Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Οκ. Θα κάνω εγγραφή στο paypal.Πως όμως θα βάλω στην κάρτα μόνο τα χρήματα που χρειάζομαι για τις αγορές μου;Πρέπει να βγάλω κι άλλη κάρτα από την ALPHA BANK΄?

έχουν όλες οι τράπεζες λέγεται Prepaid δες εδώ http://www.google.gr/search?client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Aen-GB%3Aofficial&channel=s&hl=el&source=hp&biw=1366&bih=621&q=prepaid+card&meta=&btnG=%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%B6%CE%AE%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7+Google

 

Κοριτσια καλημερα...

μια γρηγορη ερωτηση για Crocs...

ψαχνω νουμερο c2-3 δηλαδη 19-20

στο site στην αναζητηση τα νουμερα ξεκινανε απο 21 αλλα στο size chart το εχει το μικροτερο...γιατι???

βασικα μας εφεραν δωρο c4-5 απο ελλαδα και θελω να παω στο μαγαζι να τα αλλαξω αλλα θα υπαρχουν μικροτερα???

 

μακαρι να ηξερα τι νουμερο θα φορεσει του χρονου γιατι φετος δεν βλεπω να τα φοραει...

κανει να του φορεσω τετοια??? ακομα δεν εχει περπατησει,τωρα στεκεται και προσπαθει....

πασχαλίτσα αφού δεν έχει περπατήσει ακόμα εγώ δεν θα του τα έβαζα η παιδίατρος μας είχε πει ή ξυπόλυτη ή με παπούτσι σταθερό που να κρατάει τον αστράγαλο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

:shock::shock::shock::shock:

Και να φανταστεις οτι ελεγα οτι εμεις ειμαστε ατυχοι που εχουμε μονο 1 γιαγια (αλλα κανει για 10 τουλαχιστον)...ενα μπορω να σου πω μονο ψιψινελ...keep walking pussy cat, keep walking!!!!;););)

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

αν ησουνα και μονογονεας χωρις γιαγιαδες να δεις τη γλυκα :D

 

αμαν!!! προσκυνω ;) εγω εχω 2 γιαγιαδες, τον αντρα που προσπαθει (με το πολυ ζορι βεβαια αλλα...) και σερνομαιεεεε

εδιτ: διδυμο-αγορο-μανα

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν όλες οι τράπεζες δυστυχώς. Στην ALPHA BANK που ρώτησα δε βγάζουν απ' ότι μου είπαν, ΄παρά δίνουν ένα κωδικό. Εγώ δεν το εμπιστεύομαι αυτό.Δεν έχω και web banking που λογικά θα πρέπει να χρειάζεται.Εσείς ποιας τράπεζας μου προτείνετε;

Ά! Πρέπει να έχω λογαριασμό στην συγκεκριμένη τράπεζα από την οποία θα βγάλω προπληρωμένη;

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν όλες οι τράπεζες δυστυχώς. Στην ALPHA BANK που ρώτησα δε βγάζουν απ' ότι μου είπαν, ΄παρά δίνουν ένα κωδικό. Εγώ δεν το εμπιστεύομαι αυτό.Δεν έχω και web banking που λογικά θα πρέπει να χρειάζεται.Εσείς ποιας τράπεζας μου προτείνετε;

Ά! Πρέπει να έχω λογαριασμό στην συγκεκριμένη τράπεζα από την οποία θα βγάλω προπληρωμένη;

 

και αν ξερει καμια μεσω εθνικης μπορουμε να βγαλουμε τιποτα για αγορες μεσω νετ?

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

kikileuteris καλημέρα. Αφού έχει tracking έρχονται (πιθανότατα) με ταχυμεταφορες ΕΛΤΑ. Βάλε το tracking Νo στο http://www.elta-courier.gr/trackit/ για να δεις πού ακριβώς είναι το πακέτο.

 

Τα δικα μου με ταχυμεταφορες ελτα (κουριερ) ηρθαν!:lol::lol::lol::lol:

 

Εντιτ...Τελικα σου ειχαν απαντησει νωριτερα.................

 

Κόρες ευχαριστώ πολύ! Παρέλαβα τελικά σήμερις!!!!

 

Ευχαριστώ!!!!!!

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

access μας τα εφεραν δωρο και τι να κανω ...σκεφτομουν μηπως του τα φοραω μεχρι να περπατησει οταν βγαινουμε εξω για να μην ειναι ξυπολυτος....

απλα δεν ξερω αν θα βρω μικροτερο νουμερο....

 

2 χρονων παιδακι τι νουμερο παπουτσι φοραει αραγε???

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

access μας τα εφεραν δωρο και τι να κανω ...σκεφτομουν μηπως του τα φοραω μεχρι να περπατησει οταν βγαινουμε εξω για να μην ειναι ξυπολυτος....

απλα δεν ξερω αν θα βρω μικροτερο νουμερο....

 

2 χρονων παιδακι τι νουμερο παπουτσι φοραει αραγε???

 

Δεν μπορείς να ξέρεις Πασχαλίτσα μου. Ο γιος μου είναι 21 μηνών και φοράει 24, ξέρω ομως παιδάκι 2,5 χρονών και φοράει 22!!!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

access μας τα εφεραν δωρο και τι να κανω ...σκεφτομουν μηπως του τα φοραω μεχρι να περπατησει οταν βγαινουμε εξω για να μην ειναι ξυπολυτος....

απλα δεν ξερω αν θα βρω μικροτερο νουμερο....

 

2 χρονων παιδακι τι νουμερο παπουτσι φοραει αραγε???

 

Ο γιος μου στα 2 φορουσαμε 24(crocodilino) και σε ολα τα αλλα 25.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν όλες οι τράπεζες δυστυχώς. Στην ALPHA BANK που ρώτησα δε βγάζουν απ' ότι μου είπαν, ΄παρά δίνουν ένα κωδικό. Εγώ δεν το εμπιστεύομαι αυτό.Δεν έχω και web banking που λογικά θα πρέπει να χρειάζεται.Εσείς ποιας τράπεζας μου προτείνετε;

Ά! Πρέπει να έχω λογαριασμό στην συγκεκριμένη τράπεζα από την οποία θα βγάλω προπληρωμένη;

 

 

πειραιως-κυπρου-eurobank.εχουν καποια χρεωση την οποια δεν θυμαμαι παντως οχι κανενα τραγικο ποσο.και δεν χρειαζεται να εχεις λογαριασμο για την προπληρωμενη.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

access μας τα εφεραν δωρο και τι να κανω ...σκεφτομουν μηπως του τα φοραω μεχρι να περπατησει οταν βγαινουμε εξω για να μην ειναι ξυπολυτος....

απλα δεν ξερω αν θα βρω μικροτερο νουμερο....

 

2 χρονων παιδακι τι νουμερο παπουτσι φοραει αραγε???

 

δεν μπορεις να προβλεψεις με σιγουρια. εμενα ειναι 2χρ και φορανε 25. Οσα τους εχω παρει με προβλεψη τα εχουν φορεσει 1 μηνα μονο. Μονο αν τα παρεις αρκετα μεγαλα κατι μπορεις να σωσεις, πχ θα ελεγα το 8-9 (25-26) - και το πολυ πολυ τα φοραει με καλτσουλα αν του ειναι μεγαλα του χρονου..Ειναι γενικα ανεπτυγμενος για την ηλικια του;

Link to comment
Share on other sites

πειραιως-κυπρου-eurobank.εχουν καποια χρεωση την οποια δεν θυμαμαι παντως οχι κανενα τραγικο ποσο.και δεν χρειαζεται να εχεις λογαριασμο για την προπληρωμενη.

εχουν κοστος 1ευρω καθε φορα που την 'φορτιζεις'( την κυπρου, δε ξερω για τις αλλες)

Link to comment
Share on other sites

:Pκαλημέρα σας!!!!

είχα πάνω από 1 εβδομάδα να μπω, λόγω έλειψης πρόσβασης ιντερνετ και σας έχω χάσει.......πόσες σελίδες πια????!!!!!!:P:p

 

απλά να σας πω εν τάχει ότι παρέλαβα χτες από yoursclothing και είναι όλα υπέροχα!!!!! χωρίς να είμαι σίγουρη για τα νούμερα, έπεσα διάνα!!!

τζην, παντελόνι γραφείου, πουκάμισο, μπλούζα, νυχτικάκί, σύνολο 35 ευρώ:rolleyes:

φυσικά παρήγγειλα πάλι, αλλά τώρα με το ηφαίστειο..........καλή αναμονή!!!!

 

Mε γιες με γιες!!!

Καλοφόρετα!

 

να σας δείξω το τελευταίο μου απόκτημα ?? έχω ενθουσιαστεί είναι για την οργάνωση του χάους στην τσάντα μου :lol::lol:

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=290560355064&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

 

με γιες με γιες και σε σενα , περιμένω εντυπωσεις αν οντως βοηθαει

 

ναι οταν παρεις πολλα πρεπει να στειλεις μνμ,χωραει να κανεις και παζαρια....αλλα για ενα ακομα και ειδικα αν ειναι απο το ιδιο ειδος για το οποιο ανφερει τιμη στα μεταφορικα δε νομιζω να χρειαζεται....

 

ααα εξκιουζ μι δεν ηξερα/καταλαβα οτι μιλάμε για το ιδιο προιον....:rolleyes:

αλλα οταν ειναι για το ιδιο δεν εχει το παραθυράκι που διαλέγεις quantity?

 

 

αγορομανες πηρα αυτο στο γιο μου και ξετρελλαθηκε!http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=180662572114&ssPageName=STRK:MEWNX:IT#ht_1182wt_1139. γλιτωσαμε το κανονικο ρολοι που ειχε ενα 40αρι. εκανε 3 εβδομαδες περιπου να ερθει, γιατι ειναι απο Κινα.

 

Το σχολειο ειναι γεματο απο αυτα....γκρρρρρ

και ολη την ωρα με το τσιμπλικι παιζουν....γκρρρρ

"Κυρια σας εδειξα τι κανει το ρολοι μουυυυυυυυυ" χαχαχαχα

 

 

Εαν εγω ειχα διδυμα θα υπολειτουργουσα απο τη μερα που γεννηθηκαν...:cool::cool::cool::lol::lol::lol:

 

χαχαχαχαχαχα

 

access μας τα εφεραν δωρο και τι να κανω ...σκεφτομουν μηπως του τα φοραω μεχρι να περπατησει οταν βγαινουμε εξω για να μην ειναι ξυπολυτος....

απλα δεν ξερω αν θα βρω μικροτερο νουμερο....

 

2 χρονων παιδακι τι νουμερο παπουτσι φοραει αραγε???

 

Τωρα τι νουμερο φοράει?

 

εχουν κοστος 1ευρω καθε φορα που την 'φορτιζεις'( την κυπρου, δε ξερω για τις αλλες)

 

Γιουρομπανκ.....τα παιρνει χοντρα...

 

Ενα ευρω για φορτιση απο 1-100ευρω

 

δυο ευρώ για φόρτιση απο 101-500ευρω

 

και παει λεγοντας...

 

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν ειναι πολυ ανεπτυγμενος...

τωρα φοραει περιπου 19...αν θυμαμαι καλα οταν του ειχα μετρησει το πατουσακι ηταν περιπου 9cm

μαλλον θα παρω τα μικροτερα και θα τα φοραμε μεχρι να περπατησει στην βολτα μας...

ουτε για την θαλασσα κανουν ε???

θελει πεδιλακι με κουμπωμα....

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν ειναι πολυ ανεπτυγμενος...

τωρα φοραει περιπου 19...αν θυμαμαι καλα οταν του ειχα μετρησει το πατουσακι ηταν περιπου 9cm

μαλλον θα παρω τα μικροτερα και θα τα φοραμε μεχρι να περπατησει στην βολτα μας...

ουτε για την θαλασσα κανουν ε???

θελει πεδιλακι με κουμπωμα....

 

Εγω θα το ρισκαρα και θα επαιρνα για του χρονου το 21-22 αλλα εσυ ξερεις καλυτερα

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω θα το ρισκαρα και θα επαιρνα για του χρονου το 21-22 αλλα εσυ ξερεις καλυτερα

 

καλε 22 θα φοραει τα χριστουγεννα :) εγω ψηφιζω να παρεις το 7-8 (23-24) :) εχουν και ανετη φορμα

Link to comment
Share on other sites

καλε 22 θα φοραει τα χριστουγεννα :) εγω ψηφιζω να παρεις το 7-8 (23-24) :) εχουν και ανετη φορμα

 

............δικιο εχεις....:rolleyes::rolleyes:

 

εκει μεχρι το 22 τρεχουν στα νουμερα τα μωρα μας!!

 

οντως παρε καλυτερα πασχαλιτσα το 23-24 :-D

 

Link to comment
Share on other sites

θα δω...

ευχαριστω για τις απαντησεις!!!

 

να σας πω πως halilit (Μουσικα οργανα) φερνει ο Νακας και απο μια γρηγορη ματια που εριξα μου φανηκε πως δεν ειχε τραγικες διαφορες στις τιμες απο αμαζον...

αξιζει να πας μια βολτα γιατι μπορεις να τα δεις απο κοντα...

http://www.halilit.co.uk/hal_playsound.html

 

εμεις εχουμε αυτα

images?q=tbn:ANd9GcQZfmmfwkQsk16RqltxaRHUbuabb_KK_IQ4PKXyevo0MCxBSYYr&t=1

και θελω να παρω και το τυμπανο

0002363_440-halilit-baby-tambourine-musical-instrument-for-baby.jpeg

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν ειναι πολυ ανεπτυγμενος...

τωρα φοραει περιπου 19...αν θυμαμαι καλα οταν του ειχα μετρησει το πατουσακι ηταν περιπου 9cm

μαλλον θα παρω τα μικροτερα και θα τα φοραμε μεχρι να περπατησει στην βολτα μας...

ουτε για την θαλασσα κανουν ε???

θελει πεδιλακι με κουμπωμα....

 

για 2 χρονων το 6-7 σε crocs ειναι καλο και ανετο νομιζω.Αλλα παιζει ρολο και το ποδαρακι του παιδιου...

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν ειναι πολυ ανεπτυγμενος...

τωρα φοραει περιπου 19...αν θυμαμαι καλα οταν του ειχα μετρησει το πατουσακι ηταν περιπου 9cm

μαλλον θα παρω τα μικροτερα και θα τα φοραμε μεχρι να περπατησει στην βολτα μας...

ουτε για την θαλασσα κανουν ε???

θελει πεδιλακι με κουμπωμα....

 

Μη σε πάρω στο λαιμό μου, αλλά η κόρη μου που φορούσε πριν ένα χρόνο 19, τώρα φοράει 21 (το πάσχα πήγαμε από 20 στο 21)

Κι εγώ πέρσυ είχα πάθει ακριβώς το ίδιο με σένα. Ήθελα να της πάρω Crocs, τα έβλεπα έτσι τέλεια που είναι, αλλά αποφάσισα να περιμένω μέχρι φέτος.

zhGbp3.png

εγώ (θηλάζοντας): "βγάζει;;"

απάντηση κόρης που πίνει γάλα: "βααδει βααδει"

εγώ: "τι βγάζει;"

απάντηση:"αλα με μει" (γάλα με μέλι) :-)

Link to comment
Share on other sites

 

Παρέλαβα και από gymboree και crazy8, όμως βρε κορίτσια τα νούμερα που πήρα για τα αγόρια μου μια χαρά, αλλά αυτά που πήρα για την 20 μηνών ανηψιά μου είναι μινιόν!

 

oooppssss!:shock:

ελπίζω να μη δώσει απότομα γκάζια η δικιά μου και δε μας κάνει τίποτα μέχρι να έρθουν.

 

η γατα και ειναι αρρωστη και δε βρισκει σωστο σελτε! βοηθατεεεεεεεε καλοι μου ανθρωποι

 

Λοιπόν, εμείς έχουμε κατευχαριστηθεί τα σελτεδάκια της pretty baby. Δεν ξέρω αν παίζει να τα βρεις on line, αλλά από ποιότητα σκίζουν.

 

 

Βασικά μου φαίνονται 100% μαϊμούδες. Επίσης, ο πωλητής δεν έχει καθόλου feedback, ενώ φαίνεται ότι έχει πουλήσει 74. Κάτι μου βρωμάει...

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites

θελω να αγορασω υλικα για πλεξιμο απο εδω http://www.gowoolly.com/, δε βγαζω ομως ακρη με τις πληροφοριες για το ταχυδρομειο, μπορει καποια εμπειρη να το δοκιμασει να μου πει ποσα αραγε θα χρεωθω μεταφορικα.

http://postage.anpost.ie/transit.asp

ξερετε εσεις καποιο αλλο καταστημα με τετοια ειδη

 

επισης πηγε η μητερα μου σημερα ταχυδρομειο να στειλει τα πεδιλακια που πηρα απο ebay και της ειπαν χρωση 6.6 ευρω τοσα ειναι αληθεια;;

εσεις στις επιστροφες ποσα χρεωνεστε; με τι ειδους αποστολη;

δεν ξερω τι με συμφερει να κανω

τα πεδιλα ειναι αυτα και μου κανουν μεγαλα..

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=370507275548&ssPageName=STRK:MEWNX:IT#ht_680wt_906

επικοινωνησα με τον πωλητη και μου ειπε να τα στειλω και δε θα επιβαρυνθω για την επιστροφη του νεου ζευγαριου - πολυ καλη ποιοτητα και καλη εξυπηρετηση δε θυμαμαι αν το εχετε στη λιστα σας

τι θα κανατε εσεις;;

Link to comment
Share on other sites

Βασικά μου φαίνονται 100% μαϊμούδες. Επίσης, ο πωλητής δεν έχει καθόλου feedback, ενώ φαίνεται ότι έχει πουλήσει 74. Κάτι μου βρωμάει...

 

Δεν θα διαφωνήσω οτι τρωνε μπανανες οι τσάντες αλλα μπορει ρε συ τωρα να τις πουλησε και ακομα να μη πηρε φιντμπακ....ε?

 

Link to comment
Share on other sites

θελω να αγορασω υλικα για πλεξιμο απο εδω http://www.gowoolly.com/, δε βγαζω ομως ακρη με τις πληροφοριες για το ταχυδρομειο, μπορει καποια εμπειρη να το δοκιμασει να μου πει ποσα αραγε θα χρεωθω μεταφορικα.

http://postage.anpost.ie/transit.asp

ξερετε εσεις καποιο αλλο καταστημα με τετοια ειδη

 

επισης πηγε η μητερα μου σημερα ταχυδρομειο να στειλει τα πεδιλακια που πηρα απο ebay και της ειπαν χρωση 6.6 ευρω τοσα ειναι αληθεια;;

εσεις στις επιστροφες ποσα χρεωνεστε; με τι ειδους αποστολη;

δεν ξερω τι με συμφερει να κανω

τα πεδιλα ειναι αυτα και μου κανουν μεγαλα..

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=370507275548&ssPageName=STRK:MEWNX:IT#ht_680wt_906

επικοινωνησα με τον πωλητη και μου ειπε να τα στειλω και δε θα επιβαρυνθω για την επιστροφη του νεου ζευγαριου

τι θα κανατε εσεις;;

 

 

Ε αφου σου το ειπε σε μυνημα στο εμπευ οτι δεν θα σε επιβαρυνει με νεα μεταφορικα εισαι οκ, στειλτα πισω και παρήγγειλε τα καινουργια χωρις μεταφορικα.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...