Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!

Εχουν αναφερθει αυτα τα δυο εδω μεσα με θετικά σχολια για δες τα

 

http://www.amazon.co.uk/Thermos-Foogo-Insulated-Stainless-Steel/dp/B001KC063I/ref=sr_1_7?m=A3P5ROKL5A1OLE&s=kitchen&ie=UTF8&qid=1305664002&sr=1-7

 

http://www.amazon.co.uk/Thermos-Stainless-Steel-Food-290ml/dp/B004DGJLWU/ref=dp_ob_title_kitchen

 

Ειδικά το δευτερο το βλεπω συνέχεια σε μαμαδες στα παρκα και στο δρομο

 

Δοκίμασα και το πρώτο και δεν το στέλνει Ελλάδα!Παραιτούμαι για σήμερα! Αν κάποια κοπέλα το έχει πάρει από κάπου αλλού, ας επαναλάβει το link!

 

Καλό βράδυ

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

bitciconi αυτο θα εγραφα τωρα αλλα με προλαβες...

νομιζω πως το αμαζον δεν στελνει πια θερμος στην Ελλαδα

για κοιτα εδω...

http://www.mybabycenter.gr/index.php?target=products&product_id=30366

 

το εχω δει και καπου αλλου αλλα δεν θυμαμαι που...

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!

 

 

Δοκίμασα και το πρώτο και δεν το στέλνει Ελλάδα!Παραιτούμαι για σήμερα! Αν κάποια κοπέλα το έχει πάρει από κάπου αλλού, ας επαναλάβει το link!

 

Καλό βράδυ

 

http://www.vupbaby.co.uk/content/thermos-foogo-stainless-steel-food-jar-pink-blue

αλλα εχει πολλα μεταφορικα 10λιρες, δεν αξιζει να παρεις μονο αυτο

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!

 

 

Δοκίμασα και το πρώτο και δεν το στέλνει Ελλάδα!Παραιτούμαι για σήμερα! Αν κάποια κοπέλα το έχει πάρει από κάπου αλλού, ας επαναλάβει το link!

 

Καλό βράδυ

αυτό το στέλνει σου κάνει ?? http://www.amazon.co.uk/Thermos-CoolKidz-Steel-Food-290ml/dp/B000OW0P72/ref=cm_cr_pr_product_top έχει και καλά reviews το έχει και σε ροζουλί αλλά δεν τσεκαρα αν το στέλνει λογικά θα το στέλνει

Link to comment
Share on other sites

Σοφία μια αντληλιακή για μένα και σαμπουάν παρήγγειλα και επί ευκαιρία έβαλα και 2 αφρόλουτρα weleda για τον μικρό. Δεν θα τα έπαιρνα από εκεί διαφορετικά.

Από το feelunique δεν έχω ψωνίσει ποτέ. Αυτό δεν έχει μεγάλες καθυστερήσεις?

 

 

συνηθως σε 5-6 εργασιμες μου ερχεται η παραγγελια,δεν ειχα ποτε θεμα ευτυχως!

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σοφακι εσυ που εισαι και εξπερ στα ιντερνετικα δε το βρηκες πουθενα φθηνοτερα? αυτο ή κατι παρομοιο? ή ηθελες ακριβως αυτο?

σε ρωταω γιατι ψαχνω κατι τετοιο σε διαφορα σαιτ αλλα το θελω πολυ πιο οικονομικο..... γενικως ψαχνω για τετοιου ειδους "παιχνιδια"

 

που αλλου λετε να δω? mytoys κλασσικα? για πειτε.....

 

 

δεν το αγορασα,εξαργυρωσα ποντους Libero.με 2.000 ποντους δινει δωρο αυτο το σπιτακι.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να πληρώσω το σωστό ποσό.

Ίσως φταίει το ότι της έστειλα Total request και με "τακτοποίησε".

Λέτε να βρω λύση?

Μου τη ΄δινουν τόσο αυτές οι κοροιδίες:twisted:

 

Τωρα το ειδα αυτο....

 

Βασικα αν αγορασες μονο τα παπά γιατι ζητησες Total request???

 

αυτο το ζητάμε οταν αγοράζουμε πολλα προιόντα απο εναν πωλητη για να μας κάνει combine postage.....

Γράψτε λάθος. Έκανα πολλές συναλλαγές προχθές και σε άλλον ζήτησα, όχι στην περί ου ο λόγος.

Της στέλνω μέηλ και θα σας ενημερώσω

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, είμαι νέο μέλος, το ξέρεις αυτό το site; Πάνω από τα παιδικά ενδύματα φαίνεται καλή ~1.0x0.jpg

http://http://image.dhgate.com/albu_113491023_00/1.0x0.jpg

Μέσω translator γράφεις?

Διαβάζω τα μηνύματά σου και δε βγαίνει άκρη:?

Link to comment
Share on other sites

Και για να ολοκληρώσω το βράδυ μου, μήπως έχει ψωνίσει καμία σας από εδώ http://www.eu.forzieri.com/? Έχω φάει τον τόπο για ένα τσαντάκι alviero martini και το εντόπισα.

 

τι ομορφα πραγματα!! ιταλοι ....

φαινεται οκ , γιατι να μην ειναι? ακριβουτσικα ομως....

Link to comment
Share on other sites

Bichoni κι εγω αυτο εχω http://www.mybabycenter.gr/index.php?target=products&product_id=30366 και ειναι μια χαρα...το ειχα σε 2 μερες νομιζω με 2ευρω μτφ με acs. Επειδη το ειχα ψαξει κι εγω πολυ τοτε που το αγορασα ηταν οτι πιο οικονομικο ειχα βρει λαμβανοντας υποψην και τα μτφ απο εξωτερικο...το μονο ασχημο ειναι οτι εχει εξαντληθει και θα πρεπει να περιμενεις λιγο γιατι πουλαει σαν τρελλο το συγκεκριμενο κομματι...κι εγω οταν το ηθελα δεν υπηρχε αλλα ευτυχως σε 2 βδομαδες το ειχαν φερει...

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δεν το αγορασα,εξαργυρωσα ποντους Libero.με 2.000 ποντους δινει δωρο αυτο το σπιτακι.

Καλημερα!

καλα,εσυ εισαι βετερανος;)

και εχω χρησιμοποιησει πολλα λιμπερο αλλα δεν ειχα δει τον κωδικο να τα κραταω...κριμα!

βλεπεις καπου τα δωρα που υπαρχουν η σε ενημερωνουν τηλεφωνικα?

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

αμα ειχε το ebay δε θα ρωτουσα βρε

 

σημερα ηρθαν το φουστανακι απ το μπονι τζην -τελειο

ηρθε και ο βραστηρας αβεντ αλλα ρε παιδια

θελει ανταπτορα ειναι για εγγλεζικη πριζα

δε μου το ειχατε πει- η κοπελα που μου το προτεινε

τωρα που το θελω για δωρο ρεζιλι δεν ειναι να το δωσω και να θελει ανταπτορα?

 

τι να κανω?????????

 

Καλημέρα! Καθόλου ρεζίλι. Πήρα και εγώ μια καφετιέρα και ένα ραβδομπλέντερ χειρός για δώρο και απλά πήρα και έναν αντάπτορα (4? περίπου εν Ελλάδι...). Έσωσα κοντά στα 80?... Δεν τα τρώω καλύτερα ηλιόσπορους... Ας μου έκαναν και εμένα τέτοιο δώρο και ας αγόραζα τον αντάπτορα.

0kEJp3.pngCsbXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Καθόλου ρεζίλι. Πήρα και εγώ μια καφετιέρα και ένα ραβδομπλέντερ χειρός για δώρο και απλά πήρα και έναν αντάπτορα (4? περίπου εν Ελλάδι...). Έσωσα κοντά στα 80?... Δεν τα τρώω καλύτερα ηλιόσπορους... Ας μου έκαναν και εμένα τέτοιο δώρο και ας αγόραζα τον αντάπτορα.

 

χαχαχα ηλιοσπορους!!!απαιχτη εισαι!

δεν ηξερα οτι ειναι τοσο φτηνος

θα παρω εναν να βαλω μεσα και τελος

ειναι πολυ καλος φιλος του αντρα μου ο συζυγος της

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα ηλιοσπορους!!!απαιχτη εισαι!

δεν ηξερα οτι ειναι τοσο φτηνος

θα παρω εναν να βαλω μεσα και τελος

ειναι πολυ καλος φιλος του αντρα μου ο συζυγος της

 

Μια χαρά... Με γιες, λοιπόν.

Κορίτσια, είχα πάρει προ... καιρού κάτι κουπόνια για να μου φτιάξουν καμβά με φωτό των παιδιών. Παρέλαβα χθες και είμαι κατενθουσιασμένη (από liveinart). Προσεγμένη δουλειά (και μόνο 24?/τεμάχιο με την προσφορά). Α, επιτέλους σήμερα παραλάβαμε και τα πολυπόθητα πατάκια αυτοκινήτου... Ήταν από 11/05 στην Ελλάδα... ΑΘΑΝΑΤΑ ΕΛΤΑ...

Sofaki, εξαργύρωσα και εγώ τους κωδικούς και περιμένουμε με αγωνία το σπιτάκι. Όποια παραλάβει πρώτη, γράφει εντυπώσεις;)

0kEJp3.pngCsbXp3.png
Link to comment
Share on other sites

ναι,ειναι πολυ καλυτερες απο τις εδω στα σουπερ..

αυτες ειναι οικολογικες-βιοδιασπωμενες-μη λευκασμενες σε χλωρινη κλπ κλπ..

και οι τιμη τους για αυτο που προσφερουν ειναι μια χαρα!

Ευχαριστώ πολύ.Μάλλον θα τις προτιμήσω και όντως η τιμή τους είναι πολύ καλή.

3ltxp3.png?NMdWW70Y

 

z9s1p3.png?zs5gAV1N

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

λοιπόν οι συγκεκριμένες είναι πολύ καλές, αντέχουν όλο το βράδυ χωρίς ίχνος διαρροής, έχουν το καλό πως έχουν σούρα και στην πλάτη και μπροστά οπότε κακάκια δεν φεύγουν από την πλάτη, γενικά είναι απίστευτα καλές και οικονομικές!!! Επίσης σημαντικό, δεν προκαλούν ερεθισμό, σπάνια βάζουμε κρεμούλα!

 

δες εδω που έχει και εικόνα: http://www.beamingbaby.co.uk/baby_pr...vidual_550.jpg

τις πρώτες τις πήρα από αυτό, αλλά μετά ανακάλυψα το cheeksandcherries οπότε θα κάνω παραγγελία άμεσα! γιατί σε όλα τα υπόλοιπα που έχω βρει θελουν μεταφορικα 22-23 λίρες, οπότε συμφέρει μόνο αν πάρεις πολλά πράγματα!

 

το http://www.cheeksandcherries.co.uk/ έχει τις nature babycare και μεταφορικά 2,95 λίρες μέχρι 30 λίρες παραγγελία! επολυ καλά είναι και τα μωρομάντηλα της ιδιας εταιρίας.

Ευχαριστώ πολύ.Από αυτό το site φυσικά σκέφτομαι να παραγγείλω.Απλά να μην πάρω πολλές συσκευασίες το νο 1 γιατί μου είπαν πως θα έχουν διαρροή γιατί είναι μικρές και το μωρό μεγαλώνει γρήγορα.Οι πιο έμπειρες τι λέτε;

3ltxp3.png?NMdWW70Y

 

z9s1p3.png?zs5gAV1N

Link to comment
Share on other sites

Θυμάστε τι έγραφα χθες για την τύπισσα στο ebay που ζήταγε υψηλότερα από τα αναγραφόμενα μεταφορικά.

Δείτε τι της έγραψα και τι μου απάντησε και βγάλτε συμπέρασμα.

Εγώ πάντως λέω "γάτος γ$#%^, γάτος σκούζει"

Υποθέτω ότι δεν πρέπει να της απαντήσω για να μη χοντρύνει ε?

Για πείτε......

 

Εγώ γράφω :

 

it is clear from ebay rules that when a seller refers international price per country in its listing is not necessary for the buyer to contact and ask for more details prior bidding.

Otherwise you should refer "contact seller" like other sellers do.

Furthermore, don't forget that not all ebayers have english as native language and it's easy to have missunderstandings in translation.

For example the word "overseas" in Greek is translated like countries over Atlantic, so I thought that your note for contact in "item description" was for buyers out of the EU.

In any case it is too expensive and wrong for me to pay 10 GBP for post services.

If you can arrange to pay 6 GBP it will be OK, otherwise I have to refer it to ebay and /or paypal for more help.

With best regards

 

Αυτή απαντά:

 

You obviously have no difficulties in understanding the English language so I think you are being extremely unfair. I will change the invoice as I do not want extra hassle at the moment ( my husband is very sick in hospital ) but for future reference I will not be posting overseas anymore. People like yourself make eBay unfair. Please settle the invoice immediately upon receipt. Thank you

Link to comment
Share on other sites

άρχισαν τα όργανα !!!!!

Η τύπισσα μετά από τα παραπάνω μου στέλνει μήνυμα

Dear k...,

And, for your information, I can see that you have recently paid £9 to have a similar pair of shoes shipped to Greece. You are just being being sly! It is newcomers to eBay like yourself who ruin it for everyone else.

 

Και στο καπάκι μου ζητά ακύρωση της συναλλαγής με το παρακάτω σκεπτικό

 

Buyer did not ask for postage quote, as per my conditions, before placing a bid. I have sent an invoice

with the correct postage but buyer is unwilling to pay it and has said will only pay if I lower my

postage costs. Even though the buyer is from Greece, they have an excellent grasp of the English

langusage so I do not feel that they were unable to translate.

 

Ε όχι μανδάμ δεν θα σου περάσει. Της απαντώ κι εγώ ότι δε δέχομαι ακύρωση

 

Seller clearly mentioned in its listing that shipping cost for Greece is 6 GBP. I didn't think necessary to contact and confirm something so clear. She also had a note in item description to contact for "overseas" deliveries and I explained that, in Greek, this word is translated like "over Atlantic countries" and not European ones. I suggested to ask help from ebay or paypal and then she accepted to reduce the cost. Now she asks to cancel the transaction. Sorry i cannot accept such a cheat.

 

Τώρα θα βγάλει απόφαση το ebay?

Για πείτε οι έμπειρες γιατί θα σκάσω:twisted::twisted::twisted:

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην να διευκινισουμε κατι...overseas σημαινει εξωτερικο, δεν σημαινει περαν του Ατλαντικου ωστε μην κολλας σε αυτο.

Εν συνεχεια η συμπεριφορα της ειναι απλα ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ και οι χαρακτηρισμοι της ιδιαιτερως προσβλητικοι ιδιαιτερα μετα το δικο σου mail το οποιο ηταν ευγενικοτατο..ελπιζω να ανοιξες case στο ebay ιδιαιτερα γι'αυτο το 'sly' οπως επισης και για το γεγονος οτι καθισε και εψαξε τι εχεις αγορασει!!!!!!!!

Καλα μιλαμε μ'εχει κανει εξαλλη η τυπισσα και πιστευω οτι ηθελε να ακυρωσει τη συναλλαγη για να μην της αφησεις αρνητικο feedback...:evil::evil::evil:

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καταρχην να διευκινισουμε κατι...overseas σημαινει εξωτερικο, δεν σημαινει περαν του Ατλαντικου ωστε μην κολλας σε αυτο.

Εν συνεχεια η συμπεριφορα της ειναι απλα ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ και οι χαρακτηρισμοι της ιδιαιτερως προσβλητικοι ιδιαιτερα μετα το δικο σου mail το οποιο ηταν ευγενικοτατο..ελπιζω να ανοιξες case στο ebay ιδιαιτερα γι'αυτο το 'sly' οπως επισης και για το γεγονος οτι καθισε και εψαξε τι εχεις αγορασει!!!!!!!!

Καλα μιλαμε μ'εχει κανει εξαλλη η τυπισσα και πιστευω οτι ηθελε να ακυρωσει τη συναλλαγη για να μην της αφησεις αρνητικο feedback...:evil::evil::evil:

 

Συμφωνώ απόλυτα και έχω θυμώσει πολύ!!!

Α, δεν πάμε καλά,

εγώ αισθάνθηκα ότι μας θίγει όλους αυτή της η συμπεριφορά!

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην να διευκινισουμε κατι...overseas σημαινει εξωτερικο, δεν σημαινει περαν του Ατλαντικου ωστε μην κολλας σε αυτο.

Εν συνεχεια η συμπεριφορα της ειναι απλα ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ και οι χαρακτηρισμοι της ιδιαιτερως προσβλητικοι ιδιαιτερα μετα το δικο σου mail το οποιο ηταν ευγενικοτατο..ελπιζω να ανοιξες case στο ebay ιδιαιτερα γι'αυτο το 'sly' οπως επισης και για το γεγονος οτι καθισε και εψαξε τι εχεις αγορασει!!!!!!!!

Καλα μιλαμε μ'εχει κανει εξαλλη η τυπισσα και πιστευω οτι ηθελε να ακυρωσει τη συναλλαγη για να μην της αφησεις αρνητικο feedback...:evil::evil::evil:

Δεν άνοιξα case στο ebay. Δεν γνωρίζω καν τι σημαίνει sly, ούτε είναι η πρόθεσή μου ν' ανοίξω καυγάδες.

Εγώ θέλω να πληρώσω και να τελειώνω. Το θέμα είναι τι να περιμένω τώρα? Θα στείλει μήνυμα το ebay? Ή πρέπει να ξαναεπικοινωνήσω μαζί της?

Αν όμως ΠΡΕΠΕΙ να της κάνω report, να το κάνω.

Αρκεί να μου δώσετε οδηγίες γιατί δεν μου έχει ξανατύχει.

Link to comment
Share on other sites

Kolibigi και μένα τα νεύρα μου με έχουν πιάσει!!!

Υποτίθεται το e-bay είναι πολιτισμένος χώρος στον οποίο πωλούνται και αγοράζονται πράγματα!

Δεν μπήκες στο blog της, στο οποίο μπορεί να κάνει και να χαρακτηρίζει όπως γουστάρει!!!

Sly?????

Σε κατηγορεί ότι "χαλάς" την πιάτσα του e-bay????

Ααααααααααααα, συγνώμη, κάνε copy-paste την επικοινωνία σας και στείλε την στο e-bay!

Αααααααααααααα

GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...