Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

α ρε captain!!! κατι μου λεει οτι θα κολλησουμε εμεις οι 2...πρεστον εσυ...μαντσεστερ εγω!!!

 

Λάνκαστερ αγαπητή μου συνπιλότισσα, στο καταραμένο Λάνκαστερ ήμουν, άσε σκέτη αηδία, αφού θεωρούσαμε το Πρέστον πόλη, καταλαβαίνεις για ποιά κατάσταση μιλάμε.....

 

Έχεις δίκιο chatzico, το διόρθωσα το μήνυμά μου αφού κατάλαβα την εξήγηση της aggelomarios.

Ναι για καλοκαιρινή βάπτιση τα χρειάζομαι.Εδώ στα μαγαζιά είναι πανάκριβα και δεν έχει ποικιλία. Αυτά μου άρεσαν κι εμένα.

Είναι πολύ ωραία, είτε για βραχιολάκια είτε για καρφιτσούλες. Σκέψου την ιδέα να βάλεις και κανένα μονόγραμμα του παιδιού μαζί. Αν θές πες να σου πω από που τα πήρα εγώ.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πράγματι είναι προχειροσάιτ.

Οι τσάντες, ρολόγια, τα burberry και συναφή είναι ασυζητητί μαιμού, μόνο από την τιμή το καταλαβαίνεις.

Στις πυτζάμες έχω μία επιφύλαξη γιατί η τιμή τους δεν απέχει και πολύ από τις προσφερόμενες στο ebay.

Και όπως προείπα, ας χάσω 10 ευρώ στην τελική.

Για παραπάνω χρήματα δεν θα διακινδύνευα όσο κι αν με διαβεβαίωναν για το αντίθετο....θα φοβόμουν πολύ περισσότερο να παραλάβω άδειο δέμα.

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω. Σκεφτόμουν να βάλω ένα κρεμαστό και το σταυρουδάκι άντε και καμμιά χαντρούλα σε παραμάνα ή σε κορδονάκι κηρωμένο. Πάντως όχι σε βραχιόλι γιατί οι άντρες δεν θα το φορέσουν. Πείτε κι εσείς καμμιά ιδέα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ ωραία, είτε για βραχιολάκια είτε για καρφιτσούλες. Σκέψου την ιδέα να βάλεις και κανένα μονόγραμμα του παιδιού μαζί. Αν θές πες να σου πω από που τα πήρα εγώ.

 

 

 

Μ'ενδιαφέρει η ιδέα σου. Για πες για πες...

Link to comment
Share on other sites

Παρεμπιπτόντως, μπήκα στην αποθήκη να φτιάξω τις πάνες και έπαθα λαλα.... πολλές πάνες .... από ΑΜΑΖΟΝ μέσω MUM δηλαδή.... και από εχθές που παρέλαβα περισσότερες από το λάθος του MUM (και την ευγενική χορηγία του ΑΜΑΖΟΝ;)) .... μιλάμε για πολλά τεμάχια ... αν ο μικρός κάνει ότι τα κόβει τα καλοκαίρι, με βλέπω με αγγελία για πάνες στο φόρουμ 'ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΠΑΝΕΣ ΠΑΜΠΕΡΣ ΕΞ ΑΓΓΛΙΑΣ ΜΕΓΕΘΟΣ .... ΤΙΜΗ ΑΠΑΙΧΤΗ !!!!!!!'.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μ'ενδιαφέρει η ιδέα σου. Για πες για πες...

 

Εγώ τα πήρα από εδώ http://www.adorex.gr/viewimage.php?id=131 αν ψάξεις και στο ebay, ίσως κάτι έχει. Το αντορέξ τα έχει σε 50άδες και βγαίνουν λιγότερο από 10 ευρώ νομίζω η 50άδα. Αν έχεις χρόνο ρίξε και μια ματιά στον κατάλογό τους, ίσως έχει κάτι που σε ενδιαφέρει.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Αν του δώσω τώρα προσφορά και τη δεχτεί, πότε πρέπει να πληρώσω;

Οταν του κάνω προσφορά μου απαντάει αμέσως;Γιατί στο μήνυμά μου απάντησε μετά από σχεδόν 2 μέρες.

 

Εξαρτάται πότε θα σου απαντήσει, από το αν είναι μέσα και βλέπει τα μυνήματά του. Αν δεχθεί την προσφορά και αγοράσεις, έχεις συνήθως 2-3 μέρες για να πληρώσεις.

 

ερωτηση

παραγγειλα μαντηλακια απο αμαζον αγγλιας

ελεγε 10 λιρες και οταν τα αγορασα εβγαλε τοταλ 18 κατι

γιατι αλλαξε η τιμη? εκανα πατατα???

Μήπως δεν ήταν πωλητής το ΑΜΑΖΟΝ ? Για βάλε λίνκ τι πήρες.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Αν του δώσω τώρα προσφορά και τη δεχτεί, πότε πρέπει να πληρώσω;

Οταν του κάνω προσφορά μου απαντάει αμέσως;Γιατί στο μήνυμά μου απάντησε μετά από σχεδόν 2 μέρες.

 

Καλο θα ειναι να πληρωσεις εντος 2 ημερων...λογικα καπου στην περιγραφη θα λεει ποσο περιθωριο εχεις...

Στην προσφορα σου θα απαντησει μολις τη δει...κι επειδη ειναι Σ/Κ δεν ξερω...

 

(εχω εμπειρια και απο Λακαστερ captain!!! Πρακτικη εκανα στο Kendal και στο Barrow-in-Furness...αστα, τρελλη πικρα!!! Μπροστα σε αυτα το Lancaster ηταν τουλαχιστον Λονδινο!!)

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πιο πανω μια κοπελα ελεγε οτι πηρα και την εκπτωση και τα πηρε 9

εγω ουτε στην εκπτωση μπορεσα να γραφτω και με χρεωσανε και 18

θα με σκοτωσει ο αντρας μου του ειπα 10

μηπως πρεπει να ειναι πανω απο 25 λιρες η παραγγελια για να ειναι δωρεαν?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παρεμπιπτόντως, μπήκα στην αποθήκη να φτιάξω τις πάνες και έπαθα λαλα.... πολλές πάνες .... από ΑΜΑΖΟΝ μέσω MUM δηλαδή.... και από εχθές που παρέλαβα περισσότερες από το λάθος του MUM (και την ευγενική χορηγία του ΑΜΑΖΟΝ;)) .... μιλάμε για πολλά τεμάχια ... αν ο μικρός κάνει ότι τα κόβει τα καλοκαίρι, με βλέπω με αγγελία για πάνες στο φόρουμ 'ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΠΑΝΕΣ ΠΑΜΠΕΡΣ ΕΞ ΑΓΓΛΙΑΣ ΜΕΓΕΘΟΣ .... ΤΙΜΗ ΑΠΑΙΧΤΗ !!!!!!!'.

 

το amazon στέλνει πάνες στην Ελλάδα??????εμένα μου λεει οχι.....από που τις παίρνεις?/

9Onsp3.png

Link to comment
Share on other sites

πιο πανω μια κοπελα ελεγε οτι πηρα και την εκπτωση και τα πηρε 9

εγω ουτε στην εκπτωση μπορεσα να γραφτω και με χρεωσανε και 18

θα με σκοτωσει ο αντρας μου του ειπα 10

μηπως πρεπει να ειναι πανω απο 25 λιρες η παραγγελια για να ειναι δωρεαν?

 

Στελλα εχεις παρει και τιποτα αλλο?? Μηπως οι αγορες σου δεν φτανουν τις 25λιρες?

 

Μάλλον αυτό που λέει η ΑΓΓΕΛΟΜΑΡΙΟΣ, οι αγορές σου δεν φτάνουν τις 25 λίρες και σου χρέωσε παραπάνω.

 

Πήγαινε στο my account σου και δες την συγκεκριμένη αγορά που έκανες. Πότε την έκανες ? Αν την έκανες τώρα κοντά, ίσως σου δίνει ακόμα δυνατότητα να την ακυρώσεις. Για δες γρήγορα.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Με βοηθήσατε πάρα πάρα πολύ.

Να είστε πάντα καλά!!!

 

Κάτι ακόμα, ελπίζω τελευταίο: στην προσφορά που του δίνω κάπου λέει "remember your best offer price does not include shipping fees."

Πως ξέρω τι θα με χρεώσει για μεταφορικά;

Υποτίθεται ότι είναι δωρεάν αν κατάλαβα καλά. Ή κάνω λάθος;

Link to comment
Share on other sites

ΑΜΑΝ! ΔΕΝ στέλνει πάνες το άμαζον, τις παίρνει μέσω υπηρεσίας που παραλαμβάνει για σένα και στα στέλνει, ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ με αμοιβή και πολλά μεταφορικά...

 

 

οκ.

γιατί ΑΜΑΝ????

9Onsp3.png

Link to comment
Share on other sites

oχι μονο δεν την ακυρωσα αλλα επειδη ημουν μεσα στο μισαωρο παραγγειλα αλλα δυο για να φτασω τις 25 λιρες και τωρα θα πληρωσω 44 λεει

δεν εκανε την εκπτωση που περασα τις 25 λιρες

 

τεσπα ετσι κι αλλιως εδω με 50 ευρω δεν επαιρνα 36 πακετα μωρομαντηλα

αλλαη φορα θα προσεχω

Link to comment
Share on other sites

ΑΜΑΝ! ΔΕΝ στέλνει πάνες το άμαζον, τις παίρνει μέσω υπηρεσίας που παραλαμβάνει για σένα και στα στέλνει, ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ με αμοιβή και πολλά μεταφορικά...

 

Γεγονός, τις πήρα μέσω MUM

 

το amazon στέλνει πάνες στην Ελλάδα??????εμένα μου λεει οχι.....από που τις παίρνεις?/

 

Aν θες, στείλε πμ να σου πω λεπτομέρειες.

 

Πάντως κορίτσια, παρέλαβα εχθές ΈΝΑ ΠΑΚΕΤΟ (ήτοι 37,5 λίρες μεταφορικά) με 4 τζάμπο πακς παμπερς, δηλαδή αυτά

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B003P2UU0K/ref=oss_product

δύο ζευγάρια παπά των παιδιών, ένα πιεσόμετρο και την αντιψειρική χτένα. ΈΝΑ ΠΑΚΕΤΟ όλα αυτά, αν υπολογίσω ότι όλα τα μεταφορικά πήγαν στις πάνες (δηλ. ότι τα υπόλοιπα πράγματα τα έστειλαν τζάμπα, εντάξει δεν είχαν ούτε όγκο ούτε σημαντικό βάρος), βγαίνει η πάνα 28 λεπτά περίπου. Αν εδώ έχει 19 ευρώ το πακέτο αντίστοιχου μεγέθους που έχει περίπου 50 πάνες, τότε βγαίνει η πάνα στα περίπου 40 λεπτά.....

 

Εγώ χάρηκα που το ηλίθιο το MUM θεώρησε ένα πακέτο τα 4 τζάμπο πακς ..... βλέπω ότι με συμφέρει.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

oχι μονο δεν την ακυρωσα αλλα επειδη ημουν μεσα στο μισαωρο παραγγειλα αλλα δυο για να φτασω τις 25 λιρες και τωρα θα πληρωσω 44 λεει

δεν εκανε την εκπτωση που περασα τις 25 λιρες

 

τεσπα ετσι κι αλλιως εδω με 50 ευρω δεν επαιρνα 36 πακετα μωρομαντηλα

αλλαη φορα θα προσεχω

 

Ρε συ, δεν ακυρώνεται τώρα ? Είσαι σίγουρη ? Είναι Μην βιάζεσαι μωρέ, ρώτα πριν μέχρι να ξεσκουριάσεις. Κάποια θα απαντήσει. κρίμα να δώσεις τόσα χρήματα για μωρομάντιλα.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Γεγονός, τις πήρα μέσω MUM

 

 

 

Aν θες, στείλε πμ να σου πω λεπτομέρειες.

 

Πάντως κορίτσια, παρέλαβα εχθές ΈΝΑ ΠΑΚΕΤΟ (ήτοι 37,5 λίρες μεταφορικά) με 4 τζάμπο πακς παμπερς, δηλαδή αυτά

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B003P2UU0K/ref=oss_product

δύο ζευγάρια παπά των παιδιών, ένα πιεσόμετρο και την αντιψειρική χτένα. ΈΝΑ ΠΑΚΕΤΟ όλα αυτά, αν υπολογίσω ότι όλα τα μεταφορικά πήγαν στις πάνες (δηλ. ότι τα υπόλοιπα πράγματα τα έστειλαν τζάμπα, εντάξει δεν είχαν ούτε όγκο ούτε σημαντικό βάρος), βγαίνει η πάνα 28 λεπτά περίπου. Αν εδώ έχει 19 ευρώ το πακέτο αντίστοιχου μεγέθους που έχει περίπου 50 πάνες, τότε βγαίνει η πάνα στα περίπου 40 λεπτά.....

 

Εγώ χάρηκα που το ηλίθιο το MUM θεώρησε ένα πακέτο τα 4 τζάμπο πακς ..... βλέπω ότι με συμφέρει.

 

 

σε ευχαριστω. εισαι πολυ κατατοπιστικη και πολύ ευγενικη.:P

9Onsp3.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...