Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑΑΑΑΑΑΑΑ, MUMιάδας συνέχεια !!!!

 

Απαντούν

 

Hi,

 

Only one email is needed for a reply to come through. It looks like you are not being patient and rapidly re-sending your email. This will slow down our response while we filter through every email thatʼs been tagged to your account. Remember we are not 24 hours, nor are you the only customer sending emails to us.

Your balance is £0.41.

 

Και εγώ ανταπαντώ

 

This is more than true if you took the time to answer any of my emails in due time. It usually takes more than 24 hours to get a reply from you.

 

I am absolutely aware that I am not your only customer, that you are not on a 24hours a day working basis and that time is precious for all of us.

 

Still I usually have to repeat my questions to you more than once, in a time line of more than 24 hours to get a decent answer.

 

I am a customer and you are a company. If you would answer my emails within 24 hours, there would be no problem in our communication.

 

Thank you for your information.

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

 

και πολυ καλα εκανες εχω στειλει παρομοιο και τους ελεγα να προσεξουν το customer service γιατι οι πελατες τους κανουν πολλα παραπονα.

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

και πολυ καλα εκανες εχω στειλει παρομοιο και τους ελεγα να προσεξουν το customer service γιατι οι πελατες τους κανουν πολλα παραπονα.

 

Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω σε ποιόν να απευθυνθώ για να διαμαρτυρηθώ. Κάποιον ανώτερο από έναν υπάλληλο, που δεν βρίσκει τον χρόνο να απαντήσει απλά ότι η αποστολή έφυγε !!!!!

 

Αν ξέρεις, πες και την επόμενη φορά που θα συμβεί κάτι παρόμοιο, θα το κάνω.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Βρε συ, δεν είναι λίγο παράνομο, να χρεώνουν για κάτι που δεν περιλαμβάνεται στον πίνακα τιμών ?

 

Θα το κυνηγούσα λίγο, όχι και να χρεώνουν ότι θέλουν. Είπαμε αλλά υπάρχουν και όρια στην ανοησία.

 

αγαπητη μου chatzico για αυτο τους ρωτησα που το γραφουν στο σαιτ τους αυτο γιαιτ δεν το βρισκω και μου απαντησαν:

 

Hi,

Itʼs been mentioned to you in the previous email. We do not state on our website that this kind of handling is free.

 

Occasionally providing it doesnʼt charge, but if you ask regularly, we will charge for the handling time – because it does occupy a member of our staff to undertake this kind of extra work for you.

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω σε ποιόν να απευθυνθώ για να διαμαρτυρηθώ. Κάποιον ανώτερο από έναν υπάλληλο, που δεν βρίσκει τον χρόνο να απαντήσει απλά ότι η αποστολή έφυγε !!!!!

 

Αν ξέρεις, πες και την επόμενη φορά που θα συμβεί κάτι παρόμοιο, θα το κάνω.

 

ποιον ανωτερο? Αφου ειναι οικογενειακη επιχειρηση ερασιτεχνες για αυτο και τα λαθη ο ανωτερος μπορειε να ειναι η γιαγια του υπαλληλου.

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ποιον ανωτερο? Αφου ειναι οικογενειακη επιχειρηση ερασιτεχνες για αυτο και τα λαθη ο ανωτερος μπορειε να ειναι η γιαγια του υπαλληλου.

 

Μαμότο, αυτές οι οικογενειακές επιχειρήσεις με έχουν κάψει λέμε !!!

 

Να βρίσκαμε ένα άλλο MUM, λογικό στις τιμές τους και ανθρώπινο στην επικοινωνία .................:cry::cry::cry:

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια...ειστε σιγουροι οτι το MUM δεν το εχουν Ελληναρες????? :cool::cool::cool::cool::cool::cool:

Πολυ αποτομες μου φαινονται οι απαντησεις τους για Αγγλοπαιδα....

Μπα, έτσι είναι οι Άγγλοι ... γνήσιοι απόγονοι του Αττίλα του Ούνου .........

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια...ειστε σιγουροι οτι το MUM δεν το εχουν Ελληναρες????? :cool::cool::cool::cool::cool::cool:

Πολυ αποτομες μου φαινονται οι απαντησεις τους για Αγγλοπαιδα....

 

θα μπορουσαν να ειναι αλλα οταν παρακολουθω τα tracking και διαβαζω ποιος παρελαβε βλεπω οτι ειναι Αγγλοι απο τα ονοματα που αναγραφονται εκτος αν χρησιμοποιουν ψευδωνυμα.

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

κοιτα βρε πως μάγκεψαν και οι αγγλοι.....

Καλά, τζάμπα μάγκες έχει πολλούς, αλλά στους Άγγλους δεν τους πάει κιόλας......

 

Κάτσε να δεις, 24 ώρες δεν μου ζήτησε ?

 

Λίαν συντόμως θα ξαναβάλω παραγγελία, θα κρατήσω αρχείο ώρας που στέλνω τα μυνήματα και μόλις περάσουν 24 ώρες και 1 λεπτό, θα στείλω μύνημα και θα επισυνάψω και το δικό τους !!!!

 

Είμαι πολύ καλή σπασονεύρω :wink:;-):wink:

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Captain, δεν το λενε σπασονευρω...καπως αλλιως το λενε!!!!!

:cool::cool::cool::cool::cool::cool::lol::lol::lol::lol::lol::lol::cool::cool::cool::cool::cool::cool:

Ε, δεν λέγεται, είναι ακατάλληλο για τους κάτω των 18 .....:lol::lol::lol:

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

μπραβο tamaraki...εξπερ εγινες!!!! Βλεπω το bebe να βγαινει με ενα netbook στο χερι...

 

Xα χα! Το προσπαθώ η δόλια. Μάθε τέχνη κι αστη να, λέει ο θυμόσοφος λαός μας. Και εν καιρώ κρίσης η τέχνη των ιντερνετικών αγορών σώζει ή μάλλον αποταμιεύει ευρώ ;)

 

Σ Ψάχνω κουνουπιέρα για την κούνια και ό,τι έχω βρεί σε μαγαζί έιναι πάνω από 70 ευρούλες:twisted: Ξέρετε που μπορώ να κοιτάξω πέρα από Amazon και Ebay?

 

Το ίδιο πρόβλημα είχα κι εγώ. Του ικεα δεν μου άρεσαν γιατί είναι σε στλ ουρανού ενώ εγώ ήθελα την κλασσική. Δες και στο jumbo. Eγώ από εκεί θα πάρω. Κι αν δεν έχω πάρει ήδη είναι γιατί περιμένω μπας και φέρει λευκή. Την προτιμώ από γαλάζια. Αν όχι μια χαρά είναι και η γαλάζια

 

 

 

Καλλυντικά ΒΕΛΕΝΤΑ δαγκωτό!!!

 

Από πού τα αγοράζεις;

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Απλα εγω προσωπικα (και μονον εγω) πριν αγορασω καποιο καλλυντικο (ειδικα οσον αφορα τα βλασταρια μου) επισκεπτομαι και το www.cosmeticsdatabase.com

 

edit -- νομιζω οτι το iherb εχει το μικροτερο κινδυνο τελωνειου γιατι σε περιοριζει στο βαρος της παραγγελιας...νομιζω μονο μεχρι 1360γρ ετσι ωστε να μπορουν να τα στειλουν με απλο ταχυδρομειο

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Απλα εγω προσωπικα (και μονον εγω) πριν αγορασω καποιο καλλυντικο (ειδικα οσον αφορα τα βλασταρια μου) επισκεπτομαι και το www.cosmeticsdatabase.com

 

edit -- νομιζω οτι το iherb εχει το μικροτερο κινδυνο τελωνειου γιατι σε περιοριζει στο βαρος της παραγγελιας...νομιζω μονο μεχρι 1360γρ ετσι ωστε να μπορουν να τα στειλουν με απλο ταχυδρομειο

 

 

Ok. Τhanks :P

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας! Οσες παραγγείλατε από το http://www.littleonesclothing.co.uk/index.asp

σας ήρθαν τα ρούχα?

Θέλω να παραγγείλω και περιμένω εντυπώσεις! Δεν έχει μεταφορικά έτσι δεν είναι?Εφόσον βάλουμε το international standard.

 

Παρελαβα σημερα και ειμαι πολυ ευχαριστημενη. Η ποιοτητα τους ειναι μια χαρα, δεν τα επλυνα ακομη βεβαια ,αλλα το βαμβακερο στα μπλουζακια ειναι μαλακο. Απο φορμα δεν μπορω να σας πω σιγουρα γιατι εγω πηρα 12-18 καθως ειναι λιγο σουμο ο μικρος μου.Μου φαινονται κανονικα ομως για καποιο παιδακι με νορμαλ διαστασεις.

Χωρα κατασκευης καποια Μπαγκλαντες και καποια Πακισταν.Αλλωστε ολα πλεον απο αυτες τις χωρες ερχονται...

Για τις τιμες του πιστευω οτι ειναι πολυ καλα.

Α ναι και ειναι χωρις μεταφορικα αν επιλεξεις international standard.

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα σημερα και ειμαι πολυ ευχαριστημενη. Η ποιοτητα τους ειναι μια χαρα, δεν τα επλυνα ακομη βεβαια ,αλλα το βαμβακερο στα μπλουζακια ειναι μαλακο. Απο φορμα δεν μπορω να σας πω σιγουρα γιατι εγω πηρα 12-18 καθως ειναι λιγο σουμο ο μικρος μου.Μου φαινονται κανονικα ομως για καποιο παιδακι με νορμαλ διαστασεις.

Χωρα κατασκευης καποια Μπαγκλαντες και καποια Πακισταν.Αλλωστε ολα πλεον απο αυτες τις χωρες ερχονται...

Για τις τιμες του πιστευω οτι ειναι πολυ καλα.

Α ναι και ειναι χωρις μεταφορικα αν επιλεξεις international standard.

Dimitrab σε ευχαριστώ!! Σε πόσες μέρες περίπου ήρθαν, θυμάσαι? Εκανα και γω μία μικρή παραγγελία έτσι για το καλό:D!!

Co8Lp3.png

 

 

QkL2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ανομιζω οτι το iherb εχει το μικροτερο κινδυνο τελωνειου γιατι σε περιοριζει στο βαρος της παραγγελιας...νομιζω μονο μεχρι 1360γρ ετσι ωστε να μπορουν να τα στειλουν με απλο ταχυδρομειο

 

47 δολλάρια λογαριασμός για να εχω free shipping

Shipping Weight: 2.49 lbs (1.13 kg)

Tϊ τρόπο αποστολής να επιλέξω;DHL or UPS International ;

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Dimitrab σε ευχαριστώ!! Σε πόσες μέρες περίπου ήρθαν, θυμάσαι? Εκανα και γω μία μικρή παραγγελία έτσι για το καλό:D!!

Tεταρτη εκανα παραγγελια, Πεμπτη τα εστειλε σημερα παρελαβα. Υπολογιζε μια εβδομαδα.

 

47 δολλάρια λογαριασμός για να εχω free shipping

Shipping Weight: 2.49 lbs (1.13 kg)

Tϊ τρόπο αποστολής να επιλέξω;DHL or UPS International ;

Μου φαινετε μια επιλογη εχεις για iherb εκτος αν αλλαξε κατι που δεν γνωριζω. Και παραλαμβανεις απο ελτα:)

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν λέω κι εγώ να το τολμήσω και να παραγγείλω τα καλοκαιρινά της μικρής από το crazy8...Κοίταξα και στο gymboree αλλά για τα κοριτσίστικα μου φάνηκαν πιο χαριτωμένα αυτά του crazy....Μήπως έχετε βρει κανένα εκπτωτικό κωδικό γι αυτό το site???Έψαξα λίγο στο ιντερνετ αλλά δεν βρήκα κάτι...Ελπίζω να μην την πατήσω με τα νούμερα αλλά και το τελωνείο....Ξεμυαλίστηκα και έκανα ένα καλάθι 126$ + 45$ τα μεταφορικά αλλά το φοβάμαι λόγω τελωνείου οπότε λέω να κόψω κάτι ε???Εσείς τι λέτε???

an1cF1XNw360030Nzc3NzlkaHw2NzI5MTUwZGF8VG8gZ2x1Zml0em91cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν λέω κι εγώ να το τολμήσω και να παραγγείλω τα καλοκαιρινά της μικρής από το crazy8...Κοίταξα και στο gymboree αλλά για τα κοριτσίστικα μου φάνηκαν πιο χαριτωμένα αυτά του crazy....Μήπως έχετε βρει κανένα εκπτωτικό κωδικό γι αυτό το site???Έψαξα λίγο στο ιντερνετ αλλά δεν βρήκα κάτι...Ελπίζω να μην την πατήσω με τα νούμερα αλλά και το τελωνείο....Ξεμυαλίστηκα και έκανα ένα καλάθι 126$ + 45$ τα μεταφορικά αλλά το φοβάμαι λόγω τελωνείου οπότε λέω να κόψω κάτι ε???Εσείς τι λέτε???

Κατ' αρχήν τα μεταφορικά για αγορές μέχρι 125 δολλάρια είναι 25 δολλάρια. Για 1 δολλάριο παραπάνω που βάζεις εσύ, πληρώνεις 20 ευρώ παραπάνω μεταφορικά :arrow: δεν συμφέρει :wink:

Δεύτερον, αν διαλέξεις απλή αποστολή (international standard delivery), περιορίζεις κατά πολύ τον κίνδυνο του τελωνείου.

Όσο για εκπτωτικά κουπόνια, δες εδώ http://shop.ebay.com/i.html?_from=R40&_trksid=p5197.m570.l1311&_nkw=crazy+8+coupon&_sacat=See-All-Categories έχει διάφορα κουπόνια που αγοράζεις στο ebay. Μπορείς να ζητήσεις από τον πωλητή να σου στείλει με μέιλ τον κωδικό για να μην πληρώσεις μεταφορικά. Υπολόγισε αν σε συμφέρει να αγοράσεις κωδικό και προχώρησε την αγορά σου.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...