Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Καλά έχουμε γίνει ψυχωτικές μιλάμε !!!!!!!!!

 

Η ΑΞΕΣ λέει ότι είναι σάικο αλλά άλλες έχουν την πετριά !!!!!!!!

 

Ωραίο καφέ πίνετε μωρέ, ο ένας βλέπει φόρμουλα και η άλλη μπαίνει στο τόπικ. Για ένα σουβλάκι όλο αυτό ? Βρε δεν τα παραγγέλνατε σπίτι σας να γλυτώσετε και το έξοδο του καφέ ? Λέω εγώ ..........:lol::lol::lol:

 

Εγώ βγαίνω έξω στην δουλειά και άμα παίρνω θάρρος εκεί που είμαι, λέω, συγγνώμη μήπως μπορώ να δώ λίγο το μέιλ μου που περιμένω κάτι επείγον ? (και μπαίνω στο τόπικ ....). Άμα με πάρουν πρέφα, την έκατσα την βάρκα και την μπάταρα...........

 

Κοίτα εγώ δεν εχω θέμα χαλαρώνουμε μαζί απολαμβάνοντας το παρεακι μας !

 

Ε κ τι να κανω να τον χαζεύω που βλέπει χα χα

Πήρα το κινητό του που έχει μια οθόνη να χε χε κ χαζεύω !!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοίτα εγώ δεν εχω θέμα χαλαρώνουμε μαζί απολαμβάνοντας το παρεακι μας !

 

Ε κ τι να κανω να τον χαζεύω που βλέπει χα χα

Πήρα το κινητό του που έχει μια οθόνη να χε χε κ χαζεύω !!

Περί ορέξεως, κολοκυθόπιτα .............

Αφού έχει και 'ενισχυμένο' κινητό, μια χαρά.:wink:

 

Η φράση στην υπογραφή σου σημαίνει 'Είμαστε άγρυπνοι. Τι ώρα είναι ? Ώρα να φύγουμε' ?

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες σας !!!!

 

 

 

Καλά εγώ μέχρι τις 2 κάθισα και δεν ήταν καμμιά. Να σου στείλω και εγώ πμ γιατί αυτός ο κωδικός των κροκς σας τον κώδικα ΝΤΑ ΒΙΝΤΣΙ ένα πράγμα. Δεν το σκέφθηκα να ρωτήσω εδώ, είδες μπούρδας που είμαι.

 

 

 

Είμαι σχετικά νέα στο σπορ των ονλαιν αγορών, τα χριστούγεννα μόλις αγόρασα πρώτη φορά. Μπορώ να καταλάβω την ψυχολογία κάποιου που ξαφνικά ανακαλύπτει ότι μπορεί να γλυτώσει πολλά χρήματα αγοράζοντας από σάιτς του εξωτερικού αλλά δεν ξέρει ΤΙΠΟΤΑ !!!

 

Γεγονός είναι ότι μπορεί να κουράζουν οι πολλές ερωτήσεις για όλα τα πράγματα εξ αρχής και γενικά λέω στα κορίτσια να διαβάσουν το τοπικ ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΟΛΑ, είναι καλός μπούσουλας για να αποκτήσεις μια ιδέα, για το πως παίζεται αυτό το παιχνίδι:wink:

 

Στην αρχή πάντως, φοβόμουν να ρωτήσω το παραμικρό, γιατί αφενός θα έκανα βλακεία ερώτηση και αφετέρου και κάποιες φορές δεν μου απάντησε κανείς. Τότε αποφάσισα να ψάξω λίγο παραπάνω μόνη μου. Το έχω ξαναπεί, διάβασα ΟΛΟ ΤΟ ΤΟΠΙΚ από την αρχή για να καταλάβω τι γίνεται, μου βγήκαν τα μάτια λέμε αλλά μου έκανε πολύ καλό. Δεν την λέω σε κανέναν, εντάξει ? Αυτή ήταν η δική μου επιλογή, επειδή αποφάσισα να εντρυφήσω στο θέμα. Αν κάποιος θέλει να κάνει μια αγορά και πάπαλα, ε, δεν θα ασχοληθεί παραπάνω. Εντάξει είναι και το θέμα χρόνος που πονάει. Αλλά οι περισσότεροι εδώ έχουν κάνει τετράγωνα μάτια από τις ώρες στην οθόνη :wink:

 

Σε ότι αφορά τα ψώνια από το ebay, νομίζω ότι ούτε επίδειξη ούτε χάσιμο χρόνου είναι. Πολλές φορές έχω πάρει ιδέες από τις αγορές άλλων εδώ, για δικές μου. Καμμιά φορά κοιτάω τι έχετε πάρει και λέω, καλά, έχει και τέτοια ? Αφού το ξέρω ότι μέχρι τσέσνα μπορείς να πάρεις από το ebay :!: Ή μπορεί να θυμηθώ κάτι που χρειάζομαι από την αγορά κάποιας εδώ. Εξάλλου, δεν είναι κακό να κάνεις και window shopping:wink:, στο μυαλό μου έχω όταν μπαίνω, ότι για να δούμε τι πήραν οι φίλες μου σήμερα. Μόνο ο καφές λείπει, συζητάμε τα ψώνια μας και ψωνίζουμε !!!!!!!!

 

 

 

Ναι πολύ κρίμα .....

 

 

 

Εγώ την διαδικασία του verified user να φανταστείς την ξεκίνησα εχθές !!! ΜΑΡΙΛΙΑ 12 THANK YOU, τελικά δεν την είχα κάνει και κάποια στιγμή, θα υπερέβαινα το όριο αγορών του μη πιστοποιημένου χρήστη και δεν θα με άφηνε να συνεχίσω ..

 

Στην αρχή για να καταλάβω τι γίνεται με το ebay, έκανα μερικές αγορές πολύ μικρής αξίας, 1-2 δολλάρια (το τι ρολογάκι κίτυ και γουίνι έχω πάρει δεν λέγεται, χάρισα μερικά χθές στο πάρτυ της μικρής!) για να πιάσω την διαδικασία.

 

Όταν έκανα εγγραφή στο MUM, εκεί να δεις έγνοια, ούτε τσέσνα να ξαναέπαιρνα !!!!!!!! Η ACTIVE MEMBER μου εξήγησε πολλά πράγματα και με καθοδήγησε, οφείλω άλλο ένα ευχαριστώ :wink::wink: Όταν είχα θέμα με το MUM, δίσταζα να το γράψω γιατί είπα κάτι λάθος έκανα εγώ, τέτοια ανασφάλεια !!!!

 

Ποιό είναι το θέμα σου με το μεγεθολόγιο παπουτσιών ? Εγώ συμβουλεύομαι αυτό http://hubpages.com/hub/Shoe-Sizes εκεί που λέει conversion chart. Αν εννοείς αυτό με τις μετρήσεις, δεν είναι και τίποτα πολύ δύσκολο να το κάνεις. Δεν το έχω κάνει γιατί συνήθως έχω ξεχάσει να μετρήσω τα παιδιά πριν κοιμηθούν και όταν αγοράζω εκείνα κοιμούνται. Πάντως για τις τελευταίες αγορές παπουτσιών, που ήθελα συγκεκριμένα μπραντς (ΆΓΚΑΘΑ, ΓΚΑΡΒΑΛΙΝ), τα πήγα πριν σε φυσικό κατάστημα και τους δοκίμασα, είδα το νούμερο στο κουτί - το αγγλικό εννοώ - και έτσι ψώνισα.

 

Ο πωλητής που έβαλες φαίνεται πολύ καλός !!!!!

 

Ο πωλητής δεν είναι τσεκαρισμένος......χθές παρήγγειλα και λογικά θα αργήσω να παραλάβω:rolleyes::rolleyes:

Με αυτό που έβαλες για τα νούμερα παπουτσιών με διευκόλυνες πάαααααααρα πολύ:lol::lol:(Το έκανα σελιδοδείκτη να μην το χάσω:D)είχαμε ένα άλλο στη λίστα και μπερδευόμουν αφάνταστα,οπότε έστελνα μήνυμα πρώτα στον πωλητή για να μου πει το αντίστοιχο σε eur και ήταν κουραστικό μέχρι να απαντήσει.....οπότε ρώταγα πάντα εδώ;)

Αυτό με το MUM εμένα μου φαίνεται βουνό πάντως...........

QgIJp2.png

vjwRp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια συγνωμη αν ειμαι off ετσι??(μην βαρατε!!) αλλα θελω να ρωτησω...paypal απο που μπορουμε να προμηθευτουμε??Ας πουμε εγω θελω να κανω μια αγορα με 5Ε μεσω ιντερνετ...δεν θελω να χρησιμοποιησω πιστωτικη...ευχαρσιτω :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ο πωλητής δεν είναι τσεκαρισμένος......χθές παρήγγειλα και λογικά θα αργήσω να παραλάβω:rolleyes::rolleyes:

Με αυτό που έβαλες για τα νούμερα παπουτσιών με διευκόλυνες πάαααααααρα πολύ:lol::lol:(Το έκανα σελιδοδείκτη να μην το χάσω:D)είχαμε ένα άλλο στη λίστα και μπερδευόμουν αφάνταστα,οπότε έστελνα μήνυμα πρώτα στον πωλητή για να μου πει το αντίστοιχο σε eur και ήταν κουραστικό μέχρι να απαντήσει.....οπότε ρώταγα πάντα εδώ;)

Αυτό με το MUM εμένα μου φαίνεται βουνό πάντως...........

Ουφ με τα κροκς έχω πάθει ότι το καλαμαράκι με τα ΜΑΝΤΚΟ, όλο λέω να πάρω και όλο το αφήνω. Μια θέλω και για μένα (έχει το οφίσιαλ σάιτ 3-4 φανταστικά σχέδια) και μετά λέω άστο καλύτερα, πάρε για τα παιδιά μόνο. Μια λέω να πάρω για τον πιτσιρίκο και μετά σκέφτομαι μήπως γκρεμοτσακιστεί. Μέχρι να αποφασίσω, θα έχει χειμωνιάσει και θα σκέφτομαι για τα κροκς με την γούνα:lol::lol::lol:

 

Είδες καλό που είναι το μεγεθολόγιο ? Και μέχρι τώρα, ήταν και σωστό.

 

Το MUM φαίνεται πακέτο αλλά τελικά δεν είναι και τόσο. Να το χρησιμοποιήσεις εννοώ, όχι για την συμπεριφορά τους .... Αν θες, στείλε πμ να σου πω κατ' ιδίαν.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια συγνωμη αν ειμαι off ετσι??(μην βαρατε!!) αλλα θελω να ρωτησω...paypal απο που μπορουμε να προμηθευτουμε??Ας πουμε εγω θελω να κανω μια αγορα με 5Ε μεσω ιντερνετ...δεν θελω να χρησιμοποιησω πιστωτικη...ευχαρσιτω :)

Οφ τόπικ δεν είσαι, λίγο πίσω είσαι. Δες εδώ για το πειπαλ http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=67896 Συνοπτικά δεν είναι κάρτα, είναι μεσάζοντας μεταξύ εσού (δηλ. της πιστωτικής σου) και του ηλεκτρονικού καταστήματος από το οποίο θές να ψωνίσεις που διασφαλίζει ότι δεν θα σου φάνε τα λεφτά σου, κι αυτό βέβαια όπου αναφέρεται ότι πληρωμή γίνεται και μέσω πειπαλ. Αν θες αντικαταβολή, μόνο εντός Ελλάδας, στο εξωτερικό δεν παίζει.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ bitchoni μου, με καθησύχασες κάπως;)

Και σχετικά με τη σύγκριση των δύο σμαρτ τραικ που ζήτησα, αλήθεια έψαξα πριν ρώτησω, απλά η σύγκριση των δύο δεν έπεσε στην αντίληψή μου :( Οπότε μη με κάνετε λαχανόκηπο. Οκ?:lol:

Αν κάποια ξέρει αυτά τα δύο ας μου πει και θα το διαβάσω μάλλον το βράδυ ή αύριο τώρα πια, όπως τον κόβω τον σκατένιο μου δεν θα μ'αφήσει άλλο να πλησιάζω στο λαπτοπ, θέλει και αυτός!!

Φιλιά και καλό μεσημέρι!!:D

 

λοιπον Juli..

εγω τελικα πηρα το little tikes 3in1 αλλα δυστυχως απο οτι βλεπω τωρα δεν το εχει το αμαζον καθολου πια για αγορι!!!

 

Παντως,πολυ καλα ειπε η maanton ειναι καταπληκτικο ποδηλατακι,μου αρεσει παρα πολυ,ειναι στιβαρο,δεν τριζει και δεν ακουγονται οι ροδες!!

Να το εχετε υποψιν σας οι κοριτσομανες..

Και δεν ειναι οσο μωβ φαινεται..ειναι μωβ-ροζ

Link to comment
Share on other sites

Ουφ με τα κροκς έχω πάθει ότι το καλαμαράκι με τα ΜΑΝΤΚΟ, όλο λέω να πάρω και όλο το αφήνω. Μια θέλω και για μένα (έχει το οφίσιαλ σάιτ 3-4 φανταστικά σχέδια) και μετά λέω άστο καλύτερα, πάρε για τα παιδιά μόνο. Μια λέω να πάρω για τον πιτσιρίκο και μετά σκέφτομαι μήπως γκρεμοτσακιστεί. Μέχρι να αποφασίσω, θα έχει χειμωνιάσει και θα σκέφτομαι για τα κροκς με την γούνα:lol::lol::lol:

 

Είδες καλό που είναι το μεγεθολόγιο ? Και μέχρι τώρα, ήταν και σωστό.

 

Το MUM φαίνεται πακέτο αλλά τελικά δεν είναι και τόσο. Να το χρησιμοποιήσεις εννοώ, όχι για την συμπεριφορά τους .... Αν θες, στείλε πμ να σου πω κατ' ιδίαν.

Εγώ τα crocs του μικρού τα πήρα απο το επίσημο sait το χειμώνα:!:του πήρα 22 νούμερο εφόσον φορούσε 21 και υπέθεσα οτι θα του ήταν ok.Και όντως το δεξί είναι οκ αλλά το αριστερό δεν μπαίνει:rolleyes::rolleyes:εντάξει ξέρω οτι όλοι έχουμε λίγη διαφορά στα άκρα μας αλλά αν παρατηρήσεις το παπουτσάκι είναι λίιιιιιιγο πιο"στενό" απο το άλλο και όταν τα φοράμε τον "κόβουν".Όταν τα αγόρασα και τα παρέλαβα ήταν οκ,τώρα πήγαν χαμένα:-(γι'αυτό αποφάσισα να πάρω 23-24 απο e-bay για να δω αν του είναι οκ.Με άλλα παπουτσάκια δεν έχει θέμα(ακόμα και πέδιλα)

Αν δεν κόψουμε την πάνα (την ημερίσια)θα το τιμήσω στανταρ το mum το χειμώνα και θα ζητήσω όοοοοοολες τις λεπτομέρειες:lol::wink:

QgIJp2.png

vjwRp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια συγνωμη αν ειμαι off ετσι??(μην βαρατε!!) αλλα θελω να ρωτησω...paypal απο που μπορουμε να προμηθευτουμε??Ας πουμε εγω θελω να κανω μια αγορα με 5Ε μεσω ιντερνετ...δεν θελω να χρησιμοποιησω πιστωτικη...ευχαρσιτω :)

άννια μπορείς να αγοράσεις και μια προπληρωμένη(ακόμα και το καρφουρ έχει)με μικρό ποσό και να κάνεις έτσι την αγορά σου και να μην μπλέξεις με peypal:wink:

QgIJp2.png

vjwRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

άννια μπορείς να αγοράσεις και μια προπληρωμένη(ακόμα και το καρφουρ έχει)με μικρό ποσό και να κάνεις έτσι την αγορά σου και να μην μπλέξεις με peypal:wink:

Ειλικρινά, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σας μπερδεύει ή γιατί φοβάστε το πέιπαλ ......... είναι η ΑΣΦΑΛΕΙΑ σας στα σάιτ που το παρέχουν. Δεν είναι ΠΙΣΤΩΤΙΚΗ ΚΑΡΤΑ, προπληρωμένη ή άλλη, αν κάνετε τον κόπο να κοιτάξετε 4 μυνήματα παραπάνω, θα δείτε ότι είναι σαφές το τι είναι !!!!

Αν θες, πες να σου στείλω πμ για το MUM.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια, να παραγγειλω δυο αρωματα απο το fragranceX, ή ειναι απατη ; Ειδα οτι πολλες απο το φορουμ εχετε παραγειλει! Διαβασα ομως και αρνητικα στο google για περιπτωσεις που δεν εφτασαν τα προιοντα ποτε. Τι λετε;

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια την γνώμη σας !!!!

 

Έχω σταμπάρει 2 παντελόνια για μένα, τα οποία λήγουν σε κανένα 2ωρο, με το ζόρι κρατιέμαι να μην χτυπήσω, αλλά είπαμε θέλει τρόπο ........ και τον ακολουθώ πιστά πιά .......

 

Παρατηρώ και στα δύο ότι έχουν 2-3 μπιντς και όταν πάω στα μπιντς γράφει private listing - bidders' identities protected. Το έχω ξαναδεί και δεν καταλαβαίνω τον λόγο.

 

Το βλέπω το έργο δε, θα είναι κανένας καραμπινάτος αγοραστής κίλερ και ακόμα και αν χτυπήσω στα 10' με κάποιο απίθανο ποσό π.χ. 100 λίρες -λέμε τώρα-, θα την χάσω την δημοπρασία μου.

 

Γνώμες ?

 

Γατούλα, τι έγινε με τον πωλητή που είπες νωρίτερα ? Έστειλε μύνημα ή ακόμα ?

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

κι εγω φοβαμαι μηπως αυτη η συσκευη για τα κουνουπια δεν ειναι ασφαλης...μου κανει εντυπωση που ο πολυ ενημερωμενος παιδιατρος μας δεν μας την προτεινε

αν βρειτε κανενα αρθρο σχετικο με την ασφαλεια τους παρακαλω βαλτε το, να ξερουμε...αν μπορεσω θα ψαξω κι εγω το βραδυ...

δυστυχως για εμας δεν βλεπω αλλη λυση, γιατη μενουμε στην εξοχη κ εχουμε πολυυυ κουνουπι, κ δεν θελω μετα που τον εχω κανει μπανιο να τον πασαλειβω με διαφορα

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια την γνώμη σας !!!!

 

Έχω σταμπάρει 2 παντελόνια για μένα, τα οποία λήγουν σε κανένα 2ωρο, με το ζόρι κρατιέμαι να μην χτυπήσω, αλλά είπαμε θέλει τρόπο ........ και τον ακολουθώ πιστά πιά .......

 

Παρατηρώ και στα δύο ότι έχουν 2-3 μπιντς και όταν πάω στα μπιντς γράφει private listing - bidders' identities protected. Το έχω ξαναδεί και δεν καταλαβαίνω τον λόγο.

 

Το βλέπω το έργο δε, θα είναι κανένας καραμπινάτος αγοραστής κίλερ και ακόμα και αν χτυπήσω στα 10' με κάποιο απίθανο ποσό π.χ. 100 λίρες -λέμε τώρα-, θα την χάσω την δημοπρασία μου.

 

Γνώμες ?

 

Γατούλα, τι έγινε με τον πωλητή που είπες νωρίτερα ? Έστειλε μύνημα ή ακόμα ?

 

 

χατζικο, νομιζω οτι αυτο το γραφει οταν ο αλλος εχει κανει max bid, το οποιο εμεις δεν μπορουμε να δουμε

ισως θα μπορουσες κ εσυ να κανεις το ιδιο, με το ανωτερο ποσο που διατιθεσαι να πληρωσεις, και στο τελος θα το παρεις με το μικροτερο που εχει δωθει απο αλλον..εγινα κατανοητη??( τα εγραψα.... καπως....)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χατζικακι αν καταλαβα τι ρωτας, μεχρι να παρεις δεκα θετικα φιντμπακ ως αγοραστης, οι αλλοι σε βλεπουν στις δημοπρασιες ως private! μετα τα δεκα φαινεται ενα μερος απο τον κωδικο σου

 

η αλλη δε φανηκε θα τη περιμενω μεχρι αυριο

αλλα μια που αγορασα εχτες μου ειπε οτι αυριο εχου αργια και μετα λεει διακοπες σχολικες

δε πολυκαταλαβα αλλα ελεγε οτι μπορω να στα στειλω η αυτη τη τριτη η στις 4/6 μετα κατι τετοιο

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια την γνώμη σας !!!!

 

Έχω σταμπάρει 2 παντελόνια για μένα, τα οποία λήγουν σε κανένα 2ωρο, με το ζόρι κρατιέμαι να μην χτυπήσω, αλλά είπαμε θέλει τρόπο ........ και τον ακολουθώ πιστά πιά .......

 

Παρατηρώ και στα δύο ότι έχουν 2-3 μπιντς και όταν πάω στα μπιντς γράφει private listing - bidders' identities protected. Το έχω ξαναδεί και δεν καταλαβαίνω τον λόγο.

 

Το βλέπω το έργο δε, θα είναι κανένας καραμπινάτος αγοραστής κίλερ και ακόμα και αν χτυπήσω στα 10' με κάποιο απίθανο ποσό π.χ. 100 λίρες -λέμε τώρα-, θα την χάσω την δημοπρασία μου.

 

Γνώμες ??[/color]

 

δεν εχω ιδεα, αλλα σκεφτομαι μηπως εχει γινει καποιο listing κατοπιν καποιας συμφωνιας μεταξυ πωλητη και αγοραστη; το λογικο βεβαια σ' αυτη τη περιπτωση ειναι να ηταν buy it now. παντως αυτο που καταλαβαινω ειναι οτι η δημοπρασια ειναι prive για ορισμενους αγοραστες.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

χατζικο, νομιζω οτι αυτο το γραφει οταν ο αλλος εχει κανει max bid, το οποιο εμεις δεν μπορουμε να δουμε

ισως θα μπορουσες κ εσυ να κανεις το ιδιο, με το ανωτερο ποσο που διατιθεσαι να πληρωσεις, και στο τελος θα το παρεις με το μικροτερο που εχει δωθει απο αλλον..εγινα κατανοητη??( τα εγραψα.... καπως....)

Μα το μάξιμουμ μπιντ του άλλου, ούτως ή άλλως ΔΕΝ μπορούμε να το δούμε, έτσι δεν είναι ? Αλλιώς ποιό το νόημα της δημοπρασίας αν ο καθένας ήξερε το μέγιστο που δίνει ο προηγούμενος. Γι' αυτό και όταν κερδίζεις κάτι το παίρνεις στο ποσό που έβαλε ο προηγούμενος συν το αθροιστικό βήμα που ορίζει το ebay (π.χ. όταν η τιμή είναι 3 λίρες και σου λέει κάνε μπίντ 3,20 ή παραπάνω, το αθροιστικό βήμα είναι 20 λεπτά. Δηλαδή στο παράδειγμα αυτό και 50 λίρες να μπιντάριζες, θα το έπαιρνες 3,20 λίρες).

 

χατζικακι αν καταλαβα τι ρωτας, μεχρι να παρεις δεκα θετικα φιντμπακ ως αγοραστης, οι αλλοι σε βλεπουν στις δημοπρασιες ως private! μετα τα δεκα φαινεται ενα μερος απο τον κωδικο σου

 

η αλλη δε φανηκε θα τη περιμενω μεχρι αυριο

αλλα μια που αγορασα εχτες μου ειπε οτι αυριο εχου αργια και μετα λεει διακοπες σχολικες

δε πολυκαταλαβα αλλα ελεγε οτι μπορω να στα στειλω η αυτη τη τριτη η στις 4/6 μετα κατι τετοιο

Α, δηλαδή δεν είναι κάποιος σούπερ μάγκας με τρελά κόλπα ? Εντάξει, έχω ελπίδες τότε.......

Τι κουλά είναι αυτά με τους Άγγλους πωλητές .....

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι βρηκα την απαντηση. δες εδω http://community.ebay.co.uk/question/Buying-Ebay/Bidders/1900055837?#msg1900406819

Δηλαδή, είτε κάποιος δεν θέλει να φαίνεται ποιός είναι γιατί το αντικείμενο είναι 'ευαίσθητης φύσης' (καλά εγώ για 2 παντελόνια θέλω να μπιντάρω, όχι για ..... δονητή, αλήθεια μου έστειλαν ένα σούπερ μέιλ για την ιστορία του αντικειμένου, όποια θέλει ας μου στείλει πμ με το email της να της το προωθήσω, πολύ γέλιο ......), είτε γιατί θέλει να μπιντάρει ο ίδιος ο πωλητής (αυτό λίγο πονηρό μου κάνει, βλέπει ότι δεν υπάρχει ενδιαφέρον και μπιντάρει ο ίδιος για να κεντρίσει τους αγοραστές και να ανεβάσει την τιμή?). Λέτε ο πωλητής μου να είναι πονηρούτσικο παιδί, του έστειλα μύνημα για combined postage και παίζει πλάγια τώρα, αφού είδε κιόλας ότι δεν έχει άλλες προσφορές ? Σημειωτέον, δεν έχω κάνει ακόμα την κίνησή μου ..........

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια την γνώμη σας !!!!

 

Έχω σταμπάρει 2 παντελόνια για μένα, τα οποία λήγουν σε κανένα 2ωρο, με το ζόρι κρατιέμαι να μην χτυπήσω, αλλά είπαμε θέλει τρόπο ........ και τον ακολουθώ πιστά πιά .......

 

Παρατηρώ και στα δύο ότι έχουν 2-3 μπιντς και όταν πάω στα μπιντς γράφει private listing - bidders' identities protected. Το έχω ξαναδεί και δεν καταλαβαίνω τον λόγο.

 

Το βλέπω το έργο δε, θα είναι κανένας καραμπινάτος αγοραστής κίλερ και ακόμα και αν χτυπήσω στα 10' με κάποιο απίθανο ποσό π.χ. 100 λίρες -λέμε τώρα-, θα την χάσω την δημοπρασία μου.

 

Γνώμες ?

 

Γατούλα, τι έγινε με τον πωλητή που είπες νωρίτερα ? Έστειλε μύνημα ή ακόμα ?

κοριτσάκι μου δεν είναι τίποτα σουπερ ντουπερ ουαου αλλά δεν προλαβαίνω τώρα να στο αναλύσω ένα beef θα δείς εδώ http://pages.ebay.co.uk/help/sell/private.html χτύπα άφοβα αν ο πωλητής έχει καλό φιντμπακ, δεν θυμάμαι όμως αν στο P.L σε αφήνει να δείς τις κινήσεις των άλλων πλειοδοτών εννοώ αυτές του μήνα τις γενικές τους που φαίνεται αν ο άλλος είναι κιλερ του τελευταίου λεπτου, νομίζω ότι δεν τα δείχνει

Link to comment
Share on other sites

κοριτσάκι μου δεν είναι τίποτα σουπερ ντουπερ ουαου αλλά δεν προλαβαίνω τώρα να στο αναλύσω ένα beef θα δείς εδώ http://pages.ebay.co.uk/help/sell/private.html χτύπα άφοβα αν ο πωλητής έχει καλό φιντμπακ, δεν θυμάμαι όμως αν στο P.L σε αφήνει να δείς τις κινήσεις των άλλων πλειοδοτών εννοώ αυτές του μήνα τις γενικές τους που φαίνεται αν ο άλλος είναι κιλερ του τελευταίου λεπτου, νομίζω ότι δεν τα δείχνει

Ευχαριστώ, θα κάνω την κίνηση μου την τελευταία στιγμή, όπως με μάθατε και βλέπουμε. Ο πωλητής είναι κατοστάρης με 1138 συναλλαγές, καλός ακούγεται.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σας μπερδεύει ή γιατί φοβάστε το πέιπαλ ......... είναι η ΑΣΦΑΛΕΙΑ σας στα σάιτ που το παρέχουν. Δεν είναι ΠΙΣΤΩΤΙΚΗ ΚΑΡΤΑ, προπληρωμένη ή άλλη, αν κάνετε τον κόπο να κοιτάξετε 4 μυνήματα παραπάνω, θα δείτε ότι είναι σαφές το τι είναι !!!!

Αν θες, πες να σου στείλω πμ για το MUM.

Με το που έβγαλα προπληρωμένη απο την Κύπρου την σύνδεσα κατευθείαν με το paypal,είχα διαβάσει εδώ οτι είναι το πιο ασφαλές.Πιστεύω οτι είναι οτι καλύτερο έχουμε σε ασφάλεια.Κι εγώ e-bay είμαι τώρα για κάτι πεδιλάκια.Ελπίζω να τα κερδίσω:rolleyes:

edit:έχασα........

QgIJp2.png

vjwRp3.png

Link to comment
Share on other sites

To κέρδισα το μπόντεν τζινάκι με περίπου 16 λίρες σύνολο τιμή και μεταφορικά, αυτό 2306251624656464_1.jpg, πολύ sly fox o private, είχε ανεβάσει την τιμή και το κέρδισα για 50 λεπτά της λίρας παραπάνω. Το άλλο παντελόνι, για το οποίο δεν πολυκαιγόμουν κιόλας, το πήρε για 6 λεπτά παραπάνω -μπορεί να μην ήταν και ο ίδιος.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...