Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλώστηνα και σιδηροκέφαλη !!!!!

Λοιπόοοοοοοοοον, φιλενάδα, για να προκόψεις στον συγκεκριμένο τομέα, πρέπει να διαβάσεις, να είσαι καλή και επιμελής μαθήτρια:wink::wink:

Δες εδώ http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=67896 είναι οδηγίες για όλα, έμπνευση του καλαμαρακίου, ένας μπούσουλας για όλους.

Μετά, ρώτα ............

Π.χ. αντικαταβολή στο εξωτερικό δεν παίζει, κούριερ ή ΕΛΤΑ, ανάλογα τι μας διασφαλίζει και τι μας συμφέρει.

Μαιμού ή αυθεντικά ? Όσο αυθεντικά ή μαιμού είναι ότι αγοράζεις από τα συμβατικά μαγαζιά.

Παράδοση αναλόγως ........ από διάφορα, κυρίως από τον τόπο αποστολής και την αποτελεσματικότητα του ονλαιν καταστήματος.

Αυτά γενικά, για περισσότερα, μελέτη ..............

σε ευχαριστω πολυ chatzico που μου απαντησες στην ερωτηση μου ,περι αγορων μεσω διαδικτυου τωρα με τη κριση θα χρειαστει!να 'σαι καλα!:-D

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησες σε κάποια κούριερ αν γίνεται αυτό?

Γιατί έχω την εντύπωση ότι σε αποστολές εξωτερικού δεν παίζει η "χρέωση παραλήπτη"

Όχι τίποτε άλλο, φαντάσου να δεχτεί το αμερικανάκι και εσύ να μη μπορείς να του το στείλεις:evil:

 

 

με courier δεν γίνονται αποστολές εξωτερικού με χρέωση παραλήπτη !!!μην την πατησεις ετσι .με ταχυδρομείο δεν ξέρω .....

ΧΡΙΣΤΙΝΟΥΛΑ ΣΕ ΛΑΤΡΕΥΩ!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

οσες εχετε παρει robeez...

ψαχνω στο site να βρω τα 1st steps και δεν τα βρισκω πουθενα...

εχει μονο τα soft soles και τα mini shoes...

τοσο στραβη ειμαι?

καμια βοηθεια???

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

θελω απεγνωσμενα αυτα

http://www.amazon.co.uk/Kickers-Toddler-Bricksandal-Casual-1-10533/dp/B004SF3M44/ref=sr_1_27?s=shoes&ie=UTF8&qid=1307222636&sr=1-27

 

 

δεν εχω παρει ποτε απο αμαζον τι γινεται με τα μεταφορικα;

ξερετε που αλλου μπορω να βρω kickers εκτος απο ebay?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γατούλα,

Σχετικά με τα φανελάκια, είναι λεπτά και τα άσπρα κάνουν σαν ρίγα στην ύφανση. Θα τα έλεγα ελαστικά και ήρθαν σε συσκευασία κλειστή του mothercare. Απο εξυπηρέτηση μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Τότε σε συμφέρει να σου ψωνίσει αυτή ότι θέλεις, να σου τα στείλει και να της στείλεις τα χρήματα ή να της τα δώσεις όταν έρθει κλπ.

Οι τιμές στα εν Ελλάδι next είναι τουλάχιστον διπλάσιες, δεν σε συμφέρει.

Αχ μακάρι να ήταν κι εμένα η αδερφή μου στο Λονδίνο....κάθε μέρα στα μαγαζιά θα την έτρεχα:wink:.

Και να ξέρεις ότι μπορείς να ψωνίσεις και από το Marks & Spencer, σε επίσης πολύ καλές τιμές. Αυτοί μάλιστα έχουν μία υπηρεσία, όπου μπορεί να πάει η αδερφή σου, να ψωνίσει και να αναλάβουν αυτοί τη μεταφορά, δες σχετικές λεπτομέρειες στο site τους :)

ευχαριστώ πολύ πολύ. ήδη μου ψωνίζει συνέχεια για τα παιδια και με έχει κατασκλαβώσει το σκασμενο!το next τώρα το ανακάλυψα .Μας πήρε αυτα http://www.next.co.uk/x47662s1#363149x47

για να φορεσουν τα κοριτσια μου και οι ανηψιές μου στα βαφτίσια του υιου!

tBTkp3.png

και ο μικρός μας Θοδωρής ήρθε στις 11/04/2011

Link to comment
Share on other sites

Σας δίνω δύο διευθύνσεις από φαρμακεία για αγορές online σε τιμές 20% φθηνότερα από αυτες που δίνουν τα υπόλοιπα φαρμακεία.Υπάρχουν και οι τιμές για σύγκριση

http://www.pharmacyline.gr/index.php?manufacturers_id=31&osCsid=a02285a731343c7c9fe218de6749f841

 

http://www.pharmacy4u.gr/

 

στην αριστερή σελίδα δίνονται και οι εταιρείες που διαθετουν για ποιό ευκολη αναζήτηση.

Εγώ έχω ψωνίσει αρκετες φορες και είμαι ευχαριστημένη!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

θελω απεγνωσμενα αυτα

http://www.amazon.co.uk/Kickers-Toddler-Bricksandal-Casual-1-10533/dp/B004SF3M44/ref=sr_1_27?s=shoes&ie=UTF8&qid=1307222636&sr=1-27

 

 

δεν εχω παρει ποτε απο αμαζον τι γινεται με τα μεταφορικα;

ξερετε που αλλου μπορω να βρω kickers εκτος απο ebay?

 

Και δεν θα καταφέρεις να παρεις απευθειας για Ελλαδα, το αμαζον ΔΕΝ στελνει παιδικά παπά στην ελλάδα, μονο καποια ενηλικων. Επισης και το τζαβάρι το ιδιο. Μονη σου λυση ειναι το επισημο σαιτ της κικερς ή το εμπευ ή τα ον λαιν παπουτσαδικα..

 

 

Ομορφοοοοοοοοο!!!

 

ευχαριστώ πολύ πολύ. ήδη μου ψωνίζει συνέχεια για τα παιδια και με έχει κατασκλαβώσει το σκασμενο!το next τώρα το ανακάλυψα .Μας πήρε αυτα http://www.next.co.uk/x47662s1#363149x47

για να φορεσουν τα κοριτσια μου και οι ανηψιές μου στα βαφτίσια του υιου!

 

Πολύ ομορφα! Με γιες και καλοφόρετα!

 

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω εδω και μερες να κανω μονη μου κατι αγορες να μη σας ενοχλησω αλλα δε γινεται ρε κοριτσια

ενα μηνα τωρα το μονο που εκανα ηταν αγορες απο αμαζον και ε μπαυ αγγλιας

 

-δε μπορω να μπω σ αυτα τα mum, next, gymboree κτλ δεν ξερω πως πληρωνονται ολα αυτα

- δε μπορω να βαλω αυτους τους κωδικους που κατα καιρους δινετε

 

 

θελω να παρω 3 φουστανακια για δωρο και σα χαζη ψαχνω ενα μηνα!!!!!!!!

 

τωρα βρηκα στα next αλλα δεχονται peypal αυτοι???

Thanx again!

Link to comment
Share on other sites

στελλα το MUM ειναι μεσαζον για να σου στελνει απο εταιριες που δε στελνουν Ελλδα, περισσοτερα δε ξερω γιατι το εχω αποφυγει

το ΝΕΧΤ ειναι σε αυτη τη κατηγορια, ΔΕ στελνει

το gymboree.com γραφεσαι στη σελιδα του και παραγγελνεις αλλα ειναι Αμερικα και παιζει και η πιθανοτητα τελωνειου

Αν εχεις κωδικους τους βαζεις στο checkout

Ευκολο σε αγορες ειναι και το mandco.com με φτηνα μεταφορικα

Ψαξε λιγο ακομα!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας δίνω δύο διευθύνσεις από φαρμακεία για αγορές online σε τιμές 20% φθηνότερα από αυτες που δίνουν τα υπόλοιπα φαρμακεία.Υπάρχουν και οι τιμές για σύγκριση

http://www.pharmacyline.gr/index.php?manufacturers_id=31&osCsid=a02285a731343c7c9fe218de6749f841

 

http://www.pharmacy4u.gr/

 

στην αριστερή σελίδα δίνονται και οι εταιρείες που διαθετουν για ποιό ευκολη αναζήτηση.

Εγώ έχω ψωνίσει αρκετες φορες και είμαι ευχαριστημένη!!

 

και εγω εχω ψωνισει απο το δευτερο,οντως τεραστια διαφορα τιμων,οταν γεννηθηκε το μωρο μου εκανα μια ερευνα σε δυο τοπικα φαρμακειο για τα πραγματα που ηθελα να του παρω και κοστιζαν 110 ευρω, απο το συγκεκριμενο φαρμακειο τα πηρα 85!!!:lol:

Είμαι ερωτευμένη με δυο άντρες!!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

κορες του yoursclothing

εχω ενα καλαθι με

2 για 20

2 για 20

2 για 25

2 για 10

με απλα μαθηματικα εγω αυτο το βλεπω 75

και υποτιθεται πρωτη αγορα (?) -10%

πως βγαζουν ΑΥΤΟΙ αυτο?

Total: 105.60?

Promotional Discount: £13.00

New Basket Total: 90.00?

Non Sale Total: 90.00?

Voucher NDFree2: -10%

New Basket Total: 81.00?

 

μονο στο πρωτο ποσο συμφωνω!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Νομίζω πρώτη φορά γράφω στο topic αλλά προσπαθώ να διαβάζω τα νέα σας. Δε σας προλαβαίνω!!! Μου έστειλαν mail απο το mytoys.de ότι έχουν μέχρι 60% έκπτωση σε ρούχα κλπ. Έχω πάρει παπούτσια και παντοφλάκια από εκεί και έχω μείνει ευχαριστημένη με την εξυπηρέτηση. Μου εμφανιζει 145 σελίδες με ρούχα σε έκπτωσξ. Μάλλον λίγο άσχετη είμαι αλλά πάω για ψώνια!!!

Link to comment
Share on other sites

κορες του yoursclothing

εχω ενα καλαθι με

2 για 20

2 για 20

2 για 25

2 για 10

με απλα μαθηματικα εγω αυτο το βλεπω 75

και υποτιθεται πρωτη αγορα (?) -10%

πως βγαζουν ΑΥΤΟΙ αυτο?

Total: 105.60?

Promotional Discount: £13.00

New Basket Total: 90.00?

Non Sale Total: 90.00?

Voucher NDFree2: -10%

New Basket Total: 81.00?

 

μονο στο πρωτο ποσο συμφωνω!

 

 

γατουλα γιατι δεν βαζεις τον κωδικο MVC2205 για -12% ? τον ειχε δωσει εδω νομιζω h chatzico? και απο οσο ξερω ουτε εγω αλλα ουτε καμια αλλη φιλη εδω, καταφερε οντως να αγορασει 2 κομματια για 20 κλπ.... οποτε σου τα χρεωνει κανονικα... για αυτο και η διαφορα τιμης..

F2ETp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

κορες του yoursclothing

εχω ενα καλαθι με

2 για 20

2 για 20

2 για 25

2 για 10

με απλα μαθηματικα εγω αυτο το βλεπω 75

και υποτιθεται πρωτη αγορα (?) -10%

πως βγαζουν ΑΥΤΟΙ αυτο?

Total: 105.60?

Promotional Discount: £13.00

New Basket Total: 90.00?

Non Sale Total: 90.00?

Voucher NDFree2: -10%

New Basket Total: 81.00?

 

μονο στο πρωτο ποσο συμφωνω!

Γιώτα μήπως την πάτησες και εσύ όπως εγώ ?? 2 για 20 λίρες και την τιμή του ρούχου την βλέπεις σε Ευρώ ???

Link to comment
Share on other sites

διαβαζω συνεχως εδω αναφερετε τη λεξη MUM κανω αναζητηση και δε βρισκω κατι, χωρις να σας κουρασω τι περιπου ειναι μπορει καποια με την εμπειρια σας να βρει που το αναφερετε αρχικα να μπω σε νοημα.... σορυ για τη ζαλαδα...

Ποντικάκι, δες το τόπικ ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΟΛΑ, αναφέρεται και πιο κάτω το λίνκ στο ποστ της JΑΝΕΤΤΑ, έχει οδηγίες και για το MUM, σου στέλνω και πμ σχετικό. Ότι θες, ρώτα ;)

 

σε ευχαριστω πολυ chatzico που μου απαντησες στην ερωτηση μου ,περι αγορων μεσω διαδικτυου τωρα με τη κριση θα χρειαστει!να 'σαι καλα!:-D

 

Νιεντε, καλό διάβασμα και μετά ότι θες, ρώτα εδώ, όλο και κάποια θα πεταχτεί ......

 

προσπαθω εδω και μερες να κανω μονη μου κατι αγορες να μη σας ενοχλησω αλλα δε γινεται ρε κοριτσια

ενα μηνα τωρα το μονο που εκανα ηταν αγορες απο αμαζον και ε μπαυ αγγλιας

 

-δε μπορω να μπω σ αυτα τα mum, next, gymboree κτλ δεν ξερω πως πληρωνονται ολα αυτα

- δε μπορω να βαλω αυτους τους κωδικους που κατα καιρους δινετε

 

θελω να παρω 3 φουστανακια για δωρο και σα χαζη ψαχνω ενα μηνα!!!!!!!!

 

τωρα βρηκα στα next αλλα δεχονται peypal αυτοι???

Thanx again!

Βρε Στελίτσα, γιατί παιδεύεσαι ένα μήνα ? Είπαμε, διαβάζουμε και ρωτάμε... Για το MUM ότι είπα στο ΠΟΝΤΙΚΑΚΙ, σου έρχεται και πμ, ότι θες πες:wink:

 

Λοιπόν κορίτσια, μόλις με πήρε τηλέφωνο ο άγιος Θοδωρής/Σωτήρης/Θανάσης/Φώτης/Κλημέντιος/Πατάπιος/Ονούφριος (κάτι από όλα, αλλά τι ?) που του πήγα εχθές το πισί μου και μου είπε ΟΚ το πισί μου, το στέγνωσε και δεν έχει 'αρρωστήσει', με κάτι αναβαθμίσεις, αντιιικά κλπ, 30 ευρώ !!!!!!!! Νομίζω ότι είναι πολύ καλή τιμή. Θα το πάρω αύριο το πρωί και θα του πάω και αυτή την μπαχατέλα που έχω στην δουλειά και γράφω τώρα (καλά που είναι και αυτό!!!), μπας και το συμμορφώσει λίγο, που πάει σαν την χελώνα.

 

ΚΑΛΑΜΑΡΑΚΙ, τι είναι αυτό με το μέλι ? Από τον Γουίνι ?:shock::shock::shock::shock:

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα ,μόλις έλαβα μηνυμα απο τη salopeta οτι σταματησε το personal shopping

καλαμαράκι βγαλτη απο τη λίστα

,αυτο το dreamshopping είναι σαν τη salopeta??

ποσες μερες κανει να στείλει τα πράγματα ???

το εχει χρησιμοποιήσει καμία ?θέλω να παραγγείλω στη μικρή μου απο τον ακατανομαστο και θελω να χρησιμοποιήσω μια τετοια υπηρεσία ,Α και ποσο ειναι η προμήθεια???

ΧΡΙΣΤΙΝΟΥΛΑ ΣΕ ΛΑΤΡΕΥΩ!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

 

ΚΑΛΑΜΑΡΑΚΙ, τι είναι αυτό με το μέλι ? Από τον Γουίνι ?:shock::shock::shock::shock:

 

Θα σε ενημερώσω με πμ.

 

καλημέρα ,μόλις έλαβα μηνυμα απο τη salopeta οτι σταματησε το personal shopping

καλαμαράκι βγαλτη απο τη λίστα

,αυτο το dreamshopping είναι σαν τη salopeta??

ποσες μερες κανει να στείλει τα πράγματα ???

το εχει χρησιμοποιήσει καμία ?θέλω να παραγγείλω στη μικρή μου απο τον ακατανομαστο και θελω να χρησιμοποιήσω μια τετοια υπηρεσία ,Α και ποσο ειναι η προμήθεια???

 

Οκ θα την αφαιρέσω

 

Link to comment
Share on other sites

Γιώτα μήπως την πάτησες και εσύ όπως εγώ ?? 2 για 20 λίρες και την τιμή του ρούχου την βλέπεις σε Ευρώ ???

 

 

RESPECTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTtt

 

καλα σε 2 νομισματα!!!!!

στραβομαρα δικια μου

 

 

εχει επιλογη νομισματος πανω!!!!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...