Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ψαχνοντας για παπούτσια,βρήκα και αυτό το site: http://hop-skip-jump.co.uk/index.php?main_page=index

Είδα που έχει και converse που ψάχνουν καποιες κοπέλες αλλά δεν ξέρω αν είναι οικονομικό.Με μια πρώτη ματιά γράφει πως στέλνει σε ευρωπαϊκές χώρες.

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο σάιτ μιλάς silia αν επιτρέπεται?

 

gymboree..Εγώ για την πρώτη πλήρωσα 47 ευρώ για παραγγελία 120δολ.

Τόλμησα και δεύτερη..καμία σχέση με την πρώτη βέβαια..45 δολ. ήταν αρχικά, χρησιμοποίησα ένα κουπόνι -25δολ., επιπλεόν 20δολ. τα μεταφορικά..μου ήρθε στο ταχυδρομείο κανονικά..μου είχαν πει ότι κάτω από 2 κιλά δεν περνάει τελωνείο..αλλά δεν ξέρω αν ήταν αυτός ο μόνος λόγος που δεν πέρασε..

;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

είναι θέμα πιθανοτήτων λοιπόν! κάπου είχα διαβάσει ότι το υπολογίζουν σε ποσοστό 25% της αγοράς..βέβαια πολλοί υπολογίζουν μέσα τα μεταφορικά τα οποία κανονικά δε θα έπρεπε..

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια και εγω παρελαβα απο gymboree με συνολο αγορων 140 $ και ευτυχως ο τελωνης κοιμοταν!!!!!!!!! χρησιμοποιησα και 100 gymbacks και ειχα τρελο αγχος αλλα ευτυχως ολα καλα!!!!

 

πηρα επισης δωρο για μια φιλη εναν καδο tommee tipee τον εχει χρησιμοποιήσει καμια ? γιατι δεν σκεφτηκα οτι εχει ανταλλακτικα και μαλλον θα την βαλω σε κοπο? σκεφτομαι να της παραγγειλω τουλαχιστον μερικες σακουλες αλλα μηπως να της παρω κατι αλλο?

l86Tp3.png d6AUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Captain πες να κανει εγγραφη στο newsletter...στελνουν κωδικο -10% για την 1η παραγγελια...

 

εεεεεε δεν παιζω! εμενα δεν μου εκαναν εκπτωση...εκανα την παραγγελια μου χτες και σημερα μου εστειλαν μεηλ με το -10% οποτε το χασα (δεν καταλαβα αν θα ισχυει για την 2η παραγγελια) και επισης λεει αν η παραγγελια μου ειναι πανω απο 40 λιρες τοτε δωρεαν τα μεταφορικα... εμενα σε λιρες ηταν 38!! :evil:

και ο αντρας μου δεν με αφηνει να κανω αλλη παραγγελια αν πρωτα δεν τα παραλαβω ωστε να δω απο κοντα τι παιζει... ουαααααααα!

και ναι για ολα φταιει η ιριδα ;) αυτη ξετρυπωσε το σαιτ...

F2ETp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μη μου στεναχωριεσαι nouka...τα δωρεαν μτφ ισχυουν μονο για αγγλια:lol:

οσο για την εκπτωση οταν θα ξαναπαραγγειλουμε (βεβαιως βεβαιως;)) κατι θα ξετρυπωσουμε

Καλα σου λεει ο husband...κι εγω αυτο σκεφτηκα αλλιως ανετα θα ξεπερνουσα τα 100ευρα με τα δωρεαν μτφ!!! Επιφυλλασομαι ομως...

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

αααααααααααααααα ξεχασα κατι σημαντικο!!!!!!!!!!!!!!!

το www.yoursclothing.co.uk

εχει ενα σαιτ "αδελφακι" -θυγατρικη λεει ειναι το

www.sizeup.co.uk

 

εχει περιπου τα ιδια ρουχα αλλα τα βγαζει με αλλες προφορες!!!!!!!!!!!!!! μπορει δηλαδη να πετυχετε κατι φθηνοτερο εκει, εγω εκανα ιδια καλαθια και στα δυο και οπου εβγαινε φθηνοτερο επαιρνα, αλλα και τις δυο φορες βγηκε φθηνοτερο το yoursclothing

 

 

 

ωραια...δεν μας εφτανε το yoursclothing, τωρα θα μας ξετρυπωσει και τα αδελφακια και τα ξαδελφακια κι ολο το σοι...

στο sizeup το καλο ειναι οτι εχει αντρικα μπλουζακια με 2 λιρες!! να μη μενουν παραπονεμενοι και οι χαζμπαντ... ιριδα εχεις παρει αντρικα απο εκει???

F2ETp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να έχει να κάνει το βάρος γιατί εγώ παρήγγειλα 2 ζευγάρια παπούτσια και αρκετά ρούχα σε μια παραγγελία και τελωνείο δεν πέρασαν. Μάλλον θέμα τύχης είναι τελικά αλλά τα ρουχαλάκια του δεν παίζονται. Ιδίως για αγοράκια που δεν βρίσκεις συχνά όμορφα και ποιοτικά ρουχαλάκια είναι πολύ καλή επιλογή.

Το adams έχει βάλει εκπτώσεις και βρήκα κουπόνι για επιπλέον -20%, είναι αυτός

PROM1

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

αστερια του ΜUM μηπως για καμια 80 λιρες πραγματα και 5-6 κιλα βαρος με συμφερει αυτο? οχι ε???

 

Σου είναι τόσο απαραίτητα αυτά τα πράγματα για να πληρώσεις 37,5 λίρες μεταφορικά (+αρχική εγγραφή + συνδρομή αν δεν έχεις ήδη) ? Αν βάλεις και καμμιά πάνα μαζί ?

 

καταλαβα τι λες...

κανα κωδικο για crazy8 θα βρουμε? κατι για κουπονια απο εβαυ λεγατε αλλα δεν ειχα καταλαβει.... τι παιζει?

Νομίζω ότι ψώνισες αλλά αν όχι δες εδώ για κουπόνια http://shop.ebay.com/i.html?_nkw=crazy8+coupons&_in_kw=1&_ex_kw=&_sacat=See-All-Categories&_okw=crazy8+coupons&_oexkw=&_adv=1&_udlo=&_udhi=&_ftrt=901&_ftrv=1&_sabdlo=&_sabdhi=&_samilow=&_samihi=&_sadis=200&_fpos=Zip+code&_fsct=&LH_SALE_CURRENCY=0&_sop=12&_dmd=1&_ipg=50

 

Ότι από Αμερική στέλνονται αυτό είναι σίγουρο.

Αλλά όλα όσα έρχονται από Αμερική δεν έχουν και γερμανική διεύθυνση.

Θέλω να πω όσα έχουν, μήπως τελικά δεν περνάνε από τελωνείο;

Των κοριτσιών που περάσαν από τελωνείο, είχαν άραγε και τέτοιο αυτοκόλλητο;

 

Κόρες, οι εταιρείες έχουν πολλά καλά κόλπα για να κερδίζουν από παντού. Να σας πω που πάει το μυαλό μου ? Έχουν και μια ωραιότατη αποθήκη (φθηνό ενοίκιο και φθηνά μεταφορικά) στην Γερμανία, τελωνίζουν λοιπόν από όπου κατασκευάζουν (Ασία π.χ.) στην Γερμανία και στέλνουν κάποιες ή όλες από τις ευρωπαικές παραγγελίες τους (ανάλογα τα logistics που έχουν) από Γερμανία, χρεώνοντας μεταφορικά από ΗΠΑ !!!!!!!!!

 

Καλά το mandco δεν τα στέλνει πια συστημένα? Εμένα έτσι μου ήρθαν τελευταία φορά!

 

Συγγνώμη, τι εννοείς συστημένο, γιατί για άλλη μια φορά κόλλησα ... 3 φορές έχω παραγγείλει και έχω παραλάβει με απλό χαρτάκι ΕΛΤΑ (δηλ. χωρίς αριθμό αναφοράς = tracking number).

 

Τα χρήματα τα επιστρέφουν, γιατί είναι το πειπάλ στην μέση. Αν θυμάστε το μέλος ΚΑΤΙΝΑΚΙ είχε θέμα και μόλις άκουσαν 'ΠΕΙΠΑΛ', της επέστρεψαν αμέσως τα χρήματά της. Η αποθήκη τους πρέπει να είναι δίπλα με αυτή του MUM ... δηλαδή λίγο πλίνθοι και κέραμοι ατάκτως ερριμμένοι .....

 

είναι θέμα πιθανοτήτων λοιπόν! κάπου είχα διαβάσει ότι το υπολογίζουν σε ποσοστό 25% της αγοράς..βέβαια πολλοί υπολογίζουν μέσα τα μεταφορικά τα οποία κανονικά δε θα έπρεπε..

 

Δεν κατάλαβα τι εννοείς. Τι είναι θέμα πιθανοτήτων ? Γιατί αν αναφέρεσαι στο τελωνείο, τα μεταφορικά συνυπολογίζονται στο κόστος της παραγγελίας. Ίσως να μην κατάλαβα τις εννοείς, αν μπορείς διευκρίνισε σε παρακαλώ.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οταν παραλάβεις το πιεσομετρο ενημερωσε με το θελω για τον παππου μου, κατα ποσο ειναι ευκολο και ευχρηστο επειδη με τα πολλά κουμπιά ζοριζεται

σματσ

 

Θα σου πω όταν παραλάβω, τα κορίτσια που μου το σύστησαν είναι ευχαριστημένα και έτσι πήρα το θάρρος και το παρήγγειλα.;)

 

Δες και εδώ http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=1997616&postcount=24598 ή τρέξε την αναζήτηση με 'πιεσόμετρο'.

 

Και μένα ο μπαμπάς μου δεν θέλει πολλά κουμπιά, αν μπορεί να του λέει από απόσταση 'ΠΑΡΕ ΠΙΕΣΗ' και αυτό να του την λέει, θα ήταν το ιδανικό του.:lol::lol:

 

Παρεμπιπτόντως, έφθασαν στο MUM τα παπά των μικρών μου. Άντε να πάει και η παραγγελία του ΑΜΑΖΟΝ και να τους πω να τα στείλουν.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Kορίτσια για ρίχτε μια ματιά:

 

 

Eλπίζω να βρείτε κάτι ενδιαφέρον!

 

Στο σάιτ που αναφέρεις, χρεώνεις το ένα κολάν 17 ευρώ και τα 2 30 ευρώ.

 

Στο ebay,

http://cgi.ebay.com/1-X-Baby-Legging-Tights-Pants-Socks-Warmer-80-90-95cm-/110628560573?pt=US_Baby_Toddler_Unisex_Clothing&var=&hash=item5f76e22953#shId

έχει 7 δολλάρια, δηλαδή 4,80 ευρώ το ένα, με 0 μεταφορικά.

 

:?::?::?:

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

lol μπραβο βρε chatziko!!!!! πεσ τα!!!!

βρε κοπελια εσυ τουλαχιστον δεν διαβαζεις σε ποιο θεμα κανεις διαφημιση!!!!

εμεις εχουμε βγαλει τα ματια μας στο internet shopping.......

 

Η μνήμη μου με έχει σώσει από πολλά μέχρι τώρα. Είχα δει τα κολλανάκια στο ebay και έλεγα να χτυπήσω κανένα για την μικρή μου αλλά ήταν για πιο μικρά μωρά. Και ενώ το έψαχνα, κάποια μέλη στο τόπικ ανέφεραν ότι είχαν αγοράσει και δεν τα ευχαριστήθηκαν. Συγκεκριμένα, κάποια κοπέλα -που δεν θυμάμαι !!!!!!- έγραψε ότι μύριζαν άσχημα, σαν πετρέλαιο, και η μυρωδιά δεν έφευγε όσο και να τα έπλενε και εν τέλει τα πέταξε. Έτσι εγκατέλειψα την ιδέα.

 

Πάντως είναι κρίμα, γιατί τα diaper cakes που δείχνει είναι πραγματικά όμορφα .................

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, μια φίλη μου από Αγγλία μου σύστησε για φτηνά αεροπορικά το http://www.ryanair.com.

 

Για την ακρίβεια για 1 άτομο Θεσσαλονίκη-Λονδίνο βγαίνει 57 ?!Εντυπωσιάστηκα.

 

Απλά λέει, έχει κάτι κουλές πτήσεις, δεν έχει Αθήνα, έχει Βόλο, Θεσσαλονίκη, κτλ.

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

ακριβη εισαι χατζικο :P:p

 

εγω ειχα αγορασει 5 στην τιμη των 15 ευρω! 2,5 λιρες το καθενα με δωρεαν μεταφορικα!

 

Ακρίβυνε η βενζίνη από τότε βρε και πήραν και αυτά επάνω ......

:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Στο σάιτ που αναφέρεις,

ΕΝΤΙΤ ΛΕΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

χρεώνεις το ένα κολάν 17 ευρώ και τα 2 30 ευρώ.

 

Στο ebay,

http://cgi.ebay.com/1-X-Baby-Legging-Tights-Pants-Socks-Warmer-80-90-95cm-/110628560573?pt=US_Baby_Toddler_Unisex_Clothing&var=&hash=item5f76e22953#shId

έχει 7 δολλάρια, δηλαδή 4,80 ευρώ το ένα, με 0 μεταφορικά.

 

:?::?::?:

 

 

:lol::lol::lol::lol::lol:

 

sucker police!!

 

ε,μα.... :P

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...