Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Kαι ηθελα να του στειλω email να τον ρωτησω για ρουχαλακια για μεγαλυτερες ηλικιες αλλα ειδα στο facebook οτι τον ρωτησαν... αντε να δουμε...

 

χε χε εγω εγώ τον ρώτησα χαχα

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια επειδη ειμαι ακομα σε πρωιμο σταδιο σε ιντερνετικες αγορες αν πετυχετε πουθενα αυθεντικα crocs σχεδιο μπατμαν νουμερο 28 δικο μας σε καμμια λογικη τιμη ενημερωστε με.

Γιατι οσα βρισκω στο ebay λενε οτι δεν υπαρχει το νουμερο που θελω

HKTLp3.pngNQ8bp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πήρα ένα ζευγάρι geox για τον μικρό από εδώ. Ήταν φθηνότερο απ όλα τα καταστήματα που είχα ψάξει στο ebay και αλλού. Τα παπούτσια ήρθαν σε 4 ημέρες. Γενικά έμεινα ευχαριστημένη με την εξυπηρέτησή τους.

 

http://www.tigerfeetshoes.co.uk/store/boys/fashion/geox-kraze-b9124d-038ce-c0661

 

Σε εμας εφερε η νονα μας παρομοιο και το πηρε απο Μουγερ 40 ευρω(ειχε την τιμη πανω)

ειναι παρα πολυ βολικο παπουτσι !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

kalamaraki εγω χθες χτυπησα αυτο εδω

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=110675949374#ht_2138wt_906

 

και τωρα πριν λιγο ειδα στο πωλητη που μας προτεινες αυτο:

http://cgi.ebay.co.uk/Girls-Fairy-Lilac-Long-Sleeved-T-Shirt-3yr-12yrs-/320686056223?pt=Girl_s_Clothing&var=&hash=item76c0261b06#ht_500wt_922

 

ειναι σχεδον ιδια

αρα η ποιοτητα τους θα πλησιαζει λεω τωρα εγω... παντως δεν εχουν και μεγαλη διαφορα στην τιμη

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη που παρεμβαινω στην συζητηση σας,εχει ο βασιλοπουλος τα libero-50% ξερει καμια?

 

Ναι ναι τα έχει, πηγα το μεσημερι και τα πήρα Νο6 48πανες/κουτι στα 9,22ευρώ από αρχική 18,45ευρώ, ΑΒ Βασιλοπουλος Κοζάνης

 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια επειδη ειμαι ακομα σε πρωιμο σταδιο σε ιντερνετικες αγορες αν πετυχετε πουθενα αυθεντικα crocs σχεδιο μπατμαν νουμερο 28 δικο μας σε καμμια λογικη τιμη ενημερωστε με.

Γιατι οσα βρισκω στο ebay λενε οτι δεν υπαρχει το νουμερο που θελω

Για δες εδώ

 

http://cgi.ebay.co.uk/Boys-Crocs-Caped-Crusader-Batman-Clog-Size-6c7-12c13-/130516720604?pt=US_Childrens_Shoes&var=&hash=item641f36ee86

Link to comment
Share on other sites

Παντα προνοητικη και γρηγορη...:):) το καταλαβα οτι ησουν εσυ...

 

χε χε χε

 

 

Κοριτσια επειδη ειμαι ακομα σε πρωιμο σταδιο σε ιντερνετικες αγορες αν πετυχετε πουθενα αυθεντικα crocs σχεδιο μπατμαν νουμερο 28 δικο μας σε καμμια λογικη τιμη ενημερωστε με.

Γιατι οσα βρισκω στο ebay λενε οτι δεν υπαρχει το νουμερο που θελω

 

28αρι γεματο προς 29 ή 27αρι γεμάτο προς 28,

σε ρωτάω γιατι προσφατα πηρα για τον ανιψιο μου κροκσακια

 

kalamaraki εγω χθες χτυπησα αυτο εδω

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=110675949374#ht_2138wt_906

 

και τωρα πριν λιγο ειδα στο πωλητη που μας προτεινες αυτο:

http://cgi.ebay.co.uk/Girls-Fairy-Lilac-Long-Sleeved-T-Shirt-3yr-12yrs-/320686056223?pt=Girl_s_Clothing&var=&hash=item76c0261b06#ht_500wt_922

 

ειναι σχεδον ιδια

αρα η ποιοτητα τους θα πλησιαζει λεω τωρα εγω... παντως δεν εχουν και μεγαλη διαφορα στην τιμη

 

Οχι δεν ειναι σχεδον ιδια...Ειναι ιδια! Το ιδιο ακριβως μπλουζακι ομως!

Αλλα δεν με αρεσει ....γουστα αυτα!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

Tελεια!

Η γνωστη χαζη ερωτηση απο Αμερικη ερχονται και θα εχουν τελωνειο λετε;

Και ποσες μερες παραδοσης....;;

 

Σορρυ ρε κοριτσια πρωτη μου φορα απο e-bay...καταλαβαινετε...

HKTLp3.pngNQ8bp3.png
Link to comment
Share on other sites

Tελεια!

Η γνωστη χαζη ερωτηση απο Αμερικη ερχονται και θα εχουν τελωνειο λετε;

Και ποσες μερες παραδοσης....;;

 

Σορρυ ρε κοριτσια πρωτη μου φορα απο e-bay...καταλαβαινετε...

 

Βασικά ερχονται απο Χονγκ Κονγκ Θα κανουν το πολύ 15-20μερες ή στην καλυτερη 10μερες αλλα δεν νομιζω να πληρωσεις εκτελωνισμο. Πιάνουν συνήθως τα μεγάλα πακέτα αλλα και να στο πιάσουν πανω απο 3 ευρώ αποκλειεται να πληρώσεις.

 

Οποτε προχωρα βουρ στην παραγγελια σου ;)

 

Link to comment
Share on other sites

Tελεια!

Η γνωστη χαζη ερωτηση απο Αμερικη ερχονται και θα εχουν τελωνειο λετε;

Και ποσες μερες παραδοσης....;;

 

Σορρυ ρε κοριτσια πρωτη μου φορα απο e-bay...καταλαβαινετε...

 

απο κινα ερχονται μη φοβασαι..

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Tα παρηγειλα κοριτσια μου και ο Θεος Βοηθος.

Σας ευχαριστω πολυ!(16,50 ευρω με τα μεταφορικα not bad....!!!!)

Μια ερωτηση μονο ...εσεις παρακολουθειτε καπου τις αποστολες;Σας στελνουν καποιον κωδικο αποστολης ;Ή οποτε ερθουν;

HKTLp3.pngNQ8bp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάρες. Παρέλαβα σήμερα από dpam και μου άρεσε πολύ η ποιότητα των ρούχων και τα σχέδιά του αλλά τα ρούχα του είναι πολύ μικρά! Ευτυχώς είχα προνοήσει και είχα πάρει μεγαλύτερα. Ενδεικτικά να σας αναφέρω ό,τι το 4άρι του κάνει στον γιο μου τώρα. Τα παντελόνια του είναι λίγο μακριά αλλά στενά, με τίποτα δεν θα μπει ποτέ το παιδί μου εκεί μέσα!!!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

To wallies λίγο ακριβό δεν είναι; Εγώ ως εναλλακτική με το mandco γιατί φως δε βλέπω, δε μου απάντησαν στο μειλ, έχω πάρει αμπάριζα το myvouchercodes και ψάχνω μαγαζιά. Έχω βρει αυτό προς το παρόν, το landsend που δίνει -15% με την εγγραφή, αλλά δε το έχω αποφασίσει ακόμα. Και άσε που δε μου πολυαρέσουν ό, τι βλέπω, θέλω μπλουζίτσες αμάνικες ελαφριές, στην Αγγλία όλο κάτι κελεμπίες έχουν...

 

Είναι σαφώς πιο ακριβό από το mandco αλλά η ποιότητά τους δεν συγκρίνεται. Εγώ τα λατρεύω από τότε που ήμουν Αγγλία, ακόμη έχω δικά τους ρούχα, μιας δεκαετίας και δεν έχουν πάθει τόποτα.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ειναι σχεδον ιδια...Ειναι ιδια! Το ιδιο ακριβως μπλουζακι ομως!

Αλλα δεν με αρεσει ....γουστα αυτα!

 

ναι καλε εδω το γουστο το δικο μου και της κορης μου απεχει τι λες τωρα....

χρειαζομασταν ενα λιλα για να το συνδυασουμε με ενα δωρο και βρηκα μονο αυτο.. αλλωστε για ποσο θα ανοιξει ο καιρος

Link to comment
Share on other sites

Είναι σαφώς πιο ακριβό από το mandco αλλά η ποιότητά τους δεν συγκρίνεται. Εγώ τα λατρεύω από τότε που ήμουν Αγγλία, ακόμη έχω δικά τους ρούχα, μιας δεκαετίας και δεν έχουν πάθει τόποτα.

Για την ποιότητα βεβαίως αξίζει να πληρώσεις κάτι παραπάνω. Του Mandco είναι για κανα δυό σαιζόν...

Αλλά είδα τα ρούχα στο wallis, δε μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα, μάλλον δεν είναι το στυλ μου.

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

Για την ποιότητα βεβαίως αξίζει να πληρώσεις κάτι παραπάνω. Του Mandco είναι για κανα δυό σαιζόν...

Αλλά είδα τα ρούχα στο wallis, δε μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα, μάλλον δεν είναι το στυλ μου.

 

Ή δεν είναι το στυλ σου ή δεν πέτυχες σωστό κομμάτι. Το μόνο πρόβλημα που έχω μαζί τους είναι τα νούμερα. Σε άλλα μου κάνει το 12άρι, σε ελάχιστα 14άρι, άλλα medium, άλλα small, ρίχνω ζαριά κάθε φορά αλλά έχω καταλάβει ό,τι σε όσα έχουν φαρδιά φόρμα, χρειάζομαι μικρότερο νούμερο.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ή δεν είναι το στυλ σου ή δεν πέτυχες σωστό κομμάτι. Το μόνο πρόβλημα που έχω μαζί τους είναι τα νούμερα. Σε άλλα μου κάνει το 12άρι, σε ελάχιστα 14άρι, άλλα medium, άλλα small, ρίχνω ζαριά κάθε φορά αλλά έχω καταλάβει ό,τι σε όσα έχουν φαρδιά φόρμα, χρειάζομαι μικρότερο νούμερο.

Δεν ξέρω, πολύ κελεμπία πέφτει στην Αγγλία. Εγώ θέλω απλά ρουχαλάκια κοντομάνικα ή αμάνικα, θα μου πεις εδώ έχουμε και υψηλότερες θερμοκρασίες, αλλά τί να πω, πολύ ύφασμα βρε παιδί μου αυτοί οι Άγγλοι.

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

 

χρειάζομαι επειγόντως βοήθεια!!!

μόλις άνοιξα το μέιλ μου και μου είχε έρθει το εξής μήνυμα απο το πείπαλ:

 

"You authorised a payment of $32.80 USD to NextWeb ([email protected])

Your funds will be transferred when the merchant processes your payment. Any money in your PayPal account balance will be used first. If you have a zero balance or insufficient funds in your account, your back-up funding source will be charged for the full or remaining payment. Please note that your bank or card provider may charge a dishonour fee if you have insufficient funds to make the payment.

 

Thanks for using PayPal. To view the full transaction details, log in to your PayPal account.

 

It may take a few moments for this transaction to appear in the Recent Activity list in your Account Overview."

 

εγώ δεν ξέρω καν σε ποιόν ανήκει αυτός ο λογαριασμός και στάνταρ δεν είναι κάτι που έχω αγοράσει εγώ γιατί το ποσό που μου χητάει κιόλας είναι σε δολάρια!

τι κάνω????????

Link to comment
Share on other sites

και για να μου φύγει η πίκρα πηρα δυο τέτοια κολανακια για του χρονου

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=110632693983&vti=1054#ht_3802wt_1054

δεν ειναι τελεια??

Χι χι χι χι χι, θές να σου πώ ένα ελληνικο σάιτ να τα πάρεις με 17 ευρώ το ένα (ή φιλική τιμή 30 ευρώ τα δύο) και 5 ευρώ μεταφορικά ?

 

Καλημέρα!!!

 

χρειάζομαι επειγόντως βοήθεια!!!

μόλις άνοιξα το μέιλ μου και μου είχε έρθει το εξής μήνυμα απο το πείπαλ:

 

"You authorised a payment of $32.80 USD to NextWeb ([email protected])

Your funds will be transferred when the merchant processes your payment. Any money in your PayPal account balance will be used first. If you have a zero balance or insufficient funds in your account, your back-up funding source will be charged for the full or remaining payment. Please note that your bank or card provider may charge a dishonour fee if you have insufficient funds to make the payment.

 

Thanks for using PayPal. To view the full transaction details, log in to your PayPal account.

 

It may take a few moments for this transaction to appear in the Recent Activity list in your Account Overview."

 

εγώ δεν ξέρω καν σε ποιόν ανήκει αυτός ο λογαριασμός και στάνταρ δεν είναι κάτι που έχω αγοράσει εγώ γιατί το ποσό που μου χητάει κιόλας είναι σε δολάρια!

τι κάνω????????

Το μύνημα είναι από πειπαλ.κομ ? Σιγουρέψου γιατί τελευταία πέφτει πολύ μύνημα σπαμ. Η διεύθυνση που αναφέρει κάτι σε τζόγο μου κάνει ...

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Χι χι χι χι χι, θές να σου πώ ένα ελληνικο σάιτ να τα πάρεις με 17 ευρώ το ένα (ή φιλική τιμή 30 ευρώ τα δύο) και 5 ευρώ μεταφορικά ?

 

 

Το μύνημα είναι από πειπαλ.κομ ? Σιγουρέψου γιατί τελευταία πέφτει πολύ μύνημα σπαμ. Η διεύθυνση που αναφέρει κάτι σε τζόγο μου κάνει ...

 

αυτή είναι η διεύθυνση:

[email protected]

 

τώρα που κοίταξα και το λογαριασμό μου στο πειπαλ το δείχνει κανονικά αυτό που γράφει στο μέιλ αλλά στο payment status γράφει cancelled.

οπότε λογικά δε με χρέωσαν έ?

Link to comment
Share on other sites

αυτή είναι η διεύθυνση:

[email protected]

 

τώρα που κοίταξα και το λογαριασμό μου στο πειπαλ το δείχνει κανονικά αυτό που γράφει στο μέιλ αλλά στο payment status γράφει cancelled.

οπότε λογικά δε με χρέωσαν έ?

ΠΡΟΣΕΞΕ !!!!!! Το πειπαλ είναι paypal.com όχι paypal.com.au !!!! Πρόσεξε να μην σου υποκλέψουν τα στοιχεία της κάρτας σου. Μπήκες σε κάποια από τις διευθύνσεις που λέει ? Καταχώρησες πουθενά στοιχεία κάρτας ? ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ !!!!!

 

Προ ημερών έλαβα μύνημα από πειπαλ υποτίθεται, ότι πρέπει να ξανακαταχωρήσω τα στοιχεία της κάρτας μου. Ήταν προσπάθεια υποκλοπής, δεν ήταν από το πειπαλ.

 

Μπήκες στο πειπαλ.κομ και είδες χρέωση για αυτό το τζογοσάιτ ? Και μετά είδες ότι ακυρώθηκε η χρέωση ?

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

αυτή είναι η διεύθυνση:

[email protected]

 

τώρα που κοίταξα και το λογαριασμό μου στο πειπαλ το δείχνει κανονικά αυτό που γράφει στο μέιλ αλλά στο payment status γράφει cancelled.

οπότε λογικά δε με χρέωσαν έ?

 

Αν το δείχνει κανονικά, παρόλο που είναι cancelled, κάνε αναφορά στο paypal. Μάλλον σου έχουν υποκλέψει την κάρτα, το έχω πάθει και εγώ, και ίσως είναι καλύτερα να την ακυρώσεις και να βγάλεις καινούργια.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...