Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Με γειά σας!! Βρε Female πότε είχαν γίνει dispatch? Γιατί περιμένω και εγώ από το τρελό 8άρι, και μένω Μοίρες :-)) το ταχυδρομείο μας είναι λίγο της καθυστέρησης, γι αυτο σε ρωτάω, μήπως να περιμένω και εγώ? Στέλνω κάθε μέρα τον άντρα μου και ρωτάει :D:D:D

 

Καλημέρα Ιωάννα. 30/04 είχα κάνει την παραγγελία και έγιναν dispatched 05/05. Το χαρτάκι του ταχυδρομείου ήρθε 27/05 αλλά έλεγε πως ήταν εδώ από 26/05. Οπότε υπολόγιζε πως θέλουν 20 μέρες τουλάχιστον!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Sternchen αυτή η παραγγελία από κρέιζι ήταν 128 δολλάρια. Περίπου εκεί κυμαίνοντια οι παραγγελίες μου 120-130 δολλάρια.

 

Σε ευχαρσιτώ πολύ για την απάντηση!:)

Πρώτη φορά παρήγγειλα από Αμερική για τον μικρό μου σπόρο και έκανα παραγγελία αξίας 121 δολλαρίων, και αυτό για να μην προκαλέσω το τελωνείο, οπότε όλα καλά.

Μόνο από fragrancex έχω παραγγείλει από Αμερική.

Link to comment
Share on other sites

αχ κοριτσια δειτε τι τελειες!!!

 

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B004C0BKC6/ref=s9_simh_gw_p193_d0_i3?pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_s=center-6&pf_rd_r=0NAV7BHF2GM1N8W7YDR1&pf_rd_t=101&pf_rd_p=467128453&pf_rd_i=468294

 

και αφου χρυσοπληρωσα τα κροκακια δειτε και αυτο γιατι μαλλον εκανα πατατα

http://www.lidl.gr/cps/rde/xchg/lidl_gr/hs.xsl/index_11211.htm

Link to comment
Share on other sites

και αφου χρυσοπληρωσα τα κροκακια δειτε και αυτο γιατι μαλλον εκανα πατατα

http://www.lidl.gr/cps/rde/xchg/lidl_gr/hs.xsl/index_11211.htm

 

Στελλα μου καμια σχεση τα αυθεντικα crocs με τα λαστιχενια πεδιλα του lidl!

Tα crocs ειναι ανατομικα, αντιβακτηριδιακα και το υλικο τους δεν ειναι πλαστικό..Μια χαρα αγορα εκανες!Καλοφόρετα!!!

BagRp2.png Spetp2.png ...έρχεται και ο τρίτος της παρέας!!!
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ααααααα να επανελθω στο θεμα προπληρωμενης-πιστωτικης κλπ κλπ για τις αγορες μας!!!!!!!!!!!!!!

επειδη ξεχρεωσα τη πιστωτικη-τρελα επιτοκια και ειναι κριμα να τα πληρωνουμε-για τα ψωνια της μικρης στο gymboree και στο crazy8 εδωσα την απλη καρτα αναληψεων που εχω (της αλφα-προφανως θα ισχυει και με αλλης τραπεζας) η οποια εχει το σημα VISA και η πληρωμη εγινε κανονικα!!!!!!!!!!! στην αρχη ανησυχησα λιγο γιατι οι πληρωμες δε φαινοταν πουθενα αλλα τελικα και τα 2 μαγαζια τραβηξαν τα χρηματα 2 μερες μετα αφου εφυγαν απο την αποθηκη τους!!!!!!!! συμφωνα με το e-banking της αλφα...

ετσι γλυτωνω και τους τοκους της πιστωτικης και τη προμηθεια για φορτιση της προπληρωμενης!!! με λιγα λογια ειναι σα να ψωνιζεις με μετρητα

λετε καποια μαγαζια να μη τη δεχτουν? δε ξερω αν υπαρχει τετοια περιπτωση... παντως την εβαλα και στο πειπαλ για να τη χρησιμοποιησω στο εβαυ.........

 

ΥΓ τα ειπα αναλυτικα και για τις καινουργιες :lol:

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Στελλα μου καμια σχεση τα αυθεντικα crocs με τα λαστιχενια πεδιλα του lidl!

Tα crocs ειναι ανατομικα, αντιβακτηριδιακα και το υλικο τους δεν ειναι πλαστικό..Μια χαρα αγορα εκανες!Καλοφόρετα!!!

 

ναι ενταξει οτι πληρωσεις παιρνεις αλλα αυτες ειναι τρελλες διαφορες

Link to comment
Share on other sites

αχ κοριτσια δειτε τι τελειες!!!

 

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B004C0BKC6/ref=s9_simh_gw_p193_d0_i3?pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_s=center-6&pf_rd_r=0NAV7BHF2GM1N8W7YDR1&pf_rd_t=101&pf_rd_p=467128453&pf_rd_i=468294

 

και αφου χρυσοπληρωσα τα κροκακια δειτε και αυτο γιατι μαλλον εκανα πατατα

http://www.lidl.gr/cps/rde/xchg/lidl_gr/hs.xsl/index_11211.htm

τις είχα δει κι εγώ αυτές τις τσαντούλες.είναι τέλειες!!:-D

του λίντλ καμμία σχέση με τα αυθεντικά τα crocs,βέβαια τα είχα πάρει πέρσυ,και τα φορούσε μέσα στο σπίτι πολλές φορές ή στη θάλασσα και δεν μύριζαν,μάλλον θα τα ξαναπάρω,γιατί δεν υπάρχει δυνάτοτητα για κάτι πιο ακριβό.

 

ααααααα να επανελθω στο θεμα προπληρωμενης-πιστωτικης κλπ κλπ για τις αγορες μας!!!!!!!!!!!!!!

επειδη ξεχρεωσα τη πιστωτικη-τρελα επιτοκια και ειναι κριμα να τα πληρωνουμε-για τα ψωνια της μικρης στο gymboree και στο crazy8 εδωσα την απλη καρτα αναληψεων που εχω (της αλφα-προφανως θα ισχυει και με αλλης τραπεζας) η οποια εχει το σημα VISA και η πληρωμη εγινε κανονικα!!!!!!!!!!! στην αρχη ανησυχησα λιγο γιατι οι πληρωμες δε φαινοταν πουθενα αλλα τελικα και τα 2 μαγαζια τραβηξαν τα χρηματα 2 μερες μετα αφου εφυγαν απο την αποθηκη τους!!!!!!!! συμφωνα με το e-banking της αλφα...

ετσι γλυτωνω και τους τοκους της πιστωτικης και τη προμηθεια για φορτιση της προπληρωμενης!!! με λιγα λογια ειναι σα να ψωνιζεις με μετρητα

λετε καποια μαγαζια να μη τη δεχτουν? δε ξερω αν υπαρχει τετοια περιπτωση... παντως την εβαλα και στο πειπαλ για να τη χρησιμοποιησω στο εβαυ.........

 

ΥΓ τα ειπα αναλυτικα και για τις καινουργιες :lol:

καλώς την...εγώ με τέτοια κάνω όλες μου τις αγορές...και στο peypal και στα gymboree που θέλει πιστωτική,την δέχονται παντού κανονικά...χρεωστική κάρτα είναι...απλά κοιτάζω να μην έχει πολλά χρήματα μέσα...(όχι ότι έχει ποτέ πολλά!!!)ίσα ίσα για κάποιες αγορές...

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites

Στελλα , τώρα θα σου έγραφα ότi τις τσαντούλες τις είχε ξαναδείξει μία κοπέλα κα ιτις ειχε βρει στο ebay με 17,5 λίρες κα ιμάλιστα χωρίς το σχεδιάκι πάνω!

Miamama με πρόλαβες:D!!

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι? Οταν παίρνετε οτιδήποτε και θέλετε να το κάνετε δώρο, πού το βάζετε? Ζητάτε να σας κάνουν τύλιγμα?Γιατί μία φορά πλήρωσα από το αμαζον τάχα μου τύλιγμα και δε μου άρεσε καθόλου, το χάλασα και το έφτιαξα μόνη μου! Μπορούμε πχ να ζητήσουμε τσάντα-λέω τώρα εγώ:oops:- αντί για τύλιγμα?Κάτι που να φάινεται το μαγαζί τελοσπάντων! Ή λέω βλακείες?

Α!!Καλημέρα!

Co8Lp3.png

 

 

QkL2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Ιωάννα. 30/04 είχα κάνει την παραγγελία και έγιναν dispatched 05/05. Το χαρτάκι του ταχυδρομείου ήρθε 27/05 αλλά έλεγε πως ήταν εδώ από 26/05. Οπότε υπολόγιζε πως θέλουν 20 μέρες τουλάχιστον!

 

Δλδ εμένα που έφυγαν στις 19/05...θέλω άλλες..2 εβδομάδες!!Χαχαχαχα..οκ, τουλάχιστον να προλάβουμε το καλοκαίρι έχουμε και τα μαγιώ μας μέσα!!!Σε ευχαριστώ πολύ και καλοφόρεταααααααααα!!!

v6Khp3.pngBoDsp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα!

ααααααα να επανελθω στο θεμα προπληρωμενης-πιστωτικης κλπ κλπ για τις αγορες μας!!!!!!!!!!!!!!

επειδη ξεχρεωσα τη πιστωτικη-τρελα επιτοκια και ειναι κριμα να τα πληρωνουμε-για τα ψωνια της μικρης στο gymboree και στο crazy8 εδωσα την απλη καρτα αναληψεων που εχω (της αλφα-προφανως θα ισχυει και με αλλης τραπεζας) η οποια εχει το σημα VISA και η πληρωμη εγινε κανονικα!!!!!!!!!!! στην αρχη ανησυχησα λιγο γιατι οι πληρωμες δε φαινοταν πουθενα αλλα τελικα και τα 2 μαγαζια τραβηξαν τα χρηματα 2 μερες μετα αφου εφυγαν απο την αποθηκη τους!!!!!!!! συμφωνα με το e-banking της αλφα...

ετσι γλυτωνω και τους τοκους της πιστωτικης και τη προμηθεια για φορτιση της προπληρωμενης!!! με λιγα λογια ειναι σα να ψωνιζεις με μετρητα

λετε καποια μαγαζια να μη τη δεχτουν? δε ξερω αν υπαρχει τετοια περιπτωση... παντως την εβαλα και στο πειπαλ για να τη χρησιμοποιησω στο εβαυ.........

 

ΥΓ τα ειπα αναλυτικα και για τις καινουργιες :lol:

 

τις είχα δει κι εγώ αυτές τις τσαντούλες.είναι τέλειες!!:-D

του λίντλ καμμία σχέση με τα αυθεντικά τα crocs,βέβαια τα είχα πάρει πέρσυ,και τα φορούσε μέσα στο σπίτι πολλές φορές ή στη θάλασσα και δεν μύριζαν,μάλλον θα τα ξαναπάρω,γιατί δεν υπάρχει δυνάτοτητα για κάτι πιο ακριβό.

 

 

καλώς την...εγώ με τέτοια κάνω όλες μου τις αγορές...και στο peypal και στα gymboree που θέλει πιστωτική,την δέχονται παντού κανονικά...χρεωστική κάρτα είναι...απλά κοιτάζω να μην έχει πολλά χρήματα μέσα...(όχι ότι έχει ποτέ πολλά!!!)ίσα ίσα για κάποιες αγορές...

 

Εγω που ψωνισα απο χρεωστικη της Πειραιως οταν ψωνιζα με συναλλαγμα μου κρατουσαν 2% επι του ποσου της αγορας. Εκτος αν η αλφα δεν κραταει προμηθεια στην χρεωστικη.

Εγω τοτε ειχα υπολογισει οτι τελικα με συμφερει να φορτιζω την καρτα...

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

ναι απ την κοπελα το ειδα κι εγω και το εψαξα αλλα μου αρεσαν και με τα σχεδιακια και σας το εβαλα

 

ερωτηση

 

τα γυαλια τα banz ειναι χωρις χερουλια η εγω στραβωθηκα?

νομιζα οτι εχουν και χερουλι και κορδελα τωρα βλεπω δεν εχουν χερουλια

εγω για τον τετραχρονο θελω με χερουλακια....μπουχουχου

 

 

α τα βρηκα....junior banz λεγονται

αλλα ιδιο νουμερο απο 4 χρονω ως 10???

μεγαλα δε θα ειναι καλε???

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τα crocs που αναφέρονται πιο πάνω.Δεν ξέρω για τι διαφορά μιλάτε στην τιμή αλλά για τον γιο μου πήρα για πρώτη φορά φέτος από το swimbabes με τον κωδικό για δωρεάν μεταφορικά και μου ήρθαν με περίπου 14?.Πιστεύω πως αξίζει την διαφορά μιας και το υλικό τους είναι πολύ καλό.Και το λέω αυτό γιατί έκανα κι εγώ την σκέψη να του πάρω με 5? από μικρομάγαζα αλλά έπιασα το υλικό τους και είναι πολύ σκληρό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ναι απ την κοπελα το ειδα κι εγω και το εψαξα αλλα μου αρεσαν και με τα σχεδιακια και σας το εβαλα

 

ερωτηση

 

τα γυαλια τα banz ειναι χωρις χερουλια η εγω στραβωθηκα?

νομιζα οτι εχουν και χερουλι και κορδελα τωρα βλεπω δεν εχουν χερουλια

εγω για τον τετραχρονο θελω με χερουλακια....μπουχουχου

 

 

α τα βρηκα....junior banz λεγονται

αλλα ιδιο νουμερο απο 4 χρονω ως 10???

μεγαλα δε θα ειναι καλε???

πηρα εγω την κορη μου τετοια γυαλια. Ο σκελετος μονο να σου πω οτι ειναι σκληρος και δεν ειναι ελαστικος δεν ξερω αν καταλαβες τι εννοω.Δηλαδη αν λιγο παει να τα ανοιξει παραπανω νομιζω σπανε. Κατα αλλα ειναι πολυ ωραια ερχονται με λαστιχο για να μην πεφτουν και θηκη που παρεπτιτοντως τα χασαμε και τα δυο:(

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια ,ξερει καμια καποιο site που να πουλαει οικονομικα αντιηλιακα επωνυμα για μωρα??

 

εγω παιρνω το frezzyderm χτες εψαξα αρκετα σ αυτα τα Pharmacie sites αλλα το πιο φτηνο που βρηκα ηταν 24,75

25 και κατι το παιρνω απο το φαρμακειο μου..........

Link to comment
Share on other sites

ααααααα να επανελθω στο θεμα προπληρωμενης-πιστωτικης κλπ κλπ για τις αγορες μας!!!!!!!!!!!!!!

επειδη ξεχρεωσα τη πιστωτικη-τρελα επιτοκια και ειναι κριμα να τα πληρωνουμε-για τα ψωνια της μικρης στο gymboree και στο crazy8 εδωσα την απλη καρτα αναληψεων που εχω (της αλφα-προφανως θα ισχυει και με αλλης τραπεζας) η οποια εχει το σημα VISA και η πληρωμη εγινε κανονικα!!!!!!!!!!! στην αρχη ανησυχησα λιγο γιατι οι πληρωμες δε φαινοταν πουθενα αλλα τελικα και τα 2 μαγαζια τραβηξαν τα χρηματα 2 μερες μετα αφου εφυγαν απο την αποθηκη τους!!!!!!!! συμφωνα με το e-banking της αλφα...

ετσι γλυτωνω και τους τοκους της πιστωτικης και τη προμηθεια για φορτιση της προπληρωμενης!!! με λιγα λογια ειναι σα να ψωνιζεις με μετρητα

λετε καποια μαγαζια να μη τη δεχτουν? δε ξερω αν υπαρχει τετοια περιπτωση... παντως την εβαλα και στο πειπαλ για να τη χρησιμοποιησω στο εβαυ.........

 

ΥΓ τα ειπα αναλυτικα και για τις καινουργιες :lol:

 

Κοριτσάκι μου

Εγώ έχω πιστωτική κάρτα στην Κύπρου όπου διατηρώ και ένα λογαριασμό εκεί, έχω συνδέσει την πιστωτική μου κάρτα με αυτό τον λογαριασμό και μέσω πάγιας εντολής κάθε 25 του μήνα (όποτε είναι δηλαδή να πληρώσω το κατώτερο ποσό της δόσης που αναλογεί) τραβάει όλο το χρωστούμενο ποσό (ότι ψώνια έχω κάνει δηλαδή αυτό τον μήνα) χωρίς ποτέ να χρεωθώ κανένα επιτόκιο έχω ψωνίσει 200 ευρώ τόσα τραβάει από τον λογαριασμό μου. (γύρω στις 15 μου έρχεται ο αναλυτικός και βλέπω αν συμφωνώ με τα ποσά)

Η μόνη χρέωση που έχει είναι 20 ευρά ως ετήσια συνδρομή (και αυτά θα μπορούσα να τα γλιτώσω αν είχα ασχοληθεί λίγο) δηλαδή ξέρω τράπεζες π.χ νομίζω η Εθνική το κάνει σίγουρα, που δεν χρεώνουν καν ετήσια συνδρομή σίγουρα το κάνει και η Κύπρου μια και το συζητούσα παλιότερα με συνάδελφο ο οποίος το είχε ζητήσει και το κάναν

 

Σχετικά με την cash card που αναφέρεις (αυτή που έχει το σήμα της visa) δεν την δέχονται όλα τα καταστήματα του εξωτερικού (έχω μία της Εθνικής και δεν μπορώ να ψωνίσω από έξω) αλλά και να την δεχόταν θα δίσταζα να βάλω αυτή την κάρτα για τον απλό λόγο ότι οι cash card ή debit card τραβάνε τα χρήματα απευθείας από τον λογαριασμό που έχω και σε περίπτωση υποκλοπής του αριθμού (εφόσον δεν τσεκάρω και κάθε μέρα τον λογαριασμό μου) τα χρήματα φεύγουν από τον λογαριασμό και δεν ξέρω κατά πόσο είναι εύκολο μετά να κάνεις αμφισβήτηση της συναλλαγής και μετά από πόσο καιρό θα πάρεις τα λεφτά σου πίσω.

 

Ενώ με την πιστωτική αν υπάρχει υποκλοπή το καταλαβαίνεις πρίν πληρώσεις και τα κανονίζεις με την τράπεζα

 

Νομίζω ότι κάποιο νέο μέλος δήλωσε πρώην τραπεζικός πριν μερικές μέρες αν μπορούσε να μας δώσει περισσότερες πληροφορίες καλό θα ήταν :-D:grin:

Link to comment
Share on other sites

Α Καλά... Έχω κάτι νεύρα...

Όπως είπα παραπάνω παρήγγειλα κάτι παπουτσάκια από paresfootwear στις 27/5 και ακόμα επεξεργαζόταν...

Απ ότι φάνηκε τελικά, αυτοί επεξεργάζονταν εμένα! Τους έστειλα πριν μειλ και μόλις μου απάντησαν ότι τα παπούτσια είναι εκτός στοκ και θα μου κάνουν ριφάντ

Ε δεν κρατήθηκα... Τους έριξα ένα χε@$%μο...

Να μου κοπεί το χέρι αν ξαναμπω στη σελίδα τους... Γελοίοι...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι μου

Εγώ έχω πιστωτική κάρτα στην Κύπρου όπου διατηρώ και ένα λογαριασμό εκεί, έχω συνδέσει την πιστωτική μου κάρτα με αυτό τον λογαριασμό και μέσω πάγιας εντολής κάθε 25 του μήνα (όποτε είναι δηλαδή να πληρώσω το κατώτερο ποσό της δόσης που αναλογεί) τραβάει όλο το χρωστούμενο ποσό (ότι ψώνια έχω κάνει δηλαδή αυτό τον μήνα) χωρίς ποτέ να χρεωθώ κανένα επιτόκιο έχω ψωνίσει 200 ευρώ τόσα τραβάει από τον λογαριασμό μου. (γύρω στις 15 μου έρχεται ο αναλυτικός και βλέπω αν συμφωνώ με τα ποσά)

Η μόνη χρέωση που έχει είναι 20 ευρά ως ετήσια συνδρομή (και αυτά θα μπορούσα να τα γλιτώσω αν είχα ασχοληθεί λίγο) δηλαδή ξέρω τράπεζες π.χ νομίζω η Εθνική το κάνει σίγουρα, που δεν χρεώνουν καν ετήσια συνδρομή σίγουρα το κάνει και η Κύπρου μια και το συζητούσα παλιότερα με συνάδελφο ο οποίος το είχε ζητήσει και το κάναν

 

Σχετικά με την cash card που αναφέρεις (αυτή που έχει το σήμα της visa) δεν την δέχονται όλα τα καταστήματα του εξωτερικού (έχω μία της Εθνικής και δεν μπορώ να ψωνίσω από έξω) αλλά και να την δεχόταν θα δίσταζα να βάλω αυτή την κάρτα για τον απλό λόγο ότι οι cash card ή debit card τραβάνε τα χρήματα απευθείας από τον λογαριασμό που έχω και σε περίπτωση υποκλοπής του αριθμού (εφόσον δεν τσεκάρω και κάθε μέρα τον λογαριασμό μου) τα χρήματα φεύγουν από τον λογαριασμό και δεν ξέρω κατά πόσο είναι εύκολο μετά να κάνεις αμφισβήτηση της συναλλαγής και μετά από πόσο καιρό θα πάρεις τα λεφτά σου πίσω.

 

Ενώ με την πιστωτική αν υπάρχει υποκλοπή το καταλαβαίνεις πρίν πληρώσεις και τα κανονίζεις με την τράπεζα

 

Νομίζω ότι κάποιο νέο μέλος δήλωσε πρώην τραπεζικός πριν μερικές μέρες αν μπορούσε να μας δώσει περισσότερες πληροφορίες καλό θα ήταν :-D:grin:

Καλημέρα!Διάβασα όλα αυτά που γράφετε και επειδή είμαι τραπεζικός πρέπει να σας πω πως όσα έγραψε η Acess είναι όντως έτσι.Δηλαδή με την πιστωτική κάρτα έχεις τον χρόνο να κάνεις αμφισβήτηση από την στιγμή που θα το δεις στον μηνιαίο λογαριασμό σου και πριν γίνει η πληρωμή του αμφισβητούμενου ποσού.Η διαδικασία είναι σχετικά χρονοβόρα αλλά από την εμπειρία μου σε όσες περιπτώσεις υποκλοπής τα χρήματα έχουν επιστραφεί (περίπου σε έναν μήνα).Αντίθετα όταν κάνεις μια πληρωμή απευθείας από τον λογαριασμό σου, εκεί τα πράγματα είναι τελείως διαφορετικά.Εκεί πρέπει η τράπεζα να σε αποζημιώσει αφού η υπηρεσία καταθέσεων δεν ασχολείται με πληρωμές εξ απόστασης όπως κάνει η υπηρεσία των πιστωτικών καρτών.Αν έχουμε μια πιθανότητα να βρούμε άκρη αυτή είναι μέσω π/κ.Φυσικά πάντα απαραίτητη προϋπόθεση να ελέγχω τους μηνιαίους λογαριασμούς της κάρτας μου ή τις κινήσεις της μέσω e-banking.Ελπίζω να βοήθησα λιγάκι!:P

3ltxp3.png?NMdWW70Y

 

z9s1p3.png?zs5gAV1N

Link to comment
Share on other sites

 

Εγω που ψωνισα απο χρεωστικη της Πειραιως οταν ψωνιζα με συναλλαγμα μου κρατουσαν 2% επι του ποσου της αγορας. Εκτος αν η αλφα δεν κραταει προμηθεια στην χρεωστικη.

Εγω τοτε ειχα υπολογισει οτι τελικα με συμφερει να φορτιζω την καρτα...

 

χμ....... αυτο πως το ξερουμε? μια χρεωση ειδα παντως για καθε συναλλαγη.... ειναι και η ισοτιμια στη μεση, δε μπορεις να ξερεις τη μερα που θα χρεωσει ποσο ακριβως θα παρει....

 

θα μου πεις παιρνω ενα τηλ στην αλφα και ρωταω.......

 

εντιτττττττττ: τωρα διαβασα τι γραψατε παρακατω.... αν ομως καποιος δεν εχει πιστωτικη καρτα ή δε θελει να τη χρησιμοποιησει, θα λεγατε οτι ειναι η επομενη καλυτερη λυση?

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!

Ψάχνοντας κάτι άλλο έπεσα σε αυτόν που πουλάει carters.Νομίζω τα έχει καλή τιμή και δεν έχει και μεταφορικά(νομίζω):

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=320692218029&var=510030757824&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

 

Έχω ψωνίσει από κει δύο φορές παλιότερα. 'Ολα καλά και τα ρουχαλάκια καταπληκτικά!

 

Σήμερα παρέλαβα και εγώ από gymboree. Δεν πλήρωσα κάτι στα ΕΛΤΑ, ούτε τελωνείο. Πανέμορφα όλα. Με τα νούμερα υπάρχει όντως ένα θεματάκι... Η μικρή είναι 21 μηνών, κανονική προς στρουμπουλή και μετριο ύψος. Τις τα πήρα όλα 2Τ. Σορτσάκια και μπλουζάκια είναι οκ αλλά δύο φουστανάκια κ το μαγιό φαίνονται τεράστια, ειδικά τα φουστανάκια..

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...