Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

καλημερα!!!!!!!!!!!

επανερχομαι στο θεμα με το paypal και τον τετραψηφιο κωδικο (οσες καταλαβατε καταλαβατε :))

εβαλα λοιπον σε ενα νεο λογαριασμο που εφτιαξα στο πειπαλ μια πιστωτικη καρτα, εκανα κανονικα λογαριασμο στο εβαυ και αγορασα ενα φορεμα. ολα καλα ως εδω.... ελα ομως που οταν πηγα να πληρωσω μου εβγαζε σφαλμα οτι η καρτα αυτη δε μπορει αν χρησιμοποιηθει για να πληρωσω αν δεν γινει confirmed!!!!!!!!!!!!!!!!!! και εξηγουσε οτι πρεπει να βαλω ενα 4ψηφιο κωδικο που θα εμφανιστει στις κινησεις του λογαριασμο μου........ Πηρα κατευεθειαν στη τραπεζα και ειπαν οτι ακομα δε φαινεται ο κωδικος αυτος και να περιμενω μια δυο μερες........... Εστειλα μυνημα στο πωλητη που του εξηγω ολα αυτα αλλα ακομα απαντηση δε μου στειλε... Ελπιζω οτι θα δειξει κατανοηση................

 

εντιτ! εχω και μια αλλη απορια, μπορω στο δικο μου λογαριασμο να βαλω καρτα φιλου μου ωστε να θελει αν του αγορασω κατι να τα χρεωσω στη καρτα του, αλλα χωρις να του ανοιξω νεο λογαριασμο σε πειπαλ και εβαυ? θα χω θεμα που ειναι διαφορετικο ονομα?

 

 

Kαλημεραααα

 

Ειδες....εμ :rolleyes: για αυτο λεμε τοοοοοσο καιρο γινεται verified!;)

 

τωρα θα περιμένεις αναγκαστικα κανα δυο μερες καλα παρτους και την δευτερα ισως εχει φανει η χρεωση του πευπαλ με τον 4ψηφιο.:!:

 

Τωρα οσον αφορά το πευπαλ για το φιλο σου

 

Εσυ θες να περάσεις στο λογαριασμο σου στο πευπαλ καρτα φιλου σου .....καλα το παω? αρα τα στοιχεια τα δικα σου που θα εχεις δώσει θα διαφέρουν απο την καρτα του φιλου σου.....σωστα?

 

αρα νομιζω θα εχεις θέμα.....

 

Γιατι θα διαφέρει το ονομα που εχεις δώσει εσυ.....με το ονομα του ιδιοκτήτη της κάρτας....

 

 

Εκτος αν κανω λαθος και το εχει κανει καποια να σε διαφωτίσει..:!:

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα σε όλες!

 

Πριν ζητήσω ό,τι έχω να ζητήσω, να εξηγηθώ πρώτα πως διάβασα πίσω όλες τις σελίδες έως 12 Μαίου...

 

Και ρωτώ: υπάρχει κάποιος εκπτωτικός κωδικός του Gymboree? Έκανα εγγραφή, δεν έχω κάνει ακόμη παραγγελία (έτοιμη την έχω, γύρω στα $170), αλλά δεν μπορώ να καταλάβω που ακριβώς μπαίνει το promotion code, etc etc...

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

κορίτσιαααααααααααααα....μου ήρθε χαρτί από το ταχυδρομείο για τα τρελοχτάρια!!!!έστειλα τον αντρούλη μου και περιμένω....υπάρχει περίπτωση να γράφει εκεί για τελωνείοοοοοοοο?????????αχ είμαι σε αναμμένα κάρβουνααααααααααααααα...

v6Khp3.pngBoDsp3.png
Link to comment
Share on other sites

θελω να πω ενα μεγαλο ευχαριστω στο καλαμαρακι γιατι με βοηθησε πολλες φορες και ισως να το επρηξα και με τις ηλιθιες ερωτησεις μου

πολλες φορες δεν υπαρχει χρονος και ετσι εμπιστευομαστε την κριση των πιο εμπειρων

απλα ενα μεγαλο ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Kαλημεραααα

 

Ειδες....εμ :rolleyes: για αυτο λεμε τοοοοοσο καιρο γινεται verified!;)

 

τωρα θα περιμένεις αναγκαστικα κανα δυο μερες καλα παρτους και την δευτερα ισως εχει φανει η χρεωση του πευπαλ με τον 4ψηφιο.:!:

 

 

βρε δε με καταλαβες...... αφου το ειπα, εφτιαξα νεο λογαριασμο σε πειπαλ με νεα καρτα πιστωτικη και ανοιξα νεο λογαριασμο στο εβαυ και εκανα μια αγορα 2 μερες μετα...... και οταν πηγα να πληρωσω εγινε αυτο, δε με αφηνε............ αρα προφανως πλεον αν δε γινεις verified user δε σαφηνει να κανεις καμια συναλλαγη ή κατι κανω λαθος.........

 

στο δικο μου λογαριασμο το προηγουμενο εγινα verified σχεδον αμεσως :wink:

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σε όλες!

 

Πριν ζητήσω ό,τι έχω να ζητήσω, να εξηγηθώ πρώτα πως διάβασα πίσω όλες τις σελίδες έως 12 Μαίου...

 

Και ρωτώ: υπάρχει κάποιος εκπτωτικός κωδικός του Gymboree? Έκανα εγγραφή, δεν έχω κάνει ακόμη παραγγελία (έτοιμη την έχω, γύρω στα $170), αλλά δεν μπορώ να καταλάβω που ακριβώς μπαίνει το promotion code, etc etc...

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

http://www.google.gr/search?source=ig&hl=el&rlz=1G1GGLQ_ELGR355&q=gymboree+voucher+code&aq=f&aqi=&aql=&oq=

 

θελω να πω ενα μεγαλο ευχαριστω στο καλαμαρακι γιατι με βοηθησε πολλες φορες και ισως να το επρηξα και με τις ηλιθιες ερωτησεις μου

πολλες φορες δεν υπαρχει χρονος και ετσι εμπιστευομαστε την κριση των πιο εμπειρων

απλα ενα μεγαλο ευχαριστω

 

:wink:

 

Link to comment
Share on other sites

αααααααααααα ξεχασα! παρελαβα κι εγω απο crazy8! τελικα ειχαν ερθει απο τις 27/5 στα ελτα!!!!!!!!!!!! και ουτε χαρτακι μου ρθε ουτε τιποτα... απλα πηγα για αλλη δουλεια και πηγα και τα εψαξα......

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

βρε δε με καταλαβες...... αφου το ειπα, εφτιαξα νεο λογαριασμο σε πειπαλ με νεα καρτα πιστωτικη και ανοιξα νεο λογαριασμο στο εβαυ και εκανα μια αγορα 2 μερες μετα...... και οταν πηγα να πληρωσω εγινε αυτο, δε με αφηνε............ αρα προφανως πλεον αν δε γινεις verified user δε σαφηνει να κανεις καμια συναλλαγη ή κατι κανω λαθος.........

 

στο δικο μου λογαριασμο το προηγουμενο εγινα verified σχεδον αμεσως :wink:

 

Βρε ναι εγώ το κατάλαβα.....αλλα και παλι το ιδιο ειναι....

 

Καποιες λενε οτι ποτε δεν ειχαν προβλημα....αλλες ειπαν οτι ενω καναν αγορες καποια στιγμή τις σταμάτησε για τους χ λογους πχ υψος αγορων

 

παρολα αυτα ενα ειναι το κλου....

 

Πρεπει να γινεσαι verified...!

 

Και μενα στο δικο μου λογαριασμο δεν μου περασε απο το μυαλο να μην γινω verified αφου ελεγε οτι ετσι πρεπει και κατι σαλτσες ακομα...

Εκανα αμεσα με την εγγραφη μου την αιτηση για την χρεωση και σε τρεις εργάσιμες μερες ειχα γινει verified , απλά και ομορφα!

 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον...παρελαβα την τσαντουλα μου σημερα

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=280673283807

ολα ωραια και καλα, αυθεντικη φαινεται εχει και το σακκουλακι φυλαξης της guess και ταμπελακι που λεει τιμη αγορα 140$...ΚΑΙ ΣΠΑΣΜΕΝΟ ΦΕΡΜΟΥΑΡ:evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Μια που την ανοιξα και μια που δεν ξανακλεισε ποτε:evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Εστειλα mail στον κινεζουλη αρκετα ηρεμο για αρχη ενα i'm extremely disapointed μονο και αναλογα με την απαντηση επεται και συνεχεια!!!!!!!

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

βρε δε με καταλαβες...... αφου το ειπα, εφτιαξα νεο λογαριασμο σε πειπαλ με νεα καρτα πιστωτικη και ανοιξα νεο λογαριασμο στο εβαυ και εκανα μια αγορα 2 μερες μετα...... και οταν πηγα να πληρωσω εγινε αυτο, δε με αφηνε............ αρα προφανως πλεον αν δε γινεις verified user δε σαφηνει να κανεις καμια συναλλαγη ή κατι κανω λαθος.........

 

στο δικο μου λογαριασμο το προηγουμενο εγινα verified σχεδον αμεσως :wink:

είναι πιστωτική πιστωτική ή χρεωστική ??? και το όνομα που είναι στην κάρτα σου συμφωνεί με τα στοιχεία που έδωσες στο paypal ??? επίσης το mail που δήλωσες είναι διαφορετικό από αυτό που έχεις τον άλλο λογαριασμό ?? γιατί αν είναι το ίδιο μάλλον αυτό είναι το πρόβλημα. Αφού το paypal σε αφήνει να βάλεις πάνω από μία κάρτες από ότι ξέρω γιατί έκανες νέο λογαριασμό ???

 

Καλημερα κοριτσια, ζηταω την βοηθεια σας ,γιατι βλεπω οτι τις αγορες μεσω διαδυκτιου τις παιζετε στα δαχτυλα τους ενος χεριου. Θα ηθελα να βρω μια εικονα της αγιας σοφιας με τις κορες της , για να την κανω δωρο στη νηπιαγωγο μας. Επειδη ομως οι επιλογες στο νησι ειναι πολυ περιορισμενες και επειδη ψαχνω κατι ιδιετερο , θα ηθελα να αγορασω ισως μεσω καποιου site. Eμπρος λοιπον εντυπωσιαστε με.....

δύσκολα πράγματι :-Dδες εδώ http://www.nioras.com/914965950945957964953957941962-917953954972957949962-902947953959953------p-10086.html?osCsid=0bd9d05b2e560cf4b59b6cdc51642563 βέβαια δεν αναφέρει τα μεταφορικά και επίσης το site δεν είναι δοκιμασμένο δηλαδή δεν έχει ψωνίσει ονλινε κάποιος από εκεί.

Αν είναι όμως αυτό που νομίζω έχω ψωνίσει από το φυσικό τους κατάστημα κάποιο δώρο. Θα μπορούσες να τους στείλεις ένα μαιλ ή να τους πάρεις τηλέφωνο μπας και σε εξυπηρετήσουν

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

οφ τοπικ? ....τα τζιμπορακια ηταν σημερα απλωμενα για στεγνωμα στο σχοινακι στη σειρα....

μηπως επρεπε να τα βγαλω μια φωτο να τη στειλω στο τζιμπορυ χαχαχχα για διαφημηση????????

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

είναι πιστωτική πιστωτική ή χρεωστική ??? και το όνομα που είναι στην κάρτα σου συμφωνεί με τα στοιχεία που έδωσες στο paypal ??? επίσης το mail που δήλωσες είναι διαφορετικό από αυτό που έχεις τον άλλο λογαριασμό ?? γιατί αν είναι το ίδιο μάλλον αυτό είναι το πρόβλημα. Αφού το paypal σε αφήνει να βάλεις πάνω από μία κάρτες από ότι ξέρω γιατί έκανες νέο λογαριασμό ???

 

πιστωτικη της αλφα ειναι

το ονομα το εβαλα το ιδιο με της καρτας ακριβως και διευθυνση και ολα

εμαιλ εφτιαξα

βασικα για να καταλαβετε, εκανα τα παντα απο την αρχη για μια φιλη μου, οπως τα ειχα κανει τοτε για μενα... οοοολα ομως! νεο εμαιλ,πειπαλ και εβαυ... απλα επειδη ειναι κανα χρονος τωρα σκουριασα λιγακι......

 

ευχαριστω καλαμαριδιον και αξες!!!!!!!!!!!!!!! μολις παρω το κωδικο του πειπαλ πιστευω θα ειμαστε οκ για αγορες!!!!!!!!

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

πειτε μου κατι βρε κορες!!

αγορασα παπουτσακια απο την lisa, πληρωσα κανονικα me παυπαλ, κ μετα μου εκανε την επιστροφη 15% που ναι μεν φαινεται στο paypal αλλα οχι στην καρτα που μου ηρθε σημερα. γνωριζετε γιατι?

MD1op3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σε όλες!

 

Πριν ζητήσω ό,τι έχω να ζητήσω, να εξηγηθώ πρώτα πως διάβασα πίσω όλες τις σελίδες έως 12 Μαίου...

 

Και ρωτώ: υπάρχει κάποιος εκπτωτικός κωδικός του Gymboree? Έκανα εγγραφή, δεν έχω κάνει ακόμη παραγγελία (έτοιμη την έχω, γύρω στα $170), αλλά δεν μπορώ να καταλάβω που ακριβώς μπαίνει το promotion code, etc etc...

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Κωδικός δεν υπάρχει δωρεάν αυτή την εποχή γιατί κάνει ξεπούλημα.

Μπορείς να αγοράσεις εκπτωτικό κωδικό από το ebay (ψάξε gymboree coupons), αλλά δεν ξέρω αν σε συμφέρει να το κάνεις τώρα που οι τιμές είναι τόσο χαμηλές.

Οι διάφοροι κωδικοί μπαίνουν στη διάρκεια του check out, υπάρχει ειδικό κουτάκι που το γράφει, θα το δεις και κατευθείαν μειώνεται το ποσό και μετά πατάς το κουμπί για την ολοκλήρωση της παραγγελίας.

Αν θελήσεις κάτι άλλο εδώ είμαστε:)

Link to comment
Share on other sites

οφ τοπικ? ....τα τζιμπορακια ηταν σημερα απλωμενα για στεγνωμα στο σχοινακι στη σειρα....

μηπως επρεπε να τα βγαλω μια φωτο να τη στειλω στο τζιμπορυ χαχαχχα για διαφημηση????????

Εμένα η δική μου βλέπει τα λογής πακετάκια κι έχει μάθει γεωγραφία.

Αμερική, Αγγλία, Κίνα κλπ.

Και πάει σχολείο και το λέει φιλάρεσκα στη δασκάλα και τους συμμαθητές

"Τα ρούχα μου δεν υπάρχουν στην Καλαμάτα, τα πήραμε από το κομπιούτερ στην Αμερική/Αγγλία κοκ"

Φανταστείτε για τι ψωνάρα θα με θεωρούν:lol:

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια πειτε μου σας παρακαλω, εκανα αιτηση για verification στο paypal στις 29 Μαιου. Που βλεπω τον 4ψηφιο αριθμο για να ολοκληρωθει η διαδικασια; μου ζηταει να κανω confirm αλλα δεν εχω κωδικο..

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα μετά από καμιά 20αρια μέρες το φόρεμά μου από το boohoo.com

Απαράδεκτη ποιότητα(λες κ είναι παρεό...), ραμμένο όπου να ναι και ακόμα και τα χρώματα δεν είναι όπως αυτό που είδα στην φωτογραφία.

Είμαι φοβερά εκνευρισμένη που πέταξα 28 ευρώ για ένα τίποτα και τώρα πρέπει να πετάξω κι άλλα...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα μετά από καμιά 20αρια μέρες το φόρεμά μου από το boohoo.com

Απαράδεκτη ποιότητα(λες κ είναι παρεό...), ραμμένο όπου να ναι και ακόμα και τα χρώματα δεν είναι όπως αυτό που είδα στην φωτογραφία.

Είμαι φοβερά εκνευρισμένη που πέταξα 28 ευρώ για ένα τίποτα και τώρα πρέπει να πετάξω κι άλλα...

Ωχ γμτ:(

Αυτό το κακό να μην είχαν οι ιντερνετικές αγορές και να μπορούσαμε να αγγίζουμε αυτό που αγοράζουμε και τι καλά που θα 'τανε

Link to comment
Share on other sites

Εμένα η δική μου βλέπει τα λογής πακετάκια κι έχει μάθει γεωγραφία.

Αμερική, Αγγλία, Κίνα κλπ.

Και πάει σχολείο και το λέει φιλάρεσκα στη δασκάλα και τους συμμαθητές

"Τα ρούχα μου δεν υπάρχουν στην Καλαμάτα, τα πήραμε από το κομπιούτερ στην Αμερική/Αγγλία κοκ"

Φανταστείτε για τι ψωνάρα θα με θεωρούν:lol:

 

xa xa

η δικη μου οταν τι ρωτανε απο που το πηρατε λεει αυτο το πηρε η μαμα μου απο το ταχυδρομειο:):) το εχει για μαγαζι με ρουχα...

 

κοριτσια πειτε μου σας παρακαλω, εκανα αιτηση για verification στο paypal στις 29 Μαιου. Που βλεπω τον 4ψηφιο αριθμο για να ολοκληρωθει η διαδικασια; μου ζηταει να κανω confirm αλλα δεν εχω κωδικο..

θα παρεις στην τραπεζα να σου πουνε τον κωδικο.

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα μετά από καμιά 20αρια μέρες το φόρεμά μου από το boohoo.com

Απαράδεκτη ποιότητα(λες κ είναι παρεό...), ραμμένο όπου να ναι και ακόμα και τα χρώματα δεν είναι όπως αυτό που είδα στην φωτογραφία.

Είμαι φοβερά εκνευρισμένη που πέταξα 28 ευρώ για ένα τίποτα και τώρα πρέπει να πετάξω κι άλλα...

Ωχ είναι να σου τύχει:(! Και εγώ παρέλαβα πρόσφατα από boohoo και ήταν πολύ καλά κομμάτια, ακριβώς όπως φαινόντουσαν και μάλιστα πήρα φτηνά ρούχα για να μη μου κακοφανεί αν δε μου άρεσαν! Κρίμα....

Co8Lp3.png

 

 

QkL2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...