Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

για τις κοπελες που ενδιαφερονται για κυπελλακια, εγω εχω παρει αυτο http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=140346140591&ssPageName=STRK:MEWAX:IT#ht_1805wt_1139.

ειναι BPA free και κατασκευαζεται στην Αγγλια. προσωπικα το εχω βολευτει πολυ.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

δες εδώ λογικά εδώ θα βρείς τα πάντα είναι εξειδικευμένοι γιατί κάνουν και μαθήματα κολύμβησης στην Λόντρα

http://www.swimbabes.co.uk/index.php?main_page=index&cPath=65&zenid=ad57e8128a6d705c0d72101201f6db2c και μετά ψάξτο και λίγο στο ebay αν βρεις ακριβώς αυτό που θες :-P:-P

 

Ευχαριστώ πολύ!

Τελικά, μετά από σύντομη έρευνα αγοράς, πήρα αυτό από το ebay, αφού το βρήκα στο swimbabes ακριβότερο:

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=290556361394&var=590017058446&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

Ελπίζω να μας βολέψει!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια sos! Πήγα να παραγγείλω από το ebay βιβλίο ευχών, κάτι πάθαινε ο υπολογιστής και κολλούσε και τελικά βρέθηκα να έχω πατήσει 3 φορές το "commit to pay" και μετά είδα φυσικά ότι είχαν καταχωρηθεί 3 βιβλία αντί για 1! Σταμάτησα εκεί και έστειλα μήνυμα στον πωλητή ότι κόλλησε ο υπολογιστής μου και έκανα λάθος.Θα πρέπει να πληρώσω και τα 3 τώρα:shock:???

Co8Lp3.png

 

 

QkL2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσοπουλα...

θελω να παρω κουνια για την μικρη.Θα την βαλω στην βεραντα...εχετε κατι καλο,ασφαλες υποψιν σας???Που να ριξω μια ματια???Μην μου πειτε σε ολα της λιστας...τα ξερω :PΑπλα ρωταω αν ξερετε προιον να μου υποδειξετε...κατι καλο!!

 

Female,εσεις θηλαζετε αγαπη μου...εχετε το καλυτερο μπουκαλι για γαλα...:PΕμεις που δεεεεεεν....., χρησιμοποιουμε αποκλειστικα Avent με σιλικονατες θηλες και οταν εκανα την δοκιμη με τα spout που κανουν το μπουκαλι εκπαιδευτικο ποτηρακι βασανιστηκαμε πολυ-πολυ!!

 

Οποτε...προς το παρον να ειναι καλα το bpa free πλαστικο μπουκαλακι της Momma με το καλαμακι....αλλα θα χρειαστω κι αλλο τωρα που αρχισε να ξεψαρωνει η κυρα...γι αυτο προσανατολιζομαι σε ανοξειδωτο!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια sos! Πήγα να παραγγείλω από το ebay βιβλίο ευχών, κάτι πάθαινε ο υπολογιστής και κολλούσε και τελικά βρέθηκα να έχω πατήσει 3 φορές το "commit to pay" και μετά είδα φυσικά ότι είχαν καταχωρηθεί 3 βιβλία αντί για 1! Σταμάτησα εκεί και έστειλα μήνυμα στον πωλητή ότι κόλλησε ο υπολογιστής μου και έκανα λάθος.Θα πρέπει να πληρώσω και τα 3 τώρα:shock:???

 

Δεν βάζεις κανένα λινκ να δούμε ? Ήταν δημοπρασία ή buy now ?

 

Ήταν που θα πήγαινα για ύπνο .....

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν βάζεις κανένα λινκ να δούμε ? Ήταν δημοπρασία ή buy now ?

 

Ήταν που θα πήγαινα για ύπνο .....

Aυτό ήταν:(ευτυχώς που έιναι φτηνό!)Απο δημοπρασίες δεν ξέρω ακόμα!!

http://cgi.ebay.co.uk/Handmade-A5-Plain-Coloured-Guest-Book-decorate-/390236665409?pt=UK_Home_Garden_Celebrations_Occasions_ET&var=&hash=item99ab877182

Co8Lp3.png

 

 

QkL2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Αν ήταν δημοπρασία, θα είχες και μια ελπίδα ότι κάποιος μπορεί να σε πέταγε έξω. Τώρα, λέω εγώ, μόνο να στείλεις αρκετά κλαφτήρια μυνήματα στον πωλητή και να απολογηθείς για το τραγικό σου σφάλμα ;), να του ζητήσεις δύο χιλιάδες συγγνώμη για το λάθος και να τον παρακαλέσεις θερμά να ακυρώσει τα 2 βιβλία, χωρίς να σε θάψει στο φιντμπακ..... Κοινώς επιστράτευσε όλη σου την πειθώ και την ευγένεια και ας ελπίσουμε ότι ο καλός Άγγλος θα δεχθεί τις εξηγήσεις σου και δεν θα βρεθείς με 3 βιβλία. Αλήθεια, όλα στο ίδιο χρώμα είναι ?:-)

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Αχ να του στείλω κι άλλα δηλαδή ε?? Σ λευκό το παράγγειλα να το διακοσμήσω εγώ όπως θέλω!! Μου αρέσει που χαιρόμουν κιόλας που το βρήκα σε καλή τιμή!!! Σε ευχαριστώ chatzico και καλό βράδυ!!!

Αντί να κοιμηθώ , θα πάω να κλαφτώ:cry::cry::cry:!!

Co8Lp3.png

 

 

QkL2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσοπουλα...

θελω να παρω κουνια για την μικρη.Θα την βαλω στην βεραντα...εχετε κατι καλο,ασφαλες υποψιν σας???Που να ριξω μια ματια???Μην μου πειτε σε ολα της λιστας...τα ξερω :PΑπλα ρωταω αν ξερετε προιον να μου υποδειξετε...κατι καλο!!

 

 

Εγώ εχω αυτήν στο εξοχικό http://www.perfecttoys.gr/showprod.php?id=687

ειναι καλή και χωραει την μικρή μου και φετος που την ανέβασα, παει εως τα 25κιλά.

 

Το σαιτ ειναι αξιοπιστο και οκ

http://www.perfecttoys.gr/prodcat.php?hmany=30&cat=348&comp=&myages=&featchar=&fylo=&pr_f=&pr_t=&ord=1

 

Link to comment
Share on other sites

 

Αν εχεις φεις γιατι δεν τους γράφεις την απορία σου εδώ

 

https://www.facebook.com/pages/Swimbabes/178459416713

 

 

ευχαριστω πολυ καλαμαρακι , και μου απαντησαν:

 

Swimbabes "The offer entitles users to Free UK Standard delivery (£3.95). Next day deliveries and non-UK Addresses receive a discount, but not the full amount. Sorry for the confusion."

 

σε εσας που κανατε αγορα ειχατε καθολικη εκπτωση?

παλι γκαντεμω:(:(, τεσπα..εαν δεν μας ενημερωνες ουτε αυτο θα το γνωριζαμε, μην ειμαστε και πλεονεκτες!! thanks a lοοοοot!!

Link to comment
Share on other sites

Βασίλισσες των αγορών, ψάχνω παπούτσια για τον μικρό μου σπόρο, έχετε να μου προτείνετε κάποιο σάιτ;

Θέλω πέδιλα, αλλά και κλειστά παπούτσια.

Καλές αγορές!!!:-)

εχει καιπολυ ωραια και το mytoys de επερνα συχνα απο εκει!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια , δεν γράφω συχνά εδώ αλλα σας παρακολουθώ. Ηθελα να σας πώ την άσχημη εμπειρία μου απο δυο eshops.

1.ebaby

διάβασα πρόσφατα για 2 μέλη που παρέλαβαν μια χαρά. Δεν ήμουν τόσο τυχερή.

Εκανα παραγγελία για ενα καρεκλάκι φορητό (αυτά που μπαίνουν πάνω σε καρέκλα) μέσα μαρτίου. Πέρασε μια βδομάδα, καμία ενημέρωση. Στέλνω μέιλ. Δεν απαντάνε. Ξαναστέλνω, μου λένε οτι είναι σε έλλειψη, έγινε η παραγγελία στο εργοστάσιο. Δυο εβδομάδες μετά ξαναστέλνω και ρωτάω τι γίνεται. Μετά απο μέρες μου απαντάνε οτι θα είναι έτοιμο τέλη ιουνίου!! Ζήτησα ακύρωση παραγγελίας και μια βδομάδα τώρα περιμένω να μου πουν οτι επιστρέψαν τα χρήματα.

2. http://www.preschoolians.com

ωραία παπουτσάκια, έκανα παραγγελία την ίδια περίοδο με το ebaby. Στο σαιτ γράφουν και χρόνους παράδοσης. Εαν δεν είναι έτοιμο το παπούτσι λένε οτι η κατασκευή και αποστολή στα γραφεία τους θα γίνει μέσα σε 14 μέρες, η παράδοση στον πελάτη σε μια βδομάδα. Αμ δε!! ακόμα τα περιμένω... Πριν μια βδομάδα τους ρώτησα τι γίνεται και μου είπαν οτι έχει ξεκινήσει η αποστολή και όταν τους γνωστοποιήσουν το tracking number θα με ενημερώσουν αμέσως. Ενημέρωση δεν έχω λάβει φυσικά και σήμερα τους έστειλα μέιλ για ακύρωση.

Οπως καταλαβαίνετε δεν μου πήγε καλά ο Μάρτιος απο άποψη ιντερνετικών αγορών!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλε inaki τι ωραιο site ειναι αυτο με τα παπουτσια!!!!! Οντως τα μτφ ειναι μονο 5,40$ και για Ελλαδα?????

 

Επισης εχει εκτωση 40% σε οικογενειες με διδυμα. τριδυμα κτλ... Νομιζω η Γατουλα μας εχει διδυμα!!!

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευχαριστω πολυ καλαμαρακι , και μου απαντησαν:

 

Swimbabes "The offer entitles users to Free UK Standard delivery (£3.95). Next day deliveries and non-UK Addresses receive a discount, but not the full amount. Sorry for the confusion."

 

σε εσας που κανατε αγορα ειχατε καθολικη εκπτωση?

παλι γκαντεμω:(:(, τεσπα..εαν δεν μας ενημερωνες ουτε αυτο θα το γνωριζαμε, μην ειμαστε και πλεονεκτες!! thanks a lοοοοot!!

 

Καλημέρα!Έκανα παραγγελία σχεδόν όταν μας έδωσε τον κωδικό το καλαμαράκι και μου έκανε όλη την έκπτωση των μεταφορικών....πλήρωσα μόνο τα παπούτσια δηλαδή 12 λίρες...μήπως το άλλαξαν τώρα; Κρίμα....και πάλι συμφέρει βέβαια νομίζω...

Link to comment
Share on other sites

Επειδη επαθα πλακα με τα preschoolians που παρεθεσε η Ina πιο πανω εκανα μια μικρη googloερευνα και διαπιστωσα οτι ειναι πολυ διαδεδομενα στο αμερικα οπως επισης και τα seekairun για τα οποια βρηκα αυτο το site

http://www.seekairun.eu/index.php το οποιο στελνει Ελλαδα με 25ευρω αλλα με αγορες ανω των 100 ειναι free...επισης τα πουλανε και στο ebay! Τα εχει ξανακουσει καμια????

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια sos! Πήγα να παραγγείλω από το ebay βιβλίο ευχών, κάτι πάθαινε ο υπολογιστής και κολλούσε και τελικά βρέθηκα να έχω πατήσει 3 φορές το "commit to pay" και μετά είδα φυσικά ότι είχαν καταχωρηθεί 3 βιβλία αντί για 1! Σταμάτησα εκεί και έστειλα μήνυμα στον πωλητή ότι κόλλησε ο υπολογιστής μου και έκανα λάθος.Θα πρέπει να πληρώσω και τα 3 τώρα:shock:???

Δεν νομίζω ότι θα έχεις μεγάλο θέμα συνήθως οι πωλητές αναγνωρίζουν το λάθος και ακυρώνουν τις παραπάνω αγορές όταν είναι ξεκάθαρο ότι έγινε είτε από πρόβλημα του υπολογιστή είτε από άγνοια :lol::lol: δεν τους συμφέρει ένα κακό feedback και ο συγκεκριμένος είναι top rated seller δεν νομίζω ότι θα θέλει να χάλάσεει την "φήμη" του οπότε ηρέμησε στην χειρότερη αν αναγκαστείς να τα αγοράσεις και τα 3 τα πουλάς εδώ στην ενότητα με τις αγγελίες :-P:-P

 

και αφού είπαμε για feedback

 

Αν ειναι ευκολο να με κετευθυνει καποια

Τι είναι το Feedback;

Που να το ψαξω εδω; σε ποιες οδηγιες;

Ευχαριστω

 

Synnefoula το feedback είναι η αξιολόγηση είτε του πωλητή είτε του αγοραστή (και τα 2 μέρη αφήνουν αξιολόγηση μετά το τέλος της συναλλαγής δηλαδή όταν ο αγοραστής λάβει τα πράγματά του και είναι ικανοποιημένος αφήνει θετικό feedback στον πωλητή

όπως και ο πωλητής είναι "υποχρεωμένος" να αφήσει για το αγοραστή εφόσον δεν είχε πρόβλημα με την πληρωμή

για παραπάνω πληροφορίες δες εδώ http://parents.org.gr/forum/showthread.php?p=1766943#post1766943 βασικά διάβασε όλο το θέμα και θα σου λυθούν πολλές απορίες (είναι το.....απόσταγμα της.....γνώσης μας) :lol::lol::lol:

 

 

Οπως εγγραψα πιο πανω δν εχω λογαριασμο στην τραπεζα ουτε καρτες τιποτα κ θελω να ψωνισω απο το αμαζον κ αλλη μια σελιδα που εχετε πει να βγαλω την προπληρωμενη καρτα αλλα απο οτι καταλαβα πρεπει να τρεχω τραπεζες κ τετοια ενω θελω να ψωνισω μια φορα κ πιστευω δν αξιζει. Εχω βρει αυτο το σαιτ http://www.paysafecard.com/cy/cy-paysafecard/ κ λεει οτι μπορω να αγορασω μια καρτα προπληρωμενη Το εχει δοκιμασει κανεις? Ισχυει κ για εξωτερικο? Χρεωνομαι κατι παραπανω απο οτι την τιμη απο το προιον? Το δοκιμασε κανεις?

την ξέρω αυτή την "κάρτα" την χρησιμοποιεί ο άντρας μου για να αγοράσει "χρήμα" για κάποιο παιχνίδι που παίζει, δυστυχώς δεν μπορείς να την χρησιμοποιήσεις σε site για αγορές εδώ γράφει σε ποια ηλεκτρονικά καταστήματα την δέχονται και δεν είναι και πολλά http://www.paysafecard.com/cy/pay/other/

 

εφόσον πιστεύεις ότι θα αγοράσεις μόνο μία φορά και δεν αξίζει ο κόπος για να τρέχεις στις τράπεζες μήπως θα μπορούσε να σε εξυπηρετήσει κάποιος φίλος σου ???

 

το paysafe που αναφέρεις παραπάνω είναι μια αγορά ηλεκτρονικού χρήματος που κάνεις σε φυσικό κατάστημα πας δηλαδή δίνεις τα λεφτά και φεύγεις με ένα χαρτάκι που έχει ένα είδος πιν επάνω ....δεν δίνεις ούτε στοιχεία ούτε τίποτα .............

τα γράφω αυτά γιατί υπάρχει περίπτωση να βρείς κάποια άλλη εταιρεία (υπάρχουν αρκετές) η οποία εκδίδει μέσω internet μια εικονική κάρτα όπου μπορείς να ψωνίσεις και από άλλα καταστήματα, εσύ όμως είσαι διατεθειμένη να δώσεις τα προσωπικά σου στοιχεία μέσω internet ???? :rolleyes::rolleyes::rolleyes: εγώ δεν θα το έκανα

Link to comment
Share on other sites

Έχει πειπάλ και λογικά μεταφορικά, γιατί όχι ? Αν ψωνίσεις, ενημέρωσε γιατί έχω μια φίλη που ενδιαφέρεται.

 

 

 

εεε κοπελια! ειπαμε εχω ψωνισει... 2 φορες μαλιστα! και αλλα κοριτσια νομιζω...

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΤΗΝ ΠΛΑΚΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΑ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ?????????????:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

EDIT -- οχι πεστε μου εχω αδικο???? http://www.seekairun.eu/frances-p-236.html

 

σε πιστεύω καλή μου :lol::lol: βασικά την πρώτη φορά που το έβαλες δεν έδωσα σημασία έτσι όπως είδα την πρώτη σελίδα ...............μετά είδα τις τιμές 20 ευρά για παπούτσι δεν είναι κακό και έχει και όμορφα σχέδια για αγοράκι (don't ask) :-P αλλά τα μεταφορικά 25 ευρώ για ένα κομμάτι είναι ακριβά βέβαια αν ψωνίσεις αρκετά με δωρεάν μεταφορικά συμφέρει:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

[

εεε κοπελια! ειπαμε εχω ψωνισει... 2 φορες μαλιστα! και αλλα κοριτσια νομιζω...

Καλά μωρέ, γράψε φάουλ.... Δεν έκανα αναζήτηση στο θέμα και είδα τι έγραψες αφού είχα ποστάρει - και βαρέθηκα να κάνω έντιτ....:lol:

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Μωρε τα 100ευρω θα τα εφτανα ευκολα εαν ειχε και πιο μεγαλα νουμερα ωστε να επαιρνα και για τον υιο...το πολυ πολυ μαζευομαστε 2-3 και παιρνουμε απο 2 ζευγαρια ωστε να μην πλερωσουμε και μτφ:wink:

(καλα, βρισκομαι σε παροξυσμο!!!! -- που εισαι captain????)

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μωρε τα 100ευρω θα τα εφτανα ευκολα εαν ειχε και πιο μεγαλα νουμερα ωστε να επαιρνα και για τον υιο...το πολυ πολυ μαζευομαστε 2-3 και παιρνουμε απο 2 ζευγαρια ωστε να μην πλερωσουμε και μτφ:wink:

(καλα, βρισκομαι σε παροξυσμο!!!! -- που εισαι captain????)

 

Παρούσα, κοίταγα τα νούμερα και δυστυχώς έχει μόνο για τον πιτσιρίκο. Είδα και αυτό Rest of Europe: 25 euros or Free of Charge if your order is of more than 100 euros. και μαζεύτηκα !!!! Άνοιξα και την ντουλάπα και είδα τα 2 ζευγάρια πέδιλα & τα κόκκινα κλειστά άγκαθα που μόλις πήρα (ΔΑΝΑΗ) και τα πέδιλα και τα πάνινα (ΕΡΜΗΣ). Άνοιξα και το εξελ με τα δύο ζευγάρια πέδιλα που έχω προγραμματίσει να αγοράσω σύντομα και είπα ............ άσε, πάμε αλλού :wink:

Πάντως είναι κουκλάκια και για τη μικρή σου έχει και καλές τιμές.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Μωρε τα 100ευρω θα τα εφτανα ευκολα εαν ειχε και πιο μεγαλα νουμερα ωστε να επαιρνα και για τον υιο...το πολυ πολυ μαζευομαστε 2-3 και παιρνουμε απο 2 ζευγαρια ωστε να μην πλερωσουμε και μτφ:wink:

(καλα, βρισκομαι σε παροξυσμο!!!! -- που εισαι captain????)

 

χαχαχα αυτό φαντάστηκα και εγώ αλλά είπα να σου το πω ευγενικά :lol::lol::lol:

 

Από εδώ και πέρα κάθε φορά που........ ξεφύγετε θα σας θυμίζω το .............ΔΝΤ :lol::lol::lol::lol:

 

(το ίδιο σας παρακαλώ να κάνετε και για μένα) :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...