Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

καλημεραααα:P

για θυμηστε μου, δεμα απο γερμανια με deutsche post/dhl ερχεται με κουριερ ή με τα αξιαγαπητα ελτα?θα ειναι μεγαλο 4 ζευγη παπουτσια

τρακιγκ ναμπερ δεν εχω ακομη γιατι θα φυγουν απο δευτερα

 

μεγάλο θεμα ανοιξες.....χχαχαχαχα

 

Ερχονται ή με Ταχυμεταφορές Ελτα ή με ups !!!

 

Πχ η καφετιερα απο το αμαζον μου ήρθε με ups , ενω τωρα το ποδήλατο της μικρης ερχεται με τρακινγκ.....με ταχυμεταφορες Ελτα....

 

εδώ χαζευουμε την πορεια του δεματος μας dhl

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ευχαριστω καλαμαρακι:P

δεν θελω ελταααα:-(

 

αχχχχ κανεις δεν τους θελει....

 

εδω ειχαν δεμα μου δυο μερες στην αποθηκη τους τεχυμεταφορες ελτα....

μαλωναμε στο τηλεφωνο οτι εγω βλεπω το δεμα ελλαδα εσεις γιατι οχι...

 

και τελικα ω τι εκπληξη βρεθηκε....

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρώτα από όλα να ξεκαθαρίσω κάτι κανείς δεν μαλώνει κανέναν εδώ μέσα

 

Δεύτερον εδώ δεν είναι το κέντρο βοήθειας του ebay, είναι ένα θέμα με κάποια άτομα που ψωνίζουν από το internet, στην προσπάθεια τους αυτή μαθαίνουν πράγματα (συνήθως) και ενίοτε βοηθάει η μία την άλλη (συχνά)

 

όταν λοιπόν κάποια άτομα έχουν σπαταλήσει από τον προσωπικό τους χρόνο για να γράψουν 2-3 πράγματα έτσι ώστε να βοηθήσουν κάποιους ανθρώπους τους λες ευχαριστώ δεν τους την λές γενικώς .......

 

Επίσης είχα την εντύπωση ότι εδώ είμαστε όλοι ενήλικες δεν φταίω εγώ ή κάποιο άλλο μέλος του φόρουμ, που συμμετέχει στο θέμα, αν κάποιος δεν έκανε τον κόπο να διαβάσει τους όρους του ebay και του paypal, πριν πατήσει το κουμπί που έλεγε I agree ή commit to buy ή το πως γίνεται μία πώληση

Πολύ ευχαρίστως να βοηθήσω αν μπορώ εφόσον έχω ερωτηθεί εκ των προτέρων ...............αλλά δεν μπορώ να κάνω κάτι όταν ο άλλος πάει "ξεβράκωτος στα αγκάθια"

 

 

Καλημέρα σε όλες σας!!! Αccess, νομίζω ότι με παρεξήγησες.:-( Δεν έριξα ευθύνες σε κανέναν ούτε και "την είπα" όπως λες. Εκτιμώ αφάνταστα ό,ποιον ασχοληθεί και μου απαντήσει. Όταν βλέπω ότι το σχόλιο απευθύνεται σε μένα, χαίρομαι τόσο πολύ.....:D

Είπα να ρωτήσω εσάς επειδή από αυτά που γράφετε κατάλαβα ότι ασχολείστε πολύ και σκέφτηκα πως θα μπορούσατε, αν φυσικά το θέλατε, να με καθοδηγήσετε για το πως πρέπει να το κάνω.

Αν ένοιωσε έστω και για μία στιγμή κάποια από εσάς άβολα από τα σχόλιά μου ή ότι δεν την ευχαρίστησα για την απάντησή της ζητώ ειλικρινά συγγνώμη!!:oops::oops:

Θέλω όμως να ξέρετε ότι παρόλο που δεν έγραφα στο τέλος του κάθε μηνύματός μου ένα ευχαριστώ, αυτό δε σημαίνει ότι δεν είμαι ευγνώμων σε κάθε μία από εσάς που μπήκε στο κόπο να μου απαντήσει. Κάθε άλλο από αχάριστος άνθρωπος είμαι. Ευχαριστώ πάρα πολύ την κάθε μία χωριστά.

Να είστε όλες καλά!:wink:

Link to comment
Share on other sites

Στη σελιδα του paypal καθυστερει αλλα στην καρτα φαινεται αμεσα.

 

 

Δεν ξερω τι εννοεις αλλα.....οοοοσες φορες μου εχουν κανει επιστροφη μεσω πευπαλ και ειναι παρα πολλες αυτες....

 

Αμεσα ερχεται το μυνημα που σε ενημερωνει για την επιστροφη των χ χρηματων απο τον ταδε πωλητη κτλπ

 

Στο πευπαλ στην αναλυτική συνηθως εμφανιζεται την επομένη μερα και στην καρτα/λογαριασμο σου σπανια εμφανιζεται την επομενη μερα....

Θελει μια δυο μερες ή και περισσοτερες...!

 

Τουλαχιστον τον τελευταιο χρονο και με την τραπεζα Γιουρομπανκ αυτη ειναι η εμπειρια μου...

 

 

Αλλα το θεμα μας δεν ήταν αυτο!

Εφοσον εχει μυνημα εμειλ απο το πευπαλ μεσα....οτι σου κανουν οι ταδε επιστρφη ειναι καταχωρημενο και δεν εχεις κατι να φοβασαι. Τελος!

 

Link to comment
Share on other sites

DKL πηρες τηλεφωνο στην καρτα σου; Αυτο ηταν το πρωτο που επρεπε να κανεις για να δεις αν επιστραφηκε το ποσο.

Αν εχει επιστραφει μην πληρωσεις τιποτα. Αν ο Κινεζος απαιτησει να τον πληρωσεις "Χ@@@κες κι'η βαρκα εγυρε!" :lol::lol:

Το χειροτερο που μπορει να σου κανει ειναι report στο ebay.

Και; Σκοτίστηκες! Μην τυχον και σου κλεισουν τον λογαριασμο που μόλις ανοιξες; Λεφτα δεν μπορουν να απαιτησουν. Τωρα ειναι πολυ αργα να περιμενεις να σου ερθουν απο Κινα για να τα φτιαξεις.

Και δυο συμβουλες:

1) οταν σου προσφερουν βοηθεια να τη δεχεσαι. Σου ειπα να παρεις τηλεφωνο. :cool:

2) Σε παρακαλω θερμα μην ακουσω ξανα οτι θα τα φτιαξεις μονη σου τα μαρτυρικα τα ρημαδια! Θα στα κανω δωρο εγω αλλα παρτα ετοιμα please!!! :lol::lol::lol:

 

Kisses

 

 

Annagrig1980 καλημέρα. Δυστυχώς εχτές άργησα να καταλάβω ότι μου είχες στείλει πμ.Αλλιώς θα σε είχα πάρει τηλέφωνο. Ήταν αρκετά αργά και δεν ήθελα να σε ανησυχήσω.:shock:

Τα πρωινά είμαι στη δουλειά και όπως καταλαβαίνεις δεν μπορώ να τηλεφωνήσω.:mad:

Όπως και να έχει, σε ευχαριστώ πάρα πολύ κι εσένα που παρόλο που δεν με γνωρίζεις, μου έδωσες το τηλέφωνό σου για να μου λύσεις τις απορίες μου.:?:P΄

ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ

Link to comment
Share on other sites

λοιπον σημερα πηγα για ενα μασαζακι απο τσουναμι

η κοπελια κουβεντα στη κουβεντα με ειπε τα κατωθι

τους μαμανε οι κερβεροι κοινως golden deals tsoonami etc

προτιμαει κατι μικροτερους

το προβλημα της κλασσικο, ολοι θυμηθηκαν να τη παρουν τη τελευταια βδομαδα της προσφορας και που να τους προλαβει

 

τι γινεται αν δε προλαβεις να πας????

τα χανεις απλα

αυτο το ηξερα, αλλα υπεθετα οτι ειναι κερδος στο μασερ

εμεις λιγο πολυ φταιμε που δε πηγαμε

 

πιος παιρνει τα μη χρησιμοποιουμενα κουπονια????

το golden deals tsoonami etc!!!!!!!!

 

εμενα μου φαινεται παραλογο αυτο

 

και τη ρωτησα ποσο προμηθεια σου παιρνουν ???

 

λιγο πολυ 40+% πανε παλι σε αυτους!!!!!!

 

δε ξερω αλλα δε μαρεσαν καθολου αυτα που μου ειπε

κραταω μικρο καλαθι βεβαια γιατι θαθελα να τα μαθω και απο αλλου για να ειμαι σιγουρη οτι οντως ειναι ετσι

 

Κι όμως έτσι είναι! Μια φίλη μου που ήθελε να συμμετάσχει με προσφορά της ζήτησαν 40% προμήθεια, και τα χρήματα από τα κουπόνια που δεν εξαργυρώνονται τα κρατάει η γκρουπόν!!!:shock:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι εννοεις αλλα.....οοοοσες φορες μου εχουν κανει επιστροφη μεσω πευπαλ και ειναι παρα πολλες αυτες....

 

Αμεσα ερχεται το μυνημα που σε ενημερωνει για την επιστροφη των χ χρηματων απο τον ταδε πωλητη κτλπ

 

Στο πευπαλ στην αναλυτική συνηθως εμφανιζεται την επομένη μερα και στην καρτα/λογαριασμο σου σπανια εμφανιζεται την επομενη μερα....

Θελει μια δυο μερες ή και περισσοτερες...!

 

Τουλαχιστον τον τελευταιο χρονο και με την τραπεζα Γιουρομπανκ αυτη ειναι η εμπειρια μου...

 

 

Αλλα το θεμα μας δεν ήταν αυτο!

Εφοσον εχει μυνημα εμειλ απο το πευπαλ μεσα....οτι σου κανουν οι ταδε επιστρφη ειναι καταχωρημενο και δεν εχεις κατι να φοβασαι. Τελος!

 

 

ΣΤο online συστημα τους το βλεπουν οι υπαλληλοι εκεινη τη στιγμη. Τραπεζικος υπαλληλος ημουν και το γνωριζω καλα.

Στον αναλυτικο λογαριασμο της καρτας σου καθυστερει 2-3 μερες

Εγω απο αυτα που εγραψε η DKL καταλαβα οτι ο κινεζουλης της ειπε οτι εκανε refund και οχι οτι ελαβε μηνυμα απο paypal.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΣΤο online συστημα τους το βλεπουν οι υπαλληλοι εκεινη τη στιγμη. Τραπεζικος υπαλληλος ημουν και το γνωριζω καλα.

Στον αναλυτικο λογαριασμο της καρτας σου καθυστερει 2-3 μερες

Εγω απο αυτα που εγραψε η DKL καταλαβα οτι ο κινεζουλης της ειπε οτι εκανε refund και οχι οτι ελαβε μηνυμα απο paypal.

 

 

Eχουμε μπερδέψει τα μπουτια μας....

 

χαιρω πολύ πως στο συστημα της τραπεζας αν εισαι υπαλληλος φαινεται αμεσα... εγω μιλάω αν εχεις ιντερνετ μπανκινγκ και τι βλεπεις εσυ ως χρηστης στο λογαριασμο σου στη σελιδα της τραπεζας!

 

Δευτερον....

ξερω οτι στον αναλυτικο ον λαιν λογαριασμο της τραπεζας μου θα κανει μια ή δυο το πολύ μερες να φανει μιλωντας για την γιουρομπανκ παντα.

 

Τριτον

Εγω καταλαβα οτι αφου της ειπε οτι της εκανε ριφαντ , οτι της ηρθε και το εμειλ απο το πευπαλ οτι ο ταδε σου εκανε επιστροφη χρηματων..κτλπ κτλπ

Και οτι το ειδε....αφου της ηρθε εμειλ στο εμειλ που εχει καταχωρησει στο πευπαλ....αρα ειναι εγγύηση οτι εχει γινει η συναλλαγη , μενει απλα να φανει στον λογαριασμο της...

 

αυτα....κοινως εχουμε μπερδεψει τα μπουτια μας :rolleyes:

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Παρέλαβα ειδοποίηση από το Ταχυδρομείο για το δέμα του crazy αλλά δεν είναι η συνηθισμένη ειδοποίηση που λαμβάνω. Αναφέρει πάνω 'δέμα εξωτερικού' και έχει κενό στο σημείο που αναφέρει τα έξοδα τελωνείου.

Η ερώτηση μου είναι αν αυτό αφορά χρεώσεις 3 Ευρώ που κάνει το ταχυδρομείο (μου ήρθε το ίδιο ειδοποιητήριο και όταν παρέλαβα από fragnancex) ή μπορεί να με χρεώσουν και 100+ ας είναι παραλαβή από ΕΛΤΑ?

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τριτον

Εγω καταλαβα οτι αφου της ειπε οτι της εκανε ριφαντ , οτι της ηρθε και το εμειλ απο το πευπαλ οτι ο ταδε σου εκανε επιστροφη χρηματων..κτλπ κτλπ

Και οτι το ειδε....αφου της ηρθε εμειλ στο εμειλ που εχει καταχωρησει στο πευπαλ....αρα ειναι εγγύηση οτι εχει γινει η συναλλαγη , μενει απλα να φανει στον λογαριασμο της...

 

αυτα....κοινως εχουμε μπερδεψει τα μπουτια μας :rolleyes:

 

Ναι μου ήρθε το μέιλ από το paypal λίγο καθυστερημένα (δεν έχω και καλή σύνδεση στο yahoo) ότι μου έκανε επιστροφή όπως μου ήρθε και ειδοποίηση πάλι από το paypal ότι ο πωλητής θέλει να πληρωθεί.

Το τιμολόγιο ανέφερε την ποσότητα που ήθελα και την τιμή με έκπτωση.Έτσι κι εγώ πλήρωσα και έστειλα και μήνυμα στον πωλητή ζητώντας του συγγνώμη για όλη αυτή την αναστάτωση.

Link to comment
Share on other sites

μια μικρη υπενθυμηση καποιος πλιζζζζζ

μολις εβαλα μια καρτα στο πειπαλ, απο ποτε μπορω να τη χρησιμοποιησω για αγορες? πρεπει να περιμενω να φανει το 1.50 ευρω???? λογικα ναι... και ποτε φαινεται? σε καμια 24 ωρες?

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα. Παρέλαβα ειδοποίηση από το Ταχυδρομείο για το δέμα του crazy αλλά δεν είναι η συνηθισμένη ειδοποίηση που λαμβάνω. Αναφέρει πάνω 'δέμα εξωτερικού' και έχει κενό στο σημείο που αναφέρει τα έξοδα τελωνείου.

Η ερώτηση μου είναι αν αυτό αφορά χρεώσεις 3 Ευρώ που κάνει το ταχυδρομείο (μου ήρθε το ίδιο ειδοποιητήριο και όταν παρέλαβα από fragnancex) ή μπορεί να με χρεώσουν και 100+ ας είναι παραλαβή από ΕΛΤΑ?

 

Ωχ ωχ ωχ...τι εγινε Ελέ μου?? Οι τελωνες στην πατριδα πιασανε δουλεια??? Παντως νομιζω (και αποτι εχω διαβασει μεχρι στιγμης απο τα κοριτσια που τελικα τους τσακωσε ο τελωνης) οτι εαν ειναι να πληρωσεις δασμους παιρνουν τηλ. απο καποια εταιρεια courrier προκειμενου να στα εκτελωνισει κιολας με το αντιστοιχο τιμημα βεβαιως βεβαιως!!! Στη δικη σου περιπτωση νομιζω οτι μαλλον τα 3ευρα θα δωσεις μονο (το οποιο και ευχομαι τα μαλα:P)...ας μας πει ομως και καμια κοπελα που την επιασαν οι τελωνες να ησυχασεις κι εσυ...

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

μια μικρη υπενθυμηση καποιος πλιζζζζζ

μολις εβαλα μια καρτα στο πειπαλ, απο ποτε μπορω να τη χρησιμοποιησω για αγορες? πρεπει να περιμενω να φανει το 1.50 ευρω???? λογικα ναι... και ποτε φαινεται? σε καμια 24 ωρες?

 

Εγω irida μου χρησιμοποιουσα κανονικα το λογαριασμο μου στο paypal κανα μηνα πρωτου βαλω αυτον τον κωδικο ο οποιο ειναι για να γινεις verified user...νομιζω οτι μπορεις αμεσα να κανεις τις αγορες σου! Στην τελικη μια δοκιμη θα σε πεισει!!!!;););)

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Πηρα αυτο για την μικρη μου:

 

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B002PHMCA2/ref=oss_product

 

Δεν νομιζω να μπορεσει να κανει πεταλι αλλα τουλαχιστον θα κανει μια καλη αρχη

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

πήρα αυτό για τα ζζνια μου από αυτό το κατάστημα απο Θεσσαλονίκη

http://www.efishop.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=35287

Ήταν πολύ εξυπηρετικοί ! Και όταν τους πήρα τηλ για να τους ρωτήσω λεπτομέρειες. Το παρήγγειλα στις 25 το απόγευμα, 26 πρωί με πήραν τηλ για να με ενημερώσουν οτι έφυγε και να με ρωτήσουν αν θέλω η μεταφορική να το φέρει σπίτι η να το παραλάβω εγώ από αποθήκες μεταφορικής και 27 πρωί ήταν εδώ. 10ε πήρε η μεταφορική γιατί λόγο όγκου δεν γινόταν με κουριeρ. εχει και paypal :P

02/6/07 γίναμε ένα

16/6/08 πρώτο θαυματακι 30/4/10 δεύτερο θαυματακι

Καληνύχτα Ελλάδα,ο τόπος που γέννησε την Δημοκρατία κατάντησε να σκοτώνει την ελευθερία της έκφρασης. Καλό ταξίδι Σωκράτη 19.7.2010

Link to comment
Share on other sites

10ε πήρε η μεταφορική γιατί λόγο όγκου δεν γινόταν με κουριeρ. εχει και paypal :P

 

 

για σκεψου οτι το αμαζον απο την αλλη ακρη της ευρωπης και δεν χρεωνει μεταφορικα και εδω στην ελλαδα.....

anyway μεγεια σας!

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

για σκεψου οτι το αμαζον απο την αλλη ακρη της ευρωπης και δεν χρεωνει μεταφορικα και εδω στην ελλαδα.....

anyway μεγεια σας!

 

Θέλουν να μας δείξουν πόσο μεγάααααααλη είναι η Ελλάδα μας :D:D:D

02/6/07 γίναμε ένα

16/6/08 πρώτο θαυματακι 30/4/10 δεύτερο θαυματακι

Καληνύχτα Ελλάδα,ο τόπος που γέννησε την Δημοκρατία κατάντησε να σκοτώνει την ελευθερία της έκφρασης. Καλό ταξίδι Σωκράτη 19.7.2010

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ειπα.....? Δεν ειπα............

 

Καλημερεεεεεεεεεεεεεες :D:D:D

 

Καλημέρες πολλέςςςςςςςςς !!!! Σαν την οδοντόκρεμα ένα πράγμα γίναμε, καλημέρα καληνύχτα, χι χι χι χι

 

:?::?::?::?::?::?:

 

Το αυτό :shock::shock::shock:

 

εχει αγορασει κανεις απο αυτα τα καταστηματα??

μαιμουδες ειναι εννοειται, αλλα ειναι καλες? ή σαν αυτες που πουλαν στους δρομους?

http://aawwf.studentrock.ru/secure.php?cmd=brand&brand_id=6

 

Ρε συ, το συγκεκριμένο ΠΟΛΥ ακριβό για μάνκι.........

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

για σκεψου οτι το αμαζον απο την αλλη ακρη της ευρωπης και δεν χρεωνει μεταφορικα και εδω στην ελλαδα.....

anyway μεγεια σας!

 

χε χε πες το ψέμματα!!

 

Καλημέρα. Παρέλαβα ειδοποίηση από το Ταχυδρομείο για το δέμα του crazy αλλά δεν είναι η συνηθισμένη ειδοποίηση που λαμβάνω. Αναφέρει πάνω 'δέμα εξωτερικού' και έχει κενό στο σημείο που αναφέρει τα έξοδα τελωνείου.

Η ερώτηση μου είναι αν αυτό αφορά χρεώσεις 3 Ευρώ που κάνει το ταχυδρομείο (μου ήρθε το ίδιο ειδοποιητήριο και όταν παρέλαβα από fragnancex) ή μπορεί να με χρεώσουν και 100+ ας είναι παραλαβή από ΕΛΤΑ?

 

Μπορει να σου ζητήσουν το γνωστο τριευρω αλλα μπορει να σου ζητήσουν και τα μαλλιοκέφαλα τους...

Εγω και τις τρεις φορες που ειχα εκτελωνισμο , στο χαρτάκι αναγραφόταν το 3ευρω....

Καλύ τυχη!

 

 

Ναι μου ήρθε το μέιλ από το paypal λίγο καθυστερημένα (δεν έχω και καλή σύνδεση στο yahoo) ότι μου έκανε επιστροφή όπως μου ήρθε και ειδοποίηση πάλι από το paypal ότι ο πωλητής θέλει να πληρωθεί.

Το τιμολόγιο ανέφερε την ποσότητα που ήθελα και την τιμή με έκπτωση.Έτσι κι εγώ πλήρωσα και έστειλα και μήνυμα στον πωλητή ζητώντας του συγγνώμη για όλη αυτή την αναστάτωση.

 

Ειδες που τελικά καλα ειχα καταλάβει.....:rolleyes:

Το μυνημα που πηρες μεσω πευπαλ ειναι εγγύηση για μενα....δεν υπαρχει λογος ανυσηχιας να περιμένεις να φανουν στην καρτα σου...γνωμη μου παντα!

 

 

ΙΝΤΙΙΙΙ ειχες βαλει express delivery

female να μας πεις τι εγινε

ανησυχωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

 

με την ανυσηχια θα μεινεις χαχα

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...