Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Καλα το apo-rot εχει τα αντηλιακα lavera μιση τιμη απο εδω!!!!!!!!

Αλλα μεταφορικα 10 ευρω μονο για αντηλιακα δεν συμφερει... μηπως καμια Θεσσαλονικια ενδιαφερεται για καμια αγορα απο apo-rot na μας βγουν πιο οικονομικα?

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ!!! ΕΠΕΙΓΟΝ εκανα βλακεια!

Εκανα παραγγελεια απο αμαζον και ενω τα πραγματα που πηρα εγραφαν δωρεαν μεταφορικα, οταν ηρθαν τα 2 πρωτα προιοντα ειδα οτι ειχα χρεωθει και μαλιστα παρα πολλα!

Δυστυχως δεν ειχα διαβασει το μειλ επιβεβαιωσης και δεν ειχα δει τα παραπανω μεταφορικα γιατι ελειπα. Τι μπορω να κανω τωρα;

 

Θα πας νας βρεις το order που έχεις κάνει μέσα στο λογαριασμό σου στο άμαζον και εκεί δεξιά λογικά θα σου λέει available actions (κάπως έτσι). Αν έχει cancel order πάτα εκεί να την ακυρώσεις!

Βιάσου πριν προχωρήσει!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ!!! ΕΠΕΙΓΟΝ εκανα βλακεια!

Εκανα παραγγελεια απο αμαζον και ενω τα πραγματα που πηρα εγραφαν δωρεαν μεταφορικα, οταν ηρθαν τα 2 πρωτα προιοντα ειδα οτι ειχα χρεωθει και μαλιστα παρα πολλα!

Δυστυχως δεν ειχα διαβασει το μειλ επιβεβαιωσης και δεν ειχα δει τα παραπανω μεταφορικα γιατι ελειπα. Τι μπορω να κανω τωρα;

Μάλλον το πήρες στραβά εξ αρχής. Μπορεί να δείχνει δωρεάν μεταφορικά αλλά μήπως ήταν δωρεάν μεταφορικά για Αγγλία ?

 

Στην τελευταία σελίδα που τσεκάρεις, σου αναφέρει το ακριβές ποσό της αγοράς σου, συν κάτι παραπάνω από τους διαφορετικούς συντελεστές Φ.Π.Α., σύν τα μεταφορικά, αν υπάρχουν.

 

Τα πράγματα που είναι τώρα ? Έχουν φύγει από Αγγλία ? Τσέκαρέ το στο My Orders σου, εκεί που αναφέρει την τρέχουσα κατάσταση της παραγγελίας σου. Αν δεν έχεις πληρώσει, μπες εκεί και κάνε μια ακύρωση της παραγγελίας σου. Το ίδιο αν έχεις πληρώσει και τα πράγματα δεν έχουν πακετοποιηθεί και είναι έτοιμα προς αποστολή. Αν τα πράγματα έφυγαν, λυπάμαι ..... αλλά με γειά σου......

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Μη μου στενοχωράτε τη Chatziko!!! Θα γίνει και Θεία σε λίγο.....

Κουράγιο συντρόφησα!!!!

Και για να σοβαρευτούμε λίγο, το topic αφορα σε αγορές μεσω internet. Όποιος θέλει να στηρίξει την "τοπική" αγορά του ας το κάνει. Εμείς εδώ μέσα το έχουμε ήδη αποφασίσει να ψωνίζουμε συστηματικά από internet και όταν το πορτοφόλι μου φωνάζει "κέρδος" δεν ακούω τίποτε άλλο. Ας το σκεφτόταν νωρίτερα η τοπική αγορά που με είχε δεδομένη οτι μπορεί και να με χάσει. Τώρα είναι αργά γαι δάκρυα baby..... Και Άγγλο ξάδερφο θα πιάσω και Αμερικάνο μπατζανάκη και Κινέζο Κουνιάδο....

Και όπως λέει και η διαφήμηση της cosmo "sac Voyage" !!!!

QsCvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα απο MUM. Ολα καλα! Αποστολη με ACS , σε εξι μερες στην πορτα μου!

 

Πηρα 4 συσκευασιες jumbo pack pampers No5+(40 λιρες) απο boots

Παπουτσια Kickers 15 λιρες απο amazon

Ρουχα απο το vertbaudet 55λιρες+5,5 λιρες προμηθεια στο περσοναλ σοπινγκ

κρεμοσαπουνα (3τεμ.), κρεμα scrub για το προσωπο(1τεμ.) και 2 κρεμες για την αλλαγη πανας, ολα μαζι....9 λιρες

 

Το ολον....124,5 λιρες + 37,5 μεταφορικα=162 λιρες, δλδ περιπου 180 ευρω

 

Υπολογιζω οτι στην ελλαδα θα ηθελα τουλαχιστον 300 ευρω

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαι μια που λετε για το mum εαν παραγγειλω ενα καροτσι που θελω καμια 10αρια κιλα το βαρος και ενα κρανος λετε να μου το στειλουν με 37,5 λιρες η να με χρεωσουν διπλη ταριφα λογω ογκου?

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

σήμερα βγήκα για τα τελευταία ψώνια πριν την καισαρική μου κ ήθελα ένα καινούριο σκουλαρίκι αφαλού.....μου ζητούσαν 15euro:cool: κ έτσι σκέφτηκα να κοιτάξω πρώτα στο e-bay....πήρα αυτό εδώ που είναι αυτό που είδα στο μαγαζί σε γελοία τιμή.......http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=180590842497&ssPageName=ADME:L:OC:GB:1123.....

πόσα χρήματα έχω πετάξει?:mad::-x:-x

9Onsp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μη μου στενοχωράτε τη Chatziko!!! Θα γίνει και Θεία σε λίγο.....

Κουράγιο συντρόφησα!!!!

Και για να σοβαρευτούμε λίγο, το topic αφορα σε αγορές μεσω internet. Όποιος θέλει να στηρίξει την "τοπική" αγορά του ας το κάνει. Εμείς εδώ μέσα το έχουμε ήδη αποφασίσει να ψωνίζουμε συστηματικά από internet και όταν το πορτοφόλι μου φωνάζει "κέρδος" δεν ακούω τίποτε άλλο. Ας το σκεφτόταν νωρίτερα η τοπική αγορά που με είχε δεδομένη οτι μπορεί και να με χάσει. Τώρα είναι αργά γαι δάκρυα baby..... Και Άγγλο ξάδερφο θα πιάσω και Αμερικάνο μπατζανάκη και Κινέζο Κουνιάδο....

Και όπως λέει και η διαφήμηση της cosmo "sac Voyage" !!!!

 

Μωρέ και sac voyage, και robe de chambre και tarte tatin και ότι θες !!!

 

Δεν στεναχωριέμαι τόσο εύκολα φιφίτσα μου, αυτό έλειπε να συμφωνούμε όλοι, θα ήταν τόσο μονότονο.........

 

Μολις παρελαβα απο MUM. Ολα καλα! Αποστολη με ACS , σε εξι μερες στην πορτα μου!

 

Πηρα 4 συσκευασιες jumbo pack pampers No5+(40 λιρες) απο boots

Παπουτσια Kickers 15 λιρες απο amazon

Ρουχα απο το vertbaudet 55λιρες+5,5 λιρες προμηθεια στο περσοναλ σοπινγκ

κρεμοσαπουνα (3τεμ.), κρεμα scrub για το προσωπο(1τεμ.) και 2 κρεμες για την αλλαγη πανας, ολα μαζι....9 λιρες

 

Το ολον....124,5 λιρες + 37,5 μεταφορικα=162 λιρες, δλδ περιπου 180 ευρω

 

Υπολογιζω οτι στην ελλαδα θα ηθελα τουλαχιστον 300 ευρω

 

Ιδού η δασκάλα μου στο MUM, μου έκανε ιδιαίτερα, υποκλίνομαι και μένω υπόχρεη :wink:;-)

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΟΥΝ ΠΛΗΡΩΘΕΙ ΑΠΟ ΤΙΣ 2 ΤΟΥ ΜΗΝΑ! ΕΧΟΥΝ ΕΡΘΕΙ 2 ΑΠΟ ΤΑ 6 ΔΕΜΑΤΑ....

ολα εχουν φυγει εδω και μερες!

ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ;

 

οχι επρεπε να το δεις πριν τα στειλουν.Αργησες πολυ αφου λες οτι απο 2 του μηνος Ψαξε τωρα μονο σε επιστροφες τι παιζει?

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΕΧΟΥΝ ΠΛΗΡΩΘΕΙ ΑΠΟ ΤΙΣ 2 ΤΟΥ ΜΗΝΑ! ΕΧΟΥΝ ΕΡΘΕΙ 2 ΑΠΟ ΤΑ 6 ΔΕΜΑΤΑ....

ολα εχουν φυγει εδω και μερες!

ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ;

 

Όπως το λες, τίποτα, δυστυχώς. Οι περισσότερες την έχουμε πατήσει στην αρχή με τον ένα ή με τον άλλο τρόπο. Πρόσεχε στο μέλλον ....

 

Ήταν πολλά παραπάνω ?

 

Kαι μια που λετε για το mum εαν παραγγειλω ενα καροτσι που θελω καμια 10αρια κιλα το βαρος και ενα κρανος λετε να μου το στειλουν με 37,5 λιρες η να με χρεωσουν διπλη ταριφα λογω ογκου?

 

Ζήτα διαστάσεις για τις συσκευασίες και ακριβές βάρος και βλέπουμε.

 

σήμερα βγήκα για τα τελευταία ψώνια πριν την καισαρική μου κ ήθελα ένα καινούριο σκουλαρίκι αφαλού.....μου ζητούσαν 15euro:cool: κ έτσι σκέφτηκα να κοιτάξω πρώτα στο e-bay....πήρα αυτό εδώ που είναι αυτό που είδα στο μαγαζί σε γελοία τιμή.......http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=180590842497&ssPageName=ADME:L:OC:GB:1123.....

πόσα χρήματα έχω πετάξει?:mad::-x:-x

Έχω κλάψει, για πολλές αγορές έχω κλάψει, με το ebay πιο πολύ .........

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΟΥΝ ΠΛΗΡΩΘΕΙ ΑΠΟ ΤΙΣ 2 ΤΟΥ ΜΗΝΑ! ΕΧΟΥΝ ΕΡΘΕΙ 2 ΑΠΟ ΤΑ 6 ΔΕΜΑΤΑ....

ολα εχουν φυγει εδω και μερες!

ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ;

 

τωρα οχι ....

 

Kαι μια που λετε για το mum εαν παραγγειλω ενα καροτσι που θελω καμια 10αρια κιλα το βαρος και ενα κρανος λετε να μου το στειλουν με 37,5 λιρες η να με χρεωσουν διπλη ταριφα λογω ογκου?

 

ρωτα εκει απο οπου θα το παρεις, τι διαστασεις θα εχει η συσκευασια. Το MUM χρεωνει τις 37,5 για 30 κιλα ογκομετρικο βαρος. Υπολογισε το και πραξε αναλογα ;)

 

 

 

 

Ιδού η δασκάλα μου στο MUM, μου έκανε ιδιαίτερα, υποκλίνομαι και μένω υπόχρεη :wink:;-)

 

αει ρε! :P:p:p:p

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα απο MUM. Ολα καλα! Αποστολη με ACS , σε εξι μερες στην πορτα μου!

 

Πηρα 4 συσκευασιες jumbo pack pampers No5+(40 λιρες) απο boots

Παπουτσια Kickers 15 λιρες απο amazon

Ρουχα απο το vertbaudet 55λιρες+5,5 λιρες προμηθεια στο περσοναλ σοπινγκ

κρεμοσαπουνα (3τεμ.), κρεμα scrub για το προσωπο(1τεμ.) και 2 κρεμες για την αλλαγη πανας, ολα μαζι....9 λιρες

 

Το ολον....124,5 λιρες + 37,5 μεταφορικα=162 λιρες, δλδ περιπου 180 ευρω

 

Υπολογιζω οτι στην ελλαδα θα ηθελα τουλαχιστον 300 ευρω

 

οριστε αλλη μια ξαδερφη του Μαμη!

 

 

(Οχι εμενα δεν ηταν δασκαλα μου η Active οφειλω να ομολογησω οτι ηταν δασκαλα μου σε αλλα εκτος ιντερνετικων αγορων)

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ!!! ΕΠΕΙΓΟΝ εκανα βλακεια!

Εκανα παραγγελεια απο αμαζον και ενω τα πραγματα που πηρα εγραφαν δωρεαν μεταφορικα, οταν ηρθαν τα 2 πρωτα προιοντα ειδα οτι ειχα χρεωθει και μαλιστα παρα πολλα!

Δυστυχως δεν ειχα διαβασει το μειλ επιβεβαιωσης και δεν ειχα δει τα παραπανω μεταφορικα γιατι ελειπα. Τι μπορω να κανω τωρα;

 

ΕΧΟΥΝ ΠΛΗΡΩΘΕΙ ΑΠΟ ΤΙΣ 2 ΤΟΥ ΜΗΝΑ! ΕΧΟΥΝ ΕΡΘΕΙ 2 ΑΠΟ ΤΑ 6 ΔΕΜΑΤΑ....

ολα εχουν φυγει εδω και μερες!

ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ;

 

Εγώ παλι γιατι υποψιάζομαι οτι δεν ήταν πωλητης το αμαζον.....??

 

Καλα το apo-rot εχει τα αντηλιακα lavera μιση τιμη απο εδω!!!!!!!!

Αλλα μεταφορικα 10 ευρω μονο για αντηλιακα δεν συμφερει... μηπως καμια Θεσσαλονικια ενδιαφερεται για καμια αγορα απο apo-rot na μας βγουν πιο οικονομικα?

 

Θα σου στειλω πμ σε λιγο... ;)

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΕΧΟΥΝ ΠΛΗΡΩΘΕΙ ΑΠΟ ΤΙΣ 2 ΤΟΥ ΜΗΝΑ! ΕΧΟΥΝ ΕΡΘΕΙ 2 ΑΠΟ ΤΑ 6 ΔΕΜΑΤΑ....

ολα εχουν φυγει εδω και μερες!

ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ;

 

κοπελια μου δεν υπαρχει γιατρεια τωρα. την αλλη φορα θα προσεξεις να ειναι πωλητης το Amazon.

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

Όπως το λες, τίποτα, δυστυχώς. Οι περισσότερες την έχουμε πατήσει στην αρχή με τον ένα ή με τον άλλο τρόπο. Πρόσεχε στο μέλλον ....

 

Ήταν πολλά παραπάνω ?

 

 

 

Ζήτα διαστάσεις για τις συσκευασίες και ακριβές βάρος και βλέπουμε.

 

 

Έχω κλάψει, για πολλές αγορές έχω κλάψει, με το ebay πιο πολύ .........

 

 

Θεα μου chatzico για πες

olded dimensions -110x30.5x30cm

 

weight- 7.5kg

 

αυτα το καροτσι τωρα το κρανος να ειναι 40χ40χ40 καιο 2 κιλα μαλλον λιγα λεω δεν ξερω να μην πω ψεματα

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

Θεα μου chatzico για πες

olded dimensions -110x30.5x30cm

 

weight- 7.5kg

 

αυτα το καροτσι τωρα το κρανος να ειναι 40χ40χ40 καιο 2 κιλα μαλλον λιγα λεω δεν ξερω να μην πω ψεματα

Έτσι όπως τα περιγράφεις, σε μια συσκευασία σε κόβω, δηλαδή 37,5 λίρες, αλλά για να είσαι σίγουρη κάνε αυτό που σου είπα στο πμ.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ!!! ΕΠΕΙΓΟΝ ;

 

Ωχ!!! Σου σπάσανε τα δέματα ε? Εστειλαν όσα είχαν άμεσα διαθέσιμα αμέσως και βγήκαν πολλες αποστολές.... Την άλλη φορά στο check out να δηλώσεις οτι τα θέλεις όλα μαζι (έχει κουτάκι και το τικάρεις) αλλιώς τα σπάνε και σε χρεώνουν μεταφορικά και μετατρέπεται ο κούκος σε αηδόνι......

QsCvp2.png
Link to comment
Share on other sites

αυτο δεν το ηξερα....

αρα την αλλη φορα ηταν το αμαζον και δεν ειχε μεταφορικα ε;;;

 

και για να ακριβολογώ...μη μπλεξουμε παλι

 

Το αμαζον συνηθως (οχι σε ολα τα προιοντα του) ως πωλητης δεν χρεωνει μεταφορικά για αγορές ανω των 25λιρων

 

Πριν συνεχισεις τις αγορες σου διαβασε εδώ για να μαθεις δυο τρια πραγματα και να μην την ξαναπατησεις, και να εχεις λιγες γνωσεις για το αμαζον...το ebay κτλπ κλτπ

 

και οσον αφορά το αμαζον διαβασε εδώ για να μαθεις για το αμαζον και πως διαλέγουμε πωλητη το αμαζον....

 

Οτι απορια σου δημιουργηθει....εδώ ειμαστε ;)

 

Link to comment
Share on other sites

Είναι το http://www.apo-rot.de Έχει 10 ευρώ μεταφορικά για Ελλάδα. Εγώ παίρνω τα γάλατα 10 τη φορά και μου έβγαιναν 6 ευρώ με τα μεταφορικά.

Παρόλαυτα, αν θες πέρνα κι από την ενότητα του θηλασμού, μήπως τελικά δεν το χρειαστείς καθόλου!

Α, και μπιμπερό από ebay. Τομμεε Τιππεε τα 9 30 ευρώ. Και αποστειρωτή από άμαζον, της αβεντ τον έχει πάμφθηνο. Κι ότι άλλο χρειαστείς πες.

 

 

ε

 

σε ευχαριστώ.......θα τα χρειαστώ μετά τον θηλασμό σίγουρα..........:P:

ήθελα όμως να έχω μια εικόνα τώρα που έχω χρόνο.....γιατί με δυο ζουζούνια μετά θα είναι δύσκολο να ψάχνω εδώ.

9Onsp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια μου σημερα πρελαβα τα σαγιοναρακια havaianas

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=280668827974&ssPageName=ADME:L:OC:GB:1123

 

Ευχαριστω καλαμαρακι μου για τη βοηθεια!!!!!

τελειες σαγιοναρες....

 

να ρωτησω κι εγω κατι δυσκολο???

παρηγγειλα κατι απο dhgate αλλα δεν βρισκω τι να κανω για να το ακυρωσω...στο help section λεει κατι αλλα οταν παω στο αντιστοιχο πεδιο δεν δειχνει κατι...και μου γραφει This order has no refund request records ενω ο πωλητης στα σχολια του γραφει οτι μεσα σε 24 ωρες μπορει να γινει ακυρωση...υποψιν οτι το εχω πληρωσει μεσω pay-pal...

μπορω να ακυρωσω την πληρωμη τουλαχιστον με καποιο τροπο???

η παραγγελια εγινε χθες βραδυ αργαμιση....υπολειτουργουσα...:confused:

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Θεα μου chatzico για πες

olded dimensions -110x30.5x30cm

 

weight- 7.5kg

 

αυτα το καροτσι τωρα το κρανος να ειναι 40χ40χ40 καιο 2 κιλα μαλλον λιγα λεω δεν ξερω να μην πω ψεματα

 

παρ΄ο,τι δεν ειμαι η θεα η chatzico ας απαντησω!

 

αυτες ειναι οι διαστασεις τις συσκευασιας? ή του καροτσιου? αν ειναι το καροτσιου δε μας κανουν

αν ειναι της συσκευασιας τοτε το βαρος του καροτσιου ειναι:

110*30,5*30/5000=100650/5000= 20 ογκομετρικα κιλα

κρανος: 40*40*40/5000=64000/5000=12,80 κιλα

οποτε δε σε παιρνει σε μια αποστολη

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...