Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Καλησπέρα. Μόλις πλήρωσα για κάτι που αγόρασα αλλά μου χρέωσε την αρχική τιμή του είδους ενώ ο πωλητής μου έκανε έκπτωση.Επίσης εγώ ήθελα περισσότερα κομμάτια και όχι ένα.Πως γίνεται να πληρώσω για όλα τα κομμάτια που θέλω και με την έκπτωση που μου έκανε ο πωλητής?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ειρηνη να παρεις αυτο που σου αρεσει,απλα μερικες φορες,ειδικα για τα παιδια μας,δινουμε υπερβολικα ποσα π.χ για την αγορα καροτσιου και τυχαινει σε πολλες περιπτωσεις να μη γινει αποσβεση.....δεν ξερω αν με καταλαβαινεις..

αν ρωτησεις εμενα τα καροτσια μου τα χρησιμοποιησα πολυ και στα 2 μου παιδια,ειδκα η κορη μου μεχρι 5 ετων,ο γιος μου τωρα ειναι 2 και μια χαρα με το καροτσι......κανουμε ομως και ατελειωτες βολτες......εξαρταται λοιπον απο τις αναγκες σου,τον τροπο ζωης σου κ.λ.π.....

αν π.χ ζεις σε πολη ε οι μακρινες αποστασεις το θελουν το καροτσι.......

Προσεξε ομως.. στο δευτερο παιδακι μου προσεξα τις αγορες μου οι οποιες ηταν πιο μετρημενες και συνετες θα μπορουσα να πω.....

σαν πιο παλιες λοιπον σε συμβουλευουμε να μην δωσεις και παρα πολλα λεφτα για κατι που δεν ξερεις αν θα το χρησιμοποιησεις πολυ...κι αυτα που διαλεξες μια χαρα κανουν τη δουλεια τους!!!

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να το αναφέρεις αμέσως στο paypal να δεις τι θα σου απαντήσουν επίσημα

και το ebay που μου στειλε ξερεις τα τυποποιημενα μνμ...αγορασατε αυτο και μπλα μπλα μπλα...αυτη την εταιρια αναφερει...μου εστειλαν μαλιστα και ενα κουπονι εκπτωσης 5 Ε στα γερμανικα....αυτο

 

 

*Bonus: Als Bonus zum erfolgreichen Kauf erhalten Sie einen kostenlosen Gutschein über 5 für die eBay Software "Supreme Auction"

 

και το πεταξα αμεσως γιατι φοβηθηκα....με τη επομενη αγορα ομως ξανα το ιδι ονομα....καλε καμμια σας δεν ψωνισε σημερα.......αντε βρε ελατε δεν το πιστευω......

και τι ειναι αυτη η supreme auction.......

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

ειπαμε εμεις εχουμε ξαδελφο το MUM

Η μεγάλη χαρούμενη οικογένεια του MUM, κάτι σαν τους Γουόλτονς :lol::lol:

 

μην το λέτε μην το λέτε η κορούλα σε 2 εβδομάδες έκανε ένα ζευγάρι κικερς αγνώριστο μιλάω για το μπροστά έτσι ....γιατί το υπόλοιπο παπούτσι είναι σαν καινούργιο :evil:

 

chatzico μου τα παπούτσια που έχουν το πλαστικό μπροστά δεν σημαίνει αυτόματα ότι είναι πλαστικά από μέσα π.χ κάτι umi που έχω από μέσα είναι δέρμα και μπροστά, απλά το πλαστικό της σόλας συνεχίζει και στο μπροστινό μέρος του παπουτσιού

 

Και η δική μου το αυτό με τα παπούτσια της...... Μίλαγα για αυτά που έχουν σκέτο πλαστικό, όχι για τα με δερμάτινη επένδυση.

 

αχχχχχχχχχχχχχ 780ευρω εγω.....μετά εβαλα μυαλο και ανακάλυψα τις ιντερνετικες...και την πρωτη φορα που ειδα την τιμή στο μπιμπο....

Ηθελα υπογλώσσιο....:evil::evil:

 

Τουλάχιστον έμεινες και απέφυγες να πληρώνεις την αισχροκέρδεια των εισαγωγέων νωρίτερα από εμένα. Βρήκα το τόπικ στα σπάργανά του, ενώ τα είχα σκάσει κανονικά ...... φρίκαρα σφόδρα .... και δεν ξανάνοιξα το τόπικ για περίπου 3 χρόνια ....... να δεις πόσα υπογλώσσια χρειάστηκε ο εγωισμός μου για να δεχθεί το αυτονόητο ........... μας κοροιδεύουν χοντρά και με τον νόμο για πολλά χρόνια ... αμάν πιά .......

 

Καλησπέρα!!!

 

πρέπει να αποδώσω τα εύσημα στο parapharmacie!!!

έκανα παραγγελία χθες το πρωί...΄με πήραν τηλ. μετά απο 2 ωρες για να με ενημερώσουν οτι το γάλάκτωμα σώματος που παρήγγειλα έχει αλλάξει συσκευασία και είναι 200μλ αντί για 250 που δείχνει στο σάιτ τους και οτι είναι φθηνότερο κατά περίπου 2 ευρώ!

τους είπα οκ, στείλτε το!

παρέλαβα σήμερα!!!

δωράκια???????????

1 σαπούνι, 1 μικρούλι σαμπουάν για ατοπική, 1 body butter κορρες 50 μλ, 6 φακελλακια κρέμες κορρές δειγματάκια, 3 φακελάκια με άλλα δειγματάκια!

Μου εστειλαν και κάρτα μέλους με ενημέρωση για συλλογή πόντων με τις αγορές μου!

στους 150 πόντους(1 πόντος=1 ευρώ) δώρο ένα γαλάκτωμα σωματος

160μλ!

τους βρήκα αψογους!!!!

Και εγώ εχθές παρήγγειλα, γιατί δεν παρέλαβα ?:cry::cry::cry:

 

Bρε κοριτσια στις 2 τελευταιες αγορες που εκανα απο ebay μου ρθε μνμ απο το πειπαλ αλλα φαινεται μια αλλη εταιρεια.....

Algisiya Services

[email protected]

αγορασε καποια εταιρια το πειπαλ....μ ολα αυτα που γινονται θορυβηθηκα λιγο.....πηρε καμμια σας παρομοιο μνμ?

 

Έχε τον νού σου, για σπαμ μυνήματα, υποκλοπή και τα ρέστα ......

 

Ειρηνη να παρεις αυτο που σου αρεσει,απλα μερικες φορες,ειδικα για τα παιδια μας,δινουμε υπερβολικα ποσα π.χ για την αγορα καροτσιου και τυχαινει σε πολλες περιπτωσεις να μη γινει αποσβεση.....δεν ξερω αν με καταλαβαινεις..

αν ρωτησεις εμενα τα καροτσια μου τα χρησιμοποιησα πολυ και στα 2 μου παιδια,ειδκα η κορη μου μεχρι 5 ετων,ο γιος μου τωρα ειναι 2 και μια χαρα με το καροτσι......κανουμε ομως και ατελειωτες βολτες......εξαρταται λοιπον απο τις αναγκες σου,τον τροπο ζωης σου κ.λ.π.....

αν π.χ ζεις σε πολη ε οι μακρινες αποστασεις το θελουν το καροτσι.......

Προσεξε ομως.. στο δευτερο παιδακι μου προσεξα τις αγορες μου οι οποιες ηταν πιο μετρημενες και συνετες θα μπορουσα να πω.....

σαν πιο παλιες λοιπον σε συμβουλευουμε να μην δωσεις και παρα πολλα λεφτα για κατι που δεν ξερεις αν θα το χρησιμοποιησεις πολυ...κι αυτα που διαλεξες μια χαρα κανουν τη δουλεια τους!!!

 

Συμφωνώ, 600 ευρώ προ 4ετίας για καρότσι τρίο της ΚΙΚΟ, και ??????

 

Το πορτ μπεμπέ ? Χρήση 4 μήνες σύνολο και στα δύο παιδιά.

Το καθισματάκι ? Καλό και χρήσιμο ....... για τον πιτσιρίκο ........ η μικρή από ελάχιστα έως καθόλου.

Το καρότσι ? Η μικρή κάθισε έναν χρόνο και ο πιτσιρίκος καμιά 10αριά μήνες.

 

Δεν λέω ότι δεν το αξίζουν ή ότι δεν χρειάζονται κάτι ασφαλές και καλό, αλλά ίσως έκανα την δουλειά μου καλά και με λιγότερα χρήματα.

 

Είναι το αμόκ της πρωτομάνας αυτό......θέλω το καλύτερο για το παιδί μου ..... κλπ :wink:

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Έχε τον νού σου, για σπαμ μυνήματα, υποκλοπή και τα ρέστα ......

 

oυφ!!!Ησυχασα τους εστειλα μειλ,μπηκα και στο λογαριασμο μου..ειναι λεει μια εταιρια ασφαλης στο Αμερικα.......που αναλαμβανει πληρωμες κ.λ.π

 

 

Είναι το αμόκ της πρωτομάνας αυτό......θέλω το καλύτερο για το παιδί μου ..... κλπ :wink:

 

πες το ψεματα!!!!!

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Διαφημίσεις

Καλησπέρα. Μόλις πλήρωσα για κάτι που αγόρασα αλλά μου χρέωσε την αρχική τιμή του είδους ενώ ο πωλητής μου έκανε έκπτωση.Επίσης εγώ ήθελα περισσότερα κομμάτια και όχι ένα.Πως γίνεται να πληρώσω για όλα τα κομμάτια που θέλω και με την έκπτωση που μου έκανε ο πωλητής?

 

Κορίτσιααααα!!! Μ΄ακούει κανείείείείς???:confused::confused::confused: Ποια θα μου πει τι να κάνω;:?:

 

 

Για να καταλαβω.....ενω σε εμειλ σου υποσχεθηκε εκπτωση και του μιλησες για τα χ κομματια.....

 

σου εστειλε ινβοις καινουργιο? με την σωστη τιμή και τα σωστά τεμαχια στην περιγραφή???

 

αν οχι.....τοτε γιατι πηγες και πληρωσες....?

 

Δεν διαβασες την περιγραφη?

 

Δεν ειδες την τιμή?

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μόλις πλήρωσα για κάτι που αγόρασα αλλά μου χρέωσε την αρχική τιμή του είδους ενώ ο πωλητής μου έκανε έκπτωση.Επίσης εγώ ήθελα περισσότερα κομμάτια και όχι ένα.Πως γίνεται να πληρώσω για όλα τα κομμάτια που θέλω και με την έκπτωση που μου έκανε ο πωλητής?

 

Τα είχατε συμφωνήσει για περισσότερα κομμάτια ? Για πόσα μπιντάρισες ?

 

εχετε κωδικό για mandco εκπτωτικό??

563072 :arrow: -15%

SORRY :arrow: -20%

Τελικά αποφάσισες για τα πάνινα παπά ?

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

dkl στελε του μνμ με τα κομματια που θελεις,την εκπτωση κ.λ.π και ζητα του κιολας να σου αφαιρεσει αυτο που πληρωσες απο λαθος.....

ζητα του invoice....

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

563072 :arrow: -15%

SORRY :arrow: -20%

Τελικά αποφάσισες για τα πάνινα παπά ?

 

Χελλόοοοοου κάπταιν!

 

η απουσια σας αισθητή κιουρια μου.. :rolleyes:

 

Την βοήθησα εγω (μαλλον της το επεβαλλα χαχαχα)

 

αλλα με ακουει δεν εχω παράπονο....Σοφακι μουυυυυυυ!!!

 

Θα παρει αυτά -->εδώωωω

 

Ε τι ενα γαμπρο τον εχω!!! :D:D

 

Link to comment
Share on other sites

Πήγα βιβλιοπωλείο σήμερα για κάτι ψιλά και είδα μια τσάντα μωβ ΧΕΛΟ ΚΙΤΥ .... τρέλα και κορδέλα ........ πλαστική και υπέροχη (αν σκάσω μύτη στη δουλειά με αυτή, θα με πάρουν με τις λεμονόκουπες αλλά σκασίλα μου). 47,5 ευρώ παρακαλώ. Εννοείται ότι ούτε καν μπήκα στην σκέψη να την αγοράσω.

Κοιτώ για πλάκα τώρα και βλέπω http://cgi.ebay.com/HELLO-KITTY-PURPLE-TOTE-BAG-NWT-/200612832738?pt=US_CSA_WH_Handbags&hash=item2eb574e5e2 :shock::shock::shock::shock:

Αυτό για την τόνωση της εγχώριας αγοράς και την υποστήριξη των ελληνικών επιχειρήσεων. Άντε αν είχε μέχρι 10 ευρώ στο μαγαζί, θα ψηνόμουν. Αλλά 5 δολλάρια στο ebay ?

Ε, μα τον μεγάλο Μανίτου πιά.......

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Τοτε το 15% που γραφει η chatzico εχω και εγω:(

 

Καλέ, από εσένα αντέγραψα :wink:

 

Χελλόοοοοου κάπταιν!

 

η απουσια σας αισθητή κιουρια μου.. :rolleyes:

 

Την βοήθησα εγω (μαλλον της το επεβαλλα χαχαχα)

 

αλλα με ακουει δεν εχω παράπονο....Σοφακι μουυυυυυυ!!!

 

Θα παρει αυτά -->εδώωωω

 

Ε τι ενα γαμπρο τον εχω!!! :D:D

 

Σματς σμουτς και εσείς μου λείψατε πολύ ..... με τρέχουν ψυχρά και απροκάλυπτα ........... το κράτος θέλει έσοδα λέει, γιαυτό....... πατάτες ριγανάτες και χοντρολιβανάτες ............

Τα παπά πολύ καλά, συμφωνώ 100%.

Από τώρα λογοδοθήκατε ωρέ ? Πάτε καλά ? Αφού τα μικρά σας είναι αδερφάκια........

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

dkl στελε του μνμ με τα κομματια που θελεις,την εκπτωση κ.λ.π και ζητα του κιολας να σου αφαιρεσει αυτο που πληρωσες απο λαθος.....

ζητα του invoice....

 

 

Ξέρει ήδη πόσα κομμάτια θέλω αφού τον ζάλισα τον καημένο στα μηνύματα. Να του ζητήσω να αφαιρέσει αυτό που πλήρωσα λες; Το invoice θα μου το στείλει με μέιλ και θα μου λέει τι πρέπει να πληρώσω;Και μετά πως θα κάνω την πληρωμή; Τώρα μπήκα στο my ebay purchase και έχω 3 φορές το είδος, στα δύο λέει δίπλα pay now, και στο τρίτο leave feedback.

Έχω μπερδευτεί τελείως τώρα.....

Link to comment
Share on other sites

Πήγα βιβλιοπωλείο σήμερα για κάτι ψιλά και είδα μια τσάντα μωβ ΧΕΛΟ ΚΙΤΥ .... τρέλα και κορδέλα ........ πλαστική και υπέροχη (αν σκάσω μύτη στη δουλειά με αυτή, θα με πάρουν με τις λεμονόκουπες αλλά σκασίλα μου). 47,5 ευρώ παρακαλώ. Εννοείται ότι ούτε καν μπήκα στην σκέψη να την αγοράσω.

Κοιτώ για πλάκα τώρα και βλέπω http://cgi.ebay.com/HELLO-KITTY-PURPLE-TOTE-BAG-NWT-/200612832738?pt=US_CSA_WH_Handbags&hash=item2eb574e5e2 :shock::shock::shock::shock:

Αυτό για την τόνωση της εγχώριας αγοράς και την υποστήριξη των ελληνικών επιχειρήσεων. Άντε αν είχε μέχρι 10 ευρώ στο μαγαζί, θα ψηνόμουν. Αλλά 5 δολλάρια στο ebay ?

Ε, μα τον μεγάλο Μανίτου πιά.......

 

Ελα ρε..... 47 ευρω η πλαστική τσάντα....

 

καλα...εγω την γνωμη μου την εχω πει για την εγχωρια αγορα....

 

να μη ξαναγινω γραφική δυο μερες σερι...δε λεει...

 

ποτέ ξανα!

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ :-):smile::-):smile:

Αν και είμαι πολύ μπερδεμένη. Από την μία βλέπω πως μου λέτε ότι δεν θα το χρησιμοποιήσω και πολύ και είναι τζάμπα λεφτά. Από την άλλη βλέπω πως όλες σας έχετε πάρει τα ακριβά.:-):smile: Το θέμα μου είναι living ή enjoy fun!!!!!!! kelli79 βρήκες το πακετάκι!!!!!

τωρα γυρισα απο δουλεια δεν σε ξεχασα λοιπον δεν το βρηκα αλλα στειλτους ενα μαιλ οτι και καλα καποια φιλη σου ειχε αγορασει τον αυγουστο το bimbo kit chicco και αν θα το φερουν ξανα. Μεχρι πριν 15 μερες το ειχε γιατι το ηθελε η ξαδελφη μου που γενναει Ιουλιο σνιφ σνιφ. Αν σου ζητησουν στοιχεια στειλε πμ να σου δωσω.Εγω προτεινω το living γενικα κοιτα τα κιλα του καροτσιου πρωτου το παρεις και επισης πηγαινε σε φυσικο μαγαζι και βαλε καποιον που εμπιστευσει την αισθηση κιλων που εχει για να σου πει αν ειναι ελαφρυ 'η οχι...Αααα και κοιτα αν χωραει στο πορτ παγκαζ σας γενικα οποιο αποφασισεις να παρεις απο οποια εταιρια θες

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει ήδη πόσα κομμάτια θέλω αφού τον ζάλισα τον καημένο στα μηνύματα. Να του ζητήσω να αφαιρέσει αυτό που πλήρωσα λες; Το invoice θα μου το στείλει με μέιλ και θα μου λέει τι πρέπει να πληρώσω;Και μετά πως θα κάνω την πληρωμή; Τώρα μπήκα στο my ebay purchase και έχω 3 φορές το είδος, στα δύο λέει δίπλα pay now, και στο τρίτο leave feedback.

Έχω μπερδευτεί τελείως τώρα.....

Για πόσα συμφωνήσατε ? Σε τι τιμή ? Τι έχεις πληρώσει μέχρι τώρα δηλαδή ?

 

Από αυτά που λές, καταλαβαίνω ότι έχει χτυπήσει 3 κομμάτια και έχεις ήδη πληρώσει το ένα. Μήπως να κάνεις request total λέω εγώ τώρα ?

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...