Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Κοριτσάκια καλησπέρα!!

Όποια ξέρει Γερμανικά και μπορεί να βοηθήσει:

1)Στέλνει Ελλάδα?

2)Πόσο τα μεταφορικά?

Το λινκ:http://www.kinderwagen.com/brevi-ovo-duo-kombikinderwagen-rot-farbe-233

(γεννάει η νύφη μου τον Αύγουστο και θέλει να πληρώσει η μάνα μου το καρότσι,αφού η άλλη γιαγιά πήρε το κρεβατάκι&την αλλαξιέρα αλλά εδώ το βρίσκουμε 650Ε και λυπάμαι να δώσει τόσα η μάνα μου)

 

δεν στελνει Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ευχαριστώ πολύ. Καλά τώρα έπαθα πλάκα. Δεν είχα πάρει χαμπάρι για την αναζήτηση μέσα σε θέματα. Τώρα μάλιστα... Αν υπάρχει και τρόπος να αποθηκεύουμε σελίδες και ποστ που βρίσκουμε ενδιαφέροντα να μου το πείτε παρακαλώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοπέλες!

Να σας πω μόνο για τα kickers πως είναι πολύ καλά παπούτσια.Ήταν τα πρώτα μας χειμωνιάτικα,μποτάκια που βέβαια το δερματάκι μπροστά το "φάγαμε" αλλά τρομερά άνετο.

Το μόνο που θα σχολίαζα είναι πως βολεύει περισσότερο το χρατς σε αυτή την ηλικία παρά τα κορδόνια.Και για θέμα εξοικονόμησης χρόνου ντυσίματος και γιατί τον χειμώνα αν έχει βρέξει και ακουμπήσουν στα νερά μετά είναι λίγο αηδία...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κοπέλες!

Να σας πω μόνο για τα kickers πως είναι πολύ καλά παπούτσια.Ήταν τα πρώτα μας χειμωνιάτικα,μποτάκια που βέβαια το δερματάκι μπροστά το "φάγαμε" αλλά τρομερά άνετο.

Το μόνο που θα σχολίαζα είναι πως βολεύει περισσότερο το χρατς σε αυτή την ηλικία παρά τα κορδόνια.Και για θέμα εξοικονόμησης χρόνου ντυσίματος και γιατί τον χειμώνα αν έχει βρέξει και ακουμπήσουν στα νερά μετά είναι λίγο αηδία...

 

Οντως τα σκράτσ ειναι ποιο βολικα σε αυτη την ηλικια γιατι υπαρχουν και παιδακια σαν τη δικια μου....που τα λυνει...βγαζει τα κορδονια και παιζει... :shock: καθε μα καθε φορα που της βαζω τα σταρακια...

 

Τα έκανα ολιγον σαλατα. Αναφερόμουν σενα μηνυμα μιας κοπέλας που ρωτούσε για ενα καρότσι αν ερχεται Ελλάδα

 

μια χαρα τα διορθωσες και μετα!

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!

 

πρέπει να αποδώσω τα εύσημα στο parapharmacie!!!

έκανα παραγγελία χθες το πρωί...΄με πήραν τηλ. μετά απο 2 ωρες για να με ενημερώσουν οτι το γάλάκτωμα σώματος που παρήγγειλα έχει αλλάξει συσκευασία και είναι 200μλ αντί για 250 που δείχνει στο σάιτ τους και οτι είναι φθηνότερο κατά περίπου 2 ευρώ!

τους είπα οκ, στείλτε το!

παρέλαβα σήμερα!!!

δωράκια???????????

1 σαπούνι, 1 μικρούλι σαμπουάν για ατοπική, 1 body butter κορρες 50 μλ, 6 φακελλακια κρέμες κορρές δειγματάκια, 3 φακελάκια με άλλα δειγματάκια!

Μου εστειλαν και κάρτα μέλους με ενημέρωση για συλλογή πόντων με τις αγορές μου!

στους 150 πόντους(1 πόντος=1 ευρώ) δώρο ένα γαλάκτωμα σωματος

160μλ!

 

τους βρήκα αψογους!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ε ρε θα παραγγειλω και εγω στο τελος και ας μη θελω τιποτα χαχαχχαχχα

 

ριξε μια ματια!!!

όλο και κάτι θα βρεις!!!!

πήρα scrub του Κορρέ με άρωμα καρπουζι....δεν παίζεται....μου έρχεται να το φάω έτσι όπως μυρίζει!!!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια;)

Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποια από σας έχει αγοράσει ποδήλατο για το παιδάκι της από κάποιο e shop. Με ενδιαφέρει κανονικό ποδηλατάκι με 12 ίντσες ρόδα και βοηθητικές ρόδες για αγοράκι.

Βλέπω κάποια πολύ ωραία στο amazon όπως για παράδειγμα αυτό

http://www.amazon.co.uk/Sonic-Kap-Pow-Boys-Bike-12-Inch/dp/B002PHMC8Y/ref=pd_sim_sg_5

το οποίο έχει και δωρεάν μεταφορικά για Ελλάδα

ή αυτό

http://www.amazon.co.uk/Bumper-Combat-12-Boys-Bike/dp/B000YAVKAK/ref=sr_1_39?s=sports&ie=UTF8&qid=1306422110&sr=1-39

 

Ποιά η γνώμη σας? αλήθεια στην ηλικία των 2 είναι σε θέση να το οδηγήσουν? από ύψος δεν έχουμε θέμα αλλά δεν ξέρω αν μπορεί να καταλάβει το φρένο και την χρήση του:oops:

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια;)

Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποια από σας έχει αγοράσει ποδήλατο για το παιδάκι της από κάποιο e shop. Με ενδιαφέρει κανονικό ποδηλατάκι με 12 ίντσες ρόδα και βοηθητικές ρόδες για αγοράκι.

Βλέπω κάποια πολύ ωραία στο amazon όπως για παράδειγμα αυτό

http://www.amazon.co.uk/Sonic-Kap-Pow-Boys-Bike-12-Inch/dp/B002PHMC8Y/ref=pd_sim_sg_5

το οποίο έχει και δωρεάν μεταφορικά για Ελλάδα

ή αυτό

http://www.amazon.co.uk/Bumper-Combat-12-Boys-Bike/dp/B000YAVKAK/ref=sr_1_39?s=sports&ie=UTF8&qid=1306422110&sr=1-39

 

Ποιά η γνώμη σας? αλήθεια στην ηλικία των 2 είναι σε θέση να το οδηγήσουν? από ύψος δεν έχουμε θέμα αλλά δεν ξέρω αν μπορεί να καταλάβει το φρένο και την χρήση του:oops:

 

Περυσι που ήταν δυο χρονων και η δικια μου δεν της πηρα τετοιο...θεωρησα οτι ειναι μικρη ακομα να το χειριστει, αντιληφθει. Της πηραν οι γονεις μου εκεινα με το χερουλι πισω για τον γονιό

 

Φετος ομως εχει τρεις μηνες που μου εφαγε το μυαλο Μαμα θελω ποδηλατο μαμα θελω ποδηλατο κτλπ κτλπ χαχα την εβαλα στο ποδηλατο του ανιψιου μου πανω που ειναι 14ιντσων και ήταν ετοιμη να ρολλάρει χαχα αλλα δεν εφτανε τα πηδάλια. Τωρα ναι ξερω οτι αντιληφθηκε τα πηδαλια και το τι κανουν αλλα θελει δυναμη....που θα παει θα τη βρει πιστευω χαχα

 

Δεν ξερω αν ειναι ετοιμο το αγορι σου , γιατι δεν δοκιμαζεις να τον βαλεις σε ενα αλλο ποδηλατο πανω να δεις πως θα αντιδρασει και να κρινεις αν θα το αντιληφθει.

 

Τωρα εχω λιγες μερες που παρήγγειλα αυτό γιατι στα υπολοιπα των 12ιντσων δεν διευκρινιζοταν αν εχουν κανονικες ροδες ή πλαστικες...

 

Την μερα που το πηρα ειχε 49.99λιρες και τωρα παλι ανέβηκε...

 

Το περιμένω πως και πως απο μερα σε μερα~!!:-D:grin:

 

Link to comment
Share on other sites

http://www.dpam.com/en/sandals-from-baby-kids-p-26931.html?c=527&cPath=2_30_116

Μου αρέσουν πολύ αυτά. Δεν είναι όμως λίγο ακριβά? Μήπως έχετε δει κάτι πιο φθηνό σε αυτό το στύλ? Τα birkenstock που βρίσκω σε καλή τιμή στο amazon ή ιμπει είναι πολύ αυστηρά για τον χαρακτήρα μας.

Link to comment
Share on other sites

Τα ποδηλατάκια με το χερούλι είναι πια ξεπερασμένα για τον αντάρτη μου;) έχουμε 2 (δώρα στην βάπτισή του) αλλά τα πετάλ είναι στην μπροστινή ρόδα με συνέπεια να απαιτείται υπερπροσπάθεια εκ μέρους του για να τα χρησιμοποιήσει. Τα χερούλια τα βγάλαμε γιατί θέλει να είναι ανεξάρτητος:lol:

Το αποτέλεσμα είναι να τρέχει το ποδήλατο με τα ποδαράκια του και τα πετάλ να τον χτυπούν στις γάμπες και να γεμίζει μελανιές:shock:

Γι΄αυτό σκέφτομαι για κανονικό ποδηλατάκι λίγο με τρομάζει το θέμα του φρένου;)...γιατί με βλέπω να τρέχω σαν τον Βέγγο από πίσω του:shock:

 

Καλαμαράκι αυτό που αγόρασες είναι τέλειο για το κοριτσάκι σου...με το καλό οι βόλτες σας:D

 

Αλήθεια κάποια πρόταση για αμάνικα (τιραντέ) φανελάκια έχετε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμείς που έχουμε το κλασικό ροζ των 100Ε του jumbo smart tikes με το χερούλι πίσω... (της το έχουμε βγάλει πλέον),κάνει κανονικά ποδήλατο,με δύναμη.από 27 μηνών.αν φτάνει τα πετάλια μαθαίνουν.

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια;)

Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποια από σας έχει αγοράσει ποδήλατο για το παιδάκι της από κάποιο e shop. Με ενδιαφέρει κανονικό ποδηλατάκι με 12 ίντσες ρόδα και βοηθητικές ρόδες για αγοράκι.

Βλέπω κάποια πολύ ωραία στο amazon όπως για παράδειγμα αυτό

http://www.amazon.co.uk/Sonic-Kap-Pow-Boys-Bike-12-Inch/dp/B002PHMC8Y/ref=pd_sim_sg_5

το οποίο έχει και δωρεάν μεταφορικά για Ελλάδα

ή αυτό

http://www.amazon.co.uk/Bumper-Combat-12-Boys-Bike/dp/B000YAVKAK/ref=sr_1_39?s=sports&ie=UTF8&qid=1306422110&sr=1-39

 

Ποιά η γνώμη σας? αλήθεια στην ηλικία των 2 είναι σε θέση να το οδηγήσουν? από ύψος δεν έχουμε θέμα αλλά δεν ξέρω αν μπορεί να καταλάβει το φρένο και την χρήση του:oops:

 

Οι τιμές τους φαίνονται πολύ καλές. Αλλά νομίζω ότι ο γιος σου είναι πολύ μικρός. Σε αυτή την ηλικία είναι πολύ δύσκολο να κάνουν πετάλι (να κατανοήσουν την κίνηση). Εμείς του πήραμε όταν ήταν 2 1/2 χρονών (90 ΕΥΡΩ από Ελλάδα :evil:) και ευτυχώς σε 2 ημέρες ήταν ξεφτέρι (έμαθε αμέσως το φρένο). Πήραμε όμως 14αρα ρόδα γα να τον βγάλει τουλάχιστον και του χρόνου που θα το παραδώσει στη μικρή (θέμα ύψους δεν υπάρχει πρόβλημα η σέλα ανεβοκατεβαίνει).

Link to comment
Share on other sites

Τα ποδηλατάκια με το χερούλι είναι πια ξεπερασμένα για τον αντάρτη μου;) έχουμε 2 (δώρα στην βάπτισή του) αλλά τα πετάλ είναι στην μπροστινή ρόδα με συνέπεια να απαιτείται υπερπροσπάθεια εκ μέρους του για να τα χρησιμοποιήσει. Τα χερούλια τα βγάλαμε γιατί θέλει να είναι ανεξάρτητος:lol:

Το αποτέλεσμα είναι να τρέχει το ποδήλατο με τα ποδαράκια του και τα πετάλ να τον χτυπούν στις γάμπες και να γεμίζει μελανιές:shock:

Γι΄αυτό σκέφτομαι για κανονικό ποδηλατάκι λίγο με τρομάζει το θέμα του φρένου;)...γιατί με βλέπω να τρέχω σαν τον Βέγγο από πίσω του:shock:

 

Καλαμαράκι αυτό που αγόρασες είναι τέλειο για το κοριτσάκι σου...με το καλό οι βόλτες σας:D

 

Αλήθεια κάποια πρόταση για αμάνικα (τιραντέ) φανελάκια έχετε?

 

Νομιζω οτι αυτο ειναι η καλυτερη επιλογη και θα μαθει ισσοροπια .

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0027CQ134/ref=s9_al_bw_ir04?pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_s=center-6&pf_rd_r=0HP0X1Y4GG5TVKSR1W9R&pf_rd_t=101&pf_rd_p=242537707&pf_rd_i=350613011

και δεν θα τρεχετε απο πισω και θα το ευχαριστηθει πολυ νομιζω

εντιτ

Το εχει και πολυ καλη τιμη.

Οσο για φανελακια και εγω ψαχνω αλλα να κλεινουν απο κατω για 12-18 ομως

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

Τα ποδηλατάκια με το χερούλι είναι πια ξεπερασμένα για τον αντάρτη μου;) έχουμε 2 (δώρα στην βάπτισή του) αλλά τα πετάλ είναι στην μπροστινή ρόδα με συνέπεια να απαιτείται υπερπροσπάθεια εκ μέρους του για να τα χρησιμοποιήσει. Τα χερούλια τα βγάλαμε γιατί θέλει να είναι ανεξάρτητος:lol:

Το αποτέλεσμα είναι να τρέχει το ποδήλατο με τα ποδαράκια του και τα πετάλ να τον χτυπούν στις γάμπες και να γεμίζει μελανιές:shock:

Γι΄αυτό σκέφτομαι για κανονικό ποδηλατάκι λίγο με τρομάζει το θέμα του φρένου;)...γιατί με βλέπω να τρέχω σαν τον Βέγγο από πίσω του:shock:

 

Καλαμαράκι αυτό που αγόρασες είναι τέλειο για το κοριτσάκι σου...με το καλό οι βόλτες σας:D

 

Αλήθεια κάποια πρόταση για αμάνικα (τιραντέ) φανελάκια έχετε?

 

Σου βρηκα αυτα

http://cgi.ebay.co.uk/Mothercare-4-Boys-Sleeveless-Cotton-Vests-Age-2-3-/390317555132?pt=Boy_s_Clothing&hash=item5ae0bd3dbc

http://cgi.ebay.co.uk/Thomas-Tank-Engine-Pack-3-Vests-18-24-2-3-4-/300522723416?pt=Boy_s_Clothing&vti=Size%092-3+Years&hash=item8bb36be06e

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

Με τον πωλητη επικοινώνησες ξανα μετα το μειλ του εμπευ?
Δεν επικοινώνησα.

Σκέφτομαι να του στείλω μέηλ το απόγευμα.

Να τον ρωτήσω ευθέως αν έκανε θέμα αυτός?

 

ναι καλε, ευγενικα και ομορφα οτι μιστερ ειχαμε συμφωνησει αυτα....και εγινε αυτο κτλπ κτλπ γκέγκε?

χαχαχαχαχα

 

Ναι!! Όπως, "Hi, Ι just received this message from ebay customer support and I was wondering if you were aware of it.

 

I suppose this is just a standard procedure on behalf of ebay and I do hope that what we've agreed upon still stands.

 

Thank you!

 

All the Best,

 

Βέβαια, Κολιμπιτζάκι, δεν θυμάμαι ακριβώς το θέμα και πως προέκυψε για να σου γράψω πιο πολύ blah blah...

Ευχαριστώ για τις οδηγίες:)

Του έγραψα και μου απάντησε ότι όντως αυτές τις cases τις ανοίγει αυτόματα το ebay διασταυρώνοντας ότι για χψ μέρες η αγορά δεν ολοκληρώθηκε.

Και 2 εβδομάδες να αργήσω ακόμα δεν τρέχει τίποτα, ισχυρίζεται.

Εγώ θα πληρώσω την Κυριακή, αλλά το γράφω και για όποια άλλη κοπέλα της συμβεί στο μέλλον

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω άν είναι το σωστό σημείο για να το γράψω αλλά σήμερα παραλάβαμε το καρότσι μας από το pramworld.co.uk και ήθελα να γράψω πόσο ευχαριστημένη είμαι από την ανταπόκριση του συγκεκριμένου site. Είχα ενημέρωση με mails για την παραγγελιά και γενικά ήταν όλα πάρα πολύ καλά και το συστήνω ανεπιφύλακτα...

Link to comment
Share on other sites

Bρε κοριτσια στις 2 τελευταιες αγορες που εκανα απο ebay μου ρθε μνμ απο το πειπαλ αλλα φαινεται μια αλλη εταιρεια.....

 

 

Algisiya Services

[email protected]

 

αγορασε καποια εταιρια το πειπαλ....μ ολα αυτα που γινονται θορυβηθηκα λιγο.....πηρε καμμια σας παρομοιο μνμ?

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

Bρε κοριτσια στις 2 τελευταιες αγορες που εκανα απο ebay μου ρθε μνμ απο το πειπαλ αλλα φαινεται μια αλλη εταιρεια.....

 

 

Algisiya Services

[email protected]

 

αγορασε καποια εταιρια το πειπαλ....μ ολα αυτα που γινονται θορυβηθηκα λιγο.....πηρε καμμια σας παρομοιο μνμ?

Εγώ λέω να το αναφέρεις αμέσως στο paypal να δεις τι θα σου απαντήσουν επίσημα

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ :-):smile::-):smile:

Αν και είμαι πολύ μπερδεμένη. Από την μία βλέπω πως μου λέτε ότι δεν θα το χρησιμοποιήσω και πολύ και είναι τζάμπα λεφτά. Από την άλλη βλέπω πως όλες σας έχετε πάρει τα ακριβά.:-):smile: Το θέμα μου είναι living ή enjoy fun!!!!!!! kelli79 βρήκες το πακετάκι!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...