Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Πειραζει παρα πολυ!!:P:p:pΛοιπον σε ευχαριστω.Γραφτηκα,εκανα καλαθι και στο check out βγαζει delivery options μονο για uk (στανταρ,γρηγορη,Σαββατο) ή να το παρεις απο καταστημα τους στην Αγγλια.Αυτο ειναι το προβληματακι μου.Επισης εψαξα και δεν ειδα να στελνει εκτος,μονο Ιρλανδια αν θυμαμαι καλα.Για πες μου...

Λοιπόν, αγαπητή Χανιώτισσα(που τα μωρά μας έχουν 4 μέρες διαφορά!), έκανα εικονική παραγγελία και βγάζει ένα κουτάκι που γράφει "Please select a delivery option" και έχει κατευθείαν τσεκαρισμένο το "Europe Zone 1- 9,00" .Δεν στο βγάζει εσένα?

Co8Lp3.png

 

 

QkL2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ναι,πολυυυυυυυ ωραια..εχει το λαδακι τηςweleda 22,5 ευρω οταν το παιρνω απ'εξω 9,5...

 

Είδες μωρέ, σούπερ ευκαιρία..... μην την χάσουμε ....

 

κοριτσια ειχα στειλει μηνυμα στο kidzshooz ότι τα παπουτσια που αγορασα ηταν μικρα και θα αγορασω μαλλον άλλα κ ρωτουσα αν υπαρχει εκτωτικο κουπονι. Επειδη της ειχα πει ότι υπάρχει ενδιαφερον απο Ελλαδα γι αυτο το site, μου έστειλε το παρακατω μηνυμα για κωδικο για οσες ειμαστε στο φορουμ..

 

............

I have done is set up a 5% discount that can be used by anyone from PARENTS.GR.

To get the discount use the coupon code:

PARENTS.GR

 

It is only a very small discount but I hope it helps. Please feel free to post this on the PARENTS.GR forum. We would welcome that.."

 

Από ολότελα, καλό και το -5% !!!!!!!!

 

κοριτσια με τον ορο sterling silver εννοουν ( για τον κινεζο αναφερομαι και για το ebay) στα επαργυρωμενα? και αν ναι οταν καποιο κοσμημα ειναι ασημενιο πως λεγεται? σκετο silver 925? πχ αυτο τι ειναι?http://www.ioffer.com/i/925-silver-tiffany-co-heart-necklace-191729296

 

επάργυρο :arrow: silver plated / silver coated

το κλασικό ασήμι που ξέρουμε με την σφραγίδα 925 :arrow: sterling silver

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, αγαπητή Χανιώτισσα(που τα μωρά μας έχουν 4 μέρες διαφορά!), έκανα εικονική παραγγελία και βγάζει ένα κουτάκι που γράφει "Please select a delivery option" και έχει κατευθείαν τσεκαρισμένο το "Europe Zone 1- 9,00" .Δεν στο βγάζει εσένα?

 

Oχι μου βγαζει home delivery option και λεει μονο τις επιλογες που εγραψα πριν για Αγγλια δεν ξερω για ποιο λογο.Με mozilla μπαινεις η με explorer μηπως εχει σημασια,αν και θαμου φαινοταν παραλογο?Εγω mozilla.Ποτε εχετε γενεθλια?Αγορακι/κοριτσακι?Εμεις 22 Ιουλίου.

ouQHp3.png

w1tfp3.png

Link to comment
Share on other sites

Oχι μου βγαζει home delivery option και λεει μονο τις επιλογες που εγραψα πριν για Αγγλια δεν ξερω για ποιο λογο.Με mozilla μπαινεις η με explorer μηπως εχει σημασια,αν και θαμου φαινοταν παραλογο?Εγω mozilla.Ποτε εχετε γενεθλια?Αγορακι/κοριτσακι?Εμεις 22 Ιουλίου.

Σου έστειλα π.μ.:P

Co8Lp3.png

 

 

QkL2p3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...

να ρωτησω συνηθως αν κατι που αγορασατε δε σας αρεσει καθολου τι κανετε;

να το επιστρεψω τι λετε;

 

το πρωτο προιον δε μου αρεσει καθολου πανω μου ειναι μια φουστα καπως φαρδιαπλατια θα ελεγα

και τα αλλα 2 νυχτικουλια της μικρης που δεν το προσεξα εγω φταιω και τελικα ηταν πολυεστερ

τα αγορασα ολα απο ebay και παρελαβα προχθες

δεν εχω ξανακανει επιστροφη και σε καποια παπουτσια πηρα το θαρρος και θα τα στειλω αυριο να μου στειλει μικροτερα δε ρωτησα ομως τι αποστολη να ζητησω απο το ταχυδρομειο τελικα;;

αν μπορειται να με ξεσκαλωσετε κολλησα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

οχι δεν συμβαινει τιποτε απο τα δυο!!

Βασικα η δημοπρασια ειναι για ενα μονο ζευγαρι σκουλαρικια...

αν δηλαδη την κερδισεις θα σου στειλει μονο ενα ζευγος...το οτι εσυ θες παραπανω ζευγη δεν σημαινει οτι θα τα παρεις στο 0,10 που δηλωνει εκει διοτι απλα η τιμη αυτη ειναι μοναδικη...

 

Αφου ομως εσυ εκδηλωσες ενδιαφερον με μνμ για 70 τεμαχια ετσι κι αυτος σου εδωσε τιμη εκτος δημοπρασιας,εξου και σου ειπε οτι θα σου κανει invitation invoice...και γι αυτο σου χρεωνει και μεταφορικα.

 

Τα free μεταφορικα ηταν μονο για το ενα ζευγαρι!

Για περισσοτερα εχε δικαιωμα να σου ζητησει οσα αυτος κρινει οτι χρειαζεται!

 

Για να το καταφερεις θα πρεπει να κανεις συνεχεια bid καθε φορα που θα

βγαζει δημοπρασια...κατι πολυ χρονοβορο και χωρις σιγουρα

αποτελεσματα!

 

 

Σ΄ευχαριστώ για την απάντησή σου.Βλέπεις είμαι αρχάρια στο ebay και κάθε διευκρίνησή σας μου είναι πολύτιμη.

Τι είναι το invitation invoice και που χρησιμεύει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

γιατι εχεις μπλεχτει ετσι;

Η τιμη που γραφει ειναι για 50 κομματια με free shipping.

Στην απαντηση του, σου εγραψε οτι θα σου κανει 5% εκπτωση για τα 150 κομματια.

Πολλαπλασιαζεις επι 3 και αφαιρεις 5%.

ΑΝ σε συμφερει παρηγγειλε τα.

ΑΝ θελεις βοηθεια στειλε μου μηνυμα να τα πουμε τηλεφνικα να σε καθοδηγησω.

Συγνωμη που παιρνω το θαρρος, αλλα λογω της δουλειας μου αγοραζω συνεχως μεγαλες ποσοτητες απο ebay κι'απο αλλου και η διαδικασια την γνωριζω καλά.

 

Αν δωσεις καπου προσφορα πρεπει μεσα σε 48 ωρες ο πωλητης να τη δεχτει ή να την απορριψει.

 

EDIT!

Τωρα καταλαβα οτι ενδιαφερεσαι και για κατι αλλο.

Διαβασε παρακατω την απαντηση μου.

 

 

Ευχαριστώ πολύ και σένα για το ενδιαφέρον και την καλή διάθεση να με βοηθήσεις.

Έχω ήδη κάνει προσφορά στον πωλητή για 150 κομμάτια και περιμένω απάντηση. Επίσης του διευκρινίζω ότι η προσφορά μου ισχύει μόνο αν τα μεταφορικά είναι δωρεάν.

Να σε ρωτήσω όμως, επειδή η τιμή είναι για 50 κομμάτια, πιστεύεις ότι θα με χρεώσει μεταφορικά για τα 100 έξτρα;Επίσης τι γίνεται με το τελωνείο;Υπάρχει λόγος να ανησυχώ;:?::confused:

Link to comment
Share on other sites

Είδες μωρέ, σούπερ ευκαιρία..... μην την χάσουμε ....

 

 

 

Από ολότελα, καλό και το -5% !!!!!!!!

 

 

 

επάργυρο :arrow: silver plated / silver coated

το κλασικό ασήμι που ξέρουμε με την σφραγίδα 925 :arrow: sterling silver

 

σ ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

θελετε να μου πείτε τη γνωμη σας για καθισμα;;;;;;;

 

http://www.olivers-baby-care.co.uk/car-seats/child-car-seats/recaro-young-sport-child-car-seat-microfibre-fabric.html

ένα ειναι αυτο...................

 

http://www.olivers-baby-care.co.uk/car-seats/child-car-seats/britax-evolva-1-2-3-plus-child-car-seat.html

το άλλο ειναι αυτο.....

 

εριξα μια ματια Ελλαδα και αν ειδα καλα νομιζω εκανε 320 ευρω...................

 

ξεχασα.....

ειναι για παιδι 2 χρονων!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα μανουλες, δεν ξερω αν εχει ξανα αναφερθει το θεμα αλλα υπαρχει ενα site, το brandsgalaxy.gr το οποιο καθε 2 με 3 μερες εχει προσφορες σε διαφορες μαρκες! Για να γινεις μελος πρεπει να σε καλεσει καποιος που ειναι ηδη, οποτε παραθετω το παρακατω λινκ για οσες μανουλες θελουν να εγγραφουν! http://www.brandsgalaxy.gr/i/dimitra_parmaksi/ Απλα δινετε το email σας! Καλες αγορες ! :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω ήδη κάνει προσφορά στον πωλητή για 150 κομμάτια και περιμένω απάντηση. Επίσης του διευκρινίζω ότι η προσφορά μου ισχύει μόνο αν τα μεταφορικά είναι δωρεάν.

Να σε ρωτήσω όμως, επειδή η τιμή είναι για 50 κομμάτια, πιστεύεις ότι θα με χρεώσει μεταφορικά για τα 100 έξτρα;Επίσης τι γίνεται με το τελωνείο;Υπάρχει λόγος να ανησυχώ;:?::confused:

 

Αν καταλαβα καλα πηρες τελικα την 50αδα με τα πολυχρωμα ψαρακια???

Κανονικα εφοσον εσυ θες 3 τεμαχια απο το προιον που το στελνει δωρεαν,τοτε και τα 3 ειναι υποχρεωμενος να σου τα στειλει δωρεαν!!!

και πολυ καλα εκανες και εδωσες την προσφορα σου,ετσι παιζεται το παιχνιδι οταν υπαρχει η επιλογη make an offer.

Να μην φοβασαι το τελωνειο,δεν θα χρεωθεις!

κι επισης το invitation invoice ειναι τιμολογιο που θα σου το εστελνε αυτος μεσω παυπαλ για να πληρωσεις!!

Να πανε ολα καλα!!

Link to comment
Share on other sites

θελετε να μου πείτε τη γνωμη σας για καθισμα;;;;;;;

 

http://www.olivers-baby-care.co.uk/car-seats/child-car-seats/recaro-young-sport-child-car-seat-microfibre-fabric.html

ένα ειναι αυτο...................

 

http://www.olivers-baby-care.co.uk/car-seats/child-car-seats/britax-evolva-1-2-3-plus-child-car-seat.html

το άλλο ειναι αυτο.....

 

εριξα μια ματια Ελλαδα και αν ειδα καλα νομιζω εκανε 320 ευρω...................

 

ξεχασα.....

ειναι για παιδι 2 χρονων!!!

 

για τα britax δεν εχω προσωπικη γνωμη αλλα ειναι ενα καθισματακι αξιολογο απο οτι εχω διαβασει/

Τα ρεκαρο ειναι πολυ καλα καθισματα,κορυφαια και αυτα...εγω ειχα ρεκαρο το πρωτο βρεφικο και εμεινα πολυ ευχαριστημενη!

Ειναι αξιοπιστα καθισματα και στα τεστ και σε ολα!!

 

Μεχρι εκει μπορω να σου πω...Τωρα συγκριτικα οσον αφορα ανεση κλπ ας απαντησουν και τα μελη που το εχουν για τα μεγαλυτερα παιδακια τους

Link to comment
Share on other sites

θελετε να μου πείτε τη γνωμη σας για καθισμα;;;;;;;

 

http://www.olivers-baby-care.co.uk/car-seats/child-car-seats/recaro-young-sport-child-car-seat-microfibre-fabric.html

ένα ειναι αυτο...................

 

http://www.olivers-baby-care.co.uk/car-seats/child-car-seats/britax-evolva-1-2-3-plus-child-car-seat.html

το άλλο ειναι αυτο.....

 

εριξα μια ματια Ελλαδα και αν ειδα καλα νομιζω εκανε 320 ευρω...................

 

ξεχασα.....

ειναι για παιδι 2 χρονων!!!

 

 

bounitsa δεν μπορω να σε βοηθησω μιας και εγω ψαχνω για αναποδο μεχρι 4 χρονων.κοιτα και της maxi cosi τα καθισματα.δεν ξερω εαν το ξερεις αλλα μπορεις να μπεις στα σαιτ των εταιρειων,να γραψεις πιο αυτοκινητο εχεις και σου βγαζει ποια καθισματα κανουν για το συγκεκριμενο αυτοκινητο

 

http://www.maxi-cosi.com/se-en/carselector

 

 

 

υ.γ το ελαβα αυτο που μου εστειλες!

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ και σένα για το ενδιαφέρον και την καλή διάθεση να με βοηθήσεις.

Έχω ήδη κάνει προσφορά στον πωλητή για 150 κομμάτια και περιμένω απάντηση. Επίσης του διευκρινίζω ότι η προσφορά μου ισχύει μόνο αν τα μεταφορικά είναι δωρεάν.

Να σε ρωτήσω όμως, επειδή η τιμή είναι για 50 κομμάτια, πιστεύεις ότι θα με χρεώσει μεταφορικά για τα 100 έξτρα;Επίσης τι γίνεται με το τελωνείο;Υπάρχει λόγος να ανησυχώ;:?::confused:

 

Επειδη με εχεις μπερδεψει, μιλας για τα ψαροκοκκαλα ή για τα ψαρακια;

ΑΝ μιλας για τα ψαρακια, εννοειται οτι θα ειναι με free shipping.

Θα διαφωνησωμε τη marsolan. Μπορει και να περασεις τελωνειο. Οχι οτι ειναι πολυ πιθανο. Θα του ζητησεις να γραψει βεβαια οτι ειναι δωρο αλλα αν εισαι τοσο ατυχη και το ανοιξουν, επειδη ειναι πολλα κομματια ιδια, μπορει να θεωρηθει εμποριο και να πληρωσεις οτι τους κατεβει εκεινη τη στιγμη.

Μου εχει τυχει δυο φορες μεχρι τωρα και μου ζητησαν παραπανω απ'όσα ειχα πληρωσει οποτε δεν ασχοληθηκα καν.

Βεβαια στις 1830+ αγορες που εχω κανει, μονο 2 φορες μου ετυχε, αλλα ποτε δεν ξερεις. Εννοειται οτι θα το στειλει με απλο ταχυδρομειο, οχι κουριερ. Σοθ εστειλα και πμ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα διαφωνησωμε τη marsolan. Μπορει και να περασεις τελωνειο. Οχι οτι ειναι πολυ πιθανο. Θα του ζητησεις να γραψει βεβαια οτι ειναι δωρο αλλα αν εισαι τοσο ατυχη και το ανοιξουν, επειδη ειναι πολλα κομματια ιδια, μπορει να θεωρηθει εμποριο και να πληρωσεις οτι τους κατεβει εκεινη τη στιγμη.

Μου εχει τυχει δυο φορες μεχρι τωρα και μου ζητησαν παραπανω απ'όσα ειχα πληρωσει οποτε δεν ασχοληθηκα καν.

Βεβαια στις 1830 αγορες που εχω κανει, μονο 2 φορες μου ετυχε, αλλα ποτε δεν ξερεις. Εννοειται οτι θα το στειλει με απλο ταχυδρομειο, οχι κουριερ. Σοθ εστειλα και πμ.

 

Χμμμμμμμ...δεν το θεωρησα πιθανο γι αυτο και ειπα να μην ανησυχει.Μεχρι τωρα οτι μου εχει ερθει απο Κινα και συναφη κρατη δεν περασα ποτε τελωνειο αλλα εννοειται δεν εχω κανει 1830 αγορες:)οπως εσυ!!!Οποτε ας εχω και εγω υποψιν την δικια σου εμπειρια...εχει μεγαλυτερο ευρος αν και οι πιθανοτητες συμφωνα με αυτη ειναι αμελητεες..αλλα υπαρκτες.;)

Link to comment
Share on other sites

Χμμμμμμμ...δεν το θεωρησα πιθανο γι αυτο και ειπα να μην ανησυχει.Μεχρι τωρα οτι μου εχει ερθει απο Κινα και συναφη κρατη δεν περασα ποτε τελωνειο αλλα εννοειται δεν εχω κανει 1830 αγορες:)οπως εσυ!!!Οποτε ας εχω και εγω υποψιν την δικια σου εμπειρια...εχει μεγαλυτερο ευρος αν και οι πιθανοτητες συμφωνα με αυτη ειναι αμελητεες..αλλα υπαρκτες.;)

 

Οντως ειναι μαλλον απιθανο αλλα ποτε δεν ξερεις. Θυμαμαι τις αγορες γιατι 1832 feedback εχω απο τους φιλους μας του Κινεζουληδες. Καμια τριανταρια ομως δεν τα πηρα ποτε γιατι τους μαυρισα!!! :twisted:

Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβα καλα πηρες τελικα την 50αδα με τα πολυχρωμα ψαρακια???

Κανονικα εφοσον εσυ θες 3 τεμαχια απο το προιον που το στελνει δωρεαν,τοτε και τα 3 ειναι υποχρεωμενος να σου τα στειλει δωρεαν!!!

και πολυ καλα εκανες και εδωσες την προσφορα σου,ετσι παιζεται το παιχνιδι οταν υπαρχει η επιλογη make an offer.

Να μην φοβασαι το τελωνειο,δεν θα χρεωθεις!

κι επισης το invitation invoice ειναι τιμολογιο που θα σου το εστελνε αυτος μεσω παυπαλ για να πληρωσεις!!

Να πανε ολα καλα!!

 

 

Καλημερα και καλή εβδομάδα. Ναι μιλάω για τα πολύχρωμα ψαράκια.Δεν μου έχει απαντήσει ακόμα,ενώ άλλος πωλητής που του έκανα προσφορά για σταυρουδάκια μου αντιπρότεινε κάτι πολύ κοντά στην αρχική τιμή. Θέλω τη γνώμη σας.

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=270720942734&ssPageName=ADME:X:BOCOR:GB:1123

Πως σας φαίνονται; Η προσφορά που μου έκανε είναι 28,17 λίρες.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη με εχεις μπερδεψει, μιλας για τα ψαροκοκκαλα ή για τα ψαρακια;

ΑΝ μιλας για τα ψαρακια, εννοειται οτι θα ειναι με free shipping.

Θα διαφωνησωμε τη marsolan. Μπορει και να περασεις τελωνειο. Οχι οτι ειναι πολυ πιθανο. Θα του ζητησεις να γραψει βεβαια οτι ειναι δωρο αλλα αν εισαι τοσο ατυχη και το ανοιξουν, επειδη ειναι πολλα κομματια ιδια, μπορει να θεωρηθει εμποριο και να πληρωσεις οτι τους κατεβει εκεινη τη στιγμη.

Μου εχει τυχει δυο φορες μεχρι τωρα και μου ζητησαν παραπανω απ'όσα ειχα πληρωσει οποτε δεν ασχοληθηκα καν.

Βεβαια στις 1830+ αγορες που εχω κανει, μονο 2 φορες μου ετυχε, αλλα ποτε δεν ξερεις. Εννοειται οτι θα το στειλει με απλο ταχυδρομειο, οχι κουριερ. Σοθ εστειλα και πμ.

 

Για τα ψαράκια τα πολύχρωμα μιλάω.

Λέτε να είμαι τόσο γκαντέμω και να με τσακώσουν με την πρώτη!

Link to comment
Share on other sites

θελετε να μου πείτε τη γνωμη σας για καθισμα;;;;;;;

 

http://www.olivers-baby-care.co.uk/car-seats/child-car-seats/recaro-young-sport-child-car-seat-microfibre-fabric.html

ένα ειναι αυτο...................

 

http://www.olivers-baby-care.co.uk/car-seats/child-car-seats/britax-evolva-1-2-3-plus-child-car-seat.html

το άλλο ειναι αυτο.....

 

εριξα μια ματια Ελλαδα και αν ειδα καλα νομιζω εκανε 320 ευρω...................

 

ξεχασα.....

ειναι για παιδι 2 χρονων!!!

 

καλημερα

το recaro το εχουμε εμεις σε γκρι απο την κορη μας που μπηκε εκει 14 μηνων και συνεχισε ο γιος μας λιγο πιο μικρος ως αγορι ενος ετους λογω υψους

εχει προσθετο μαξιλαρακι στο καθισμα που αφαιρειται για μεγαλυτερα παιδακια

να πω επισης οτι αγορασαμε και μεγαλυτερο καρεκλακι στη συνεχεια παλι recaro.. απο την επομενη κατηγορια καταλαβαινεις οτι ειμαστε ευχαριστημενοι, βεβαια δεν εχω μετρο συγκρισης με αλλα καρεκλακια εκτος του βρεφικου chicco δεν εχουμε δοκιμασει αλλα

ειναι στιβαρο και φαινεται αξιοπιστο επισης δεν δειχνει κανενα σημαδι φθορας μετα απο 3 χρονια χρησης

δε θα σου προτεινα μαυρο γιατι το καλοκαιρι θα ζεσταινεται πολυ με τον ηλιο

οτι αλλο θελεις μπορεις να με ρωτησεις

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω λιγο κατι, εκανα πατατα... δεν πατησα καπου αστερακια feedback... τερμα αυτο δεν επανορθωνεται; ετσι γραφει,.......... με κανενα σχολιο κατι να κανω...αυτο το follow up;

ζητησα ενα συγνωμη εκει αλλα δεν ξερω αν αρκει

 

δεν ειδα στη λιστα σας το παρακατω καταστημα

ξερετε κατι παραπανω για αυτο;

http://www.surfdome.com

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

παρελαβα sqeeky shoes!!! ομορφα αλλα απογοητευτηκα... πολυ πολυ φαρδια.......... και μεγαλα σε νουμερα μας επεσαν.... παρα τη μετρηση.... που αν ηταν οκ στο πλατος δε θα με ενοιαζε αλλα ειναι και φαρδια και μεγαλο νουμερο....

αφηστε τον ηχο!!!!!!!!!!!!!!! το παιδι φοβοτα να περπατησει!!!!!!!!!!!!!! αναγκαστικα και εβαλα αμεσως την εξτρα ταπα για να μη κανει θορυβο! κατα τα αλλα, πολυ ομορφα και μαλακα πολυ..... ειναι ομως οπως το λεει, wide fit....

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...