω οικονομικα τωρα για την αρχη, Τα 18 με 14 ευρω. Ο πωλητης ειναι αυτος

http://myworld.ebay.co.uk/sweetpeajunior/?_trksid=p4340.l2559

 

ιιιιιι τοσα πολα χρειαζονται??? πειτε τα καλε και σε μενα που ηθελα να παρω μονο 6..... εγω τελικα εδωσα 20 ευρω για 9 βρακακια και 4 φανελακια.... αρα λες να παρω λιγα ακομα? βρηκα κατι φθηνα... με 6 λιρες η 7αδα....

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

ΒΡΕ ΚΟΠΕΛΕΣ! λεει 1 ευρω μεταφορικα και χρεωνουν πολυ παραπανω!!! Ουτε τωρα;

 

Μηπως το 1? αναφεροταν σε μεταφορικα εντος Αγγλιας.

 

Το αμαζον δεν χρεωνει μεταφορικα ειτε ολα μαζι ειτε ενα ενα στα στειλει αρκει να ξεπερασεις τις 25 λιρες.

 

edti επισης υπαρχει μια διαφορα στην τιμη οταν φτανες στο τελος λογω ΦΠΑ

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

 

ACTIVE MEMBER, καλά μου τα έμαθες νομίζω, και εγώ για τις διαστάσεις και το βάρος των συσκευασιών είπα. Σε ότι αφορά τα κιλά πάντως, σε εμένα τουλάχιστον, δεν είναι πάντα ακριβείς, μάλλον λίγο ελαστικούς τους έχω βρεί.

 

ναι ρε....ειναι ελαστικοι, απλα το λεω για να ξερει περιπου που βρισκεται σε ογκομετρικα κιλα ...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Γιατί καλέ να τα χρειαστείς? Αν αποθηλάσει μετά τον χρόνο μπορεί να πίνει φρέσκο γάλα. Εμείς πίνουμε φρέσκο κατσικίσιο από την κατσίκα του παπού και αποθηλάσαμε περίπου πριν 1 μήνα.

 

 

μακαρι!!!! ο μικρός μου θήλασε μέχρι 7 μηνών ελπίζω να έχουμε και την ανάλογη επιτυχία με την κόρη.:lol::lol::lol:

9Onsp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΒΡΕ ΚΟΠΕΛΕΣ! λεει 1 ευρω μεταφορικα και χρεωνουν πολυ παραπανω!!! Ουτε τωρα;

 

Τοτε σιγουρα δεν ήταν πωλητης το αμαζον....

 

Διαβασε σε παρακαλω αυτα που σου εβαλα πανω για να μαθεις και να μην την ξαναπατησεις...και αν εχεις αποριες ή δεν εισαι σιγουρη ρωτα μας πριν παραγγειλεις.

 

Αυτό που λες είναι λάθος. Το ΑΜΑΖΟΝ μπορεί να σου σπάσει την παραγγελία σου σε πολλές αποστολές, δεν χρεώνει όμως ξεχωριστά μεταφορικά για το σύνολο των αποστολών, χρεώνει ότι σου έδωσε στο τιμολόγιο αγοράς. Προφανώς τους συμφέρει να αδειάζουν οι αποθήκες τους γρήγορα από το να ετοιμάζουν παραγγελίες και να τις έχουν να περιμένουν.

.

 

Θα συμφωνήσω επι λέξη με την κιουρια απο πανω μου

 

ιιιιιι τοσα πολα χρειαζονται??? πειτε τα καλε και σε μενα που ηθελα να παρω μονο 6..... εγω τελικα εδωσα 20 ευρω για 9 βρακακια και 4 φανελακια.... αρα λες να παρω λιγα ακομα? βρηκα κατι φθηνα... με 6 λιρες η 7αδα....

 

Κουκλι...εγω εχω 18βρακακια....ειμαι τεμπελα...δεν θελω να βαζω πανω απο μια φορα τη βδομαδα πλυντηριο....

 

Πηρα μαντκο, μοδερ κ μαρκς. Τα μαντκο ειναι αυτα με την μεγαλυτερη φορμα και σιγουρα θα της κανουν και του χρονου.

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες είναι λάθος.

Φιλενάδα εμένα μου έστειλαν μωρομάντηλα χωρίς να τικάρω το κουτάκι οτι τα θέλω όλα μαζι και με χρέωσαν μεταφορικά για το πακέτο που ήρθε αργότερα.... (Κάπου πρέπει να το έχω το τιμολόγιο να το σκανάρω και να στο στείλω... ) Ευτυχώς τα πολλά τα κιβώτια ήταν διαθέσιμα και δεν με έτσουξε και τόσο.... Ηταν ένα κιβώτιο υπόλοιπο παραγγελίας και πρέπει να με χρέωσαν όσο το απλό ταχυδρομείο... Δεν μπορούσα να πω τίποτα γιατί έχει μια επιλογή και είναι στο χέρι σου. Τωρα μαζί με τα ρολόγια που πήρα έβαλα και μωρομάντηλα και ζήτησα μια αποστολή... (πάντα πωλητης αμαζον και super free delivery) Αργησαν αλλά δεν πλήρωσα φράγκο μεταφορικά.....

Για του λόγου το αληθές....

 

http://www.amazon.co.uk/gp/help/customer/display.html/?ie=UTF8&nodeId=200355380#d

 

What if I'd like my items to be delivered when they become available, rather than in one delivery? Are my orders still eligible for free Super Saver Delivery?

 

No. Only orders with all the items delivered together qualify.

QsCvp2.png
Link to comment
Share on other sites

ιιιιιι τοσα πολα χρειαζονται??? πειτε τα καλε και σε μενα που ηθελα να παρω μονο 6..... εγω τελικα εδωσα 20 ευρω για 9 βρακακια και 4 φανελακια.... αρα λες να παρω λιγα ακομα? βρηκα κατι φθηνα... με 6 λιρες η 7αδα....

 

http://cgi.ebay.co.uk/Ex-Store-7-pack-Girls-days-week-Cotton-Briefs-/320688703329?pt=Girl_s_Clothing&var=&hash=item76c02ba8bb

 

http://cgi.ebay.co.uk/Mothercare-Girls-7pk-Cotton-Briefs-/250828113509?pt=Girl_s_Clothing&var=&hash=item8010806f11

 

http://cgi.ebay.co.uk/Russian-Doll-5-pk-girls-briefs-pants-Ex-Store-2y-12yrs-/250822969337?pt=Girl_s_Clothing&var=&hash=item801075449e

 

Link to comment
Share on other sites

What if I'd like my items to be delivered when they become available, rather than in one delivery? Are my orders still eligible for free Super Saver Delivery?

 

No. Only orders with all the items delivered together qualify.

 

 

τωρα το εμαθα αλλα απο τυχη δεν εχω πληρωσει μεταφορικα ισως επειδη καθε φορα η παραγγελια ακομα και σπασμενη ηταν πανω απο 25£

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ξεκινούν από 8-10 ευρώ τα πλαστικά κ ανεβαίνουμε.......

το συγκεκριμένο εδώ είχε 15 ευράκια.........:cool::cool:

Ληστεία χωρίς όπλο δηλαδή.... Ύστερα σου λένε να στηρίξεις την τοπική αγορα!!!! Και μας ποιος θα μας στηρίξει ?

QsCvp2.png
Link to comment
Share on other sites

τωρα το εμαθα αλλα απο τυχη δεν εχω πληρωσει μεταφορικα ισως επειδη καθε φορα η παραγγελια ακομα και σπασμενη ηταν πανω απο 25£

και όλα τα πράγματα διαθέσιμα άμεσα!!!!

καθε μέρα μαθαίνουμε η μια απο την άλλη!!! αυτο δεν είναι το νόημα????

φιλακια!!!!

QsCvp2.png
Link to comment
Share on other sites

 

τελεια τα russian dolls!!!!!!!!!!!! αχ δεν τα ειχα βρει και πριν ποσταρεις αγορασα τα πρωτα που εβαλες... σνιφ σνιφ! του εστειλα μηνυμα οτι πληρωσα ηδη και αν μπορει να αλλαξει τη παραγγελια μου......... μα καλα εψαχνα απο το πρωι και δεν τα ειχα δει στα Briefs........ φτουυυυυυ

Λες να δεχτει? ειδομεν......

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

τελεια τα russian dolls!!!!!!!!!!!! αχ δεν τα ειχα βρει και πριν ποσταρεις αγορασα τα πρωτα που εβαλες... σνιφ σνιφ! του εστειλα μηνυμα οτι πληρωσα ηδη και αν μπορει να αλλαξει τη παραγγελια μου......... μα καλα εψαχνα απο το πρωι και δεν τα ειχα δει στα Briefs........ φτουυυυυυ

Λες να δεχτει? ειδομεν......

 

μαρι τρελλοκομειοοοοοοο

 

ο ιδιος πωλητης ειναι....ο αγαπημενος μου και το πρωτο λινκ και τα ροσιαν ντολς! Ε κλαψτου λιγο....και πες του οτι θες τα ροσιαν ντολς, θα το κανει ειμαι σιγουρη! Ειναι πολύ ξηγημενος σαν πωλητης.:cool:

 

Link to comment
Share on other sites

Φιλενάδα εμένα μου έστειλαν μωρομάντηλα χωρίς να τικάρω το κουτάκι οτι τα θέλω όλα μαζι και με χρέωσαν μεταφορικά για το πακέτο που ήρθε αργότερα.... (Κάπου πρέπει να το έχω το τιμολόγιο να το σκανάρω και να στο στείλω... ) Ευτυχώς τα πολλά τα κιβώτια ήταν διαθέσιμα και δεν με έτσουξε και τόσο.... Ηταν ένα κιβώτιο υπόλοιπο παραγγελίας και πρέπει να με χρέωσαν όσο το απλό ταχυδρομείο... Δεν μπορούσα να πω τίποτα γιατί έχει μια επιλογή και είναι στο χέρι σου. Τωρα μαζί με τα ρολόγια που πήρα έβαλα και μωρομάντηλα και ζήτησα μια αποστολή... (πάντα πωλητης αμαζον και super free delivery) Αργησαν αλλά δεν πλήρωσα φράγκο μεταφορικά.....

Για του λόγου το αληθές....

 

http://www.amazon.co.uk/gp/help/customer/display.html/?ie=UTF8&nodeId=200355380#d

 

What if I'd like my items to be delivered when they become available, rather than in one delivery? Are my orders still eligible for free Super Saver Delivery?

 

No. Only orders with all the items delivered together qualify.

 

τωρα το εμαθα αλλα απο τυχη δεν εχω πληρωσει μεταφορικα ισως επειδη καθε φορα η παραγγελια ακομα και σπασμενη ηταν πανω απο 25£

 

Ούτε εγώ το ήξερα αυτό, μάλλον σαν την φίλη μου την ΜΑΡΙΛΙΑ12 την γλύτωσα μέχρι τώρα, αλλά όπως λές .......

και όλα τα πράγματα διαθέσιμα άμεσα!!!!

καθε μέρα μαθαίνουμε η μια απο την άλλη!!! αυτο δεν είναι το νόημα????

φιλακια!!!!

...... σωστή :!::!::!:

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αυτά http://cgi.ebay.co.uk/Ex-Store-7-pack-Girls-days-week-Cotton-Briefs-/320688703329?pt=Girl_s_Clothing&var=&hash=item76c02ba8bb είναι μαρκς ? Πες γιατί ο πριγκηποκώλος μας τέτοια βολεύεται 8-):cool:

 

Εμενα οταν εψαχνα μου τα εβγαζε στην αναζητηση για μοδερκερ μαρκα

 

αλλα αν παρατηρησεις και την γραμματοσειρα και το πακατζινγκ

 

μαλλον παλιά μοδερκερ ειναι.

 

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση......

 

εχει κάνει καποια απο εσας αγορά μεσω google check out?

 

και αν ξερει καποια κατα ποσο ειναι ασφαλες σε περιπτωση μη παραλαβης...κτλπ κτλπ

 

Δεν έχω ιδία πείρα, αλλά βρήκα αυτά

http://www.ehow.com/about_5579066_safe-google-checkout_.html

http://uk.answers.yahoo.com/question/index?qid=20110127112845AAvqW2Q

& γενικά αν έχεις όρεξη να διαβάσεις

http://www.google.gr/#hl=el&source=hp&q=google+checkout+safe&rlz=1R2SKPT_elGR434&oq=google+check+out&aq=3s&aqi=g3g-s1&aql=&gs_sm=c&gs_upl=203l3750l0l16l14l0l3l3l0l1453l3547l0.4.6.7-1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.&fp=e8a659498aa5c97c&biw=1419&bih=668

 

Εμενα οταν εψαχνα μου τα εβγαζε στην αναζητηση για μοδερκερ μαρκα

 

αλλα αν παρατηρησεις και την γραμματοσειρα και το πακατζινγκ

 

μαλλον παλιά μοδερκερ ειναι.

Γμτ, θέλω μαρκς, αυτά που τα λέει knickers.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

παρ΄ο,τι δεν ειμαι η θεα η chatzico ας απαντησω!

 

αυτες ειναι οι διαστασεις τις συσκευασιας? ή του καροτσιου? αν ειναι το καροτσιου δε μας κανουν

αν ειναι της συσκευασιας τοτε το βαρος του καροτσιου ειναι:

110*30,5*30/5000=100650/5000= 20 ογκομετρικα κιλα

κρανος: 40*40*40/5000=64000/5000=12,80 κιλα

οποτε δε σε παιρνει σε μια αποστολη

ax κριμα για 2.8 ογκ.κιλα

λεω να στειλω και ενα μαιλ

Παντως σε ευχαριστω πολυ και ας μην εισαι η θεα chatzico:):)

 

τελεια τα russian dolls!!!!!!!!!!!! αχ δεν τα ειχα βρει και πριν ποσταρεις αγορασα τα πρωτα που εβαλες... σνιφ σνιφ! του εστειλα μηνυμα οτι πληρωσα ηδη και αν μπορει να αλλαξει τη παραγγελια μου......... μα καλα εψαχνα απο το πρωι και δεν τα ειχα δει στα Briefs........ φτουυυυυυ

Λες να δεχτει? ειδομεν......

 

O πωλητης ειναι τελειος αλλα τα πρωτα βρακακια δεν βγηκαν τα λαστιχακια και πολυ καλα παρ'οτι πλενω στους 30 και οχι συχνα.Ειναι ΤU. Παντως δεν φταιει ο πωλητης, ειναι πολυ εξυπηρετικος σε οτι του εχω ζητησει.

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...