Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Κορίτσια αυτή η τσαντούλα αλλαγής πως σας φαίνεται;;;

Μηπως την έχει κάποια να μου πει εντυπωσεις;

 

Ωχ!!! Το λινκ δεν έβαλα!

 

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00303FE3M/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&m=A3P5ROKL5A1OLE

xceZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

 

Έμεινες ευχαριστημένη από charlesclinkard; Το έχουμε στη λίστα; :oops:

Αυτά παθαίνει η παλιά που νομίζει ότι τα ξέρει όλα και δεν κάνει τον κόπο να ξαναελέγξει :D

Κοίταξα στο shoesforkids αλλά δε με τρέλανε κάποιο σχέδιο...

 

Δεν είχα κανένα πρόβλημα με την παραγγελία σε 6 μέρες τα είχα στο γραφείο μου.

Το θέμα ήταν με τα νούμερα, η μάρκα που αγόρασα ήταν αμερικάνικη (τα skechers) και ενώ είχα πάρει το Νο 23 όπως νόμιζα δηλαδή το U.K 6 κατά τον τρόπο που μετράνε στην Ευρώπη αυτά ήταν No 22,5 (τα Αμερικάνικα παπούτσια έχουν μια μικρή διαφορά από τα ευρωπαϊκά νούμερα ) οπότε το παπούτσι μας έβγαλε για λίγο.

Οπότε αν είναι να πάρεις από αυτούς ρώτα τους να σου πούνε συγκεκριμένα τι γράφει μέσα η ετικέτα του παπουτσιού σε όλες τις μετρήσεις (E.U και σε U.K και σε U.S) για να είσαι σίγουρη :-P:-P

Επίσης αν θυμάμαι καλά δεν σου έρχεται ενημερωτικό ότι τα παπούτσια έφυγαν και θα πρέπει να μπεις στον λογαριασμό σου στο site για να δείς το στάτους της παραγγελίας σου

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα κανένα πρόβλημα με την παραγγελία σε 6 μέρες τα είχα στο γραφείο μου.

Το θέμα ήταν με τα νούμερα, η μάρκα που αγόρασα ήταν αμερικάνικη (τα skechers) και ενώ είχα πάρει το Νο 23 όπως νόμιζα δηλαδή το U.K 6 κατά τον τρόπο που μετράνε στην Ευρώπη αυτά ήταν No 22,5 (τα Αμερικάνικα παπούτσια έχουν μια μικρή διαφορά από τα ευρωπαϊκά νούμερα ) οπότε το παπούτσι μας έβγαλε για λίγο.

Οπότε αν είναι να πάρεις από αυτούς ρώτα τους να σου πούνε συγκεκριμένα τι γράφει μέσα η ετικέτα του παπουτσιού σε όλες τις μετρήσεις (E.U και σε U.K και σε U.S) για να είσαι σίγουρη :-P:-P

Επίσης αν θυμάμαι καλά δεν σου έρχεται ενημερωτικό ότι τα παπούτσια έφυγαν και θα πρέπει να μπεις στον λογαριασμό σου στο site για να δείς το στάτους της παραγγελίας σου

 

και εγω εχω παρει δικα μου κλαρκς! μια χαρα ειαι οι τυποι

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

Αναφορικά με το sizing, πρόσεξα ότι έχει διαφορετικό size guide στη σελίδα κάθε παπουτσιού. Μήπως δεν το πρόσεξες, η σου συνέβει αφού όντως είχες κοιτάξει και επιλέξει βάσει του αντίστοιχου size guide;

 

Edit: Με τί έρχονται;

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

έχει καμιά σας άποψη για την ποιότητα της πιτζάμας των gap είναι χοντρές τύπου μοδερ ?? ή τσιγαρόχαρτα μπάζουν ξεχειλώνουν ??? για πείτε για πείτε ...........:-D:grin:

 

edit

 

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

Αναφορικά με το sizing, πρόσεξα ότι έχει διαφορετικό size guide στη σελίδα κάθε παπουτσιού. Μήπως δεν το πρόσεξες, η σου συνέβει αφού όντως είχες κοιτάξει και επιλέξει βάσει του αντίστοιχου size guide;

 

Edit: Με τί έρχονται;

εγώ επέλεξα βάση του size chart που μου έδινε για το συγκεκριμένο παπούτσι οπότε δεν ξέρω να σου πω (υποψιάζομαι ότι επειδή στην ετικέτα του παπουτσιού γράφει U.S 7 U.K 6 E.U 22,5 CM 13 αυτοί απλά διάβασαν το u.k 6 χωρίς να λάβουν υπόψη τους την διαφορά στα μεγέθη που έχουν τα αμερικάνικα από τα Ευρωπαϊκά παπούτσια)

Με ελτά έρχονται

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

 

 

10% επί της αξίας αγοράς + μεταφορικά δηλαδή ? Και μεταφορικά πόσο ?

 

 

gia 20 κιλα που ζυγιζε το καθισμα αυτοκινητου μου τα υπολογισε 33 λιρες...μου ηρθε πολυ συμφερον πληρωσα 220 λιρες συνολο για κατι που εδω κοστιζει 480 ευρω περιπου...

Link to comment
Share on other sites

μηπως εχετε πετυχει πουθενά αυτο?

http://www.amazon.fr/gp/product/B003XANUVU/ref=s9_simh_gw_p21_d0_i1?pf_rd_m=A1X6FK5RDHNB96&pf_rd_s=center-2&pf_rd_r=0DPSN8WVSCPVSY6W03TM&pf_rd_t=101&pf_rd_p=463375533&pf_rd_i=405320

απο χθες που το ειδα δεν βγαινει απο το μυαλό μου, βοήθεια:-)

Link to comment
Share on other sites

EVANA το συζητήσαμε λίγο καιρό πριν. 15 ευρώ αμοιβή + 45 ευρώ μεταφορικά από Αγγλία + μεταφορικά από Κομοτηνή στο σπίτι σου, είναι λίγο τσιμπημένα .... Και φαινόταν και λίγο αναξιόπιστο το σάιτ, σαν στήσιμο εννοώ. Κρίμα................

 

 

Σαν στησιμο το σαιτ όντως είναι πολυ απλο. Αλλα μου απαντησαν πολυ γρηγορα και η απαντηση τους ήταν πολυ συγκεκριμενη. Τωρα τι να σου πω?? Παντως αν ψωνιζα γενικα μεσω εταιριων, εγω προσωπικα θα ψωνιζα μαζι με αλλα ατομα για να γλυτωσω τα πολλα μεταφορικα..!! Τωρα για μεταφορικα απο Κομοτηνη Δεν ελεγε. Υποψιάζομαι ότι θα τα στελνουν κατευθειαν στη διευθυνση σου. Anyway, αν καμια ποτε το χρησιμοποιησεις, ας μας πει!!

 

Φιλια

pQ97p3.png0YzPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τη ρωτησες; Είναι τόσο εξυπηρετική που ίσως να μπορούσε να σου τα κάνει ειδική παραγγελία ;)

 

.

 

 

Δεν τη ρωτησα. Απλά μετρησα το ποδαρακι της, είναι μικρο σε σχεση με το πρωτο νουμερο τους το 20. Ήλπιζα το 3 uk να αντιστοιχουσε στο 19 αλλα αυτοι το αντιστοιχουν με το 20. Μαλλον μεγαλη φορμα έχουν τα παπουτσια τους. όταν παραλαβεις πες μου την άποψη σου. Και γω περιμενω για το γιο μου το 24 νουμερο. εχω περιεργεια να δω αν θα είναι οκ. Αν είναι οριακο, μπορει να αγορασω σε ανοικτο παπουτσι στη μικρη το 20ari τους. Ασχετο αλλα τελευταια το amazon έχει ριξει πολυ ωραια κομματια παπουτσιων baby op. Τα οποία θωερουνται πολυ ωραια παπουτσια (νομιζω τα φερνει το λαπεν). Τα εχει σε χαμηλες σχετικα τιμες.. !!!

pQ97p3.png0YzPp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αυτο θελει πολυ ψαξιμο εγω κατεβασα απο αγγλια ενα τριροδο μεγαλο ποδηλατο για τη μητερα του αντρα μου εναν καναπε και ενα κρεβατι η imperio απο τιμες δεν ξερω να σας πω γιατι μας το εκανε δωρο ειναι πελατης.Ξερω ομως οτι το αναλαμβανει αρκει να ξερει απο που θα περασει να παραλαβει τι???Και αξιζει γι αμεγαλα κομματια.Επισης απο πελατες που κανουν εισαγωγες υπαρχουν εταιριες αρκετες αλλα δεν ξερω αν μπορουν να παραλαμβανουν π.χ. πανες και να τα φερνουν θελει πολυ ψαξιμο το οποιο θα το κανω απο Ιουνιο που τελειωνουν οι δηλωσεις και θα εχω σχετικα χρονο.Μεχρι τωρα το ειχα λυμενο μιας και εκανε η κολλητη μου μεταπτυχιακο και πηγαινοερχοταν και εβαζε μεσα στη βαλιτσα της ειτε πανες ειτε αγορες μου αλλα σνιφφφφφφφφ τελειωνει και γυρναει ψαξτε ομως ελληνικες εταιριες cargo

 

ακουγεται παρα πολυ ενδιαφερον και αναμενουμε.Μαλιστα ακουγεται πολυ καλο για ογκωδη αντικειμενα.

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια πείτε και μένα μια γνώμη για την τσαντουλα..πως σας φαίνεται;;:):):)

 

Τι διαστάσεις έχει? Μου φαίνεται μικρή. Εγώ που είχα μια λίγο μεγαλύτερη με βόλεψε αλλά θηλάζαμε αποκλειστικά και δεν παίρναμε ούτε γάλατα, ούτε σκόνες, ούτε θερμό, ούτε μπιμπερό, ούτε πιπίλες.

Όταν μεγάλωσε αρκετά (μετά τον χρόνο) και ήθελα να του βάζω κανένα έξτρα ρουχαλάκι μέσα, εκπαιδευτικό ποτήρι και κανένα γιαουρτάκι (συν 2-3 πάμπερς) πήρα ένα σακίδιο πλάτης.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια πείτε και μένα μια γνώμη για την τσαντουλα..πως σας φαίνεται;;:):):)

Είναι πολυ όμορφη tzo28!! Και γω είχα παραγγείλει από αμαζον 2 τσάντες αλλαγής που έκαναν και οι 2 μαζί γύρω στα 45 ευρώ!

Ασχετο, αλλά εσύ δεν ήσουν που έψαχνες για ζιπουνάκια με λογότυπο?Πέτυχα σήμερα ξανα τυχαία στο ebay με 5 λίρες και διαλέγεις εσύ ποια φράση θέλεις από τις προτεινόμενες!

Co8Lp3.png

 

 

QkL2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ δεν λέει διαστάσεις και δεν μπορώ να καταλάβω μέγεθος απο τη φωτο...και εγώ αποκλειστικό θηλασμο θέλω κι ελπίζω να τα καταφέρω.

Εχω βρει κι αυτή

 

http://www.amazon.co.uk/Tiny-Tillia-Embroidered-Changing-Shoulder/dp/B002GWVGPI/ref=sr_1_5?s=baby&ie=UTF8&qid=1305323020&sr=1-5

 

αλλά δεν ξέρω ποια απο τις δύο είναι πιο καταλληλη :(

xceZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολυ όμορφη tzo28!! Και γω είχα παραγγείλει από αμαζον 2 τσάντες αλλαγής που έκαναν και οι 2 μαζί γύρω στα 45 ευρώ!

Ασχετο, αλλά εσύ δεν ήσουν που έψαχνες για ζιπουνάκια με λογότυπο?Πέτυχα σήμερα ξανα τυχαία στο ebay με 5 λίρες και διαλέγεις εσύ ποια φράση θέλεις από τις προτεινόμενες!

 

Σ΄ευχαριστώ...εγώ τα έψαχνα τα ζιπουνάκια!

xceZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στείλτους μήνημα γιατί η παραγγελία που έκανα εγώ την Τετάρτη, έφυγε την Πέμπτη.

 

εχω ηδη στειλει 3-4 μαιλ! στην αρχη νομιζα μηπως ειχε επροβλημα η καρτα που εδωσα, αλλα τελικα το gymboree με την ιδια καρτα προχωρησε κανονικα οποτε δεν ειναι αυτο... μετα μου ειπαν οτι οι ιντερνασιοναλ παραγγελιες μπορει να χρειαστουν εως 6 ημερες εργασιμες μεχρι να αποσταλλουν......

θα τους ξαναστειλω ομως να ρωτησω με ποια σειρα διεκπαιρεωνουν τις παραγγελιες αφου τη δικη σου τη προχωρησαν αμεσως....

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ δεν λέει διαστάσεις και δεν μπορώ να καταλάβω μέγεθος απο τη φωτο...και εγώ αποκλειστικό θηλασμο θέλω κι ελπίζω να τα καταφέρω.

Εχω βρει κι αυτή

 

http://www.amazon.co.uk/Tiny-Tillia-Embroidered-Changing-Shoulder/dp/B002GWVGPI/ref=sr_1_5?s=baby&ie=UTF8&qid=1305323020&sr=1-5

 

αλλά δεν ξέρω ποια απο τις δύο είναι πιο καταλληλη :(

Δε ρίχνεις μια ματιά και στο ebay για καμιά ελαφρώς μεταχειρισμένη; Το Γενάρη πήρα μια τεράστια, πανέμορφη τσάντα caboodle που την κέρδισα 0,99 λίρες και πλήρωσα μεταφορικά άλλες 5,5 λίρες, ξεφτίλα δηλαδή. Αφού λυπήθηκα την πωλήτρια που ουσιαστικά μου τη χάρισε η κακομοίρα...

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον.....

 

αφου εχω αυπνίες χαζευω στο εμπευ....κ ξεσάλωσα παλι

 

πήρα καπελάκι Baby Banz για την μικρή μου

 

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=180666603690

 

της πήρα γαλότσες...ξερω ξερω ειναι νωρις αλλα ήταν τοοοοσο ομορφες και σε τοσα καλή τιμη, οποτε ειπα να προνοήσω...:idea:

 

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=130518406068

 

της πήρα και απο τον αγαπημενο μου πωλητη αυτο....αφου ταιριάζει σετ με τις γαλότσες της χε χε :D:D

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=250815753235

 

ααα και της πηρα και αυτο....:rolleyes:

 

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=250805781663

 

Αυτα....κοινως ξεσαλωνω τωρα που εχω για γκαρνταρομπα φθινοπωρο/χειμωνα!

 

Link to comment
Share on other sites

Οι 3 λίρες που είδες είναι για additional items στην παραγγελία. Άρα 1 ζευγάρι 6 λίρες, για 2 ζευγάρια 9 λίρες.

 

Eίδες τι σου κάνει η συνήθεια ? Επειδή συνήθως χ2, ο εγκέφαλος το πήγε εκεί αμέσως.:lol:

 

Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση....Κι εγώ το ψυλλιάστηκα πως δεν θα γίνεται αλλά είπα μπας και....Τέσπα, μπορεί μεσ το σ/κ να τσιμπήσω κανένα κουπονάκι από καμιά δημοπρασία...

 

Απλά υπολόγισε αν σε συμφέρει το κουπόνι.

 

gia 20 κιλα που ζυγιζε το καθισμα αυτοκινητου μου τα υπολογισε 33 λιρες...μου ηρθε πολυ συμφερον πληρωσα 220 λιρες συνολο για κατι που εδω κοστιζει 480 ευρω περιπου...

 

Αχ, πάλι υπολογισμοί. Ναι, ρε μαμότο, θα δέχεται όμως να χρησιμοποιήσω απλώς την διεύθυνσή της για κάποια πράγματα που μπορώ να παραγγείλω μόνη μου αλλά θέλουν αγγλική διεύθυνση π.χ. πάνες, ρούχα κλπ ? Το βρίσκω ανοησία να πληρώσω 10% επί των αγορών για πράγματα που δεν θα μπεί στον κόπο να παραγγείλει ένας πέρσοναλ σόπερ. Γι' αυτά που δεν γίνεται πάω πάσο. Η αναλογία που γράφεις είναι άψογη, ούτε 1 στα 2, καλό κέρδος !!!

 

Σαν στησιμο το σαιτ όντως είναι πολυ απλο. Αλλα μου απαντησαν πολυ γρηγορα και η απαντηση τους ήταν πολυ συγκεκριμενη. Τωρα τι να σου πω?? Παντως αν ψωνιζα γενικα μεσω εταιριων, εγω προσωπικα θα ψωνιζα μαζι με αλλα ατομα για να γλυτωσω τα πολλα μεταφορικα..!! Τωρα για μεταφορικα απο Κομοτηνη Δεν ελεγε. Υποψιάζομαι ότι θα τα στελνουν κατευθειαν στη διευθυνση σου. Anyway, αν καμια ποτε το χρησιμοποιησεις, ας μας πει!!

 

Όσο το σκέφτομαι και αυτό το πολλοί μαζί δεν συμφέρει πάντα. Π.χ. αν μαζευτούν πάρα πολλά πράγματα, τα μεταφορικά επιμερίζονται και στην ουσία ο καθένας θα πληρώσει ότι θα πλήρωνε. Το πολλοί μαζί συμφέρει για λίγα πράγματα ο καθένας, γιατί λέω, έτσι θα γλύτωνε το μίνιμουμ των μεταφορικών που θα πλήρωνε μόνος του (π.χ. αν θέλω μόνο ρούχα, τα 30 κιλά που λέει το MUM είναι πολλά ρούχα, άρα θα έπρεπε να πληρώσω 37,5 λίρες για μια παραγγελία που θα υπολείπεται πολύ σε βάρος τα 30 κιλά).

 

Η συγκεκριμένη εταιρεία δεν στέλνει κατευθείαν στο σπίτι σου, παραλαμβάνει στην Κομοτηνή και στα στέλνει μετά.

 

Βρε κορίτσια πείτε και μένα μια γνώμη για την τσαντουλα..πως σας φαίνεται;;:):):)

 

Τα κορίτσια σου λένε για τις διαστάσεις -ΣΩΣΤΟ- εμένα μου φαίνεται .... σκούρα .... κάτι πιο χαρούμενο δεν βρίσκεις ?

 

ακουγεται παρα πολυ ενδιαφερον και αναμενουμε.Μαλιστα ακουγεται πολυ καλο για ογκωδη αντικειμενα.

 

ΧΙ χι χι χι χι χι

 

Μακάρι να βρεθεί κάτι καλύτερο ...... είμαι μέσα.

 

ΚΑΛΑΜΑΡΑΚΙ, δεν παίζεσαι !!!!!!!! Σούπερ αγορές ........... Πώς τα βρίσκετε ρε μαμότο ............

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!

εχω βρει το μπελα μου με τον αντρα μου...ψαχνω για πεδιλα για το μικρο, και στον..μεγαλο δεν αρεσει τιποτα..

τα baby op παντως στο amazon ειναι πολυ ομορφα και σε πολυ καλες τιμες!το αμαζον δεν στελνει παιδικα παπουτσια ελλαδα, ετσι δεν ειναι?? εχω κατι φιλους ακομη αγγλια, θα μπορουσαν να παραλαβουν κ να μου τα στειλουν...ή μηπως στελνει ελλαδα??

 

 

και με το νουμερο εχω θεματακι..πως θα μετρησω το εσωτερικο της σολας??στους αλλους πωλητεσ ρωταω, εδω τι κανω...οεο???

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τα φώτα σας (για άλλη μια φορά...). Παράγγειλα από ebay 04/05 πατάκια αυτοκινήτου που ήθελε ο αντρούλης μου, από Γερμανία. Ο τύπος πληρώθηκε μέσω paypal και στο summary μου γράφει ότι τα'χει στείλει. Σήμερα ήλπιζα η δόλια ότι θα παίρναμε χαρτάκι ΕΛΤΑ... αλλά τίποτα... Δεν έχει στείλει το παραμικρό μήνυμα, ούτε track number έχει δώσει, αλλά ούτε έχει βάλει feedback. Λέμε για τους Άγγλους αλλά και οι Γερμανοί... Τι να κάνω; Να περιμένω και άλλο ή να αρχίσω να ενοχλώ; Δεν μου'χει ξανατύχει τέτοια καθυστέρηση ούτε καν από Κίνα ή ΗΠΑ.

 

Καλημέρα κόρες! Καμιά γνώμη;;;;;;

0kEJp3.pngCsbXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κόρες! Καμιά γνώμη;;;;;;

 

Καλημέρα. Να τον ενοχλήσεις και να ζητήσεις ακριβώς την ημερομηνία που τα έστειλε. Μην είσαι απότομη μαζί του, γιατί δεν έχουμε εμπιστοσύνη στα δικά μας ΕΛΤΑ!

Ρώτα τον αν έκανε απλή αποστολή ή με tracking number.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...