Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

αμα το χτυπησε καμια απο εδω μεσα θα σας φαω χαχαχαχχαχα

καλα χτυπησε στο 1 δευτερο!!!!!!! μπαμ και εξω....εγω 4.02 αυτος 4.10 και φαινοτανε 3,2

σνιφφφφφφφφφφφφφφ

μαλακιο μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

"Pampers Sensitive Baby Wipes - 12 x Packs of 56 (672 Wipes)"

 

Οχι καλε αυτο γαι τα τιμπερλαντ εννοούσα χε χε

αυτο το εβαλα ήδη στο καλάθι μου ~~~

 

αμα το χτυπησε καμια απο εδω μεσα θα σας φαω χαχαχαχχαχα

καλα χτυπησε στο 1 δευτερο!!!!!!! μπαμ και εξω....εγω 4.02 αυτος 4.10 και φαινοτανε 3,2

σνιφφφφφφφφφφφφφφ

μαλακιο μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

 

 

Εμμμμμ κοπελια!!! Εγω τι να το κανω καλε....μικρο μας ειναι εσυ αγοραζεις 2-3 χρονων εγω αγοράζω 3-4 χαχαχα αλλωστε θα δεις τον νικητη....δεν ειμαι εγωωωωω εγώ ειμαι η k***9

σματς

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παντως για το γενικο για να ξερεις απο εδω και περα, οταν αγοραζουμε απο χωρες εκτος ευρωπης 99,9% στις περιγραφες των προιόντων στο εμπευ ή στη αναλυση στα σαιτ λεει οτι ΔΕΝ ευθύνονται αν πιαστει το αντικειμενο σου στο τελωνειο και ευθυνη φερει ο αγοραστης

 

Οποτε οταν αγοραζεις απο ενα τετοιο πωλητη εννοειτε πως συμφωνεις με τους ορους του. Αρα στην προκειμενη περιπτωση δεν ευθυνεται εκεινος....ουτε φυσικα σου χρωσταει τα τελωνειακα,...αφου ο ανθρωπος ήδη ενω αγορασες με πραγματική αξια 200λιρες= 229ευρω.....εκεινος για να βοηθήσει το δεμα σου εβαλε αξια 60δολλάρια = 42ευρω..... Εκεινος απο καλή θεληση το εκανε...ουτε υποχρεωμενος ήταν...

 

Αρα να σε βοηθησει ηθελε....το αν πιαστηκε ή οχι το δεμα σου δεν ειναι ευθυνη δικη του.

 

 

 

 

Ειδες ειδες!!!

Μια χαρα!! Να μας δώσεις λινκ με τον πωλητη με κατανόηση!!

 

 

 

Τιποτις κοριτσακι! Και εγω παρελαβε προχθες ο πατηρ μου τα κροκσακια του ανιψιου μου!

 

Για δωσε λινκ για τα τιμπερλαντ.....

αα και θενκς γαι τα μωρομάντηλα θα τα βαλω γαι το επομενο καλάθι!!

 

 

 

Εγω το εχω αυτο κοντά δυο χρονια τωρα, και το πηρα και εγω απο το εξωτερικό από εδώ http://www.olivers-baby-care.co.uk με μεταφορικά 40λιρες

Μακραν η καλυτερη αγορα που εκανα ποτε! Εχω κ το Recaro Young Sport επίσης πολύ καλο καθισμα αλλα δεν εχει την ανεση, τα απαλά και μαλακό καθισμα και ανάκλιση του Μπριταξ!

 

Απο μενα δαγκωτο παρτο!

 

Εντυπωσιάζομαι θετικά!!!

 

Εγώ επειδή έχω και τα δύο, που τα πήρα από το ίδιο σάιτ συγκεκριμένα, εχω να πω πως το britax είναι σουπερ κάθισμα όντως, αλλά το recaro είναι πιο βολικό για το παιδί 1,5-2 χρ και μετά.. Για μένα το britax είναι πιο πολύ για μπεμπέ γιατί είναι πολύ χωνευτό (δεν ξέρω αν καταλαβαίνετε τι εννοώ), ενώ το recaro είναι πιο κάθισμα ρε παιδί μου

Link to comment
Share on other sites

Εγώ επειδή έχω και τα δύο, που τα πήρα από το ίδιο σάιτ συγκεκριμένα, εχω να πω πως το britax είναι σουπερ κάθισμα όντως, αλλά το recaro είναι πιο βολικό για το παιδί 1,5-2 χρ και μετά.. Για μένα το britax είναι πιο πολύ για μπεμπέ γιατί είναι πολύ χωνευτό (δεν ξέρω αν καταλαβαίνετε τι εννοώ), ενώ το recaro είναι πιο κάθισμα ρε παιδί μου

 

Ακριβως οπως τα λες, πολύ σωστα! Το ρεκάρο ειναι ποιο πολύ καθισμα ποιο καθετο και η ανακλιση του μηδενική σχεδον.

Ενω το μπριταξ ειναι πιο χωνευτο οντως

 

Αλλα εμενα της αρεσει το μπριταξ χαχαχαχα

 

Ειδες γουστα?? Το ρεκαρο δεν το θελει καθολου.....και ευτυχως το εδωσα στους γονεις μου που κανει αραια βολτες μαζι τους με αμάξι

 

Link to comment
Share on other sites

Οχι καλε αυτο γαι τα τιμπερλαντ εννοούσα χε χε

αυτο το εβαλα ήδη στο καλάθι μου ~~~

 

 

 

 

Εμμμμμ κοπελια!!! Εγω τι να το κανω καλε....μικρο μας ειναι εσυ αγοραζεις 2-3 χρονων εγω αγοράζω 3-4 χαχαχα αλλωστε θα δεις τον νικητη....δεν ειμαι εγωωωωω εγώ ειμαι η k***9

σματς

 

 

Α καλα καταραμενες υπνηλιες

 

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=250622140049&ssPageName=ADME:B:EOIBSA:GB:1123

 

Τελεια ετσι!!!!!

9newp3.png8dIOp3.png
Link to comment
Share on other sites

 

Παρα πολυ ομορφα ρε συ!!!!

 

Κουκλίστικα!!! Οταν παραλάβεις ενημερωσε με πληζ, θα τα εχω στα υποψιν για τον ανιψιο μου!!

 

Link to comment
Share on other sites

Θα το πιστέψετε ότι έφαγα 6 ώρες στο λαπτοπ για να βάλω παραγγελία στο crazy8 και gymboree? :P:p Και είναι η πρώτη μου φορά, εύχομαι να μη περάσουν τελωνείο.

 

Απίθανα σχέδια, όσες δε το έχετε τολμήσει, είναι ευκαιρία με το -30% στο gymboree. Ο κωδικός που έβαλα εγώ και που είναι διαθέσιμος λένε να τον δώσω 11XJT7ZXC975746

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα το πιστέψετε ότι έφαγα 6 ώρες στο λαπτοπ για να βάλω παραγγελία στο crazy8 και gymboree? :P:p Και είναι η πρώτη μου φορά, εύχομαι να μη περάσουν τελωνείο.

 

Απίθανα σχέδια, όσες δε το έχετε τολμήσει, είναι ευκαιρία με το -30% στο gymboree. Ο κωδικός που έβαλα εγώ και που είναι διαθέσιμος λένε να τον δώσω 11XJT7ZXC975746

 

Καλησπέρα. Γνωρίζεις που συμπληρώνουμε τα εκπτωτικά κουπόνια γενικά στα Gymboree και crazy8; Φτάνω μέχρι το check out αλλά δε βγάζω άκρη και σταματάω. Θέλω και εγώ να το τολμήσω.....:-D

Link to comment
Share on other sites

Να σημειώσω πως το gymboree έχει και απίθανη ποιότητα. Θα ενθουσιαστείτε!

Τον κωδικο τον συμπληρώνεις κατά το checkout. Σε κάποιο σημείο γράφει promotional coupon (κάτι τέτοιο). Γράφεις τον κωδικό, πατάς apply και τσεκάρεις αν έγινε η μείωση στο καλάθι σου που υπάρχει αριστερά.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Γνωρίζεις που συμπληρώνουμε τα εκπτωτικά κουπόνια γενικά στα Gymboree και crazy8; Φτάνω μέχρι το check out αλλά δε βγάζω άκρη και σταματάω. Θέλω και εγώ να το τολμήσω.....:-D

 

Πάτα το checkout και θα σε βγάλει σε επόμενη σελίδα όπου σου ζητάει και τα στοιχεία της κάρτας. Εκεί είναι και το πεδίο να βάλεις τον κωδικό.

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

Να σημειώσω πως το gymboree έχει και απίθανη ποιότητα. Θα ενθουσιαστείτε!

Τον κωδικο τον συμπληρώνεις κατά το checkout. Σε κάποιο σημείο γράφει promotional coupon (κάτι τέτοιο). Γράφεις τον κωδικό, πατάς apply και τσεκάρεις αν έγινε η μείωση στο καλάθι σου που υπάρχει αριστερά.

Εμένα το καλάθι μου ήταν δεξιά :D

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Α, από mandco μου απάντησαν

I apologise that you have been unable to complete your order.

Please try to place the order again as we are still able to offer delivery to Greece and are not aware of any IT issues that would stop you from placing the order.

 

Μάλλον έχει βίτσιο το site μαζί μου...

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω αυτο κοντά δυο χρονια τωρα, και το πηρα και εγω απο το εξωτερικό από εδώ www.olivers-baby-care.co.uk με μεταφορικά 40λιρες

Μακραν η καλυτερη αγορα που εκανα ποτε! Εχω κ το Recaro Young Sport επίσης πολύ καλο καθισμα αλλα δεν εχει την ανεση, τα απαλά και μαλακό καθισμα και ανάκλιση του Μπριταξ!

 

Απο μενα δαγκωτο παρτο!

 

 

kalamaraki

και πιο παλιά που ειχα ανοιξει αντιστοιχο θεμα για britax μου ειχες πει!!!!!

και μαλλον σ αυτο θα καταλήξω!!!!

απλά στο pramworld δε βγάζει μεταφορικά... έρχεται λέει με κουριερ και θα επικοινωνησουν μαζι μου για να συνενοηθουμε..... και τ αγγλικα μου ειναι σκατα....

ε ρε γέλια.....

 

σε ευχαριστώ πολύ πάντως!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

αχ αυτα τα gymboree μου τα εχουν φαει τα λεφτουδακια μου!!!!!! εχω κανει 5 παραγγελιες εντος του 11 και ολο νεες εκπτωσεις νεες ευκαιριες σε λιγο θα πρεπει να παω για αποτοξινωση....

l86Tp3.png d6AUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Παρα πολυ ομορφα ρε συ!!!!

 

Κουκλίστικα!!! Οταν παραλάβεις ενημερωσε με πληζ, θα τα εχω στα υποψιν για τον ανιψιο μου!!

 

Λογικα μεχρι τελος της εβδομαδας θα παραλαβω και θα σου πω!!!!!!

9newp3.png8dIOp3.png
Link to comment
Share on other sites

Α, από mandco μου απάντησαν

I apologise that you have been unable to complete your order.

Please try to place the order again as we are still able to offer delivery to Greece and are not aware of any IT issues that would stop you from placing the order.

 

Μάλλον έχει βίτσιο το site μαζί μου...

 

Εγω εντωμεταξυ...ολο παω να κανω τσεκ αουτ αλλα λεω κατσε να δω τι θα γινει με την μαντον.... χε χε

μηπως να αλλαζες μπράουζερ...λεω εγω...καλα μπορει να λεω και βλακειες...αγνοησε με!

 

kalamaraki

και πιο παλιά που ειχα ανοιξει αντιστοιχο θεμα για britax μου ειχες πει!!!!!

και μαλλον σ αυτο θα καταλήξω!!!!

απλά στο pramworld δε βγάζει μεταφορικά... έρχεται λέει με κουριερ και θα επικοινωνησουν μαζι μου για να συνενοηθουμε..... και τ αγγλικα μου ειναι σκατα....

ε ρε γέλια.....

 

σε ευχαριστώ πολύ πάντως!!!!!!

 

Στειλτους ενα γραμματακι οτι θελω αυτο το καθισμα γαι παραδοση σε αυτη τη διευθυνση, να σε ενημερωσουν για τα μεταφορικα , θα σου στειλουν πχ οτι τα μεταφορικα με κουριερ ειναι 36....40λιρες , τους λες οτι συμφωνεις

κανεις την αγορα μεσω του σαιτ....και πας μετα στο πευπαλ οπου θα σου εχουν στειλει αιτηση πληρωμης με το ολοκληρο ποσο το καθισμα και τα μεταφορικα συνολο.

Εγω ακριβως αυτο εκανα με το ολιβερς και ειχα και τρακινγκ νουμερο που ήταν κουριερ.

 

Λογικα μεχρι τελος της εβδομαδας θα παραλαβω και θα σου πω!!!!!!

 

Με χαλανε τα πολλα μεταφορικα ομως ....αλλα αν ειναι ομορφα χαλαλι τα 10λιρονια που ζητάει ....τρομαρα του...ακου 10λιρες για απλη αποστολή!!

 

Link to comment
Share on other sites

kalamaraki

και πιο παλιά που ειχα ανοιξει αντιστοιχο θεμα για britax μου ειχες πει!!!!!

και μαλλον σ αυτο θα καταλήξω!!!!

απλά στο pramworld δε βγάζει μεταφορικά... έρχεται λέει με κουριερ και θα επικοινωνησουν μαζι μου για να συνενοηθουμε..... και τ αγγλικα μου ειναι σκατα....

ε ρε γέλια.....

 

σε ευχαριστώ πολύ πάντως!!!!!!

 

ναι,με κουριερ ερχεται και να υπολογιζεις κανενα 40αρι λιρες η κουτα.

Στειλε τους μεηλ και ρωτα "How much is the shipping cost for delivery to Mainland Greece" γιατι νομιζω οτι εχουν καποιους περιορισμους στο που στελνουν.Εμενα παντως σε επαρχιακη πολη μια χαρα τα στειλανε με 30 λιρες η κουτα πριν 1.5 χρονο!!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παραλάβαμε κι εμείς τα crocs από το swimbabes με τον εκπτωτικό κωδικό για δωρεάν μεταφορικά.Νομίζω πως ήταν μια από της πιο συμφερουσες αγορες.Ναι, μπράβο στο kalamaraki που το ανέφερε.

 

Επίσης,θα ήθελα μετα λύπης μου να πω (κι αυτό γιατί δεν μου αρέσει να λέω αρνητικά σχόλια) είχα κάνει παραγγελία 70ευρώ στο pharmacy4u λίγο μετά την γέννα και μετά από 3 εβδομάδες μου έστειλε ένα κουτάκι με προϊόντα αξίας 25ευρώ.Χωρίς καμιά ενημέρωση για τα προϊόντα που είναι σε έλλειψη ή αν θα έρθουν κπ στιγμή κλπ.Μετά από τόσο καιρό ακόμη δεν βρέθηκε ένας άνθρωπος να πάρει ένα τηλ. ή να στείλει ένα μέιλ.Και να φανταστείτε πως προσπάθησα να τους βρω στο τηλ.Δυστυχώς θα πρέπει να πω πως δεν θα το πρότεινα σαν ιντερνετικό μαγαζί.

 

Σχετικά με τα καθισματα αυτοκινήτου,ψάχνω αυτή την εποχή να πάρω ένα του 3ου γκρουπ (booster?).Σκεφτόμαστε για αυτό: http://www.amazon.co.uk/Maxi-Cosi-AirProtect-Group-Black-Reflection/dp/B004FTQOJI/ref=pd_cp_by_1 γιατί είναι το μόνο που έχει ανάκλιση.Δεν είναι καλό να μπορεί να κοιμηθεί και στο αυτοκίνητο; αλλιώς λέμε γι' αυτό: http://www.amazon.co.uk/Britax-Adventure-Group-Seat-Billy/dp/B004BKJWP4/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1305127277&sr=8-1

Τι λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...