Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εμενα μου τις παρέδωσε ο ταχυδρομος , δεν ήταν ασπρες ηταν λαχανι....κατι τετοιο

 

κατι ελεγε πανω δεν θυμαμαι καλα...κατι με εισαγωγή δεματος τελωνειο κτλπ

πηγα στα ελτα πληρωσα το 3ευρω και πηρα τις κρεμες μου δις και τα παπα μου μια φορα

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω irida μου χρησιμοποιουσα κανονικα το λογαριασμο μου στο paypal κανα μηνα πρωτου βαλω αυτον τον κωδικο ο οποιο ειναι για να γινεις verified user...νομιζω οτι μπορεις αμεσα να κανεις τις αγορες σου! Στην τελικη μια δοκιμη θα σε πεισει!!!!;););)

 

ναι βρε τη παρακολουθησα αυτη τη συζητηση, αλλο ρωταω!

εβαλα τη καρτα στο πειπαλ οκ? ξερω οτι χρεωνεσαι 1,5 ευρω και τα παιρνεις πισω με τη πρωτη αγορα. σωστα? πρεπει λοιπον να περιμενω να δω στο σαιτ του πειπαλ η χρεωση αυτη για να κανω αγορες?

γιατι φοβαμαι να πατησω "buy it now" και μετα να χω θεμα με τη καρτα........

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εγώ νομίζω μπορείς να ψωνίσεις κανονικά. Έτσι κι αλλιώς υπάρχει εύλογος χρόνος να ολοκληρώσεις την αγορά απ το ebay.

Χθες έκανα μια παραγγελία από littlewoods και λίγες ώρες μετά έγινε dispach

Πήρα και agatha της μικρής από paresfootwear.co.uk και περιμένω να τα κάνουν dispatch...

 

Τη Δευτέρα φυσιολογικά θα παραλάβω από 2 πωλητές του ebay, μια παραγγελία από boohoo.com και ακόμα μια από letoshop.

Για το τελευταίο έχω να πω και έναν καλό λόγο

Είχα ζητήσει παραλαβή από το κατάστημα αλλά επειδή δε μπορώ τελικά να πάω, τους έστειλα μειλ ζητώντας να μου στείλουν τα προϊόντα στο σπίτι και επειδή θα πλήρωνα αντικαταβολή, να μου πουν αν ισχύει η επιβάρυνση των 3,08 ευρώ που αναγράφεται στο site. Μου απάντησαν άμεσα ότι θα τα στείλουν χωρίς καμία επιβάρυνση!

Ευχάριστη έκπληξη.

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

ναι βρε τη παρακολουθησα αυτη τη συζητηση, αλλο ρωταω!

εβαλα τη καρτα στο πειπαλ οκ? ξερω οτι χρεωνεσαι 1,5 ευρω και τα παιρνεις πισω με τη πρωτη αγορα. σωστα? πρεπει λοιπον να περιμενω να δω στο σαιτ του πειπαλ η χρεωση αυτη για να κανω αγορες?

γιατι φοβαμαι να πατησω "buy it now" και μετα να χω θεμα με τη καρτα........

 

εχω παυπαλ απο το 2006.Δεν εκανα βεβαια πολλες αγορες τοτε αλλα εκανα.verified user εγινα μολις φετος.

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου τις παρέδωσε ο ταχυδρομος , δεν ήταν ασπρες ηταν λαχανι....κατι τετοιο

 

κατι ελεγε πανω δεν θυμαμαι καλα...κατι με εισαγωγή δεματος τελωνειο κτλπ

πηγα στα ελτα πληρωσα το 3ευρω και πηρα τις κρεμες μου δις και τα παπα μου μια φορα

 

Και εμένα τέτοιο χαρτί ήρθε και πληρωσα 3 Ευρώ για το fragnancex και αυτό παρόμοιομου φαίνεται.Δεν έγραφε πάνωγια 3Ευρώ, στο ταμείο μου τα ζήτησαν.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

κάποια στιγμή αρκετές κοπέλες είχατε παραγγείλει μια αντικουνουπική συσκευή......όμως όσο πίσω και να ψάχνω δεν μπορω να την βρω.:(

μήπως μπορεί κάποια να μου πεί?:lol::lol:

 

 

κανένα κοριτσάκι δεν θυμάται?:oops::oops:

9Onsp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σορυ που ξαναρωταω

οταν λεμε πληρωσα στο ταμειο

εννοουμε τελωνειο? που ειναι αυτο ειπαμε Αθηνα, στο αεροδρομιο?????

 

επισης ΜΑΡΙΛΙΑ το αντικουνουπικο ενδιαφερομαι και εγω, ειναι δοκιμασμενο?

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

σορυ που ξαναρωταω

οταν λεμε πληρωσα στο ταμειο

εννοουμε τελωνειο? που ειναι αυτο ειπαμε Αθηνα, στο αεροδρομιο?????

 

επισης ΜΑΡΙΛΙΑ το αντικουνουπικο ενδιαφερομαι και εγω, ειναι δοκιμασμενο?

 

Δεν το εχω παρει.Ουτε εχω προθεση να το αγορασω

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

agathikeς κορες,χελπ..θελω να παραγγειλω απο τη Lisa τα πρωτα μας παπα,τα πληρωνω κανονικα κ μετα εκεινη μου επιστρεφει το 15% ????

 

από οσο θυμαμαι ναι.... και στα στελνει μεσω πευπαλ αμεσα ειπαν καποιες οχι αμεσα καποιες αλλες!

 

Link to comment
Share on other sites

Ωχ ωχ ωχ...τι εγινε Ελέ μου?? Οι τελωνες στην πατριδα πιασανε δουλεια??? Παντως νομιζω (και αποτι εχω διαβασει μεχρι στιγμης απο τα κοριτσια που τελικα τους τσακωσε ο τελωνης) οτι εαν ειναι να πληρωσεις δασμους παιρνουν τηλ. απο καποια εταιρεια courrier προκειμενου να στα εκτελωνισει κιολας με το αντιστοιχο τιμημα βεβαιως βεβαιως!!! Στη δικη σου περιπτωση νομιζω οτι μαλλον τα 3ευρα θα δωσεις μονο (το οποιο και ευχομαι τα μαλα:P)...ας μας πει ομως και καμια κοπελα που την επιασαν οι τελωνες να ησυχασεις κι εσυ...

 

 

Είχα αγοράσει ένα σετ μαχαιροπήρουνα από Αμερική πριν 2 χρόνια και όταν ήλθε το γνωστό χαρτάκι από τα ΕΛΤΑ για την παραλαβή του δέματος ήταν μαζί συνημμένο και ένα άλλο χαρτί το οποίο έγραφε αναλυτικά τους φόρους τελωνείου που έπρεπε να πληρώσω. Δεν με πήρε κανείς τηλέφωνο από καμία μεταφορική. Όταν πήγα στο ταχυδρομείο (το κεντρικό της Πάτρας) τότε ρώτησα τι είναι αυτό και εκεί μου εξήγησαν ότι εκτελωνίστηκε και χρεώθηκαν οι δασμοί:(

Μου εξήγησαν το σύστημα με την ηλεκτρονική κλήρωση δεμάτων προς έλεγχο και φορολόγηση....είχα παραγγείλει πολλές φορές από Αμερική αλλά μόνο μία φορά πλήρωσα. Επειδή το ποσόν ήταν μεγάλο (των φόρων) αποφάσισα να μην ξαναρισκάρω με αγορές από χώρες εκτός ΕΕ.

Link to comment
Share on other sites

Είχα αγοράσει ένα σετ μαχαιροπήρουνα από Αμερική πριν 2 χρόνια και όταν ήλθε το γνωστό χαρτάκι από τα ΕΛΤΑ για την παραλαβή του δέματος ήταν μαζί συνημμένο και ένα άλλο χαρτί το οποίο έγραφε αναλυτικά τους φόρους τελωνείου που έπρεπε να πληρώσω. Δεν με πήρε κανείς τηλέφωνο από καμία μεταφορική. Όταν πήγα στο ταχυδρομείο (το κεντρικό της Πάτρας) τότε ρώτησα τι είναι αυτό και εκεί μου εξήγησαν ότι εκτελωνίστηκε και χρεώθηκαν οι δασμοί:(

Μου εξήγησαν το σύστημα με την ηλεκτρονική κλήρωση δεμάτων προς έλεγχο και φορολόγηση....είχα παραγγείλει πολλές φορές από Αμερική αλλά μόνο μία φορά πλήρωσα. Επειδή το ποσόν ήταν μεγάλο (των φόρων) αποφάσισα να μην ξαναρισκάρω με αγορές από χώρες εκτός ΕΕ.

 

Ποιος το εκτελωνισε??? Γιατι ενα μερος της συνολικης χρεωσης ειναι και η αμοιβη του εκτελωνιστη..

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν με πήρε κανείς τηλέφωνο για την εκτελώνηση, ποιός το έκανε δεν ξέρω, ούτε το χαρτί ανέφερε κάτι τέτοιο. Το μόνο που έγραφε ήταν φόροι-δασμοί 160 ευρώ.

Το χαρτί πάνω έγραφε τελωνείο αεροδρομίου Ελ. Βενιζέλος.

Μάλιστα η αποστολή του πακέτου άργησε πάρα πολύ, 5 μήνες και είχα αρχίσει να φοβάμαι ότι χάθηκε.

Έστελνα μέιλ στο e shop που είχα κάνει την αγορά και αυτοί μου απαντούσαν ότι το είχαν στείλει και δεν γνωρίζαν τι γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Τα μαχαιροπήρουνα (αν θυμάμαι καλά κάναν περίπου 500 ευρώ). Φυσικά και τα πλήρωσα, δεν μπορούσα να κάνω κι αλλιώς...άλλωστε πάντα γνωρίζουμε ότι υπάρχει και το τελωνείο που καραδοκεί...με ποιά δικαιολογία να αρνηθώ την παραλαβή?

Link to comment
Share on other sites

λοιπον σημερα πηγα για ενα μασαζακι απο τσουναμι

η κοπελια κουβεντα στη κουβεντα με ειπε τα κατωθι

τους μαμανε οι κερβεροι κοινως golden deals tsoonami etc

προτιμαει κατι μικροτερους

το προβλημα της κλασσικο, ολοι θυμηθηκαν να τη παρουν τη τελευταια βδομαδα της προσφορας και που να τους προλαβει

 

τι γινεται αν δε προλαβεις να πας????

τα χανεις απλα

αυτο το ηξερα, αλλα υπεθετα οτι ειναι κερδος στο μασερ

εμεις λιγο πολυ φταιμε που δε πηγαμε

 

πιος παιρνει τα μη χρησιμοποιουμενα κουπονια????

το golden deals tsoonami etc!!!!!!!!

 

εμενα μου φαινεται παραλογο αυτο

 

και τη ρωτησα ποσο προμηθεια σου παιρνουν ???

 

λιγο πολυ 40+% πανε παλι σε αυτους!!!!!!

 

δε ξερω αλλα δε μαρεσαν καθολου αυτα που μου ειπε

κραταω μικρο καλαθι βεβαια γιατι θαθελα να τα μαθω και απο αλλου για να ειμαι σιγουρη οτι οντως ειναι ετσι

 

 

το ίδιο ακριβώς μου είπε και μια κοπέλα που πήγα για μανικιούρ... ότι για να πληρωθεί πρέπει να παραδώσει κουπόνι, κι ότι όσοι δεν πάνε εκείνη δεν παίρνει τίποτα... επίσης από τα 22? που πλήρωσα, εκείνη θα πάρει τα 14..!!!

Link to comment
Share on other sites

agathikeς κορες,χελπ..θελω να παραγγειλω απο τη Lisa τα πρωτα μας παπα,τα πληρωνω κανονικα κ μετα εκεινη μου επιστρεφει το 15% ????

 

oh yes!

 

κανένα κοριτσάκι δεν θυμάται?:oops::oops:

 

 

επισης ΜΑΡΙΛΙΑ το αντικουνουπικο ενδιαφερομαι και εγω, ειναι δοκιμασμενο?

 

Λοιπόν, εγώ το χρησιμοποιώ εδώ και μία βδομάδα και δε μας πλησίασε κουνουπάκι. Ελπίζω να μην είναι τυχαίο. Το πήρα από αυτόν τον πωλητή: http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=160576310512

 

Πολλές καλησπέρες!

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites

agathikeς κορες,χελπ..θελω να παραγγειλω απο τη Lisa τα πρωτα μας παπα,τα πληρωνω κανονικα κ μετα εκεινη μου επιστρεφει το 15% ????

Είμαι από αυτές που τους τα επέστρεψε αμέσως.

Αν θυμάμαι καλά, όταν πλήρωσα, έγραψα στο κουτάκι "message to seller" παρακαλώ να μου κάνετε refund το ποσό που έχουμε συμφωνήσει.

Είχε προηγηθεί αρχικό μέηλ, βέβαια, που της έγραψα ότι είμαι από το parents, θέλω τα τάδε παπα, παρακαλώ δώσε τιμή και τις εκπτώσεις που δικαιούμαι, για να προχωρήσω στην παραγγελία.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...