Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

ναι το ειδα αλλα ειπα να ρωτησω εσας που εχετε ψωνισει γιατι αλλους κωδικους που δοκιμασα τους απερριπτε τελειως....

 

μααντον οκ το παρατηρησα κι εγω!!δυστυχως αυτο που θελω ειναι γενικα εξανλτημενο οποτε το αναμενω!

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μια κοπελιά αν θυμάμαι καλά έψαχνε προχθές αυτό

http://www.paresfootwear.co.uk/store/product/232956/Garvalin-Shoe-112444-Multicolour/

 

Εγώ,εγώ το έψαχνα αυτό το παπουτσάκι.Βρέθηκε μήπως και σε καμιά άλλη ιστοσελιδα;

Link to comment
Share on other sites

Ψιτ, τα κορίτσια της χθεσινοβραδινής βάρδιας, σας λέει κάτι ?

http://www.alibaba.com/product-gs/369097465/Hotsale_baby_products_fantastic_baby_infant.html

 

:lol::lol::lol:

 

αυτο το σαιτ δεν μου ερχοταν χτες να της το γραψω....

σματσ καπταιν

 

 

Φιλεναδάκι, αν το ΜΑΙΡΟΥΛΑ ήταν για μένα, να σου ζητήσω κάτι ?

 

ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ !!!!!!!!

 

Δεν το έχω καθόλου με το Μαίρη και τα συναφή....

 

Ουτε εμενα μου αρεσε ποτέ το Μαιρη ;)

 

 

κι εγω εχω ψωνισει πολλα πραγματα απο Κινα και Χονγκ Κονγκ και ειμαι πολυ ευχαριστημενη. 2-3 φορες που δεν ηρθε το δεμα μου εκαναν αμεσως refund.

 

Εγω εχω ψωνίσει απο Χονγκ Κονγκ 7 φορες και τις πεντε εκαναν να ερθουν απο 8 εως 12εργάσιμες και παντα ήρθαν ολα!

 

 

Noμίζω ότι αυτού και κάτι άλλα που έχω δεί που είναι γυάλινα και έχουν πλαστική επένδυση για να μην σπάνε είναι η καλύτερη επιλογή.

 

 

 

Μαφία έχουμε γίνει, ήταν κάτι σπίτια καλά κλείσανε και αυτά....:lol::lol::lol:

 

Για τους Κινέζους, οι απόψεις διίστανται. Δεν έχω ψωνίσει και πολύ από Κινέζους στο ebay, αλλά μου φαίνονται πολύ αγχωμένοι στο θέμα του φιντμπακ. Ζητάνε πάντα 5 star feedback και από το λίγο που έχω εμπειρία, κάνουν τα πάντα σχεδόν για να ευχαριστήσουν τον αγοραστή.

 

Μακάρι να βγεί άκρη, πάντως είτε θα είναι τελείως προχειράντζες, είτε πολύ οργανωμένοι. Δεν έχουν μέση λύση, τόσο στην ονλάιν συμπεριφορά τους όσο και στα προιόντα τους.

 

Συμφωνώ απόλυτα

 

 

αυτο που το διαβασατε ? ξαναδιαβασα το δημοσιευμα δεν λεει πουθενα για τα BPA FREE μπουκαλια, μιλαει για τα μπουκαλια που εχουν BPA.

 

ναι,κι εγω το διαβασα το αρθρο και δεν λεει τιποτε για τα bpa free μπουκαλια!Λεει για αυτα που εχουν Δισφαινολη και λογικο ειναι να απαγορευθουν!

 

Eιπα και εγω θα ξεχάσω τα Ελληνικα που ξερω... :rolleyes:

 

Link to comment
Share on other sites

φιλτατη ευα επιτρεπεις να σε συμπληρωσω?

αν και τα εχουμε πει 100 φορες ως τωρα...

 

αυτο το νουμρο της dhl το βαζουμε στο σαιτ www.dhl.de και οχι στο αμαζον γιατι δε το ενημερωνουν αμεσως.

ιδου! το εβαλα εγω για σενα http://nolp.dhl.de/nextt-online-public/set_identcodes.do?lang=en&idc=123300994977

οπως βλεπεις δεν ειναι ετοιμο για παραδοση ακομα

οταν φτασει στο επομενο κουτακι και λεει οτι προσπαθησαν να παραδωσουν θα παρεις τηλ τις ταχυμεταφορες ελτα (το λινκ που εβαλες ειναι σωστο) αν δεις το τηλ ειναι 8001183000

θα πατησεις την επιλογη 3 που ειναι οι αποστολες εξωτερικου και θα της δωσεις το νουμερο αυτο 123.... χωρις τιποτα αλλο θα σου πουν που ακριβως ειναι και ποτε θα στο φερουν ή ποτε να πας να το παρεις αν ξερεις που ειναι... κανονικα στο φερνουν παντως....

αυτααα!

 

Ιριδούλα, δεν μεταφέρεις αυτό το μύνημα, εκεί που έχει τις οδηγίες από όλα, να υπάρχει σαν πρότυπο, γιατί και εγώ ομολογώ ότι τα ξεχνάω και μετά άντε να κάνω αναζήτηση να το βρώ ?

 

αυτο το σαιτ δεν μου ερχοταν χτες να της το γραψω....

σματσ καπταιν

 

Χι χι χι χι χι, και να της το έλεγες, θα έβρισκε κάτι να σου πεί .... Αφού συνήθως είναι θρασεία άτομα ........

 

Που είσαι βρε Ευούλι, να μου κάνει μαθήματα φεις .......

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Ιριδούλα, δεν μεταφέρεις αυτό το μύνημα, εκεί που έχει τις οδηγίες από όλα, να υπάρχει σαν πρότυπο, γιατί και εγώ ομολογώ ότι τα ξεχνάω και μετά άντε να κάνω αναζήτηση να το βρώ ?

 

 

που εννοεις χατζικουλι?

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αυτο που το διαβασατε ? ξαναδιαβασα το δημοσιευμα δεν λεει πουθενα για τα BPA FREE μπουκαλια, μιλαει για τα μπουκαλια που εχουν BPA.

 

 

το ξαναδιαβασα γιατι μου εκανε εντυπωση και οντως.....δεν λεει πουθενα για τα bpa free!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

 

Επιτέλους τελείωσα την οικοκυρική και είπα ως ανταμοιβή να ψωνιστώ και επ' ευκαιρία να ψωνίσω και παπουτσάκια για το καμάρι μου. Ερώτηση προς τις experts: Θέλω να αγοράσω δύο ζευγάρια παπουτσάκια για τη μικρή. Προς το παρόν είμαστε στο 17/18, ανάλογα με το παπούτσι. Βλέποντας το size chart της agatha από το amazon έχω ψιλομπερδευτεί. Το δικό μας το 18άρι αντιστοιχεί και στο 1,5 & στο 2 το αγγλικό. Εγώ θέλω ένα ζευγάρι για τώρα -ευελπιστώντας να μας βγάλει και λίγο από το καλοκαίρι- και ένα για μετά. Αν πάρω ένα 1,5 και ένα 2 θα είναι καλά?Γενικά με τι ρυθμούς μεγαλώνουν τα μωροπόδαρα???:? :? :?

 

http://www.amazon.co.uk/Agatha-Ruiz-Prada-Toddler-112930/dp/B004LVP9AA/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1304786898&sr=8-3

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

 

Επιτέλους τελείωσα την οικοκυρική και είπα ως ανταμοιβή να ψωνιστώ και επ' ευκαιρία να ψωνίσω και παπουτσάκια για το καμάρι μου. Ερώτηση προς τις experts: Θέλω να αγοράσω δύο ζευγάρια παπουτσάκια για τη μικρή. Προς το παρόν είμαστε στο 17/18, ανάλογα με το παπούτσι. Βλέποντας το size chart της agatha από το amazon έχω ψιλομπερδευτεί. Το δικό μας το 18άρι αντιστοιχεί και στο 1,5 & στο 2 το αγγλικό. Εγώ θέλω ένα ζευγάρι για τώρα -ευελπιστώντας να μας βγάλει και λίγο από το καλοκαίρι- και ένα για μετά. Αν πάρω ένα 1,5 και ένα 2 θα είναι καλά?Γενικά με τι ρυθμούς μεγαλώνουν τα μωροπόδαρα???:? :? :?

 

http://www.amazon.co.uk/Agatha-Ruiz-Prada-Toddler-112930/dp/B004LVP9AA/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1304786898&sr=8-3

Με έχει εξυπηρετήσει πολύ αυτό το σάιτ http://hubpages.com/hub/Shoe-Sizes για τις μετατροπές στα νούμερα.

 

Αυτό με τα μισά στα αγγλικά νούμερα έχει να κάνει νομίζω και με το πλάτος στο κουντεπιε του παπουτσιού, πόσο στενή ή φαρδιά φόρμα έχει δηλαδή.

 

Ψάχνεις για πεδιλάκια ? Είναι φαρδύ γενικά το ποδαράκι της ? Είναι ψηλή για την ηλικία της ? Γενικά μεγαλώνει γρηγορότερα από τον μέσο όρο της ηλικίας της ?

 

Επειδή συνήθως είναι φουσκωτό σαν τσουρεκάκι το ποδαράκι τους, εγώ θα έπαιρνα το 2 για τώρα και 2,5 ή 3 για λίγο πιο μετά.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

 

Επιτέλους τελείωσα την οικοκυρική και είπα ως ανταμοιβή να ψωνιστώ και επ' ευκαιρία να ψωνίσω και παπουτσάκια για το καμάρι μου. Ερώτηση προς τις experts: Θέλω να αγοράσω δύο ζευγάρια παπουτσάκια για τη μικρή. Προς το παρόν είμαστε στο 17/18, ανάλογα με το παπούτσι. Βλέποντας το size chart της agatha από το amazon έχω ψιλομπερδευτεί. Το δικό μας το 18άρι αντιστοιχεί και στο 1,5 & στο 2 το αγγλικό. Εγώ θέλω ένα ζευγάρι για τώρα -ευελπιστώντας να μας βγάλει και λίγο από το καλοκαίρι- και ένα για μετά. Αν πάρω ένα 1,5 και ένα 2 θα είναι καλά?Γενικά με τι ρυθμούς μεγαλώνουν τα μωροπόδαρα???:? :? :?

 

http://www.amazon.co.uk/Agatha-Ruiz-Prada-Toddler-112930/dp/B004LVP9AA/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1304786898&sr=8-3

 

 

Δεν το στέλνει Ελλάδα Μπιθονι μου αυτο....το ξέρουμε σωστα?

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ναι βρε!από myWeePiggies κοιτούσα, απλά επειδή δεν είχε πινακάκι μπήκα amazon, που είναι πιο ανεπτυγμένο το σύστημά τους!

 

Με έχει εξυπηρετήσει πολύ αυτό το σάιτ http://hubpages.com/hub/Shoe-Sizes για τις μετατροπές στα νούμερα.

 

Αυτό με τα μισά στα αγγλικά νούμερα έχει να κάνει νομίζω και με το πλάτος στο κουντεπιε του παπουτσιού, πόσο στενή ή φαρδιά φόρμα έχει δηλαδή.

 

Ψάχνεις για πεδιλάκια ? Είναι φαρδύ γενικά το ποδαράκι της ? Είναι ψηλή για την ηλικία της ? Γενικά μεγαλώνει γρηγορότερα από τον μέσο όρο της ηλικίας της ?

 

Επειδή συνήθως είναι φουσκωτό σαν τσουρεκάκι το ποδαράκι τους, εγώ θα έπαιρνα το 2 για τώρα και 2,5 ή 3 για λίγο πιο μετά.

 

Βασικά η γιατρός μας είπε να αποφύγουμε τα πεδιλάκια, αλλά να προτιμήσουμε τα κλειστά μπροστά ώστε να μη σκοντάφτει στα πρώτα της βήματα. Γενικά, είναι ψιλόλιγνο μωρό και το ποδαράκι της μπορώ να πω ότι δε μοιάζει πλέον με φραντζολάκι. :D Να φανταστείς ότι ακόμη φοράμε το 0-6m στα inch-blue.

Το 2άρι το φοβάμαι, γιατί της είχα παραγγείλει από littlewoods αθλητικά adidas και της επιπλέουν. Γι'αυτό είπα να ξεκινήσω με το 1,5. Anyway. Αν είναι θα ξαναμετρήσω το ποδαράκι της και θα στείλω mail στη Λισα μήπως βοηθήσει.

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites

ναι βρε!από myWeePiggies κοιτούσα, απλά επειδή δεν είχε πινακάκι μπήκα amazon, που είναι πιο ανεπτυγμένο το σύστημά τους!

 

 

 

Βασικά η γιατρός μας είπε να αποφύγουμε τα πεδιλάκια, αλλά να προτιμήσουμε τα κλειστά μπροστά ώστε να μη σκοντάφτει στα πρώτα της βήματα. Γενικά, είναι ψιλόλιγνο μωρό και το ποδαράκι της μπορώ να πω ότι δε μοιάζει πλέον με φραντζολάκι. :D Να φανταστείς ότι ακόμη φοράμε το 0-6m στα inch-blue.

Το 2άρι το φοβάμαι, γιατί της είχα παραγγείλει από littlewoods αθλητικά adidas και της επιπλέουν. Γι'αυτό είπα να ξεκινήσω με το 1,5. Anyway. Αν είναι θα ξαναμετρήσω το ποδαράκι της και θα στείλω mail στη Λισα μήπως βοηθήσει.

 

 

κοριτσια εγω οσα αθλητικα ψωνισα παντα οι πωήτριες μου λεγαν οτι στα αθλητικα εινια σα να παιρνεις ενα νουμερο μεγαλυτερο, δηλαδη αν παρεις 21 ειναι σα να παιρνεις 22. αν καταλαβαινεις τι λεω....

 

θελω να πω δηλαδη να μη παρεις τα αθλητικα σα μετρο συγκρισης ωστε να δεις τι νουμερο φοραει...... εγω στη θεση σου θα μετραγα το ποδαρακι της και (αποτι ειδα θες να τα παρεις απο myweepiggies.co.uk) θα εστελα μαιλ στη Λισα δινοντας της τα εκατοστα ωστε να μου πει ποιο νουμερο να παρω....

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

θελω να κάνω μια παραγγελία απο mandco,παιδικά ρουχα,έχει καποια καποιον εκπτωτικό κωδικό????????

 

 

Αν δεν λειτουργει ο κωδικος που σου εδωσαν με το 20% στειλε μου ενα προσωπικο μηνυμα να σου δωσω προσωπικο κωδικο για 15% στα full price ρουχα!!

pQ97p3.png0YzPp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια εγω οσα αθλητικα ψωνισα παντα οι πωήτριες μου λεγαν οτι στα αθλητικα εινια σα να παιρνεις ενα νουμερο μεγαλυτερο, δηλαδη αν παρεις 21 ειναι σα να παιρνεις 22. αν καταλαβαινεις τι λεω....

 

θελω να πω δηλαδη να μη παρεις τα αθλητικα σα μετρο συγκρισης ωστε να δεις τι νουμερο φοραει...... εγω στη θεση σου θα μετραγα το ποδαρακι της και (αποτι ειδα θες να τα παρεις απο myweepiggies.co.uk) θα εστελα μαιλ στη Λισα δινοντας της τα εκατοστα ωστε να μου πει ποιο νουμερο να παρω....

 

Τελικά αυτό θα κάνω για να έχω περισσότερες πιθανότητες να τα φορέσουμε.

Κορίτσια, σας ευχαριστώ πολύ.

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites

Για τα huggies, όντως με ΕΛΤΑ ταχυμεταφορές έρχονται.

 

Κι εγώ πρώτη φορά έχασα δέμα, περιμένω από 11/4 από Littlewoods, πήγα στο ταχυδρομείο προ ημερών, έψαξαν, δε βρήκαν τίποτε λέει. Βέβαια, οι άνθρωποι από το littlewoods μου έκαναν refund, αλλά το μέγα ερώτημα είναι, ξαναπαραγγέλνω; Και άμα μου έρθουν και τα δύο τί να κάνω; Ανδρικά παντελόνια είναι, δε τα θέλω εις διπλούν και για να τους τα επιστρέψω θα πρέπει να ξοδευτώ μεταφορικά. Τα επείγομαι όμως γιατί έχει ξεμείνει ο σύζυξ...

Και επειδή έχω παραλάβει πάμπολλες φορές δέματα από ΕΛΤΑ, πιστεύω ότι κατά 99% είναι κάπου ξεχασμένα και όχι κλεμμένα...

 

 

Εγω παρηγγειλα 3/5 huggies. τη μια κουτα τη στειλανε με UPS (αν το γραφω σωστα) και σημερα το παρελαβα κ μενω και σε νησι!! Τη δευτερη κουτα μου΄δειχνει κ μενα με dhl.

 

Οσο αφορα τα littewoods, κ αυτοί δυο πακετα μας έστειλαν. το ένα ήρθε πριν 2 βδομαδες περιπου, το άλλο αγνοειται. κ αφου δεν ηρθε μεχρι σημερα που μου ειχαν πει, αυριο, μεθαυριο θα ζητησω refund. Το θεμα είναι να ξαναπαραγγειλω..αλλα δεν υπάρχουν πια όλα τα πραγματα που είχα δει!! Ασε που μου ήρθαν όλα τα καλοκαιρινα κομματια που ηθελα κ χαθηκαν τα ανοιξιατικα που τα χρειαζομουν πιο άμεσα!!

pQ97p3.png0YzPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Γενικά με τι ρυθμούς μεγαλώνουν τα μωροπόδαρα???:? :? :?

 

 

 

α τωρα το ειδα! ε αυτο δε μπορει νομιζω να στο πει κανεις.... αν εχει ποδαρα σα της δικιας μου, πανω απο 2 μηνες παπουτσι δεν εβαλε.....

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

μια και λεγαμε για αμαζον, το περιεργο με τη δικη μου παραγγελια ειναι οτι τοσο το μισο που εφυγε με ups οσο το μισο που εφυγε με dhl και τα δυο εχουν

Delivery Estimate: 16 May 2011

υποτιθεται οτι με την γιουπιες ερχονται αμεσως... αλλο και τουτο.....

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

ενω εμεις? ενα χρονο στο 22!

 

 

τωρα τι να πω.... εχεις τα δικια σου... αλλα ελα το ενα δε μας αρεσει το αλλο δε μας αρεσει... :P

εμενα τωρα φοραει 22 και της παιρνω 23 αρια καλοκαρινα και εχω ηδη 2 ζευγ 24 χειμωνιατικα.... καλο το λες αυτο?

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

ελπίζω να πάρει και κάτι από τον πατέρα της και να μη μου βγει βατραχοπόδαρη!

 

By the way, τα huggies σας άρεσαν?Εμένα γιατί μου φάνηκαν προς το χάλια οπότε τα μοιράζω από γραφείο σε αυτοκίνητο,κλπ

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...