Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Mισο....περιμενε

 

Οκ αυτο χαιρω πολυ το εχω καταλάβει τον τροπο....

 

εκει που κολλαω ειναι το εξης

 

εγω βλεπω τα μεταφορικα που εχει για αγγλια σωστα????

 

Πως θα ξερω τα μεταφορικά για ελλαντα??

 

Στελνωντας απλα μυνημα στον πωλητη?

 

(τα καλαμάρια μετα λεμεεεε):rolleyes::rolleyes:

 

Ακριβώς, πριν βάλεις το μπίντ σου, για να εξασφαλίσεις ότι η τιμή που θα σου δώσεις δεν είναι εξωφρενική:wink::wink:

 

Καλέ, τώρα το θυμήθηκα. Ψάχνω εδώ και λίγο καιρό ένα συγκεκριμένο μοντέλο κινητού, παλιό. Τώρα τελευταία τα ξαναβρίσκω στο ebay και μάλιστα σε λογικές τιμές. Έχει λοιπόν ένας ένα τέτοιο και δίπλα στο buy now, βγάζει και κουμπί make an offer. Ας βάλω λέω και εγώ 8-):cool:. Του γράφω λοιπόν 30 λίρες και σήμερα το πρωί ........... βρίσκω τιμολόγιο αγοράς στο μέιλ μου για την τιμή που του έκανα προσφορά. Εντάξει, δεν λέω το θέλω και η τιμή είναι αποδεκτή αλλά......... έτσι μπαμ και κάτω ? Χωρίς να μου ζητηθεί να κάνω ένα confirm ? Κάτι ?:shock::shock::shock:

 

Άσε τις υπεκφυγές, τα καλαμάριαααααααααααα

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ακριβώς, πριν βάλεις το μπίντ σου, για να εξασφαλίσεις ότι η τιμή που θα σου δώσεις δεν είναι εξωφρενική:wink::wink:

 

Καλέ, τώρα το θυμήθηκα. Ψάχνω εδώ και λίγο καιρό ένα συγκεκριμένο μοντέλο κινητού, παλιό. Τώρα τελευταία τα ξαναβρίσκω στο ebay και μάλιστα σε λογικές τιμές. Έχει λοιπόν ένας ένα τέτοιο και δίπλα στο buy now, βγάζει και κουμπί make an offer. Ας βάλω λέω και εγώ 8-):cool:. Του γράφω λοιπόν 30 λίρες και σήμερα το πρωί ........... βρίσκω τιμολόγιο αγοράς στο μέιλ μου για την τιμή που του έκανα προσφορά. Εντάξει, δεν λέω το θέλω και η τιμή είναι αποδεκτή αλλά......... έτσι μπαμ και κάτω ? Χωρίς να μου ζητηθεί να κάνω ένα confirm ? Κάτι ?:shock::shock::shock:

 

Άσε τις υπεκφυγές, τα καλαμάριαααααααααααα

 

 

ουυυυυυυυυ

 

ξερεις ποσα εχω παρει ετσι??? Παρα πολλα!!!

 

Υποτιθεται οτι εχεις δει, τα μεταφορικα , την περιγραφη

και κανεις προσφορα υπευθυνα κιουρια μου γιατι το θες το αντικειμενο....

 

χε χε για αυτο μπαμ και κατω!!

 

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς, πριν βάλεις το μπίντ σου, για να εξασφαλίσεις ότι η τιμή που θα σου δώσεις δεν είναι εξωφρενική:wink::wink:

 

 

Άσε τις υπεκφυγές, τα καλαμάριαααααααααααα

 

 

Οκ αρα εχουμε και λεμε,

 

καταχωρω μια δευτερη διευθυνση (εγω πχ εχω δευτερη του πατερα μου που του τα στελνω ολα τωρα που λειπω) και τον ρωταω πριν το μπιντ

 

1/ αν στελνει ελλαντα

2/ και με ποσο σωστα????????????

 

στελνω καλαμαριαααααααααααααααααααααααααα

 

Link to comment
Share on other sites

ουυυυυυυυυ

 

ξερεις ποσα εχω παρει ετσι??? Παρα πολλα!!!

 

Υποτιθεται οτι εχεις δει, τα μεταφορικα , την περιγραφη

και κανεις προσφορα υπευθυνα κιουρια μου γιατι το θες το αντικειμενο....

 

χε χε για αυτο μπαμ και κατω!!

Ρε πάω πάσο και το ήθελα το κινητό αυτό αλλά δεν ήξερα ότι είναι σαν άμεση αγορά από την στιγμή που το δέχεται ο πωλητής.

 

Υπεύθυνο άτομο είμαι κυρία μου και ελπίζω και εσείς, τα καλαμάρια μου λέμεεεεεεεεεεεεεεε:lol::lol::lol:

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χαίρετε, χαίρετε!!

εγώ πάντως βρε κορίτσια μια φορά που δεν με άφηνε να μπιντάρω γιατί έστελνε μόνο Αγγλία, έστειλα ένα μηνυματάκι στον πωλητή εάν μπορεί να κάνει κάτι (αφού βεβαίως είχαμε συνεννοηθεί τα μεταφορικά) και κάτι έκανε και το σύστημα με άφησε να προχωρήσω.

ενώ συνέχιζε να δείχνει ότι στέλνει μόνο Αγγλία

τί να σας πω?? εγώ πάντως το είδος δεν το κέρδισα δυστυχώς γιατί έληγε η πώληση αργά το βράδυ και ξεχάστηκα......

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη....δεν το αντιλαβου....

 

Παρασκευη στις 27/5 παραγγελια ........και ήρθε στις 30/5 Δευτερα????

 

και εγώ έμεινα με το στόμα ανοιχτό!! ΄και ήταν και από Κίνα, εάν πρόσεξα καλά??.........ή μήπως όχι??

Link to comment
Share on other sites

αααα. και κάτι άλλο.........κέρδισα αυτά http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=260788083821&ssPageName=STRK:MEWNX:IT από τις 28/05 και ακόμα δεν φαίνεται να τα έχει ταχυδρομήσει..............να ρωτήσω λέτε ή είναι ακόμα νωρίς??..............

έχουμε γεμίσει φορέματα αλλά ήταν πειρασμός ρε γ........το και τα 2 μαζί ούτε 5 λίρες............

αχαχαχ και όσο θυμάμαι την fr.............na.............που έλεγα χτες με πιάνει δεύτερο εγκεφαλικό!!! χιχιχιχιχι

Link to comment
Share on other sites

χαίρετε, χαίρετε!!

εγώ πάντως βρε κορίτσια μια φορά που δεν με άφηνε να μπιντάρω γιατί έστελνε μόνο Αγγλία, έστειλα ένα μηνυματάκι στον πωλητή εάν μπορεί να κάνει κάτι (αφού βεβαίως είχαμε συνεννοηθεί τα μεταφορικά) και κάτι έκανε και το σύστημα με άφησε να προχωρήσω.

ενώ συνέχιζε να δείχνει ότι στέλνει μόνο Αγγλία

τί να σας πω?? εγώ πάντως το είδος δεν το κέρδισα δυστυχώς γιατί έληγε η πώληση αργά το βράδυ και ξεχάστηκα......

 

Το εχω κανει και αυτο!

 

και εγώ έμεινα με το στόμα ανοιχτό!! ΄και ήταν και από Κίνα, εάν πρόσεξα καλά??.........ή μήπως όχι??

 

ε μα.....σε μια εργασιμη απο κινα!!! ετσι εμεινα...:shock:

 

αααα. και κάτι άλλο.........κέρδισα αυτά http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=260788083821&ssPageName=STRK:MEWNX:IT από τις 28/05 και ακόμα δεν φαίνεται να τα έχει ταχυδρομήσει..............να ρωτήσω λέτε ή είναι ακόμα νωρίς??..............

έχουμε γεμίσει φορέματα αλλά ήταν πειρασμός ρε γ........το και τα 2 μαζί ούτε 5 λίρες............

αχαχαχ και όσο θυμάμαι την fr.............na.............που έλεγα χτες με πιάνει δεύτερο εγκεφαλικό!!! χιχιχιχιχι

 

 

Κοιτα δεν στέλνουν ολοι οι πωλητες μυνηματακι οτι στο εχουν στειλει,

Ρωτα την ευγενικά αν τα έστειλε, αλλα ακομα και αν τα εστειλε στις 29 αποκλειεται να τα ειχες σημερα πχ. λογο της απεργιας των δικών μας καμαριων εννοούσα !

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock: και εγώ το ίδιο έμεινα!!!! μπράβο του κινέζου!!! τυχερή juli, μπράβο!!

 

βρε καλαμαράκι τελικά το έστειλα το μήνυμα........ευγενικά.......με την ευκαιρεία ρωτούσα και για κάτι παπουτσάκια που είχε (το τερπνόν μετά του οφελίμου χιχιχιχι)

Link to comment
Share on other sites

:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock: και εγώ το ίδιο έμεινα!!!! μπράβο του κινέζου!!! τυχερή juli, μπράβο!!

 

βρε καλαμαράκι τελικά το έστειλα το μήνυμα........ευγενικά.......με την ευκαιρεία ρωτούσα και για κάτι παπουτσάκια που είχε (το τερπνόν μετά του οφελίμου χιχιχιχι)

 

σωστή! :cool:

 

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς, πριν βάλεις το μπίντ σου, για να εξασφαλίσεις ότι η τιμή που θα σου δώσεις δεν είναι εξωφρενική:wink::wink:

 

Καλέ, τώρα το θυμήθηκα. Ψάχνω εδώ και λίγο καιρό ένα συγκεκριμένο μοντέλο κινητού, παλιό. Τώρα τελευταία τα ξαναβρίσκω στο ebay και μάλιστα σε λογικές τιμές. Έχει λοιπόν ένας ένα τέτοιο και δίπλα στο buy now, βγάζει και κουμπί make an offer. Ας βάλω λέω και εγώ 8-):cool:. Του γράφω λοιπόν 30 λίρες και σήμερα το πρωί ........... βρίσκω τιμολόγιο αγοράς στο μέιλ μου για την τιμή που του έκανα προσφορά. Εντάξει, δεν λέω το θέλω και η τιμή είναι αποδεκτή αλλά......... έτσι μπαμ και κάτω ? Χωρίς να μου ζητηθεί να κάνω ένα confirm ? Κάτι ?:shock::shock::shock:

 

Άσε τις υπεκφυγές, τα καλαμάριαααααααααααα

 

Αν διαβάσεις τα ψιλά γράμματα θα δεις ότι λέει ότι όταν κάνεις προσφορά και γίνει αποδεκτή από τον πωλητή, αυτόματα αγοράζεις το αντικείμενο και σου έρχεται το invoice να πληρώσεις... Επίσης, έχεις δικαίωμα να κάνεις μέχρι 3 προσφορές, αλλά και ο πωλητής μπορεί επίσης να σου κάνει αντιπροσφορά. Για αυτό προσέξτε, αν δεν είστε σίγουροι ότι θέλετε το αντικείμενο μην κάνετε προσφορά για πλάκα...;)

Link to comment
Share on other sites

Αν διαβάσεις τα ψιλά γράμματα θα δεις ότι λέει ότι όταν κάνεις προσφορά και γίνει αποδεκτή από τον πωλητή, αυτόματα αγοράζεις το αντικείμενο και σου έρχεται το invoice να πληρώσεις... Επίσης, έχεις δικαίωμα να κάνεις μέχρι 3 προσφορές, αλλά και ο πωλητής μπορεί επίσης να σου κάνει αντιπροσφορά. Για αυτό προσέξτε, αν δεν είστε σίγουροι ότι θέλετε το αντικείμενο μην κάνετε προσφορά για πλάκα...;)

 

 

Ε ναι αυτο εννοειτε!

 

Επισης συνάντησα στις αγορες μου στο εμπευ και πωλητες που απαιτουν την αμεση πληρωμης τους

 

Δηλαδη πατας το buy it now και σε πετάει στη σελιδα του να πληρωσεις αμεσα.... :shock:

 

Δεν εχει την ενδιαμεση σελιδα που πρεπει να πατησεις το commit to buy...:rolleyes:

 

δυο φορες μου ετυχε στις 55 αγορες μου8-):cool:

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χαίρετε, χαίρετε!!

εγώ πάντως βρε κορίτσια μια φορά που δεν με άφηνε να μπιντάρω γιατί έστελνε μόνο Αγγλία, έστειλα ένα μηνυματάκι στον πωλητή εάν μπορεί να κάνει κάτι (αφού βεβαίως είχαμε συνεννοηθεί τα μεταφορικά) και κάτι έκανε και το σύστημα με άφησε να προχωρήσω.

ενώ συνέχιζε να δείχνει ότι στέλνει μόνο Αγγλία

τί να σας πω?? εγώ πάντως το είδος δεν το κέρδισα δυστυχώς γιατί έληγε η πώληση αργά το βράδυ και ξεχάστηκα......

 

υποτιθεται δεν μπινταρεις απο την αρχη για να μην ανεβασεις τιμη.Αλλα μπορεις αφου ετσι και αλλιως θα στειλεις μην για να σου πει μεταφορικα να του πεις σε αυτο το μην οτι εαν στελνει να βαλει και τα σωστα σετινκ για να μπορεις να μπινταρεις

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

Ε ναι αυτο εννοειτε!

 

Επισης συνάντησα στις αγορες μου στο εμπευ και πωλητες που απαιτουν την αμεση πληρωμης τους

 

Δηλαδη πατας το buy it now και σε πετάει στη σελιδα του να πληρωσεις αμεσα.... :shock:

 

Δεν εχει την ενδιαμεση σελιδα που πρεπει να πατησεις το commit to buy...:rolleyes:

 

δυο φορες μου ετυχε στις 55 αγορες μου8-):cool:

ναι και εμενα μια φορα...

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αξακολουθώ να μην καταλαβαίνω αυτό με τις 2 διεθύνσεις, ελληνική και αγγλική :?:?:?

Διαβάζω τις "τεχνικές" λεπτομέρειες και ΟΚ τις κατανοώ

Σε τι χρησιμεύει αυτό το κόλπο γενικά όμως?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αξακολουθώ να μην καταλαβαίνω αυτό με τις 2 διεθύνσεις, ελληνική και αγγλική :?:?:?

Διαβάζω τις "τεχνικές" λεπτομέρειες και ΟΚ τις κατανοώ

Σε τι χρησιμεύει αυτό το κόλπο γενικά όμως?

 

αν και σημερα το κατανοησα....

 

χρησιμευει στο να χτυπας αντικειμενα που δεν τα στελνουν υποτιθεται ελλαδα χωρις να αλλάξει ο πωλητης τις ρυθμισεις του , για να σε αφήσει το συστημα (εννοειτε πως την αγγλικη την εχεις ως primary adress) και ολα αυτα αφου πρωτα του στειλεις μυνημα αν δεχεται να το στειλει Ελλαδα και με ποσα μεταφορικα!

 

φιου...ελπιζω να τα εχω καταλαβει καλα....

 

 

(τα ειπα καλα κιουρια Χατζιθο???)

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αξακολουθώ να μην καταλαβαίνω αυτό με τις 2 διεθύνσεις, ελληνική και αγγλική :?:?:?

Διαβάζω τις "τεχνικές" λεπτομέρειες και ΟΚ τις κατανοώ

Σε τι χρησιμεύει αυτό το κόλπο γενικά όμως?

 

Οταν καποιος δεν κανει inernational postage ως συνηθως το συστημα δεν σε αφηνει να μπινταρεις εαν φαινετε η ελληνικη διευθυνση σαν primary. Επομενως για να μην ζηταme συνεχεια να αλλαζει τα settings κανουμε αυτo:)

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

αν και σημερα το κατανοησα....

 

χρησιμευει στο να χτυπας αντικειμενα που δεν τα στελνουν υποτιθεται ελλαδα χωρις να αλλάξει ο πωλητης τις ρυθμισεις του , για να σε αφήσει το συστημα (εννοειτε πως την αγγλικη την εχεις ως primary adress) και ολα αυτα αφου πρωτα του στειλεις μυνημα αν δεχεται να το στειλει Ελλαδα και με ποσα μεταφορικα!

 

φιου...ελπιζω να τα εχω καταλαβει καλα....

 

 

(τα ειπα καλα κιουρια Χατζιθο???)

 

μια χαρα τα καταλαβες και φυσικα με προλαβες:):):)

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

'Ηρθε και το φόρεμα από εντεσσιτ:http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=260577159943&var=560003735097&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

Παρασκευή παραγγελία, Δευτέρα στην πόρτα μου και χωρίς τελωνείο!!! Επάνω όπως είπες έγραφε 20usd αξία.

 

 

Juli, κανόνισε την πορεία σου:-D:grin:!!!! Πρώτα η Bitchoni και μετά εσύ με τον Κινεζούλη(εκτός κι αν αγόρασαν κι άλλες και μου ξέφυγε:oops:!!).

Δεν μπορείτε να πείτε ότι .......έκανε 1 μήνα να έρθει, ότι ήταν χαλασμένο το φερμουάρ, ότι ήταν άσχετο το νούμερο, ότι ήταν άλλα ντι άλλων φόρεμα τελοσπάντων:-D:grin:!!! Λυπηθείτε μας !!!! Μα σε 3 μέρες :shock::shock:???

Co8Lp3.png

 

 

QkL2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Αλλα πρεπει να τονισουμε οτι αφου γινει αυτη η διαδικασια και κερδισουμε τη δημοπρασια πρεπει να παμε να αλλαξουμε την διευθυνση σε ελληνικη και επειτα να ζητησουμε ρικουεστ τοταλ απο τον πωλητη. Γιατι διαφορετικα θα ψαχνουμε το δεμα...:):).

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

Αλλα πρεπει να τονισουμε οτι αφου γινει αυτη η διαδικασια και κερδισουμε τη δημοπρασια πρεπει να παμε να αλλαξουμε την διευθυνση σε ελληνικη και επειτα να ζητησουμε ρικουεστ τοταλ απο τον πωλητη. Γιατι διαφορετικα θα ψαχνουμε το δεμα...:):).

 

Ε ναι....αυτο εννοειτε!!

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...