Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Κοριτσούδια παρέλαβα την guess τσαντούλα από εμπαυ...

δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι μαϊμουδάκι (εχμ να λείπουν τα γνωστά αστεία για μπανάνες παρακαλώ!!!)...κοιτάω και τις αυθεντικές (όσο αυθεντικές είναι αγορασμένες από το μαγαζί της guess) και δεν μπορώ να βρω κάτι...

καταλήγω ότι είναι παρτίδα του εργοστασίου την οποία για κάποιο ελάτωμα η guess δεν "έριξε" στην αγορά...αλλά δεν βρίσκω ελάτωμα!

 

τεσπά, μια χαρά είναι, θα μας βγάλει το καλοκαίρι :)

 

ο πωλητής είναι:

 

http://myworld.ebay.co.uk/maxlucky123/?_trksid=p4340.l2559

 

λατρεία στέλνω πμ!

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δειτε δειτε.....να γελάει και το παρδαλό κατσικι......

 

Δεν λεγαμε για τα squeakie shoes....αυτα που εχει και το kidzshoes????

 

E βεβαια τα εφεραν και στην ελλάδα μας....ενας έξυπνος

 

Δειτε σε τι τιμες...

 

http://www.mysqueakies.com/girls.php

 

το ανακάλυψα απο το διαφημιστικο μπανερ εδω στο φορουμ....

 

και οι τιμές στο εμπευ....

 

http://cgi.ebay.co.uk/Girls-Toddler-White-Silver-Leather-Squeaky-Sandals-/270747200335?pt=UK_Clothing_GirlsShoes_GirlsShoes_GL&var=&hash=item84b7d62ec5

 

Eλληναρα αθάνατε.....

 

ακου 30ευρω....

 

μπουρλωτο ρεεεεεεεεεεε σε ολους τους κουτοπονηρους....

 

Ειμαι εξω φρενων τωρα....εξκιουζ μι

 

Link to comment
Share on other sites

Επίσης έχω σταμπάρει ένα συγκεκριμμένο σχέδιο, αυτό http://cgi.ebay.co.uk/Genuine-Kids-Crocs-Hello-Kitty-Custom-Clog-/260797939870?pt=UK_Women_s_Shoes&var=&hash=item826480d0d3

Το έχει πάρει πουθενά το μάτι σας???Εδώ πάντως ο Μουστάκας το έχει 30 ευρώ!!!!

 

δες εδω αν θελεις καποιο - τα ειχα βρει για την ανηψια μου αλλα δεν ειναι μεγαλη η διαφορα στην τιμη

 

http://cgi.ebay.co.uk/GIRLS-CROCS-HELLO-KITTY-PINK-SIZE-4-5-UK-20-EUR-/400217648835?pt=UK_Clothing_GirlsShoes_GirlsShoes_GL&hash=item5d2ed4aec3#ht_534wt_905

 

http://cgi.ebay.co.uk/Genuine-Crocs-l-Hello-Kitty-Custom-Clog-l-NEW-l-/370411268694?pt=UK_Clothing_GirlsShoes_GirlsShoes_GL&var=&hash=item9503478110#ht_713wt_905

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια επειδη μας επιασαν οι ζεστες θελω να βαλω ανεμιστηρες οροφής καμια ιδεα που να κοιταξω??

λεω για κατι τετοιο

http://www.plus4u.gr/showitem.php?ID=102002590&LastAdd=102002590&t=ΑΝΕΜΙΣΤΗΡΑΣ ΟΡΟΦΗΣ WESTINGHOUSE 52

 

επισης αυτο θα πρεπει να το πληρωσει ο αντρουλης μου γιατι πανε τα λεφτακια μου φιλεναδεεεες μου ηρθε η καρτα και μαζι το εγκεφαλικο!!!!

l86Tp3.png d6AUp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια καλησπερα!

 

εχει πουλησει καποια κατι στο ebay? προσπαθω να στησω μια αγγελια, αλλα εκει που σου λεει τους τοπους αποστολης γινεται ο κακος χαμος! Ενω βαζω αποστολη European Union μου βγαζει εξαιρεσεις (φυσικα εξαιρει και την Ελλαδα).

 

Αν ξερει καποια πως γινεται...ας με βοηθησει! :D

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλαμαράκι πάει το μαγαζάκι!!! Το έκλεισες!!!

Κύριος έπαιξες κι έχασες.... Τα κορίτσια εδώ δεν τρώνε κουτόχορτο!!!!

 

Ναι καλα....δεν το ηξερα να μη το πω κιολας....:evil:

 

 

Kalamaraki

κάνεις λες και σου συμβαίνει πρώτη φορα.....

συνηθισε το....

 

Δεν μπορω ρε συ....Δεν συνιθιζεταιιιιιι!!!

 

Ελεος πια με τον καθε εξυπνο ελληναρα.....

 

για αυτο παμε χαλια....

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω ρε συ....Δεν συνιθιζεταιιιιιι!!!

 

Ελεος πια με τον καθε εξυπνο ελληναρα.....

 

για αυτο παμε χαλια....

__________________

 

πηρα καρεκλακι αυτοκινητου απο ιντερνετ 220 με τα μεταφορικα....

σημερα στο λητω η κοπελα θεωρησε καλη τιμη το ιδιο καρεκλακι 320........

 

και πολλα πολλα αλλα......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πηρα καρεκλακι αυτοκινητου απο ιντερνετ 220 με τα μεταφορικα....

σημερα στο λητω η κοπελα θεωρησε καλη τιμη το ιδιο καρεκλακι 320........

 

και πολλα πολλα αλλα......

 

Καλε ναι.....δεν αντιλέγω....

 

αλλα δεν συνηθιζεται ρε φιλε.....

 

δηλαδη αυτη με τις 15λιρες κερδος δεν εχει..?

 

ε μη χ@#!ω....δηλαδη ο αλλος ποσο πια να χρεωνεται....και πρεπει να τα βαλει διπλη τιμη ρε.... ποσο πια φπα, κοστος εισαγωγης κτλπ κτλπ....

 

Δεν ξερω...οσος καιρος και να περασει, ασχολουμαι δυο χρονια τωρα, δεν μπορω να το συνηθίσω.....

 

Link to comment
Share on other sites

εδω λεμε για διαφορα 100 ευρω.... και πληρωσα μεσα στα 220 και τα 50 της μεταφορικης.....

αυτοι οι κοπανοι δηλ εκει εξω, μπαινουν και μεσα...... κάπως ετσι;;;;;

 

Ελληναρας στο μεγαλειο του......

Link to comment
Share on other sites

εδω λεμε για διαφορα 100 ευρω.... και πληρωσα μεσα στα 220 και τα 50 της μεταφορικης.....

αυτοι οι κοπανοι δηλ εκει εξω, μπαινουν και μεσα...... κάπως ετσι;;;;;

 

Ελληναρας στο μεγαλειο του......

 

Ναι ματια μου σε πιστευω.....

 

και τα δυο καθισματα που πηρα γαι την μικρη....εδω 320 και 300 και τα πηρα με 210 και 200 ευρω με τα μεταφορικά μεσα....

 

και μετά αναρρωτιουνται γιατι δεν υποστηριζουμε την ελληνικη αγορα....

 

ρε αντε.....αντε....:evil::evil:

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι ματια μου σε πιστευω.....

 

και τα δυο καθισματα που πηρα γαι την μικρη....εδω 320 και 300 και τα πηρα με 210 και 200 ευρω με τα μεταφορικά μεσα....

 

και μετά αναρρωτιουνται γιατι δεν υποστηριζουμε την ελληνικη αγορα....

 

ρε αντε.....αντε....:evil::evil:

 

recaro το 210;;;;;;;

britax το 200;;;;;;

 

εδω αφρολουτρο 6 λιρες απο αγγλια και εδω στο λητω 14 ευρω........ :shock::shock::shock::shock::shock:

ε ειπαμε......

Link to comment
Share on other sites

recaro το 210;;;;;;;

britax το 200;;;;;;

 

εδω αφρολουτρο 6 λιρες απο αγγλια και εδω στο λητω 14 ευρω........ :shock::shock::shock::shock::shock:

ε ειπαμε......

 

γιες γιες

 

αν και νομιζω πως το ρεκαρο ειχε βγει 218ευρω

 

απο την γηραια ηπειρο και τα δυο.....

 

ε καλα ναι....

 

ποτε ξανα πριν κανω ερευνα...δεν αγοραζω απο ελλαδα....

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τι νουμερο ψάχνεις?

 

στα geox το 22 ήταν ελαφρως μεγαλυτερο.... δηλ 21 δε θα του εκανε....

αρα 22 θα περω... οχι μεγαλυτερο.....

 

αυτα ειναι ωραια: http://www.lillifoot.co.uk/geox/paco.html ....

 

αλλα γενικα βλεπω κατι προσφορες και μπορει να παρω και κανενα μεγαλυτερο να υπαρχει......

Link to comment
Share on other sites

στα geox το 22 ήταν ελαφρως μεγαλυτερο.... δηλ 21 δε θα του εκανε....

αρα 22 θα περω... οχι μεγαλυτερο.....

 

αυτα ειναι ωραια: http://www.lillifoot.co.uk/geox/paco.html ....

 

αλλα γενικα βλεπω κατι προσφορες και μπορει να παρω και κανενα μεγαλυτερο να υπαρχει......

 

Μπουνιτσα αυτα ακριβως σε αλλο χρωμα (ενα μπεζ καφε καπως) τα πηραμε απο μαγαζι το Σαββατο 48 ευρω

 

εχει μεταφορικα το μαγαζι αυτο ?

 

 

Link to comment
Share on other sites

στα geox το 22 ήταν ελαφρως μεγαλυτερο.... δηλ 21 δε θα του εκανε....

αρα 22 θα περω... οχι μεγαλυτερο.....

 

αυτα ειναι ωραια: http://www.lillifoot.co.uk/geox/paco.html ....

 

αλλα γενικα βλεπω κατι προσφορες και μπορει να παρω και κανενα μεγαλυτερο να υπαρχει......

 

Παντως το Αγγλικο νουμερο ειναι ενα θεμα.

Η μικρη μου φοραει 6 στα Κickers, 5 στα περισσοτερα Monsoon και 5.5 στα Clarks!!!

Στα Geox 22 :confused:

Πολλες φορες δεν αρκει να εχεις δοκιμασει απλως μια μαρκα, γιατι απο μοντελο σε μοντελο στην ιδια μαρκα εχει διαφορα.

Αγορασα απο το Monsoon στο mall ενα ζευγαρι πεδιλακια 5(22) νουμερο και ηταν τελεια. Στελνω την αδερφη μου να μου παρει και ενα αλλο σχεδιακι μιας και μας εστρωσε πολυ ωραια, μου το αγορασε και μας ειναι στενο! Επισης 5 νουμερο!!! :(

Link to comment
Share on other sites

Καλε ναι.....δεν αντιλέγω....

 

αλλα δεν συνηθιζεται ρε φιλε.....

 

δηλαδη αυτη με τις 15λιρες κερδος δεν εχει..?

 

ε μη χ@#!ω....δηλαδη ο αλλος ποσο πια να χρεωνεται....και πρεπει να τα βαλει διπλη τιμη ρε.... ποσο πια φπα, κοστος εισαγωγης κτλπ κτλπ....

 

Δεν ξερω...οσος καιρος και να περασει, ασχολουμαι δυο χρονια τωρα, δεν μπορω να το συνηθίσω.....

 

Δεν ξερω αν ειναι ακριβως ετσι στην συγκεκριμενη περιπτωση και θα σου πω τι εννοω.

Τα ιδια παπουτσακια εχουν 15 λιρες οπως λες, δηλαδη στο περιπου 17 ευρω. Ο αλλος εδω τα δινει 30.

Δεν ξερω τι δουλεια κανεις, αλλα επειδη εγω στο παρελθον ειχα μαγαζι, δυστυχως στην Ελλαδα δεν υπαρχει λογικη στις τιμες.

Απο τον αποκλειστικο αντιπροσωπο εφερνα μονο εγω στην Β. Ελλαδα ενα συγκεκριμενο ειδος (αγροτικο) και το αγοραζα 12 ευρω. Με τα μεταφορικα, το ΦΠΑ, τα λειτουργικα εξοδα και την φιλεναδα μου την εφορια το πουλουσα 27 και οσο κι'αν σου φαινεται δυσκολο να το πιστεψεις το κερδος μου ηταν ελαχιστο αλλα παρ'όλ'αυτα πορευομουν.

Οταν αρχισε να διαδιδεται το ιντερνετ και ως αγοραστικο μεσο, το ιδιο πραγμα το αγοραζες απο αμαζον με 15 λιρες και 2 λιρες μεταφορικα!!! :-(

Μιλησ α με την εταιρια και τους εξεφρασα τα παραπονα μου γιατι θεωρουσα αδιανοητο ο Αγγλος να εχει συμφερον με πωληση 3 λιρες μονο πανω απο την αγορα και ξερεις τι μου ειπαν; Οτι δεν υπαρχει περιπτωση να πουλησουν το ιδιο πραγμα στην ιδια τιμη σε Αγγλο και Ελληνα! :evil:

Μιλαμε παντα για την πριπτωση που δεν μπορεις να παρεις κατ'ευθειαν απο την παραγωγη (Κινα κατα 99%) οπως συμβαινει στις περισσοτερες γνωστες μαρκες οπου πρεπει να μεσολανησει ο γενικος αντιπροσωπος. :cry:

Αυτο με αναγκασε και στραφηκα σε Κινα και ανωνυμα προϊοντα οσο κι'αν δεν το ηθελα.

Eπισης δεν εχουν καμια μα απολυτως καμια σχεση τα εξοδα μιας οποιασδηποτε online επιχειρησης με ενα φυσικο καταστημα, στο οποιο ομως μπορει να δουλευει και να βγαζει ενα μεροκαματο π.χ. η ανηψια σου.

Δεν δικαιολογω την αισχροκερδια σε καμια περιπτωση αλλα δεν ειναι παντα τα πραγματα απλα μαθηματικα. Βεβαια για το πορτοφολι το δικο σου ετσι ειναι. ΣΟυ λεω ομως και την αλλη οψη γαι να καταλαβεις πως δουλευει μερικες φορες η αγορα. Δεν ειναι ολοι απατεωνες ουτε βγαζουν βιλες ολοι οι εμποροι. Εγω αν δεν βρω κατι σε πραγματικα σημαντικη διαφορα στην τιμη, οσο μπορω ακομα να το κανω, προσπαθω να στηριζω και την εγχωρια αγορα.

Ειμαστε ολοι μια αλυσιδα και οσο χαλαρωνουν ή σπανε καποιοι κρικοι, τοσο πιο γρηγορα θα καταρρευσουμε. Μακροπροθεσμα μπορει εγω να εχω κανει οικονομια στο προτοφολι μου αλλα αν δεν εχει να φαει ο διπλανος μου και ο παραδιπλα μου, ερχεται σιγουρα και η σειρα μου... :cry::cry:

Συγνωμη για το τεραστιο ποστ αλλα ηθελα να πω και μια αλλη αποψη.

Ευχαριστω που με ακουσατε και μην μου σκισετε τις σαρκες. :(

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Άννα σε πιστεύω ότι είναι έτσι. Κι ότι η αισχροκέρδεια αφορά και τον νοικάρη που νοικιάζει 3000 ευρώ το μαγαζί του για να κάθεται και να πληρώνεται, από την εφορία, από το μεσάζοντα κτλ.

 

Και θα φέρω ένα παράδειγμα. Η κουμπάρα μου δουλεύει σε φαρμακείο χρόνια, και κατά καιρούς σε πράματα που αγοράζω, ακόμη και στα εμβόλια μου κάνει κάποια έκπτωση. Το humana ar, το γάλαπου έπαιρνα για τη μπέμπα κόστιζε στο φαρμακείο 16,40. Και της λέω τι τιμή θα μου το δώσεις? Και μου εξήγησε ότι δε μπορεί να μου κάνει τιμή γιατί το κέρδος του φαρμακείου στα γάλατα είναι 1 ευρώ. Ουσιαστικά δλδ τους είναι και φύρα.

 

Ξέρεις πόσο μου έβγαινε από το apo-rot? 6 ευρώ με τα μεταφορικά!!!!Δες δλδ πόσα έβγαζαν οι μεσάζοντες.

 

Αυτή όμως η αισχροκέρδεια με στόχο πάντα το πορτοφόλι του μέσου Έλληνα πρέπει επιτέλους να σταματήσει, έστω και με παράπλευρες απώλειεες. Ξέρω ότι ακούγεται σκληρό αλλά έτσι είναι. Γιατί όσο εγώ θα ψωνίζω από την τοπική αγορά για την ενίσχυση αυτής, τόσο θα ενισχύεται ο καπιταλισμός και οι ταξικές; διαφορές (Χριστέ μου, σαν πολιτικός ακούγομαι φτου κακά).Τόσο θα επιτρέπουμε σε κάποιους να αισχροκερδούν και να πλουτίζουν όταν οι περισσότεροι θα είμαστε μεροδούλι μεροφάι.

 

Αυτά τα ολίγα.

 

Φιλικά πάντα.

 

Και ναι δε συνηθίζεται καλαμαράκι. Όποτε το βλέπω συγχίζομαι ταμάλα.

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

ερωτηξη

 

το parapharmacie εχει το frezzyderm το παιδικο 50+ σχεδον 13 ευρω δε θυμαμαι ακριβως

και το φαρμακειο μου τα ιδια ml το εχει 24.75 !!!!!!!!!!

πως γινεται αυτο ρε κορες????

να παρω η θα ειναι καμια μουφα???

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάρες!!!

Ναι καλα....δεν το ηξερα να μη το πω κιολας....:evil:

Καλαμαράκι Πολύ καλά έκανες και αν δεις κάπου κάτι παρόμοιο να μας το ξαναπεις. Ένας λόγος που μπαίνω στη διαδικασία να ψωνίζω από το internet είναι φυσικά οι τιμές! Εχει παραγίνει το κακό και με το να τους γυρνάμε πλάτη αυτούς τους Ελληνάρες δείχνουμε έμπρακτα ότι δεν πάει άλλο και ότι δεν αντέχουμε άλλη κοροϊδία.

Αντε πρωϊ πρωϊ με έπιασε το επαναστατικό μου!!!!

Άσχετο! Καλαμαράκι, το άλλο που σου έγραψα το βράδυ το είδες?

QsCvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...