Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

καλημερα!!!

ξαναθετω την ερωτηση μου σημερα που ειμαστε ολες ξανα στη δουλεια κι εχει κινηση το μαγαζι χαχαχα!!!

 

κοριτσια δωστε κανενα σαιτ με φθηνα γυναικεια ρουχα γιατι δεν με βλεπω παλι να χανω γραμμαριο για να μπω στα παλια μου :rolleyes:

και να ρωτησω ψαχνει η κουμπαρα μου καλοκαιρινο καροτσι απο που λετε να δουμε;

της αρεσε αυτο http://www.mytoys.de/hauck-Liegebuggy-Capri-charcole-purple-2011/Buggys/Kinderwagen/KID/de-mt.ba.ca02.07.01/1913729

εχει παρει καμια αυτη τη μαρκα;εχω ακουσει καλα λογια,

και σημερα ειδα κι αυτο ποσο ειναι τα μεταφορικα απο αυτο το σαιτ;

http://www.olivers-baby-care.co.uk/prams-pushchairs/baby-buggies-baby-strollers/quinny-zapp-xtra-seat-unit.html

QnFwm8.png

VyFvm8.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα!!!

ξαναθετω την ερωτηση μου σημερα που ειμαστε ολες ξανα στη δουλεια κι εχει κινηση το μαγαζι χαχαχα!!!

 

και σημερα ειδα κι αυτο ποσο ειναι τα μεταφορικα απο αυτο το σαιτ;

http://www.olivers-baby-care.co.uk/prams-pushchairs/baby-buggies-baby-strollers/quinny-zapp-xtra-seat-unit.html

Δεν ξέρω την μάρκα που λές, για το καρότσι της κουμπάρας σου.

 

Για το ΟΛΙΒΕΡΣ νομίζω πρέπει να τους στείλεις μύνημα με το τι θέλεις για να σου πουν μεταφορικά.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

θελετε να μου πείτε τη γνωμη σας για καθισμα;;;;;;;

 

http://www.olivers-baby-care.co.uk/car-seats/child-car-seats/recaro-young-sport-child-car-seat-microfibre-fabric.html

ένα ειναι αυτο...................

 

http://www.olivers-baby-care.co.uk/car-seats/child-car-seats/britax-evolva-1-2-3-plus-child-car-seat.html

το άλλο ειναι αυτο.....

 

εριξα μια ματια Ελλαδα και αν ειδα καλα νομιζω εκανε 320 ευρω...................

 

ξεχασα.....

ειναι για παιδι 2 χρονων!!!

 

επειδή έψαχνα και εγώ αυτό το κάθισμα ,να ξέρεις ότι σε συμφέρει απο το pramworld. Στο πραμ το έχει 139,50 με 30 λίρες μεταφορικά ενώ το ολιβερς έχει 40 λίρες μεταφορικά

Lr4cp2.pngIP5up2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

παρελαβα sqeeky shoes!!! ομορφα αλλα απογοητευτηκα... πολυ πολυ φαρδια.......... και μεγαλα σε νουμερα μας επεσαν.... παρα τη μετρηση.... που αν ηταν οκ στο πλατος δε θα με ενοιαζε αλλα ειναι και φαρδια και μεγαλο νουμερο....

αφηστε τον ηχο!!!!!!!!!!!!!!! το παιδι φοβοτα να περπατησει!!!!!!!!!!!!!! αναγκαστικα και εβαλα αμεσως την εξτρα ταπα για να μη κανει θορυβο! κατα τα αλλα, πολυ ομορφα και μαλακα πολυ..... ειναι ομως οπως το λεει, wide fit....

 

ιριδακι μου κανεις τον κοπο να μετρησεις το φαρδος του παπουτσιου οποτε μπορεσεις??αχ βαχ δεν τον αποφευγουμε το Μουγερ μου φαινεται...

Link to comment
Share on other sites

και σημερα ειδα κι αυτο ποσο ειναι τα μεταφορικα απο αυτο το σαιτ;

http://www.olivers-baby-care.co.uk/prams-pushchairs/baby-buggies-baby-strollers/quinny-zapp-xtra-seat-unit.html

 

Βατραχακι μου εχω αγορασει απο το ολιβερς πριν ανακαλυψουμε το πραμ και οντως στελνει με 40λιρες , πηρα δυο φορες καθισματα. Δες σε ποιο σαιτ σε βολευει η τιμη για αυτο που θες και οπωσδηποτε επικοινώνησε πριν μαζι τους οτι θες αυτο κτλπ να σε ενημερώσουν για τα μεταφορικα , και μετα θα σου στειλουν ινβοις στο πευπαλ με το σωστο ποσο της πληρωμης με τα μεταφορικα

 

ΕΛΤΑ Σοφία...

 

Πως είπαμε ότι ακυρώνουμε το bid μας?

 

Τι επαθες εσυ?.....

 

Θελω και εγω ινφο πως το κανουμε αυτο...!

 

 

κορίτσια ξέρετε απο το swimbabes ποσες μέρες κάνουν να έρθουν και με ποια εταιρεία.

Ευχαριστώ πολύ!!!

 

Μαρι.....δεν τα ειπαμε....Ελτα καλε!!!

Θα σε μαλωνα....αλλα αντε στη χαριζω

 

σματσσσσσσσσσ

(πως εισαι σημερα?)

 

καλημερα!

παρελαβα sqeeky shoes!!! ομορφα αλλα απογοητευτηκα... πολυ πολυ φαρδια.......... και μεγαλα σε νουμερα μας επεσαν.... παρα τη μετρηση.... που αν ηταν οκ στο πλατος δε θα με ενοιαζε αλλα ειναι και φαρδια και μεγαλο νουμερο....

αφηστε τον ηχο!!!!!!!!!!!!!!! το παιδι φοβοτα να περπατησει!!!!!!!!!!!!!! αναγκαστικα και εβαλα αμεσως την εξτρα ταπα για να μη κανει θορυβο! κατα τα αλλα, πολυ ομορφα και μαλακα πολυ..... ειναι ομως οπως το λεει, wide fit....

 

χμ...ποσο μεγάλα βρε...ειπαμε ειναι γουαιντ φιτ...

Παντως κοιτα πως αντιδρουν τα παιδια , η δική μου ξετρελλαθηκε με τον ηχο τους...εγω δεν τον αντεχω και τις εχω βαλει τις αλλες ταπες!!!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χμ...ποσο μεγάλα βρε...ειπαμε ειναι γουαιντ φιτ...

Παντως κοιτα πως αντιδρουν τα παιδια , η δική μου ξετρελλαθηκε με τον ηχο τους...εγω δεν τον αντεχω και τις εχω βαλει τις αλλες ταπες!!!

 

αχ της πλεει της δικιας μου δυστυχως......... ειμαστε λιγο μινιον.....

 

ιριδακι μου κανεις τον κοπο να μετρησεις το φαρδος του παπουτσιου οποτε μπορεσεις??αχ βαχ δεν τον αποφευγουμε το Μουγερ μου φαινεται...

κοριτσι αυτο εδω πηρα σε 23

http://www.kidzshooz.co.uk/rebecca-white.html

απο τι θυμαμαι ειχες πει οτι θες 23 ή 24

αν ειστε και σεις μινιον δυσκολο να της κανουν.......

βρε,θες να βρεθουμε να της το δοκιμασεις επι τοπου της μικρης σου?????????? :lol: που μενεις/δουλευεις κλπ? μηπως ειμαστε κοντα.... στειλε πμ!

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

αχ της πλεει της δικιας μου δυστυχως......... ειμαστε λιγο μινιον.....

 

 

κοριτσι αυτο εδω πηρα σε 23

http://www.kidzshooz.co.uk/rebecca-white.html

απο τι θυμαμαι ειχες πει οτι θες 23 ή 24

αν ειστε και σεις μινιον δυσκολο να της κανουν.......

βρε,θες να βρεθουμε να της το δοκιμασεις επι τοπου της μικρης σου?????????? :lol: που μενεις/δουλευεις κλπ? μηπως ειμαστε κοντα.... στειλε πμ!

 

αχ Ιριδακι μου, ξυνεις πληγες...μενω Μαραθωνα τωρα....ερχομαστε παρα πολυ συχνα Κερκυρα αλλα δυστυχως τοσα χρονια δεν εχουμε καταφερει να παρουμε μεταθεση....ακομη....παντως να εισαι καλα για την προταση κοριτσι μου!!!!

παντως μινιον ειναι κ η δικη μου.....ξανα αχ βαχ!!

Link to comment
Share on other sites

αχ Ιριδακι μου, ξυνεις πληγες...μενω Μαραθωνα τωρα....ερχομαστε παρα πολυ συχνα Κερκυρα αλλα δυστυχως τοσα χρονια δεν εχουμε καταφερει να παρουμε μεταθεση....ακομη....παντως να εισαι καλα για την προταση κοριτσι μου!!!!

παντως μινιον ειναι κ η δικη μου.....ξανα αχ βαχ!!

 

ααααα ειχα την εντυπωση οτι μενεις κερκυρα!!!!!!!!!

οκ τοτε θα στο μετρησω!!!!!!

 

ΥΓ δυσκολοι καιροι για μεταταξεις, φανταζομαι εχεις ακουσει οτι ετσι θα γινουν απολυσεις στο δημοσιο.......

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

ααααα ειχα την εντυπωση οτι μενεις κερκυρα!!!!!!!!!

οκ τοτε θα στο μετρησω!!!!!!

 

ΥΓ δυσκολοι καιροι για μεταταξεις, φανταζομαι εχεις ακουσει οτι ετσι θα γινουν απολυσεις στο δημοσιο.......

 

αχ μακαρι να μεναμε μονιμα εκει!!!σε ευχαριστω θα περιμενω τη μετρηση......

 

Υ.Γ. ναι....αν δε μας διωξουν ολους να ειμαστε κ ευχαριστημενοι....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αχ της πλεει της δικιας μου δυστυχως......... ειμαστε λιγο μινιον.....

 

 

κοριτσι αυτο εδω πηρα σε 23

http://www.kidzshooz.co.uk/rebecca-white.html

απο τι θυμαμαι ειχες πει οτι θες 23 ή 24

αν ειστε και σεις μινιον δυσκολο να της κανουν.......

βρε,θες να βρεθουμε να της το δοκιμασεις επι τοπου της μικρης σου?????????? :lol: που μενεις/δουλευεις κλπ? μηπως ειμαστε κοντα.... στειλε πμ!

 

Nα ρωτησω και εγω?Δηλαδη αν εχουμε μεγαλο(χοντρο) κουτουπιε μπαινει σε αυτο το παπουτσακι?

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Ελπίζω να δέχεστε ακόμη ευχές οι εορτάζουσες!Χρόνια Πολλά και ευτυχισμένα!Να χαίρεστε τα καμάρια σας!

 

Λοιπόν, ευτυχώς η τσαγκαροδευτέρα συνοδεύτηκε από παραλαβές και γλυκάθηκα κάπως!Παρέλαβα σήμερα το περιβόητο τσαντάκι http://www.eu.forzieri.com/usa/product_view.asp?l=usa&c=ita&dept_id=18&pf_id=av132910%2D014&id_valore1=&id_valore2=&id_valore3=&id_valore4=&id_valore5=&search=1. Ήρθε σε 3 εργάσιμες με courier, άψογη συσκευασία & ευχαριστήριο wow!

Επίσης, για όσες κάνετε αγορές μέσω ΜUM ή της κοπέλας που είχε προτείνει η Marianh ρίξτε και μία ματιά και εδώ: http://direct.asda.com/george/clothing/10,default,sc.html. Έχει πολύ οικονομικά ρουχαλάκια.

 

κοριτσια δωστε κανενα σαιτ με φθηνα γυναικεια ρουχα γιατι δεν με βλεπω παλι να χανω γραμμαριο για να μπω στα παλια μου :rolleyes:

 

Επειδή και γω είμαι σε ανάλογη φάση, το έχω ρίξει στα mango & asos για ρούχα που δεν είναι να βάλω πάνω από μία σεζόν. Σε τι στυλ ψάχνεις?

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αρχικα οταν γραφτηκα δηλωσα οπως ολοι μας την Ελληνικη διευθυνση και στο ebay και στο Paypal.

Ετσι λοιπον σαν registartion address φαινεται η Ελληνικη.

Σαν Primary postage address ομως εβαλα μια Αγγλικη και το ebay οταν πας να κανεις Bid αναγνωριζει αυτη και θεωρει οτι εισαι στην Αγγλια.

Μεχρι στιγμης εχω συναντησει εναν μονο πωλητη να εχει στους ορους του οτι πρεπει η διευθυνση αποστολης να ειναι ιδια με αυτη του paypal που ουτως ή αλλως αυτο θελω κι'εγω μιας και μετα την αλλαζω και βαζω την Ελληνικη. :confused:

Ενα depon θελετε;;; :lol::lol::lol:

Η αλλαγη ειναι παιχνιδακι γιατι δε χρειαζεται να κανετε edit την πρωτη φορα. Απλα κανετε add και οταν πατε να την αλλαξετε εχει επιλογη να διαλεξετε αναμεσα στις διευθυνσεις σας. ( Οριστε, πως ειπατε;;; :?::?::?: )

Ακουγεται περιπλοκο αλλα στην πραξη ειναι απλό. :cool:

 

Καλαμαρακι μου, εννοειται οτι μπορεις να βαλεις οποια διευθυνση αποστολης θελεις. Πες οτι θελεις να στειλεις ενα δωρο σε καποιον.

 

Good luck,

σας παρακολουθώ όλες εδώ και ένα χρόνο περίπου (σας πηρα χαμπάρι λίγο πριν γεννήσω δυστυχως και πολλά πράγματα τα ακριβοπλήρωσα στα εδώ πολυκαταστήματα επειδή δεν ήξερα τίποτα από online αγορές).

Αυτό πάλι με τη διεύθυνση Αγγλίας μου ξέφυγε, αφού είναι αλήθεια ότι το καμάρι μου ακόμη δεν λέει αποφασίσει ακόμη να κοιμάται ολόκληρο βράδυ και ως συνέπεια έχει να μην προλαβαίνω, όχι να ρωτάω απορίες, αλλά να διαβάζω όλα όσα γράφετε.

Και μετά την κατάθεση του πόνου μου, στο διατάυτα.

Διεύθυνση Αγγλίας πως επιλέγεις?

Και με τα έξοδα αποστολής τι γίνεται τότε?

Κάπου το έχω χάσει ε?

line_m122_beg_40_time_1272600000_text_cf20e3e9fcf220eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

παρελαβα sqeeky shoes!!! ομορφα αλλα απογοητευτηκα... πολυ πολυ φαρδια.......... και μεγαλα σε νουμερα μας επεσαν.... παρα τη μετρηση.... που αν ηταν οκ στο πλατος δε θα με ενοιαζε αλλα ειναι και φαρδια και μεγαλο νουμερο....

αφηστε τον ηχο!!!!!!!!!!!!!!! το παιδι φοβοτα να περπατησει!!!!!!!!!!!!!! αναγκαστικα και εβαλα αμεσως την εξτρα ταπα για να μη κανει θορυβο! κατα τα αλλα, πολυ ομορφα και μαλακα πολυ..... ειναι ομως οπως το λεει, wide fit....

 

Και που εχω ακουσει οτι ξετρελαινονται τα μωρα με το θορυβο αυτό. εγω ειχα παρει απο τα kidzshooz παπουτσια απο την κατηγορια toddler shoes και δεν ηταν squeaky..!! γλιτωσα το θορυβο μαλλον,

Δε το λυσαμε τελικα, τα squeaky ειναι ανατομικα??? γτ τα littlelambshoes του ιδιου καταστηματος, μαλλον θα τα χαρακτηριζα ως αναπαυτικα - ανετα παρα ανατομικα..δΕν Εχουν την καμπυλη μεσα...

παντως εχουν φαρδια γραμμη, αλλα εμενα ο γιος μου έχει ποδαρα..:-P

pQ97p3.png0YzPp3.png
Link to comment
Share on other sites

κούκλες καλησπέρα! πήζω στη δουλειά και έχω χαθεί...

θα με βοηθήσετε με κάτι; θέλω να βρω ένα σκεύος/τσάντα (ούτε ξέρω πως να το ψάξω) για να κουβαλάω στην παραλία φρούτα/γιαούρτι του μικρού ανθρωπάκου και να διατηρούνται κρύα (ή έστω να μη χαλάνε από τη ζέστη). Καμιά ιδέα;

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

σπυνι....23 ψαχνεις????? εισαι κοντα αλιμο που εχει ενα στοκαδικο?

τα κλαρκς απεξω τα ειδες?

 

ναι, γατουλα στα περισσοτερα του Μουγερ 23 φοραει...δυστυχως μενω Μαραθωνα....τα κλαρκς ειναι μαλακα, ελαφρια???

Link to comment
Share on other sites

κούκλες καλησπέρα! πήζω στη δουλειά και έχω χαθεί...

θα με βοηθήσετε με κάτι; θέλω να βρω ένα σκεύος/τσάντα (ούτε ξέρω πως να το ψάξω) για να κουβαλάω στην παραλία φρούτα/γιαούρτι του μικρού ανθρωπάκου και να διατηρούνται κρύα (ή έστω να μη χαλάνε από τη ζέστη). Καμιά ιδέα;

 

http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_noss?url=search-alias%3Daps&field-keywords=isothermic+bag&x=0&y=0

Πάντως η καλύτερη λύση για παραλία είναι τα ψυγειάκια που παίρνουν παγοκύστες και υπάρχουν σε διάφορα μεγέθη ακόμη και στα super μαρκετ το καλοκαίρι.

line_m122_beg_40_time_1272600000_text_cf20e3e9fcf220eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...