Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

της εστειλα mail και πριν και μετα την πληρωμη,περασαν 4 μερες αλλα δεν βλέπω καμια επιστροφή:(

 

δε ξερω τι ακριβως εννοεις, εγω παντως εννουσα οτι μολις εκανα τη πληρωμη του ποσου μεσα σε 10 λεπτα μου ειχε ερθει μυνημα απο το Paypal οτι η κυρια ταδε με λογαριαμσο ταδε σας εκανε refund το ταδε ποσο......... μετα δε κοιταξα ποτε ακριβως μπηκαν τα χρηματα μεσα.........

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημέρα κορίτσια,έχω μέρες να μπω...με είχαν αποκλείσει κιόλας,δεν σας έχω διαβάσει...ακόμα...

το iconzoo.gr το ξέρετε?έχει ψωνίσει κανείς?

έκανα παραγγελία από shoesforkids αλλά δεν έχω πάρει κάποιο μέηλ,ούτε έχει κάπου το σίτε να δω την εξέλιξη της παραγγελίας μου.

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια ξερετε το http://www.ioffer.com ?

μου το εστειλε μια φιλη εχει λεει φτηνα πραγματα.κατι σαν το ebay.

πχ αυτο http://www.ioffer.com/i/8-20party-dance-one-shouder-lotus-chiffon-pink-dress-s-167495075

εχει 12.80 κ ΑΝ δεν κανω λαθος τα εξοδα αποστολης ειναι μεσα στην τιμη..?

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια για πειτε για τα Boden,οτιδηποτε..ποιοτητα,πως ειναι τα νουμερα....μ αρεσουν παραααα πολυ και σκεφτομαι να χτυπησω κανενα κομματι...ε τι λετε?

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια για πειτε για τα Boden,οτιδηποτε..ποιοτητα,πως ειναι τα νουμερα....μ αρεσουν παραααα πολυ και σκεφτομαι να χτυπησω κανενα κομματι...ε τι λετε?

Έχω ψωνίσει πολλές φορές, τα θεωρώ πολύ όμορφα ρούχα σαν σχέδια και χρωματισμούς.

Ποιοτικά μου έχουν βγει σκυλιά. Η μικρή έβγαλε ένα χειμώνα με φόρμες, μπλουζάκια, μπουφάν και δεν έχουν πάθει τίποτα.

Στα βαμβακερά μπλουζάκια έχω παρατηρήσει 2 ποιότητες.

Η μία είναι πιο μαλακή και ελαστική στο φάρδος και κατά συνέπεια πιο άνετη για το παιδί. Η άλλη είναι πιο δεύτερη.

Στις φωτό δεν μπορείς να δεις ποιότητα βέβαια αλλά συνήθως έχει διαφορά στην τιμή.

Οι τιμές τους είναι λίγο ακριβές αλλά για την ποιότητά τους αξίζουν 100%.

Τα νούμερα ανταποκρίνονται απολύτως στο size chart του site τους.

Εγώ πήρα μπλουζάκια ένα νούμερο μεγαλύτερα και της γύριζα προς τα μέσα τα μανίκια. Παντελόνια πήρα το νούμερό της και δυστυχώς αν και άθικτα, δεν θα της κάνουν του χρόνου. Φορέματα ένα νούμερο μεγαλύτερα και ήταν πολύ μακριά οπότε περιμένω να τα βάλει φέτος το καλοκαίρι.

Εκτός το site, ψάξε και στο ebay, έχει πάρα πολλά κομμάτια.

Ότι άλλο θες ρώτα με....καλά ψώνια :)

Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια ξερετε το www.ioffer.com ?

μου το εστειλε μια φιλη εχει λεει φτηνα πραγματα.κατι σαν το ebay.

πχ αυτο http://www.ioffer.com/i/8-20party-dance-one-shouder-lotus-chiffon-pink-dress-s-167495075

εχει 12.80 κ ΑΝ δεν κανω λαθος τα εξοδα αποστολης ειναι μεσα στην τιμη..?

Έχω την εντύπωση ότι είναι η χαρά της μαιμούς:)

Έχει αναφερθεί κι άλλες φορές αλλά δεν θυμάμαι τι ακριβώς είχαν γράψει.

Θα περιμένω κι εγώ εντυπώσεις μήπως και χτυπήσω τίποτα....τέτοια ξεφτίλα τιμές

Link to comment
Share on other sites

Tα παρηγειλα κοριτσια μου και ο Θεος Βοηθος.

Σας ευχαριστω πολυ!(16,50 ευρω με τα μεταφορικα not bad....!!!!)

Μια ερωτηση μονο ...εσεις παρακολουθειτε καπου τις αποστολες;Σας στελνουν καποιον κωδικο αποστολης ;Ή οποτε ερθουν;

 

Γενικά σου απαντάω οχι για τα παπα σου, αν αυτο που αγορασες ελεγε οτι ειναι πχ μεταφορικά 4 λιρες για signed for σημαινει πως ειναι για συστημενο, αρα συνηθως την ημερα που στο αποστέλουν σου στελνουν ενα γραμμα μεσω πευπαλ ή μεσω του εμπευ οτι τα εστειλα σημερα και αυτος ειναι ο αριθμος αποστολής.

 

Αν παλι ελεγε απλα μεταφορικα τοτε τα στελνει με απλο ταχυδρομειο αρα δεν εχει αριθμο αποστολής

 

Τωρα οσον αφορα τα κροκς απο τον πωλητη αυτό απο το χονγκ κονγκ λεει διπλα απο την τιμή των μεταφορικων Standard Int'l Postage αρα ειναι απλή αποστολή.

 

Σου ξανα απαντησα θα ερθουν το πολύ σε 10-20μερες , αν δεν ερθουν του στελνεις γραμμα και 100% θα σου επιστρεψει τα χρηματα σου

 

Έχω θέμα με το mandco... Παρήγγειλα 29/4 και ακόμα η παραγγελία είναι in progress... Τους έχω στείλει 3-4 μειλ και όταν είχα αναφέρει το paypal μου είπαν ότι ή Παρασκευή ή Σάββατο θα τα έστελναν... Εξακολουθούν να μη τα έχουν αποστείλει... Χθες ξαναστειλα μειλ λέγοντάς τους ότι αν δε μου στείλουν τράκινγκ νάμπερ μέχρι τη χθεσινή ημέρα θα προσφύγω στο paypal. Συνεχίζουν να με γράφουν... Ανοίγω case ναι ή όχι?

 

Μου φαινεται δεν θα παραγγειλω ποτε απο αυτο το σαιτ...καθε φορα που το σκεφτομαι ολο και μια απο εσας εχει θεμα με αυτους....γμτττττ

 

 

(βρηκα το σωστο ποστ-σορυυυυυυυ)

 

καλε γιατι λεει UK 5-6 EU 23-24??????????????

αφου το UK 6 ειναι το 23.......

τωρα μαλιστα, με βαση ποιο νουμερο ψωνιζουμε το αγγλικο ή το ελληνικο........?

και για πειτε, ειναι καλη τιμη για κροκς? απο το επισημο σαιτ που παιρνετε ειναι φθηνοτερα? γενικως εννοω τα παιδικα, εγω κουριτσιστικα θελου!

 

 

Μπες στο επισημο σαιτ διαλεξε το παπα που θες οποιο να ναι δηλαδη

πηγαινε στο πινακακι που εχει τα νουμερα διαλεξε το νουμερο σου πχ 23 εκει διπλα με πολύ μικρα γραμματακια λεει Conversion Chart σε μενα πχ που θελω το 25αρι το δινει UK8-9 & US C8/C9 ετσι διαλεξα και εγω το 8-9 για την μικρη που οταν το πηρα φορουσα καραγεματο 24αρι και πηρα το 25αρι για το καλοκαιρι, οταν της τα φορεσα τοτε της ειχε ενα εκ το πολυ αερα πισω στη φτερνα αλλα βαρκαρολες δεν ήταν

 

Πχ το 23αρι το εχει στο UK 6-7 και δικιο εχεις...τα εχει μπερδέψει

στειλτου ενα γραμματακι να μας πεις

 

Παντως εχει σωστα μονο την αμερικάνικη μετρηση περασμένη....

 

προσοχή!

πρίν 5 λεπτά έλαβα ενα μήνυμα και καλά απο την εθνική για να δώσω τον αριθμό της κάρτας μου,μην πέσει καμια στην παγίδα!!

το μήμυμα ειναι αυτο:

 

το αστείο είναι οτι δεν εχω ούτε κάρτα ούτε λογαριασμο στην εθνική :rolleyes:

 

 

Εμενα μου ήρθε αυτο το μυνημα πριν καμια βδομαδα με το που εκανα ιντερνετ μπανκιγκ στην εθνικη.....και απλα το διεγραψα...μα τοσο χακεραδες...

 

πήρα και δεν την βλέπουν την συναλλαγή.. μάλλον δεν φαίνεται ακόμα αν και έχει γίνει από χθές.

 

τώρα αν σου πω ότι έχω κάνει 36 συναλλαγές και δεν είχα πρόβλημα?

 

Σε πιστευω....αλλα μαλλον θα πρεπει να την κανεις την καρτα κονφιρμ...αλλιως δε βλεπω να συνεχιζεις

 

 

έκανα παραγγελία από shoesforkids αλλά δεν έχω πάρει κάποιο μέηλ,ούτε έχει κάπου το σίτε να δω την εξέλιξη της παραγγελίας μου.

 

Εγω την πρωτη και μοναδική φορά που παρήγγειλα μου ηρθε μειλ με επιβεβαιωση παραγγελιας οπως και την ημερα που τα εστειλαν

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι είναι η χαρά της μαιμούς:)

Έχει αναφερθεί κι άλλες φορές αλλά δεν θυμάμαι τι ακριβώς είχαν γράψει.

Θα περιμένω κι εγώ εντυπώσεις μήπως και χτυπήσω τίποτα....τέτοια ξεφτίλα τιμές

 

Οχι η χαρά της μαιμους.........

 

Το Βασίλειο της Μαιμους ειναι χε χε το θεμα ειναι να πετύχεις καλή μαιμου!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Γενικά σου απαντάω οχι για τα παπα σου, αν αυτο που αγορασες ελεγε οτι ειναι πχ μεταφορικά 4 λιρες για signed for σημαινει πως ειναι για συστημενο, αρα συνηθως την ημερα που στο αποστέλουν σου στελνουν ενα γραμμα μεσω πευπαλ ή μεσω του εμπευ οτι τα εστειλα σημερα και αυτος ειναι ο αριθμος αποστολής.

 

Αν παλι ελεγε απλα μεταφορικα τοτε τα στελνει με απλο ταχυδρομειο αρα δεν εχει αριθμο αποστολής

 

Τωρα οσον αφορα τα κροκς απο τον πωλητη αυτό απο το χονγκ κονγκ λεει διπλα απο την τιμή των μεταφορικων Standard Int'l Postage αρα ειναι απλή αποστολή.

 

Σου ξανα απαντησα θα ερθουν το πολύ σε 10-20μερες , αν δεν ερθουν του στελνεις γραμμα και 100% θα σου επιστρεψει τα χρηματα σου

 

 

Μπες στο επισημο σαιτ διαλεξε το παπα που θες οποιο να ναι δηλαδη

πηγαινε στο πινακακι που εχει τα νουμερα διαλεξε το νουμερο σου πχ 23 εκει διπλα με πολύ μικρα γραμματακια λεει Conversion Chart σε μενα πχ που θελω το 25αρι το δινει UK8-9 & US C8/C9 ετσι διαλεξα και εγω το 8-9 για την μικρη που οταν το πηρα φορουσα καραγεματο 24αρι και πηρα το 25αρι για το καλοκαιρι, οταν της τα φορεσα τοτε της ειχε ενα εκ το πολυ αερα πισω στη φτερνα αλλα βαρκαρολες δεν ήταν

 

Πχ το 23αρι το εχει στο UK 6-7 και δικιο εχεις...τα εχει μπερδέψει

στειλτου ενα γραμματακι να μας πεις

 

Ok σε ευχαριστω πολυ!Μου εστειλε και μαιλ οτι εφυγαν!!!

Ωραια!

 

Οσο για τα νουμερα τωρα μπερδευτηκα...

 

εγω τσεκαρα εδω το δικο μας

http://www.crocs.com.tr/product_detail.php?page=showcase&id=11058&cid=491

 

Και συμφωνει με του πωλητη στο 27-28

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=130516720604&vti=SizeUS+C+10-11+%3D+UK+9-10+%3D+EU+27-28

HKTLp3.pngNQ8bp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια πως μπορώ να ακυρώσω μια αγορά?? δλδ πατησα εδω http://cgi.ebay.co.uk/Boys-Crocs-Caped-Crusader-Batman-Clog-Size-6c7-12c13-/130516720604?pt=US_Childrens_Shoes&var=&hash=item641f36ee86 buy now όμως μετά διαπίστωσα ότι είναι μικρό για τον γιο μου....... τώρα τι κάνω που δεν θέλω να το πληρώσω???

9Onsp3.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια πως μπορώ να ακυρώσω μια αγορά?? δλδ πατησα εδω http://cgi.ebay.co.uk/Boys-Crocs-Caped-Crusader-Batman-Clog-Size-6c7-12c13-/130516720604?pt=US_Childrens_Shoes&var=&hash=item641f36ee86 buy now όμως μετά διαπίστωσα ότι είναι μικρό για τον γιο μου....... τώρα τι κάνω που δεν θέλω να το πληρώσω???

 

Αφου το πατησες σε πεταξε στην επομενη σελίδα εκει κατω αριστερα απο την περιγραφή λεει commit to buy

 

αυτό το πατησες???

 

αν το πατησες , σημαινει οτι δεσμευθηκες οτι το αγοράζεις.....

και θα πρεπει να του στειλεις ενα γραμμα οτι εκανες λαθος στο νουμερο , στο σχεδιο κτλπ να σου ακυρωσει την αγορα

 

αν δεν το πατησες ολα καλα....και να προσέχεις! ;)

 

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΕΞΕ !!!!!! Το πειπαλ είναι paypal.com όχι paypal.com.au !!!! Πρόσεξε να μην σου υποκλέψουν τα στοιχεία της κάρτας σου. Μπήκες σε κάποια από τις διευθύνσεις που λέει ? Καταχώρησες πουθενά στοιχεία κάρτας ? ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ !!!!!

 

Προ ημερών έλαβα μύνημα από πειπαλ υποτίθεται, ότι πρέπει να ξανακαταχωρήσω τα στοιχεία της κάρτας μου. Ήταν προσπάθεια υποκλοπής, δεν ήταν από το πειπαλ.

 

Μπήκες στο πειπαλ.κομ και είδες χρέωση για αυτό το τζογοσάιτ ? Και μετά είδες ότι ακυρώθηκε η χρέωση ?

 

ναι...τσέκαρα κανονικά το λογαριασμό μου στο πέιπαλ και υπάρχει η χρέωση αν και ακυρωμένη!!!

τους έστειλα μέιλ αλλά προς το παρόν δεν έχουν απαντ'ησει!

έχω τρελαθεί!

μου ήρθε μέιλ απο την rapidshare οτι με χρέωσαν 10 ευρώ για 1000 rapids!!!

εγώ όμως δεν έχω λογαριασμό στη rapidshare!

πωπ....αγχώθηκα....τι θα κάνω???????

να ακυρώσω την κάρτα?

να αλλάξω τους κωδικούς μου??????

 

Αν το δείχνει κανονικά, παρόλο που είναι cancelled, κάνε αναφορά στο paypal. Μάλλον σου έχουν υποκλέψει την κάρτα, το έχω πάθει και εγώ, και ίσως είναι καλύτερα να την ακυρώσεις και να βγάλεις καινούργια.

 

μάλλον την έχουν υποκλέψει αλλά πως άραγε??????

 

ρε μπελαδες.......

προπληρωμενη κοριτσια....μονο......

 

προπληρωμένη είναι....:(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια για πειτε για τα Boden,οτιδηποτε..ποιοτητα,πως ειναι τα νουμερα....μ αρεσουν παραααα πολυ και σκεφτομαι να χτυπησω κανενα κομματι...ε τι λετε?

 

Έχω πάρει ένα τζιν και μια φούστα, πολύ καλή ποιότητα αλλά στο σάιτ είναι ακριβούτσικα, μαμότο. Στο ebay πήρα και τα δύο σε καλές τιμές, ψάξε εκεί. Δεν ξέρω τι κάνει με τις εκπτώσεις.

 

Έχω την εντύπωση ότι είναι η χαρά της μαιμούς:)

 

Οχι η χαρά της μαιμους.........

 

Το Βασίλειο της Μαιμους ειναι χε χε το θεμα ειναι να πετύχεις καλή μαιμου!!!

 

Μαιμού, μαιμού, μπανάνα πολύ ....... Σας θυμίζω τον φίλο μου που πήρε ρολόι από εκεί, παρέλαβε ...... κουτί γεμάτο κινέζικες εφημερίδες και 2 προθήκες για ρολόγια ........ αλλά όχι ρολόι. Και δεν έβγαλε και άκρη με το πειπαλ. Έχασε 150 ευρώ. Προσοχή.

 

ναι...τσέκαρα κανονικά το λογαριασμό μου στο πέιπαλ και υπάρχει η χρέωση αν και ακυρωμένη!!!

τους έστειλα μέιλ αλλά προς το παρόν δεν έχουν απαντ'ησει!

έχω τρελαθεί!

μου ήρθε μέιλ απο την rapidshare οτι με χρέωσαν 10 ευρώ για 1000 rapids!!!

εγώ όμως δεν έχω λογαριασμό στη rapidshare!

πωπ....αγχώθηκα....τι θα κάνω???????

να ακυρώσω την κάρτα?

να αλλάξω τους κωδικούς μου??????

 

Εγώ στην θέση σου, θα τα ακύρωνα όλα. Και θα επικοινωνούσα με την τράπεζα μπας και σώσω τίποτα. Τι είναι rapidshare να ρωτήσω ?

 

μάλλον την έχουν υποκλέψει αλλά πως άραγε??????

 

Τώρα τι ψάχνεις να βρείς ?

 

προπληρωμένη είναι....:(

 

Δυστυχώς, και οι προπληρωμένες υποκλέπτονται. Απλώς, αν δεν αφήνεις υπόλοιπο μέσα - εντάξει και πόσα χρήματα να αφήσεις ? -, δεν έχει κάτι να σου πάρουν.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, και οι προπληρωμένες υποκλέπτονται. Απλώς, αν δεν αφήνεις υπόλοιπο μέσα - εντάξει και πόσα χρήματα να αφήσεις ? -, δεν έχει κάτι να σου πάρουν.

 

Nαι ναι μα και εγω για αυτο την ξεκοκκαλιζω καθε φορα χα χα

ακομα και τα υπολοιπα 5-8 ευρω παντα βρισκω κατι και παιρνω χε χε

 

Για να μη με κλεβουν δηλαδη οχι οτι ειμαι κολλημενη με το εμπευ...τσου τσου:rolleyes::rolleyes:

 

Link to comment
Share on other sites

Αφου το πατησες σε πεταξε στην επομενη σελίδα εκει κατω αριστερα απο την περιγραφή λεει commit to buy

 

αυτό το πατησες???

 

αν το πατησες , σημαινει οτι δεσμευθηκες οτι το αγοράζεις.....

και θα πρεπει να του στειλεις ενα γραμμα οτι εκανες λαθος στο νουμερο , στο σχεδιο κτλπ να σου ακυρωσει την αγορα

 

αν δεν το πατησες ολα καλα....και να προσέχεις! ;)

 

 

σε ευχαριστώ ΚΑΛΑΜΑΡΑΚΙ.........:oops::oops:

9Onsp3.png

Link to comment
Share on other sites

 

Εγώ στην θέση σου, θα τα ακύρωνα όλα. Και θα επικοινωνούσα με την τράπεζα μπας και σώσω τίποτα. Τι είναι rapidshare να ρωτήσω ?

 

Τώρα τι ψάχνεις να βρείς ?

 

Δυστυχώς, και οι προπληρωμένες υποκλέπτονται. Απλώς, αν δεν αφήνεις υπόλοιπο μέσα - εντάξει και πόσα χρήματα να αφήσεις ? -, δεν έχει κάτι να σου πάρουν.

 

προς το παρόν έβαλα τον άντρα μου και έκανε εκφόρτιση της κάρτας....απλά μέχρι να δω τι γίνεται και μετά θα την ακυρώσω....

το rapidshare είναι τρόπος για να ανέβάζεις μουσική, ταινίες,κλπ....

 

βασικά δεν ψάχνω να βρω κάτι....ρητορική ήταν η ερώτηση!

 

άνοιξα το λογαριασμό μου στο πέιπαλ και είδα οτι απο μόνο του το πείπαλ έχει ανοίξει dispute & claim...αυτό να δείχνει άραγε οτι αντιλήφθηκαν οτι κάτι στραβό παίζει???????

Link to comment
Share on other sites

Nαι ναι μα και εγω για αυτο την ξεκοκκαλιζω καθε φορα χα χα

ακομα και τα υπολοιπα 5-8 ευρω παντα βρισκω κατι και παιρνω χε χε

 

Για να μη με κλεβουν δηλαδη οχι οτι ειμαι κολλημενη με το εμπευ...τσου τσου:rolleyes::rolleyes:

 

Πως γίνεται βρε παιδί μου και στο ebay βρίσκεις να πάρεις κάτι που το χρειάζεσαι και το βρίσκεις και σε καλή τιμή :wink: και στα φυσικά μαγαζιά τόσο έχουν φθάσει να έχουν οι τσίχλες ?

 

Όσο για το ξεκοκάλισμα, και εγώ αυτό κάνω, και μετά λέω αν είχα αφήσει όλα τα 'ξεκοκαλίσματα' θα είχα πάρει κάτι άλλο, π.χ. μια μπλούζα....

 

Κόλλημα ..... που βασίζεσαι και το λες αυτό ? Άκου κόλλημα !!!! Όλα είναι απολύτως απαραίτητα !!!! :lol::lol::lol:

 

προς το παρόν έβαλα τον άντρα μου και έκανε εκφόρτιση της κάρτας....απλά μέχρι να δω τι γίνεται και μετά θα την ακυρώσω....

το rapidshare είναι τρόπος για να ανέβάζεις μουσική, ταινίες,κλπ....

 

βασικά δεν ψάχνω να βρω κάτι....ρητορική ήταν η ερώτηση!

 

άνοιξα το λογαριασμό μου στο πέιπαλ και είδα οτι απο μόνο του το πείπαλ έχει ανοίξει dispute & claim...αυτό να δείχνει άραγε οτι αντιλήφθηκαν οτι κάτι στραβό παίζει???????

 

Καλά έκανες και εκφόρτισες (της Πειραιώς είχες ?), δεν στέλνεις και ένα μυνηματάκι στο πειπαλ να σου πουν και εκείνοι την άποψή τους ? Δηλαδή γιατί έκαναν μόνοι τους dispute and claim ?

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Καλά έκανες και εκφόρτισες (της Πειραιώς είχες ?), δεν στέλνεις και ένα μυνηματάκι στο πειπαλ να σου πουν και εκείνοι την άποψή τους ? Δηλαδή γιατί έκαναν μόνοι τους dispute and claim ?

 

ναι της Πειραιώς!

δεν ξέρω γιατί το έκαναν απο μόνοι τους!

γράφει αυτό:

Resolution Center – Case Reversal Details

 

 

 

PayPal is constantly monitoring site activity and reviewing transactions.

This payment has been selected for review and we have opened an investigation.

Inquiry by PayPal - Case ID: PP-001-303-486-967 Status :Waiting For Seller's Response

Transaction ID:32T14170W4925254HSeller Name & Email:RapidShare AG, [email protected]nsaction Amount:-€9.95 EURTransaction Date:May 10, 2011

 

 

 

 

δε βγάζω άκρη!

θα τους ξαναστείλω και μέιλ να δω τι γίνεται....

έχω αγχωθεί πολύ ρε γμτ....

Link to comment
Share on other sites

ναι της Πειραιώς!

δεν ξέρω γιατί το έκαναν απο μόνοι τους!

γράφει αυτό:

Resolution Center – Case Reversal Details

PayPal is constantly monitoring site activity and reviewing transactions.

This payment has been selected for review and we have opened an investigation.

Inquiry by PayPal - Case ID: PP-001-303-486-967 Status :Waiting For Seller's Response

Transaction ID:32T14170W4925254HSeller Name & Email:RapidShare AG, [email protected]nsaction Amount:-€9.95 EURTransaction Date:May 10, 2011

 

δε βγάζω άκρη!

θα τους ξαναστείλω και μέιλ να δω τι γίνεται....

έχω αγχωθεί πολύ ρε γμτ....

Κοίτα, εμένα καλό μου φαίνεται που ανέλαβαν δράση από μόνοι τους. Τι να πώ, από σύμπτωση, μου φαίνεται κουφό, αλλά αν είναι σύμπτωση πάρε λαχείο !!!!!!! Μάλλον κάτι τους χτύπησε κόκκινο στο σύστημα και το ελέγχουν. Καλό θα είναι να τους αναφέρεις και εσύ τα περιστατικά που είχες και ότι σκοπεύεις να ακυρώσεις την κάρτα σου για να γλυτώσεις κι άλλη υποκλοπή. Στέλνε μέιλς αβέρτα, σιγά, ίσα ίσα, το θέμα είναι να διασφαλιστείς εσύ.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, τώρα που λέμε για χρεώσεις,οσες πήρατε παπούτσια απο την Lisa μετα απο πόσες μέρες είδατε την επιστροφή 15% στο paypal?

 

Εμένα μου τα επέστρεψε σχεδόν κατευθείαν, την ίδια μέρα πάντα. Και η μέχρι τώρα επικοινωνία άψογη. Ελπίζω το ίδιο αψογα να είναι και τα παπουτσάκια!

 

Καλή σας μέρα,

Είμαστε 21 εβδομάδων περιμένοντας το πρώτο μας μωράκι.

Θέλουμε να ψωνίσουμε καρότσι (maclaren XLR), κάθισμα αυτοκινήτου (Britax) το ρηλάξ (maclaren) από το PramWorld.co.uk. Αυτό που με απασχολεί είναι ότι δεν ενημερώνουν για τα έξοδα αποστολής πριν τους δώσεις τα στοιχεία της πιστωτικής.

Αυτό δεν μου έχει ξανασυμβεί σε site αγορών και δεν το θεωρώ σωστό, είναι σα να τους δίνεις ανοιχτή επιταγή.

Μπορείτε να με διαφωτίσετε λίγο πάνω σε αυτό. Τελικά ενημερώνουν πριν στείλουν τα πράγματα και χρεώσουν τη πιστωτική?

Πόσο πιστεύετε θα με χρεώσουν για τα 3 αυτά πράγματα?

Σας ευχαριστώ και Καλή μερα!

 

Εμάς νομίζω μας είχε χρεώσει γύρω στις 40λίρες μόνο για το xlr. Απλά πρέπει να τους στείλεις mail πρώτα για να σου δώσουν τιμή για τα μεταφορικά. Επίσης, διευκρίνισε σε ποια περιοχή ακριβώς της Ελλάδας τα θέλεις γιατί δε στέλνουν παντού.

Τέλος, όπως είπε και το Καλαμαράκι, ρίξε μία ματιά και στα άλλα site της λίστας, γιατί μπορεί να βρεις τουλάχιστον το ριλάξ ή το καθισματάκι σε καλύτερη τιμή (σε συνδυασμό με τα μετα΄φορικά πάντα).

 

πήρα και δεν την βλέπουν την συναλλαγή.. μάλλον δεν φαίνεται ακόμα αν και έχει γίνει από χθές.

 

Συνήθως οι κινήσεις φαίνονται μετά τη λογιστικοποίηση των συναλλαγών, η οποία ποικίλει από Τράπεζα σε Τράπεζα από 2-3 μέρες.

Πάντως, τελευταία προσθεσα και 2η κάρτα στο paypal και παρόλο που δεν την έχω επιβεβαιώσει ακόμη, μου προχωράει κανονικά τις συναλλαγές. :confused:

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, εμένα καλό μου φαίνεται που ανέλαβαν δράση από μόνοι τους. Τι να πώ, από σύμπτωση, μου φαίνεται κουφό, αλλά αν είναι σύμπτωση πάρε λαχείο !!!!!!! Μάλλον κάτι τους χτύπησε κόκκινο στο σύστημα και το ελέγχουν. Καλό θα είναι να τους αναφέρεις και εσύ τα περιστατικά που είχες και ότι σκοπεύεις να ακυρώσεις την κάρτα σου για να γλυτώσεις κι άλλη υποκλοπή. Στέλνε μέιλς αβέρτα, σιγά, ίσα ίσα, το θέμα είναι να διασφαλιστείς εσύ.

 

πήγα στο resolution centre και άνοιξα θεματάκι...με έβαλαν και άλλαξα κωδικούς πάντως!

για να δούμε τι θα δούμε....

προς το παρόν δεν την ακυρώνω την κάρτα....να δούμε τι γίνεται!

 

άντε να πείσω τον άντρα μου πάλι οτι είναι ακίνδυνες οι διαδικτυακές αγορές!!!:evil::evil::evil:

Link to comment
Share on other sites

πήγα στο resolution centre και άνοιξα θεματάκι...με έβαλαν και άλλαξα κωδικούς πάντως!

για να δούμε τι θα δούμε....

προς το παρόν δεν την ακυρώνω την κάρτα....να δούμε τι γίνεται!

 

άντε να πείσω τον άντρα μου πάλι οτι είναι ακίνδυνες οι διαδικτυακές αγορές!!!:evil::evil::evil:

Κίνδυνος υπάρχει παντού, και στον δρόμο που διασχίζεις για να πας απέναντι !!!

Γι'αυτό και χρησιμοποιούμε προπληρωμένες, για να διασφαλίσουμε τις αγορές μας.

Για φαντάσου να είχες βάλει ανοιχτή πιστωτική !!!! Τώρα θα μονολογούσες -εγώ τουλάχιστον αυτό θα έκανα- σαν την Αστέρω 'Σπίτι μου είναι το δάσος και αδέρφια μου τα βουνά....'.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...