Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

spyni δεν θελω καποιο συγκεκριμενο και δεν το θελω αμεσα,ερευνα αγορας εκανα....αλλα με εχει εκνευρισει φοβερα αυτο το στελνω-δεν στελνω !

 

ok sofaki μου!!σε ευχαριστω πολυ!!!

εστειλα μεηλ σε αυτη την κοπελια οχι τη σαλοπετα την αλλη, και περιμενω απαντηση για να δω αν με συμφερει ετσι....

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια!ξερετεκαποιο σαιτ με φτηνες παιδικες ταπετσαριες ειτε ελληνικο η ξενο??καπιοο που το χετε ισως εσεις προτιμησει?ψαχνω να βρω τη jessie απο το toy story 3,την εχει αδυναμια η κορη μου κ τωρα που της κανω παιδικο λεω να της κανω εκπληξη!!ευχαριστωωωω ;)

 

Την έχει και σε αυτοκόλλητα τοιχου τo jumbo- τα είχα πάρει από την Πειραίως

1gGKp3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια να σας ρωτησω, επειδη θελω να παρω ενα παπουτσακι απο τη Λισα, ειμαι αναμεσα σε αυτο http://www.myweepiggies.co.uk/epages/es132472.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/es132472/Products/102942B/SubProducts/102942b-0004 και αυτο http://www.myweepiggies.co.uk/epages/es132472.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/es132472/Products/102920/SubProducts/102920-0001&ChangeAction=SelectSubProduct

 

βασικα θελω να της παρω το 1ο που μαρεσιε πιο πολυ αλλα ως τωρα μονο σα το 2ο της εχω παρει, αν το παρατηρησετε το 2ο πιανει ψηλα το ποδι ενω το 1ο ειναι σα μπλαλαρινουλα οπως οι δικες μας.... μηπως δε κανει για 18 μηνων παιδακι? λετε να της φευγει στο τρεξιμο κλπ? ποιο να παρω? δε μου πολυαρεσει το 2ο....

 

Στην ηλικία που βρίσκεται και αν το φοράτε καθημερινά, θα σου έλεγα χωρίς σκέψη το 2ο.

Να κρατά καλά τον αστράγαλο για να μη "στραβοπατά" το πόδι.

Link to comment
Share on other sites

[

Καλά μωρέ, γράψε φάουλ.... Δεν έκανα αναζήτηση στο θέμα και είδα τι έγραψες αφού είχα ποστάρει - και βαρέθηκα να κάνω έντιτ....:lol:

 

α ετσι ε???? θα σε μαλώσω!!

 

 

Καλά είμαι πολύ χαρούμενη!

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=320686050538

 

2/5 τα ταχυδρόμησε και σήμερα το πρωι ήταν στην πόρτα μου!

 

Ειναι ο αγαπημένος μου πωλητης χε χε ειναι αψογος!!! Τωρα πχ θελω κατι χειμωνιατικα που εχει ....του λεω να τα χτυπησω και να σε πληρωσω σε 5 μερες....ναι ναι μου λεει, εχουμε κανει δεσμο χε χε και με ευχαρίστησε για το ανοιγμα στις ελληνιδες χααχα

 

κορίτσια,...το http://www.swimbabes.co.uk τι μεταφορικά έχει???

 

έχουμε κουπόνι για έκπτωση??

 

Πσσστττ πριν παραγγειλεις παρε με τηλεφωνο θελω να σου πω

 

Koula, δες κ αυτο το site www.kidzshooz.co.uk

 

Αν σου αρεσει καποιο παπουτσι της εταιρειας να ξερεις ότι υπαρχουν με λιγοτερα μεταφορικα στο ebay. Ακομα δεν εχω αποφασισει αν θα αγορασω απο κει. εχει πολυ καλες τιμες κ μου ειχαν απαντησει ότι είναι comfort. Ειχα ρωτησει γιατι με προβληματισαν οι πολυ χαμηλες τιμές. αν θες σου προωθω ακριβως το μηνυμα που μου ειχαν στειλει. Να ξερεις όμως ότι ειναι squeaky δηλ τριζουν για να δεις αν περπαταει καλα το μωρο..έχουν αερα κατω απο τη σολα..αυτό καλο είναι. δεν ξέρω ποσο σπαστικό μπορεί να είναι όμως-:))

 

Φιλια

 

Εγω εχω παρει παπούτσια τους απο το εμπευ εχουν και εκει κατάστημα

 

http://shop.ebay.co.uk/kidzshooz/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=

 

Στην αρχη πήρα ενα ζευγάρι διστακτικά γαι την ποιότητα και το πως ειναι, οταν ηρθαν εξεπλάγειν ευχαριστα.. Ειναι ομορφα, με καλή δουλεια στις λεπτομέρεις, ραψιμο εσωτ. σολα κ ειναι οντως ευκαμπτα και ελαφρυα.

Της τα πηρα για τον παιδικο και ειναι σκυλια, δεν εχουν παθει τιποτα!!

 

Εγω θα ξαναγορασω σιγουρα, πηρα και ενα καλοκαιρινο πριν λιγες μερες

Και το σκουικι που λενε ειναι οτι απο την εσωτερική πλευρα εχουν μια μικρη τρυπουλα που μπαινουν δυο πλαστικες βαλδιδες μια και μια εκεινες οταν πατανε κανουν σκουικ σκουικ....οχι δεν υποφερετε σας το λεω ΑΛΛΑ....σου δινουν αλλο ενα ζευγαρακι βαλδιδες που αν τις βαλεις δεν κανουν θορυβο,

Αν θυμαμαι καλα το λεει και στην περιγραφη στο εμπευ

 

Ελπιζω να σε βοήθησα

 

edit

και απο οτι βλεπω στο εμπευ και στο σαιτ για ενα ζευγαρι ζητάει 3,25λιρες γαι δυο +2λιρες και ανεβαινει αναλόγος

 

 

Εχω ερωτευτεί αυτό το ζευγάρι αλλά στο νουμερό μας το βρίσκω μόνο εδώ:

http://www.lillifoot.co.uk/garvalin/multicolor.html

 

Εχετε πληρώσει με google λογαριασμό;πρωτη φορά το συνάντησα και δεν ξέρω τι παίζει.Είναι λέτε αξιόπιστο;

Τελικα πρέπει να δηλώσω την κάρτα στο paypal να τελειώνω

 

Αν το κανεις τελικά να μας πεις εντυπωσεις!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάρες πολλές καλησπέρες!

40 λεπτά μου πήρε καλέ να σας προλάβω από την τελευταία φορά που μπήκα!anyway!

1. ευχαριστώ πολύ πολύ για τις απαντήσεις περί εκπαιδευτικών ποτηριών.

2. καλαμάριους, την κούνια με τι μεταφορικά σου την έστειλαν?είναι πολύ όμορφη και σε πολύ καλή τιμή, αλλά φοβάμαι μην πληρώσω τα διπλάσια σε μεταφορικά.

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάρες πολλές καλησπέρες!

40 λεπτά μου πήρε καλέ να σας προλάβω από την τελευταία φορά που μπήκα!anyway!

1. ευχαριστώ πολύ πολύ για τις απαντήσεις περί εκπαιδευτικών ποτηριών.

2. καλαμάριους, την κούνια με τι μεταφορικά σου την έστειλαν?είναι πολύ όμορφη και σε πολύ καλή τιμή, αλλά φοβάμαι μην πληρώσω τα διπλάσια σε μεταφορικά.

 

Bitchoni μου εγω πηρα απο αυτους παιχνιδια τωρα το πάσχα που τα ειχα αμεσα αναγκη οταν κατεβηκα στην αθηνα και βαριομουν να τρεχω στα μαγαζια....

Την κουνια μας την πηρε ο νονος της μικρης περυσι το πασχα...

Παρτους ενα τηλεφωνάκι ειναι τρομερα εξυπηρετικοί και θα σου πουν ποσα ειναι τα μεταφορικά. (ασχολήθηκαν μαζι μου στο τηλεφωνο επι μιση ωρα για να βρουμε τα 4 παιχνιδια που ηθελα σε κοντινο καταστημα και να μου εξασφαλισει την αμεση παραδοση τους , τα παρειγγειλα το βραδυ και το επομενο πρωι ήταν στης πεθερας μου το σπιτι )

 

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ο αγαπημένος μου πωλητης χε χε ειναι αψογος!!! Τωρα πχ θελω κατι χειμωνιατικα που εχει ....του λεω να τα χτυπησω και να σε πληρωσω σε 5 μερες....ναι ναι μου λεει, εχουμε κανει δεσμο χε χε και με ευχαρίστησε για το ανοιγμα στις ελληνιδες χααχα

 

 

αχαχαχ τί μου κάνετε ΑΧΑΧΑΧΑΧ

χτες η κόρη μου ζήταγε νυχτικό γιατί έχει πήξει στις πυτζάμες!!

ήδη διάλεξα 3-4 πράγματα, θα κάνει καμιά έκπτωσιςςςςς???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γιατι στην προηγουμενη σελιδα διαβαζα συνεχεια το ιδιο μηνυμα απο το θαλασσινο μας?????

 

Γιατι το μαλάκιον καλαμαρι το πρωι εμπαινε απο το κινητο....

Κολλησε η μπακατελα που εχω και ποσταρε τρεις φορες χαχαχα

Εχω βαλει στο ματι ενα htc απο το αμαζον....μολις πεσει η τιμη του...θα το χτυπησω!

 

Ρε κορίτσια εγώ φαλήρισα οικονομικά με τόσα ψώνια από το internet, εσείς ακόμα;;!!!

 

Ε....ενταξει...προς τα εκει οδευουμε! ;) Βεβαια υπαρχει και η διαρκής ανατροφοδότηση ε!

 

αχαχαχ τί μου κάνετε ΑΧΑΧΑΧΑΧ

χτες η κόρη μου ζήταγε νυχτικό γιατί έχει πήξει στις πυτζάμες!!

ήδη διάλεξα 3-4 πράγματα, θα κάνει καμιά έκπτωσιςςςςς???

 

Για εκπτωση δεν ξερω....δεν του ζητησα ποτε να σου πω την αληθεια γιατι και οι τιμες του ειναι οκ, αλλα την δευτερη φορα που πηρα πολλα πραγματα , ειχα παρει 7 μπλουζακια και δυο παντελονακια μου εκανε απο μονος του εκπτωση στα μεταφορικα 2 ή 3 λιρες και το εκτιμησα!

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια εγώ φαλήρισα οικονομικά με τόσα ψώνια από το internet, εσείς ακόμα;;!!!

 

και εγώ !! και εγώ!!

άσε που τώρα γεμίζω και την κάρτα του σύζυξ (έκανε το λάθος μια φόρά και μου έδωσε το νούμερο.......:twisted::rolleyes:)

το μόνο που με σώζει είναι που δεν βλέπει τους λογαριασμούς, τους πληρώνω εγώ!!! χιχιχιχι

Link to comment
Share on other sites

Για εκπτωση δεν ξερω....δεν του ζητησα ποτε να σου πω την αληθεια γιατι και οι τιμες του ειναι οκ, αλλα την δευτερη φορα που πηρα πολλα πραγματα , ειχα παρει 7 μπλουζακια και δυο παντελονακια μου εκανε απο μονος του εκπτωση στα μεταφορικα 2 ή 3 λιρες και το εκτιμησα!

 

σε ευχαριστώ κορίτσι!

θα του στείλω μήνυμα.....

Link to comment
Share on other sites

και εγώ !! και εγώ!!

άσε που τώρα γεμίζω και την κάρτα του σύζυξ (έκανε το λάθος μια φόρά και μου έδωσε το νούμερο.......:twisted::rolleyes:)

το μόνο που με σώζει είναι που δεν βλέπει τους λογαριασμούς, τους πληρώνω εγώ!!! χιχιχιχι

 

χμ...εγω τωρα προσφατα του ζητησα την πιστωτική του να του παρω κατι αξεσουαρ κινητων απο το αμαζον γιατι η προπληρωμένη μου ήταν αδεια....

Ασε μου λεει οταν σε πληρωσουν γεμισε την και τα αγοραζουμε...

χαχαχαχα

με φοβαται...σου λεει σιγα μη της τα δωσω αυτη ειναι χακερ θα ξαναγορασει χαχαχαχαχα

 

σε ευχαριστώ κορίτσι!

θα του στείλω μήνυμα.....

 

Ειναι πολύ ευγενικος και μου ειναι ιδιαιτερα συμπαθης!

Δεν χανεις τιποτα να τον ρωτήσεις

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε ευχαριστώ πολύ καλαμαράκι μου. Θα τους κάνω ένα τηλεφωνάκι και βλέπουμε.

 

Λοιπόν, ο εξυπηρετικότατος υπάλληλος με ενημέρωση ότι η κούνια μπορεί να σταλεί με μεταφορική εταιρία και το κόστος δεν ξεπερνάει τα 10 ευρώπουλα συνήθως. Επίσης, μπορούμε να διαλέξουμε εμείς τη μεταφορική. Νομίζω ότι αυτή τη βδομάδα θα ασχοληθώ με shopping εξωτερικού χώρου!!!

 

Ρε κορίτσια εγώ φαλήρισα οικονομικά με τόσα ψώνια από το internet, εσείς ακόμα;;!!!

 

Κοντεύουμε!!!

 

Επίσης, σε αναζήτηση μίας DKNY τσαντούλας, βρήκα αυτό το site http://www.bankfashion.co.uk/home. Στέλνει Ελλάδα και έχει και τσάντες paul's boutique. Tamaraki ρίξε μία ματιά!Επίσης, paul's boutique μπορεί να βρεις σε περιορισμένη ποικιλία και στα asos.com, τα οποία έχουν και δωρεάν μεταφορικά.

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites

Θυμαστε που σας ειπα για το κουπονι που αγορασα 6ευρω για να μου σιδερωσουν 6κιλα ρουχα??? Μολις ηρθε ο ανθρωπος και τα πηρε, θα μου τα φερει 2morrow...και τωρα βρηκε να βγει ο ηλιος που εχω μιση μπουγαδα εξω παπι απο πριν αλλα του πασαρα και 2 νωπα παντελονια και μου ειπε no problem απλα τα εβαλα σε αλλη σακκουλα!!!

Παρηγγειλα και τα λαχανικα μου απο το emanaviko...νομιζω τελικα οτι ο αντρας μου ειναι πολυ τυχερος που εχει μια ΤΟΟΟΟΟΣΟΟΟΟ καλη νοικοκυρα για γυναικα!!!!:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::oops::oops::oops::cool::cool::cool::cool:

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

χμ...εγω τωρα προσφατα του ζητησα την πιστωτική του να του παρω κατι αξεσουαρ κινητων απο το αμαζον γιατι η προπληρωμένη μου ήταν αδεια....

Ασε μου λεει οταν σε πληρωσουν γεμισε την και τα αγοραζουμε...

χαχαχαχα

με φοβαται...σου λεει σιγα μη της τα δωσω αυτη ειναι χακερ θα ξαναγορασει χαχαχαχαχα

 

 

 

Ειναι πολύ ευγενικος και μου ειναι ιδιαιτερα συμπαθης!

Δεν χανεις τιποτα να τον ρωτήσεις

 

και εγώ μην νομίζεις! τον έπιασα στον ύπνο τότε που πήραμε καρεκλάκια αυτοκινήτου για τα παιδιά και μου την έδωσε άνετα, διαφορετικά!!!!!

 

όσο για τον πωλητή, του έστειλα μήνυμα, ειδωμεν........

 

καλό σας απόγευμα κοριτσάκια!! πάω σπίτι στα ζουζούνια μου

Link to comment
Share on other sites

αχ θα με τρελάνουν!

ξαναστέλνω μήνυμα στο ebaby σήμερα και τους ρωτάω αν τους ενδιαφέρει η θετική γνώμη των πελατών και γιατί καθυστερούν τόσο να κάνουν την ακύρωση (7 μέρες)

μου απαντάει η τύπισσα να μην ανυσηχώ και οτι θα γίνει η ακύρωση. Μετά απο 2-3 ώρες με παίρνουν τηλέφωνο!! τελικά λέει το καρεκλάκι (το οποίο θα ήταν έτοιμο τέλη ιουνίου) είναι ήδη έτοιμο και ρωτάει αν θέλω να συνεχίσω σε αποστολή του (εντός 7 ημερών) ή ακύρωση της παραγγελίας :S

είδα τα παπουτσάκια που βάλατε, το garvalin με εντυπωσίασε πολύ!! και τα άλλα απο myweepiggies. Με τα preschoolians δεν ξέρω τι να κάνω... όντως πολύ ωραία σχέδια έχουν και διάβασα και εγώ καλές κριτικές γιαυτό και τα επέλεξα. Επίσης τα μεταφορικά είναι σούπερ... αλλα να περιμένω 2 μήνες για να έρθει ενα παπούτσι; εγώ για τώρα την άνοιξη τα ήθελα και κοντεύουμε καλοκαίρι! και που ξέρω τι μέγεθος θα φοράει το απο σεπτέμβρη;

Link to comment
Share on other sites

Αναζητώ πάπλωμα κατά προτίμηση πουπουλένιο.

Βλέπω ότι στο amazon έχει φοβερές εκπτώσεις σε τέτοια είδη.

Είμαι ανίδεη από ποιότητες, tog και τα τοιαύτα.

Υπάρχουν τίποτε συμβουλές / οδηγίες για να μην την πατήσω?

Link to comment
Share on other sites

koριτσια, μηπως ξερετε γιατι το αμαζον δε στελνει ενα καθισμα αυτοκινητου που θελουμε??γενικα δε στελνει η να ειναι αυτο που θελουμε εμεις???

 

εγω απο amazon πηρα αυτο:

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B002WTF2PA/ref=oss_product

και το ελαβα σε 10 μερες,πρεπει να ηταν πωλητης ανεξαρτητος και οχι καθαρα απο amazon,γιατι ενω ολα απο εκει μου ερχονται με κουριερ ,αυτο ηρθε με ταχυδρομειο.

Link to comment
Share on other sites

Πολλά ψώνια έκανα κι εγώ τον τελευταίο καιρό.

 

Παραγγελία από κοινού με μία φίλη από gymboree που έκανε ένα μήνα να έρθει, είχαν αρχίσει να με ζώνουν τα φίδια αλλά ευτυχώς ήρθε σήμερα.

 

Ασημένια σκουλαρίκια, εκ των οποίων το ένα μόλις το δοκίμαζα στον καθρέφτη του μπάνιου μου έπεσε μέσα στο νιπτήρα και πάαααει :mad:, γυαλιά ηλίου (6 ζευγάρια για όλο το σόι :) ) και μελάνια για τον εκτυπωτή μου, όλα από Amazon.

 

Τώρα θα μαζευτώ σιγά σιγά γιατί αρχίζω να παθαίνω εξάρτηση και λέω να κλείνω το pc και να πηγαίνω στη θαλασσίτσα αλλά και ο καιρός εναντίον μου είναι :?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τώρα έλαβα μειλ απο preschoolians!

Σας το μεταφέρω όπως είναι

We would like to inform you that the full refund was issued, and the money will go back in your account in no more than 2-3 business days. We would also like to inform you that the order was not cancelled and that the shoes will still be delivered to you.

Χαίρομαι που αντιμετώπισαν έτσι έναν πελάτη τους.

Link to comment
Share on other sites

Αμερικανοι αμερικανοι αλλα και επιχειρηματιες πανω απ'ολα...ξερουν οτι με αυτη την κινηση μπορει να χασουν μερικα δολλαρια αλλα θα κερδισουν εκτος απο εσενα και αλλους 10 που θα το πεις εσυ!!!:wink:

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια να σας ρωτησω, επειδη θελω να παρω ενα παπουτσακι απο τη Λισα, ειμαι αναμεσα σε αυτο http://www.myweepiggies.co.uk/epages/es132472.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/es132472/Products/102942B/SubProducts/102942b-0004 και αυτο http://www.myweepiggies.co.uk/epages/es132472.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/es132472/Products/102920/SubProducts/102920-0001&ChangeAction=SelectSubProduct

Τα άσπρα τα είχα πάρει από τα γνωστά στοκ του Λολοσσίδη, το φθινόπωρο (30 ευρώ), αλλά η μικρή μου ήταν 3 και κάτι χρονών. Για την δική σου μπορεί να μην είναι τόσο σταθερά.

 

Ρε κορίτσια εγώ φαλήρισα οικονομικά με τόσα ψώνια από το internet, εσείς ακόμα;;!!!

 

Κυλάω στον κατήφορο με αυξανόμενη επιτάχυνση...

 

Θυμαστε που σας ειπα για το κουπονι που αγορασα 6ευρω για να μου σιδερωσουν 6κιλα ρουχα??? Μολις ηρθε ο ανθρωπος και τα πηρε, θα μου τα φερει 2morrow...και τωρα βρηκε να βγει ο ηλιος που εχω μιση μπουγαδα εξω παπι απο πριν αλλα του πασαρα και 2 νωπα παντελονια και μου ειπε no problem απλα τα εβαλα σε αλλη σακκουλα!!!

Παρηγγειλα και τα λαχανικα μου απο το emanaviko...νομιζω τελικα οτι ο αντρας μου ειναι πολυ τυχερος που εχει μια ΤΟΟΟΟΟΣΟΟΟΟ καλη νοικοκυρα για γυναικα!!!!:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::oops::oops::oops::cool::cool::cool::cool:

 

Η καλή νοικοκυρά είναι μόνο κυρά .... δούλα ποτέ :lol::lol::lol: Πάντα τέτοια!!!

 

Αναζητώ πάπλωμα κατά προτίμηση πουπουλένιο.

Βλέπω ότι στο amazon έχει φοβερές εκπτώσεις σε τέτοια είδη.

Είμαι ανίδεη από ποιότητες, tog και τα τοιαύτα.

Υπάρχουν τίποτε συμβουλές / οδηγίες για να μην την πατήσω?

 

Να πάρεις με βαμβακερό εσωτερικό κάλυμμα. Δεν συμπαθώ το πούπουλο, είναι προσωπικό γούστο αυτό. Τα τογκ πρόσεξε να μην είναι πολλά, νομίζω πάνω από 8-9 είναι για πολύ κρύο.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...