Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

κοριτσια στο γερμανικο ebay εχει μια τασσιμο σε δημοπρασια αλλα που τον ρωτησα για μεταφορικα μου ειπε 17 ευρω δεν ειναι παρα πολλα;

 

δεν πιστευω οτι ειναι πολλα...σκέψου και το βάρος...

 

αν αξιζει χτυπα το αλυπητα, αλλα διευκρινισε μαζι του με τι θα ερθει με απλα ελτα ή με κουριερ?

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

δεν πιστευω οτι ειναι πολλα...σκέψου και το βάρος...

 

αν αξιζει χτυπα το αλυπητα, αλλα διευκρινισε μαζι του με τι θα ερθει με απλα ελτα ή με κουριερ?

σ'ευχαριστω καλαμαρακι μου αλλα τελικα ανεβηκε πολυ η τιμη και με 17 ευρω μεταφορικα δεν με συμφερει κριμα και θελω πολυ μια τασσιμο :(

QnFwm8.png

VyFvm8.png

Link to comment
Share on other sites

σ'ευχαριστω καλαμαρακι μου αλλα τελικα ανεβηκε πολυ η τιμη και με 17 ευρω μεταφορικα δεν με συμφερει κριμα και θελω πολυ μια τασσιμο :(

 

Απο το αμαζον δε σε συμφέρει ε? ειναι ακριβουτσικες ακομα?

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια!

Θελω να μια βοηθεια απο οσες εχετε παρει αυτα τα ομορφα φορεματακια.Θελω να παρω ενα δωρακι για ενα κοριτσακι που τον Αυγουστο θα ειναι ενα χρονων.Η φορμα τους πως ειναι στενη? Λεω να παρω 12-18 ή πρεπει να παρω 18-24?

 

Αν μπορειται να μου πειτε και για gymporee γιατι δεν εχω ακομη αποφασισει απο που να το παρω το φορεματακι θα με βοηθουσατε πολυ:):)

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.μηπως ξερετε κανενα αλλο site εκτοσ toy children salon που να φερνει παιδικα ρουχα burberry??????

 

Στο ebay ? Για ποια ηλικία θέλεις ?

 

Εγω ειμαι μεσα, ειδικα τωρα που ανοιγει (λεμε τωρα!!!) και ο καιρος...αρκει να βρουμε ενα μερος που να μας βολευει ολες!!!!!!:lol::lol::lol::lol::lol:

 

Σώπα καλέ, που δεν θα βρούμε μέρος. 8-):cool:

 

ναι ναι να σας γνωρισω και εσας που εχουμε την ιδια τρελα ....

μονο που ελπιζω να τα καταφερω γιατι δεν ειμαι απο Αθηνα αλλα ειμαι κοντα τι ειναι 2 ωρες δρομος θα κανουμε και εκδρομη!!

 

Άλλος για την βάρκα μας ....... έλα, οι συμμετοχές ανοίγουν ....:-P:-P

 

Δεν γνωριζομασταν καλα το Πασχα κιουρια μου..... :P

 

Καλα....κανονιστε να βρεθειτε....και θα λειπει ο "ταμιας":cry: της λιστας ρεεεεεεεεεεεε????:evil::evil::evil:

 

Χαμενες ολες αθήνα πια.....:mad:

(κατι εχω παθει εγω με αυτη τη πολη...αντρα αθηναιο πηρα...με τις αθηναιες μια χαρα τα παω....κολλητη αθηναια εχω... :rolleyes:)

 

Επισης....καποια εννοειτε πως θα παρει :arrow::arrow:λαπτοπακι μαζι της για να συνδεθουμε μεσω σκαιπ:idea:...........κανονιστε την πορεια σας!!!!

 

Αλλιως θα σας βγαλω στον Παπαδάκη για τα λεφτά που δινετε(με) στους αγγλους!!!!!!!!!!!

 

υγ....σκοπευω να κατεβω τον Ιουλιο...να δει και το πεθεριδιο την μικρη....αν προλαβω να βρω σπιτι, να κανω μετακομιση σε 3 βδομαδες...

 

Χι χι χι χι χι

 

Και ο Ιούλιος καλός είναι ......... Μετακόμιση :roll: καλά κουράγια ....

(Ελπίζω να μαζευτεί και ο συζυγάτος μου το καλοκαίρι ....)

κοριτσια στο γερμανικο ebay εχει μια τασσιμο σε δημοπρασια αλλα που τον ρωτησα για μεταφορικα μου ειπε 17 ευρω δεν ειναι παρα πολλα;

 

Στο άμαζον έχει αυτή

https://www.amazon.co.uk/Bosch-TAS4011GB-Tassimo-Coffee-Silver/dp/B00193RV90/ref=sr_1_1?s=kitchen&ie=UTF8&qid=1305817343&sr=1-1

με 80 λίρες (=91 ευρώ περίπου), νομίζω και άνευ μεταφορικών. Δεν σου κάνει ?

 

Αχ με την ΤΑΣΙΜΟ. Καλή είναι η ρημάδα - δηλαδή πολύ καλή - αλλά κανένα λογικό σάιτ για καψάκια με ποικιλία δεν έχω δεί ακόμα (η giagia έχει βρεί ένα πολύ ενημερωμένο από Γερμανία αλλά με πολλά μεταφορικά ...). Μπας και έχει κάτι κάποια ?

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

αυτο http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00193RV90/ref=s9_bbs_gw_d0_ir01?pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_s=center-2&pf_rd_r=0F23DXK5CJZF6A4K87G3&pf_rd_t=101&pf_rd_p=467128533&pf_rd_i=468294

ολες οι τασσιμο εχουν τα ιδια χαρακτηριστικα το μονο που αλλαζει ειναι η χωριτικοτητα των λιτρων

QnFwm8.png

VyFvm8.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Θελω να μια βοηθεια απο οσες εχετε παρει αυτα τα ομορφα φορεματακια.Θελω να παρω ενα δωρακι για ενα κοριτσακι που τον Αυγουστο θα ειναι ενα χρονων.Η φορμα τους πως ειναι στενη? Λεω να παρω 12-18 ή πρεπει να παρω 18-24?

 

Αν μπορειται να μου πειτε και για gymporee γιατι δεν εχω ακομη αποφασισει απο που να το παρω το φορεματακι θα με βοηθουσατε πολυ:):)

 

Η μικρή είναι ψηλή ? Λεπτή ?

 

Αν είναι κανονική (λεπτό και προς το ψηλό της), νομίζω το 12-18 θα είναι καλό.

 

Δες εδώ http://girlsdressshop.com/size-chart είναι το σάιζ τσάρτ των μπόνι τζιν και μάλιστα έχουν λάβει υπόψη τους και την πάνα. Πάντως, το μπράντ είναι φοβερό, πολύ ωραία φορέματα και καλές τιμές.

 

Καλά ψώνια.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

αααα λεπον

 

σημερα ο μπαμπας μου ειχε παραλαβες

 

ήρθε το καπελάκι της μικρης μου , το βρηκα παλι σε αναζητηση εν μεσω αυπνιας στο εμπευ ποιο φθηνο απο το swimbabes(8 λιρονια εκει) και με 1,25λιρες μολις μεταφορικά χε χε

 

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=180666603690&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

 

και ήρθαν και τα ρουχαλάκια δώρα της μαμας μου απο το

 

http://www.littleonesclothing.co.uk

 

η μαμά μου λεει οτι ειναι πολύ ομορφα , μαλακά με ζωηρά χρωματα!!

 

Ξερετε...επειδη ολα εκεινοι τα παραλαμβάνουν (δεν τολμάω να βαλω αποστολή στο χωριο...θα τα χάσω σιγουρα...εδω χαθηκε το ρουτερ που μου εστειλε ο Οτε...) την εχω εκπαιδευση πως να τα ψάχνει, κοιταει, επιθεωρρει!!

 

Προχθες την ρωτουσα για ενα αντικειμενο που ηρθε απο το εμπευ, μιλαμε σχολιαζουμε κτλπ α ωραια της λεω παω να του αφησω φιντμπακ

 

Και μου λεει " ααα ελενα να του γραψεις καλα λογια και για το προσεγμένο διπλωμα πακεταρισμα του και για τα εξτρα χαρτάκια περιτυλίγματος και την ομορφη μυρωδια τους¨" :shock::shock::shock:

 

χαχαχαχαχα εξπερ την εχω κάνει!!!! :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γιατι?? Μονο απο τα gym θα αναγνωριστουμε??? Τα γυαλια τα baby & kidsbanz που τα πας??????

 

Δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω ....... πάντως αν πάρω, θα αναγνωριστούμε στον δρόμο ..... μόνο συμφορουμίτισσες θα τα έχουν :lol::lol::lol:

 

χαχαχα αυτο το σχολιο το εχασα γμτ απο το κινητο

 

 

Χι χι χι χι χι

 

Και ο Ιούλιος καλός είναι ......... Μετακόμιση :roll: καλά κουράγια ....

(Ελπίζω να μαζευτεί και ο συζυγάτος μου το καλοκαίρι ....)

 

Ευχαριστω....ασε ασε...μονο αυγουστο θα κάτσω τελικα..(καλα μη βαράτε τα ωραια του επαγγελματος ειναι αυτα!! )

 

Γιατι που λειπει ο συζηγάτος σας κιουρια μου?

 

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα αυτο το σχολιο το εχασα γμτ απο το κινητο

 

Ευχαριστω....ασε ασε...μονο αυγουστο θα κάτσω τελικα..(καλα μη βαράτε τα ωραια του επαγγελματος ειναι αυτα!! )

 

Γιατι που λειπει ο συζηγάτος σας κιουρια μου?

 

Μόνο Αύγουστο ....... το αφήνω ασχολίαστο ..... γιατί υπάρχει και λογοκρισία.......

 

Στην Λήμνο μαμότο, εδώ και 3 χρόνια, στρατιωτικός γαρ.......... Γι' αυτό λέω στην υπογραφή μου για την Λήμνο.......

 

Επί τη ευκαιρία, η μαμά άπαιχτη.:lol::lol::lol:

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Μόνο Αύγουστο ....... το αφήνω ασχολίαστο ..... γιατί υπάρχει και λογοκρισία.......

 

Στην Λήμνο μαμότο, εδώ και 3 χρόνια, στρατιωτικός γαρ.......... Γι' αυτό λέω στην υπογραφή μου για την Λήμνο.......

 

Επί τη ευκαιρία, η μαμά άπαιχτη.:lol::lol::lol:

 

 

(αστο ασχολιαστο...ειπαμε ενα απο τα καλα του επαγγελματος...που το δέρνουν τα χίλια μύρια )

 

αχ....Λημνο ε...αχ κοριτσάκι.... να κανεις παρέα με τον αντρα μου...που αυτοαποκαλέιται απο τον Σεπτέμβρη Εργενης χαχαχαχα

 

Του λεω προχθες θελω να παρουμε στρωμα γαι το κρεββατι μας...δυο χρονια το παλευω..., μπα μου λεει αχρηστο θα παει αστο αλλη χρονια...

 

μα γιατι και πως εγω

 

απαντηση....

 

και τι να το κανεις ελενα το καινουργιο στρωμα??

εσυ σεπτεμβρη φευγεις παλι με την μικρη....:cry:

 

μοκο εγω....δικιο εχει...νεξτ γιάρ το στρωμα...

 

Ειδες ειδες η μανουλιτσα μου χαχαχαχα

 

 

υγ...κ.αντμιν...μη φάω και τριτη κάρτα για οφ τοπικ...δεν θα το αντεξει η συλλογη μου απο κάρτες και θα με μπανάρετε...πληηηηηζζζζζ

 

Link to comment
Share on other sites

Η μικρή είναι ψηλή ? Λεπτή ?

 

Αν είναι κανονική (λεπτό και προς το ψηλό της), νομίζω το 12-18 θα είναι καλό.

 

Δες εδώ http://girlsdressshop.com/size-chart είναι το σάιζ τσάρτ των μπόνι τζιν και μάλιστα έχουν λάβει υπόψη τους και την πάνα. Πάντως, το μπράντ είναι φοβερό, πολύ ωραία φορέματα και καλές τιμές.

 

Καλά ψώνια.[/QUote]

Δηστυχως δεν το εχω δει το κοριτσακι αλλα μαλλον λογικα θα μπαινει στο 12-18.

 

αααα λεπον

 

σημερα ο μπαμπας μου ειχε παραλαβες

 

ήρθε το καπελάκι της μικρης μου , το βρηκα παλι σε αναζητηση εν μεσω αυπνιας στο εμπευ ποιο φθηνο απο το swimbabes(8 λιρονια εκει) και με 1,25λιρες μολις μεταφορικά χε χε

 

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=180666603690&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

 

και ήρθαν και τα ρουχαλάκια δώρα της μαμας μου απο το

 

http://www.littleonesclothing.co.uk

 

η μαμά μου λεει οτι ειναι πολύ ομορφα , μαλακά με ζωηρά χρωματα!!

 

Ξερετε...επειδη ολα εκεινοι τα παραλαμβάνουν (δεν τολμάω να βαλω αποστολή στο χωριο...θα τα χάσω σιγουρα...εδω χαθηκε το ρουτερ που μου εστειλε ο Οτε...) την εχω εκπαιδευση πως να τα ψάχνει, κοιταει, επιθεωρρει!!

 

Προχθες την ρωτουσα για ενα αντικειμενο που ηρθε απο το εμπευ, μιλαμε σχολιαζουμε κτλπ α ωραια της λεω παω να του αφησω φιντμπακ

 

Και μου λεει " ααα ελενα να του γραψεις καλα λογια και για το προσεγμένο διπλωμα πακεταρισμα του και για τα εξτρα χαρτάκια περιτυλίγματος και την ομορφη μυρωδια τους¨" :shock::shock::shock:

 

χαχαχαχαχα εξπερ την εχω κάνει!!!! :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

Μεγια το καπελινο σας!!

Απο littleonesclothing ολα καλα οπως ειχα πει και εγω οταν παρελαβα αλλα τα ζωηρα χρωματακια εμενα βγαλανε στο πλυσιμο. Ευτυχως τα επλυνε η μαμα μου στο χερι και μου το ειπε γιατι εγω τα βαζω ολα πλυντηριο και θα γινοταν ολα σε αποχρωση γαλαζιου.Βασικα ενα μπλε με ενα δεινοσαυρακι που πηρα εβγαλε:(

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

ανακαλυψα αυτο http://www.tomsshoes.co.uk/

αλλα δεν νομιζω να στελνει Ελλαδα ομως θελω να παρω για καθε ζευγαρι που αγοραζεις ενα δωριζεται σε παιδια που το εχουν αναγκη και δεν εχω mum λετε να στειλω email να ρωτησω?

l86Tp3.png d6AUp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλές μου φίλες,

 

Πόσο να συγκρατηθεί ένας άνθρωπος πιά ?:rolleyes::rolleyes:

 

Έφτιαξα ένα καλαθάκι (!!!) 300 δολλαρίων, με ρούχα για τα παιδιά για του χρόνου το καλοκαίρι (για το φετεινό είναι φούλ .... σχεδόν ...). Λέω να πάρω και ένα κουπόνι από το ebay για -20%, οπότε υπολογίζω ότι θα βγούν όλα γύρω στα 300 ευρώ (ψώνια και μεταφορικά μαζί).

 

Το ερώτημα είναι το εξής, τολμώ ή δεν τολμώ ? Και με το φίλτατο τελωνείο, το παίζω ρώσικη ρουλέτα ? Φοβάμαι το μεγάλο δέμα δηλαδή, γιαυτό ρωτάω.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Καλές μου φίλες,

 

Πόσο να συγκρατηθεί ένας άνθρωπος πιά ?:rolleyes::rolleyes:

 

Έφτιαξα ένα καλαθάκι (!!!) 300 δολλαρίων, με ρούχα για τα παιδιά για του χρόνου το καλοκαίρι (για το φετεινό είναι φούλ .... σχεδόν ...). Λέω να πάρω και ένα κουπόνι από το ebay για -20%, οπότε υπολογίζω ότι θα βγούν όλα γύρω στα 300 ευρώ (ψώνια και μεταφορικά μαζί).

 

Το ερώτημα είναι το εξής, τολμώ ή δεν τολμώ ? Και με το φίλτατο τελωνείο, το παίζω ρώσικη ρουλέτα ? Φοβάμαι το μεγάλο δέμα δηλαδή, γιαυτό ρωτάω.

 

ωχ ωχ φιλεναδα ετοιμαζεσαι για μεγαλη ζημια στο μαγαζι!!!!!!!

για το τελωνειο γιατι δεν τα κοβεις σε δυο παραγγελιες?

l86Tp3.png d6AUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Στην Λήμνο μαμότο, εδώ και 3 χρόνια, στρατιωτικός γαρ.......... Γι' αυτό λέω στην υπογραφή μου για την Λήμνο.......

 

 

Αντε, αν ανηφορήσεις καλοκαιράκι προς Λήμνο, πέρνα και από το γκασμαδονήσι!Κερνάω καφέ!

 

Καλές μου φίλες,

 

Πόσο να συγκρατηθεί ένας άνθρωπος πιά ?:rolleyes::rolleyes:

 

Έφτιαξα ένα καλαθάκι (!!!) 300 δολλαρίων, με ρούχα για τα παιδιά για του χρόνου το καλοκαίρι (για το φετεινό είναι φούλ .... σχεδόν ...). Λέω να πάρω και ένα κουπόνι από το ebay για -20%, οπότε υπολογίζω ότι θα βγούν όλα γύρω στα 300 ευρώ (ψώνια και μεταφορικά μαζί).

 

Το ερώτημα είναι το εξής, τολμώ ή δεν τολμώ ? Και με το φίλτατο τελωνείο, το παίζω ρώσικη ρουλέτα ? Φοβάμαι το μεγάλο δέμα δηλαδή, γιαυτό ρωτάω.

 

Εγώ θα έκανα μικρότερη παραγγελία.Άλλωστε μπορεί να κάνεις και άλλη μία παραγγελία όταν θα ρίξει και άλλο τις τιμές. Αν είδα καλά σήμερα, έχει -25% σε επιλεγμένα ήδη.

 

λεω να παρω πανες και μωρομαντηλα απο αμαζον αγγλιας

ποσο χρεωνουν ταχυδρομικα γιατι δε γραφει???

εχεις που εχετε παρει ποσα δωσατε???

 

Πάνες δυστυχώς δε στέλνει. Μωρομάντηλα με πωλητή το amazon & παραγγελία ανω των 25 λιρών, θα σου έρθουν με δωρεάν μεταφορικά.

 

Λοιπόν, οι κινέζοι έχουν ανέβει τρομερά στα μάτια μου!Είχα πληρώσει το φόρεμα http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=280577850010&var=580011020026&ssPageName=STRK:MEWNX:IT στις 13/05 και ζήτησα να μου ράψουν σε μπλε. Σήμερα έλαβα μήνυμα ότι έχει ήδη φύγει με dhl!Αντε να δούμε...

Ελήφθη και μήνυμα για την αναχώρηση των gymboree...Αντε να δούμε....

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites

:shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Καλε captain ηταν να μην το παρεις αποφαση ε?????

Σοβαρα παντως εγω δεν νομιζω να ρισκαρα τοσο πολυ...

 

Stella το amazon δεν στελνει πανες στο Ελλαντα...οσο για τα μτφ εαν πωλητης ειναι το amazon απο 25λιρες και πανω δεν εχει μτφ

 

edit -- μου αρεσει που ολες ειμαστε με τα δαχτυλα πανω στο πληκτρολογιο!!!!

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Tα Boden εχουν 15% με δωρεαν μεταφορικα και δωρο ειναι φουλαρι λινο για τους νεους πελατες......

το δε next της Αγγλιας απαιχτες εκπτωσεις....

και εσεις ομως απαιχτες...δε λεω!!!

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

Καλές μου φίλες,

 

Πόσο να συγκρατηθεί ένας άνθρωπος πιά ?:rolleyes::rolleyes:

 

Έφτιαξα ένα καλαθάκι (!!!) 300 δολλαρίων, με ρούχα για τα παιδιά για του χρόνου το καλοκαίρι (για το φετεινό είναι φούλ .... σχεδόν ...). Λέω να πάρω και ένα κουπόνι από το ebay για -20%, οπότε υπολογίζω ότι θα βγούν όλα γύρω στα 300 ευρώ (ψώνια και μεταφορικά μαζί).

 

Το ερώτημα είναι το εξής, τολμώ ή δεν τολμώ ? Και με το φίλτατο τελωνείο, το παίζω ρώσικη ρουλέτα ? Φοβάμαι το μεγάλο δέμα δηλαδή, γιαυτό ρωτάω.

Εγώ θα έπαιρνα τα μισά σχεδόν, κυρίως λόγω φόβου.

Αλλά και για να έχω τη χαρά να πάρω τα υπόλοιπα μισά του χρόνου το καλοκαίρι. ;)

Λέω τώρα εγώ και αυτομουτζώνομαι γιατί έχω στοκ για τουλάχιστον 2 χρόνια

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...